Vuelta a Burgos 2018 (2.HC), 7. - 11. augusta (775 km) - 40. ročník
1. | 7.8. | Burgos > Burgos | 157 km | Gavazzi | ||
2. | 8.8. | Belorado > Castrojeriz | 163 km | Moschetti | ||
3. | 9.8. | Valle Sedano > Espinosa | 149 km | López | ||
4. | 10.8. | Monasterio > Ciudad Clunia | 165 km | Barbero | ||
5. | 11.8. | Salas Infantes > Lagunas Neila | 141 km | Sosa |
Vlaňajší ročník | Štartová listina |
1. | 7.8. | Burgos > Burgos | 157 km | Gavazzi |
profil etapy, 1468 nastúpaných metrov (© vueltaburgos.com) |
Už hneď úvodný deň na podujatí Vuelta a Burgos preveril vrchárske schopnosti všetkých zúčastnených. Prvá etapa bola vypísaná na 157 kilometrov, počas ktorej pretekári neustále stúpali alebo klesali. Celkovo tak museli nastúpať takmer 1500 výškových metrov. K etapovému víťazstvu sa nakoniec ako lev prehrýzol Francesco Gavazzi z celku Androni Giocattoli - Sidermec, ktorý sa z podobného úspechu tešil naposledy pred dvomi rokmi.
Francesco Gavazzi v špurte do cieľa (© Courtesy Vuelta a Burgos) |
Prvá etapa mala svojich hrdinov. Patrili medzi nich aj šiesti cyklisti, ktorí strávili skoro celý deň v úniku. Svoje zastúpenie v ňom mali Fortuneo - Samsic zásluhou Sindra Lunkeho, Burgos - BH, ktorý vpredu reprezentoval Pablo Torres a Delko - Marseille Provence vďaka Lucasovi De Rossimu. V čele boli ešte Bryan Nauleau z Direct Energie, Diego Sevilla z Polartec-Kometa a Ricardo García z Team Euskadi. Táto šestica vydržala vpredu do méty 14 kilometrov pred cieľom.
Potom sa k slovu dostali ďalší hrdinovia a ich tímy. Veľkú snahu v posledných kilometroch predvádzali jazdci Astany a Sky. Ich favoriti, Pello Bilbao a Tao Geoghegan Hart, však v záverečnom krátkom stúpaní síce udržali krok s víťazom, no v šprintérskom súboji na neho jednoducho nemali. Prvý menovaný skončil druhý, druhý menovaný finišoval na šiestom mieste. Na pomyselne stupne víťazov sa dostal ešte Álex Aranburu z Caja Rural - Seguros RGA.
Výsledky | ||||||||
1. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 3:48:30 | 20 | ||||
2. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | 5 | ||||
4. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | |||||
5. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 | |||||
6. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:00 |
7. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
8. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:05 | ||
9. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
10. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 00:05 | ||
11. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:08 | ||
12. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:10 | ||
13. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:10 | ||
14. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 00:12 | ||
15. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 00:12 | ||
16. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 00:12 | ||
17. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:12 | ||
18. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:12 | ||
19. | VALLS Rafael | Movistar Team | 00:12 | ||
20. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:12 | ||
21. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:12 | ||
22. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
23. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
24. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:12 | ||
25. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 00:12 | ||
26. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:12 | ||
27. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 00:12 | ||
28. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:12 | ||
29. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 00:12 | ||
30. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:12 | ||
31. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:12 | ||
32. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:12 | ||
33. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:12 | ||
34. | BOL Jetse | Burgos - BH | 00:12 | ||
35. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
36. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:12 | ||
37. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 00:24 | ||
38. | MENDES José | Burgos - BH | 00:24 | ||
39. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:29 | ||
40. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 00:29 | ||
41. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:29 | ||
42. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 00:29 | ||
43. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:29 | ||
44. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:36 | ||
45. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:36 | ||
46. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 00:36 | ||
47. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 00:39 | ||
48. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 00:42 | ||
49. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:42 | ||
50. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 00:42 | ||
51. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:46 | ||
52. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:49 | ||
53. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:49 | ||
54. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:51 | ||
55. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 00:51 | ||
56. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 00:51 | ||
57. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 00:51 | ||
58. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 00:54 | ||
59. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 01:01 | ||
60. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 01:05 | ||
61. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:06 | ||
62. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:06 | ||
63. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 01:06 | ||
64. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 01:06 | ||
65. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 01:10 | ||
66. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 01:25 | ||
67. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 01:42 | ||
68. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 01:42 | ||
69. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:42 | ||
70. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 01:50 | ||
71. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 01:50 | ||
72. | LOPEZ David | Team Sky | 02:08 | ||
73. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 02:49 | ||
74. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 02:49 | ||
75. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:49 | ||
76. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 03:08 | ||
77. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 03:16 | ||
78. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 03:16 | ||
79. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 03:16 | ||
80. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 03:16 | ||
81. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 05:12 | ||
82. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 05:12 | ||
83. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 05:12 | ||
84. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:12 | ||
85. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 05:12 | ||
86. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 05:12 | ||
87. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 07:54 | ||
88. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 07:54 | ||
89. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 07:54 | ||
90. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 07:54 | ||
91. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 07:54 | ||
92. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 07:54 | ||
93. | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:54 | ||
94. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 07:54 | ||
95. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 07:54 | ||
96. | ROSA Diego | Team Sky | 07:54 | ||
97. | MONCASSIN Maxence | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:54 | ||
98. | BARRENETXEA Ander | Euskadi - Murias | 07:54 | ||
99. | FONZI Giuseppe | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:54 | ||
100. | GENE Yohann | Direct Energie | 07:58 | ||
101. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:58 | ||
102. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 07:58 | ||
103. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 08:02 | ||
104. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 14:48 |
Kopce na trase etapy:
83 km - Altotero: dĺžka 8,0 km; sklon 5,6 %
15 km - Alto del Castillo: dĺžka 0,9 km; sklon 5,5 %
Cieľ - Alto del Castillo: dĺžka 0,9 km; sklon 5,5 %
2. | 8.8. | Belorado > Castrojeriz | 163 km | Moschetti |
profil etapy, 1374 nastúpaných metrov (© vueltaburgos.com) |
Druhá etapa bola čo sa týka náročnosti najjednoduchšou v 40. ročníku podujatia Vuelta a Burgos. Na jej trase sa nachádzal len jeden kategorizovaný kopec a aj ten bolo odmenený ako stúpanie tretej kategórie. Dnešok preto patril šprintérom. Do Španielska neprišli veľké špurtérske mená, no napriek tomu sme videli dramatický hromadný dojazd. Najrýchlejším pretekárom v ňom bol Matteo Moschetti z Polartec-Kometa, pre ktorého bolo dnešné víťazstvo vôbec prvým v jeho profi-kariére.
Podobne ako včera aj dnes sme mali vpredu pomerne veľkú skupinu. Celodenný únik tvorili opäť šiesti cyklisti. Dostali sa do neho Jérémy Cornu z Direct Energie, Juan Lopez a Egoitz Fernández z Team Euskadi, Alejandro Ropero z celku Polartec-Kometa, Jesús Ezquerra z Burgos - BH a Thibault Guernalec z Fortuneo - Samsic. Ich maximálny náskok bol len takmer tri minúty.
Šprintérske tímy vedúcu šestku neustále držali na dostrel a nakoniec ju dobehli na méte 14 kilometrov pred cieľom. V úplnom závere sme potom videli veľký a hlavne tesný súboj šprintérov, z ktorých si najlepšie počínal Talian Matteo Moschetti. Mladý, len 21-ročný, pretekár tímu Polartec-Kometa len tak-tak porazil ostatných súperov. O galúzku skončil na druhom mieste Jon Aberasturi z Euskadi - Murias a tretí bol Davide Ballerini z Androni Giocattoli - Sidermec.
Matteo Moschetti (© Courtesy Vuelta a Burgos) |
Druhá, šprintérska, etapa mala nového víťaza a zmenila tiež priebežného lídra. Stal sa ním Jon Aberasturi (Euskadi - Murias), ktorý včera finišoval na piatom mieste. Včerajší víťaz a držiteľ trička pre lídra pretekov v dnešnej etape, Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli), sa totiž nedostal do záverečného šprintu a skončil až na 29. pozícii.
Výsledky | ||||||||
1. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 3:50:04 | 20 | ||||
2. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 | 10 | ||||
3. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 5 | ||||
4. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | |||||
5. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | |||||
6. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:00 |
7. | GENE Yohann | Direct Energie | 00:00 | ||
8. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
9. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
10. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:00 | ||
11. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
12. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 00:00 | ||
13. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
14. | MONCASSIN Maxence | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
15. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
16. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
17. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
18. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 00:00 | ||
19. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:00 | ||
20. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 00:00 | ||
21. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 00:00 | ||
22. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:00 | ||
23. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
24. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:00 | ||
25. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | ||
26. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 00:00 | ||
27. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:00 | ||
28. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
29. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
30. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 00:00 | ||
31. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
32. | LOPEZ David | Team Sky | 00:00 | ||
33. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
34. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:00 | ||
35. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 00:00 | ||
36. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 00:00 | ||
37. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
38. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
39. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 00:00 | ||
40. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
41. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 00:00 | ||
42. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
43. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
44. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
45. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 00:00 | ||
46. | BOL Jetse | Burgos - BH | 00:00 | ||
47. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
48. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
49. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:00 | ||
50. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
51. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 00:00 | ||
52. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:00 | ||
53. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
54. | VALLS Rafael | Movistar Team | 00:00 | ||
55. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
56. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
57. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
58. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
59. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
60. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
61. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 00:00 | ||
62. | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
63. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
64. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
65. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
66. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 00:00 | ||
67. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:00 | ||
68. | MENDES José | Burgos - BH | 00:00 | ||
69. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 00:00 | ||
70. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | ||
71. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
72. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
73. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 00:00 | ||
74. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
75. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
76. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
77. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 00:00 | ||
78. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
79. | ROSA Diego | Team Sky | 00:00 | ||
80. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 00:00 | ||
81. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
82. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
83. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:00 | ||
84. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 00:00 | ||
85. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 00:00 | ||
86. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
87. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
88. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
89. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 00:00 | ||
90. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 00:00 | ||
91. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 00:00 | ||
92. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:00 | ||
93. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 00:00 | ||
94. | FONZI Giuseppe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
95. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 00:00 | ||
96. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:00 | ||
97. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
98. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
99. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:51 | ||
100. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:51 | ||
101. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 02:43 | ||
102. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 02:43 | ||
103. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 07:51 | ||
104. | BARRENETXEA Ander | Euskadi - Murias | 07:51 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 7:38:34 | 5 | ||||
2. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:00 | |||||
3. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
4. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | |||||
5. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | |||||
6. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 |
7. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
8. | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:05 | ||
9. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 00:05 | ||
10. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:05 | ||
11. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:08 | ||
12. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:10 | ||
13. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:10 | ||
14. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
15. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:12 | ||
16. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:12 | ||
17. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 00:12 | ||
18. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:12 | ||
19. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:12 | ||
20. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:12 | ||
21. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 00:12 | ||
22. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:12 | ||
23. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 00:12 | ||
24. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:12 | ||
25. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 00:12 | ||
26. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
27. | VALLS Rafael | Movistar Team | 00:12 | ||
28. | BOL Jetse | Burgos - BH | 00:12 | ||
29. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 00:12 | ||
30. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:12 | ||
31. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:12 | ||
32. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:12 | ||
33. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:12 | ||
34. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:12 | ||
35. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:12 | ||
36. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 00:12 | ||
37. | MENDES José | Burgos - BH | 00:24 | ||
38. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 00:24 | ||
39. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 00:29 | ||
40. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:29 | ||
41. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:29 | ||
42. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 00:29 | ||
43. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:29 | ||
44. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 00:36 | ||
45. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:36 | ||
46. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:36 | ||
47. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 00:39 | ||
48. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:42 | ||
49. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 00:42 | ||
50. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 00:42 | ||
51. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:46 | ||
52. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:49 | ||
53. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:49 | ||
54. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 00:51 | ||
55. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 00:51 | ||
56. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 00:51 | ||
57. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 00:51 | ||
58. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 00:54 | ||
59. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 01:01 | ||
60. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 01:05 | ||
61. | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:06 | ||
62. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:06 | ||
63. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 01:06 | ||
64. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 01:06 | ||
65. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 01:10 | ||
66. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 01:25 | ||
67. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:42 | ||
68. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 01:42 | ||
69. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 01:42 | ||
70. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 01:50 | ||
71. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 01:50 | ||
72. | LOPEZ David | Team Sky | 02:08 | ||
73. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:49 | ||
74. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 03:08 | ||
75. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 03:16 | ||
76. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 03:16 | ||
77. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 03:16 | ||
78. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 03:16 | ||
79. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 03:40 | ||
80. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 05:12 | ||
81. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 05:12 | ||
82. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 05:12 | ||
83. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 05:12 | ||
84. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 05:12 | ||
85. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:03 | ||
86. | MONCASSIN Maxence | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:54 | ||
87. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 07:54 | ||
88. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 07:54 | ||
89. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 07:54 | ||
90. | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:54 | ||
91. | ROSA Diego | Team Sky | 07:54 | ||
92. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 07:54 | ||
93. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 07:54 | ||
94. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 07:54 | ||
95. | FONZI Giuseppe | Wilier Triestina - Selle Italia | 07:54 | ||
96. | GENE Yohann | Direct Energie | 07:58 | ||
97. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 07:58 | ||
98. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:58 | ||
99. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 08:02 | ||
100. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 10:37 | ||
101. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 10:37 | ||
102. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 10:40 | ||
103. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 14:48 | ||
104. | BARRENETXEA Ander | Euskadi - Murias | 15:45 |
Kopce na trase etapy:
142 km - Alto de Valmala: dĺžka 5,5 km; sklon 4,1 %
3. | 9.8. | Valle Sedano > Espinosa | 149 km | López |
profil etapy, 2574 nastúpaných metrov (© vueltaburgos.com) |
Tretia etapa bola zakončená najťažším kopcom na podujatí, na Picón Blanco si mohli robiť zálusk len najlepší vrchári v štartovom poli. Cieľové stúpanie obsahovalo niekoľko dlhých úsekov s priemerom v okolí desiatich percent, preto malo výrazne prehovoriť do celkovej klasifikácie.
Brejk sa vytvoril po prvej horskej prémii a skupinu piatich mužov si zobrali pod patronát tímy Sky a Astana, medzi ktorými sa očakával hlavný súboj o etapový triumf. Miguel López sa chcel dobre navnadiť pred blížiacou sa Vueltou a v britskom celku disponoval sebavedomím najmä David De la Cruz, ktorý na tomto kopci v minulej edícii obsadil druhé miesto.
Na čele pretekov najdlhšie bojoval Enric Mas (Caja Rural), skúsený domáci jazdec bol chytený len na záverečnom kopci. Potom si tam pripravovali pozíciu na útok Astana so Sky a Miguel López sa zdvihol zo sedla štyri kilometre pred vrcholom, ale nebol to ešte rozhodujúci nástup, no výrazne precedil skupinu favoritov. Jeho další atak prišiel o tisíc metrov neskôr a už mal víťazné parametre. Za ním vydržali bojovať iba Anton, De La Cruz, Kudus, Geoghegan Hart a Sosa, ktorí si museli poradiť s polminútovým mankom.
Miguel López bol silný na Picón Blanco, ale takmer doplatil na svoju dlhý snahu, pretože v záverečnom kilometri dokázal zrýchliť Sosa a talentovaný vrchár ho chytil pred cieľovou páskou. V špurte kolumbijských pretekárov mal napokon viacej energie Miguel López, ktorý získal tretiu výhru v sezóne. Na skvelom druhom mieste finišoval Ivan Sosa a štvorica Anton, De La Cruz, Geoghegan Hart a Kudus stratila 32 sekúnd.
O výborné vrchárske predstavenie sa postarali Miguel López a Ivan Sosa. Kým jazdec tímu Astana je už etablovaným cyklistom v úzkej svetovej špičke, čo dnes len potvrdil kvalitným útokom, jeho krajan Ivan Sosa je ďalšou vychádzajúcou vrchárskou hviezdou a v tomto roku už získal etapové preteky Tour of Bihor, Adriatica Ionica a Sibiu Cycling Tour. Nepochybujeme, že bude mať veľkú chuť dobyť aj Burgos, preto sa môžeme tešiť na jeho sobotňajší duel o titul na Lagunas Neila s Miguelom Lópezom.
Na konci veľmi dobre pôsobil Igor Anton, ktorý predviedol niekoľko zrýchlení, v dobrom svetle sa predviedol aj nádejný vrchár Merhawi Kudus a podľa predpokladov finišovali medzi najlepšími aj David de la Cruz a Tao Geoghegan Hart. Druhý menovaný odviedol vo finále pre svojho kolegu značnú prácu, ale nestačilo to na rozbehnutého Lópeza. A potom De la Cruz nemal silu, aby naskočil na Sosov vlak.
Výsledky | ||||||||
1. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 3:59:30 | 20 | ||||
2. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 10 | ||||
3. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:32 | 5 | ||||
4. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 00:32 | |||||
5. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 00:32 | |||||
6. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:52 |
7. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 00:57 | ||
8. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 01:04 | ||
9. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:06 | ||
10. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 01:22 | ||
11. | MENDES José | Burgos - BH | 01:27 | ||
12. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 01:30 | ||
13. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 01:34 | ||
14. | HENAO Sebastián | Team Sky | 01:38 | ||
15. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 01:47 | ||
16. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 01:49 | ||
17. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 01:50 | ||
18. | ANACONA Winner | Movistar Team | 01:50 | ||
19. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 01:59 | ||
20. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 02:01 | ||
21. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 02:03 | ||
22. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 02:05 | ||
23. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:17 | ||
24. | BOL Jetse | Burgos - BH | 02:31 | ||
25. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 02:36 | ||
26. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 02:38 | ||
27. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:40 | ||
28. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 02:50 | ||
29. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 02:58 | ||
30. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 02:59 | ||
31. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 03:03 | ||
32. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 03:09 | ||
33. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 03:15 | ||
34. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 03:32 | ||
35. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:35 | ||
36. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:55 | ||
37. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:55 | ||
38. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 04:11 | ||
39. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 04:13 | ||
40. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 04:53 | ||
41. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 04:53 | ||
42. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 05:48 | ||
43. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 05:48 | ||
44. | LOPEZ David | Team Sky | 05:48 | ||
45. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 05:48 | ||
46. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 05:48 | ||
47. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 06:28 | ||
48. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 06:42 | ||
49. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 06:46 | ||
50. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 07:04 | ||
51. | VALLS Rafael | Movistar Team | 07:13 | ||
52. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 07:16 | ||
53. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 08:29 | ||
54. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 08:37 | ||
55. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 09:15 | ||
56. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:15 | ||
57. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:15 | ||
58. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 09:15 | ||
59. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 09:15 | ||
60. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 09:15 | ||
61. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 09:15 | ||
62. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 09:15 | ||
63. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 10:25 | ||
64. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 11:20 | ||
65. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 11:48 | ||
66. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 11:48 | ||
67. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 11:48 | ||
68. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 11:48 | ||
69. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 11:48 | ||
70. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 11:48 | ||
71. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 11:48 | ||
72. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 11:48 | ||
73. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 11:48 | ||
74. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 11:48 | ||
75. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 11:48 | ||
76. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 11:48 | ||
77. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 12:00 | ||
78. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 12:15 | ||
79. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 13:04 | ||
80. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 13:04 | ||
81. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 13:04 | ||
82. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 13:04 | ||
83. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 13:04 | ||
84. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 13:04 | ||
85. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 13:04 | ||
86. | GENE Yohann | Direct Energie | 13:04 | ||
87. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 13:04 | ||
88. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 13:09 | ||
89. | BARRENETXEA Ander | Euskadi - Murias | 14:55 | ||
90. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 14:55 | ||
91. | FONZI Giuseppe | Wilier Triestina - Selle Italia | 14:55 | ||
92. | ROSA Diego | Team Sky | 15:07 | ||
93. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 15:07 | ||
94. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 15:42 | ||
95. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 17:19 | ||
96. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 17:19 | ||
97. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 17:20 | ||
98. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 18:55 | ||
99. | MONCASSIN Maxence | Wilier Triestina - Selle Italia | 19:01 | ||
100. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 19:01 | ||
101. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 20:30 | ||
102. | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina - Selle Italia | 21:42 | ||
DNF | BALLERINI Davide | Androni Giocattoli - Sidermec | odstúpil | ||
DNF | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 11:38:14 | 5 | ||||
2. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:02 | |||||
3. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 00:27 | |||||
4. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:34 | |||||
5. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 00:34 | |||||
6. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:42 |
7. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 00:47 | ||
8. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:08 | ||
9. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 01:36 | ||
10. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 01:39 | ||
11. | HENAO Sebastián | Team Sky | 01:40 | ||
12. | MENDES José | Burgos - BH | 01:41 | ||
13. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 01:49 | ||
14. | ANACONA Winner | Movistar Team | 01:50 | ||
15. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 01:52 | ||
16. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 01:53 | ||
17. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 01:56 | ||
18. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 02:00 | ||
19. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 02:03 | ||
20. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 02:07 | ||
21. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:19 | ||
22. | BOL Jetse | Burgos - BH | 02:33 | ||
23. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:42 | ||
24. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 02:50 | ||
25. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 02:54 | ||
26. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 03:11 | ||
27. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 03:17 | ||
28. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 03:29 | ||
29. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 03:30 | ||
30. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 03:34 | ||
31. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:54 | ||
32. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:57 | ||
33. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 04:10 | ||
34. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 04:21 | ||
35. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 04:32 | ||
36. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 04:52 | ||
37. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 04:55 | ||
38. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 05:05 | ||
39. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 05:49 | ||
40. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 05:50 | ||
41. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 06:14 | ||
42. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 06:24 | ||
43. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 06:44 | ||
44. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 06:48 | ||
45. | VALLS Rafael | Movistar Team | 07:15 | ||
46. | LOPEZ David | Team Sky | 07:46 | ||
47. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 08:00 | ||
48. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 08:27 | ||
49. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 08:54 | ||
50. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:05 | ||
51. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 09:54 | ||
52. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 10:06 | ||
53. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 10:10 | ||
54. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 10:47 | ||
55. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 11:50 | ||
56. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 11:50 | ||
57. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 11:54 | ||
58. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 11:56 | ||
59. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 12:07 | ||
60. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 12:17 | ||
61. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 12:18 | ||
62. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 12:19 | ||
63. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 12:20 | ||
64. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 12:32 | ||
65. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 12:48 | ||
66. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 13:23 | ||
67. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 13:28 | ||
68. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 13:39 | ||
69. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 13:45 | ||
70. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 13:45 | ||
71. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 14:17 | ||
72. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 14:19 | ||
73. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 14:45 | ||
74. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 14:48 | ||
75. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 14:49 | ||
76. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 14:54 | ||
77. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 14:54 | ||
78. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 15:08 | ||
79. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 15:32 | ||
80. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 15:45 | ||
81. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 16:39 | ||
82. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 17:07 | ||
83. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 17:09 | ||
84. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 17:51 | ||
85. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 18:01 | ||
86. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 18:06 | ||
87. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 18:09 | ||
88. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 19:32 | ||
89. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 20:17 | ||
90. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 20:48 | ||
91. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 20:48 | ||
92. | GENE Yohann | Direct Energie | 20:52 | ||
93. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 22:18 | ||
94. | FONZI Giuseppe | Wilier Triestina - Selle Italia | 22:39 | ||
95. | ROSA Diego | Team Sky | 22:51 | ||
96. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 23:31 | ||
97. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 26:43 | ||
98. | MONCASSIN Maxence | Wilier Triestina - Selle Italia | 26:45 | ||
99. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 28:18 | ||
100. | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina - Selle Italia | 29:26 | ||
101. | BARRENETXEA Ander | Euskadi - Murias | 30:30 | ||
102. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 33:39 |
Kopce na trase etapy:
130 km - Alto de la Mota: dĺžka 3,5 km; sklon 5,1 %
110 km - Alto Escalerón: dĺžka 3,8 km; sklon 6,7 %
85 km - Alto de Ailanes: dĺžka 3 km; sklon 7,2 %
26 km - Alto de Retuerta: dĺžka 3,7 km; sklon 4,9 %
Cieľ - Picón Blanco: dĺžka 8 km; sklon 8,9 %
4. | 10.8. | Monasterio > Ciudad Clunia | 165 km | Barbero |
profil etapy, 1500 nastúpaných metrov (© vueltaburgos.com) |
Na podujatí sa pokračovalo jednoduchšou etapou, ktorá však bola zakončená miernym stúpaním. Posledných tisíc metrov vyskočilo na päť percent, čo bola dobrá ponuka pre silových šprintérov, aby zabojovali o etapový triumf.
Na čele pretekov sa pohybovali Diego Rubio (Burgos), Txomin Juaristi (Euskadi), Thibaut Guernalec (Fortuneo), Julen Amezqueta (Caja Rural) a Lucas De Rossi (Delko), ktorí sa vrátili do balíka len päť kilometrov pred cieľom. Počas celého dňa pôsobil v pelotóne najaktívnejšie Movistar. Španielska zostava sa spoliehala na Carlosa Barbera, že bude na konci najsilnejší.
Vo finále pôsobil sebavedome aj tím Polartec, ktorý pre zmenu veril víťazovi druhej etapy Matteovi Moschettimu, ale etapu napokon ovládli skúsenejšie zostavy. Ako prvý nasadil špurt Tao Geoghegan Hart, ale jeho nástup prišiel skoro a musel sa uspokojiť so štvrtou priečkou. Naopak, šprint perfektne načasoval Carlos Barbero, ktorý nemal na páske konkurenciu, a odmenil svojich kolegov za celodennú prácu. Španielsky cyklista dokonale pozná tento dojazd, veď tu triumfoval aj v rokoch 2017 a 2015. Za ním sa umiestnila dvojica z celku Nippo - Vini Fantini, koncovku zvládli výborne Marco Tizza a Nicola Bagioli.
V celkovom poradí zmeny nenastali, Miguel López finišoval na siedmej pozícii a udržal najcennejší dres. O víťazovi pretekov sa rozhodne v zajtrajšej etape, kde sa môžeme tešiť na kolumbijský súboj dvoch mladých vrchárov, ale do poradia na najvyšších miestach bude chcieť prehovoriť aj silný tím Sky.
Výsledky | ||||||||
1. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 3:55:44 | 20 | ||||
2. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | 10 | ||||
3. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | 5 | ||||
4. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:00 | |||||
5. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 00:00 | |||||
6. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 |
7. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:00 | ||
8. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:00 | ||
9. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
10. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
11. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
12. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
13. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
14. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 00:00 | ||
15. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | ||
16. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 00:00 | ||
17. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 00:00 | ||
18. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
19. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
20. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 00:00 | ||
21. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | ||
22. | BOL Jetse | Burgos - BH | 00:00 | ||
23. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:00 | ||
24. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 00:00 | ||
25. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 00:00 | ||
26. | MENDES José | Burgos - BH | 00:00 | ||
27. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
28. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:00 | ||
29. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:00 | ||
30. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
31. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:00 | ||
32. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 00:00 | ||
33. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:23 | ||
34. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:23 | ||
35. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 00:23 | ||
36. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 00:23 | ||
37. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:23 | ||
38. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:23 | ||
39. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 00:23 | ||
40. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 00:23 | ||
41. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 00:23 | ||
42. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 00:23 | ||
43. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 00:23 | ||
44. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 00:23 | ||
45. | LOPEZ David | Team Sky | 00:23 | ||
46. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 00:23 | ||
47. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 00:23 | ||
48. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:23 | ||
49. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 00:23 | ||
50. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:23 | ||
51. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 00:23 | ||
52. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 00:23 | ||
53. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 00:23 | ||
54. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:23 | ||
55. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 00:23 | ||
56. | FONZI Giuseppe | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:23 | ||
57. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:23 | ||
58. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 00:23 | ||
59. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 00:23 | ||
60. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:23 | ||
61. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 00:23 | ||
62. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:23 | ||
63. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 00:23 | ||
64. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:23 | ||
65. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 00:23 | ||
66. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 00:23 | ||
67. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 00:23 | ||
68. | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:23 | ||
69. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 00:23 | ||
70. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 00:23 | ||
71. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 00:23 | ||
72. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 00:23 | ||
73. | MONCASSIN Maxence | Wilier Triestina - Selle Italia | 00:23 | ||
74. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 00:23 | ||
75. | VALLS Rafael | Movistar Team | 00:23 | ||
76. | GENE Yohann | Direct Energie | 00:23 | ||
77. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 00:23 | ||
78. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 00:23 | ||
79. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 00:23 | ||
80. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 00:23 | ||
81. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 00:23 | ||
82. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 00:23 | ||
83. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 00:23 | ||
84. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 00:23 | ||
85. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:23 | ||
86. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 00:23 | ||
87. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:23 | ||
88. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:23 | ||
89. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:20 | ||
90. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:42 | ||
91. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 03:42 | ||
92. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 02:44 | ||
93. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 02:44 | ||
94. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 05:04 | ||
95. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 05:08 | ||
96. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 05:35 | ||
97. | ROSA Diego | Team Sky | 05:35 | ||
98. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 05:39 | ||
99. | BARRENETXEA Ander | Euskadi - Murias | 05:39 | ||
100. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 05:57 | ||
101. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 05:57 | ||
102. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 07:41 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 15:33:58 | 5 | ||||
2. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:02 | |||||
3. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 00:27 | |||||
4. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:34 | |||||
5. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 00:34 | |||||
6. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:42 |
7. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 00:47 | ||
8. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:08 | ||
9. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 01:36 | ||
10. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 01:39 | ||
11. | HENAO Sebastián | Team Sky | 01:40 | ||
12. | MENDES José | Burgos - BH | 01:41 | ||
13. | ANACONA Winner | Movistar Team | 01:50 | ||
14. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 01:52 | ||
15. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 01:53 | ||
16. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 01:56 | ||
17. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 02:00 | ||
18. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 02:03 | ||
19. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 02:07 | ||
20. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 02:12 | ||
21. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 02:19 | ||
22. | BOL Jetse | Burgos - BH | 02:33 | ||
23. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 02:42 | ||
24. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 02:50 | ||
25. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 02:54 | ||
26. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 03:27 | ||
27. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 03:29 | ||
28. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 03:30 | ||
29. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 03:34 | ||
30. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:54 | ||
31. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:57 | ||
32. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 04:10 | ||
33. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 04:21 | ||
34. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 04:32 | ||
35. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 04:52 | ||
36. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 04:55 | ||
37. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 05:05 | ||
38. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 05:49 | ||
39. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 05:50 | ||
40. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 06:14 | ||
41. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 06:24 | ||
42. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 06:44 | ||
43. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 06:48 | ||
44. | VALLS Rafael | Movistar Team | 07:15 | ||
45. | LOPEZ David | Team Sky | 07:46 | ||
46. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 08:00 | ||
47. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 08:15 | ||
48. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 08:27 | ||
49. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 08:54 | ||
50. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:05 | ||
51. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 09:54 | ||
52. | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | 10:06 | ||
53. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 10:10 | ||
54. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 10:47 | ||
55. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 11:50 | ||
56. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 11:50 | ||
57. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 11:54 | ||
58. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 11:56 | ||
59. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 12:07 | ||
60. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 12:17 | ||
61. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 12:18 | ||
62. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 12:19 | ||
63. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 12:20 | ||
64. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 12:32 | ||
65. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 12:48 | ||
66. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 13:23 | ||
67. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 13:39 | ||
68. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 13:45 | ||
69. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 13:55 | ||
70. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 14:17 | ||
71. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 14:19 | ||
72. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 14:45 | ||
73. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 14:48 | ||
74. | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | 14:49 | ||
75. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 14:54 | ||
76. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 14:54 | ||
77. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 15:08 | ||
78. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 15:32 | ||
79. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 15:45 | ||
80. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 16:39 | ||
81. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 17:09 | ||
82. | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | 17:51 | ||
83. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 18:09 | ||
84. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 19:03 | ||
85. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 19:32 | ||
86. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 20:17 | ||
87. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 20:27 | ||
88. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 20:48 | ||
89. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 20:48 | ||
90. | GENE Yohann | Direct Energie | 20:52 | ||
91. | FONZI Giuseppe | Wilier Triestina - Selle Italia | 22:39 | ||
92. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 23:58 | ||
93. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 25:47 | ||
94. | MONCASSIN Maxence | Wilier Triestina - Selle Italia | 26:45 | ||
95. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 27:57 | ||
96. | ROSA Diego | Team Sky | 28:36 | ||
97. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 28:39 | ||
98. | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina - Selle Italia | 29:26 | ||
99. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 29:27 | ||
100. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 32:00 | ||
101. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 33:39 | ||
102. | BARRENETXEA Ander | Euskadi - Murias | 36:29 |
Kopce na trase etapy:
103 km - Alto del Majadal: dĺžka 3,2 km; sklon 4,9 %
5. | 11.8. | Salas Infantes > Lagunas Neila | 141 km | Sosa |
profil etapy, 2410 nastúpaných metrov (© vueltaburgos.com) |
Záverečný deň na podujatí Vuelta a Burgos mal definitívne rozhodnúť a celkovom víťazovi. Končilo sa totiž na najdlhšom kopci v itenerári 40. ročníka pretekov. Stúpanie Lagunas de Neila (12 km, 6,1 %) tak malo zohrať a nakoniec aj zohralo kľúčovú rolu. Práve tu zahájil svoju cestu za svojim najväčším úspechom v kariére Iván Sosa z celku Androni Giocatolli - Sidermec.
Dnešok bol poslednou šancou pre veľké množstvo cyklistov ukázať sa a záujem dostať do celodenného úniku prejavilo veľa pretekárov. Po veľkej snahe sa doň dostali Jaime Castrillo a José Joaquin Rojas z Movistaru, Johann Van Zyl a Ben King z Dimension Data, Diego Rosa zo Sky, Ángel Madrazo a Lucas De Rossi z Delko Marseille - Provence, Perrig Quéméneur z Direct Energie, Garikoitz Bravo z Euskadi - Murias, Nicola Bagioli z Nippo - Vini Fantini a Pablo Torres z Burgos - BH.
Vpredu sa tak nenachádzali len bojovníci, ktorí chceli zviditeľniť svoj tím, ale aj dôležití pomocníci favoritov na celkové víťazstvo. Túto skutočnosť si uvedomoval Iván Sosa, ktorý na čele svojho domestika nemal. So svojim finálnym atakom preto dlho otáľal a nakoniec ho naplánoval na úplný záver kopca, keďže na priebežného lídra, Miguela Lópeza z Astany, strácal len dve sekundy. Plán Sosu vyšiel nad očakávanie, nielenže dobehol všetkých utečencov, ale tiež svojmu najväčšiemu súperovi v cieli nadelil až 19 sekúnd.
Ivan Sosa počas etapy (© Courtesy Vuelta a Burgos) |
V tomto kolumbijskom mini-súboji tak López ťahal za kratší koniec lana. Jazdec Astany neudržal líderskú pozíciu, no neprepadol sa o veľa miest. V celkovej klasifikácii skončil na druhom mieste, rovnako ako v dnešnej etape. V Španielsku sa výborne prezentovali tiež jazdci Sky, ktorí opäť v horách dominovali, no na víťazstvo im to nestačilo. Až štyria ich cyklisti skončili v Top 10. Najlepším z nich bol domáci David De La Cruz, ktorý skončil na treťom mieste.
Preteky mierne ukázali pripravenosť tímov Astana a Sky na Vueltu. Predsa len, Sosa tento objektív pred sebou nemá, a tak šiel absolútne naplno. Tento rok vyhral už štvrtý etapák - Tour of Bihor, Adriatica Race, Sibiu Tour a teraz aj týždeň v Burgose. Tento žltý dres je najcennejší a budeme zvedaví, ako si bude počínať na Avenire a následne či už pre budúci rok podpíše zmluvu v niektorom z top tímov.
Výsledky | ||||||||
1. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 3:26:37 | 20 | ||||
2. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:19 | 10 | ||||
3. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:21 | 5 | ||||
4. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:21 | |||||
5. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 00:32 | |||||
6. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:45 |
7. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:45 | ||
8. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 00:47 | ||
9. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 00:52 | ||
10. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 00:59 | ||
11. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 01:04 | ||
12. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 01:10 | ||
13. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 01:16 | ||
14. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 01:17 | ||
15. | BOL Jetse | Burgos - BH | 01:17 | ||
16. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 01:26 | ||
17. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 01:26 | ||
18. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 01:26 | ||
19. | MENDES José | Burgos - BH | 01:26 | ||
20. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 01:33 | ||
21. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 01:34 | ||
22. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 01:36 | ||
23. | ANACONA Winner | Movistar Team | 01:36 | ||
24. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 01:45 | ||
25. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 01:57 | ||
26. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 02:10 | ||
27. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 02:17 | ||
28. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 02:22 | ||
29. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 02:57 | ||
30. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:01 | ||
31. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 03:11 | ||
32. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 03:30 | ||
33. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 03:30 | ||
34. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 03:36 | ||
35. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 03:40 | ||
36. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 03:40 | ||
37. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 03:40 | ||
38. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 03:40 | ||
39. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 03:40 | ||
40. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 03:40 | ||
41. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 03:45 | ||
42. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:39 | ||
43. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 04:39 | ||
44. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 04:54 | ||
45. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 06:25 | ||
46. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 06:25 | ||
47. | ROSA Diego | Team Sky | 06:38 | ||
48. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 06:58 | ||
49. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 07:01 | ||
50. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 07:22 | ||
51. | VALLS Rafael | Movistar Team | 07:22 | ||
52. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 07:57 | ||
53. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 07:57 | ||
54. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 07:57 | ||
55. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 07:57 | ||
56. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 08:08 | ||
57. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 08:16 | ||
58. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 08:41 | ||
59. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 10:14 | ||
60. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 10:18 | ||
61. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 10:34 | ||
62. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 10:41 | ||
63. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 10:46 | ||
64. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 10:41 | ||
65. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 10:55 | ||
66. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:24 | ||
67. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:24 | ||
68. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 11:24 | ||
69. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 11:42 | ||
70. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 11:42 | ||
71. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 11:42 | ||
72. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 11:42 | ||
73. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 11:45 | ||
74. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 11:45 | ||
75. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 12:15 | ||
76. | GENE Yohann | Direct Energie | 12:15 | ||
77. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 16:03 | ||
78. | LOPEZ David | Team Sky | 16:37 | ||
79. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 16:37 | ||
80. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 16:37 | ||
81. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 16:37 | ||
82. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 16:37 | ||
83. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 16:37 | ||
84. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 16:37 | ||
85. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 18:00 | ||
86. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 18:02 | ||
87. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 18:11 | ||
88. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 19:40 | ||
89. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 19:40 | ||
90. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 19:41 | ||
91. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 24:05 | ||
92. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 24:05 | ||
93. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 28:37 | ||
94. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 28:37 | ||
DNF | BARRENETXEA Ander | Euskadi - Murias | odstúpil | ||
DNF | FONZI Giuseppe | Wilier Triestina - Selle Italia | odstúpil | ||
DNF | JOURNIAUX Axel | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | odstúpil | ||
DNF | KOŽATAJEV Bachtijar | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | LEVEAU Jeremy | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | MONCASSIN Maxence | Wilier Triestina - Selle Italia | odstúpil | ||
DNF | ZHUPA Eugert | Wilier Triestina - Selle Italia | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli - Sidermec | 19:00:37 | 200 | ||||
2. | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team | 00:17 | 150 | ||||
3. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:53 | 125 | ||||
4. | ANTON Igor | Team Dimension Data | 01:04 | 100 | ||||
5. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 01:25 | 85 | ||||
6. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 01:27 | 70 |
7. | KUDUS Merhawi | Team Dimension Data | 01:41 | 60 | |
8. | HENAO Sebastián | Team Sky | 02:23 | 50 | |
9. | MEINTJES Louis | Team Dimension Data | 02:33 | 40 | |
10. | ELISSONDE Kenny | Team Sky | 02:34 | 35 | |
11. | BIZKARRA Mikel | Euskadi - Murias | 03:04 | 30 | |
12. | MENDES José | Burgos - BH | 03:05 | 25 | |
13. | ITURRIA Mikel | Euskadi - Murias | 03:07 | 20 | |
14. | ARANBURU Alex | Caja Rural - Seguros RGA | 03:11 | 15 | |
15. | LASTRA Jonathan | Caja Rural - Seguros RGA | 03:17 | 10 | |
16. | ANACONA Winner | Movistar Team | 03:24 | 5 | |
17. | MAISON Jérémy | Team Fortuneo - Samsic | 03:31 | 5 | |
18. | ZACCANTI Filippo | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 03:32 | 5 | |
19. | TAARAMAE Rein | Direct Energie | 03:34 | 5 | |
20. | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina - Selle Italia | 03:43 | 5 | |
21. | BOL Jetse | Burgos - BH | 03:48 | 5 | |
22. | GEBREIGZABHIER Amanuel | Team Dimension Data | 04:11 | 5 | |
23. | BILBAO Pello | Astana Pro Team | 04:25 | 5 | |
24. | ROCHAS Remy | Delko Marseille Provence KTM | 05:13 | 5 | |
25. | REYES Miguel Angel | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 05:49 | 5 | |
26. | MADRAZO Ángel | Delko Marseille Provence KTM | 06:26 | 5 | |
27. | AZURMENDI Ibai | Fundación Euskadi | 07:08 | 5 | |
28. | BOU Joan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 07:20 | 5 | |
29. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 07:25 | 5 | |
30. | SCHULTZ Nick | Caja Rural - Seguros RGA | 07:26 | 5 | |
31. | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:34 | 3 | |
32. | NAULEAU Bryan | Direct Energie | 08:44 | 3 | |
33. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 09:33 | 3 | |
34. | MORENO Javier | Delko Marseille Provence KTM | 10:16 | 3 | |
35. | MICHAJLOV Nikolaj | Delko Marseille Provence KTM | 10:28 | 3 | |
36. | BRAVO Garikoitz | Euskadi - Murias | 10:49 | 3 | |
37. | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team | 11:09 | 3 | |
38. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 12:05 | 3 | |
39. | MARTIN Gotzon | Fundación Euskadi | 12:27 | 3 | |
40. | FEILLU Brice | Team Fortuneo - Samsic | 13:10 | 3 | |
41. | VALLS Rafael | Movistar Team | 14:35 | ||
42. | DE ROSSI Lucas | Delko Marseille Provence KTM | 15:36 | ||
43. | KING Benjamin | Team Dimension Data | 15:48 | ||
44. | FERNANDEZ Delio | Delko Marseille Provence KTM | 16:32 | ||
45. | CORNU Jeremy | Direct Energie | 16:56 | ||
46. | LóPEZ-CóZAR Juan Antonio | Fundación Euskadi | 17:33 | ||
47. | EZQUERRA Jesus | Burgos - BH | 18:13 | ||
48. | TURRIN Alex | Wilier Triestina - Selle Italia | 18:24 | ||
49. | CUMMINGS Stephen | Team Dimension Data | 18:41 | ||
50. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 19:08 | ||
51. | SIMÓN Jordi | Burgos - BH | 19:28 | ||
52. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 19:43 | ||
53. | SOTO Nelson Andres | Caja Rural - Seguros RGA | 19:45 | ||
54. | JARRIER Benoit | Team Fortuneo - Samsic | 20:21 | ||
55. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 20:27 | ||
56. | CABEDO Óscar | Burgos - BH | 20:59 | ||
57. | BARBERO Carlos | Movistar Team | 21:05 | ||
58. | VAN ZYL Johann | Team Dimension Data | 21:45 | ||
59. | GREGAARD WILSLY Jonas | Astana Pro Team | 22:10 | ||
60. | RUBIO Diego | Burgos - BH | 22:41 | ||
61. | GAMPER Patrick | Polartec-Kometa | 23:04 | ||
62. | LUNKE Sindre Skjøstad | Team Fortuneo - Samsic | 23:10 | ||
63. | ABERASTURI Jon | Euskadi - Murias | 23:24 | ||
64. | ROSA Massimo | Wilier Triestina - Selle Italia | 23:36 | ||
65. | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 23:37 | ||
66. | DANIEL Maxime | Team Fortuneo - Samsic | 23:54 | ||
67. | LOPEZ David | Team Sky | 24:21 | ||
68. | QUEMENEUR Perrig | Direct Energie | 24:49 | ||
69. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 24:58 | ||
70. | GERARD Arnaud | Team Fortuneo - Samsic | 25:40 | ||
71. | BAGÜES Aritz | Euskadi - Murias | 26:04 | ||
72. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 26:30 | ||
73. | TORRES Pablo | Burgos - BH | 26:34 | ||
74. | STALNOV Nikita | Astana Pro Team | 28:08 | ||
75. | FERNÁNDEZ Egoitz | Fundación Euskadi | 28:52 | ||
76. | CASTRILLO Jaime | Movistar Team | 29:25 | ||
77. | LOPEZ Juan Pedro | Polartec-Kometa | 31:25 | ||
78. | GARCIA Ricardo | Fundación Euskadi | 31:29 | ||
79. | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini | 32:07 | ||
80. | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia | 32:07 | ||
81. | KIRIENKA Vasil | Team Sky | 32:20 | ||
82. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 33:01 | ||
83. | GENE Yohann | Direct Energie | 33:05 | ||
84. | AZKARATE Iker | Fundación Euskadi | 34:26 | ||
85. | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 34:48 | ||
86. | ROSA Diego | Team Sky | 35:12 | ||
87. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 38:29 | ||
88. | HIRT Jan | Astana Pro Team | 39:56 | ||
89. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 40:06 | ||
90. | ROPERO Alejandro | Polartec-Kometa | 41:12 | ||
91. | JUARISTI Txomin | Fundación Euskadi | 43:36 | ||
92. | GUERNALEC Thibault | Team Fortuneo - Samsic | 44:32 | ||
93. | RODRíGUEZ Sergio | Euskadi - Murias | 45:14 | ||
94. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 57:42 |
Kopce na trase etapy:
83 km - Alto San Cuerno: dĺžka 4,5 km; sklon 3,6 %
55 km - Alto del Cerro: dĺžka 2,9km; sklon 4,4 %
23 km - Alto del Collado de Vilviestre: dĺžka 3,3 km; sklon 4,1 %
Cieľ - Lagunas de Neila: dĺžka 12 km; sklon 6,1 %