Okolo Srbska 2019 (2.2), 30. júla - 2. augusta (541 km) - 59. ročník
1. | 30.7. | Západné Sarajevo > Z. Sarajevo | 85 km | Salvador | ||
2. | 31.7. | Jahorina > Priboj | 141 km | Pelikán | ||
3a | 1.8. | Zlatibor > Zlatibor | 63 km | Salvador | ||
3b | 1.8. | Mionica > Mionica | 96 km | Bobbo | ||
4. | 2.8. | Mionica > Pozarevač | 155 km | Cully |
Štartová listina | Dukla Banská Bystrica, reprezentácia |
Dukla Banská Bystrica na týchto pretekoch (DS: Martin Fraňo) | |||||
Slovenská reprezentácia nastúpi pod vedením Mateja Vyšňu v zostave: Stanislav Béreš (1992, Spartak Tlmače), Juraj Lajcha (1994, Slávia ŠG Trenčín), Dávid Kaško (1997, Firefly), Miroslav Gavenda (1997, Slávia ŠG Trenčín), Alex Zeman (1998, Slávia ŠG Trenčín) a Richard Coma (2000, CyS Akadémia).
1. | 30.7. | Západné Sarajevo > Z. Sarajevo | 85 km | Salvador |
profil etapy, 1129 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Preteky Okolo Srbska sa presunuli na koniec júla, a to vyhovovalo aj našej Dukle spolu s reprezentačným výberom. Na Balkán tak cestovali až dva naše tímy, ktoré sa budú snažiť dosiahnuť výsledky či UCI body. Jurajovi Lajchovi sa podarilo získať desať bodov za šieste miesto v pretekoch Okolo Kosova. Stanislav Béreš tam bol v jednej etape tretí. Tu však pricestovala silnejšia konkurencia vrátane silných talianskych celkov Northwave-Cofiloc a Delio Gallina-Colosio.
V úvodnej srbskej etape sa pretekalo v meste na veľmi technickej trati s množstvom zákrut i kociek. Pelotón sa viackrát podelil a pretekári odpadali na výkon. Vpredu sa až do posledného okruhu udržala štvorica Dukly Tybor, Čanecký, Cully a Bellan. Cully skúsil samostatný atak, aby vyprovokoval skupinu na čo najväčšiu aktivitu. Podarilo sa mu to nadeliť a v poslednom kopci odpadlo viacero pretekárov vrátane Bellana. V závere stratil aj samotný Cully. V 17-člennej skupine najlepších napokon finišovali Patrik Tybor s Marekom Čaneckým a triumfoval Enrico Salvador z talianskeho Northwave-Cofiloc.
Reprezentanti z výberu Mateja Vyšňu si pripísali väčšie straty, a teda už vypadli z celkového poradia. Veľa ale môže zmeniť stredajšia najťažšia etapa s viacerými kopcami. V kontinentálnej cyklistike sa veľké selekcie dejú aj v úvodoch etáp.
Vyjadrenie Patrika Tybora (7. miesto) |
"Bol to dnes mestský okruh s jedným ťažším kopcom a technickým dojazdom. Od štartu sa stále nastupovalo a ľudia ulietali v kopci. Snažili sme sa dostať do nejakej skupiny po štarte, ale všetky nástupy sa strážili. Až dve kolá pred koncom cez pásku odišli šiesti ľudia. Potom sa začalo jazdiť ešte ostrejšie. V menšej skupine sme napokon vydržali dvaja - Marek a ja. Štyria odtrhnutí pretekári špurtovali o víťazstvo a my sme prišli sekundu za nimi." |
Výsledky | ||||||||
1. | SALVADOR Enrico | Northwave-Cofiloc | 1:48:16 | 7 | ||||
2. | PEGORARO Matteo | 00:00 | 3 | |||||
3. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino-Astana Motors | 00:01 | 1 | ||||
4. | VERMEULEN Moran | WSA KTM Graz | 00:01 | |||||
5. | GANDIN Stefano | 00:01 | ||||||
6. | FAVERO Emanuele | Northwave-Cofiloc | 00:01 |
7. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
9. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
23. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 01:32 | ||
24. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:32 | ||
47. | BÉREŠ Stanislav | Slovensko | 02:37 | ||
62. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:24 | ||
70. | COMA Richard | Slovensko | 10:45 | ||
73. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 10:52 | ||
75. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 10:54 | ||
76. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 10:54 | ||
90. | ZEMAN Alex | Slovensko | 15:14 |
7. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
8. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 00:01 | ||
9. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
10. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:01 | ||
11. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 00:01 | ||
12. | HEIJDEN | Orange Babies-Invicta | 00:01 | ||
13. | LEONI Alberto | Northwave-Cofiloc | 00:01 | ||
14. | PÖLL Stefan | WSA KTM Graz | 00:01 | ||
15. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 00:01 | ||
16. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 00:01 | ||
17. | SEMENOV Alexandr | Vino-Astana Motors | 00:01 | ||
18. | PELIKÁN JÁnos | Pannon Cycling Team | 00:08 | ||
19. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 00:38 | ||
20. | ZANANDREA Simone | Northwave-Cofiloc | 00:50 | ||
21. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 01:07 | ||
22. | BIALIAUSKI Vasily | Minsk Cycling Club | 01:13 | ||
23. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 01:32 | ||
24. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:32 | ||
25. | PAPANOV Martin | Hemus 1896 | 01:41 | ||
26. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 01:41 | ||
27. | ARTZ Bart | Orange Babies-Invicta | 01:41 | ||
28. | BAUCE Davide | 01:50 | |||
29. | GODRIE Stan | Orange Babies-Invicta | 02:01 | ||
30. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 02:09 | ||
31. | STANKOVIć Marko | OBK Beograd | 02:09 | ||
32. | VESELINOVIć DuŠan | Srbsko | 02:09 | ||
33. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 02:11 | ||
34. | ZHUKOVSKYI Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 02:11 | ||
35. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 02:11 | ||
36. | INNOCENTI Simone | 02:15 | |||
37. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 02:37 | ||
38. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 02:37 | ||
39. | BOBBO Riccardo | 02:37 | |||
40. | GRATZER Alexander | WSA KTM Graz | 02:37 | ||
41. | ARROYAVE Daniel | Team Novak | 02:37 | ||
42. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 02:37 | ||
43. | MIAZGA Maksim | Minsk Cycling Club | 02:37 | ||
44. | FRIEDL Nils | WSA KTM Graz | 02:37 | ||
45. | FORRAY AndrÁs | Pannon Cycling Team | 02:37 | ||
46. | KHADYLBEK Kairat | Vino-Astana Motors | 02:37 | ||
47. | BÉREŠ Stanislav | Slovensko | 02:37 | ||
48. | AZHI Ivan | Hemus 1896 | 02:37 | ||
49. | DEMENTYEV Yehor | Team Novak | 02:37 | ||
50. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 02:37 | ||
51. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 02:37 | ||
52. | TREVISOL Marco | Northwave-Cofiloc | 02:37 | ||
53. | MENEGALE Elia | 02:37 | |||
54. | ÐURIC Ðorde | Srbsko | 02:37 | ||
55. | MAIER Florian | WSA KTM Graz | 02:37 | ||
56. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 02:37 | ||
57. | BALÁZSI LÓrÁnt | Team Novak | 02:37 | ||
58. | DIMOV Plamen | Hemus 1896 | 02:37 | ||
59. | KALABA DuŠan | Ferei Pro Cycling Team | 02:37 | ||
60. | MÓRICZ DÁniel | Pannon Cycling Team | 02:37 | ||
61. | KUŠ Adam | Team Hurom | 03:14 | ||
62. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:24 | ||
63. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 05:15 | ||
64. | SCANDIUZZI Davide | Northwave-Cofiloc | 05:44 | ||
65. | BARENDREGT Thijs | Orange Babies-Invicta | 09:19 | ||
66. | DINA DÁniel | Pannon Cycling Team | 10:30 | ||
67. | DYANKOV Nikolay | Hemus 1896 | 10:43 | ||
68. | PALIAKOV Vladzislav | Bielorusko | 10:43 | ||
69. | TSIMOSHYK Uladzislau | Minsk Cycling Club | 10:43 | ||
70. | COMA Richard | Slovensko | 10:45 | ||
71. | PAPADOGIANNIS Spyridon | Alfa-Sparta Club | 10:52 | ||
72. | ILIć Ognjen | WSA KTM Graz | 10:52 | ||
73. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 10:52 | ||
74. | KOLEV Yoan | Hemus 1896 | 10:54 | ||
75. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 10:54 | ||
76. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 10:54 | ||
77. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 10:56 | ||
78. | GEVERS Robbie | Orange Babies-Invicta | 10:56 | ||
79. | MOJSILOVIC Ivan | OBK Beograd | 13:59 | ||
80. | KARATOVIC Danijel | OBK Beograd | 13:59 | ||
81. | BLAVAKIS Emmanouil | Alfa-Sparta Club | 13:59 | ||
82. | STOJANOVIC Vladimir | OBK Beograd | 13:59 | ||
83. | BOSKOVIC Ilija | OBK Beograd | 13:59 | ||
84. | LESSECHKO Dmitiy | Vino-Astana Motors | 13:59 | ||
85. | KIPTSIKAU Aliaksandr | Bielorusko | 14:09 | ||
86. | DYANKOV Denis | Hemus 1896 | 14:43 | ||
87. | MEHIDIC Almir | Bosnia and Herzegovina | 14:58 | ||
88. | PAPADOPOULOS Apostolos | Alfa-Sparta Club | 14:58 | ||
89. | TRBIC Vladimir | Bosnia and Herzegovina | 15:03 | ||
90. | ZEMAN Alex | Slovensko | 15:14 | ||
91. | AGTMAAL | Orange Babies-Invicta | 15:35 | ||
92. | MARKASIOTIS Vlasios | Alfa-Sparta Club | 15:48 | ||
93. | KOSI Boris | OBK Beograd | 15:59 | ||
94. | MUZYCHKIN Anton | Ferei Pro Cycling Team | 16:13 | ||
DNF | KASIANOV Oleksii | Ferei Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | SISIC Edib | Bosnia and Herzegovina | odstúpil | ||
DNF | JOVIC Dragisa | Bosnia and Herzegovina | odstúpil |
2. | 31.7. | Jahorina > Priboj | 141 km | Pelikán |
profil etapy, 3186 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Už prvá horská prémia druhého dňa rozdelila pelotón na viacero skupín a napokon sa po všetkých spájaniach vytvoril únik 22 cyklistov. Zo Slovákov tam boli Tybor, Čanecký aj Cully. Ani jednému z nich sa nepodarilo ostať na čele, keď v druhom kopci odišlo jedenásť ľudí, takže pracovali na čele druhej partie. No nedobehli ju. Finišovali so stratou 1:40 a vypadli z poradia, teda Top 10. Zvíťazil Jánoš Pelikán z Pannonu. Na čele pretekov ostal Enrico Salvador.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 3:11:19 | 7 | ||||
2. | VERMEULEN Moran | Rakúsko | 00:00 | 3 | ||||
3. | BAUCE Davide | Taliansko | 00:00 | 1 | ||||
4. | FAVERO Emanuele | Taliansko | 00:00 | |||||
5. | GANDIN Stefano | Taliansko | 00:00 | |||||
6. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:00 |
14. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 01:40 | ||
17. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:40 | ||
21. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:40 | ||
39. | COMA Richard | Slovensko | 03:58 | ||
45. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 03:58 | ||
55. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:58 | ||
60. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 03:58 | ||
62. | BERES Stanislav | Slovensko | 03:58 | ||
66. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 03:58 | ||
68. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 03:58 | ||
85. | ZEMAN Alex | Slovensko | 26:22 |
7. | SALVADOR Enrico | Taliansko | 00:00 | ||
8. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 00:00 | ||
9. | PÖLL Stefan | Rakúsko | 00:00 | ||
10. | PEGORARO Matteo Gino | Taliansko | 00:00 | ||
11. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:00 | ||
12. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 01:40 | ||
13. | KUS Adam | Team Hurom | 01:40 | ||
14. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 01:40 | ||
15. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 01:40 | ||
16. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 01:40 | ||
17. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:40 | ||
18. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 01:40 | ||
19. | VAN DER HEIJDEN Maik | Holandsko | 01:40 | ||
20. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 01:40 | ||
21. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:40 | ||
22. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 01:49 | ||
23. | GODRIE Stan | Holandsko | 03:58 | ||
24. | TSIMOSHYK Uladzislai | Bielorusko | 03:58 | ||
25. | BOBBO Riccardo | Taliansko | 03:58 | ||
26. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 03:58 | ||
27. | INNOCENTI Simone | Taliansko | 03:58 | ||
28. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 03:58 | ||
29. | SCANDIUZZI Davide | Taliansko | 03:58 | ||
30. | GRATZER Alexander | Rakúsko | 03:58 | ||
31. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 03:58 | ||
32. | FRIEDL Nils | Rakúsko | 03:58 | ||
33. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 03:58 | ||
34. | MENEGALE Elia | Taliansko | 03:58 | ||
35. | BARENDREGT Thijs | Holandsko | 03:58 | ||
36. | MIAZGA Maksim | Bielorusko | 03:58 | ||
37. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 03:58 | ||
38. | PALIAKOU Uladzislau | Bielorusko | 03:58 | ||
39. | COMA Richard | Slovensko | 03:58 | ||
40. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 03:58 | ||
41. | KALABA Dusan | Ferei Pro Cycling Team | 03:58 | ||
42. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 03:58 | ||
43. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 03:58 | ||
44. | AZHI Ivan | Bulharsko | 03:58 | ||
45. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 03:58 | ||
46. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 03:58 | ||
47. | TREVISOL Marco | Taliansko | 03:58 | ||
48. | KHADYLBEK Kairat | Vino - Astana Motors | 03:58 | ||
49. | STANKOVIC Marko | Srbsko | 03:58 | ||
50. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 03:58 | ||
51. | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | 03:58 | ||
52. | SEMENOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 03:58 | ||
53. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 03:58 | ||
54. | FORRAY Andras | Pannon Cycling Team | 03:58 | ||
55. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 03:58 | ||
56. | ARTZ Bart | Holandsko | 03:58 | ||
57. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 03:58 | ||
58. | KOLEV Yoan | Bulharsko | 03:58 | ||
59. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 03:58 | ||
60. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 03:58 | ||
61. | LESSECHKO Dmitriy | Vino - Astana Motors | 03:58 | ||
62. | BERES Stanislav | Slovensko | 03:58 | ||
63. | MUZYCHKIN Anton | Ferei Pro Cycling Team | 03:58 | ||
64. | MAIER Florian | Rakúsko | 03:58 | ||
65. | DYANKOV Denis | Bulharsko | 03:58 | ||
66. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 03:58 | ||
67. | DIMOV Plamen | Bulharsko | 03:58 | ||
68. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 03:58 | ||
69. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 03:58 | ||
70. | BIALIAUSKI Vasili | Minsk Cycling Club | 03:58 | ||
71. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 03:58 | ||
72. | LEONI Alberto | Taliansko | 03:58 | ||
73. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 03:58 | ||
74. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 03:58 | ||
75. | BLAVAKIS Emmanouil | Grécko | 04:12 | ||
76. | ZANANDREA Simone | Taliansko | 04:12 | ||
77. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 04:12 | ||
78. | GEVERS Robbie | Holandsko | 04:19 | ||
79. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 04:19 | ||
80. | KIPTSIKAU Aliaksandr | Bielorusko | 10:08 | ||
81. | MOJSILOVIć Ivan | Srbsko | 26:14 | ||
82. | KARATOVIC Daniel | Srbsko | 26:14 | ||
83. | PAPADOPOULOS Apostolos | Grécko | 26:15 | ||
84. | VAN AGTMAAL Jeffrey | Holandsko | 26:18 | ||
85. | ZEMAN Alex | Slovensko | 26:22 | ||
86. | ILIć Ognjen | Srbsko | 29:44 | ||
DNF | MARKASIOTIS Vlasios | Grécko | odstúpil | ||
DNF | KOSI Boris | Srbsko | odstúpil | ||
DNF | PAPADOGIANNIS Spyridon | Grécko | odstúpil | ||
DNF | STOJANOVIć Vladimir | Srbsko | odstúpil | ||
DNF | BOŠKOVIć Ilija | Srbsko | odstúpil | ||
DNF | DYANKOV Nikolay | Bulharsko | odstúpil | ||
DNS | TRBIC Vladimir | Bosna a Hercegovina | neštart. | ||
DNS | MEHIDIC Almir | Bosna a Hercegovina | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SALVADOR Enrico | Taliansko | 4:59:25 | 1 | ||||
2. | PEGORARO Matteo Gino | Taliansko | 00:04 | |||||
3. | VERMEULEN Moran | Rakúsko | 00:05 | |||||
4. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:07 | |||||
5. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 00:08 | |||||
6. | FAVERO Emanuele | Taliansko | 00:11 |
11. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 01:51 | ||
12. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:51 | ||
18. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 03:22 | ||
30. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 05:40 | ||
59. | BERES Stanislav | Slovensko | 06:45 | ||
62. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 07:32 | ||
69. | COMA Richard | Slovensko | 14:53 | ||
70. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 15:00 | ||
72. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 15:02 | ||
73. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 15:02 | ||
85. | ZEMAN Alex | Slovensko | 41:46 |
7. | GANDIN Stefano | Taliansko | 00:11 | ||
8. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:11 | ||
9. | PÖLL Stefan | Rakúsko | 00:11 | ||
10. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 01:51 | ||
11. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 01:51 | ||
12. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:51 | ||
13. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 01:51 | ||
14. | VAN DER HEIJDEN Maik | Holandsko | 01:51 | ||
15. | BAUCE Davide | Taliansko | 01:56 | ||
16. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 02:19 | ||
17. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 02:57 | ||
18. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 03:22 | ||
19. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 03:31 | ||
20. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 04:01 | ||
21. | SEMENOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 04:09 | ||
22. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 04:09 | ||
23. | LEONI Alberto | Taliansko | 04:09 | ||
24. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 04:09 | ||
25. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 04:36 | ||
26. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 04:46 | ||
27. | KUS Adam | Team Hurom | 05:04 | ||
28. | ZANANDREA Simone | Taliansko | 05:12 | ||
29. | BIALIAUSKI Vasili | Minsk Cycling Club | 05:21 | ||
30. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 05:40 | ||
31. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 05:49 | ||
32. | ARTZ Bart | Holandsko | 05:49 | ||
33. | GODRIE Stan | Holandsko | 06:09 | ||
34. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 06:17 | ||
35. | STANKOVIC Marko | Srbsko | 06:17 | ||
36. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 06:19 | ||
37. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 06:19 | ||
38. | INNOCENTI Simone | Taliansko | 06:23 | ||
39. | BOBBO Riccardo | Taliansko | 06:45 | ||
40. | GRATZER Alexander | Rakúsko | 06:45 | ||
41. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 06:45 | ||
42. | FRIEDL Nils | Rakúsko | 06:45 | ||
43. | MIAZGA Maksim | Bielorusko | 06:45 | ||
44. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 06:45 | ||
45. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 06:45 | ||
46. | MENEGALE Elia | Taliansko | 06:45 | ||
47. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 06:45 | ||
48. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 06:45 | ||
49. | AZHI Ivan | Bulharsko | 06:45 | ||
50. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 06:45 | ||
51. | KHADYLBEK Kairat | Vino - Astana Motors | 06:45 | ||
52. | TREVISOL Marco | Taliansko | 06:45 | ||
53. | FORRAY Andras | Pannon Cycling Team | 06:45 | ||
54. | KALABA Dusan | Ferei Pro Cycling Team | 06:45 | ||
55. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 06:45 | ||
56. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 06:45 | ||
57. | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | 06:45 | ||
58. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 06:45 | ||
59. | BERES Stanislav | Slovensko | 06:45 | ||
60. | MAIER Florian | Rakúsko | 06:45 | ||
61. | DIMOV Plamen | Bulharsko | 06:45 | ||
62. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 07:32 | ||
63. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 09:23 | ||
64. | SCANDIUZZI Davide | Taliansko | 09:52 | ||
65. | BARENDREGT Thijs | Holandsko | 13:27 | ||
66. | TSIMOSHYK Uladzislai | Bielorusko | 14:51 | ||
67. | PALIAKOU Uladzislau | Bielorusko | 14:51 | ||
68. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 14:52 | ||
69. | COMA Richard | Slovensko | 14:53 | ||
70. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 15:00 | ||
71. | KOLEV Yoan | Bulharsko | 15:02 | ||
72. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 15:02 | ||
73. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 15:02 | ||
74. | GEVERS Robbie | Holandsko | 15:25 | ||
75. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 15:25 | ||
76. | LESSECHKO Dmitriy | Vino - Astana Motors | 18:07 | ||
77. | BLAVAKIS Emmanouil | Grécko | 18:21 | ||
78. | DYANKOV Denis | Bulharsko | 18:51 | ||
79. | MUZYCHKIN Anton | Ferei Pro Cycling Team | 20:21 | ||
80. | KIPTSIKAU Aliaksandr | Bielorusko | 24:27 | ||
81. | MOJSILOVIć Ivan | Srbsko | 40:23 | ||
82. | KARATOVIC Daniel | Srbsko | 40:23 | ||
83. | ILIć Ognjen | Srbsko | 40:46 | ||
84. | PAPADOPOULOS Apostolos | Grécko | 41:23 | ||
85. | ZEMAN Alex | Slovensko | 41:46 | ||
86. | VAN AGTMAAL Jeffrey | Holandsko | 42:03 |
3a | 1.8. | Zlatibor > Zlatibor | 63 km | Salvador |
profil etapy, 1278 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Slováci sú už mimo Top 10 celkového poradia, a tak sa v prvej štvrtkovej poletape snažili útočiť. V prvom nádejnom úniku bol Juraj Bellan, no vbehol mu pod kolesá pes a nepríjemne spadol. Doráňaný ukončil etapu v grupette. V piatom z ôsmich okruhov odišiel v trojici Andrej Cully. Podarilo sa mu bodovať na vrchárskej prémii, no jazdiaci s ním špekulovali, vzadu mali svojich lídrov. Prestali striedať a kilometer a pol pred páskou ich dobehli. To už vyštartoval z pelotónu víťaz prvej etapy Enrico Salvador z Northwave-Cofiloc a zvíťazil. Prvá skupina sedemnástich ľudí finišovala tesne za ním. Boli v nej Tybor s Čaneckým.
Salvador navýšil svoj náskok na čele pretekov. Skúsená dvojica Duklákov otvára druhú desiatku GC. Šestici reprezentantov sa zatiaľ nič zásadné nepodarilo. Popoludní bola na programe ďalšia zvlnená poletapa.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | SALVADOR Enrico | Taliansko | 1:29:11 | 7 | ||||
2. | KALABA Dusan | Ferei Pro Cycling Team | 00:04 | 3 | ||||
3. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 00:04 | 1 | ||||
4. | GANDIN Stefano | Taliansko | 00:04 | |||||
5. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 00:04 | |||||
6. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:04 |
15. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
18. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
31. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:30 | ||
42. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:33 | ||
51. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 03:51 | ||
59. | COMA Richard | Slovensko | 09:49 | ||
61. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 09:57 | ||
62. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 09:57 | ||
64. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 10:02 | ||
70. | BERES Stanislav | Slovensko | 10:42 | ||
71. | ZEMAN Alex | Slovensko | 10:42 |
7. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:04 | ||
8. | VAN DER HEIJDEN Maik | Holandsko | 00:04 | ||
9. | FAVERO Emanuele | Taliansko | 00:04 | ||
10. | VERMEULEN Moran | Rakúsko | 00:04 | ||
11. | PÖLL Stefan | Rakúsko | 00:04 | ||
12. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 00:04 | ||
13. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:04 | ||
14. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 00:04 | ||
15. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
16. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:04 | ||
17. | LEONI Alberto | Taliansko | 00:04 | ||
18. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
19. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 00:11 | ||
20. | PEGORARO Matteo Gino | Taliansko | 00:11 | ||
21. | BAUCE Davide | Taliansko | 00:11 | ||
22. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 00:11 | ||
23. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 00:11 | ||
24. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 00:14 | ||
25. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 00:14 | ||
26. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 00:14 | ||
27. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 00:14 | ||
28. | TREVISOL Marco | Taliansko | 00:21 | ||
29. | GRATZER Alexander | Rakúsko | 00:21 | ||
30. | STANKOVIC Marko | Srbsko | 00:30 | ||
31. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:30 | ||
32. | ARTZ Bart | Holandsko | 00:30 | ||
33. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:30 | ||
34. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 00:30 | ||
35. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 00:30 | ||
36. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 00:30 | ||
37. | GODRIE Stan | Holandsko | 00:47 | ||
38. | KHADYLBEK Kairat | Vino - Astana Motors | 00:59 | ||
39. | KUS Adam | Team Hurom | 01:05 | ||
40. | FRIEDL Nils | Rakúsko | 01:05 | ||
41. | MENEGALE Elia | Taliansko | 01:05 | ||
42. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 01:33 | ||
43. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 01:50 | ||
44. | MIAZGA Maksim | Bielorusko | 01:50 | ||
45. | INNOCENTI Simone | Taliansko | 02:00 | ||
46. | ZANANDREA Simone | Taliansko | 02:00 | ||
47. | MAIER Florian | Rakúsko | 02:26 | ||
48. | GEVERS Robbie | Holandsko | 02:29 | ||
49. | BOBBO Riccardo | Taliansko | 02:51 | ||
50. | AZHI Ivan | Bulharsko | 03:51 | ||
51. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 03:51 | ||
52. | DIMOV Plamen | Bulharsko | 03:51 | ||
53. | SEMENOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 05:14 | ||
54. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 06:23 | ||
55. | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | 09:47 | ||
56. | FORRAY Andras | Pannon Cycling Team | 09:49 | ||
57. | KOLEV Yoan | Bulharsko | 09:49 | ||
58. | ILIć Ognjen | Srbsko | 09:49 | ||
59. | COMA Richard | Slovensko | 09:49 | ||
60. | TSIMOSHYK Uladzislai | Bielorusko | 09:49 | ||
61. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 09:57 | ||
62. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 09:57 | ||
63. | BARENDREGT Thijs | Holandsko | 10:02 | ||
64. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 10:02 | ||
65. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 10:32 | ||
66. | SCANDIUZZI Davide | Taliansko | 10:42 | ||
67. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 10:42 | ||
68. | BLAVAKIS Emmanouil | Grécko | 10:42 | ||
69. | MOJSILOVIć Ivan | Srbsko | 10:42 | ||
70. | BERES Stanislav | Slovensko | 10:42 | ||
71. | ZEMAN Alex | Slovensko | 10:42 | ||
72. | PAPADOPOULOS Apostolos | Grécko | 10:42 | ||
73. | KARATOVIC Daniel | Srbsko | 10:42 | ||
74. | PALIAKOU Uladzislau | Bielorusko | 10:42 | ||
75. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 10:42 | ||
76. | LESSECHKO Dmitriy | Vino - Astana Motors | 10:42 | ||
77. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 10:52 | ||
78. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 10:52 | ||
79. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 12:49 | ||
80. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 12:49 | ||
81. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 12:49 | ||
82. | BIALIAUSKI Vasili | Minsk Cycling Club | 12:49 | ||
83. | DYANKOV Denis | Bulharsko | 12:49 | ||
84. | VAN AGTMAAL Jeffrey | Holandsko | 13:20 | ||
DNF | MUZYCHKIN Anton | Ferei Pro Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KIPTSIKAU Aliaksandr | Bielorusko | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SALVADOR Enrico | Taliansko | 6:28:30 | 1 | ||||
2. | VERMEULEN Moran | Rakúsko | 00:15 | |||||
3. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:17 | |||||
4. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 00:18 | |||||
5. | GANDIN Stefano | Taliansko | 00:21 | |||||
6. | FAVERO Emanuele | Taliansko | 00:21 |
11. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 02:01 | ||
13. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 02:01 | ||
22. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 05:01 | ||
42. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 08:08 | ||
55. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 15:43 | ||
62. | BERES Stanislav | Slovensko | 17:33 | ||
65. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 18:59 | ||
70. | COMA Richard | Slovensko | 24:48 | ||
72. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 25:03 | ||
73. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 25:10 | ||
83. | ZEMAN Alex | Slovensko | 52:34 |
7. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:21 | ||
8. | PEGORARO Matteo Gino | Taliansko | 00:21 | ||
9. | PÖLL Stefan | Rakúsko | 00:21 | ||
10. | VAN DER HEIJDEN Maik | Holandsko | 02:01 | ||
11. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 02:01 | ||
12. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 02:01 | ||
13. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 02:01 | ||
14. | BAUCE Davide | Taliansko | 02:13 | ||
15. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 02:27 | ||
16. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 04:07 | ||
17. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 04:15 | ||
18. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 04:18 | ||
19. | LEONI Alberto | Taliansko | 04:19 | ||
20. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 04:29 | ||
21. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 04:44 | ||
22. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 05:01 | ||
23. | KUS Adam | Team Hurom | 06:15 | ||
24. | ARTZ Bart | Holandsko | 06:25 | ||
25. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 06:36 | ||
26. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 06:39 | ||
27. | KALABA Dusan | Ferei Pro Cycling Team | 06:51 | ||
28. | STANKOVIC Marko | Srbsko | 06:53 | ||
29. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 06:55 | ||
30. | GODRIE Stan | Holandsko | 07:02 | ||
31. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 07:02 | ||
32. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 07:05 | ||
33. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 07:05 | ||
34. | GRATZER Alexander | Rakúsko | 07:12 | ||
35. | TREVISOL Marco | Taliansko | 07:12 | ||
36. | ZANANDREA Simone | Taliansko | 07:18 | ||
37. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 07:21 | ||
38. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 07:21 | ||
39. | KHADYLBEK Kairat | Vino - Astana Motors | 07:50 | ||
40. | FRIEDL Nils | Rakúsko | 07:56 | ||
41. | MENEGALE Elia | Taliansko | 07:56 | ||
42. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 08:08 | ||
43. | INNOCENTI Simone | Taliansko | 08:29 | ||
44. | MIAZGA Maksim | Bielorusko | 08:41 | ||
45. | MAIER Florian | Rakúsko | 09:17 | ||
46. | SEMENOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 09:29 | ||
47. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 09:33 | ||
48. | BOBBO Riccardo | Taliansko | 09:42 | ||
49. | AZHI Ivan | Bulharsko | 10:42 | ||
50. | DIMOV Plamen | Bulharsko | 10:42 | ||
51. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 13:14 | ||
52. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 15:02 | ||
53. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 15:07 | ||
54. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 15:34 | ||
55. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 15:43 | ||
56. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 15:52 | ||
57. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 16:37 | ||
58. | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | 16:38 | ||
59. | FORRAY Andras | Pannon Cycling Team | 16:40 | ||
60. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 17:15 | ||
61. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 17:23 | ||
62. | BERES Stanislav | Slovensko | 17:33 | ||
63. | GEVERS Robbie | Holandsko | 18:00 | ||
64. | BIALIAUSKI Vasili | Minsk Cycling Club | 18:16 | ||
65. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 18:59 | ||
66. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 19:40 | ||
67. | SCANDIUZZI Davide | Taliansko | 20:40 | ||
68. | BARENDREGT Thijs | Holandsko | 23:35 | ||
69. | TSIMOSHYK Uladzislai | Bielorusko | 24:46 | ||
70. | COMA Richard | Slovensko | 24:48 | ||
71. | KOLEV Yoan | Bulharsko | 24:57 | ||
72. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 25:03 | ||
73. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 25:10 | ||
74. | PALIAKOU Uladzislau | Bielorusko | 25:39 | ||
75. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 28:20 | ||
76. | LESSECHKO Dmitriy | Vino - Astana Motors | 28:55 | ||
77. | BLAVAKIS Emmanouil | Grécko | 29:09 | ||
78. | DYANKOV Denis | Bulharsko | 31:46 | ||
79. | ILIć Ognjen | Srbsko | 50:41 | ||
80. | MOJSILOVIć Ivan | Srbsko | 51:11 | ||
81. | KARATOVIC Daniel | Srbsko | 51:11 | ||
82. | PAPADOPOULOS Apostolos | Grécko | 52:11 | ||
83. | ZEMAN Alex | Slovensko | 52:34 | ||
84. | VAN AGTMAAL Jeffrey | Holandsko | 55:29 |
3b | 1.8. | Mionica > Mionica | 96 km | Bobbo |
profil etapy, 1140 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Vo štvrtok popoludní bola trasa rovinatá a nikomu sa v závere nepodarilo oddeliť od hlavnej skupiny. Špurt vyhral iba 20-ročný Riccardo Bobbo z Delio Gallina - Colosio. Polovica Slovákov finišovala v hlavnom poli. Patrik Tybor stratil minútu a pol, takže stratil šancu na desiatu priečku v GC. Dôvodom je pobyt v úniku, čím sa chcel pokúsiť o etapový triumf i prienik do Top 10. Pelotón mu to ale znemožnil.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | BOBBO Riccardo | Delio Gallina - Colosio | 2:16:23 | 7 | ||||
2. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 00:00 | 3 | ||||
3. | GANDIN Stefano | Taliansko | 00:00 | 1 | ||||
4. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 00:00 | |||||
5. | KALABA Dusan | Ferei Pro Cycling Team | 00:00 | |||||
6. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 00:00 |
24. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
37. | BERES Stanislav | Slovensko | 00:00 | ||
39. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 00:00 | ||
44. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
46. | COMA Richard | Slovensko | 00:00 | ||
51. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 00:52 | ||
65. | ZEMAN Alex | Slovensko | 01:36 | ||
67. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 01:36 | ||
69. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 01:36 | ||
70. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:36 | ||
71. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:36 |
7. | FAVERO Emanuele | Taliansko | 00:00 | ||
8. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:00 | ||
9. | STANKOVIC Marko | Srbsko | 00:00 | ||
10. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 00:00 | ||
11. | ARTZ Bart | Holandsko | 00:00 | ||
12. | BAUCE Davide | Taliansko | 00:00 | ||
13. | SALVADOR Enrico | Taliansko | 00:00 | ||
14. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
15. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 00:00 | ||
16. | MIAZGA Maksim | Minsk Cycling Club | 00:00 | ||
17. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 00:00 | ||
18. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 00:00 | ||
19. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 00:00 | ||
20. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 00:00 | ||
21. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:00 | ||
22. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 00:00 | ||
23. | VAN DER HEIJDEN Maik | Holandsko | 00:00 | ||
24. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
25. | VERMEULEN Moran | Rakúsko | 00:00 | ||
26. | KHADYLBEK Kairat | Vino - Astana Motors | 00:00 | ||
27. | PÖLL Stefan | Rakúsko | 00:00 | ||
28. | LEONI Alberto | Taliansko | 00:00 | ||
29. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 00:00 | ||
30. | PEGORARO Matteo Gino | Taliansko | 00:00 | ||
31. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:00 | ||
32. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 00:00 | ||
33. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:00 | ||
34. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 00:00 | ||
35. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 00:00 | ||
36. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
37. | BERES Stanislav | Slovensko | 00:00 | ||
38. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 00:00 | ||
39. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 00:00 | ||
40. | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | 00:00 | ||
41. | AZHI Ivan | Bulharsko | 00:00 | ||
42. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 00:00 | ||
43. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 00:00 | ||
44. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
45. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
46. | COMA Richard | Slovensko | 00:00 | ||
47. | KOLEV Yoan | Bulharsko | 00:10 | ||
48. | SEMENOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:33 | ||
49. | DIMOV Plamen | Bulharsko | 00:41 | ||
50. | PALIAKOU Uladzislau | Bielorusko | 00:52 | ||
51. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 00:52 | ||
52. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 00:52 | ||
53. | TSIMOSHYK Uladzislai | Minsk Cycling Club | 00:55 | ||
54. | TREVISOL Marco | Taliansko | 00:55 | ||
55. | FORRAY Andras | Pannon Cycling Team | 00:55 | ||
56. | SCANDIUZZI Davide | Taliansko | 00:55 | ||
57. | PAPADOPOULOS Apostolos | Grécko | 00:55 | ||
58. | FRIEDL Nils | Rakúsko | 00:55 | ||
59. | BLAVAKIS Emmanouil | Grécko | 00:55 | ||
60. | KUS Adam | Team Hurom | 00:55 | ||
61. | LESSECHKO Dmitriy | Vino - Astana Motors | 00:55 | ||
62. | DYANKOV Denis | Bulharsko | 01:02 | ||
63. | GRATZER Alexander | Rakúsko | 01:25 | ||
64. | MOJSILOVIć Ivan | Srbsko | 01:33 | ||
65. | ZEMAN Alex | Slovensko | 01:36 | ||
66. | MAIER Florian | Rakúsko | 01:36 | ||
67. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 01:36 | ||
68. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 01:36 | ||
69. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 01:36 | ||
70. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:36 | ||
71. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:36 | ||
72. | INNOCENTI Simone | Taliansko | 01:47 | ||
73. | MENEGALE Elia | Taliansko | 02:18 | ||
74. | ZANANDREA Simone | Taliansko | 02:27 | ||
75. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 02:55 | ||
76. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 02:55 | ||
77. | GEVERS Robbie | Holandsko | 03:13 | ||
78. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 04:03 | ||
79. | KARATOVIC Daniel | Srbsko | 04:18 | ||
80. | BARENDREGT Thijs | Holandsko | 04:30 | ||
81. | BIALIAUSKI Vasili | Minsk Cycling Club | 04:43 | ||
DNS | ILIć Ognjen | Srbsko | neštart. | ||
DNS | GODRIE Stan | Holandsko | neštart. | ||
DNS | VAN AGTMAAL Jeffrey | Holandsko | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | SALVADOR Enrico | Taliansko | 8:44:53 | 1 | ||||
2. | VERMEULEN Moran | Rakúsko | 00:15 | |||||
3. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:17 | |||||
4. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 00:18 | |||||
5. | GANDIN Stefano | Taliansko | 00:19 | |||||
6. | FAVERO Emanuele | Taliansko | 00:21 |
11. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 02:01 | ||
15. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 03:37 | ||
22. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 05:01 | ||
41. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 09:44 | ||
57. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 17:19 | ||
59. | BERES Stanislav | Slovensko | 17:33 | ||
63. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 19:51 | ||
67. | COMA Richard | Slovensko | 24:48 | ||
68. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 25:03 | ||
72. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 26:46 | ||
80. | ZEMAN Alex | Slovensko | 54:10 |
7. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:21 | ||
8. | PÖLL Stefan | Rakúsko | 00:21 | ||
9. | PEGORARO Matteo Gino | Taliansko | 00:21 | ||
10. | VAN DER HEIJDEN Maik | Holandsko | 02:01 | ||
11. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 02:01 | ||
12. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 02:01 | ||
13. | BAUCE Davide | Taliansko | 02:13 | ||
14. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 02:27 | ||
15. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 03:37 | ||
16. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 04:07 | ||
17. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 04:15 | ||
18. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 04:18 | ||
19. | LEONI Alberto | Taliansko | 04:19 | ||
20. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 04:29 | ||
21. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 04:44 | ||
22. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 05:01 | ||
23. | ARTZ Bart | Holandsko | 06:25 | ||
24. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 06:39 | ||
25. | KALABA Dusan | Ferei Pro Cycling Team | 06:51 | ||
26. | STANKOVIC Marko | Srbsko | 06:53 | ||
27. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 06:55 | ||
28. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 06:58 | ||
29. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 07:05 | ||
30. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 07:05 | ||
31. | KUS Adam | Team Hurom | 07:10 | ||
32. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 07:21 | ||
33. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 07:21 | ||
34. | KHADYLBEK Kairat | Vino - Astana Motors | 07:50 | ||
35. | TREVISOL Marco | Taliansko | 08:07 | ||
36. | GRATZER Alexander | Rakúsko | 08:37 | ||
37. | MIAZGA Maksim | Minsk Cycling Club | 08:41 | ||
38. | FRIEDL Nils | Rakúsko | 08:51 | ||
39. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 09:33 | ||
40. | BOBBO Riccardo | Taliansko | 09:36 | ||
41. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 09:44 | ||
42. | ZANANDREA Simone | Taliansko | 09:45 | ||
43. | SEMENOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 10:02 | ||
44. | MENEGALE Elia | Taliansko | 10:14 | ||
45. | INNOCENTI Simone | Taliansko | 10:16 | ||
46. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 10:39 | ||
47. | AZHI Ivan | Bulharsko | 10:42 | ||
48. | MAIER Florian | Rakúsko | 10:53 | ||
49. | DIMOV Plamen | Bulharsko | 11:23 | ||
50. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 14:50 | ||
51. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 15:02 | ||
52. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 15:34 | ||
53. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 15:59 | ||
54. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 16:37 | ||
55. | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | 16:38 | ||
56. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 17:15 | ||
57. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 17:19 | ||
58. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 17:23 | ||
59. | BERES Stanislav | Slovensko | 17:33 | ||
60. | FORRAY Andras | Pannon Cycling Team | 17:35 | ||
61. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 18:47 | ||
62. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 19:40 | ||
63. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 19:51 | ||
64. | GEVERS Robbie | Holandsko | 21:13 | ||
65. | SCANDIUZZI Davide | Taliansko | 21:35 | ||
66. | BIALIAUSKI Vasili | Minsk Cycling Club | 22:59 | ||
67. | COMA Richard | Slovensko | 24:48 | ||
68. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 25:03 | ||
69. | KOLEV Yoan | Bulharsko | 25:07 | ||
70. | TSIMOSHYK Uladzislai | Minsk Cycling Club | 25:41 | ||
71. | PALIAKOU Uladzislau | Bielorusko | 26:31 | ||
72. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 26:46 | ||
73. | BARENDREGT Thijs | Holandsko | 28:05 | ||
74. | LESSECHKO Dmitriy | Vino - Astana Motors | 29:50 | ||
75. | BLAVAKIS Emmanouil | Grécko | 30:04 | ||
76. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 31:15 | ||
77. | DYANKOV Denis | Bulharsko | 32:48 | ||
78. | MOJSILOVIć Ivan | Srbsko | 52:44 | ||
79. | PAPADOPOULOS Apostolos | Grécko | 53:06 | ||
80. | ZEMAN Alex | Slovensko | 54:10 | ||
81. | KARATOVIC Daniel | Srbsko | 55:29 |
4. | 2.8. | Mionica > Pozarevač | 155 km | Cully |
profil etapy, 1293 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu) |
Záverečný srbský deň mal tiež rovinatý charakter. Keďže boli Slováci mimo poradia a zle šprintujú, skúšať to už mohli iba v únikoch. Tie začína obľubovať Ján Andrej Cully, ktorý nastúpil hlavnému poľu štyridsať kilometrov pred cieľom. Po chvíli ho doskočil Srb Marko Danilovič a šli vo dvojici. Aj keď im pelotón nedal dýchať a ani raz nemali viac ako pol minúty náskoku, tuho bojovali. Dvetisíc metrov pred cieľom mali k dobru desať sekúnd a talianske šprintérske celky to rozbiehali. Zdalo sa, že to do úspešného konca nedovedú, ale netaktizovali, makali až do cieľa a tam bol 23-ročný Bratislavčan silnejší. Pripísal si tretie víťazstvo za posledných päť týždňov a štvrté v kariére. Vlani vyhral etapu v Kamerune, tento rok ITT na domácom šampionáte a etapu v Bulharsku.
Celkové poradie ovládol Talian Enrico Salvador z tímu Northwave-Cofiloc, čo je podobný tím zameraný na výchovu talentov ako Štočkovo Petroli Firenze. Marek Čanecký skončil jedenásty. Mal smolu, že nezachytil rozhodujúci únik v stredu. Už o pár dní čaká Slovákov cesta na ME do Alkmaaru.
Vyjadrenie Jána Andreja Cullyho (víťaz) |
"Dnes bola na programe posledná etapa, profilovo relatívne rovinatá, iba s dvomi kratšími stúpaniami. Do toho druhého, okolo 45. km pred cieľom, nám Martin Mahďar urobil perfektnú pozíciu a na prehupe som sa rozhodol to vyskúšať a nastúpiť si. Marek Čanecký kontroloval ďalšie skupiny ktoré sa za mnou tvorili a pomohol mi tak vybudovať náskok do jednej minúty. 10 km do cieľa ma došiel ďalší pretekár a náš náskok klesol na 30 sekúnd. Držali sme ho zubami-nechtami, čo sa podarilo udržať až po pásku, aj keď iba o sekundu, a tak vyhrať etapu. Chcel by som poďakovať celému tímu za skvelú spoluprácu." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 3:44:18 | 7 | ||||
2. | DANILOVIČ Marko | Srbsko | 00:00 | 3 | ||||
3. | INNOCENTI Simone | Taliansko | 00:01 | 1 | ||||
4. | MENEGALE Elia | Taliansko | 00:01 | |||||
5. | STANKOVIC Marko | Srbsko | 00:01 | |||||
6. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 00:01 |
20. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 00:01 | ||
22. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
35. | BERES Stanislav | Slovensko | 00:01 | ||
43. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
45. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 00:01 | ||
47. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 00:01 | ||
48. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
53. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
66. | ZEMAN Alex | Slovensko | 06:36 | ||
71. | COMA Richard | Slovensko | 06:36 |
7. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 00:01 | ||
8. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:01 | ||
9. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 00:01 | ||
10. | VAN DER HEIJDEN Maik | Holandsko | 00:01 | ||
11. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 00:01 | ||
12. | TSIMOSHYK Uladzislai | Minsk Cycling Club | 00:01 | ||
13. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 00:01 | ||
14. | BOBBO Riccardo | Taliansko | 00:01 | ||
15. | KALABA Dusan | Ferei Pro Cycling Team | 00:01 | ||
16. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 00:01 | ||
17. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 00:01 | ||
18. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 00:01 | ||
19. | FAVERO Emanuele | Taliansko | 00:01 | ||
20. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 00:01 | ||
21. | KHADYLBEK Kairat | Vino - Astana Motors | 00:01 | ||
22. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
23. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 00:01 | ||
24. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 00:01 | ||
25. | KUS Adam | Team Hurom | 00:01 | ||
26. | GRATZER Alexander | Rakúsko | 00:01 | ||
27. | ARTZ Bart | Holandsko | 00:01 | ||
28. | BAUCE Davide | Taliansko | 00:01 | ||
29. | SALVADOR Enrico | Taliansko | 00:01 | ||
30. | VERMEULEN Moran | Rakúsko | 00:01 | ||
31. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 00:01 | ||
32. | AZHI Ivan | Bulharsko | 00:01 | ||
33. | PÖLL Stefan | Rakúsko | 00:01 | ||
34. | GANDIN Stefano | Taliansko | 00:01 | ||
35. | BERES Stanislav | Slovensko | 00:01 | ||
36. | PEGORARO Matteo Gino | Taliansko | 00:01 | ||
37. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:01 | ||
38. | KOLEV Yoan | Bulharsko | 00:01 | ||
39. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 00:01 | ||
40. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 00:01 | ||
41. | GEVERS Robbie | Holandsko | 00:01 | ||
42. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 00:01 | ||
43. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
44. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 00:01 | ||
45. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 00:01 | ||
46. | TREVISOL Marco | Taliansko | 00:01 | ||
47. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 00:01 | ||
48. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
49. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:01 | ||
50. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 00:01 | ||
51. | MAIER Florian | Rakúsko | 00:01 | ||
52. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 00:01 | ||
53. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:01 | ||
54. | DIMOV Plamen | Bulharsko | 00:01 | ||
55. | FRIEDL Nils | Rakúsko | 00:01 | ||
56. | ZANANDREA Simone | Taliansko | 00:01 | ||
57. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:01 | ||
58. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 00:01 | ||
59. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 00:01 | ||
60. | MIAZGA Maksim | Minsk Cycling Club | 00:01 | ||
61. | MOJSILOVIć Ivan | Srbsko | 06:36 | ||
62. | PALIAKOU Uladzislau | Bielorusko | 06:36 | ||
63. | FORRAY Andras | Pannon Cycling Team | 06:36 | ||
64. | BLAVAKIS Emmanouil | Grécko | 06:36 | ||
65. | PAPADOPOULOS Apostolos | Grécko | 06:36 | ||
66. | ZEMAN Alex | Slovensko | 06:36 | ||
67. | LEONI Alberto | Taliansko | 06:36 | ||
68. | SCANDIUZZI Davide | Taliansko | 06:36 | ||
69. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 06:36 | ||
70. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 06:36 | ||
71. | COMA Richard | Slovensko | 06:36 | ||
72. | DYANKOV Denis | Bulharsko | 06:36 | ||
73. | BARENDREGT Thijs | Holandsko | 06:36 | ||
74. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 06:36 | ||
75. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 06:44 | ||
76. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 06:44 | ||
DNF | LESSECHKO Dmitriy | Vino - Astana Motors | odstúpil | ||
DNF | SEMENOV Alexandr | Vino - Astana Motors | odstúpil | ||
DNF | BALÁZSI Lóránt | Team Novak | odstúpil | ||
DNF | BIALIAUSKI Vasili | Minsk Cycling Club | odstúpil | ||
DNF | KARATOVIC Daniel | Srbsko | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | SALVADOR Enrico | Taliansko | 12:29:12 | 40 | ||||
2. | VERMEULEN Moran | Rakúsko | 00:15 | 30 | ||||
3. | OVSYANNIKOV Alexandr | Vino - Astana Motors | 00:17 | 25 | ||||
4. | PELIKÁN János | Pannon Cycling Team | 00:18 | 20 | ||||
5. | GANDIN Stefano | Taliansko | 00:19 | 15 | ||||
6. | FAVERO Emanuele | Taliansko | 00:21 | 10 |
11. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 02:01 | ||
15. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 03:37 | ||
21. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 04:50 | ||
39. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 09:44 | ||
53. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 17:19 | ||
55. | BERES Stanislav | Slovensko | 17:33 | ||
57. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 19:51 | ||
62. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 25:03 | ||
66. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 26:46 | ||
68. | COMA Richard | Slovensko | 31:23 | ||
76. | ZEMAN Alex | Slovensko | 1:00:45 |
7. | BUDZINSKI Marcin | Team Hurom | 00:21 | 5 | |
8. | PÖLL Stefan | Rakúsko | 00:21 | 3 | |
9. | PEGORARO Matteo Gino | Taliansko | 00:21 | 3 | |
10. | VAN DER HEIJDEN Maik | Holandsko | 02:01 | 3 | |
11. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 02:01 | ||
12. | KLIMIANKOU Kanstantsin | Ferei Pro Cycling Team | 02:01 | ||
13. | BAUCE Davide | Taliansko | 02:13 | ||
14. | RESTREPO Jaime | Team Novak | 02:27 | ||
15. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 03:37 | ||
16. | PIASKOWY Emanuel | Team Hurom | 04:07 | ||
17. | MARCHUK Dzianis | Bielorusko | 04:15 | ||
18. | KIBISAU Uladzislau | Bielorusko | 04:18 | ||
19. | JABRAYILOV Samir | Minsk Cycling Club | 04:29 | ||
20. | ARROYAVE CAŇAS Daniel | Team Novak | 04:44 | ||
21. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 04:50 | ||
22. | ARTZ Bart | Holandsko | 06:25 | ||
23. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Ferei Pro Cycling Team | 06:39 | ||
24. | KALABA Dusan | Ferei Pro Cycling Team | 06:51 | ||
25. | STANKOVIC Marko | Srbsko | 06:53 | ||
26. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 06:55 | ||
27. | MORICZ Daniel | Pannon Cycling Team | 06:58 | ||
28. | OROSZ Gergő | Pannon Cycling Team | 07:05 | ||
29. | KUS Adam | Team Hurom | 07:10 | ||
30. | KLISURIć Stevan | Srbsko | 07:21 | ||
31. | GALOVIć Andrej | Srbsko | 07:21 | ||
32. | KHADYLBEK Kairat | Vino - Astana Motors | 07:50 | ||
33. | TREVISOL Marco | Taliansko | 08:07 | ||
34. | GRATZER Alexander | Rakúsko | 08:37 | ||
35. | MIAZGA Maksim | Minsk Cycling Club | 08:41 | ||
36. | FRIEDL Nils | Rakúsko | 08:51 | ||
37. | MOLINA Wilmar | Team Novak | 09:33 | ||
38. | BOBBO Riccardo | Taliansko | 09:36 | ||
39. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 09:44 | ||
40. | ZANANDREA Simone | Taliansko | 09:45 | ||
41. | INNOCENTI Simone | Taliansko | 10:12 | ||
42. | MENEGALE Elia | Taliansko | 10:14 | ||
43. | STEFANOVIć Stefan | Srbsko | 10:39 | ||
44. | AZHI Ivan | Bulharsko | 10:42 | ||
45. | MAIER Florian | Rakúsko | 10:53 | ||
46. | LEONI Alberto | Taliansko | 10:54 | ||
47. | DIMOV Plamen | Bulharsko | 11:23 | ||
48. | GASIOROWSKI Mariusz | Team Hurom | 13:40 | ||
49. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 15:02 | ||
50. | VOLKAU Ilya | Bielorusko | 15:34 | ||
51. | DANILOVIć Marko | Srbsko | 15:52 | ||
52. | VESELINOVIć Dušan | Srbsko | 17:15 | ||
53. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 17:19 | ||
54. | ĐURIć Đorđe | Srbsko | 17:23 | ||
55. | BERES Stanislav | Slovensko | 17:33 | ||
56. | PIASHKUN Alexei | Ferei Pro Cycling Team | 19:40 | ||
57. | GAVENDA Miroslav | Slovensko | 19:51 | ||
58. | GEVERS Robbie | Holandsko | 21:13 | ||
59. | IVASHKIN Anton | Minsk Cycling Club | 21:25 | ||
60. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 23:12 | ||
61. | FORRAY Andras | Pannon Cycling Team | 24:10 | ||
62. | KAŠKO Dávid | Slovensko | 25:03 | ||
63. | KOLEV Yoan | Bulharsko | 25:07 | ||
64. | BUDZINSKI Tomasz | Team Hurom | 25:30 | ||
65. | TSIMOSHYK Uladzislai | Minsk Cycling Club | 25:41 | ||
66. | LAJCHA Juraj | Slovensko | 26:46 | ||
67. | SCANDIUZZI Davide | Taliansko | 28:10 | ||
68. | COMA Richard | Slovensko | 31:23 | ||
69. | PALIAKOU Uladzislau | Bielorusko | 33:06 | ||
70. | BARENDREGT Thijs | Holandsko | 34:40 | ||
71. | BLAVAKIS Emmanouil | Grécko | 36:39 | ||
72. | ZIELINSKI Kamil | Team Hurom | 37:58 | ||
73. | DYANKOV Denis | Bulharsko | 39:23 | ||
74. | MOJSILOVIć Ivan | Srbsko | 59:19 | ||
75. | PAPADOPOULOS Apostolos | Grécko | 59:41 | ||
76. | ZEMAN Alex | Slovensko | 1:00:45 |