La Route d'Occitanie 2018 (2.1), 14. - 17. júna (731 km)
1. | 14.6. | Cap-Découverte > Ségala Car. | 168 km | Bouhanni | ||
2. | 15.6. | St-Gaudens > Masseube Gers | 173 km | Venturini | ||
3. | 16.6. | Prat-Bonrepaux > Monts Olmes | 198 km | Valverde | ||
4. | 17.6. | Mirepoix > Cazouls-lés-Béziers | 193 km | Roux |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
1. | 14.6. | Cap-Découverte > Ségala Car. | 168 km | Bouhanni |
profil etapy, 1816 nastúpaných metrov (© laroutedoccitanie.fr) |
Niekdajšie Route du Sud pod aktuálnym názov La Route d'Occitanie opäť privítalo niekoľko zaujímavých mien svetovej cyklistiky. Tým najznámejším je Alejandro Valverde, no na štart sa postavili aj Daniel Navarro alebo Jan Bakelants. Prvú etapu však ovládol Nacer Bouhanni z Cofidisu, ktorý v záverečnom šprinte porazil tímového kolegu len o galúzku.
Príbeh úvodného dňa nepísal len víťaz, ale aj pätica pretekárov, ktorí sa objavili v celodennom úniku. Boli v ňom Romain Combaud z celku Delko - Marseille Provence, Anthony Roux z Groupama - FDJ, Damien Gaudin z Direct Energie, Nicolas Baldo zo St. Michel - Auber 93 a Meron Abraham z Bike Aid. Maximálny náskok tejto skupiny bol štyri minúty 90 kilometrov pred cieľom.
Ich púť sa skončila na méte dvadsať kilometrov pred páskou a to najmä vďaka práci francúzskeho Cofidisu Solutions Crédits. Potom sa však o slovo prihlásili jazdci tímu Groupama - FDJ, a to konkrétne Sébastien Reichenbach a Romain Seigle. Útok druhého menovaného zachytili ďalší piati cyklisti, medzi ktorými boli dvaja rýchlici z celku Wanty - Groupe Gobert a to Simone Antonini a Yoann Offredo. To bol pre šprintérske tímy stav núdze.
Astana a Movistar si ale koncovku postrážili a hlavne vďaka ním si to medzi sebou mohli rozdať najrýchlejší muži v pelotóne. Posledné metre boli mierne do kopca a dávali šancu aj klasikárom. Dramatickú bitku o etapové víťazstvo nakoniec vyhral Nacer Bouhanni, ktorého na cieľovej páske o 64. triumf v kariére skoro prekvapujúco pripravil tímový kolega Christophe Laporte. Ich vzájomný súboj musel rozlúštiť až fotofiniš. Tretí finišoval ďalší elitný šprintér z Francúzska Bryan Coquard z Vital Concept Cycling Club.
Výsledky | ||||||||
1. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 4:12:32 | 14 | ||||
2. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 5 | ||||
3. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | 3 | ||||
4. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 | |||||
5. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 | |||||
6. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:00 |
7. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:00 | ||
8. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
9. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 00:00 | ||
10. | BASSO Leonardo | Team Sky | 00:00 | ||
11. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
12. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
13. | TOUZE Damien | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
14. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
15. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
16. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
17. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:00 | ||
18. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
19. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:00 | ||
20. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
21. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
22. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
23. | TRONET Steven | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
24. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
25. | PETIT Adrien | Direct Energie | 00:00 | ||
26. | SARREAU Marc | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
27. | HIGUITA Sergio Andres | Manzana Postobon | 00:00 | ||
28. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
29. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
30. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
31. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
32. | CHERNETSKI Sergei | Astana Pro Team | 00:00 | ||
33. | IDJOUADIENE Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
34. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
35. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
36. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
37. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
38. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
39. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 00:00 | ||
40. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
41. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
42. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
43. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
44. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
45. | FEILLU Brice | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
46. | ROUX Anthony | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
47. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
48. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 00:00 | ||
49. | REICHENBACH Sebastien | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
50. | BICO Nuno | Movistar Team | 00:00 | ||
51. | MAISON Jérémy | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
52. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:00 | ||
53. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:00 | ||
54. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
55. | KIPKEMBOI Salim | Bike Aid | 00:00 | ||
56. | CHEVRIER Clément | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
57. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
58. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
59. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 00:00 | ||
60. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
61. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
62. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
63. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
64. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:00 | ||
65. | SUAZA Bernardo | Manzana Postobon | 00:00 | ||
66. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
67. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
68. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
69. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
70. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
71. | LEVARLET Guillaume | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
72. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
73. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
74. | LOPEZ David | Team Sky | 00:00 | ||
75. | RODRIGUEZ Oscar | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
76. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:00 | ||
77. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
78. | PAILLOT Yoann | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
79. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 00:00 | ||
80. | SEIGLE Romain | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
81. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
82. | GESBERT Elie | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
83. | GOUAULT Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
84. | BALDO Nicolas | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
85. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:00 | ||
86. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 00:00 | ||
87. | ROY Jérémy | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
88. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
89. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
90. | DERNIES Tom | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
91. | MAINARD Jerome | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
92. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 00:00 | ||
93. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
94. | KAGIMU Charles | Bike Aid | 00:00 | ||
95. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
96. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 00:00 | ||
97. | KANGANGI Suleiman | Bike Aid | 00:00 | ||
98. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
99. | MOLANO Juan Sebastian | Manzana Postobon | 00:00 | ||
100. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
101. | JOLY Thomas | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
102. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 00:22 | ||
103. | GENE Yohann | Direct Energie | 00:22 | ||
104. | AMADORI Julien | Project Nice Cote D'Azur | 00:23 | ||
105. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:26 | ||
106. | COGNET Stéphane | Project Nice Cote D'Azur | 00:28 | ||
107. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 00:33 | ||
108. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 00:35 | ||
109. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 00:39 | ||
110. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:49 | ||
111. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 00:52 | ||
112. | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | 00:54 | ||
113. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:59 | ||
114. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 01:19 | ||
115. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 01:23 | ||
116. | KIPROTICH LANGAT Geoffrey | Bike Aid | 01:46 | ||
117. | COLE Brendan | Project Nice Cote D'Azur | 06:04 | ||
DNF | BOUGUET Hugo | Project Nice Cote D'Azur | odstúpil | ||
DNF | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | odstúpil | ||
DNF | PULIDORI Jérôme | Project Nice Cote D'Azur | odstúpil | ||
DNF | SCHAFER Timo | Bike Aid | odstúpil | ||
DNS | VAUBOURZEIX Thomas | Project Nice Cote D'Azur | neštart. |
2. | 15.6. | St-Gaudens > Masseube Gers | 173 km | Venturini |
profil etapy, 2367 nastúpaných metrov (© laroutedoccitanie.fr) |
Druhý deň na La Route d'Occitanie bol o niečo náročnejší ako ten prvý, ale ešte dnes sa o slovo mohli prihlásiť šprintéri. Cyklisti v piatok museli nastúpať viac ako dvetisíc výškových metrov, takže o nejakom jednoduchom dni nebola vôbec reč. Najrýchlejším mužom v pelotóne komplikoval cestu za víťazstvom nehodnotený kopec, ktorý sa nachádzal pár kilometrov pred koncom. Na ňom sa však nič dôležité neudialo a nakoniec sa mohol z ďalšieho triumfu v kariére potešiť Clément Venturini z AG2R La Mondiale.
Rovnako ako včera aj v piatok sa veľmi rýchlo dokázal sformovať únik. Dnes sa do neho pustilo sedem cyklistov. Reklamu sebe a svojim tímom robili menovite Yoann Paillot z St. Michel - Auber 93, Quentin Jauregui z AG2R La Mondiale, Jérôme Cousin z celku Direct Energie, Jérôme Mainard z Roubaix Lille Métropole, Garikoitz Bravo z Euskadi - Murias, Fabien Doubey z Wanty - Groupe Gobert a Johan Le Bon z Vital Concept Cycling Club. Najväčší náskok si táto sedmička dokázala vytvoriť presne na méte 50 kilometrov pred cieľom. Medzera medzi nimi a hlavným balíkom bola takmer päťminútová.
Práve v tom momente sa však ujali taktovky v pelotóne jazdci Astany, ktorí začali únik sťahovať rýchlosťou blesku. Sem tam ruku k dielu pridali cyklisti z Movistaru. Za ani nie pätnásť kilometrov sedmičku dobehli o celé tri minúty. Najmä vďaka aktivite Kazachov sa aj druhý deň skončil v hromadnom dojazde. Ako prvý začal špurtovať včerajší víťaz Nacer Bouhanni z Cofidisu Solutions Crédits, ale v koncovke mal viac síl Clément Venturini z AG2R La Mondiale. Ten si na konto pripísal už štvrtý triumf v kariére a prvý v tomto roku. Tretí skončil jazdec Movistaru Carlos Barbero.
Bouhanni (Cofidis) si tak neudržal neporaziteľnosť, ale udržal si aspoň priebežné prvé miesto v celkovom hodnotení. Na druhú pozíciu sa vďaka dnešnému triumfu posunul Venturini (AG2R La Mondiale), tretí je ďalší jazdec Cofidisu Laporte. Ten si po včerajšom kúsku už netrúfol zapojiť sa do záverečného špurtu a v cieli dnešnej etapy sa uspokojil len so štvrtou pozíciou.
Výsledky | ||||||||
1. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 4:07:07 | 14 | ||||
2. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 5 | ||||
3. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
5. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 00:00 | |||||
6. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 |
7. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
8. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:00 | ||
9. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 00:00 | ||
10. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
11. | GESBERT Elie | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
12. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
13. | IDJOUADIENE Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
14. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
15. | TOUZE Damien | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
16. | SEIGLE Romain | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
17. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
18. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
19. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
20. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
21. | HIGUITA Sergio Andres | Manzana Postobon | 00:00 | ||
22. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
23. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:00 | ||
24. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:00 | ||
25. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
26. | KIPKEMBOI Salim | Bike Aid | 00:00 | ||
27. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
28. | FEILLU Brice | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
29. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
30. | ROUX Anthony | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
31. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 00:00 | ||
32. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
33. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
34. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
35. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
36. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 00:00 | ||
37. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
38. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
39. | CHERNETSKI Sergei | Astana Pro Team | 00:00 | ||
40. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:00 | ||
41. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:00 | ||
42. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
43. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
44. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
45. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
46. | MAISON Jérémy | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
47. | REICHENBACH Sebastien | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
48. | CHEVRIER Clément | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
49. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
50. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
51. | SUAZA Bernardo | Manzana Postobon | 00:00 | ||
52. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
53. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
54. | TRONET Steven | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
55. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
56. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:00 | ||
57. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
58. | JOLY Thomas | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
59. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
60. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
61. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
62. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
63. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
64. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
65. | BALDO Nicolas | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
66. | LOPEZ David | Team Sky | 00:00 | ||
67. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
68. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
69. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 00:00 | ||
70. | GOUAULT Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
71. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
72. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
73. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
74. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:49 | ||
75. | PAILLOT Yoann | St Michel - Auber93 | 00:52 | ||
76. | AMADORI Julien | Project Nice Cote D'Azur | 00:52 | ||
77. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 00:52 | ||
78. | ROY Jérémy | Groupama - FDJ | 01:22 | ||
79. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 01:22 | ||
80. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 01:22 | ||
81. | PETIT Adrien | Direct Energie | 01:22 | ||
82. | RODRIGUEZ Oscar | Euskadi - Murias | 01:22 | ||
83. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 01:22 | ||
84. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 01:22 | ||
85. | LEVARLET Guillaume | St Michel - Auber93 | 01:25 | ||
86. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 01:36 | ||
87. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 01:38 | ||
88. | MAINARD Jerome | Roubaix Lille Métropole | 01:38 | ||
89. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 01:57 | ||
90. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 01:57 | ||
91. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 01:57 | ||
92. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 01:57 | ||
93. | GENE Yohann | Direct Energie | 02:19 | ||
94. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 02:19 | ||
95. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 02:42 | ||
96. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 02:53 | ||
97. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 02:55 | ||
98. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 03:49 | ||
99. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 03:49 | ||
100. | BASSO Leonardo | Team Sky | 03:49 | ||
101. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 03:49 | ||
102. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 03:49 | ||
103. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 03:53 | ||
104. | MOLANO Juan Sebastian | Manzana Postobon | 11:05 | ||
105. | KANGANGI Suleiman | Bike Aid | 15:34 | ||
106. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 15:34 | ||
107. | KIPROTICH LANGAT Geoffrey | Bike Aid | 15:34 | ||
108. | DERNIES Tom | Roubaix Lille Métropole | 15:34 | ||
109. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 15:34 | ||
110. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 15:34 | ||
111. | BICO Nuno | Movistar Team | 15:34 | ||
112. | COLE Brendan | Project Nice Cote D'Azur | 19:16 | ||
113. | COGNET Stéphane | Project Nice Cote D'Azur | 19:16 | ||
114. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 3:17:35 | ||
115. | KAGIMU Charles | Bike Aid | 3:19:31 | ||
DNF | LAMMERTINK Steven | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | SARREAU Marc | Groupama - FDJ | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 8:19:24 | 3 | ||||
2. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 00:06 | |||||
3. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 00:10 | |||||
4. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:11 | |||||
5. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:11 | |||||
6. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:12 |
7. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:12 | ||
8. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:12 | ||
9. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:16 | ||
10. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:16 | ||
11. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 00:16 | ||
12. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 00:16 | ||
13. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 00:16 | ||
14. | TOUZE Damien | St Michel - Auber93 | 00:16 | ||
15. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 00:16 | ||
16. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:16 | ||
17. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:16 | ||
18. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:16 | ||
19. | IDJOUADIENE Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:16 | ||
20. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:16 | ||
21. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
22. | HIGUITA Sergio Andres | Manzana Postobon | 00:16 | ||
23. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
24. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Samsic | 00:16 | ||
25. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:16 | ||
26. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:16 | ||
27. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Samsic | 00:16 | ||
28. | BAKELANTS Jan | Ag2r La Mondiale | 00:16 | ||
29. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:16 | ||
30. | CHERNETSKI Sergei | Astana Pro Team | 00:16 | ||
31. | FEILLU Brice | Fortuneo - Samsic | 00:16 | ||
32. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
33. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 00:16 | ||
34. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:16 | ||
35. | ROUX Anthony | Groupama - FDJ | 00:16 | ||
36. | TRONET Steven | Roubaix Lille Métropole | 00:16 | ||
37. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 00:16 | ||
38. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 00:16 | ||
39. | KIPKEMBOI Salim | Bike Aid | 00:16 | ||
40. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 00:16 | ||
41. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:16 | ||
42. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 00:16 | ||
43. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 00:16 | ||
44. | GESBERT Elie | Fortuneo - Samsic | 00:16 | ||
45. | SEIGLE Romain | Groupama - FDJ | 00:16 | ||
46. | REICHENBACH Sebastien | Groupama - FDJ | 00:16 | ||
47. | MAISON Jérémy | Fortuneo - Samsic | 00:16 | ||
48. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 00:16 | ||
49. | CHEVRIER Clément | Ag2r La Mondiale | 00:16 | ||
50. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 00:16 | ||
51. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:16 | ||
52. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 00:16 | ||
53. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 00:16 | ||
54. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
55. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
56. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 00:16 | ||
57. | SUAZA Bernardo | Manzana Postobon | 00:16 | ||
58. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
59. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:16 | ||
60. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:16 | ||
61. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
62. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
63. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | ||
64. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 00:16 | ||
65. | LOPEZ David | Team Sky | 00:16 | ||
66. | BALDO Nicolas | St Michel - Auber93 | 00:16 | ||
67. | GOUAULT Pierre | Roubaix Lille Métropole | 00:16 | ||
68. | JOLY Thomas | Roubaix Lille Métropole | 00:16 | ||
69. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
70. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
71. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 00:16 | ||
72. | TULIK Angelo | Direct Energie | 00:42 | ||
73. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 01:04 | ||
74. | PAILLOT Yoann | St Michel - Auber93 | 01:06 | ||
75. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 01:08 | ||
76. | AMADORI Julien | Project Nice Cote D'Azur | 01:31 | ||
77. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 01:37 | ||
78. | DANIEL Maxime | Fortuneo - Samsic | 01:38 | ||
79. | PETIT Adrien | Direct Energie | 01:38 | ||
80. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 01:38 | ||
81. | RODRIGUEZ Oscar | Euskadi - Murias | 01:38 | ||
82. | ROY Jérémy | Groupama - FDJ | 01:38 | ||
83. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 01:38 | ||
84. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 01:38 | ||
85. | LEVARLET Guillaume | St Michel - Auber93 | 01:41 | ||
86. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 01:52 | ||
87. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 01:53 | ||
88. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 01:54 | ||
89. | MAINARD Jerome | Roubaix Lille Métropole | 01:54 | ||
90. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 02:13 | ||
91. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 02:13 | ||
92. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 02:46 | ||
93. | GENE Yohann | Direct Energie | 02:57 | ||
94. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 02:57 | ||
95. | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | 02:58 | ||
96. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 03:05 | ||
97. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 03:11 | ||
98. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 03:48 | ||
99. | BASSO Leonardo | Team Sky | 04:05 | ||
100. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 04:05 | ||
101. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 04:09 | ||
102. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 04:40 | ||
103. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 05:04 | ||
104. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 05:24 | ||
105. | MOLANO Juan Sebastian | Manzana Postobon | 11:21 | ||
106. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 15:44 | ||
107. | BICO Nuno | Movistar Team | 15:50 | ||
108. | QUINTANA Dayer | Movistar Team | 15:50 | ||
109. | DERNIES Tom | Roubaix Lille Métropole | 15:50 | ||
110. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 15:50 | ||
111. | KANGANGI Suleiman | Bike Aid | 15:50 | ||
112. | KIPROTICH LANGAT Geoffrey | Bike Aid | 17:36 | ||
113. | COGNET Stéphane | Project Nice Cote D'Azur | 20:00 | ||
114. | COLE Brendan | Project Nice Cote D'Azur | 25:36 |
3. | 16.6. | Prat-Bonrepaux > Monts Olmes | 198 km | Valverde |
profil etapy, 4393 nastúpaných metrov (© laroutedoccitanie.fr) |
V tretej etape pelotón zamieril do hôr. Na programe bola kráľovská etapa, ktorá mala definitívne napovedať, kto z adeptov na celkové víťazstvo prišiel na tohtoročnú edíciu La Route d'Occitanie najlepšie pripravený. Cyklisti dnes museli absolvovať takmer dvesto kilometrov, počas ktorých nastúpali viac ako štyritisíc výškových metrov. Etapa mala niekoľko favoritov, no tým najväčším bol Alejandro Valverde z Movistaru, ktorý čakal na triumf od konca marca. Španiel sa dnes konečne dočkal vytúženého vavrínu a urobil rázny krok za celkovým prvenstvom na tomto podujatí.
Dôležitosť tretieho dňa si uvedomovali všetky tímy, ktoré tu mali za cieľ celkové poradie. Tie do celodenného úniku pustili len dvoch pretekárov. Konkrétne išlo o Damiena Gaudina z Direct Energie a Beňata Txoperena z Euskadi – Murias. Tí si dokázali vytvoriť až päťminútový náskok nad pelotónom, ale do cieľa ho udržať nedokázali. Púť prvého menovaného skončila presne na méte dvadsať kilometrov pred cieľom. Druhý menovaný odpadol o niečo skôr.
Najzaujímavejší príbeh dňa však písali favoriti na celkové víťazstvo. Ich súboj začal v nájazde na posledný kopec. Valverde mal spomedzi lídrov najlepšiu podporu. S pomocou kolegov dokázal odpárať Luisa Léona Sáncheza z Astany a Sébastiena Reichenbacha z Groupama - FDJ, ale Daniel Navarro z Cofidisu a Kenny Elissonde zo Sky sa ho dokázali udržať. Táto trojica sa potom neustále preťahovala a to až do úplného konca. Bitka o etapové prvenstvo nakoniec skončila až v šprinte, v ktorom Valverde ukázal svoj raketový pohon a došpurtoval si tak už po 118. víťazstvo v kariére.
Nacer Bouhanni priebežne líderskú pozíciu neudržal. Šprintér tímu Cofidis Solutions Crédits sa odpojil od hlavného balíka na začiatku finálneho stúpania a prenechal oranžové tričko iným. Dres pre najvyššie postaveného jazdca v GC po kráľovskej etape získal dnešný víťaz Alejandro Valverde z Movistaru. V Cofidise však nemusia byť úplne smutní, na druhú priečku sa totiž dnes dostal Daniel Navarro a stráca na lídra len šesť sekúnd. Tretí je Kenny Elissonde so stratou dvanástich sekúnd. Ostatní pretekári už strácajú viac ako minútu.
Výsledky | ||||||||
1. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 5:28:51 | 14 | ||||
2. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:02 | 5 | ||||
3. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:07 | 3 | ||||
4. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 01:03 | |||||
5. | REICHENBACH Sebastien | Groupama - FDJ | 01:05 | |||||
6. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:07 |
7. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 01:09 | ||
8. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 01:32 | ||
9. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 01:51 | ||
10. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 01:51 | ||
11. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 01:56 | ||
12. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 02:02 | ||
13. | CHERNETSKI Sergei | Astana Pro Team | 02:09 | ||
14. | JOLY Thomas | Roubaix Lille Métropole | 02:38 | ||
15. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 02:50 | ||
16. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 03:08 | ||
17. | FEILLU Brice | Fortuneo - Samsic | 03:14 | ||
18. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 03:44 | ||
19. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 05:53 | ||
20. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 06:20 | ||
21. | LOPEZ David | Team Sky | 06:38 | ||
22. | MAISON Jérémy | Fortuneo - Samsic | 06:42 | ||
23. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Samsic | 06:42 | ||
24. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 06:59 | ||
25. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 07:16 | ||
26. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 07:16 | ||
27. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 07:49 | ||
28. | HIGUITA Sergio Andres | Manzana Postobon | 07:52 | ||
29. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 07:57 | ||
30. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 08:26 | ||
31. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 09:05 | ||
32. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 09:40 | ||
33. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 10:04 | ||
34. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 10:41 | ||
35. | ROUX Anthony | Groupama - FDJ | 11:45 | ||
36. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 11:55 | ||
37. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 12:01 | ||
38. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 12:10 | ||
39. | BALDO Nicolas | St Michel - Auber93 | 12:50 | ||
40. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 13:10 | ||
41. | GOUAULT Pierre | Roubaix Lille Métropole | 13:19 | ||
42. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 13:19 | ||
43. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 13:19 | ||
44. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 13:19 | ||
45. | KIPKEMBOI Salim | Bike Aid | 13:42 | ||
46. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 13:45 | ||
47. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 14:13 | ||
48. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 14:25 | ||
49. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 15:27 | ||
50. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 15:54 | ||
51. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 15:54 | ||
52. | MAINARD Jerome | Roubaix Lille Métropole | 15:54 | ||
53. | AMADORI Julien | Project Nice Cote D'Azur | 15:54 | ||
54. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 15:54 | ||
55. | KANGANGI Suleiman | Bike Aid | 15:54 | ||
56. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 15:54 | ||
57. | SEIGLE Romain | Groupama - FDJ | 16:48 | ||
58. | ROY Jérémy | Groupama - FDJ | 17:49 | ||
59. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Samsic | 18:26 | ||
60. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 19:02 | ||
61. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 19:05 | ||
62. | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | 19:05 | ||
63. | PETIT Adrien | Direct Energie | 19:18 | ||
64. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 19:29 | ||
65. | SUAZA Bernardo | Manzana Postobon | 20:48 | ||
66. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 21:28 | ||
67. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 22:26 | ||
68. | KIPROTICH LANGAT Geoffrey | Bike Aid | 22:40 | ||
69. | RODRIGUEZ Oscar | Euskadi - Murias | 22:53 | ||
70. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 22:55 | ||
71. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 23:34 | ||
72. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 23:34 | ||
73. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 24:52 | ||
74. | BICO Nuno | Movistar Team | 24:52 | ||
75. | TRONET Steven | Roubaix Lille Métropole | 24:52 | ||
76. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 25:04 | ||
77. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 25:12 | ||
78. | GENE Yohann | Direct Energie | 25:12 | ||
79. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 29:26 | ||
80. | IDJOUADIENE Pierre | Roubaix Lille Métropole | 33:20 | ||
81. | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | 33:20 | ||
82. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 33:43 | ||
83. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 33:59 | ||
84. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 33:59 | ||
85. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 40:28 | ||
86. | DIBBEN Jonathan | Team Sky | 40:28 | ||
87. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 40:28 | ||
88. | BASSO Leonardo | Team Sky | 40:28 | ||
89. | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | 40:28 | ||
90. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 40:28 | ||
91. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 40:28 | ||
92. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 40:59 | ||
93. | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | 40:59 | ||
94. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 40:59 | ||
95. | DERNIES Tom | Roubaix Lille Métropole | 40:59 | ||
96. | COGNET Stéphane | Project Nice Cote D'Azur | 41:14 | ||
DNF | COLE Brendan | Project Nice Cote D'Azur | odstúpil | ||
DNF | GESBERT Elie | Fortuneo - Samsic | odstúpil | ||
DNF | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | MOLANO Juan Sebastian | Manzana Postobon | odstúpil | ||
DNF | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | TULIK Angelo | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | VAN GENECHTEN Jonas | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 13:48:23 | 3 | ||||
2. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:06 | |||||
3. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:12 | |||||
4. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 01:12 | |||||
5. | REICHENBACH Sebastien | Groupama - FDJ | 01:14 | |||||
6. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:16 |
7. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 01:19 | ||
8. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 01:42 | ||
9. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 02:00 | ||
10. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 02:00 |
4. | 17.6. | Mirepoix > Cazouls-lés-Béziers | 193 km | Roux |
profil etapy, 2908 nastúpaných metrov (© laroutedoccitanie.fr) |
Štvrtý a záverečný deň na Okolo Occitanie mal definitívne rozhodnúť o celkovom víťazovi. Po včerajšku mal najlepšie karty v rukách Alejandro Valverde z Movistaru, ktorý sa pred dnešnou náročnou etapou obliekol do oranžového dresu. Španiel dnes zažil bláznivý deň, vetral sa v úniku skoro celú nedeľu, ale nakoniec mu to nestačilo na ďalší etapový triumf. V posledných metroch ho predbehol Anthony Roux z celku Groupama – FDJ, ktorý sa na najvyšší stupienok postavil po 14-krát v kariére.
Nedeľu si vytipovalo šesť cyklistov, ktorí sa v tento deň chceli prezentovať v úniku. Boli to Quentin Jauregui z AG2R La Mondiale, Mikel Iturria z Euskadi – Murias, Evaldas Šiškevičius z Delko – Marseille Provence, Jérémy Maison z Fortuneo – Samsic, Alexandre Pichot z Direct Energie a Luis Angel Maté z Cofidisu Solutions Crédits. Táto šestica mala až trojminútový náskok pred pelotónom, no vpredu dlho nevydržala. Ich púť sa skončila na najdlhšom stúpaní v itenerári finálneho dňa.
Ruky v tom mali najskôr jazdci Sky, ktorí na najťažšom kopci dňa chceli odpárať konkurenciu, čo sa im z časti podarilo. No potom z ich tempa dokázali nastúpiť Luis León Sánchez z Astany a Alejandro Valverde z Movistaru. Ani jeden pretekár z britského celku túto dvojicu nezachytil a tá postupne získala k dobru takmer dve minúty. Potom sa však do čela hlavného balíka dostal tím Groupama - FDJ, keďže kopce prežil jeden z ich rýchlikov. Bol ním Anthony Roux, ktorý Valverdeho doslova prešprintoval v hodine dvanástej. Španiel tak v posledný deň obsadil druhé miesto, tretí bol Evaldas Šiškevičius z Delko - Marseille Provence.
Valverde však vôbec nemusí byť smutný. Síce dnes zbytočne unikal a strácal drahocenné sily, ale vďaka bonifikáciám za druhú pozíciu v cieli nielenže udržal líderskú pozíciu v celkovom hodnotení, ale dokonca zväčšil svoj náskok. Inak posledná etapa v GC skoro nič nezmenila. Druhý zostal Navarro z Cofidisu a tretí skončil Elissonde zo Sky. Zmena nastala až na štvrtom mieste. Tú pre seba získal Reichenbach z Groupamy - FDJ, ktorý odsunul smoliara dňa Sáncheza na piatu priečku. Luis León tak doplatil na svoju aktivitu.
Výsledky | ||||||||
1. | ROUX Anthony | Groupama - FDJ | 4:37:19 | 14 | ||||
2. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | ŠIšKEVIčIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | 3 | ||||
4. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
5. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Samsic | 00:00 | |||||
6. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 00:00 |
7. | HIGUITA Sergio Andres | Manzana Postobon | 00:00 | ||
8. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 00:00 | ||
9. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
10. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 00:00 | ||
11. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
12. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
13. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 00:00 | ||
14. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
16. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 | ||
17. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
18. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
19. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
20. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
21. | CHERNETSKI Sergei | Astana Pro Team | 00:00 | ||
22. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
23. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
24. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
25. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
26. | MAISON Jérémy | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
27. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:00 | ||
28. | REICHENBACH Sebastien | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
29. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
30. | FEILLU Brice | Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
31. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
32. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
33. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 00:00 | ||
34. | JOLY Thomas | Roubaix Lille Métropole | 00:00 | ||
35. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 00:00 | ||
36. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 00:07 | ||
37. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:15 | ||
38. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 00:55 | ||
39. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:55 | ||
40. | SUAZA Bernardo | Manzana Postobon | 01:21 | ||
41. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 01:22 | ||
42. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 01:22 | ||
43. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 01:22 | ||
44. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 02:12 | ||
45. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 02:26 | ||
46. | RODRIGUEZ Oscar | Euskadi - Murias | 02:38 | ||
47. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 02:38 | ||
48. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 03:10 | ||
49. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 03:39 | ||
50. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 03:59 | ||
51. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 07:52 | ||
52. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 08:47 | ||
53. | BASSO Leonardo | Team Sky | 14:10 | ||
54. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 14:57 | ||
55. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 17:54 | ||
56. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 19:07 | ||
57. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 19:07 | ||
58. | GENE Yohann | Direct Energie | 19:07 | ||
59. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 19:07 | ||
60. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 19:07 | ||
61. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 19:07 | ||
62. | KIPKEMBOI Salim | Bike Aid | 19:07 | ||
63. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 19:07 | ||
64. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 19:17 | ||
65. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 19:17 | ||
66. | MAINARD Jerome | Roubaix Lille Métropole | 19:17 | ||
67. | BICO Nuno | Movistar Team | 19:17 | ||
68. | KANGANGI Suleiman | Bike Aid | 19:17 | ||
69. | AMADORI Julien | Project Nice Cote D'Azur | 19:19 | ||
70. | KIPROTICH LANGAT Geoffrey | Bike Aid | 19:19 | ||
71. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Samsic | 19:19 | ||
72. | DERNIES Tom | Roubaix Lille Métropole | 19:19 | ||
73. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 19:19 | ||
74. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 19:19 | ||
75. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 19:19 | ||
76. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 19:19 | ||
77. | SEIGLE Romain | Groupama - FDJ | 19:19 | ||
78. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 19:19 | ||
79. | GOUAULT Pierre | Roubaix Lille Métropole | 19:19 | ||
80. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 19:19 | ||
81. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 19:19 | ||
82. | PETIT Adrien | Direct Energie | 19:19 | ||
83. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 19:19 | ||
84. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 19:19 | ||
DNF | ANTOMARCHI Julien | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | BALDO Nicolas | St Michel - Auber93 | odstúpil | ||
DNF | COGNET Stéphane | Project Nice Cote D'Azur | odstúpil | ||
DNF | CORBEL Erwann | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | DIBBEN Jonathan | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | IDJOUADIENE Pierre | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | LOPEZ David | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | PICHOT Alexandre | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | ROSSETTO Stephane | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | ROY Jérémy | Groupama - FDJ | odstúpil | ||
DNF | TRONET Steven | Roubaix Lille Métropole | odstúpil | ||
DNF | ZABALA Josu | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 18:25:34 | 125 | ||||
2. | NAVARRO Daniel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:14 | 85 | ||||
3. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:20 | 70 | ||||
4. | REICHENBACH Sebastien | Groupama - FDJ | 01:22 | 60 | ||||
5. | SÁNCHEZ Luis Leon | Astana Pro Team | 01:24 | 50 | ||||
6. | MOLINA Antonio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:24 | 40 |
7. | DUPONT Hubert | Ag2r La Mondiale | 01:27 | 35 | |
8. | MADOUAS Valentin | Groupama - FDJ | 01:50 | 30 | |
9. | VILELA Ricardo | Manzana Postobon | 02:07 | 25 | |
10. | PREIDLER Georg | Groupama - FDJ | 02:08 | 20 | |
11. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 02:20 | 15 | |
12. | CHERNETSKI Sergei | Astana Pro Team | 02:26 | 10 | |
13. | JOLY Thomas | Roubaix Lille Métropole | 02:56 | 5 | |
14. | GIDICH Jevgenij | Astana Pro Team | 03:08 | 5 | |
15. | LUNKE Sindre Skjøstad | Fortuneo - Samsic | 03:08 | 5 | |
16. | VUILLERMOZ Alexis | Ag2r La Mondiale | 03:25 | 3 | |
17. | FEILLU Brice | Fortuneo - Samsic | 03:28 | 3 | |
18. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 05:23 | 3 | |
19. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 06:11 | 3 | |
20. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 06:37 | 3 | |
21. | LEDANOIS Kevin | Fortuneo - Samsic | 06:59 | 3 | |
22. | MAISON Jérémy | Fortuneo - Samsic | 06:59 | 3 | |
23. | LE CUNFF Kévin | St Michel - Auber93 | 07:33 | 3 | |
24. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 07:33 | 3 | |
25. | COMBAUD Romain | Delko Marseille Provence KTM | 08:02 | 3 | |
26. | HIGUITA Sergio Andres | Manzana Postobon | 08:09 | ||
27. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 09:57 | ||
28. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 10:11 | ||
29. | ROUX Anthony | Groupama - FDJ | 11:53 | ||
30. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence KTM | 12:26 | ||
31. | RODRÍGUEZ Cristian | Caja Rural - Seguros RGA | 13:01 | ||
32. | CHAVANEL Sylvain | Direct Energie | 13:37 | ||
33. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 14:02 | ||
34. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 14:30 | ||
35. | DEIGNAN Philip | Team Sky | 16:03 | ||
36. | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | 17:21 | ||
37. | DOUBEY Fabien | Wanty - Groupe Gobert | 17:33 | ||
38. | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 17:33 | ||
39. | VENTURINI Clément | Ag2r La Mondiale | 19:09 | ||
40. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 22:13 | ||
41. | SUAZA Bernardo | Manzana Postobon | 22:26 | ||
42. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 23:56 | ||
43. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 23:59 | ||
44. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 26:31 | ||
45. | RODRIGUEZ Oscar | Euskadi - Murias | 27:11 | ||
46. | TXOPERENA Beñat | Euskadi - Murias | 27:37 | ||
47. | GARCIA Jhojan | Manzana Postobon | 27:51 | ||
48. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 28:07 | ||
49. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 29:10 | ||
50. | ŠIšKEVIčIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 29:38 | ||
51. | BAGOT Yoann | Vital Concept Cycling Club | 29:40 | ||
52. | SILVA Joaquim | Caja Rural - Seguros RGA | 30:05 | ||
53. | MAURELET Flavien | St Michel - Auber93 | 31:20 | ||
54. | THOMINET Camille | St Michel - Auber93 | 32:44 | ||
55. | GOUAULT Pierre | Roubaix Lille Métropole | 32:56 | ||
56. | KIPKEMBOI Salim | Bike Aid | 33:06 | ||
57. | AGUIRRE Hernan | Manzana Postobon | 34:54 | ||
58. | GAUDIN Damien | Direct Energie | 36:23 | ||
59. | SEIGLE Romain | Groupama - FDJ | 36:24 | ||
60. | AMADORI Julien | Project Nice Cote D'Azur | 36:45 | ||
61. | BIZHIGITOV Zhandos | Astana Pro Team | 36:45 | ||
62. | SAMITIER Sergio | Euskadi - Murias | 36:52 | ||
63. | MAINARD Jerome | Roubaix Lille Métropole | 37:06 | ||
64. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Samsic | 38:02 | ||
65. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 38:11 | ||
66. | MOSER Moreno | Astana Pro Team | 39:51 | ||
67. | PETIT Adrien | Direct Energie | 40:17 | ||
68. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 40:41 | ||
69. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 41:40 | ||
70. | COSNEFROY Benoit | Ag2r La Mondiale | 42:48 | ||
71. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 43:29 | ||
72. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 44:11 | ||
73. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 45:21 | ||
74. | GENE Yohann | Direct Energie | 47:18 | ||
75. | KANGANGI Suleiman | Bike Aid | 51:02 | ||
76. | COUSIN Jérôme | Direct Energie | 54:51 | ||
77. | BASSO Leonardo | Team Sky | 58:44 | ||
78. | KIPROTICH LANGAT Geoffrey | Bike Aid | 59:36 | ||
79. | BICO Nuno | Movistar Team | 1:00:01 | ||
80. | LAWLESS Christopher | Team Sky | 1:00:02 | ||
81. | RÉZA Kévin | Vital Concept Cycling Club | 1:00:23 | ||
82. | DUARTE Fabio | Manzana Postobon | 1:02:01 | ||
83. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 1:16:03 | ||
84. | DERNIES Tom | Roubaix Lille Métropole | 1:16:09 | ||
85. | DERNIES Tom | Roubaix Lille Métropole | 1:16:05 |