1. 7.7. zvlnena etapa ciel rovina Feldkirch > Feldkirch 153 km Mohorič
2. 8.7. rovinata etapa ciel rovina Feldkirch > Fulpmes 181 km Visconti
3. 9.7. rovinata etapa ciel rovina Kufstein > Kitbüheler Horn 134 km Hermans
4. 10.7. rovinata etapa ciel rovina Kitzbuhel > Pragraten 143 km Visconti
5. 11.7. rovinata etapa ciel rovina Matrei Osttirol > Grossglockner 93 km Weening
6. 12.7. rovinata etapa ciel rovina Knittelfeld > Wenigzell 167 km Lutsenko
7. 13.7. rovinata etapa ciel rovina Waidhofen > Sonntagberg 129 km Nibali
8. 14.7. rovinata etapa ciel rovina Scheibbs > Wels 163 km Visconti
 
 

Österreich - Rundfahrt / Okolo Rakúska 2018 - 1. etapa, sobota 7. júla

1. 7.7. zvlnena etapa ciel rovina Feldkirch > Feldkirch 153 km Mohorič
 
etapa 1
profil etapy, 2252 nastúpaných metrov (© oesterreich-rundfahrt.at)
 
 
V tieni slávnej Tour de France začal už 70. ročník najväčších cyklistických pretekov v Rakúsku. Podľa predpokladov mal prvý deň patriť šprintérom, ktorí si tu vytipovali len dve etapy. Hneď na úvod však potvrdil veľkú formu z posledných týždňov čerstvý šampión Slovinska a jazdec tímu Bahrajn - Merida Matej Mohorič, ktorý zaútočil v posledných metroch a vyhral. Druhý skončil jeho tímový kolega Giovanni Visconti a tretí bol Floris Gerts z celku Roompot - Nederlandse Loterij.
 
Na tohtoročnú edíciu Okolo Rakúska neprišiel obhajovať svoje minuloročné víťazstvo Stefan Denifl z Aqua Blue Sport, no na štart sa postavilo niekoľko zaujímavých mien. Okrem Pietera Weeninga z celku Roompot - Nederlandse Loterij tu prišli aj Dario Cataldo z Astany alebo Louis Meintjes z Dimension Data. Nielen oni, ale aj ďalší favoriti úvodný deň prežili bez väčších problémov. 
 
 
Výsledky
1. MOHORIČ Matej Bahrain Merida Pro Team link ikonka 3:26:02 14
2. VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:00 5
3. DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan 00:00 3
4. GERTS Floris Roompot - Nederlandse Loterij 00:00  
5. EIKING Odd Christian Wanty - Groupe Gobert 00:00  
6. PADUN Mark Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:00  
 
 

Österreich - Rundfahrt / Okolo Rakúska 2018 - 2. etapa, nedeľa 8. júla

2. 8.7. rovinata etapa ciel rovina Feldkirch > Fulpmes 181 km Visconti
 
etapa 1
profil etapy, 2722 nastúpaných metrov (© oesterreich-rundfahrt.at)
 
 
V nedeľu na Okolo Rakúska pelotón zamieril do hôr. Už druhá etapa si pre cyklistov pripravila niekoľko náročných kopcov, pričom ten najťažší, Arlberg (11,4 km - 6,2 %), sa nachádzal v prvej polovici dňa. Z prvej veľkej previerky adeptov na celkové víťazstvo nakoniec nebolo nič a v závere dňa sme videli špurt najlepších, ktorí dnešné kopce prežili. Najrýchlejší z nich bol Giovanni Visconti z Bahrajnu - Merida, ktorý nadviazal na včerajší triumf svojho tímového kolegu. Druhý dnes skončil Michel Kreder z Aqua Blue Sport a tretí bol Huub Duijn z celku Verandas Willems - Crelan.
 
Prvá horská etapa premiešala tiež poradie v celkovom poradí. Včerajší víťaz a jazdec Bahrajnu - Merida Matej Mohorič dnes prišiel do cieľa v hlavnom balíku, ale dres pre priebežného lídra neudržal. Slovinca z neho vyzliekol práve dnešný víťaz, ktorý vo včerajšej etape finišoval ako druhý.
 
 
Výsledky
1. VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Team link ikonka 4:30:32 14
2. KREDER Michel Aqua Blue Sport 00:00 5
3. DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan 00:00 3
4. EIKING Odd Christian Wanty - Groupe Gobert 00:00  
5. LUTSENKO Alexej Astana Pro Team link ikonka 00:03  
6. BACKAERT Frederik Wanty - Groupe Gobert 00:03  
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Team link ikonka 7:56:18 3
2. DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan 00:08  
3. MOHORIČ Matej Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:09  
4. KREDER Michel Aqua Blue Sport 00:10  
5. HERMANS Ben Israel Cycling Academy 00:14  
6. CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport 00:14  
 
 

Österreich - Rundfahrt / Okolo Rakúska 2018 - 3. etapa, pondelok 9. júla

3. 9.7. rovinata etapa ciel rovina Kufstein > Kitbüheler Horn 134 km Hermans
 
etapa 1
profil etapy, 2244 nastúpaných metrov (© oesterreich-rundfahrt.at)
 
 
Tretí diel na Okolo Rakúska si pre fanúšikov pripravil zaujímavú zápletku. Včera sa favoriti na celkové víťazstvo ešte držali na uzde, no dnes už ich súboj prepukol naplno. Prvý dojazd na kopec zvládol najlepšie Ben Hermans z Israel Cycling Academy. Ten zaútočil v posledných kilometroch v najprudšej časti stúpania Kitzbüheler Horn, ktorá mala prevýšenie až 23 percent a zvíťazil. Pre belgického cyklistu bolo dnešné víťazstvo premiérovým v tejto sezóne. Druhý bol domáci borec Hermann Pernsteiner z Bahrajnu - Merida a tretí finišoval Dario Cataldo z Astany.
 
Totožné poradie ako v dnešnej etape je tiež v celkovom poradí. Vedie Hermans (Israel Cycling Academy) pred Pernsteinerom (Bahrajn - Merida) a Cataldom (Astana). Belgičan má k dobru 18 sekúnd pred druhým, respektíve 26 sekúnd pred tretím pretekárom. Dominantný celok Bahrajn - Merida tak po dvoch triumfoch musel vyprázdniť miesto na najvyššom stupienku a to nielen čo sa týka etapových prvenstiev. Totiž Giovanni Visconti, ktorý dnes držal tričko pre priebežného lídra v celkovej klasifikácii záverečný kopec neustál s najlepšími.  
 
 

Österreich - Rundfahrt / Okolo Rakúska 2018 - 4. etapa, utorok 10. júla

4. 10.7. rovinata etapa ciel rovina Kitzbuhel > Pragraten 143 km Visconti
 
etapa 1
profil etapy, 2295 nastúpaných metrov (© oesterreich-rundfahrt.at)
 
 
Cyklisti na Okolo Rakúska majú za sebou ďalší ťažký deň. Dnes síce museli absolvovať len 143 kilometrov, no opäť nastúpali viac ako dvetisíc výškových metrov. Štvrtú etapu po jednodňovej pauze znovu opanoval jazdec celku Bahrajn - Merida. Druhé víťazstvo v jubilejnej 70. edícii najpopulárnejších pretekov v Rakúsku získal Giovanni Visconti. Ten v záverečnom šprinte porazil Wouta van Aerta z Verandas Willems - Crelan a Michaela Brescianiho z Bardiani - CSF.
 
Štvrtá etapa nezmenila vôbec nič v priebežnom poradí celkovej klasifikácie. Líderskú pozíciu udržal Ben Hermans z celku Israel Cycling Academy, ktorý ako prvý v tohtoročnej edícii obhájil červený dres v nasledujúcom dni. Totiž ako Matej Mohorič tak aj Giovanni Visconti (obaja Bahrajn - Merida) nedokázali udržať tričko pre priebežného lídra dva dni po sebe.
 
 

Österreich - Rundfahrt / Okolo Rakúska 2018 - 5. etapa, streda 11. júla

5. 11.7. rovinata etapa ciel rovina Matrei Osttirol > Grossglockner 93 km Weening
 
etapa 1
profil etapy, 2495 nastúpaných metrov (© oesterreich-rundfahrt.at)
 
 
Dnes čakal na pretekárov vôbec najkratší deň v tohtoročnej edícii Okolo Rakúska. Cyklisti prešli len 93 kilometrov, no vyliezť museli na dva náročné kopce. Ten posledný bol vôbec najdlhším stúpaním v tomto ročníku Tour of Austria. Vo svoj prospech ho využil Pieter Weening z Roompot - Nederlandse Loterij, ktorý v ňom odpáral svojich súperov a vyhral. Holanďan tak zaznamenal 12. víťazstvo vo svojej kariére. Druhý do cieľa prišiel Alexander Foliforov z celku Gazprom - Rusvelo a tretí už s vyše minútovou stratou na víťaza skončil Simone Sterbini z Bardiani - CSF. 
 
Piata etapa nezmenila takmer nič na popredných miestach v priebežnom hodnotení. Líderskú pozíciu stále drží Ben Hermans z Israel Cycling Academy, ktorý dnes skončil siedmy. Belgičan má pred zajtrajškom k dobru 16 sekúnd na druhého Hermanna Pernsteinera z Bahrajnu - Merida. Jedinou zásadnou zmenou bol len posun Riccarda Zoidla z Felbermayr - Simplon Wels, ktorý dnešok využil na posun do najlepšej desiatky. Momentálne mu patrí šiesta priečka.  
 
 

Österreich - Rundfahrt / Okolo Rakúska 2018 - 6. etapa, štvrtok 12. júla

6. 12.7. rovinata etapa ciel rovina Knittelfeld > Wenigzell 167 km Lutsenko
 
etapa 1
profil etapy, 3181 nastúpaných metrov (© oesterreich-rundfahrt.at)
 
 
Jednou z najnáročnejších etáp v 70. ročníku Okolo Rakúska bola tá dnešná. Pretekári v druhej polovici dňa buď stále stúpali alebo klesali, pričom museli nastúpať cez tritisíc výškových metrov. Z víťazstva sa nakoniec tešil jazdec z únik. Bol ním Alexej Lutsenko z Astany. Ten vpredu strávil celý deň v spoločnosti Mateja Mohoriča z Bahrajnu - Merida. Kazach Slovinca porazil na cieľovej rovinke, ktorá bola trošku naklonená a mohol sa tak potešiť z jubilejného 15. víťazstva. Tretí skončil Odd Eiking z Wanty - Groupe Gobert.
 
Podobne ako v predchádzajúcich dvoch etapách, ani dnes sa nezmenil priebežný líder v celkovom poradí. Ben Hermans z Israel Cycling Academy prišiel do cieľa v hlavnom balíku, ktorý stratil na víťaza dve minúty, no stačilo mu to. V pelotóne finišovali aj Hermann Pernsteiner z Bahrajnu - Merida a Dario Cataldo z Astany, ktorým v priebežnom hodnotení patrí druhé, respektíve tretie miesto.
 
 

Österreich - Rundfahrt / Okolo Rakúska 2018 - 7. etapa, piatok 13. júla

7. 13.7. rovinata etapa ciel rovina Waidhofen > Sonntagberg 129 km Nibali
 
etapa 1
profil etapy, 2873 nastúpaných metrov (© oesterreich-rundfahrt.at)
 
 
Predposledný diel na Okolo Rakúska bol poslednou šancou pre vrchárov zabojovať o etapové víťazstvo. Najväčšiu radosť na konci dňa mal Antonio Nibali z Bahrajnu - Merida, ktorý v záverečnom šprinte predstihol Pawela Cieslika z CCC Sprandi Polkowice. Ten ako jediný dokázal udržať krok s Talianom v posledných kilometroch. Mladší z klanu Nibaliovcov sa dnes dočkal vôbec prvého triumfu medzi profesionálmi. Zase pre Bahrajn - Merida bol Nibaliho triumf už štvrtým v 70. edícii týchto pretekov. Tretí bol dnes Artem Nič z Gazprom - Rusvelo. 
 
Veľkú naháňačku sme dnes sledovali tiež v boji o celkové víťazstvo. Zajtra sa už veľké rozdiely medzi favoritmi neočakávajú, tí sa preto rozhodne nešetrili. Dario Cataldo z Astany chcel vyzliecť z červeného dresu Bena Hermansa z Israel Cycling Academy, čo sa mu aj napriek početným útokom nepodarilo. Do cieľa prišiel len o tri sekundy skôr ako priebežný líder. Dobre sa držal aj priebežne druhý Hermann Pernsteiner z Bahrajnu - Merida, ktorý finišoval v skupine hlavných favoritov. Poradie na prvých troch miestach sa preto nezmenilo. 
 
 

Österreich - Rundfahrt / Okolo Rakúska 2018 - 8. etapa, sobota 14. júla

8. 14.7. rovinata etapa ciel rovina Scheibbs > Wels 163 km Visconti
 
etapa 1
profil etapy, 1670 nastúpaných metrov (© oesterreich-rundfahrt.at)
 
 
Najúspešnejším tímom v 70. ročníku pretekov Okolo Rakúska bol celok Bahrajn - Merida. Ich dominanciu dnes podčiarkol Giovanni Visconti, ktorý opanoval poslednú etapu a zaznamenal tu už tretí triumf v tohtoročnej edícii. Celkovo jazdci Bahrajnu - Merida vyhrali až päť etáp. Druhý dnes skončil Alexej Lutsenko z Astany a tretí bol ďalší člen celodenného úniku Nick van der Lijke z Roompot - Nederlandse Loterij.
 
V poslednej etape sa nevzdávali ani adepti na celkové víťazstvo. Najmä Dario Cataldo z Astany, ktorému patrilo pred dnešným dňom tretie miesto a na lídra strácal 48 sekúnd, to skúšal už v polovici etapy. Ben Hermans z Israel Cycling Academy ale každý útok pokryl a dočkal sa najväčšieho úspechu vo svojej kariére. Druhé miesto v GC nakoniec patrilo domácemu borcovi Hermannovi Pernsteinerovi z Bahrajnu - Merida.