• BAHRAIN-MERIDA
  • SILEX
  • ROTOR
  • M#RIDA
  • Dukla Banská Bystrica

Ewan sa cítil zvláštne

Okolo Turecka zavítalo aj na Gallipoli, ktoré sa nezmazateľne zapísalo do histórie kvôli prvej svetovej vojne. Na tomto mieste zviedli veľký boj jednotky Britského impéria, Francúzska a Osmanskej ríše. Caleb Ewan atmosféru bojov cítil. „Je zvláštne tu pretekať. O tejto bitke sa učíme na základných školách, nikdy som si nemyslel, že tu raz skončím.“ V bitke o Gallipoli padlo až 26-tisíc Austrálčanov. (19.04.2019, jj)

Sky ako Ineos už v Romandii

Prvotné plány hovorili o tom, že tím Sky bude pod novým menom pretekať až na podujatí Tour de Yorkshire, ktoré začína 2. mája. Lenže kvôli pravidlám UCI nemôže jeden tím jazdiť na dvoch pretekoch pod inými názvami. Preto ku zmene príde už na Okolo Romandie, ktoré bude prebiehať od 30. apríla do 5. mája. Sky tak naposledy uvidíme v cyklistickom pelotóne na L-B-L. (19.04.2019, jj)

Merckx kritizuje Avermaeta

Legende svetovej cyklistiky sa nepáči, aké výsledky na jar dosahuje Greg van Avermaet. Eddy Merckx ho však ešte neodpísal. „Som sklamaný z výkonnosti Avermaeta. Ani raz nebol vo finále. Na jar zatiaľ neuspel, stále ale môže vyhrať Amstel Gold Race,“ uviedol Merckx, ktorý dúfa, že Peter Sagan zabojuje o výhru nielen túto nedeľu, ale aj na L-B-L. (18.04.2019, jj)

Bennett si musí počkať až na Vueltu

Napriek forme Sam Bennett nepôjde na Giro a ani TdF, čo ho veľmi mrzí, ale rešpektuje tímové rozhodnutie. "Chcel som ísť na tie GT, ale už na to nemyslím. Naďalej budem pristupovať k svojim povinnostiam ako profesionál a budem chcieť vyhrať, kdekoľvek pôjdem. Stále som veľmi hrdý, že môžem jazdiť v Bore," povedal jazdec, ktorý si drží v zálohe účasť na Vuelte. (18.04.2019, ts)

Bardet ešte neskáče od radosti

Jedna z najväčších hviezd zoskupenia Ag2r má za sebou prvé preteky po ťažkom páde. Romain Bardet včera absolvoval podujatie Paríž – Camembert, na ktorom obsadil 42. miesto. „Som rád, že už môžem súťažiť, ale kondične na tom ešte nie som dobre. Som ďaleko od optimálneho stavu, ale zúčastním sa ardenských klasík,“ vyhlásil pre francúzsky portál L'Équipe. (17.04.2019, jj)

Mohorič predĺžil zmluvu s Bahrajn-Merida

Matej Mohorič zostane v celku Bahrajn - Merida až do konca sezóny 2021. "V minulom roku som urobil rozhodujúci krok, bol najlepším v mojej kariére, a v tomto tíme sa cítim veľmi dobre," povedal 24-ročný slovinský jazdec, ktorý sa v blízkej budúcnosti bude maximálne rozvíjať ako jazdec na klasiky, ale postupne sa plánuje zameriavať na celkové poradie. (17.04.2019, ts)

Campenaerts vytvoril rekord v hodinovke

Victor Campenaerts je novým držiteľom rekordu v hodinovke, keď v mexickom Aguascalientes vo vysokej nadmorskej výške 1800 metrov prekonal za 60 minút dĺžku 55,089 km a doterajšieho rekordéra Wigginsa pokoril o 563 metrov. Belgický jazdec sa intenzívne pripravoval na tento pokus niekoľko mesiacov a bol veľmi rád, že dokázal zlomiť magickú hranicu 55 km. (16.04.2019, ts)

Benoot má natrhnutý sval

Tiesj Benoot sa v nedeľu opäť narodil. Po kolízii, pri ktorej rozbil zadné okno na aute tímu Jumbo – Visma, opustil podujatie Paríž – Roubaix a zároveň tak skončila jeho jarná časť sezóny. „Vyšetrenie ukázalo, že nepotrebuje operáciu. Má na tele veľa odrenín a modrín, tiež natrhnutý sval na stehne, takže bude musieť pár týždňov oddychovať,“ povedal Maarten Meirhaeghe, lekár Lotto Soudal. (16.04.2019, jj)

Budapešť sa chystá na Giro

Talianske preteky odštartujú v roku 2020 v Budapešti a vôbec prvýkrát v histórii zavíta podujatie Grand Tour do strednej Európy. V Maďarsku sa uskutočnia tri etapy a štartovať sa bude časovkou v hlavnom meste. "Veľmi sme chceli získať Giro a takto prezentovať našu krajinu," povedal zástupca primátora a na organizáciu sľúbil využiť okolo 24 miliónov eur. (16.04.2019, ts)

Jarlinson Pantano bol testovaný na EPO

Kolumbijský vrchár bol pozitívne testovaný na neslávne známu látku EPO počas dopingovej kontroly mimo súťaž 26. februára. Jeho súčasný zamestnávateľ Trek -Segafredo ho okamžite suspendoval a UCI voči nemu začala antidopingové konanie. Víťaz etapy na TdF z roku 2016 teraz musí s najväčšou pravdepodobnosťou očakávať tvrdý trest. (15.04.2019, ts)

Wiggins vraj podržal Frooma u Sky

Vojna medzi Chrisom Froomom a Bradleyom Wigginsom pokračuje. Froome minulý týždeň vyhlásil, že sa obával o Wigginsa na TdF v roku 2012, bál sa, že opäť vybuchne. Wiggins na to reagoval úprimnosťou, a to, že iba vďaka nemu Froome zostal u Sky. “Brailsford prišiel a povedal mi, že ho asi nepodpíše. Reagoval som, že sa osvedčil, že by mal dostať zmluvu,“ uviedol Wiggins vo svojej šou. (15.04.2019, jj)

Dukla udávala tón českému poháru

V Kyjove sa konalo tradičné kolo Českého pohára. Keďže Dukla BB počas víkendu nemala UCI program mimo pár členov repre U23, štartovala tu. V českej konkurencii bez viacerých lídrov Elkovu, no inak s kompletnou špičkou a poľským Huromom i rakúskym WSA tvrdili muziku celé preteky a traja finišovali v Top 6. Zvíťazil Poliak Piaskowy pred Čaneckým. Cully 4., Tybor 6. (15.04.2019, lt)

Juniorské Paríž - Roubaix dokončili traja Slováci

Juniorskú reprezentáciu sme mali na štarte Paríž - Roubaix. Tím pod vedením Milana Novosada dopadol o niečo lepšie ako v minulých rokoch, keď boli klasifikovaní iba jeden až dvaja pretekári. Dnes sa to podarilo trom - Kramarčíkovi zo Slávie ŠG TN, Gajdulovi z CyS Akadémie a Rovderovi z Cyklo Spiš. Na víťaza stratili 11 minút okolo Top 60. Zelina zo Žiaru prišiel do cieľa tesne po limite. (14.04.2019, lt)

Alaphilippe pôjde na Brabantský šíp

Po ťažkom páde v tretej etape na Okolo Baskicka Julian Alaphilippe z podujatia odstúpil. Francúz vyviazol z kolízie bez zlomenín, a preto môže štartovať už túto stredu na Brabantskom šípe. „Dnes som už trochu jazdil. Dúfam, že v tom budem môcť pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Na Brabatskom šípe by som sa chcel vrátiť do rytmu,“ citovali Alaphilippa noviny Nieuws Blad. (14.04.2019, jj)

Fuglsang nahnevaný zo straty pódia v Baskicku

Dánsky jazdec bol sklamaný z rozhodnutia jury, ktorá posunula Buchmanna na konečné pódium. "Nikdy predtým som sa nestretol s niečím podobným. On nemal technický problém alebo pád. Išiel zle! Je to smiešne. Nie je normálne, keď absolvujete pódiový ceremoniál, a potom vás preradia na štvrté miesto," povedal rozčarovaný Jakob Fuglsang. (14.04.2019, ts)

Kittelov agent bráni klienta

Nemecký šprintér čelí kritike a na scéne sa objavili klebety o tom, že má problémy s alkoholom. Agent Marcela Kittela tieto zvesti odmieta. „Neviem, odkiaľ to niektorí ľudia majú. Keby to bola pravda, bol by som prvý, kto by ho na to upozornil. Marcel žije profesionálne,“ uviedol muž, ktorý okrem Kittela v cyklistickom svete zastupuje aj Tonyho Martina alebo Maximiliana Schachmanna. (13.04.2019, jj)

Vedenie Okolo Slovenska rokuje s A.S.O.

Preteky Okolo Slovenska získavajú meno aj v najvyšších kruhoch cyklistiky. Členovia organizačného výboru Peter Privara, Katarina Jakubová, Ľudovít Lučanič a Karol Školník boli pozvaní spoločnosťou A.S.O. na nedeľňajší monument Paríž - Roubaix, kde budú rokovať o ponuke organizátora Tour de France na spoluprácu pri našich najvýznamnejších pretekoch. (12.04.2019, lt)

Greipel stratil šprintérsky inštinkt

André Greipel priznal, že vo veku 36 rokov nie je tým šprintérom, čo býval. "Môj inštinkt je preč. Fyzicky som síce v poriadku, v tréningu dosahujem dobré čísla, ale už sa viac necítim byť pripravený bojovať o správne pozície.  Asi je to vekom, ale budem hľadať dôvody, prečo to už nefunguje," povedal držiteľ jedného tohtoročného triumfu. (12.04.2019, ts)

Sagan si pozrel kockové úseky na Roubaix

Peter Sagan si bol pozrieť dôležité úseky na P-R. "Kocky sú vždy kocky, nikdy to nie je dobrý terén. Obhájiť titul by bolo pekné, ale nemyslím na to. Na Roubaix sa môže toho stať veľa. Mnoho ročníkov som tu mal smolu, v minulom som vyhral." Zároveň bol uvedený do siene slávy podujatia, keď dostal plaketu s menom v legendárnej sprche. (12.04.2019, ts)

Slovenskí juniori sa predstavia na P-R

Svoje sily si zmerajú na Pekle severu aj naši juniori. Farby slovenskej reprezentácie bude v nedeľu hájiť šestica Pavol Kramarčík, Simon Nagy (2x Slávia ŠG Trenčín), Marek Gajdula (CYS Akadémia PS), Pavol Rovder (Cyklo Spiš)  a dvojica z MŠK CK Žiar nad Hronom Andrej Zelina a Matúš Baniar. Miesto náhradníkov zaujal Gajdulov kolega David Sikora a Tobias Vančo (ŠK Dubnica n/V). (11.04.2019, jh)
janom 2019