2. |
17.4. |
|
|
Tekirdag > Eceabat |
183 km |
Bennett |
Etapy tohto ročníka pretekov:
123456
profil etapy, 2063 nastúpaných metrov (© tourofturkey.org.tr) |
Druhá etapa nemala jasného favorita na víťazstvo. Záverečné krátke stúpanie obsahovalo aj nepríjemné sklony, preto sme boli zvedaví, ktorí z rýchlych jazdcov vydržia po tomto momente na čele pelotónu. V minulosti už zvládol podobné náročné koncovky Ewan a vo finále mohli zaujať aj Gibbons s Consonnim.
Na čele pretekov sa usadilo sedem cyklistov a podobne ako včera únik jazdil s náskokom v okolí troch minút. Mauricio Moreira (Caja Rural), Lucas De Rossi (Delko Marseille), Liam Bertazzo (Neri Sottoli), Emerson Oronte (Rally UHC), Thimo Willems (Sport Vlaanderen), Ricardo Mestre (W52) a Halil Dogan (Turecká reprezentácia) si trúfali potrápiť hlavnú skupinu až do samého konca. Prvú rýchlostnú prémiu ukoristil Thimo Willems a belgický pretekár si podmanil aj obidve horské prémie.
Od prvých kilometrov pracoval v pelotóne tím Bora - hansgrohe a nemecký celok nedostával podporu od ďalších tímov. Na čelo balíka poslal iba jedného zástupcu a sám bol zvedavý, ako sa vyvinie dnešné finále, či bude vhodné aj pre Sama Bennetta. Medzitým vypadol z brejku Dogan a na zemi sa ocitli Juan Molano (UAE Emirates) a Caleb Ewan. Šprintér tímu Lotto - Soudal si poranil ľavé zápästie šesťdesiat kilometrov pred cieľom a pokračoval ďalej. Pre austrálskeho jazdca ladiaceho formu na Giro to bola nešťastná situácia.
Potom prekvapujúco začala sťahovať náskok vedúcej skupiny turecká reprezentácia a tento moment zahral do kariet Erikovi Baškovi, ktorý na chvíľu vystriedal svojho kolegu na čele pelotónu. Tureckí pretekári nasadili silné tempo a väčšinu úniku chytili už 35 kilometrov pred páskou. Vpredu zostali iba Bertazzo a Moreira. Onedlho to však vzdali, lebo balík im dýchal na chrbát. Tureckú reprezentáciu pri tejto aktivite motivovala prémia tureckých pamiatok. O prémiu mali záujem najmä Samli (Turecká repre) a De Vylder (Tosport Vlaanderen), ktorí bojovali o tento honor aj vo včerajšom brejku, ale rybník im vypálil Michael Schwarzmann z Bory, ktorý celý deň sledoval únik a ktorý bol na čiare najrýchlejší. Pred záverečným stúpaním už nikto nezaútočil a všetci pretekári v balíku sa sústredili na záverečnú prekážku.
Náročný finiš videl niekoľko menších pokusov, ale tie mali za následok len to, že balík sa okresal a o výhru mohlo bojovať iba okolo dvadsať jazdcov. Koncovku perfektne zvládla Bora, keď výborný útok Lukasa Pöstlbergera dostal súperov pod tlak, čo parádne využil Sam Bennett, aby vybojoval druhý triumf v rade. Za ním preťal pásku ďalší zástupca nemeckej zostavy Felix Grossschartner.
Neznáma koncovka druhej etapy spôsobovala napätie v balíku, ale vo finále vyriešil všetky nezrovnalosti tím Bora - hansgrohe. Približne 1200 metrov pred páskou predviedol jediný úspešný útočný pokus Pöstlberger, ktorému chýbalo skutočne málo, aby sa objavil v cieli ako prvý, ale rakúsky jazdec mal za sebou vynikajúce tímové krytie, keď mu došla energia. Sam Bennett predviedol kvalitnú formu, keď ho nezlomili ani svižné stúpajúce pasáže, a potom ešte dokázal vytiahnuť silný šprint. Deviatu výhru na tomto podujatí tak dosiahol vo veľkom štýle.
Spokojný musí byť aj Felix Grossschartner, ktorý získal dôležité sekundy z pohľadu klasifikácie. Na tretej priečke finišoval Jhonatan Restrepo, ktorý po troch rokoch v Kaťuši prestúpil do Manzana Postobon. Z favoritov na titul dosiahli rovnaký čas ako víťaz etapy len Jan Polanc a Valerio Conti, borci ako Kudus alebo Evenepoel finišovali o niekoľko sekúnd neskôr. Na čele poradia zostal Sam Bennett a írsky jazdec môže pokračovať v spanilej jazde aj v zajtrajšej etape, ktorá ponúka ďalšiu šprintérsku koncovku. Erik Baška prišiel do cieľa s mankom 3:39.
Vyjadrenie Sama Bennetta (víťaz) |
"Bolo to ťažšie, ako som očakával. Som prekvapený, že som to dokázal. Mal som motiváciu, ale nevedel som, ako to zvládnem. Vo finále bolo najdôležitejšie udržať nervy na uzde. Kľúčové bolo, že tím odviedol výbornú prácu pred záverečným výstupom, čo mi veľmi pomohlo. Na konci som mal dobré nohy a vyhovuje mi, keď môžem urobiť niekoľko prudkých zrýchlení v krátkom čase. Presne takto vyzeral dojazd a ja som to využil." |
Výsledky etapy |
1. |
|
BENNETT Sam |
BORA - hansgrohe |
4:41:48 |
40 |
2. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA - hansgrohe |
00:00 |
15 |
3. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Manzana Postobon |
00:00 |
6 |
4. |
|
SERRANO Gonzalo |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:00 |
|
5. |
|
POLANČ Jan |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
6. |
|
FINETTO Mauro |
Delko Marseille Provence |
00:00 |
|
7. |
|
CONTI Valerio |
UAE Team Emirates |
00:00 |
|
8. |
|
PINTO Edgar |
W52 / FC Porto |
00:03 |
|
9. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:04 |
|
10. |
|
BARTHE Cyril |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:04 |
|
11. |
|
KUDUS Merhawi |
Astana Pro Team |
00:04 |
|
12. |
|
NOPPE Christophe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:04 |
|
13. |
|
OCHOA Diego Antonio |
Manzana Postobon |
00:04 |
|
14. |
|
BALKAN Onur |
Turecko |
00:04 |
|
15. |
|
PÖSTLBERGER Lukas |
BORA - hansgrohe |
00:04 |
|
16. |
|
LOBATO Juan José |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:04 |
|
17. |
|
EVENEPOEL Remco |
Deceuninck - Quick-Step |
00:09 |
|
18. |
|
CONSONNI Simone |
UAE Team Emirates |
00:09 |
|
19. |
|
PFINGSTEN Christoph |
BORA - hansgrohe |
00:09 |
|
20. |
|
O'CONNOR Ben |
Team Dimension Data |
00:13 |
|
21. |
|
RIABUSHENKO Alexandr |
UAE Team Emirates |
00:14 |
|
22. |
|
GROSU Eduard |
Delko Marseille Provence |
00:14 |
|
23. |
|
VAN EMPEL Etienne |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:16 |
|
24. |
|
MUŇOZ Cristian Camilo |
UAE Team Emirates |
00:16 |
|
25. |
|
VANHOUCKE Harm |
Lotto Soudal |
00:16 |
|
26. |
|
FERNÁNDEZ Delio |
Delko Marseille Provence |
00:16 |
|
27. |
|
FOMINIK Danil |
Astana Pro Team |
00:16 |
|
28. |
|
NATAROV Yuriy |
Astana Pro Team |
00:16 |
|
29. |
|
SIERRA Yecid |
Manzana Postobon |
00:16 |
|
30. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:16 |
|
31. |
|
MURPHY Kyle |
Rally UHC Cycling |
00:16 |
|
32. |
|
ITO Masakazu |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:16 |
|
33. |
|
MARENGO Umberto |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:16 |
|
34. |
|
CAPECCHI Eros |
Deceuninck - Quick-Step |
00:16 |
|
35. |
|
GIDICH Jevgenij |
Astana Pro Team |
00:16 |
|
36. |
|
BRITTON Rob |
Rally UHC Cycling |
00:16 |
|
37. |
|
MESTRE Ricardo |
W52 / FC Porto |
00:16 |
|
38. |
|
NAKANE Hideto |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:16 |
|
39. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:25 |
|
40. |
|
GIBBONS Ryan |
Team Dimension Data |
00:25 |
|
41. |
|
SAYAR Mustafa |
Turecko |
00:25 |
|
42. |
|
RICHEZE Maximiliano |
Deceuninck - Quick-Step |
00:28 |
|
43. |
|
BIZHIGITOV Zhandos |
Astana Pro Team |
00:32 |
|
44. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
00:34 |
|
45. |
|
IRIZAR Julen |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:34 |
|
46. |
|
SANZ Enrique |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:41 |
|
47. |
|
LÓPEZ Daniel |
Burgos - BH |
00:44 |
|
48. |
|
ABERASTURI Jon |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:44 |
|
49. |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:16 |
|
50. |
|
PACIONI Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:44 |
|
51. |
|
NAVARDAUSKAS Ramūnas |
Delko Marseille Provence |
00:44 |
|
52. |
|
ROCHAS Rémy |
Delko Marseille Provence |
00:44 |
|
53. |
|
BERRADE Urko |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:44 |
|
54. |
|
CABEDO Óscar |
Burgos - BH |
00:44 |
|
55. |
|
MENDOZA Omar |
Manzana Postobon |
00:44 |
|
56. |
|
ZACHAROV Arťom |
Astana Pro Team |
00:53 |
|
57. |
|
LONARDI Giovanni |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:57 |
|
58. |
|
MORENO Javier |
Delko Marseille Provence |
00:59 |
|
59. |
|
YOSHIDA Hayato |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:59 |
|
60. |
|
GRUZDEV Dmitrij |
Astana Pro Team |
00:59 |
|
61. |
|
ÖRKEN Ahmet |
Turecko |
01:04 |
|
62. |
|
BICO Nuno |
Burgos - BH |
01:04 |
|
63. |
|
MARTINELLI Davide |
Deceuninck - Quick-Step |
01:15 |
|
64. |
|
MÖRKÖV Michael |
Deceuninck - Quick-Step |
01:29 |
|
65. |
|
DE KETELE Kenny |
Sport Vlaanderen - Baloise |
01:34 |
|
66. |
|
PARRA Jordan |
Manzana Postobon |
01:34 |
|
67. |
|
GHYS Robbe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
01:34 |
|
68. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
01:36 |
|
69. |
|
CALDEIRA Samuel José |
W52 / FC Porto |
01:38 |
|
70. |
|
DAVIES Scott |
Team Dimension Data |
01:46 |
|
71. |
|
DE BOD Stefan |
Team Dimension Data |
01:46 |
|
72. |
|
CHIA Luis Carlos |
Manzana Postobon |
01:50 |
|
73. |
|
SOTO Nelson Andrés |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:50 |
|
74. |
|
SUREDA Jaume |
Burgos - BH |
00:16 |
|
75. |
|
CIMA Imerio |
Nippo Vini Fantini Faizané |
02:03 |
|
76. |
|
BEVILACQUA Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
02:20 |
|
77. |
|
MOLANO Juan Sebastián |
UAE Team Emirates |
02:20 |
|
78. |
|
HODEG Álvaro José |
Deceuninck - Quick-Step |
02:55 |
|
79. |
|
ARCHBOLD Shane |
BORA - hansgrohe |
02:57 |
|
80. |
|
INTXAUSTI Beñat |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:01 |
|
81. |
|
NISHIMURA Hiroki |
Nippo Vini Fantini Faizané |
03:01 |
|
82. |
|
VIEJO José Daniel |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:01 |
|
83. |
|
RENSHAW Mark |
Team Dimension Data |
03:05 |
|
84. |
|
MORA Sebastián |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:36 |
|
85. |
|
CÉSAR Gustavo |
W52 / FC Porto |
03:36 |
|
86. |
|
ROBREDO Álvaro |
Burgos - BH |
03:36 |
|
87. |
|
REIS Rafael |
W52 / FC Porto |
00:16 |
|
88. |
|
ALARCÓN Raúl |
W52 / FC Porto |
00:16 |
|
89. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA - hansgrohe |
03:39 |
|
90. |
|
BAŠKA Erik |
BORA - hansgrohe |
03:39 |
|
91. |
|
WILLEMS Thimo |
Sport Vlaanderen - Baloise |
03:39 |
|
92. |
|
CAŇELLAS Xavier |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:39 |
|
93. |
|
MOREIRA Mauricio |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:39 |
|
94. |
|
MALUCELLI Matteo |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:39 |
|
95. |
|
DE ROSSI Lucas |
Delko Marseille Provence |
03:39 |
|
96. |
|
CAVENDISH Mark |
Team Dimension Data |
03:39 |
|
97. |
|
DOğAN Halil İbrahim |
Turecko |
03:39 |
|
98. |
|
WOUTERS Enzo |
Lotto Soudal |
03:39 |
|
99. |
|
LANGELLOTTI Victor |
Burgos - BH |
03:43 |
|
100. |
|
DE PAUW Moreno |
Sport Vlaanderen - Baloise |
03:43 |
|
101. |
|
AKDILEK Ahmet |
Turecko |
03:43 |
|
102. |
|
BARRENETXEA Ander |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:43 |
|
103. |
|
DE BUYST Jasper |
Lotto Soudal |
03:43 |
|
104. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck - Quick-Step |
03:43 |
|
105. |
|
FERREIRA José |
W52 / FC Porto |
03:49 |
|
106. |
|
IVERSEN Rasmus |
Lotto Soudal |
04:00 |
|
107. |
|
GIBSON Matthew |
Burgos - BH |
04:04 |
|
108. |
|
ATALAY Muhammed |
Turecko |
05:35 |
|
109. |
|
MAGNER Ty |
Rally UHC Cycling |
05:37 |
|
110. |
|
GÓMEZ Bryan |
Manzana Postobon |
05:37 |
|
111. |
|
MURPHY John |
Rally UHC Cycling |
05:37 |
|
112. |
|
VENTER Jacobus |
Team Dimension Data |
05:37 |
|
113. |
|
COTÉ Pier-André |
Rally UHC Cycling |
05:37 |
|
114. |
|
HUFFMAN Evan |
Rally UHC Cycling |
05:37 |
|
115. |
|
ORONTE Emerson |
Rally UHC Cycling |
06:11 |
|
116. |
|
BERTAZZO Liam |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
06:17 |
|
117. |
|
ŞAMLI Ferit |
Turecko |
07:37 |
|
Priebežné poradie pretekov po etape |
1. |
|
BENNETT Sam |
BORA - hansgrohe |
8:14:02 |
6 |
2. |
|
GROßSCHARTNER Felix |
BORA - hansgrohe |
00:14 |
|
3. |
|
RESTREPO Jhonatan |
Manzana Postobon |
00:16 |
|
4. |
|
POLANČ Jan |
UAE Team Emirates |
00:20 |
|
5. |
|
CONTI Valerio |
UAE Team Emirates |
00:20 |
|
6. |
|
FINETTO Mauro |
Delko Marseille Provence |
00:20 |
|
7. |
|
SERRANO Gonzalo |
Caja Rural - Seguros RGA |
00:20 |
|
8. |
|
PINTO Edgar |
W52 / FC Porto |
00:23 |
|
9. |
|
NOPPE Christophe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:24 |
|
10. |
|
BARTHE Cyril |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:24 |
|
11. |
|
KUDUS Merhawi |
Astana Pro Team |
00:24 |
|
12. |
|
SCHÖNBERGER Sebastian |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:24 |
|
13. |
|
BALKAN Onur |
Turecko |
00:24 |
|
14. |
|
OCHOA Diego Antonio |
Manzana Postobon |
00:24 |
|
15. |
|
PÖSTLBERGER Lukas |
BORA - hansgrohe |
00:24 |
|
16. |
|
CONSONNI Simone |
UAE Team Emirates |
00:29 |
|
17. |
|
EVENEPOEL Remco |
Deceuninck - Quick-Step |
00:29 |
|
18. |
|
PFINGSTEN Christoph |
BORA - hansgrohe |
00:29 |
|
19. |
|
O'CONNOR Ben |
Team Dimension Data |
00:33 |
|
20. |
|
FORTUNATO Lorenzo |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:33 |
|
21. |
|
GROSU Eduard |
Delko Marseille Provence |
00:34 |
|
22. |
|
RIABUSHENKO Alexandr |
UAE Team Emirates |
00:34 |
|
23. |
|
MESTRE Ricardo |
W52 / FC Porto |
00:34 |
|
24. |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:35 |
|
25. |
|
GIDICH Jevgenij |
Astana Pro Team |
00:36 |
|
26. |
|
NAKANE Hideto |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:36 |
|
27. |
|
NATAROV Yuriy |
Astana Pro Team |
00:36 |
|
28. |
|
FOMINIK Danil |
Astana Pro Team |
00:36 |
|
29. |
|
FERNÁNDEZ Delio |
Delko Marseille Provence |
00:36 |
|
30. |
|
SUREDA Jaume |
Burgos - BH |
00:36 |
|
31. |
|
MARENGO Umberto |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:36 |
|
32. |
|
VAN EMPEL Etienne |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
00:36 |
|
33. |
|
SIERRA Yecid |
Manzana Postobon |
00:36 |
|
34. |
|
MUŇOZ Cristian Camilo |
UAE Team Emirates |
00:36 |
|
35. |
|
VANHOUCKE Harm |
Lotto Soudal |
00:36 |
|
36. |
|
CAPECCHI Eros |
Deceuninck - Quick-Step |
00:36 |
|
37. |
|
BRITTON Rob |
Rally UHC Cycling |
00:36 |
|
38. |
|
MURPHY Kyle |
Rally UHC Cycling |
00:36 |
|
39. |
|
ITO Masakazu |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:36 |
|
40. |
|
REIS Rafael |
W52 / FC Porto |
00:36 |
|
41. |
|
ALARCÓN Raúl |
W52 / FC Porto |
00:36 |
|
42. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen - Baloise |
00:45 |
|
43. |
|
GIBBONS Ryan |
Team Dimension Data |
00:45 |
|
44. |
|
SAYAR Mustafa |
Turecko |
00:45 |
|
45. |
|
LOBATO Juan José |
Nippo Vini Fantini Faizané |
00:45 |
|
46. |
|
RICHEZE Maximiliano |
Deceuninck - Quick-Step |
00:48 |
|
47. |
|
EWAN Caleb |
Lotto Soudal |
00:50 |
|
48. |
|
BIZHIGITOV Zhandos |
Astana Pro Team |
00:52 |
|
49. |
|
IRIZAR Julen |
Euskadi Basque Country - Murias |
00:54 |
|
50. |
|
SANZ Enrique |
Euskadi Basque Country - Murias |
01:01 |
|
51. |
|
PACIONI Luca |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
01:04 |
|
52. |
|
ABERASTURI Jon |
Caja Rural - Seguros RGA |
01:04 |
|
53. |
|
LÓPEZ Daniel |
Burgos - BH |
01:04 |
|
54. |
|
NAVARDAUSKAS Ramūnas |
Delko Marseille Provence |
01:04 |
|
55. |
|
ROCHAS Rémy |
Delko Marseille Provence |
01:04 |
|
56. |
|
BERRADE Urko |
Euskadi Basque Country - Murias |
01:04 |
|
57. |
|
MENDOZA Omar |
Manzana Postobon |
01:04 |
|
58. |
|
CABEDO Óscar |
Burgos - BH |
01:04 |
|
59. |
|
ZACHAROV Arťom |
Astana Pro Team |
01:13 |
|
60. |
|
LONARDI Giovanni |
Nippo Vini Fantini Faizané |
01:17 |
|
61. |
|
MORENO Javier |
Delko Marseille Provence |
01:19 |
|
62. |
|
GRUZDEV Dmitrij |
Astana Pro Team |
01:19 |
|
63. |
|
YOSHIDA Hayato |
Nippo Vini Fantini Faizané |
01:19 |
|
64. |
|
ÖRKEN Ahmet |
Turecko |
01:24 |
|
65. |
|
BICO Nuno |
Burgos - BH |
01:24 |
|
66. |
|
MARTINELLI Davide |
Deceuninck - Quick-Step |
01:35 |
|
67. |
|
MÖRKÖV Michael |
Deceuninck - Quick-Step |
01:49 |
|
68. |
|
PARRA Jordan |
Manzana Postobon |
01:54 |
|
69. |
|
DE KETELE Kenny |
Sport Vlaanderen - Baloise |
01:54 |
|
70. |
|
GHYS Robbe |
Sport Vlaanderen - Baloise |
01:54 |
|
71. |
|
KLUGE Roger |
Lotto Soudal |
01:56 |
|
72. |
|
CALDEIRA Samuel José |
W52 / FC Porto |
01:58 |
|
73. |
|
DE BOD Stefan |
Team Dimension Data |
02:06 |
|
74. |
|
DAVIES Scott |
Team Dimension Data |
02:06 |
|
75. |
|
SOTO Nelson Andrés |
Caja Rural - Seguros RGA |
02:10 |
|
76. |
|
CHIA Luis Carlos |
Manzana Postobon |
02:10 |
|
77. |
|
CIMA Imerio |
Nippo Vini Fantini Faizané |
02:23 |
|
78. |
|
MOLANO Juan Sebastián |
UAE Team Emirates |
02:40 |
|
79. |
|
BEVILACQUA Simone |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
02:40 |
|
80. |
|
HODEG Álvaro José |
Deceuninck - Quick-Step |
03:15 |
|
81. |
|
ARCHBOLD Shane |
BORA - hansgrohe |
03:17 |
|
82. |
|
VIEJO José Daniel |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:21 |
|
83. |
|
NISHIMURA Hiroki |
Nippo Vini Fantini Faizané |
03:21 |
|
84. |
|
INTXAUSTI Beñat |
Euskadi Basque Country - Murias |
03:21 |
|
85. |
|
RENSHAW Mark |
Team Dimension Data |
03:25 |
|
86. |
|
ROBREDO Álvaro |
Burgos - BH |
03:54 |
|
87. |
|
WILLEMS Thimo |
Sport Vlaanderen - Baloise |
03:56 |
|
88. |
|
CÉSAR Gustavo |
W52 / FC Porto |
03:56 |
|
89. |
|
MORA Sebastián |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:56 |
|
90. |
|
JAKOBSEN Fabio |
Deceuninck - Quick-Step |
03:57 |
|
91. |
|
MALUCELLI Matteo |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:59 |
|
92. |
|
CAVENDISH Mark |
Team Dimension Data |
03:59 |
|
93. |
|
CAŇELLAS Xavier |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:59 |
|
94. |
|
DOğAN Halil İbrahim |
Turecko |
03:59 |
|
95. |
|
SCHWARZMANN Michael |
BORA - hansgrohe |
03:59 |
|
96. |
|
DE ROSSI Lucas |
Delko Marseille Provence |
03:59 |
|
97. |
|
MOREIRA Mauricio |
Caja Rural - Seguros RGA |
03:59 |
|
98. |
|
DE PAUW Moreno |
Sport Vlaanderen - Baloise |
04:03 |
|
99. |
|
LANGELLOTTI Victor |
Burgos - BH |
04:03 |
|
100. |
|
AKDILEK Ahmet |
Turecko |
04:03 |
|
101. |
|
BARRENETXEA Ander |
Euskadi Basque Country - Murias |
04:03 |
|
102. |
|
FERREIRA José |
W52 / FC Porto |
04:09 |
|
103. |
|
WOUTERS Enzo |
Lotto Soudal |
04:14 |
|
104. |
|
IVERSEN Rasmus |
Lotto Soudal |
04:20 |
|
105. |
|
GIBSON Matthew |
Burgos - BH |
04:24 |
|
106. |
|
BAŠKA Erik |
BORA - hansgrohe |
04:37 |
|
107. |
|
ATALAY Muhammed |
Turecko |
05:55 |
|
108. |
|
GÓMEZ Bryan |
Manzana Postobon |
05:57 |
|
109. |
|
MURPHY John |
Rally UHC Cycling |
05:57 |
|
110. |
|
COTÉ Pier-André |
Rally UHC Cycling |
05:57 |
|
111. |
|
MAGNER Ty |
Rally UHC Cycling |
05:57 |
|
112. |
|
ORONTE Emerson |
Rally UHC Cycling |
06:31 |
|
113. |
|
BERTAZZO Liam |
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM |
06:36 |
|
114. |
|
DE BUYST Jasper |
Lotto Soudal |
06:44 |
|
115. |
|
VENTER Jacobus |
Team Dimension Data |
07:13 |
|
116. |
|
ŞAMLI Ferit |
Turecko |
08:16 |
|
117. |
|
HUFFMAN Evan |
Rally UHC Cycling |
09:16 |
|
Kopce na trase etapy:
117,6 km - dĺžka 6,1 km; sklon 4,1 %
97 km - dĺžka 5,7 km; sklon 5,1 %
Krátke preview etapy:
Druhý deň si vychutnajú pretekári s výbušnou koncovkou. Odštartuje sa krátkym stúpaním s priemerom do štyroch percent a prvá časť etapy sa uskutoční na zvlnenom teréne, kde budú vyčnievať dve horské prémie s hodnotami v okolí štyroch – piatich percent. Potom sa nabehne na jednoduchý terén a bude sa čakať až na finále v meste Eceabat. Posledných tritisíc metrov vyskočí na necelé štyri percentá, ale rozhodujúca pasáž sa bude skladať z troch častí. Najskôr sa objavia na trati aj 9-percentné sklony, následne sa cesta vyrovná a záverečný kilometer dosiahne prevýšenie šesť percent, pričom najťažšie momenty prídu až na cieľovej čiare. Pripravený šprint do kopca môže rozohrať bitku o sekundy aj medzi favoritmi na titul.