Kolář so životným úspechom v Maroku

6.4.2012, 10:08 | Slovensko a Slováci | SZC, tlačová správa

Slovenský cyklista Michael Kolář, jazdiaci za tím Dukla Trenčín Trek, si vo štvrtok na marockej jednorazovke s názvom Challenge Ben Guerir vyjazdil životný úspech. V špurte čelnej skupiny si vybojoval druhé miesto, za ktoré získal cenných 30 UCI bodov. Podujatie je zaradené do druhej kategórie kalendára UCI Africa Tour a 19-ročný Slovák tu štartoval po prvý raz.

V prvej polovici pretekov z Beni Mellalu do Ben Gueriru sa na čele vytvorila 37-členná skupina, v ktorej Kolář nechýbal. Po 155 súťažných kilometroch sa o víťazovi rozhodovalo v špurte a Michael potvrdil svoje šprintérske kvality. Nestačil iba na víťaza Abdellaha Ben Youcefa z Alžírska. Mladý Žilinčan ešte vo svojej kariére nikdy takýto výsledok nedosiahol. "V poslednom týždni som mal zdravotné problémy, ale snažil som sa na to zabudnúť a dať zo seba všetko. Som veľmi rád za druhé miesto a znamená to pre mňa veľa," zhodnotil svoj výkon Kolář.

Slovensko má v aktuálnej sezóne 2011/12 na konte 124 bodov v kontinentálnom rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie, kde zbierajú body všetci slovenskí cyklisti okrem bratov Saganovcov a Velitsovcov. Všetky doterajšie zápisy získali Slováci na pretekoch v Afrike.