Okolo Maďarska 2019 (2.1), 11. - 16. júna (890 km) - 4. ročník
P | 11.6. | Siófok > Siófok | 4 km | Bárta | ||
1. | 12.6. | Velence > Esztergom | 194 km | Belletti | ||
2. | 13.6. | Balassagyarmat > Miškolc | 201 km | Neilands | ||
3a | 14.6. | Kazincbarcika > Tiszafüred | 115 km | Lovassy | ||
3b | 14.6. | Tiszafüred > Hajdúszoboszló | 69 km | Kaňkovský | ||
4. | 15.6. | Karcag > Kékesteto | 138 km | Neilands | ||
5. | 16.6. | Kecskemét > Székesfehérvár | 169 km | Wippert |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | Dukla Banská Bystrica, Szabó |
Dukla Banská Bystrica na týchto pretekoch (DS: Maroš Kováč) | ||||||
P | 11.6. | Siófok > Siófok | 4 km | Bárta |
mapa prológu (© tourdehongrie.hu) |
Preteky Okolo Maďarska sa v tejto podobe konštituovali iba pred troma rokmi a výraznými investíciami napredujú. Po vlaňajšej premiérovej účasti troch prokontinentálnych tímov sem tento rok pricestovali štyri a sila kontinentálnych celkov sa jasne zlepšila. Výrazne sa znáročnila aj trasa a organizátori krvopotne našli čo najväčšie množstvo kopcov. Prvý raz sa dá hovoriť o tom, že celkový triumf určite získa vrchár.
Všetko ale začalo štvorkilometrovým prológom pri Balatóne a konkrétne v uliciach Siofóku. Najrýchlejšie nohy mal špecialista z Elkovu-Author Jan Bárta. Trať s ôsmimi zákrutami zvládol za štyri minúty a sedemnásť sekúnd. O 34-stotín sekundy porazil Lotyša Kristsa Neilandsa (Israel Academy), ktorý sa v kresle najlepšieho pretekára ohrieval hodinu a pol až ho z neho v samom závere zosadil skúsený Čech. Tretí Piotr Brozyna z CCC Development už stratil dve sekundy.
Z pretekárov Dukly Banská Bystrica sa nikomu nepodarilo skončiť vysoko či s mankom do desiatich sekúnd, no najlepší výkon predviedol trochu prekvapujúco prvoročák Lukáš Kubiš, ktorý zaostal o štrnásť sekúnd na 51. priečke a potvrdil očakávania Maroša Kováča, že v tejto disciplíne na sebe dobre pracuje. Iba o zanedbateľné dve stotiny sekundy za ním skončil časovkársky majster SR Marek Čanecký. V strede poľa ešte klasifikovali Andreja Cullyho. Ostatní Dukláci stratili viac ako by si predstavovali. Vzhľadom na tvrdý záver sobotňajšej etapy má zrejme najväčšie šance v GC Martin Haring, no dnes stratil až 27 sekúnd na 110. priečke. U neho záleží aj na tom, ako sa mu podarí premostiť z horskej cyklistiky, ktorú teraz jazdil dve mesiace. Do zostavy Pannonu sa dostal aj Miklós Szabó, ktorý bude tradične pomáhať svojim lídrom.
Výsledky | ||||||||
1. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 04:17 | 14 | ||||
2. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:00 | 5 | ||||
3. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:02 | 3 | ||||
4. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:02 | |||||
5. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 00:02 | |||||
6. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 00:03 |
51. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
52. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
60. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:16 | ||
80. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | ||
89. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:21 | ||
110. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:27 | ||
111. | CHREN Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:27 | ||
123. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:31 |
7. | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | 00:03 | ||
8. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 00:03 | ||
9. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:04 | ||
10. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 00:04 | ||
11. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:05 | ||
12. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 00:05 | ||
13. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:06 | ||
14. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 00:06 | ||
15. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 00:06 | ||
16. | VAS Balázs | Maďarsko | 00:07 | ||
17. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 00:07 | ||
18. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 00:07 | ||
19. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 00:07 | ||
20. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 00:07 | ||
21. | VALTER Attila | CCC Development Team | 00:08 | ||
22. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:08 | ||
23. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 00:08 | ||
24. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:08 | ||
25. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:08 | ||
26. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:09 | ||
27. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 00:09 | ||
28. | CENTRONE Ivan | Team Differdange - GeBa | 00:09 | ||
29. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:09 | ||
30. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:09 | ||
31. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:09 | ||
32. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 00:09 | ||
33. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 00:09 | ||
34. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:09 | ||
35. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 00:09 | ||
36. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 00:10 | ||
37. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 00:10 | ||
38. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:10 | ||
39. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:10 | ||
40. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 00:10 | ||
41. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:11 | ||
42. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:11 | ||
43. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 00:11 | ||
44. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 00:12 | ||
45. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 00:12 | ||
46. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:12 | ||
47. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:12 | ||
48. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 00:13 | ||
49. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:13 | ||
50. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 00:13 | ||
51. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
52. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
53. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:14 | ||
54. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 00:14 | ||
55. | SOTBERG Andre | Team Coop | 00:14 | ||
56. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 00:14 | ||
57. | KONING Peter | EvoPro Racing | 00:15 | ||
58. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:15 | ||
59. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:15 | ||
60. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:16 | ||
61. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:16 | ||
62. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:16 | ||
63. | MUŇOZ Daniel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:16 | ||
64. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 00:16 | ||
65. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:16 | ||
66. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 00:17 | ||
67. | LEA Jason | Team BridgeLane | 00:17 | ||
68. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 00:17 | ||
69. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 00:17 | ||
70. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 00:17 | ||
71. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:17 | ||
72. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 00:17 | ||
73. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:18 | ||
74. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 00:18 | ||
75. | HJEMSAETER Olav | Team Coop | 00:18 | ||
76. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 00:18 | ||
77. | TU Sergio | CCC Development Team | 00:19 | ||
78. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 00:19 | ||
79. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 00:19 | ||
80. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:19 | ||
81. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 00:19 | ||
82. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 00:19 | ||
83. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 00:20 | ||
84. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:20 | ||
85. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 00:20 | ||
86. | LUNDER Erik | Team Coop | 00:20 | ||
87. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 00:20 | ||
88. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 00:21 | ||
89. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:21 | ||
90. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 00:21 | ||
91. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 00:21 | ||
92. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 00:21 | ||
93. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 00:22 | ||
94. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 00:22 | ||
95. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:23 | ||
96. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:23 | ||
97. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 00:23 | ||
98. | LIVINGSTONE Peter | Team BridgeLane | 00:23 | ||
99. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 00:24 | ||
100. | KOVÁCS Dávid | Maďarsko | 00:24 | ||
101. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:24 | ||
102. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 00:24 | ||
103. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:24 | ||
104. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 00:24 | ||
105. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:25 | ||
106. | ISTLSTEKKER Zsolt | Maďarsko | 00:25 | ||
107. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 00:26 | ||
108. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 00:26 | ||
109. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 00:26 | ||
110. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:27 | ||
111. | CHREN Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:27 | ||
112. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 00:27 | ||
113. | PAPAI Adam | Maďarsko | 00:27 | ||
114. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 00:28 | ||
115. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 00:28 | ||
116. | KROTKÝ Rostislav | AC Sparta Praha | 00:28 | ||
117. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 00:29 | ||
118. | RAJCHART Jan | AC Sparta Praha | 00:29 | ||
119. | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | 00:30 | ||
120. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 00:30 | ||
121. | SCHNAPKA Matthias | Bike Aid | 00:31 | ||
122. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 00:31 | ||
123. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:31 | ||
124. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 00:31 | ||
125. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 00:38 | ||
126. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 00:39 | ||
127. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 00:39 | ||
128. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 00:46 | ||
129. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 0:57 |
1. | 12.6. | Velence > Esztergom | 194 km | Belletti |
profil etapy, 1924 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Po prológu cyklistov čakala prvá, ale veľmi dlhá a celkom náročná etapa. Na ceste do cieľa pretekári museli prejsť skoro dvesto kilometrov a zdolať jedno dlhé stúpanie, no vyliezť na jeho vrchol museli dvakrát. Hlavne preto do cieľa prišiel poriadne vyselektovaný pelotón. O víťazovi rozhodol záverečný šprint, v ktorom si zaspomínal na vlaňajší ročník Manuel Belletti, ktorý aj vtedy ovládol prvú etapu.
V akcii boli aj utečenci. Trio cyklistov sa dnes rozhodlo stráviť deň v úniku. Boli nimi Krisztián Lovassy z reprezentácie Maďarska, Jon Božič z Adria Mobil a Balázs Rózsa z Team Differdange-GeBa, lenže už ďaleko pred cieľom sa ich púť v čele skončila. Ich maximálny náskok bol deväť minút, stihli tak pozbierať body na prvých šprintérskych prémiách. Potom sa snažili prísť do cieľa.
O osude etapy sa rozhodovalo v poslednom výstupe na jediný kopec v programe prvej etapy. Meral až dvanásť kilometrov a hneď od jeho začiatku za nitky ťahali jazdci Neri Sottoli, ktorí tak z pelotónu urobili skupinu tridsiatich duší. Ich aktivita však vyšla na zmar, pretože Manuel Belletti a Hugo Hofstetter zostali v balíku a práve títo dvaja muži zviedli súboj na cieľovej rovinke. Šťastnejší bol Talian, ktorý vyhral celkom suverénne a obliekol sa aj do dresu lídra pretekov vďaka bonifikáciám.
Triumf Manuela Bellettiho (© Vanik Zoltán / tdh.hu) |
V prvej skupine mala svojho jazdca aj Dukla Banská Bystrica. Martin Haring ustál rýchle tempo vo finálnom stúpaní, podarilo sa mu zostať v čelnej skupine a nakoniec finišoval na 24. pozícii. Z jeho strany to bol ďalší kvalitný výkon. Ján Andrej Cully sa držal zubami-nechtami v skupine favoritov, lenže krátko pred koncom kopca stratil kontakt a nakoniec prišiel do cieľa s mankom dvoch minút, ktoré logicky nabral v závere, kde šiel sám. Patrik Tybor, Juraj Bellan a Marek Čanecký už finišovali s väčšou stratou. Mladík Kubiš prišiel do cieľa v grupette. Chren sa z dráhy nedokázal adaptovať na cestu tak, aby zvládol etapu v tejto konkurencii. Navyše v zjazde spadol.
Haring sa logicky veľmi posunul aj v celkovom poradí, no vzhľadom na slabý prológ iba do Top 40. Pre neho bude kľúčová zajtrajšia druhá etapa. Ak zvládne ďalšiu sériu dvoch kopcov a ešte náročnejších ako dnes, v sobotňajšej krátkej etape s dojazdom na kopec sa mu bude dať veriť.
Vyjadrenie Martina Haringa (26. miesto) |
"Bola to dlhá etapa, a hlavne v teple. Selekcie nastali na dvoch cieľových okruhoch, ktoré mali po 40 km a dlhý tiahly kopec. V prvom nájazde na kopec spravil výbornu robotu Lukáš Kubiš a dostal nás dopredu, čo pomohlo hlavne mne, keďže mám problémy s pozičnou jazdou a dokázal som tak dosť pošetriť. Pri druhom prejazde kopcom sa už balík vyselektoval, ostalo tam asi 40 ľudí. V cieli to bolo pre mňa napokon 26. miesto, už som mal ku koncu dosť. Už keď som bol tak blízko, mrzí ma, že som nesiahol ešte na lepšie umiestnenie aspoň v Top 20." |
Vyjadrenie Maroša Kováča (DS Dukly) |
"Rátali sme s tým, že Martin bude našim lídrom, takéto kopce mu sedia, ale u neho je ten problém zjavný, že ak dva mesiace čisto bojujete iba o body na OH v MTB, telo veľmi ťažko nesie dvestokilometrové etapy a ešte aj niekoľko dní po sebe. Dnes nemal problém a veľmi dúfam, že to zvládne aj v ďalších dňoch, ale bude to strašne ťažké. Budeme v tíme robiť všetko preto, aby sa mu vyhýbali problémy.
Pochváliť chcem mladých pretekárov, ktorí prvý raz štartovali v pelotóne s prokontinentálnymi tímami. Martin Chren prišiel z dráhy a veľmi bojoval, ale v kopci zaostal a keď sa snažil dobehnúť pelotón, v zjazde spadol a poranil si nohu. Nemohol pokračovať. Lukáš Kubiš aj dnes plnil naše pokyny a nehľadel na seba, či sa udrží, ako len našetrí, ale snažil sa pomôcť tímu a jeho robota sa vyplatila.
Škoda, že štyria naši odpadli v tom poslednom kopci. Skúsenejším to ozaj nejde. Andrej Cully sa ďalej pomaličky zlepšuje, dnes mu chýbal kúsok."
|
Výsledky etapy | ||||||||
1. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 4:38:55 | 14 | ||||
2. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 5 | ||||
3. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 00:00 | 3 |
26. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
53. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 02:30 | ||
60. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 04:02 | ||
68. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 08:01 | ||
72. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 08:01 | ||
94. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 17:01 | ||
109. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 20:39 | ||
DNF | CHREN Martin | Dukla Banská Bystrica | odstúpil |
4. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:00 | ||
5. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
6. | VALTER Attila | CCC Development Team | 00:00 | ||
7. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
8. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 00:00 | ||
9. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
10. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
11. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 00:00 | ||
12. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
13. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
14. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
15. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
16. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
17. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
18. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
19. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
20. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
21. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | ||
22. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
23. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
24. | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
25. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
26. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
27. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
28. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
29. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 00:00 | ||
30. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:00 | ||
31. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
32. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
33. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
34. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:00 | ||
35. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 00:00 | ||
36. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 00:15 | ||
37. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 00:21 | ||
38. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:23 | ||
39. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 00:37 | ||
40. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:40 | ||
41. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:54 | ||
42. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 01:21 | ||
43. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 01:22 | ||
44. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:22 | ||
45. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 01:59 | ||
46. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 01:59 | ||
47. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 02:02 | ||
48. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 02:04 | ||
49. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 02:04 | ||
50. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:21 | ||
51. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 02:21 | ||
52. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 02:30 | ||
53. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 02:30 | ||
54. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 02:38 | ||
55. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 02:38 | ||
56. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:53 | ||
57. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 03:15 | ||
58. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 03:54 | ||
59. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 04:02 | ||
60. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 04:02 | ||
61. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 04:13 | ||
62. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 04:26 | ||
63. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 07:10 | ||
64. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 07:25 | ||
65. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 08:01 | ||
66. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 08:01 | ||
67. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 08:01 | ||
68. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 08:01 | ||
69. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 08:01 | ||
70. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 08:01 | ||
71. | PER Gorazd | Adria Mobil | 08:01 | ||
72. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 08:01 | ||
73. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 08:01 | ||
74. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 08:01 | ||
75. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 08:11 | ||
76. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 09:55 | ||
77. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 10:02 | ||
78. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 10:03 | ||
79. | TU Sergio | CCC Development Team | 10:34 | ||
80. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:34 | ||
81. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 11:34 | ||
82. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 11:34 | ||
83. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 11:34 | ||
84. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 12:41 | ||
85. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 12:41 | ||
86. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 12:41 | ||
87. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 12:41 | ||
88. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 15:25 | ||
89. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 15:25 | ||
90. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 15:25 | ||
91. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 15:25 | ||
92. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 15:41 | ||
93. | KONING Peter | EvoPro Racing | 16:52 | ||
94. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 17:01 | ||
95. | LUNDER Erik | Team Coop | 17:01 | ||
96. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 17:01 | ||
97. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 17:01 | ||
98. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 17:01 | ||
99. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 17:01 | ||
100. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 17:01 | ||
101. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 17:01 | ||
102. | SOTBERG Andre | Team Coop | 17:01 | ||
103. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 17:01 | ||
104. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 17:01 | ||
105. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 18:10 | ||
106. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 18:11 | ||
107. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 20:39 | ||
108. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 20:39 | ||
109. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 20:39 | ||
110. | HJEMSAETER Olav | Team Coop | 20:39 | ||
111. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 20:39 | ||
112. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 20:41 | ||
113. | VAS Balázs | Maďarsko | 21:40 | ||
114. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 22:49 | ||
115. | PAPAI Adam | Maďarsko | 24:34 | ||
116. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 25:06 | ||
117. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 25:21 | ||
118. | RAJCHART Jan | AC Sparta Praha | 28:12 | ||
119. | KOVÁCS Dávid | Maďarsko | 29:35 | ||
120. | SCHNAPKA Matthias | Bike Aid | 29:45 | ||
121. | ISTLSTEKKER Zsolt | Maďarsko | 33:49 | ||
122. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 46:59 | ||
OTL | SCHNAPKA Matthias | Bike Aid | limit | ||
OTL | KOVÁCS Dávid | Maďarsko | limit | ||
OTL | ISTLSTEKKER Zsolt | Maďarsko | limit | ||
OTL | RAJCHART Jan | AC Sparta Praha | limit | ||
DNF | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | odstúpil | ||
DNF | KLISURIC Stevan | Srbsko | odstúpil | ||
DNF | CENTRONE Ivan | Team Differdange - GeBa | odstúpil | ||
DNF | KROTKÝ Rostislav | AC Sparta Praha | odstúpil | ||
DNF | LIVINGSTONE Peter | Team BridgeLane | odstúpil | ||
DNF | LEA Jason | Team BridgeLane | odstúpil | ||
DNF | CHREN Martin | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNS | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 4:43:07 | 3 | ||||
2. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:03 | |||||
3. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 00:03 |
36. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:32 | ||
52. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 02:51 | ||
60. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 04:28 | ||
67. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 08:20 | ||
70. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 08:25 | ||
103. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 17:37 | ||
108. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 20:58 |
4. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:05 | ||
5. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:07 | ||
6. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:07 | ||
7. | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | 00:08 | ||
8. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 00:08 | ||
9. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:09 | ||
10. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 00:09 | ||
11. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 00:11 | ||
12. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 00:11 | ||
13. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 00:12 | ||
14. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 00:12 | ||
15. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 00:12 | ||
16. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:12 | ||
17. | VALTER Attila | CCC Development Team | 00:13 | ||
18. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:13 | ||
19. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 00:13 | ||
20. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:13 | ||
21. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:14 | ||
22. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:14 | ||
23. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:14 | ||
24. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:14 | ||
25. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:15 | ||
26. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:15 | ||
27. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:16 | ||
28. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 00:17 | ||
29. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | ||
30. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | ||
31. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:18 | ||
32. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 00:19 | ||
33. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:21 | ||
34. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:21 | ||
35. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:22 | ||
36. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:32 | ||
37. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:38 | ||
38. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 00:39 | ||
39. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 00:42 | ||
40. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 00:51 | ||
41. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:56 | ||
42. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:07 | ||
43. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 01:37 | ||
44. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 01:39 | ||
45. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 02:12 | ||
46. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 02:14 | ||
47. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 02:16 | ||
48. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 02:25 | ||
49. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 02:25 | ||
50. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 02:32 | ||
51. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:49 | ||
52. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 02:51 | ||
53. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 02:56 | ||
54. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 03:04 | ||
55. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 03:06 | ||
56. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 03:18 | ||
57. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 03:46 | ||
58. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 04:10 | ||
59. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 04:16 | ||
60. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 04:28 | ||
61. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 04:38 | ||
62. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 04:50 | ||
63. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 07:32 | ||
64. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 08:16 | ||
65. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 08:16 | ||
66. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 08:18 | ||
67. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 08:20 | ||
68. | PER Gorazd | Adria Mobil | 08:20 | ||
69. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 08:24 | ||
70. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 08:25 | ||
71. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 08:28 | ||
72. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 08:28 | ||
73. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 08:33 | ||
74. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 08:40 | ||
75. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 08:45 | ||
76. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 10:21 | ||
77. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 10:25 | ||
78. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 10:34 | ||
79. | TU Sergio | CCC Development Team | 10:58 | ||
80. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 11:51 | ||
81. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:54 | ||
82. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 11:59 | ||
83. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 12:18 | ||
84. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 12:59 | ||
85. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 13:03 | ||
86. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 13:10 | ||
87. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 13:17 | ||
88. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 15:33 | ||
89. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 15:33 | ||
90. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 15:47 | ||
91. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 15:51 | ||
92. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 16:03 | ||
93. | KONING Peter | EvoPro Racing | 17:12 | ||
94. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 17:13 | ||
95. | SOTBERG Andre | Team Coop | 17:20 | ||
96. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 17:21 | ||
97. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 17:22 | ||
98. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 17:25 | ||
99. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 17:25 | ||
100. | LUNDER Erik | Team Coop | 17:26 | ||
101. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 17:28 | ||
102. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 17:32 | ||
103. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 17:37 | ||
104. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 17:37 | ||
105. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 18:43 | ||
106. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 18:44 | ||
107. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 20:54 | ||
108. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 20:58 | ||
109. | HJEMSAETER Olav | Team Coop | 21:02 | ||
110. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 21:10 | ||
111. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 21:14 | ||
112. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 21:41 | ||
113. | VAS Balázs | Maďarsko | 21:52 | ||
114. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 23:11 | ||
115. | PAPAI Adam | Maďarsko | 25:06 | ||
116. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 25:40 | ||
117. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 26:04 |
2. | 13.6. | Balassagyarmat > Miškolc | 201 km | Neilands |
profil etapy, 2315 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Druhá etapa mala podobný charakter ako tá prvá, teda vytvoril sa únik, ktorému pelotón doprial vyše šesť minút náskoku. Na túto úroveň pretekov to bolo celkom dosť. Prvá polovica etapy sa šla pokojnejšie. Body z prémií zbierali Thomas Deruette (Differdange), Jon Božič (Adria Mobil), Matej Záhalka (Elkov) a Jakob Eriksson (Coop). Božič bol v úniku aj deň predtým, záujem mal hlavne o vrchárske body. Zásluhou Neri Sottoli a Androni Giocattoli boli dostihnutí v stúpaní na posledný kopec dňa.
Tam sa poriadne útočilo. Razantný nástup predviedol známy taliansky vrchár Francesco Bongiorno (Neri Sottoli). Nasledovali ďalšie pokusy a pelotón sa rozbil. Pred skupinou favoritov napokon prešli vrcholom kopca Juan López (Kométa) a druhý muž celkového poradia Krists Neilands (Israel). Zatiaľ čo prvý vpredu nevydržal, Lotyš predviedol parádny zjazd a kým sa Androni naspäť zozbieralo a začalo ťahať, Neilands už mal náskok minúty a pol, ktorý sa mu podarilo udržať až do cieľa. Zvíťazil o minútu pred prvou skupinou, kde bol aj líder pretekov Manuel Belletti. O žltý dres ale prišiel. Celý deň s najlepšími vydržal ako jediný zo Slovákov Martin Haring. Finišoval na šestnástom mieste.
V poslednej zákrute etapy došlo v skupine favoritov k pádu, keď niektorí pretekári nevedeli, kam majú ísť. Klasika, šli tam, kam mali byť odklonené autá. V menšom chaose sa pár ľudí ocitlo na zemi. Skupina 36 ľudí sa teda rozdelila. Vzhľadom na to, že sa to stalo tesne pred cieľom, rozhodcovia uplatnili pravidlo o neutrálnej zóne. Haring z tejto situácie dobre vymanévroval a dokonca sa štyristo metrov pred páskou vydal na menšie sólo, aby finišoval na šiestej priečke, keďže štyria ľudia sa vďaka pádu odelili, ale súperi ho dobehli.
Ostatní Slováci sa s kopcami natrápili. Do polovice posledného kopca sa držal s Haringom Andrej Cully, no odpadol a so záverom etapy rovnako ako včera bojoval sám. Napokon dostal 9:37 na 49. mieste. Ostatní nakúpili väčšie straty. Už ráno sa zle cítil Juraj Bellan, ktorý sa na tieto kopce tešil a pred pár týždňami sa zdalo, že je v dobrej forme.
V piatok sú na programe dve rovinaté poletapy, ktoré si určite budú chcieť ustrážiť Belletti s Hofstetterom a Kaňkovským na špurt.
Vyjadrenie Martina Haringa (16. miesto) |
"Dnes opäť teplá a dlhá etapa. Priebeh rovnaký ako včera, chalani odvieli skvelú prácu, aby som tam vydržal a starali sa o mňa. Do cieľa asi 1,5 km zle odklonili nasu skupinu, bol tam aj pád, skoro všetci odbočili zle, prešlo tam asi šesť ľudí spravnym smerom, potom ja s dierou sám, myslel som, že by mi to aj mohlo vydržať do cieľa, ale už som mal krče posledných 50 km, zišli ma za 500vkou." |
Vyjadrenie Maroša Kováča (DS Dukly) |
"Bolo to veľmi podobné ako v stredu. Juro Bellan s Marekom Čaneckým dostali za úlohu naskočiť do úniku, no nevyšlo to. Juro vôbec nie je vo svojej koži. Odpadol ešte skôr ako Kaňkovský. Tím pomáhal Martinovi Haringovi. Opäť dobre Lukáš Kubiš. Chodil po vodu, strážil lídra, ale pre prvoročáka sú tieto dvestovky úplným zabijakom, takže hlavne sa stále učí. Andrej Cully bol z našich znova predposledný utrhnutý. Bojoval, ale bolo to nad jeho sily. Pred dvoma týždňami bol ale chorý, tak ako-tak fajn. Martin nemal dnes väšie problémy. Potešilo ma, že v závere nastúpil skupine a šiel za pekným výsledkom. Našťastie sme to s ním zvládli. Je na 28. pozícii v GC, čo je na túto konkurenciu veľmi pekné. Zajtra bude kritický deň, lebo krátke poletapy bývajú veľmi zradné. Dúfajme, že to zvládne no a potom na tej Matre v sobotu mu veríme. Je to kratšia etapa." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 5:10:14 | 14 | ||||
2. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 01:00 | 5 | ||||
3. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:00 | 3 | ||||
4. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 01:00 | |||||
5. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 01:00 | |||||
6. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 01:00 |
16. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:00 | ||
49. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 09:37 | ||
52. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:21 | ||
78. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 13:22 | ||
84. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 16:10 | ||
103. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 19:14 | ||
105. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 19:14 |
7. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 01:00 | ||
8. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:00 | ||
9. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 01:00 | ||
10. | VALTER Attila | CCC Development Team | 01:00 | ||
11. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:00 | ||
12. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 01:00 | ||
13. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:00 | ||
14. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:00 | ||
15. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:00 | ||
16. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:00 | ||
17. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 01:00 | ||
18. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 01:00 | ||
19. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 01:00 | ||
20. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 01:00 | ||
21. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 01:00 | ||
22. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:00 | ||
23. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:00 | ||
24. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 01:00 | ||
25. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 01:00 | ||
26. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 01:00 | ||
27. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 01:00 | ||
28. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 01:00 | ||
29. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 01:00 | ||
30. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:00 | ||
31. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 01:00 | ||
32. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 01:00 | ||
33. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 01:00 | ||
34. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:00 | ||
35. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 01:00 | ||
36. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 01:00 | ||
37. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:00 | ||
38. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:00 | ||
39. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 01:00 | ||
40. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 05:43 | ||
41. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 05:43 | ||
42. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 05:43 | ||
43. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 05:43 | ||
44. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 05:43 | ||
45. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 07:16 | ||
46. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 07:25 | ||
47. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 07:25 | ||
48. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 09:37 | ||
49. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 09:37 | ||
50. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 10:42 | ||
51. | PER Gorazd | Adria Mobil | 11:03 | ||
52. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:21 | ||
53. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 11:21 | ||
54. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 11:21 | ||
55. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 11:21 | ||
56. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 11:21 | ||
57. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 11:21 | ||
58. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 13:22 | ||
59. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 13:22 | ||
60. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 13:22 | ||
61. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 13:22 | ||
62. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 13:22 | ||
63. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 13:22 | ||
64. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 13:22 | ||
65. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:22 | ||
66. | KONING Peter | EvoPro Racing | 13:22 | ||
67. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 13:22 | ||
68. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 13:22 | ||
69. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 13:22 | ||
70. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 13:22 | ||
71. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 13:22 | ||
72. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 13:22 | ||
73. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 13:22 | ||
74. | LUNDER Erik | Team Coop | 13:22 | ||
75. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 13:22 | ||
76. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 13:22 | ||
77. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 13:22 | ||
78. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 13:22 | ||
79. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 13:22 | ||
80. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 13:22 | ||
81. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:22 | ||
82. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 16:10 | ||
83. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 16:10 | ||
84. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 16:10 | ||
85. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 16:10 | ||
86. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 16:10 | ||
87. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 16:10 | ||
88. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 16:10 | ||
89. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 16:10 | ||
90. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 16:10 | ||
91. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 16:10 | ||
92. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 16:10 | ||
93. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 16:10 | ||
94. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 16:10 | ||
95. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 16:10 | ||
96. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 16:10 | ||
97. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 19:14 | ||
98. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 19:14 | ||
99. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 19:14 | ||
100. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 19:14 | ||
101. | PAPAI Adam | Maďarsko | 19:14 | ||
102. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 19:14 | ||
103. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 19:14 | ||
104. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 19:14 | ||
105. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 19:14 | ||
106. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 19:14 | ||
107. | TU Sergio | CCC Development Team | 19:14 | ||
108. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 19:14 | ||
109. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 19:14 | ||
110. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 19:14 | ||
111. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 19:18 | ||
112. | VAS Balázs | Maďarsko | 28:12 | ||
113. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 28:12 | ||
114. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 28:12 | ||
DNF | HJEMSAETER Olav | Team Coop | odstúpil | ||
DNF | CATAFORD Alexander | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNS | SOTBERG Andre | Team Coop | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 9:53:14 | 3 | ||||
2. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:07 | |||||
3. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 01:10 | |||||
4. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 01:12 | |||||
5. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 01:14 | |||||
6. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:14 |
28. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:39 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 12:35 | ||
57. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 15:56 | ||
72. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 21:49 | ||
82. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 27:46 | ||
100. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 34:14 | ||
107. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 40:19 |
7. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 01:15 | ||
8. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 01:16 | ||
9. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 01:18 | ||
10. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 01:19 | ||
11. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 01:19 | ||
12. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 01:19 | ||
13. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:19 | ||
14. | VALTER Attila | CCC Development Team | 01:20 | ||
15. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:20 | ||
16. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 01:21 | ||
17. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:21 | ||
18. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:21 | ||
19. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:21 | ||
20. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:22 | ||
21. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 01:23 | ||
22. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 01:24 | ||
23. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:24 | ||
24. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:24 | ||
25. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 01:25 | ||
26. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:28 | ||
27. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 01:29 | ||
28. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:39 | ||
29. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 01:46 | ||
30. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 01:49 | ||
31. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:10 | ||
32. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 02:44 | ||
33. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 03:32 | ||
34. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 04:13 | ||
35. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 05:57 | ||
36. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 07:34 | ||
37. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 07:53 | ||
38. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 08:39 | ||
39. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 08:54 | ||
40. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 09:35 | ||
41. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 10:00 | ||
42. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 11:23 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 12:35 | ||
44. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 13:14 | ||
45. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 13:32 | ||
46. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 13:42 | ||
47. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 13:42 | ||
48. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:44 | ||
49. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 13:48 | ||
50. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 14:06 | ||
51. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 14:07 | ||
52. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 14:08 | ||
53. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 14:10 | ||
54. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 14:20 | ||
55. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 14:25 | ||
56. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 15:45 | ||
57. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 15:56 | ||
58. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 16:01 | ||
59. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 16:06 | ||
60. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 17:15 | ||
61. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 17:45 | ||
62. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 17:53 | ||
63. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 18:27 | ||
64. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 18:29 | ||
65. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 18:31 | ||
66. | PER Gorazd | Adria Mobil | 19:30 | ||
67. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 19:35 | ||
68. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 20:01 | ||
69. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 20:13 | ||
70. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 20:53 | ||
71. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 21:45 | ||
72. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 21:49 | ||
73. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 21:53 | ||
74. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 21:57 | ||
75. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 22:09 | ||
76. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 22:17 | ||
77. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 23:54 | ||
78. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 24:45 | ||
79. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 25:20 | ||
80. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 25:23 | ||
81. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 26:57 | ||
82. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 27:46 | ||
83. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 28:35 | ||
84. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 28:56 | ||
85. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 29:16 | ||
86. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 29:34 | ||
87. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 29:55 | ||
88. | TU Sergio | CCC Development Team | 30:19 | ||
89. | KONING Peter | EvoPro Racing | 30:41 | ||
90. | LUNDER Erik | Team Coop | 30:55 | ||
91. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 31:01 | ||
92. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 31:06 | ||
93. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 31:20 | ||
94. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 32:04 | ||
95. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 32:08 | ||
96. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 32:20 | ||
97. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 32:31 | ||
98. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 33:30 | ||
99. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 33:38 | ||
100. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 34:14 | ||
101. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 34:54 | ||
102. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 36:46 | ||
103. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 38:04 | ||
104. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 38:05 | ||
105. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 38:07 | ||
106. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 39:28 | ||
107. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 40:19 | ||
108. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 40:35 | ||
109. | PAPAI Adam | Maďarsko | 44:27 | ||
110. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 45:01 | ||
111. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 45:29 | ||
112. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 45:44 | ||
113. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 50:00 | ||
114. | VAS Balázs | Maďarsko | 50:11 |
3a | 14.6. | Kazincbarcika > Tiszafüred | 115 km | Lovassy |
profil etapy, 561 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Horúci piatok Maďari rozdelili na dve krátke etapy s očakávanou šprintérskou koncovkou. Dopoludnia to bolo 115 kilometrov. Hneď po štarte útočilo mnosžvo pretekárov vrátane Slovákov a Miklósovi Szabóovi sa vďaka boju o únik podarilo vyhrať šprintérsku prémiu na piatom kilometri. Jeho skupina ale neprežila a tvorili sa ďalšie úniky. Napokon odišla päťka Rozsa Balazs (Differdange), Gasper Katrašnik (Adria Mobil), Stanislaw Aniolowski (CCC Development), Jakub Otruba (Elkov) a Krisztián Lovassy (Maďarsko).
Vzhľadom na dĺžku etapy pelotón skupine nedoprial viac ako 3:15, ale borci výborne spolupracovali a za hodinu sa balíku nepodarilo stiahnuť viac ako 45 sekúnd. Pol hodiny pred cieľom to už jasne vyzeralo na triumf úniku. Keďže pretekári neboli vysoko v poradí a už bolo zjavné, že to udržia, Israel s Androni to vzdali. Vysoké tempo čelnej partie zasa neudržal Balazs.
Skupina si v závere nastupovala, ale nikomu to nevyšlo, takže rozhodol špurt. Najrýchlejší bol dvojnásobný maďarský šampión Krisztián Lovassy z domácej reprezentácie. Poradil si s Katrašnikom aj Otrubom, Aniolkowski ostal mimo pódia. Maďari mali veľký dôvod na radosť. Šprint pelotónu so stratou 4:04 vyhral Filippo Fortin z Cofidisu, víťaz jednej z etáp na Okolo Slovenska pred štyrmi rokmi.
Zo Slovákov sa o špurt pokúsil najmladší Lukáš Kubiš, skončil na 27. pozícii. Celý tím sa mu snažil vytvoriť pozíciu, dokonca Cully aj viedol celý balík, ale v samom závere neskúseného Kubiša vytlačili a musel ísť aj na brzdy, takže mu to nevyšlo. Všetci naši prišli do cieľa v pelotóne. Veľkou škodou je, že sa nedostali do unikajúcej skupiny, mali skvelú šancu na parádny výsledok.
V celkovom poradí sa nič nezmenilo, Krists Neilands si zopakuje ďalšiu etapu v drese lídra aj podvečer. Dorastenecká 69-kilometrová poletapa sa pôjde od 16:00 cca. do 17:45.
Vyjadrenie Lukáša Kubiša (28. miesto) |
"Dnes sa špurtovalo na mňa. Chalani urobili veľký kus roboty, aby som sa dostal dopredu a chcem sa im za to poďakovať. Zároveň sa im ospravedlňujem, pretože na kruhovom objazde, asi štyristo metrov pred páskou, som sa nechal zavrieť a stratil pozíciu." |
Vyjadrenie Maroša Kováča (DS Dukly) |
"Ráno som chalanom povedal, že bude veľká šanca na etapu, keby odišla taká slušnejšia skupina mimo poradia, že už sú v GC veľké straty. Presne to sa aj stalo a opäť tam nebol nikto z našich. Hrozné niečo. Patrik to skúšal, ale jeho skupine to nevyšlo. Dnes ozaj stačilo zamakať si v úniku a výborný výsledok bol na stole. Pelotón skupinu moc nepúšťal, no asi zlomový okamih bol, keď spadli rampy a zastavili únik. Počas neutralizácie sa ľudia v úniku občerstvili, v pohode vykonali potrebu a potom znova zapli na plné obrátky. Pelotón sa už akoby nedostal do tempa. Chalani to skúsili rozísť Kubišovi. Bola to dobrá možnosť pre prvoročáka naučiť sa špurtovať aj v takomto prestížnejšom pelotóne, lebo šlo sa rýchlo, ale predsa len nie až tak na krv o piate miesto. Dobre sa mu tam zložili, ale aj tak to nevyšlo. Lukáša tam zavreli a nedostal sa z toho. V jeho prípade fajn, nové skúsenosti. Martin zvládol etapu dobre. No ostatní štyria sklamali, lebo nezachytili únik." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 2:33:21 | 14 | ||||
2. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:00 | 3 | ||||
4. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | |||||
5. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 04:04 | |||||
6. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 04:04 |
28. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
59. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
63. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
74. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
77. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
95. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
96. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 04:04 |
7. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 04:04 | ||
8. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 04:04 | ||
9. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 04:04 | ||
10. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 04:04 | ||
11. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 04:04 | ||
12. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 04:04 | ||
13. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 04:04 | ||
14. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 04:04 | ||
15. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 04:04 | ||
16. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 04:04 | ||
17. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 04:04 | ||
18. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 04:04 | ||
19. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 04:04 | ||
20. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 04:04 | ||
21. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:04 | ||
22. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 04:04 | ||
23. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:04 | ||
24. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 04:04 | ||
25. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 04:04 | ||
26. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:04 | ||
27. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 04:04 | ||
28. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
29. | PAPAI Adam | Maďarsko | 04:04 | ||
30. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 04:04 | ||
31. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 04:04 | ||
32. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 04:04 | ||
33. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 04:04 | ||
34. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:04 | ||
35. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 04:04 | ||
36. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 04:04 | ||
37. | PER Gorazd | Adria Mobil | 04:04 | ||
38. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 04:04 | ||
39. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 04:04 | ||
40. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 04:04 | ||
41. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:04 | ||
42. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 04:04 | ||
43. | LUNDER Erik | Team Coop | 04:04 | ||
44. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 04:04 | ||
45. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 04:04 | ||
46. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 04:04 | ||
47. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 04:04 | ||
48. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:04 | ||
49. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 04:04 | ||
50. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:04 | ||
51. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 04:04 | ||
52. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 04:04 | ||
53. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 04:04 | ||
54. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 04:04 | ||
55. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:04 | ||
56. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:04 | ||
57. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 04:04 | ||
58. | VAS Balázs | Maďarsko | 04:04 | ||
59. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
60. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 04:04 | ||
61. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 04:04 | ||
62. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 04:04 | ||
63. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
64. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 04:04 | ||
65. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 04:04 | ||
66. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 04:04 | ||
67. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 04:04 | ||
68. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 04:04 | ||
69. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 04:04 | ||
70. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:04 | ||
71. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 04:04 | ||
72. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 04:04 | ||
73. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 04:04 | ||
74. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
75. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 04:04 | ||
76. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 04:04 | ||
77. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
78. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 04:04 | ||
79. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 04:04 | ||
80. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 04:04 | ||
81. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:04 | ||
82. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 04:04 | ||
83. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 04:04 | ||
84. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 04:04 | ||
85. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 04:04 | ||
86. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 04:04 | ||
87. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:04 | ||
88. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 04:04 | ||
89. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:04 | ||
90. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 04:04 | ||
91. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 04:04 | ||
92. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 04:04 | ||
93. | VALTER Attila | CCC Development Team | 04:04 | ||
94. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 04:04 | ||
95. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 04:04 | ||
96. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 04:04 | ||
97. | KONING Peter | EvoPro Racing | 04:04 | ||
98. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 04:04 | ||
99. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 04:04 | ||
100. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 04:04 | ||
101. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 04:04 | ||
102. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 04:04 | ||
103. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:04 | ||
104. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 04:04 | ||
105. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 04:04 | ||
106. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 04:04 | ||
107. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 04:04 | ||
108. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 04:04 | ||
109. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 04:04 | ||
110. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 04:04 | ||
111. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 04:24 | ||
112. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 04:24 | ||
113. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 04:24 | ||
DNF | TU Sergio | CCC Development Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 12:30:39 | 3 | ||||
2. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:07 | |||||
3. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 01:10 | |||||
4. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 01:12 | |||||
5. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 01:14 | |||||
6. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:14 |
28. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:39 | ||
46. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 12:35 | ||
57. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 15:56 | ||
72. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 21:49 | ||
82. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 27:46 | ||
100. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 34:14 | ||
106. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 40:19 |
7. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 01:15 | ||
8. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 01:16 | ||
9. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 01:18 | ||
10. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 01:19 | ||
11. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 01:19 | ||
12. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 01:19 | ||
13. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:19 | ||
14. | VALTER Attila | CCC Development Team | 01:20 | ||
15. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:20 | ||
16. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 01:21 | ||
17. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:21 | ||
18. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:21 | ||
19. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:21 | ||
20. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:22 | ||
21. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 01:23 | ||
22. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 01:24 | ||
23. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:24 | ||
24. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:24 | ||
25. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 01:25 | ||
26. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:28 | ||
27. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 01:29 | ||
28. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:39 | ||
29. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 01:46 | ||
30. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 01:49 | ||
31. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:10 | ||
32. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 02:44 | ||
33. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 03:32 | ||
34. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 04:13 | ||
35. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 05:57 | ||
36. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 07:34 | ||
37. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 07:53 | ||
38. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 08:39 | ||
39. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 08:54 | ||
40. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 09:31 | ||
41. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 09:35 | ||
42. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 09:35 | ||
43. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 10:00 | ||
44. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 10:21 | ||
45. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 11:23 | ||
46. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 12:35 | ||
47. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 13:14 | ||
48. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 13:32 | ||
49. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:44 | ||
50. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 13:48 | ||
51. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 14:06 | ||
52. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 14:07 | ||
53. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 14:08 | ||
54. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 14:10 | ||
55. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 14:40 | ||
56. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 15:45 | ||
57. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 15:56 | ||
58. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 16:01 | ||
59. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 16:06 | ||
60. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 17:15 | ||
61. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 17:45 | ||
62. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 17:53 | ||
63. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 18:27 | ||
64. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 18:29 | ||
65. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 18:31 | ||
66. | PER Gorazd | Adria Mobil | 19:30 | ||
67. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 19:35 | ||
68. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 20:01 | ||
69. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 20:13 | ||
70. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 20:53 | ||
71. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 21:45 | ||
72. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 21:49 | ||
73. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 21:53 | ||
74. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 21:57 | ||
75. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 22:09 | ||
76. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 22:17 | ||
77. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 23:54 | ||
78. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 25:05 | ||
79. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 25:20 | ||
80. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 25:23 | ||
81. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 26:57 | ||
82. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 27:46 | ||
83. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 28:35 | ||
84. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 28:56 | ||
85. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 29:16 | ||
86. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 29:34 | ||
87. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 29:55 | ||
88. | KONING Peter | EvoPro Racing | 30:41 | ||
89. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 30:42 | ||
90. | LUNDER Erik | Team Coop | 30:55 | ||
91. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 31:01 | ||
92. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 31:06 | ||
93. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 31:20 | ||
94. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 32:04 | ||
95. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 32:08 | ||
96. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 32:20 | ||
97. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 32:31 | ||
98. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 33:30 | ||
99. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 33:38 | ||
100. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 34:14 | ||
101. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 36:46 | ||
102. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 38:04 | ||
103. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 38:05 | ||
104. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 38:27 | ||
105. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 39:28 | ||
106. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 40:19 | ||
107. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 40:35 | ||
108. | PAPAI Adam | Maďarsko | 44:27 | ||
109. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 45:01 | ||
110. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 45:29 | ||
111. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 45:44 | ||
112. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 50:00 | ||
113. | VAS Balázs | Maďarsko | 50:11 |
3b | 14.6. | Tiszafüred > Hajdúszoboszló | 69 km | Kaňkovský |
profil etapy, 72 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Po obede či ochladení kúpeľom v miestnom jazere mestečka Tiszafüred sa pelotón vydal na 69-kilometrovú podvečernú etapu. Šprintérske celky a najmä Androni Giocattoli boli poučené z dopoludnia a nechceli pustiť dopredu silnejšiu skupinu. Nástup striedal nástup a dvadsať minút sa nedokázal vytvoriť únik. Napočítali sme dvanásť rôznych nástupov. Takmer v každom bol niekto z pätice Cully, Szabó, Bellan, Čanecký a Tybor. Viaceré nástupy iniciovali práve Slováci. No vždy tam bol niekto, s kým Androni nebolo spokojné - či už človek z Neri Sottoli alebo príliš veľa ľudí. Ideálom bol iba jeden-dvaja ľudia vpredu. Najbližšie bol k úniku asi Čanecký, ktorý už mal so svojou partiou stometrovú dieru.
V čase, keď už mnohí rezignovali, že to Taliani v krátkej etape asi nepustia, nastúpil Ján Andrej Cully a neobzeral sa za seba. Dal si časovku a dúfal, že mu to vyjde. Keď sa otočil, zistil, že Androni nemá záujem a má už dvesto metrov k dobru. Pokračoval a vypracoval si tridsať sekúnd. Bolo to síce dobré zviditeľnenie, ale bez akejkoľvek šance na výsledok. Potešil sa tak, že k nemu o pár minút dorazil maďarský reprezentant Balázs Vas. Desať minút šli spolu, náskok stúpol na 50 sekúnd, no 40 km pred cieľom sa Maďar rozhodol stiahnuť. Opäť tak musel ísť Andrej sám. Ešte mu aj začalo pršať. Bola to iba krátka prehánka a šlo mu to ďalej pekne, náskok zveľadil na minútu a pol.
Dvadsať kilometrov pred cieľom bol otvorený úsek, kde fúklo z boku a CCC Development s Elkovom si z toho hneď chceli urobiť Poľsko. Desať ľudí z týchto tímov rozpútalo peklo. Androni bolo z toho prekvapené a v prvom momente nereagovali, ale Cofidis s Cycling Academy túto naháňačku po troch minútach ukončili. To však bol umieračik pre Cullyho, ktorého náskok sa stenšil na pol minúty, že už videl za sebou pelotón, a tak sa ho rozhodol počkať. Vrátil sa späť sedemnásť kilometrov pred cieľom.
Záver si zrežírovali šprintérske tímy a špurtovalo sa. Triumfoval Alois Kaňkovský z Elkovu. Skúsený dráhar je suverénnym kráľom v špurtoch na pretekoch v krajinách V4 a dnes len dokázal, že aj Maďarsko je členom tohto zoskupenia. Vyššia konkurencia mu neprekážala. Zdolal Woutera Wipperta (EvoPro) a Manuela Bellettiho (Androni).
Dukla sa snažila vytvoriť vlak pre Kubiša, ale nemal dostatok síl a vytratil sa. Následne sa teda všetko preorientovalo na ochranu Haringa, od ktorého sa nepohol najmä Čanecký. Zmenežovali to veľmi dobre, opäť sa Martinovi nevytvorila žiadna diera a finišoval štyridsiaty bez straty. Dier bolo veľa a už od 48. pozície si pretekári pripisovali straty. No došlo aj k pádu, takže boli viacerí pretekári omilostení. V celkovom poradí sa tak nič nezmenilo. Neilands naďalej vedie o únikom vybojovanú minútu, ale v náročnom cieľovom stúpaní to bude mať v sobotu veľmi náročné.
Vyjadrenie Andreja Cullyho (únik) |
"Aj v poobednej poletape sa veľa jazdcov snažilo dostať do úniku, no spurterské tímy po ránnej etape už nechceli riskovať a kontrolovali skupiny. Mne sa podarilo odskočiť, dúfal som ze sa ešte niekto dokáže pridať, aby sme boli aspoň dvojica, no nakoniec som ostal sám, vybudoval som si maximálny náskok 1:40 na balík, no keď sme sa blížili k záverečným okruhom náskok veľmi rýchlo začal klesať a došli ma 17 km pred cieľom." |
Vyjadrenie Maroša Kováča (DS Dukly) |
"Úlohy bola jasné, dostať sa do úniku a tí, ktorí ostanú v pelotóne, strážiť lídra. Konečne boli chalani veľmi aktívni, stále sa snažili. Ale šprintérske tímy boli poučené z prvej poletapy a nechceli tam nikoho pustiť. Bolo jasné, že to dovolia jednému, možno dvom. Nakoniec to vyšlo Andymu, ale sám len tak putoval. Ešte aj ten Maďar, ktorý sa za ním vydal, bol veľmi slabý, keď ho za sebou videl, čakal ho, ale nemohol sa dočkať. Potom hneď Maďar odpadol. Nevadí. Získal prémiu, trocha sme sa ukázali. Ale stále ma máta to dopoludnie, lebo tam sme mali byť. Aj by chalani videli, že sa naozaj dá uspieť aj v takejto konkurencii.
Druhá úloha dopadla tiež dobre. Mal som strach, lebo boli tam aj pády, diery, ale potiahli Martina a bezpečne finišoval bez straty. Zajtra kľúčový deň. Ťažké cieľové stúpanie. Ja verím, že má na to, aby sa posunul celkovo do Top 20, no tým, že sa chce dostať na OH a jazdieva hlavne kratšie MTB XCO, každý deň etapáku mu uberá veľa síl. Dúfajme, že sa mu vyhnú problémy a ak príde pod kopec v pohode, bude mať šancu."
|
Výsledky etapy | ||||||||
1. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 1:28:04 | 14 | ||||
2. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 00:00 | 5 | ||||
3. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 3 | ||||
4. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:00 | |||||
5. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | |||||
6. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 00:00 |
40. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
64. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:17 | ||
68. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:28 | ||
85. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 01:03 | ||
87. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 01:06 | ||
94. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 01:06 | ||
105. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 02:13 |
7. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:00 | ||
8. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
9. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
10. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
11. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
12. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
13. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
14. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 00:00 | ||
15. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
16. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 00:00 | ||
17. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 00:00 | ||
18. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
19. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
20. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
21. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 00:00 | ||
22. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
23. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
24. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 00:00 | ||
25. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
26. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 00:00 | ||
27. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
28. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 00:00 | ||
29. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
30. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
31. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 00:00 | ||
32. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
33. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:00 | ||
34. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
35. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:00 | ||
36. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
37. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
38. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
39. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
40. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
41. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:00 | ||
42. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
43. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 00:00 | ||
44. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
45. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
46. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
47. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
48. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 00:08 | ||
49. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 00:08 | ||
50. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 00:08 | ||
51. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 00:08 | ||
52. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 00:08 | ||
53. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 00:08 | ||
54. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:08 | ||
55. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 00:08 | ||
56. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 00:08 | ||
57. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:08 | ||
58. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:08 | ||
59. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 00:08 | ||
60. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 00:17 | ||
61. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 00:17 | ||
62. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 00:17 | ||
63. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 00:17 | ||
64. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:17 | ||
65. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 00:24 | ||
66. | LUNDER Erik | Team Coop | 00:28 | ||
67. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 00:28 | ||
68. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:28 | ||
69. | PAPAI Adam | Maďarsko | 00:36 | ||
70. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 00:37 | ||
71. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
72. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 00:54 | ||
73. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 00:54 | ||
74. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 00:54 | ||
75. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 00:54 | ||
76. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 00:54 | ||
77. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 00:54 | ||
78. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:54 | ||
79. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:54 | ||
80. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 01:03 | ||
81. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 01:03 | ||
82. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 01:03 | ||
83. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 01:03 | ||
84. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 01:03 | ||
85. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 01:03 | ||
86. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 01:03 | ||
87. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 01:06 | ||
88. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:06 | ||
89. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 01:06 | ||
90. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 01:06 | ||
91. | KONING Peter | EvoPro Racing | 01:06 | ||
92. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 01:06 | ||
93. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 01:06 | ||
94. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 01:06 | ||
95. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 01:06 | ||
96. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 01:12 | ||
97. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
98. | VALTER Attila | CCC Development Team | 00:00 | ||
99. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 01:19 | ||
100. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 01:19 | ||
101. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 01:19 | ||
102. | PER Gorazd | Adria Mobil | 01:19 | ||
103. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 02:13 | ||
104. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 02:13 | ||
105. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 02:13 | ||
106. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 02:13 | ||
107. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 02:13 | ||
108. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 02:13 | ||
109. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 02:13 | ||
110. | VAS Balázs | Maďarsko | 02:36 | ||
111. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 03:01 | ||
112. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 03:12 | ||
113. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 03:12 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 13:58:43 | 3 | ||||
2. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:05 | |||||
3. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 01:10 | |||||
4. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 01:12 | |||||
5. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 01:14 | |||||
6. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 01:14 |
28. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:39 | ||
53. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 14:45 | ||
57. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 16:24 | ||
71. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 22:06 | ||
81. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 28:52 | ||
98. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 35:20 | ||
105. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 41:22 |
7. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 01:15 | ||
8. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 01:16 | ||
9. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 01:18 | ||
10. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 01:18 | ||
11. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 01:19 | ||
12. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:19 | ||
13. | VALTER Attila | CCC Development Team | 01:20 | ||
14. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:20 | ||
15. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 01:21 | ||
16. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 01:21 | ||
17. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:21 | ||
18. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:21 | ||
19. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:22 | ||
20. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 01:23 | ||
21. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 01:24 | ||
22. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:24 | ||
23. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:24 | ||
24. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 01:25 | ||
25. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 01:27 | ||
26. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:28 | ||
27. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 01:29 | ||
28. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:39 | ||
29. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 01:49 | ||
30. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 01:54 | ||
31. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 02:44 | ||
32. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:04 | ||
33. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 04:26 | ||
34. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 04:30 | ||
35. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 07:00 | ||
36. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 07:42 | ||
37. | HORVAT Ziga | Adria Mobil | 07:53 | ||
38. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 08:47 | ||
39. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 09:02 | ||
40. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 09:31 | ||
41. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 09:35 | ||
42. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 10:08 | ||
43. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 10:29 | ||
44. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 12:26 | ||
45. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 13:22 | ||
46. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 13:32 | ||
47. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 13:33 | ||
48. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 13:44 | ||
49. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 13:48 | ||
50. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 14:06 | ||
51. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 14:07 | ||
52. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 14:27 | ||
53. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 14:45 | ||
54. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 16:01 | ||
55. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 16:06 | ||
56. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 16:09 | ||
57. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 16:24 | ||
58. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 16:53 | ||
59. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 17:23 | ||
60. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 17:53 | ||
61. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 18:27 | ||
62. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 18:29 | ||
63. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 18:31 | ||
64. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 18:39 | ||
65. | PER Gorazd | Adria Mobil | 19:30 | ||
66. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 19:43 | ||
67. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 20:13 | ||
68. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 21:01 | ||
69. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 21:04 | ||
70. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 21:53 | ||
71. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 22:06 | ||
72. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 22:09 | ||
73. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 22:25 | ||
74. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 22:25 | ||
75. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 22:39 | ||
76. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 25:00 | ||
77. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 25:20 | ||
78. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 25:23 | ||
79. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 25:59 | ||
80. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 28:52 | ||
81. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 28:52 | ||
82. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 29:10 | ||
83. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 29:10 | ||
84. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 30:02 | ||
85. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 30:32 | ||
86. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 30:53 | ||
87. | LUNDER Erik | Team Coop | 31:23 | ||
88. | KONING Peter | EvoPro Racing | 31:47 | ||
89. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 31:48 | ||
90. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 31:55 | ||
91. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 32:08 | ||
92. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 32:09 | ||
93. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 32:12 | ||
94. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 32:32 | ||
95. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 32:48 | ||
96. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 33:38 | ||
97. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 34:49 | ||
98. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 35:20 | ||
99. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 35:21 | ||
100. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 37:49 | ||
101. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 38:01 | ||
102. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 39:10 | ||
103. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 39:28 | ||
104. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 39:30 | ||
105. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 41:22 | ||
106. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 42:48 | ||
107. | PAPAI Adam | Maďarsko | 45:03 | ||
108. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 46:07 | ||
109. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 47:03 | ||
110. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 47:42 | ||
111. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 51:06 | ||
112. | VAS Balázs | Maďarsko | 52:45 |
4. | 15.6. | Karcag > Kékesteto | 138 km | Neilands |
profil etapy, 1172 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
V sobotu si všetci uvedomovali, že je to rozhodujúca etapa, a tak to bolo od začiatku dosť nervózne. Došlo aj k viacerým pádom. V jednom z nich sa ocitol aj Lukáš Kubiš a najmladší jazdec tohtoročnej zostavy Dukly musel odstúpiť. Na rozsah zranení sa budeme pýtať.
Únik sa vytvoril až po štyridsiatich minútach od štartu. Opäť boli aktívni aj Slováci, ale vyšlo to trojici Dániel Móricz (Pannon), Žiga Grošelj (Adria Mobil) a Cyrus Monk (EvoPro Racing). V silnej horúčave bolo pre nich maximum 3:40. Pelotón sa dve a pol hodiny najmä občerstvoval a potreboval spotrebovať čo najmenej síl pred cieľovým stúpaním na Matru. To bolo rozdelené do dvoch kopcov, spolu mali trinásť kilometrov. Dve tretiny mali štyri percentá a záver sa dvihol až na osem percent.
V úvode stúpania mala vedúca skupina už iba pol minúty výhody, takže bolo otázkou krátkeho času, kedy bude dostihnutá. Stalo sa tak jedenásť kilometrov pred dojazdom. Tempa sa ujali Androni s Elkovom a pelotón sa začal trúsiť. Veľmi rýchlo z neho odpadla polovica štartového poľa i všetci Slováci okrem Martina Haringa. Ten sa držal do méty siedmich kilometrov pred cieľom, keď sa začalo nastupovať. V závere ešte tempo dvihli jazdci Neri Sottoli, no aj tak sa na chvíľu v úniku objavil Jan Bárta, čo bola pre neho dosť netypická pozícia. Dlho mu to ale nevydržalo.
Následne prišiel atak Juana Lópeza (Kométa) a skupina favoritov sa úplne rozbila. Za ním sa držal líder pretekov Krists Neilands (Israel) a maďarský supertalent Attila Valter z CCC Development. Neilands bol v samom závere najsilnejší, nastúpil si a sólo triumfoval. Za už oslavujúcim Lotyšom sa objavili na páske Márton Dina z Kométy a spomínaný Valter, teda druhá i tretia pozícia patrili Maďarom. Martin Haring ako prvý Slovák finišoval na 32. pozícii so stratou 3:34.
Celkové poradie vyzerá veľmi podobne ako výsledky dnešnej etapy. Neilands ide jasne za celkovým triumfom a na pódiu by ho mali doplniť obaja dnešní maďarskí hrdinovia. Haring sa mierne posunul na 25. pozíciu (+5:23). Nie je to úplne to, v čo Dukláci dúfali, ale pozícia na UCI bodoch je veľmi pekná. Len sa ukázalo, že cyklista, ktorý sa nepripravuje vyslovene na cestu a jeho cieľom je olympijská miestenka v MTB, nemôže všetko stíhať. Horšie je, že ostatní znova konkurencii nestačili a klasifikovaní boli až v druhej polovici štartového poľa.
Krists Neilands (© Mario Pertorini / tdh.hu) |
Vyjadrenie Martina Haringa (25. miesto celkovo) |
"Dnes sa mi nepodarilo vydržat vpredu, neustál som tempo, ktorým sa šlo v prvej tretine kopca. Chýbal kúsok, ale nevydržal som. Mrzí ma to hlavne kvôli chalanom, lebo dnes odviedli opäť skvelú robotu." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 3:20:40 | 14 | ||||
2. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | VALTER Attila | CCC Development Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:13 | |||||
5. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 00:24 | |||||
6. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:27 |
32. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:34 | ||
68. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 11:35 | ||
73. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 11:35 | ||
87. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:35 | ||
90. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 11:35 | ||
101. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 13:49 | ||
DNF | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | odstúpil |
7. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:38 | ||
8. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 00:42 | ||
9. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:45 | ||
10. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:53 | ||
11. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 01:00 | ||
12. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 01:06 | ||
13. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 01:14 | ||
14. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:20 | ||
15. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:23 | ||
16. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 01:23 | ||
17. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 01:28 | ||
18. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 01:28 | ||
19. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:28 | ||
20. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 01:34 | ||
21. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 01:34 | ||
22. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 01:40 | ||
23. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 01:49 | ||
24. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 01:49 | ||
25. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 02:13 | ||
26. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 02:23 | ||
27. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 02:23 | ||
28. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:52 | ||
29. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:52 | ||
30. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 02:52 | ||
31. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 03:28 | ||
32. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:34 | ||
33. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 03:46 | ||
34. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 03:52 | ||
35. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 04:01 | ||
36. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 04:38 | ||
37. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 04:52 | ||
38. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:29 | ||
39. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:33 | ||
40. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 05:33 | ||
41. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 05:33 | ||
42. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 05:33 | ||
43. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:12 | ||
44. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 06:12 | ||
45. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 06:12 | ||
46. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 06:33 | ||
47. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 07:10 | ||
48. | LUNDER Erik | Team Coop | 07:23 | ||
49. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 07:23 | ||
50. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 07:27 | ||
51. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 08:16 | ||
52. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 09:55 | ||
53. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 10:12 | ||
54. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 10:14 | ||
55. | VAS Balázs | Maďarsko | 10:47 | ||
56. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 10:50 | ||
57. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 10:50 | ||
58. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 10:50 | ||
59. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 10:50 | ||
60. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 10:50 | ||
61. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 10:53 | ||
62. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 11:06 | ||
63. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 11:35 | ||
64. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 11:35 | ||
65. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:35 | ||
66. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 11:35 | ||
67. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 11:35 | ||
68. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 11:35 | ||
69. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 11:35 | ||
70. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 11:35 | ||
71. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 11:35 | ||
72. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 11:35 | ||
73. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 11:35 | ||
74. | PER Gorazd | Adria Mobil | 11:35 | ||
75. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 11:35 | ||
76. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 11:35 | ||
77. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 11:35 | ||
78. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 11:35 | ||
79. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 11:35 | ||
80. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 11:35 | ||
81. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 11:35 | ||
82. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 11:35 | ||
83. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 11:35 | ||
84. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 11:35 | ||
85. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 11:35 | ||
86. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 11:35 | ||
87. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:35 | ||
88. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 11:35 | ||
89. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 11:35 | ||
90. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 11:35 | ||
91. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 11:35 | ||
92. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 11:35 | ||
93. | KONING Peter | EvoPro Racing | 11:35 | ||
94. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 11:35 | ||
95. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 11:35 | ||
96. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 11:35 | ||
97. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 11:43 | ||
98. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 12:02 | ||
99. | PAPAI Adam | Maďarsko | 12:06 | ||
100. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 13:37 | ||
101. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 13:49 | ||
102. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 15:12 | ||
103. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 15:16 | ||
104. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 15:19 | ||
105. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 15:39 | ||
106. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 15:50 | ||
107. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 15:50 | ||
108. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 15:50 | ||
109. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 16:29 | ||
DNF | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNF | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | odstúpil | ||
DNS | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | neštart. | ||
DNS | HORVAT Ziga | Adria Mobil | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 17:19:13 | 3 | ||||
2. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 01:22 | |||||
3. | VALTER Attila | CCC Development Team | 01:26 | |||||
4. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:45 | |||||
5. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 01:53 | |||||
6. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:58 |
25. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:23 | ||
55. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 26:30 | ||
61. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 28:09 | ||
70. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 33:51 | ||
88. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 42:51 | ||
94. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 47:05 |
7. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 02:08 | ||
8. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:16 | ||
9. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 02:24 | ||
10. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 02:24 | ||
11. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 02:36 | ||
12. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 02:41 | ||
13. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 02:52 | ||
14. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:57 | ||
15. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:59 | ||
16. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 02:59 | ||
17. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 03:02 | ||
18. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 03:04 | ||
19. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 03:09 | ||
20. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 03:14 | ||
21. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 03:46 | ||
22. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 03:47 | ||
23. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:22 | ||
24. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 04:23 | ||
25. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:23 | ||
26. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 05:27 | ||
27. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 06:40 | ||
28. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:58 | ||
29. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:07 | ||
30. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:53 | ||
31. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 08:33 | ||
32. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 09:04 | ||
33. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 09:14 | ||
34. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 09:32 | ||
35. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 10:17 | ||
36. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 11:13 | ||
37. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 12:08 | ||
38. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 13:13 | ||
39. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 18:09 | ||
40. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 19:27 | ||
41. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 19:44 | ||
42. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 20:26 | ||
43. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 20:28 | ||
44. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 21:16 | ||
45. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 21:53 | ||
46. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 23:34 | ||
47. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 23:38 | ||
48. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 24:22 | ||
49. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 24:32 | ||
50. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 24:44 | ||
51. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 25:33 | ||
52. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 25:52 | ||
53. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 26:05 | ||
54. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 26:12 | ||
55. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 26:30 | ||
56. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 27:01 | ||
57. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 27:09 | ||
58. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 27:15 | ||
59. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 27:51 | ||
60. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 28:02 | ||
61. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 28:09 | ||
62. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 29:08 | ||
63. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 29:38 | ||
64. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 30:14 | ||
65. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 30:16 | ||
66. | PER Gorazd | Adria Mobil | 31:12 | ||
67. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 31:13 | ||
68. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 31:28 | ||
69. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 33:38 | ||
70. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 33:51 | ||
71. | GALOVIC Andrej | Srbsko | 34:04 | ||
72. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 34:10 | ||
73. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 34:10 | ||
74. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 34:24 | ||
75. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 36:43 | ||
76. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 37:08 | ||
77. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 38:38 | ||
78. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 38:48 | ||
79. | LUNDER Erik | Team Coop | 38:56 | ||
80. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 40:08 | ||
81. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 40:35 | ||
82. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 40:42 | ||
83. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 40:58 | ||
84. | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | 41:03 | ||
85. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 41:28 | ||
86. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 42:17 | ||
87. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 42:38 | ||
88. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 42:51 | ||
89. | KONING Peter | EvoPro Racing | 43:32 | ||
90. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 43:33 | ||
91. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 43:47 | ||
92. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 43:57 | ||
93. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 44:33 | ||
94. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 47:05 | ||
95. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 48:32 | ||
96. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 49:34 | ||
97. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 50:13 | ||
98. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 50:49 | ||
99. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 50:52 | ||
100. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 51:10 | ||
101. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 51:13 | ||
102. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 51:15 | ||
103. | STEFANOVIC Stefan | Srbsko | 54:33 | ||
104. | PAPAI Adam | Maďarsko | 57:19 | ||
105. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 57:52 | ||
106. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 1:03:03 | ||
107. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 1:03:08 | ||
108. | VAS Balázs | Maďarsko | 1:03:42 | ||
109. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 1:04:53 |
5. | 16.6. | Kecskemét > Székesfehérvár | 169 km | Wippert |
profil etapy, 329 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Záverečný deň v Maďarsku bol už pokojnejší a jasne v réžii šprintérskych tímov, ale bez Elkovu, pretože hneď na začiatku etapy ťažko spadol víťaz piatkovej poletapy Alois Kaňkovský a sanitka ho musela odviesť do nemocnice. Vzhľadom na to, že už o dva týždne mal nastúpiť na rovinaté MSR a ČR s najsilnejším tímom k dispozícii je to závažná správa aj pre šampionát. Podľa prvých informácií si zlomil panvu, takže má po MSR.
O únik bol opäť dlhý boj. Miestne kontinentálne tímy na pretekoch 2.1 či dokonca ešte aj snímané kamerami, vždy tvrdo bojujú o pozornosť. Znova viac ako pol hodiny trvalo, kým sa to ustálilo na skupinu Tomáš Kalojíros (Sparta Praha), Michal Paluta (CCC Development) a Marko Danilovič (Srbsko). Nemali však veľkú šancu a hlavná skupina si to postrážila.
V špurte bol najrýchlejší Holanďan Wouter Wippert (EvoPro). Porazil Huga Hofstettera (Cofidis) i Mihkela Räima (Israel). Víťaz prvej etapy Manuel Belletti (Androni) sa tesne nedostal na pódium. Slováci prišli do cieľa v pelotóne a Martin Haring sa tak za 25. miesto prvý raz v kariére dostal na UCI body za celkové umiestnenie na pretekoch 1. kategórie. Celkový triumf putuje do Lotyšska zásluhou Kristsa Neilandsa, pre ktorého je to životný výsledok.
Vyjadrenie Martina Haringa (25. v GC) |
"Dnes rovinatá etapa s cieľovými okruhmi. Sajfa s Cullym po štarte kontrolovali úniky, nakoniec odišla skupina troch ľudí mimo GC, takže sa šlo kľudne až na cieľové okruhy. Tam sa chalani snažili dostať ma dopredu, aby nevznikla nejaká diera s cieľom ustrážiť aspoň tie tri body v GC za 25. flek, čo sa nám aj podarilo. Mrzí ma včerajšia etapa na Matru, kde som od seba čakal viac, a dalo sa tam výrazne posunúť v GC, ale bohužiaľ, nebol to môj deň. Celkovo to 25. miesto nie je nič na šampanské, ale myslím si, že sme sa dokázali výrazne posunúť v tímovej práci a fungovaní cez preteky. Milým prekvapením je Lukáš, ktorý sa veľmi dobre zaradil do tímu a škoda jeho odstúpenia v 4. etape." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 3:53:47 | 14 | ||||
2. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 5 | ||||
3. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 00:00 | 3 | ||||
4. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | |||||
5. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 00:00 | |||||
6. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 00:00 |
40. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
48. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
68. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
69. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
72. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:11 | ||
90. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:35 |
7. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
8. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 00:00 | ||
9. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
10. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 00:00 | ||
11. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
12. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 00:00 | ||
13. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
14. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:00 | ||
15. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
16. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 00:00 | ||
17. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
18. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
19. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 00:00 | ||
20. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 00:00 | ||
21. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
22. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 00:00 | ||
23. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
24. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 00:00 | ||
25. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
26. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
27. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
28. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
29. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 00:00 | ||
30. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
31. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 00:00 | ||
32. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 00:00 | ||
33. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 00:00 | ||
34. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 00:00 | ||
35. | VALTER Attila | CCC Development Team | 00:00 | ||
36. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
37. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 00:00 | ||
38. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 00:00 | ||
39. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 00:00 | ||
40. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
41. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 00:00 | ||
42. | PAPAI Adam | Maďarsko | 00:00 | ||
43. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 00:00 | ||
44. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
45. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
46. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 00:00 | ||
47. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
48. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
49. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
50. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
51. | PER Gorazd | Adria Mobil | 00:00 | ||
52. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 00:00 | ||
53. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 00:00 | ||
54. | VAS Balázs | Maďarsko | 00:00 | ||
55. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
56. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
57. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
58. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 00:11 | ||
59. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 00:11 | ||
60. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 00:11 | ||
61. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:11 | ||
62. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 00:11 | ||
63. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 00:11 | ||
64. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 00:11 | ||
65. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 00:11 | ||
66. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 00:11 | ||
67. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 00:11 | ||
68. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
69. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
70. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 00:11 | ||
71. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 00:11 | ||
72. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:11 | ||
73. | LUNDER Erik | Team Coop | 00:11 | ||
74. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:11 | ||
75. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:11 | ||
76. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 00:11 | ||
77. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 00:11 | ||
78. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 00:11 | ||
79. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 00:23 | ||
80. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 00:24 | ||
81. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 00:26 | ||
82. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 00:26 | ||
83. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:26 | ||
84. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 00:26 | ||
85. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:29 | ||
86. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:29 | ||
87. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 00:29 | ||
88. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:29 | ||
89. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 00:32 | ||
90. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:35 | ||
91. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 00:35 | ||
92. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:35 | ||
93. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 00:35 | ||
94. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 00:35 | ||
95. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:35 | ||
96. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 00:35 | ||
97. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 00:40 | ||
98. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 00:51 | ||
99. | KONING Peter | EvoPro Racing | 01:28 | ||
100. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 02:14 | ||
101. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 02:14 | ||
102. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 02:14 | ||
103. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 02:53 | ||
104. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 02:53 | ||
105. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 03:19 | ||
106. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 04:26 | ||
107. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 04:31 | ||
DNF | JARC Aljaž | Adria Mobil | odstúpil | ||
DNS | KAŇKOVSKÝ Alois | Elkov - Author Cycling Team | neštart. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy | 21:13:00 | 125 | ||||
2. | DINA Márton | Kometa Cycling Team | 01:22 | 85 | ||||
3. | VALTER Attila | CCC Development Team | 01:26 | 70 | ||||
4. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:45 | 60 | ||||
5. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:58 | 50 | ||||
6. | LOPEZ Juan Pedro | Kometa Cycling Team | 02:04 | 40 |
25. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:23 | 3 | |
53. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 26:41 | ||
60. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 28:20 | ||
69. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 33:51 | ||
86. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 43:26 | ||
91. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 47:16 |
7. | OLDANI Stefano | Kometa Cycling Team | 02:08 | 35 | |
8. | MUŇOZ Daniel Felipe | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:16 | 30 | |
9. | HNÍK Karel | Elkov - Author Cycling Team | 02:24 | 25 | |
10. | LE TURNIER Mathias | Cofidis, Solutions Crédits | 02:24 | 20 | |
11. | BÁRTA Jan | Elkov - Author Cycling Team | 02:36 | 15 | |
12. | AASVOLD Kristian | Team Coop | 02:41 | 10 | |
13. | PALUTA Michał | CCC Development Team | 02:51 | 5 | |
14. | BROŽYNA Piotr | CCC Development Team | 02:52 | 5 | |
15. | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:57 | 5 | |
16. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:59 | 3 | |
17. | FETTER Erik | Pannon Cycling Team | 03:02 | 3 | |
18. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 03:09 | 3 | |
19. | MCCORMICK Hayden | Team BridgeLane | 03:14 | 3 | |
20. | MAWDITT Lionel | Team BridgeLane | 03:15 | 3 | |
21. | NEUMANN Dominik | Elkov - Author Cycling Team | 03:46 | 3 | |
22. | JENSEN August | Israel Cycling Academy | 03:47 | 3 | |
23. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 04:22 | 3 | |
24. | MATÉ Luis Ángel | Cofidis, Solutions Crédits | 04:23 | 3 | |
25. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:23 | 3 | |
26. | FILUTÁS Viktor | Pannon Cycling Team | 05:27 | ||
27. | PATTYN Jeroen | Team Differdange - GeBa | 06:40 | ||
28. | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:27 | ||
29. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:36 | ||
30. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:53 | ||
31. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 08:56 | ||
32. | MUELA Albert | EvoPro Racing | 09:25 | ||
33. | SEVILLA Diego Pablo | Kometa Cycling Team | 09:55 | ||
34. | DEBESAY Mekseb | Bike Aid | 10:04 | ||
35. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 10:28 | ||
36. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 11:13 | ||
37. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 12:08 | ||
38. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 13:24 | ||
39. | THILL Tom | Team Differdange - GeBa | 18:20 | ||
40. | SISR František | Elkov - Author Cycling Team | 19:27 | ||
41. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 20:10 | ||
42. | BOWDEN Scott | Team BridgeLane | 20:28 | ||
43. | ERIKSSON Jacob | Team Coop | 20:37 | ||
44. | ANIOLKOWSKI Stanislaw | CCC Development Team | 21:16 | ||
45. | SWEENY Harry | EvoPro Racing | 22:17 | ||
46. | DERUETTE Thomas | Team Differdange - GeBa | 23:34 | ||
47. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 24:29 | ||
48. | RAJOVIć Dušan | Adria Mobil | 24:32 | ||
49. | HOFSTETTER Hugo | Cofidis, Solutions Crédits | 24:38 | ||
50. | GROSSER Aaron | Bike Aid | 25:33 | ||
51. | RÄIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 25:48 | ||
52. | GONZÁLEZ Roberto Carlos | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 26:16 | ||
53. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 26:41 | ||
54. | OTRUBA Jakub | Elkov - Author Cycling Team | 26:57 | ||
55. | FORTIN Filippo | Cofidis, Solutions Crédits | 27:01 | ||
56. | DEMPSTER Zak | Israel Cycling Academy | 27:49 | ||
57. | LAFAY Victor | Cofidis, Solutions Crédits | 27:50 | ||
58. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 27:51 | ||
59. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 28:02 | ||
60. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 28:20 | ||
61. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 29:38 | ||
62. | TOOVEY Ayden | Team BridgeLane | 29:43 | ||
63. | PUPPIO Antonio | Kometa Cycling Team | 30:14 | ||
64. | GAZZOLI Michele | Kometa Cycling Team | 30:16 | ||
65. | PER Gorazd | Adria Mobil | 31:12 | ||
66. | WHITE Nicholas | Team BridgeLane | 31:13 | ||
67. | MULLER Gabriel | Team Differdange - GeBa | 31:39 | ||
68. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 33:38 | ||
69. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 33:51 | ||
70. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 34:35 | ||
71. | FEELEY Daire | EvoPro Racing | 34:39 | ||
72. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 36:18 | ||
73. | ZAHÁLKA Matej | Elkov - Author Cycling Team | 37:03 | ||
74. | BOŽIČ Jon | Adria Mobil | 37:18 | ||
75. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 37:19 | ||
76. | TRONDSEN Trond | Team Coop | 38:48 | ||
77. | LUNDER Erik | Team Coop | 39:07 | ||
78. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 39:13 | ||
79. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 40:08 | ||
80. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 40:35 | ||
81. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 41:17 | ||
82. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 41:33 | ||
83. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 41:57 | ||
84. | FRANZ Toni | Team Differdange - GeBa | 42:17 | ||
85. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 43:04 | ||
86. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 43:26 | ||
87. | LOVASSY Krisztián | Maďarsko | 43:44 | ||
88. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 43:47 | ||
89. | RÓZSA Balázs | Team Differdange - GeBa | 43:57 | ||
90. | KONING Peter | EvoPro Racing | 45:00 | ||
91. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 47:16 | ||
92. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 48:53 | ||
93. | SZOLLOSI Ferenc | Maďarsko | 50:00 | ||
94. | WIPPERT Wouter | EvoPro Racing | 50:03 | ||
95. | PAPIERSKI Damian | CCC Development Team | 51:00 | ||
96. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 51:13 | ||
97. | VIEGAS Daniel | Kometa Cycling Team | 51:21 | ||
98. | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | 51:41 | ||
99. | MUDGWAY Luke | EvoPro Racing | 53:03 | ||
100. | MONK Cyrus | EvoPro Racing | 53:45 | ||
101. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 54:44 | ||
102. | PAPAI Adam | Maďarsko | 57:19 | ||
103. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 1:00:06 | ||
104. | WAWRZYNIAK Karol | CCC Development Team | 1:03:14 | ||
105. | VAS Balázs | Maďarsko | 1:03:42 | ||
106. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 1:04:53 | ||
107. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 1:05:22 |