so 29.10. rovinata etapa ciel rovina Sharjah > Sharjah 134 km Papok
 
 
Dukláci mali aj po skončení Sharjah Tour šancu zaznamenať pekný výsledok aj na prvom ročníku jednorazovky UAE Cup kategórie 1.1. Pelotón absolvoval deväť okruhov po štrnásť kilometrov v meste Sharjah a všetko vyvrcholilo špurtom. O víťazstvo sa pobila večná dvojka Siarhej Papok (Minsk) a Andrea Palini (Skydive Dubaj). Na pódiu ich doplnil Španiel Jon Aberasturi.
 
Dukla po odchode Kolářa s Baškom a slabšom roku Kováča šprintérsky plače, takže umiestnenie v Top 10 Slováci podľa očakávania nedosiahli. Na UCI body sa dostali Patrik Tybor (16.), Juraj Lajcha (21.) a Jozef Palčák (23.). Všetci traja si pripísali tri. V pelotóne sa udržal aj praktikant Ján Andrej Cully, ktorý s cyklistikou ešte len začína. Harag so Zimánym prišli do cieľa so stratou, prvoročák sa ukázal v krátkom úniku.
 
Dukla sa presunie do Číny, kde ju čaká jednorazovka Tour of Yancheng Costal Wetlands (1.2) a potom osemdňový etapák Tour of Taihu Lake (2.1).
 
 
dukla 2016 emiraty sagan juraj
Duklákov prišiel pozrieť aj exkluzívny fanúšik oddychujúci po sezóne (© Dukla)
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Martina Fraňa (DS Dukly)
"Preteky v Sharjahu hodnotím z dvoch pohľadov. Hlavným cieľom bolo predĺžiť sezónu v teple, v dobrých podmienkach. Rovnako dôležité bolo dať mladým pretekárom príležitosť na pretekoch, nie sú dostatočne vyjazdení a každý takýto štart má pre nich cenu zlata. Trošku lepšie by to vyzeralo, keby na štarte stáli Bellan s Kováčom či Mahďarom, no z objektívnych príčin tu nie sú a teda dostali šancu ostatní. Na rovinatej jednorázovke nám chýba čistý špurtér. Bohužiaľ za posledné roky z mládeže prichádzajú skôr takí komplexní vyrovnaní pretekári, ktorí majú podobné výsledky aj v kopcoch aj v časovke aj v špurte, no zďaleka nie sú v niečom experti. Práve čistokrvného špurtéra, čo sa nebojí a má rýchlostné predpoklady, potrebujeme ako soľ.
Čaká nás presu do Číny na dvojicu pretekov, ktoré budú opäť rovinaté a znova poslúžia nácviku tohto typu pretekov. Verím, že chlapci budú aktívni a budú sa snažiť na ďalšej jednotke ukázať a využiť šancu, ktorú dostali."
 
 
Výsledky
1. PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 2:08:51 125
2. PALINI Andrea Skydive Dubai Pro Cycling Team - Al Ahli Club 00:00 85
3. ABERASTURI Jon Team UKYO 00:00 70
4. ZMORKA Marlen Skydive Dubai Pro Cycling Team - Al Ahli Club 00:00 60
5. JULES Justin Veranclassic - AGO 00:00 50
6. MASSON Christophe Veranclassic - AGO 00:00 40
16. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 00:00 3
21. LAJCHA Juraj Dukla Banská Bystrica 00:05 3
23. PALČÁK Jozef Dukla Banská Bystrica 00:05 3
27. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 00:05  
53. ZIMÁNY Kristian Dukla Banská Bystrica 00:49  
67. HARAG Tomáš Dukla Banská Bystrica 02:40  
 
Zobraziť kompletné výsledky