so 13.4. rovinata etapa ciel rovina Oudenaarde > Oudenaarde 168 km Stokbro
 
ronde u23 19
profil pretekov, 1736 nastúpaných metrov (© flandersclassics.be)
 
 
Najlepší dvadsaťtrojkári z 23 krajín sveta sa pobili na Ronde van Vlaanderen Beloften, teda klasike, ktorá je zaradená do Nations Cupu. Pretekári sa museli vysporiadať s 15-timi stúpaniami vrátane tých slávnych ako Oude Kwaremont, Paterberg či Taaienberg. Prirodzená selekcia na čele ponechala 27 ľudí, z ktorých bol na páske najrýchlejší Dán Andreas Stokbro, ktorý jazdí za prokontinentálny Riwal Readynez Cycling Team. Zdolal Belgičana Cédrica Beullensa jazdiaceho za farmu Lotta Soudal a Jakeho Stewarta, ktorého zasa chystajú na kariéru vo farme FDJ.
 
Slovenská reprezentácia nastúpila v zostave Samuel Oros (1998, Dukla), Matúš Štoček (1999, Beltrami), Matej Blaško, Adam Foltán (2x 2000, Topforex), Lukáš Kubiš (2000, Dukla) a Andrej Liška (2000, Slávia ŠG). Nikto z našich ale neprišiel do cieľa. Podrobne to opisuje tréner Michal Clementis.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Michala Clemenstisa (tréner reprezentácie U23)
"Musím povedať, že som prvý raz v živote videl trasu tejto klasiky a v aute sme len mali otvorené ústa. Tie kopce sú brutálne. Dokonca nechápem, prečo sa nazývajú kockové. To nie sú kocky ako na námestiach, to sú kadejaké kamene. Je to niečo brutálne. Nie nadarmo sa to nazýva momumentom. My s autom sme mali problém to prejsť.
Na úzkych cestách to bolo veľmi technicky náročné, bolo potrebné jazdiť len vpredu. Tempo bolo klasicky ako na Ncupoch strašne rýchle a keď Kubiš dostal defekt a Blaško menil bicykel, stálo ich to toľko síl, že pri selekcii zaostali. Postupne naši vypadávali z hry. Najdlhšie sa držali Štoček s Liškom. Ten stratil kontakt na Oude Kwaremont a Štoček mal dieru na Paterbergu, a tak šiel potom v skupine, ktorá už niečo zaostávala. Cieľom sa prechádzalo aj 20 km pred dojazdom a jeho skupinu stiahli hoci mala na čelo stratu iba dve a pol minúty, čo sme videli svietiť na cieľovej bráne. Absolútne nerozumiem, prečo to rozhodcovia urobili.
Bohužiaľ, zase sme na veľkej klasike všetci DNF. Strašne ma to štve, lebo aj tie malé krajiny aspoň s jediným pretekárom dokázali na Gente či tu hrať prvé husle, no sme akoby stále na úrovni turistických krajín. No určite sa nevzdávame. Boli tu štyria prvoročáci. Štoček navyše teraz nemá formu. Nedostal sa ešte z choroby. Nevadí, ideme ďalej. Túto sezónu sme si predsavzali, že budeme bojovať na čo najväčšom množstve pretekov a dávať šancu mladým, tak bojujeme. Najbližšie nás už o týždeň čakajú tri jednorazovky v Taliansku."
 
 
Výsledky
1. STOKBRO Andreas Dánsko 4:11:17 70
2. BEULLENS Cédric Cycling Vlaanderen 00:00 55
3. STEWART Jake Veľká Británia 00:00 40
4. LEYDER Pit Luxembursko 00:00 30
5. RUTSCH Jonas Nemecko 00:00 25
6. JERMAN Žiga Slovinsko 00:00 20
DNF BLAŠKO Matej Slovensko odstúpil  
DNF FOLTÁN Adam Slovensko odstúpil  
DNF OROS Samuel Slovensko odstúpil  
DNF KUBIŠ Lukáš Slovensko odstúpil  
DNF ŠTOČEK Matúš Slovensko odstúpil  
DNF LIŠKA Andrej Slovensko odstúpil  
 
Zobraziť kompletné výsledky