GP de Fourmies: Ackermann zvíťazil aj na ďalšej jednorazovke, v šprinte bol najrýchlejší

2.9.2018, 11:55 | Preteky vo svete | Juraj Janoťák
ne 2.9. zvlnena etapa ciel rovina Fourmies > Fourmies 205 km Ackermann
 
gp de fourmies 2018
profil pretekov, 2078 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu)
 
 
V nedeľu sa cyklisti stretli tiež vo Francúzsku, kde na populárnej jednorazovke opäť zviedli veľký súboj najrýchlejší muži v pelotóne. Podujatie GP de Fourmies naposledy vyhral pretekár z úniku ešte v roku 2012 a bol ním Lars Bak. Odvtedy tu vyhrávali len šprintéri. Táto nová tradícia platila aj dnes, udržal ju Pascal Ackermann, ktorý po víťaznom zápise v Bruseli zvíťazil aj o 24 hodín neskôr. 
 
Nemecký objav sezóny na GP de Fourmies ťažil nielen z fantastickej formy, ktorá ho momentálne zdobí, ale aj z výbornej tímovej práce. Ruku k úspechu Ackermanna pridali aj dvaja Slováci štartujúci na týchto pretekoch, Erik Baška a Juraj Sagan. Obaja v čele pelotónu pracovali na sťahovaní náskoku celodenného úniku. Potom to už nechali na svojho lídra, ktorý v hromadnom dojazde porazil ako Arnauda Démara tak aj ostatných kvalitných špurtérov.   
 
 
ackermann 18 podium detail bohfb
Pascal Ackermann na pódiu (© BORA - hansgrohe / Bettiniphoto)
 
 
Výsledky
1. ACKERMANN Pascal BORA - hansgrohe link ikonka 4:46:56 200
2. DÉMARE Arnaud link ikonka Groupama - FDJ 00:00 150
3. HODEG Álvaro José Quick-Step Floors link ikonka 00:00 125
4. BONIFAZIO Leonardo Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini 00:00 100
5. LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 00:00 85
6. KRISTOFF Alexander link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:00 70
7. VAN POPPEL Boy Trek - Segafredo link ikonka 00:00 60
8. HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Crédits 00:00 50
9. MINALI Riccardo Astana Pro Team link ikonka 00:00 40
10. SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 00:00 35
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
video v clanku ikonka ciernaAmatérske video dojazdu
 
 

 
 
Krátke preview pretekov:
Záver prvého septembrového víkendu bude patriť aj najväčšej francúzskej jednorazovke v druhej polovici sezóny. Podujatie Grand Prix de Fourmies je obľúbenou súčasťou kalendára pre všetky domáce tímy a vo Francúzsku je jeho prestíž skoro na úrovni veľkých jarných klasík, čo sa odráža aj v štartovej listine, ktorá je nabitejšia ako v ktorýchkoľvek iných francúzskych jednodňových pretekoch. Medzi víťazmi tohto podujatia nájdeme nielen šprintérov, ktorým sa tu v poslednom období zvykne dariť, ale tiež tempárov, ktorým profil pretekov taktiež sedí. Svoje veľké víťazstvá tu dosiahli Peter Velits alebo Lars Bak. Aj v aktuálnom ročníku štartovka obsahuje výbušných cyklistov, napríklad sa tu predstavia Zdeněk Štybar alebo Rui Costa, ktorí by v závere mohli skúsiť pozornosť šprintérskych tímov, ale podobne ako v predchádzajúcich štyroch sezónach aj teraz bude koncovka patriť práve najrýchlejším mužom v pelotóne. Tých sa tu stretlo v skutku dosť a najväčšími favoritmi na víťazstvo sú Pascal Ackermann, ktorý vyhral v Bruseli, Alexander Kristoff a samozrejme aj domáce rakety Arnaud Démare a Christophe Laporte. Na Grand Prix de Fourmies sa predstavia aj Juraj Sagan a Erik Baška, ktorí budú pomáhať kontrolovať priebeh dňa.
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop