Priaznivci športu a fanúšikovia Petra Sagana sa môžu tešiť na očakávanú decembrovú chuťovku. Na slovenské pulty sa dostáva autobiografická kniha MÔJ SVET, ktorá je Petrovou osobnou výpoveďou. V knihe, ktorá je plná emócií a napätia, sa vyjadruje k svojmu detstvu, začiatkom v cyklistike a stručne hodnotí predchádzajúce roky, odkedy ako 19-ročný vstúpil do profi cyklistiky. Hlavná časť knihy sa však venuje trom rokom, v ktorých Peter opakovane zvíťazil na majstrovstvách sveta.

Pútavý príbeh knihy MÔJ SVET nás zavedie do obdobia, kedy Peter Sagan vstúpil do profesionálnej cyklistiky a zachytáva po sebe idúce tri roky svetového šampionátu UCI v Richmonde v roku 2015, v Dauhe v roku 2016 a v Bergene v roku 2017, kedy Peter Sagan dosiahol nemožné: trikrát po sebe zvíťazil. Peter opisuje svoje zážitky z pretekov okolo Flámska z jari 2016 veľmi autenticky:
 
"Asi v polovici výstupu na Kwaremont sa stalo čosi nečakané. Kwiato, ktorý sa predtým tak tvrdo a rázne chopil príležitosti, začal ochabovať. Vycítil som, že ho zmáha bolesť, ako sa to stalo mne pred tromi rokmi – 240 kilometrov? Žiaden problém. No keď vás to zasiahne, 255 cítite, ako keby to bolo 355.
    
Keď sme s Vanmarckom prechádzali námestím na vrchole stúpania a pokračovali po falošnej rovine, zozadu k nám doľahol ešte väčší rev. Fabian Cancellara sa šplhal na Oude Kwaremont naposledy vo svojej kariére a toto bol nepochybne najrýchlejší zo všetkých jeho výstupov po slávnom starom úseku dlažobných kociek. Predbehol Kwiata aj všetkých ostatných, ktorí boli s nami na začiatku tohto krátkeho výstupu, a teraz nám dýchal na chrbát."
 
S úprimnosťou a s jeho typickým humorom, Peter odhalí aj detaily jeho cesty k víťazstvám, porozpráva o svojich sklamaniach, a aj o tom, čo stálo v pozadí jeho diskvalifikácie z Tour de France 2017. Fanúšikovia sa dozvedia, ako sa pozerá na šport, čo je pre muža s prezývkou „Tourminátor“ najväčšou motiváciou, čo ho inšpiruje i to, čo si myslí o jazdcoch v pelotóne. Kniha v zahraničí vychádza v 13 cudzích jazykoch.
 
Peter nezabúda na fanúšikov, pozdravuje ich prostredníctvom video upútavky:
 
 
Objednajte si knihu už teraz!
Kniha sa na slovenských pultoch objavila práve dnes 5. decembra a má 336 strán + 16 strán fotografickej prílohy. Vydavateľom knihy na Slovensku je Eastone Books. Knihu si možno objednať v online kníhkupectvách siete Martinus a Panta Rhei. Odporúčaná cena knihy je 22,99 eur.
 
Odkaz na knihu v Martinuse