Tesne pred štartom Okolo Slovenska zorganizoval tlačovú konferenciu tím Quick-Step Floors. Belgická zostava sa predstavila v plnom zložení a každý jeden z jej členov hovoril o tom, že na podujatí budú jazdiť naplno a že chcú dosiahnuť dobré výsledky. 
 
Jeden zo športových riaditeľov Tom Steels potvrdil vysoké ambície svojich zverencov a v takomto kvalitnom zložení ani nemôžu myslieť na nič iné, ako úspech v GC a aj výhry v jednotlivých etapách. "Tento tím nechodí na preteky trénovať, chceme byť úspešní v etapách a zabojovať o celkovú výhru. Fabio Jakobsen, Bob Jungels a Julian Alaphilippe sú našimi najdôležitejšími pretekármi, ale celý tím je kvalitný. Je to jedna z najsilnejších zostáv, aké sme poskladali na preteky v tomto roku. Sme radi, že sme dostali príležitosť jazdiť na tomto podujatí."
 
Najväčší záujem bol o Juliana Alaphilippa, ktorý jazdí v tomto roku vo vynikajúcej forme, a tú predviedol aj nedávno na Tour of Briatin, kde sa stal celkovým víťazom. A rovnako si chce počínať aj na Okolo Slovenska. "Sme silný tím a urobíme na trati maximum, aby sme uspeli. Už dnes večer dostaneme obraz o tom, ako sa budú vyvíjať preteky, a to najmä v zajtrajšej ťažkej etape. Čakajú nás naozaj dobré etapy pred svetovým šampionátom a chcem byť na nich úspešný."
 
 
F06 4923
Julian Alaphilippe na tlačovke (© Ján Melicher pre SZC)
 
 
Napriek výhre na Valónskom šípe, Clasica San Sebastian a získaní bodkovaného dresu na TdF sa nepovažuje za veľkú hviezdu svetového pelotónu. "Nenazval by som sa nejakou hviezdou, ale je pravda, že v tejto sezóne sa mi darí.  Aj na tomto podujatí sa budem snažiť, aby som jazdil vpredu a pokúsil sa vyhrávať. Zároveň sa pokúsim potešiť aj fanúšikov a to nielen aktívnym prístupom k pretekom, ale aj po ich skončení, keď sa bude jednať o autogramy a podobne."
 
V tomto roku sa mu darí a podľa jeho slov mu v tom pomohlo niekoľko maličkostí, ktoré sa mu podarilo vyladiť, a tieto vylepšenia do seba vhodne zapadli. "Po mojich úspechoch na TdF sa nijako nezmenila moja pozícia v tíme alebo v pelotóne, no mohli ma začať vnímať pozitívnejšie fanúšikovia. V tomto roku som sa zlepšil a dosiahol kvalitné výsledky, ale nepovedal by som, že je to moja prelomová sezóna. Som však skúsenejší, a preto v rozhodujúcich chvíľach som kľudnejší. Myslím si, že mi pomohlo niekoľko detailov. Napríklad, v tréningu som veľa jazdil v kopcoch s Bobom Jungelsom."
 
A práve luxemburský cyklista bude druhým mužom Quick-Stepu, ktorý si bude veriť na celkový triumf. "Som prvýkrát na Slovensku a musím len súhlasiť, že tu máme veľmi silnú zostavu a v našej povahe je stále pretekať naplno. Podobne ako Julian som nedávno jazdil na Okolo Británie a obaja sme tam ukázali dobrú formu, ktorú tu chceme potvrdiť," takže táto dvojica bude predstavovať veľkú kvalitu v kľúčových etapách pretekov.   
 
Obaja dostali aj otázku týkajúcu sa svetového šampionátu. Alaphilippe považuje "trasu svetového šampionátu za veľmi ťažkú a bude taká aj pre tých najlepších vrchárov, preto považujem za výhodu, že v našej reprezentácii sa objaví toľko kvalitných cyklistov." Bob Jungels bude mať v Innsbrucku hneď niekoľko cieľov. "V prvom rade sa budem spolu s tímom sústrediť na tímovú časovku, ktorá je pre nás veľmi dôležitá, a potom budem mať ambície aj v individuálnej časovke, ktorá mi profilovo sedí. Samozrejme, cestné preteky sú vždy špecifickým podujatím a v tomto roku sú výnimočne ťažké. Veľké reprezentácie to budú kontrolovať a ja verím, že si udržím pozíciu až do konca a budem bojovať o výsledok."
 
 
D04 3357
Tlačovka Quick-Stepu (© Ján Melicher pre SZC)
 
              
Pretekov sa nevie dočkať Zdeněk Štybar, ktorý sa spolieha na dobrú divácku kulisu, a zároveň priznáva, že je zvedavý, ako sa mu bude jazdiť po kanadských jednorazovkách. "Veľmi sa teším, že môžem pretekať na Slovensku, je to pre mňa akoby domáca pôda, a som zvedavý na českých jazdcov z ostatných tímov, ako sa predvedú na podujatí. Uvidím, ako sa budem cítiť po príchode z Kanady, od nedele som ešte nesedel na bicykli. Verím, že sa dostanem cez prológ a následne budem schopný pomôcť kolegom. Určite budeme chcieť pretekať na vysokej úrovni a ukázať, že sme sem neprišli len tak. Predpokladám, že sem zavíta aj veľa českých fanúšikov, ktorí majú veľkú šancu vidieť pretekať WT tímy, čo nie je bežnou záležitosťou."
 
Víťaznú povahu bude chcieť predviesť Niki Terpstra, ktorému nikdy nechýba motivácia byť úspešný. "Možno to nie sú preteky s najvyšším hodnotením, ale na každom podujatí chceme ukázať našu kvalitu. Aj ja som prvýkrát na Slovensku, podobne ako väčšina z nás, ale teším sa. Som veľmi motivovaný, aby som zakončil sezónu vo veľkom štýle."
 
Lídrom tímu pre šprintérske etapy bude talentovaný Fabio Jakobsen a dánsky cyklista nebude spokojný, ak sa mu nepodarí získať etapový triumf. "Nerobím si ťažkú hlavu z toho, že som favorit na rovinaté etapy. A to nielen na tomto podujatí. Keď máte oblečený dres Quick-Step Floors, stále sa na vás pozerajú ako na favorita na všetkých pretekoch. Veľmi sa teším na rovinaté etapy na Okolo Slovenska a ako už bolo povedané, urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme tu boli úspešní, a aj ja chcem vyhrať etapu."  
 
V zostave sa objavil aj skúsený pomocník Iljo Keisse a belgický jazdec prežil menšiu hrôzu, keď  uvidel z autobusu Vysoké Tatry. "Pravdupovediac, myslel som si, že Slovensko je rovinatejšia krajina, keď sme sem šli z Košíc po diaľnici a uvidel som pred sebou tie Vaše hory a dozvedel sa, že tam ideme, hneď ma rozboleli nohy a dostal som stres. Myslel som si, že to tu bude ľahšie. Čakajú nás teda náročné etapy, najmä v prvých dňoch, ale Julian a Bob majú skvelú kondíciu. Ja sa budem snažiť, aby som im pomáhal počas celého podujatia."
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria z tlačovky Quick-Stepu (© Ján Melicher pre SZC)