Okolo Dánska 2018 (2.HC), 1. - 5. augusta (787 km) - 30. ročník
1. | 1.8. | Aalborg > Aalborg | 218 km | Hansen | ||
2. | 2.8. | Viborg > Vejle | 172 km | Van Aert | ||
3. | 3.8. | Naestved > Vordingborg | 178 km | Merlier | ||
4. | 4.8. | Nykobing Falster | 19,1 km | Pedersen | ||
5. | 5.8. | Faxe > Frederiksberg | 199 km | Merlier |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
1. | 1.8. | Aalborg > Aalborg | 218 km | Hansen |
profil etapy je rovinatý, organizátor ho nezostavil |
Hneď na úvod pretekov Okolo Dánska čakal na cyklistov najdlhší deň. Dnes totiž pretekári museli prejsť až 218 kilometrov, no na trase prvej etapy sa nenachádzal ani jeden kopec. Čisto rovinatý profil preto napovedal, že v závere dôjde k súboji šprintérov. V ňom sa z veľkého úspechu tešil domáci rýchlik Lasse Hansen z tímu Aqua Blue Sport. Dán tak zajtra ponesie tričko pre priebežného lídra.
Prvý deň určite nepotešil Bryana Coquarda z Vital Concept Cycling Club. Ten sa prišiel do Dánska naladiť na víťaznú vlnu pred nadchádzajúcim európskym šampionátom, no prvý pokus mu nevyšiel. Francúz totiž skončil tesne druhý.
Výsledky | ||||||||
1. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 5:05:35 | 20 | ||||
2. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | 10 | ||||
3. | KANTER Max | Team Sunweb | 00:00 | 5 | ||||
4. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | |||||
5. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | |||||
6. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:00 |
7. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
8. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
9. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
10. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
11. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 00:00 | ||
12. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
13. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 00:00 | ||
14. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
15. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
16. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:00 | ||
17. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
18. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
19. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 00:00 | ||
20. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 00:00 | ||
21. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
22. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 00:00 | ||
23. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 00:00 | ||
24. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
25. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
26. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
27. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:00 | ||
28. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
29. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
30. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
31. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 00:00 | ||
32. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:00 | ||
33. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
34. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
35. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
36. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:00 | ||
37. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:00 | ||
38. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:00 | ||
39. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
40. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
41. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
42. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:00 | ||
43. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
44. | CARBEL Michael | Dánsko | 00:00 | ||
45. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 00:00 | ||
46. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 00:00 | ||
47. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
48. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:00 | ||
49. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
50. | KAMP Alexander | Team Waoo | 00:00 | ||
51. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:00 | ||
52. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
53. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
54. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 00:00 | ||
55. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
56. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
57. | BJERG Mikkel | Dánsko | 00:00 | ||
58. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 00:00 | ||
59. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
60. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
61. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
62. | BOL Cees | Team Sunweb | 00:00 | ||
63. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:11 | ||
64. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 00:13 | ||
65. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 00:40 | ||
66. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 00:40 | ||
67. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 01:10 | ||
68. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 01:10 | ||
69. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:15 | ||
70. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 01:28 | ||
71. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 01:28 | ||
72. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 01:28 | ||
73. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 01:28 | ||
74. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 01:28 | ||
75. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 01:28 | ||
76. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 01:28 | ||
77. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 01:28 | ||
78. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 01:28 | ||
79. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 01:28 | ||
80. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 01:28 | ||
81. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:28 | ||
82. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 01:28 | ||
83. | CHRISTIANSEN Steffen | ColoQuick | 01:28 | ||
84. | RHIM Brendan | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 01:28 | ||
85. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:28 | ||
86. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:28 | ||
87. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 01:28 | ||
88. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 02:05 | ||
89. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 02:30 | ||
90. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 02:30 | ||
91. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 03:10 | ||
92. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 03:10 | ||
93. | LATON Eryk | Team Hurom | 03:10 | ||
94. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 03:10 | ||
95. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 03:10 | ||
96. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 03:10 | ||
97. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 03:42 | ||
98. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 03:42 | ||
99. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 03:42 | ||
100. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 03:42 | ||
101. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 03:42 | ||
102. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 03:59 | ||
103. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 05:19 | ||
104. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 05:19 | ||
105. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 05:19 | ||
106. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 06:11 | ||
107. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 06:11 | ||
108. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 06:52 | ||
109. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 06:52 | ||
110. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 06:52 | ||
111. | VAN BREUSSEGEM Elias | Vérandas Willems-Crelan | 08:14 | ||
112. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 09:42 | ||
113. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 10:09 | ||
114. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 11:02 | ||
115. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 11:24 | ||
116. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 12:01 | ||
117. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 14:55 | ||
118. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 15:05 | ||
119. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 15:05 |
2. | 2.8. | Viborg > Vejle | 172 km | van Aert |
profil etapy je zvlnený, organizátor ho nezostavil, záverečných 800 m do 6,4 % kopca |
Ani v druhom dni nemuseli pretekári predviesť nejaké vrchárske schopnosti. Profil druhej etapy sa podobal tej prvej. Rozdiel bol len v závere, v ktorom sa nachádzal maličký kopček. Práve v ňom zaútočil Wout van Aert z Verandas Willems - Crelán a svoj atak dotiahol až do úspešného konca. Talentovaný Belgičan tak dosiahol šieste víťazstvo v kariére a prvé v aktuálnej sezóne.
Druhá etapa doslova popravila akékoľvek ambície Madsa Pedersena, ktorý na Okolo Dánska reprezentuje domáci tím. Inak kmeňový jazdec Treku - Segafredo, ktorý tu obhajuje minuloročný triumf, pár kilometrov pred koncom spadol a do cieľa prišiel až tri minúty za dnešným víťazom.
Výsledky | ||||||||
1. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 4:13:51 | 20 | ||||
2. | KAMP Alexander | Team Waoo | 00:02 | 10 | ||||
3. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:04 | 5 | ||||
4. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:06 | |||||
5. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:11 | |||||
6. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:11 |
7. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:11 | ||
8. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 00:11 | ||
9. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:11 | ||
10. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:11 | ||
11. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:11 | ||
12. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 00:11 | ||
13. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:11 | ||
14. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:11 | ||
15. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:11 | ||
16. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:11 | ||
17. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 00:11 | ||
18. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:11 | ||
19. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 00:11 | ||
20. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:11 | ||
21. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:11 | ||
22. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:11 | ||
23. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:11 | ||
24. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:18 | ||
25. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 00:19 | ||
26. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:20 | ||
27. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:22 | ||
28. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:22 | ||
29. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:22 | ||
30. | KANTER Max | Team Sunweb | 00:24 | ||
31. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:24 | ||
32. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:32 | ||
33. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:35 | ||
34. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:35 | ||
35. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 00:35 | ||
36. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:41 | ||
37. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:41 | ||
38. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:48 | ||
39. | RHIM Brendan | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:50 | ||
40. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 01:04 | ||
41. | BJERG Mikkel | Dánsko | 01:09 | ||
42. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 01:14 | ||
43. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 01:14 | ||
44. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 01:14 | ||
45. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 01:20 | ||
46. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:20 | ||
47. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 01:35 | ||
48. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 01:41 | ||
49. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 01:45 | ||
50. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 01:52 | ||
51. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 02:20 | ||
52. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 02:31 | ||
53. | BOL Cees | Team Sunweb | 02:40 | ||
54. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:52 | ||
55. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 02:52 | ||
56. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 02:52 | ||
57. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 02:52 | ||
58. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 02:52 | ||
59. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 03:00 | ||
60. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 03:03 | ||
61. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 03:03 | ||
62. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 03:06 | ||
63. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 03:49 | ||
64. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 03:57 | ||
65. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 04:19 | ||
66. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 04:19 | ||
67. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 04:19 | ||
68. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 04:29 | ||
69. | CARBEL Michael | Dánsko | 04:29 | ||
70. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 05:02 | ||
71. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 05:04 | ||
72. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 05:04 | ||
73. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 05:44 | ||
74. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 05:44 | ||
75. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 05:51 | ||
76. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 05:56 | ||
77. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 05:56 | ||
78. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 05:56 | ||
79. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 05:56 | ||
80. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 05:56 | ||
81. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 08:00 | ||
82. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 08:02 | ||
83. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 08:02 | ||
84. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 08:07 | ||
85. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 08:07 | ||
86. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 08:26 | ||
87. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 08:26 | ||
88. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 08:26 | ||
89. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 08:26 | ||
90. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 08:59 | ||
91. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 09:10 | ||
92. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 09:22 | ||
93. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 09:56 | ||
94. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 09:56 | ||
95. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 09:56 | ||
96. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 09:56 | ||
97. | LATON Eryk | Team Hurom | 09:56 | ||
98. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 09:56 | ||
99. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 09:56 | ||
100. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 09:56 | ||
101. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 09:56 | ||
102. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 09:56 | ||
103. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 10:02 | ||
104. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 10:02 | ||
105. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 10:02 | ||
106. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 10:02 | ||
107. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 10:02 | ||
108. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 10:11 | ||
109. | VAN BREUSSEGEM Elias | Vérandas Willems-Crelan | 10:39 | ||
110. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 10:39 | ||
111. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 10:48 | ||
112. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 11:28 | ||
113. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 14:13 | ||
114. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 14:20 | ||
115. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 15:47 | ||
116. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 15:49 | ||
117. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 15:52 | ||
118. | CHRISTIANSEN Steffen | ColoQuick | 15:54 | ||
119. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 15:54 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 9:19:16 | 5 | ||||
2. | KAMP Alexander | Team Waoo | 00:06 | |||||
3. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:10 | |||||
4. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 00:11 | |||||
5. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:16 | |||||
6. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:21 |
7. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:21 | ||
8. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:21 | ||
9. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 00:21 | ||
10. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 00:21 | ||
11. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:21 | ||
12. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:21 | ||
13. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:21 | ||
14. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 00:21 | ||
15. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:21 | ||
16. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:21 | ||
17. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:21 | ||
18. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:21 | ||
19. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:21 | ||
20. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:21 | ||
21. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:21 | ||
22. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:21 | ||
23. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:21 | ||
24. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:28 | ||
25. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 00:29 | ||
26. | KANTER Max | Team Sunweb | 00:30 | ||
27. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:32 | ||
28. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:32 | ||
29. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:32 | ||
30. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:34 | ||
31. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:42 | ||
32. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:45 | ||
33. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 00:45 | ||
34. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:45 | ||
35. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:45 | ||
36. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:58 | ||
37. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 01:02 | ||
38. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 01:18 | ||
39. | BJERG Mikkel | Dánsko | 01:19 | ||
40. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 01:24 | ||
41. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 01:24 | ||
42. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 01:30 | ||
43. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:30 | ||
44. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:45 | ||
45. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 01:51 | ||
46. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 02:02 | ||
47. | RHIM Brendan | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 02:28 | ||
48. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 02:30 | ||
49. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 02:42 | ||
50. | BOL Cees | Team Sunweb | 02:50 | ||
51. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 03:00 | ||
52. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 03:02 | ||
53. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 03:02 | ||
54. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 03:02 | ||
55. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 03:13 | ||
56. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 03:13 | ||
57. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 03:15 | ||
58. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 03:51 | ||
59. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 03:59 | ||
60. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 04:07 | ||
61. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 04:29 | ||
62. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 04:35 | ||
63. | CARBEL Michael | Dánsko | 04:39 | ||
64. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 05:12 | ||
65. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 05:14 | ||
66. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 05:37 | ||
67. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 05:57 | ||
68. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 05:57 | ||
69. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 05:59 | ||
70. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 06:42 | ||
71. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 06:46 | ||
72. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 06:58 | ||
73. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 07:22 | ||
74. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 07:22 | ||
75. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 07:34 | ||
76. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 08:11 | ||
77. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:14 | ||
78. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 08:35 | ||
79. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 09:16 | ||
80. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 09:20 | ||
81. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 09:27 | ||
82. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 09:45 | ||
83. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 10:46 | ||
84. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 10:47 | ||
85. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 11:00 | ||
86. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 11:20 | ||
87. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 11:34 | ||
88. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 11:34 | ||
89. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 11:38 | ||
90. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 12:18 | ||
91. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 12:26 | ||
92. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 12:42 | ||
93. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 12:42 | ||
94. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 13:16 | ||
95. | LATON Eryk | Team Hurom | 13:16 | ||
96. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 13:31 | ||
97. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 13:54 | ||
98. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 13:59 | ||
99. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 14:03 | ||
100. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 14:11 | ||
101. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 15:25 | ||
102. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 15:28 | ||
103. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 15:41 | ||
104. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 16:17 | ||
105. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 16:17 | ||
106. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 16:47 | ||
107. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 16:58 | ||
108. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 17:27 | ||
109. | CHRISTIANSEN Steffen | ColoQuick | 17:32 | ||
110. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 17:39 | ||
111. | VAN BREUSSEGEM Elias | Vérandas Willems-Crelan | 19:03 | ||
112. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 21:16 | ||
113. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 21:30 | ||
114. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 22:09 | ||
115. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 22:54 | ||
116. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 23:07 | ||
117. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 23:39 | ||
118. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 24:05 | ||
119. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 26:13 |
3. | 3.8. | Naestved > Vordingborg | 178 km | Merlier |
profil etapy je rovinatý, organizátor ho nezostavil |
Dnes profil etapy opäť nahrával šprintérom. Ich tímy priebeh celého dňa poctivo kontrolovali a hlavne preto sa v závere k slovu dostali najrýchlejší muži v pelotóne. Na včerajšie víťazstvo Wouta van Aerta z Vérandas Willems - Crelán v piatok nadviazal jeho tímový kolega Tim Merlier. Belgický pretekár v závere zužitkoval výbornú prácu svojho tímu, ktorý v čele hlavného balíka pracoval celý deň.
Tretia etapa nezmenila nič v priebežnom poradí. Dres pre vedúceho pretekára stále drží Van Aert (Vérandas Willems - Crelán), ktorý má pred druhým Alexandrom Kampom (Team Virtu Cycling) k dobru šesť sekúnd.
Výsledky | ||||||||
1. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 4:08:46 | 20 | ||||
2. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 00:00 | 5 | ||||
4. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:00 | |||||
5. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 00:00 | |||||
6. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 |
7. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 00:00 | ||
8. | KANTER Max | Team Sunweb | 00:00 | ||
9. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
10. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 00:00 | ||
11. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
12. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
13. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
14. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
15. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
16. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
17. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:00 | ||
18. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
19. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
20. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 00:00 | ||
21. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
22. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 00:00 | ||
23. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
24. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
25. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
26. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
27. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
28. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
29. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:00 | ||
30. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
31. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
32. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:00 | ||
33. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
34. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
35. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
36. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
37. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
38. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
39. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
40. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 00:00 | ||
41. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
42. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
43. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
44. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 00:00 | ||
45. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:00 | ||
46. | KAMP Alexander | Team Waoo | 00:00 | ||
47. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:00 | ||
48. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
49. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:00 | ||
50. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
51. | BOL Cees | Team Sunweb | 00:00 | ||
52. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
53. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
54. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 00:00 | ||
55. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
56. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:00 | ||
57. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
58. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 00:00 | ||
59. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:00 | ||
60. | CARBEL Michael | Dánsko | 00:00 | ||
61. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 00:00 | ||
62. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
63. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
64. | BJERG Mikkel | Dánsko | 00:00 | ||
65. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
66. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 00:00 | ||
67. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
68. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:00 | ||
69. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:00 | ||
70. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:00 | ||
71. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 00:00 | ||
72. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
73. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 00:15 | ||
74. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:16 | ||
75. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:16 | ||
76. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 00:20 | ||
77. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 00:20 | ||
78. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
79. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 00:22 | ||
80. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 00:26 | ||
81. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 00:30 | ||
82. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:32 | ||
83. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 00:36 | ||
84. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:39 | ||
85. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 00:39 | ||
86. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:43 | ||
87. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:43 | ||
88. | CHRISTIANSEN Steffen | ColoQuick | 00:43 | ||
89. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:43 | ||
90. | LATON Eryk | Team Hurom | 00:43 | ||
91. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 00:43 | ||
92. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 01:09 | ||
93. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:26 | ||
94. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 01:35 | ||
95. | RHIM Brendan | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 01:38 | ||
96. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 01:38 | ||
97. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 01:47 | ||
98. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 01:47 | ||
99. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 02:06 | ||
100. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 02:43 | ||
101. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 02:46 | ||
102. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 02:54 | ||
103. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 02:54 | ||
104. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 03:17 | ||
105. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 03:17 | ||
106. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 03:17 | ||
107. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 03:19 | ||
108. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 03:49 | ||
109. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 04:20 | ||
110. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 04:29 | ||
111. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 04:36 | ||
112. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 04:36 | ||
113. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 04:36 | ||
114. | VAN BREUSSEGEM Elias | Vérandas Willems-Crelan | 04:36 | ||
115. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 05:37 | ||
116. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 09:13 | ||
117. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 09:13 | ||
118. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 15:02 | ||
119. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 29:27 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 13:28:02 | 5 | ||||
2. | KAMP Alexander | Team Waoo | 00:06 | |||||
3. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:10 | |||||
4. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 00:11 | |||||
5. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:16 | |||||
6. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:21 |
7. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:21 | ||
8. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 00:21 | ||
9. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:21 | ||
10. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:21 | ||
11. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:21 | ||
12. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 00:21 | ||
13. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:21 | ||
14. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:21 | ||
15. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 00:21 | ||
16. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:21 | ||
17. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:21 | ||
18. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:21 | ||
19. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:21 | ||
20. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:21 | ||
21. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:21 | ||
22. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:21 | ||
23. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:21 | ||
24. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:28 | ||
25. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 00:29 | ||
26. | KANTER Max | Team Sunweb | 00:30 | ||
27. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:32 | ||
28. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:32 | ||
29. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:32 | ||
30. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:34 | ||
31. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:45 | ||
32. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 00:45 | ||
33. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:45 | ||
34. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:45 | ||
35. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:58 | ||
36. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 01:02 | ||
37. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 01:18 | ||
38. | BJERG Mikkel | Dánsko | 01:19 | ||
39. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 01:24 | ||
40. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 01:24 | ||
41. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 01:30 | ||
42. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 01:51 | ||
43. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 02:09 | ||
44. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 02:30 | ||
45. | BOL Cees | Team Sunweb | 02:50 | ||
46. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 02:52 | ||
47. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 03:00 | ||
48. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 03:02 | ||
49. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 03:11 | ||
50. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 03:15 | ||
51. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 03:22 | ||
52. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 03:25 | ||
53. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 03:33 | ||
54. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 03:49 | ||
55. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 03:59 | ||
56. | RHIM Brendan | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 04:06 | ||
57. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 04:07 | ||
58. | CARBEL Michael | Dánsko | 04:39 | ||
59. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 04:48 | ||
60. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 04:58 | ||
61. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 05:14 | ||
62. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 05:37 | ||
63. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 05:44 | ||
64. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 05:57 | ||
65. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 05:57 | ||
66. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 05:59 | ||
67. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 07:02 | ||
68. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 07:22 | ||
69. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 07:22 | ||
70. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 07:25 | ||
71. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 07:34 | ||
72. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 08:11 | ||
73. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 08:22 | ||
74. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 08:51 | ||
75. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:56 | ||
76. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 09:04 | ||
77. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 09:20 | ||
78. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 09:27 | ||
79. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 09:28 | ||
80. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 09:41 | ||
81. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 09:42 | ||
82. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 09:52 | ||
83. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 10:46 | ||
84. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 11:38 | ||
85. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 11:39 | ||
86. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 12:26 | ||
87. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 12:34 | ||
88. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 12:42 | ||
89. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 13:04 | ||
90. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 13:16 | ||
91. | LATON Eryk | Team Hurom | 13:59 | ||
92. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 14:05 | ||
93. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 14:37 | ||
94. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 14:39 | ||
95. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 14:51 | ||
96. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 15:28 | ||
97. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 15:41 | ||
98. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 16:07 | ||
99. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 16:17 | ||
100. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 16:17 | ||
101. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 16:32 | ||
102. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 16:57 | ||
103. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 17:47 | ||
104. | CHRISTIANSEN Steffen | ColoQuick | 18:15 | ||
105. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 18:35 | ||
106. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 18:48 | ||
107. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 18:58 | ||
108. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 20:04 | ||
109. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 20:47 | ||
110. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 21:34 | ||
111. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 23:39 | ||
112. | VAN BREUSSEGEM Elias | Vérandas Willems-Crelan | 23:39 | ||
113. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 23:50 | ||
114. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 24:32 | ||
115. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 26:13 | ||
116. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 27:41 | ||
117. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 30:29 | ||
118. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 39:07 | ||
119. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 50:57 |
4. | 4.8. | Nykobing Falster | 19,1 km | Pedersen |
profil etapy je rovinatý, organizátor ho nezostavil |
Dnešok na Okolo Dánska patril pretekárom, ktorí sa vyžívajú v boji s chronometrom. Časovka, podobne ako prechádzajúce dni, mala rovinatý charakter, čo len a len nahrávalo špecialistom na túto disciplínu. K tesnému víťazstvu sa nakoniec prehrýzol Mads Pedersen z Treku - Segafredo, ktorý tu reprezentuje výber Dánska. Skúsený pretekár v tesnom súboji porazil priebežne vedúceho muža o sedem sekúnd.
Wout van Aert z Vérandas Willems - Crélan preto nemusí byť vôbec sklamaný. Megatalentovaný belgický cyklokrosár si tak aj po časovke udržal lídersku pozíciu. Dokonca zvýšil svoj náskok v priebežnej klasifikácii, keďže jeho najväčší súperi dnes nakupovali. Momentálne má k dobru už 32 sekúnd pred druhým Rasmusom Quaadom z BHS Almeborg-Bornholm. WT tímy Astana a Sunweb majú v Top 10 iba ôsmeho Grivka.
Výsledky | ||||||||
1. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 21:52 | 20 | ||||
2. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 00:08 | 10 | ||||
3. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:11 | 5 | ||||
4. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:19 | |||||
5. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 00:33 | |||||
6. | BJERG Mikkel | Dánsko | 00:35 |
7. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:36 | ||
8. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:37 | ||
9. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:45 | ||
10. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:48 | ||
11. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 00:53 | ||
12. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:56 | ||
13. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 00:58 | ||
14. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:58 | ||
15. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 01:01 | ||
16. | BOL Cees | Team Sunweb | 01:01 | ||
17. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 01:03 | ||
18. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 01:03 | ||
19. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 01:09 | ||
20. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 01:09 | ||
21. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:10 | ||
22. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 01:15 | ||
23. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 01:17 | ||
24. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 01:19 | ||
25. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 01:22 | ||
26. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 01:22 | ||
27. | KAMP Alexander | Team Waoo | 01:22 | ||
28. | KANTER Max | Team Sunweb | 01:22 | ||
29. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 01:23 | ||
30. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:24 | ||
31. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 01:27 | ||
32. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 01:28 | ||
33. | RHIM Brendan | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 01:31 | ||
34. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:36 | ||
35. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 01:38 | ||
36. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 01:40 | ||
37. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:42 | ||
38. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 01:43 | ||
39. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 01:44 | ||
40. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 01:48 | ||
41. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:49 | ||
42. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 01:54 | ||
43. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 01:54 | ||
44. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 01:56 | ||
45. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 01:57 | ||
46. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 01:58 | ||
47. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:00 | ||
48. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 02:01 | ||
49. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 02:04 | ||
50. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 02:04 | ||
51. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 02:04 | ||
52. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 02:05 | ||
53. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 02:05 | ||
54. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:06 | ||
55. | VAN BREUSSEGEM Elias | Vérandas Willems-Crelan | 02:07 | ||
56. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 02:09 | ||
57. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:12 | ||
58. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 02:12 | ||
59. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:12 | ||
60. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 02:15 | ||
61. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 02:20 | ||
62. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 02:22 | ||
63. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 02:23 | ||
64. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 02:24 | ||
65. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:24 | ||
66. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 02:27 | ||
67. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 02:27 | ||
68. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 02:29 | ||
69. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 02:30 | ||
70. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 02:33 | ||
71. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 02:34 | ||
72. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 02:34 | ||
73. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 02:34 | ||
74. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 02:37 | ||
75. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 02:40 | ||
76. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 02:40 | ||
77. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:41 | ||
78. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 02:43 | ||
79. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 02:45 | ||
80. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:49 | ||
81. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 02:51 | ||
82. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 02:52 | ||
83. | CHRISTIANSEN Steffen | ColoQuick | 02:53 | ||
84. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 02:57 | ||
85. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 03:01 | ||
86. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 03:02 | ||
87. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 03:03 | ||
88. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 03:05 | ||
89. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 03:06 | ||
90. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 03:09 | ||
91. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 03:16 | ||
92. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 03:17 | ||
93. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 03:17 | ||
94. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 03:20 | ||
95. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 03:21 | ||
96. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 03:24 | ||
97. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 03:24 | ||
98. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 03:25 | ||
99. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 03:27 | ||
100. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 03:30 | ||
101. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 03:31 | ||
102. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 03:35 | ||
103. | LATON Eryk | Team Hurom | 03:35 | ||
104. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 03:36 | ||
105. | CARBEL Michael | Dánsko | 03:36 | ||
106. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 03:37 | ||
107. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 03:40 | ||
108. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 03:41 | ||
109. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:41 | ||
110. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 03:41 | ||
111. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 03:55 | ||
112. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 03:55 | ||
113. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 03:56 | ||
114. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 03:58 | ||
115. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 04:15 | ||
116. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 04:20 | ||
117. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 04:22 | ||
118. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 04:39 | ||
119. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 04:50 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 13:50:02 | 5 | ||||
2. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:32 | |||||
3. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 00:36 | |||||
4. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:50 | |||||
5. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:56 | |||||
6. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:58 |
7. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 01:06 | ||
8. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 01:11 | ||
9. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 01:11 | ||
10. | KAMP Alexander | Team Waoo | 01:20 | ||
11. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 01:21 | ||
12. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:23 | ||
13. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 01:28 | ||
14. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 01:29 | ||
15. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 01:30 | ||
16. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:37 | ||
17. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 01:38 | ||
18. | KANTER Max | Team Sunweb | 01:44 | ||
19. | BJERG Mikkel | Dánsko | 01:46 | ||
20. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:49 | ||
21. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 01:50 | ||
22. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 01:51 | ||
23. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 01:53 | ||
24. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 02:04 | ||
25. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:13 | ||
26. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 02:19 | ||
27. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:25 | ||
28. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:26 | ||
29. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 02:29 | ||
30. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:32 | ||
31. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 02:36 | ||
32. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:36 | ||
33. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 02:37 | ||
34. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 02:41 | ||
35. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 02:44 | ||
36. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:54 | ||
37. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:02 | ||
38. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 03:17 | ||
39. | BOL Cees | Team Sunweb | 03:43 | ||
40. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 03:47 | ||
41. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 03:58 | ||
42. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 04:01 | ||
43. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 04:02 | ||
44. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 04:19 | ||
45. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 04:40 | ||
46. | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | 04:57 | ||
47. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 05:08 | ||
48. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 05:29 | ||
49. | RHIM Brendan | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 05:29 | ||
50. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 05:29 | ||
51. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 05:39 | ||
52. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 05:39 | ||
53. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 06:05 | ||
54. | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | 06:14 | ||
55. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 06:27 | ||
56. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 06:42 | ||
57. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 06:44 | ||
58. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 07:11 | ||
59. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 07:12 | ||
60. | GATTO Oscar | Astana Pro Team | 07:13 | ||
61. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 07:47 | ||
62. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 07:57 | ||
63. | CARBEL Michael | Dánsko | 08:07 | ||
64. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 08:17 | ||
65. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 08:19 | ||
66. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 08:45 | ||
67. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 09:08 | ||
68. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 09:23 | ||
69. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 09:31 | ||
70. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 09:43 | ||
71. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 09:59 | ||
72. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 10:25 | ||
73. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 10:35 | ||
74. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 10:37 | ||
75. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 11:01 | ||
76. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 11:15 | ||
77. | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | 11:23 | ||
78. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 11:23 | ||
79. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 12:39 | ||
80. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 12:46 | ||
81. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 13:10 | ||
82. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 13:12 | ||
83. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 13:28 | ||
84. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 14:40 | ||
85. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 14:46 | ||
86. | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 15:19 | ||
87. | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | 15:28 | ||
88. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 15:59 | ||
89. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 16:15 | ||
90. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 16:27 | ||
91. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 17:04 | ||
92. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 17:08 | ||
93. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 17:14 | ||
94. | LATON Eryk | Team Hurom | 17:26 | ||
95. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 17:48 | ||
96. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 18:03 | ||
97. | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | 18:14 | ||
98. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 18:24 | ||
99. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 18:39 | ||
100. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 19:03 | ||
101. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 20:03 | ||
102. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 20:46 | ||
103. | CHRISTIANSEN Steffen | ColoQuick | 21:00 | ||
104. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 21:15 | ||
105. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 21:17 | ||
106. | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | 21:28 | ||
107. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 21:32 | ||
108. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 21:56 | ||
109. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 22:30 | ||
110. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 24:00 | ||
111. | VAN BREUSSEGEM Elias | Vérandas Willems-Crelan | 25:38 | ||
112. | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | 26:04 | ||
113. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 26:28 | ||
114. | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | 28:39 | ||
115. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 29:35 | ||
116. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 31:14 | ||
117. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 32:22 | ||
118. | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | 41:14 | ||
119. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 54:13 |
5. | 5.8. | Faxe > Frederiksberg | 199 km | Merlier |
profil etapy je rovinatý, organizátor ho nezostavil |
Záverečný deň na Okolo Dánska opäť patril šprintérom. Na svoj veľký úspech z pred dvoch dní v nedeľu nadviazal Tim Merlier z Vérandas Willems - Crélan, ktorý bol opäť v hromadnom dojazde najsilnejším pretekárom. Z jeho víťazstva musel mať radosť celý jeho tím, keďže ten bol ozdobou 30. ročníka tohto podujatia. Belgičania si zo severu Európy odnášajú tri etapové vavríny a celkový triumf v podaní Wouta van Aerta.
Nie všetci sa v Dánsku ukázali v dobrom svetle. Napríklad Bryan Coquard z Vital Concept Cycling Team tu prišiel vyladiť formu na európsky šampionát, no do šprintu sa dostal len dvakrát, pričom ani raz nevyhral. Dnes finišoval až na siedmom mieste, čo je veľmi zlá vizitka pre takého šprintéra.
Výsledky | ||||||||
1. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 4:18:23 | 20 | ||||
2. | KANTER Max | Team Sunweb | 00:00 | 10 | ||||
3. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 00:00 | 5 | ||||
4. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
5. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | |||||
6. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:00 |
7. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
8. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
9. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
10. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
11. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 00:00 | ||
12. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
13. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
14. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
15. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
16. | BOL Cees | Team Sunweb | 00:00 | ||
17. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
18. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
19. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
20. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
21. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
22. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
23. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
24. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 00:00 | ||
25. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
26. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 00:00 | ||
27. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
28. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
29. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:00 | ||
30. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 00:00 | ||
31. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
32. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:00 | ||
33. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 00:00 | ||
34. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:00 | ||
35. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:00 | ||
36. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 00:00 | ||
37. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 00:00 | ||
38. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 00:00 | ||
39. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:00 | ||
40. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 00:00 | ||
41. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 00:00 | ||
42. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 00:00 | ||
43. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:00 | ||
44. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 00:00 | ||
45. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 00:00 | ||
46. | BJERG Mikkel | Dánsko | 00:10 | ||
47. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 00:10 | ||
48. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:10 | ||
49. | KAMP Alexander | Team Waoo | 00:10 | ||
50. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:10 | ||
51. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 00:10 | ||
52. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:10 | ||
53. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
54. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 00:10 | ||
55. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 00:10 | ||
56. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:10 | ||
57. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:10 | ||
58. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:10 | ||
59. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 00:10 | ||
60. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:17 | ||
61. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 00:17 | ||
62. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 00:17 | ||
63. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 00:17 | ||
64. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 00:17 | ||
65. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
66. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:24 | ||
67. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 00:34 | ||
68. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 00:35 | ||
69. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 00:35 | ||
70. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 00:35 | ||
71. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:35 | ||
72. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:35 | ||
73. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:38 | ||
74. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 00:40 | ||
75. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 00:40 | ||
76. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 00:40 | ||
77. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 00:43 | ||
78. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 00:47 | ||
79. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 01:43 | ||
80. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 02:12 | ||
81. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 02:27 | ||
82. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 05:02 | ||
83. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 06:20 | ||
84. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 07:02 | ||
85. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 10:00 | ||
86. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 10:00 | ||
87. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 10:00 | ||
88. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 10:26 | ||
89. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 11:00 | ||
90. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 11:00 | ||
91. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 11:00 | ||
92. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 11:00 | ||
93. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 11:00 | ||
94. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 11:00 | ||
95. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 11:00 | ||
96. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 11:00 | ||
97. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 11:00 | ||
98. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 11:00 | ||
99. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 11:00 | ||
100. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 11:00 | ||
DNF | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | BOECKMANS Kris | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | CARBEL Michael | Dánsko | odstúpil | ||
DNF | CHRISTIANSEN Steffen | ColoQuick | odstúpil | ||
DNF | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNF | EVENSEN Henrik | Team Joker Icopal | odstúpil | ||
DNF | FORFANG Ole | Team Joker Icopal | odstúpil | ||
DNF | GATTO Oscar | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | odstúpil | ||
DNF | HUFF Charles Bradley | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | LATON Eryk | Team Hurom | odstúpil | ||
DNF | LECROQ Jérémy | Vital Concept Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | odstúpil | ||
DNF | RHIM Brendan | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | odstúpil | ||
DNF | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | odstúpil | ||
DNF | TILLER Rasmus | Team Joker Icopal | odstúpil | ||
DNF | VAN BREUSSEGEM Elias | Vérandas Willems-Crelan | odstúpil | ||
DNF | VANSPEYBROUCK Pieter | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | WIPPERT Wouter | Roompot - Nederlandse Loterij | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | VAN AERT Wout | Vérandas Willems-Crelan | 18:08:25 | 200 | ||||
2. | QUAADE Rasmus | BHS - Almeborg-Bornholm | 00:32 | 150 | ||||
3. | HANSEN Lasse Norman | Aqua Blue Sport | 00:36 | 125 | ||||
4. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:50 | 100 | ||||
5. | JOHANSEN Julius | ColoQuick | 00:56 | 85 | ||||
6. | VINJEBO Emil | ColoQuick | 00:58 | 70 |
7. | JUUL-JENSEN Christopher | Dánsko | 01:06 | 60 | |
8. | HOULE Hugo | Astana Pro Team | 01:11 | 50 | |
9. | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 01:18 | 40 | |
10. | RICKAERT Jonas | Sport Vlaanderen - Baloise | 01:23 | 35 | |
11. | LE BON Johan | Vital Concept Cycling Club | 01:28 | 30 | |
12. | KAMP Alexander | Team Waoo | 01:30 | 25 | |
13. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:37 | 20 | |
14. | KANTER Max | Team Sunweb | 01:38 | 15 | |
15. | JOYCE Colin | Rally Cycling | 01:39 | 10 | |
16. | KLARIS Magnus Bak | BHS - Almeborg-Bornholm | 01:39 | 5 | |
17. | KÄMNA Lennard | Team Sunweb | 01:48 | 5 | |
18. | RIESEBEEK Oscar | Roompot - Nederlandse Loterij | 01:49 | 5 | |
19. | DE VOS Adam | Rally Cycling | 01:49 | 5 | |
20. | BJERG Mikkel | Dánsko | 01:56 | 5 | |
21. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 02:00 | 5 | |
22. | VINTHER Troels | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 02:01 | 5 | |
23. | LEYSEN Senne | Vérandas Willems-Crelan | 02:19 | 5 | |
24. | VEYHE Torkil | Team Waoo | 02:21 | 5 | |
25. | DECLERCQ Benjamin | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:23 | 5 | |
26. | HOEM Bjørn Tore | Team Joker Icopal | 02:29 | 5 | |
27. | WEENING Pieter | Roompot - Nederlandse Loterij | 02:35 | 5 | |
28. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 02:36 | 5 | |
29. | LIENHARD Fabian | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 02:37 | 5 | |
30. | COQUARD Bryan | Vital Concept Cycling Club | 02:41 | 5 | |
31. | ANDERSON Ryan | Rally Cycling | 02:44 | 3 | |
32. | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:54 | 3 | |
33. | WARLOP Jordi | Sport Vlaanderen - Baloise | 02:56 | 3 | |
34. | MENTEN Milan | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:02 | 3 | |
35. | DE GENDT Aime | Sport Vlaanderen - Baloise | 03:12 | 3 | |
36. | BOL Cees | Team Sunweb | 03:43 | 3 | |
37. | ANDERSEN Asbjorn | Team Waoo | 03:57 | 3 | |
38. | DE BACKER Bert | Vital Concept Cycling Club | 04:19 | 3 | |
39. | SORENSEN Chris Anker | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 04:19 | 3 | |
40. | TONELLI Alessandro | Bardiani - CSF | 04:32 | 3 | |
41. | EEKHOFF Nils | Team Sunweb | 05:08 | ||
42. | SIMION Paolo | Bardiani - CSF | 05:39 | ||
43. | STOKBRO Andreas | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 05:39 | ||
44. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 05:39 | ||
45. | MERLIER Tim | Vérandas Willems-Crelan | 05:55 | ||
46. | GULDHAMMER Rasmus | Team Waoo | 06:09 | ||
47. | BARBIN Enrico | Bardiani - CSF | 06:42 | ||
48. | DE BIE Sean | Vérandas Willems-Crelan | 06:44 | ||
49. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 07:05 | ||
50. | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 07:57 | ||
51. | DE GREEF Robbert | Roompot - Nederlandse Loterij | 08:46 | ||
52. | MCNALLY Mark | Wanty - Groupe Gobert | 09:06 | ||
53. | FLAKSIS Andzs | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 09:20 | ||
54. | RøINåS Fridtjof | Team Joker Icopal | 09:33 | ||
55. | PEDERSEN Casper | Aqua Blue Sport | 09:38 | ||
56. | BRøCHNER Nicolai | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 09:51 | ||
57. | KREDER Wesley | Wanty - Groupe Gobert | 09:53 | ||
58. | MURPHY John | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 09:59 | ||
59. | LARSEN Niklas | Team Waoo | 10:35 | ||
60. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 10:49 | ||
61. | REINDERS Elmar | Roompot - Nederlandse Loterij | 10:54 | ||
62. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 11:01 | ||
63. | LISSON Christoffer | BHS - Almeborg-Bornholm | 11:11 | ||
64. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 11:22 | ||
65. | CHRISTIAN Mark | Aqua Blue Sport | 11:58 | ||
66. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 12:39 | ||
67. | DAHL Herman | Team Joker Icopal | 13:12 | ||
68. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 13:21 | ||
69. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 13:45 | ||
70. | SCHULTZ Jesper | Team Waoo | 14:01 | ||
71. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 14:17 | ||
72. | WALLIN Rasmus Bogh | ColoQuick | 14:57 | ||
73. | PEDERSEN Mads | Dánsko | 15:06 | ||
74. | VERMELTFOORT Coen | Roompot - Nederlandse Loterij | 15:59 | ||
75. | BRYON Miguel | Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources | 16:15 | ||
76. | MINALI Riccardo | Astana Pro Team | 16:27 | ||
77. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 17:04 | ||
78. | FENN Andrew | Aqua Blue Sport | 17:14 | ||
79. | GATE Aaron | Aqua Blue Sport | 17:43 | ||
80. | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | 18:11 | ||
81. | CLAUSEN Patrick | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 18:28 | ||
82. | VASILJUK Andrij | Team Hurom | 18:47 | ||
83. | BUTS Vitalij | Team Hurom | 19:17 | ||
84. | NOPPE Christophe | Sport Vlaanderen - Baloise | 20:03 | ||
85. | MORICE Julien | Vital Concept Cycling Club | 20:15 | ||
86. | MADSEN Martin Toft | BHS - Almeborg-Bornholm | 20:31 | ||
87. | MOBERG JORGENSEN Christian | ColoQuick | 20:46 | ||
88. | LYHNE Daniel | ColoQuick | 22:47 | ||
89. | PEDERSEN Nicklas Amdi | BHS - Almeborg-Bornholm | 26:28 | ||
90. | STEELS Stijn | Vérandas Willems-Crelan | 26:34 | ||
91. | ARCHBOLD Shane | Aqua Blue Sport | 29:31 | ||
92. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 29:39 | ||
93. | NORSGAARD Mathias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 31:15 | ||
94. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 31:46 | ||
95. | CLEMMENSEN Silas Zacharias | Dánsko | 32:17 | ||
96. | TOUDAL Emil | BHS - Almeborg-Bornholm | 32:56 | ||
97. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 35:00 | ||
98. | KONGSTAD Tobias | Riwal CeramicSpeed Cycling Team | 38:16 | ||
99. | BYRIEL Rasmus | Dánsko | 43:22 | ||
100. | MANOWSKI Mateusz | Team Hurom | 1:05:13 |