• Výrazné zníženie cien starších modelov
  • Bahrain-Merida Pro Cycling Team
  • Merida Slovakia
  • Big.Seven & Big.Nine
  • Rotor
  • Scultura Disc

Morton sa teší do Kalifornie

Austrálsky cyklista Lachlan Morton je spokojný so svojim vystúpením na práve skončenom Tour of the Alps. Teraz svoje myšlienky sústreďuje na americké podujatia. "Okolo Kalifornie bude mojim vrcholom v prvej časti sezóny. Minulý rok som tu dosiahol pekné výsledky, no myslím si, že teraz môžem byť lepší." Morton pocestuje tiež do Colorada.  (21.04.2018, jj)

Valverde má stále veľké ciele

Španielsky cyklista oslávi o niekoľko dní už 38 rokov, ale stále má prečo súťažiť. "Chcem ešte vyhrať TdF a svetový šampionát. To prvé želanie sa mi už asi nesplní, no v Innsbrucku mám ideálnu príležitosť získať dúhový dres na trati, ktorá mi veľmi vyhovuje. Je to môj hlavný cieľ tejto sezóny. A v tej budúcej si chcem vyskúšať Ronde." (21.04.2018, ts)

Peter Sagan v nedeľu príde na Detskú Tour

Deti, ktoré sa v nedeľu 22. apríla zúčastnia 2. kola Detskej Tour Petra Sagana, sa môžu tešiť na špeciálny bonus. Podporiť ich príde samotný trojnásobný majster sveta, ktorý je v týchto dňoch pár dní na Slovensku. Ak chcete ešte na poslednú chvíľu prihlásiť svoje dieťa do súťaže, propozície nájdete na stránkach detskatour.sk (20.04.2018, lt)

Armstrong zaplatí Landisovi milión dolárov

Američan Lance Armstrong sa dohodol na mimosúdnom vysporiadaní s vládou Spojených štátov Amerických a Floydom Landisom. Celkovo obom stranám vyplatí takmer sedem miliónov dolárov. "Od roku 2013 sa snažím prijať zodpovednosť za svoje chyby. Som rád, že je konečne medzi nami mier. Teším sa, že sa už budem môcť naplno venovať svojej rodine."  (20.04.2018, jj)

Na naše cesty zavíta elita svojich kategórií

Organizátori Okolo Slovenska zverejnili menoslov tímov 62. ročníka. Bude to jasne najkvalitnejšia edícia, ktorá zachová trend evolúcie. Na našich cestách uvidíme Boru, Quick-Step, Cofidis, Bardiani, CCC, Roompot, Gazprom i jedenásť kontinentálnych celkov s bohatými skúsenosťami s HC pretekmi. Zoznam tímov si môžete pozrieť na okoloslovenska.com, my sa tejto téme budeme venovať v stredu. (20.04.2018, lt)

Žilinčania sa chystajú aj do Belgicka

CyS Akadémia P. Sagana pomaličky buduje aj tím U23. Okrem reprezentačných výjazdov už majú žilinskí cyklisti možnosť pretekať na niektorých UCI podujatiach aj vo vlastnom tíme. Matej Vyšňa okrem všetkých pretekov V4 vybavil aj štart na Karpatských kuriéroch (29.4. - 3.5., 2.2U) a v júni dokonca pocestujú do Belgicka na jednorazovku Memorial Philippe Van Coningsloo (3.6.) kategórie 1.2. (19.04.2018, lt)

Nibali nepodceňuje prípravu na Tour

Taliansky cyklista si tento týždeň vyskúšal všetky úseky pavé, ktoré budú súčasťou deviatej etapy Tour de France. "Bude to dôležitá etapa. Oproti predchádzajúcim rokom mi prídu tie úseky o dosť nebezpečnejšie. Chcem si ich preto poriadne prejsť, takže sa tu ešte vrátim, keď budem mať čas. Už teraz sa modlím, aby 15. júla nepršalo."  (19.04.2018, jj)

Výborný Alaphilippov čas na Mur de Huy

Julian Alaphilippe prebehol cez posledný kilometer na Mur de Huy za 2:48 a jeho výkon bol o päť sekúnd rýchlejší ako ten Valverdeho z minulého roku. A z tohto hľadiska by prekonal španielskeho jazdca aj pri jeho triumfoch v sezónach 2016 (o štyri sekundy) a 2015 (o jednu sekundu), ale Alejandro Valverde aj tak drží rekordný čas 2:41, ktorý zaznamenal v roku 2014. (19.04.2018, ts)

Cavendish sa vráti do hry v Yorkshire

Britský cyklista prekonal v tomto roku niekoľko kolízii, po tej poslednej na MSR si zlomil rebro a poranil členok. Po tomto zranení očakával, že nebude jazdiť skôr ako na Okolo Kalifornie, ale teraz hlási návrat už na Tour de Yorkshire. V jeho programe figuruje aj kalifornské podujatie a hlavným cieľom sezóny zostávajú šprintérske etapy na TdF. (18.04.2018, ts)

Okolo Slovenska oznámi menoslov tímov

Organizátori Okolo Slovenska by mali už tento piatok na svojej oficiálnej stránke okoloslovenska.com zverejniť kompletný zoznam tímov, ktoré sa zúčastnia na 62. ročníku našich najvýznamnejších pretekov. Konať sa budú v novom termíne od 12. do 16. septembra. Malo by to byť dvadsať tímov, ktoré budú môcť postaviť po sedem pretekárov. Pelotón by teda mal pozostávať zo 140 jazdcov. (18.04.2018, lt)

Froome sa cíti byť pripravený na Giro

Britský cyklista v závere druhej etapy na Tour of the Alps stratil pár sekúnd. Nerobí si z toho ťažkú hlavu, keďže myšlienkami sa uberá na Giro. "Išiel som takou rýchlosťou, o ktorej som si myslel, že je najlepšia. Mojim hlavným cieľom tu je pripraviť sa na Giro. Dnešok ma potešil, cítim sa výborne pripravený, som z toho šťastný." (18.04.2018, jj)

Michal Kwiatkowski akoby stratil formu

Poliak sa prezentoval vo výbornej forme na začiatku roka, no pred klasikami vyprchala. "Tvrdo som trénoval, aby som mal silnú výkonnosť, ale forma neprišla. Som v dobrom stave, ale nie vo vynikajúcom, preto som zatiaľ nedosiahol želané výsledky. Jednoducho som nemal dobré nohy, som sklamaný, ale verím, že na najbližších pretekoch to zlomím," povedal odhodlaný Kwiatkowski. (17.04.2018, ts)

Bývalý kanadský šampión pôjde na Giro

Manažér Israel Cycling Academy Kjell Carlstöm informoval, že na Giro d'Italia pocestuje aj Kanaďan a bývalý kolega Saganovcov Guillaume Boivin. 28-ročný cyklista pôjde vôbec svoju prvú Grand Tour. "Rozhodli sme sa ho nominovať na Giro, pretože zakaždým uprednostní tímové ambície pred osobnými. Je skúsený a silný, budeme ho potrebovať v rozhodujúcich okamihoch." (17.04.2018, jj)

Manažér Quick-Stepu napíše list UCI

Po nedeľnom Amstli Patrick Lefévere ostro kritizoval vplyv televíznych motoriek. Nepáčilo sa mu, že jazdci v únikoch využívali motorky ako "prístrešky". Boli tak vo výhode oproti ostatným: "Nechcem vyzerať ako človek, ktorý nevie prehrávať, ale to, čo predvádzajú televízne motorky je priam škandalózne. Veď rozhodujú o výsledkoch. Napíšem list prezidentovi UCI. Musí sa to zmeniť." (16.04.2018, jj)

George Bennett mal kolíziu s autom

Novozélandský jazdec mal počas tréningu zrážku s automobilom, len deň pred štartom Tour of the Alps, čo je jeho finálnou prípravou na Giro. Našťastie, kolízia nebola vážna, röntgen nepreukázal žiadne zlomeniny, takže Bennett sa môže po tejto nepríjemnej skúsenosti predstaviť na talianskom podujatí. (16.04.2018, ts)

Žilinské nádeje víťazne v Kyjove

Cez víkend sa konalo tradičné kolo Českého pohára s názvom Kyjovské Slovácko na trati Spoločných MČR a SR 2016 v okolí Kyjova. V najbohatšie obsadených kategóriách dorastencov aj juniorov sa radovali pretekári CyS Akadémie Petra Sagana. Medzi kadetmi zvíťazil Martin Svrček a spomedzi takmer stovky juniorov bol najrýchlejší Marek Gajdula. Štvrtý bol ešte Kubiš a šiesty Blaško. (16.04.2018, lt)

Peter Sagan opäť vládne obom rebríčkom

Po výbornej klasikárskej jari sa Peter Sagan usalašil na čele oboch rebríčkov. Viedol ich aj v roku 2016, keď zaznamenal 14 triumfov. Či sa mu podarí ostať na prvých miestach aj tento rok je otázne, vo World Tour ho zrejme už po L-B-L prekoná Valverde. Vo veľkom rebríčku možno Froome po Tour of the Alps. Ak im to nevyjde, Peter ostane na čele určite až do skončenia Gira. (16.04.2018, lt)

Matteo Trentin bude aspoň mesiac bez cyklistiky

Elitný taliansky klasikár Matteo Trentin bol prepustený z nemocnice. V nej skončil so zlomeným stavcom hrudnej chrbtice po desivom páde na Paríž-Roubaix. "Strávil som v nemocnici niekoľko dní, ale už som doma. Cítim sa, ako keby ma prešlo nákladné auto. Momentálne neviem povedať, kedy opäť sadnem na bicykel. Možno najskôr o mesiac. Moja chrbtica teraz potrebuje byť v pokoji." (15.04.2018, jj)

Riaditeľ Gira nezasiahne proti Froomovi

Mauro Vegni si uvedomuje rozpačitú situáciu ohľadom účasti Chrisa Frooma na Gire, ale nedokáže s tým nič robiť. "Nemôžem vylúčiť Frooma z pretekov, pretože inak riskujem žalobu zo strany Sky, lebo pravidlá mi nedovoľujú vylúčiť jazdca, ktorý nebol pozitívne testovaný na doping. Myslím si, že ak vyhrá Giro, výsledok zostane v platnosti. Contadorov prípad bol anomáliou. Nemal pozitívny nález na Gire a TdF v roku 2011, ale aj tak stratil obidva výsledky." (15.04.2018, ts)

Spoločnosť Bora pokračuje v sponzoringu

Nemecký výrobca kuchynskej techniky predĺžil spoluprácu s celkom Ralpha Denka až do sezóny 2021. Ralph Denk, hlavný predstaviteľ tímu, kde pôsobia aj štyria slovenskí jazdci, sa vyjadril, že "vďaka tejto dlhodobej perspektíve budeme môcť ešte viac podporiť mladých cyklistov, ktorí vyrastajú v našom tíme. Teraz je len na nás, aby sme zariadili úspešnú budúcnosť tohto projektu." S touto správou je spokojný aj Peter Sagan, ktorý si pochvaľuje pokračovanie sponzorstva takéhoto spoľahlivého partnera. (14.04.2018, ts)
560x200 ekoi
janom 2018