Zdravá súťaživosť detí na bicykloch, pohodová rodinná atmosféra a spoznávanie krásnych, nielen slovenských zákutí. To ponúka štvrtý ročník Detskej Tour Petra Sagana, ktorú si môžu vyskúšať všetky deti od dvoch do štrnástich rokov.
 
"Cyklistika je zábava a Detská Tour Petra Sagana by mala byť príjemným celodňovým podujatím pre rodiny s deťmi," znie vízia riaditeľa projektu Petra Zánického. Nejde o extrémne výkony, ale najmä o radosť z pohybu a súťaženia, o prvé dotyky s cyklistikou.
 
Tohtoročný seriál obohatia viaceré novinky. Napríklad presnejšie meranie času čipmi zabudovanými v štartových číslach, vylepšený systém bodovania, pestrejší kultúrny a športový sprievodný program, maskot Saganko, papierový magazín Detskej Tour či reklamné upútavky na DigiSporte.
 
 
detska tour 2017 3
Ilustračná snímka z 1. kola 2017 (© Detská Tour Petra Sagana / Anton Kostov)
 
 
Detský pelotón premiérovo absolvuje až desať kôl. Po otvorení sezóny v Lučenci (1. apríl) nasleduje návšteva moravskej obce Zašová (31. apríl). V ďalších týždňoch seriál privítajú Nitra, Súľov, Banská Bystrica, Kežmarok, Svit, Slovenský raj, Topolčianky a na záver Bratislava (30. september). 
 
Prečo Peter Sagan podporuje projekty ako CyS Žilina alebo Detskú Tour, opísala na blogu jeho manželka Katka Saganová: "Našim najstarším dieťaťom je Detská Tour Petra Sagana a k jej založeniu nás viedla jedna jediná a jednoduchá vec. Chceli sme, aby sa deti začali viac hýbať, chceli sme ich inšpirovať k aktívnemu tráveniu voľného času, aby nesedeli doma za počítačmi. Krstným otcom je Peťov prvý tréner a úžasný človek Peter Zánický, ktorý vložil do podujatia kus zo seba a vybudoval cyklistickú fiestu, ktorá má dušu."  
 
Viac informácií na webe detskatour.sk
 
 
video v clanku ikonka ciernaPrvé kolo v Lučenci
 
 
Cycling-Info.sk je mediálnym partnerom súťaže.