• E-BICYKLE
  • BAHRAIN-MERIDA
  • SILEX
  • ROTOR
  • Dukla Banská Bystrica

Valverde pripravený podporovať svojich kolegov

Alejandro Valverde ovládol podujatie Route d’Occitanie, ale na Tour budú lídrami tímu Quintana s Landom. "Budem im maximálne pomáhať a užívať si dúhový dres. Ak by som mal stratiť nejaký čas počas úvodných dní, rád to urobím, keď sa tým zvýšia ich šance na úspech v GC," a dodal, že v druhej časti Tour by tak mohol dostať väčšiu voľnosť. (24.06.2019, ts)

Štybar predĺžil zmluvu

Spojenie Quick-Step a Zdeněk Štybar funguje už dlhé roky a belgicky tím s českým jazdcom budú spolupracovať minimálne do konca roka 2021. „Veľa to pre mňa znamená. S každým členom tímu mám skvelý vzťah. Je to moja druhá rodina a som naozaj veľmi rád, že tu môžem zostať ďalšie dva roky,“ vyhlásil český pretekár, víťaz tohtoročného E3 BinckBank Classic. (24.06.2019, jj)

O Kolumbijčana Ardilu je veľký záujem

Tento týždeň prebehlo Giro Ciclistico d'Italia, teda obdoba Giro d'Italia pre cyklistov do 23 rokov. Veľmi dominantné výkony počas celého podujatia podával Andres Camilo Ardila, po ktorom pokukujú aj WT celky. „Viem, že je o mňa veľký záujem, ale neviem, o ktoré tímy ide. Chcem sa sústrediť ešte na preteky a potom budem riešiť budúcnosť,“ povedal Ardila pred nedeľňajšou etapou. (23.06.2019, jj)

Bačíková má za sebou preteky na EH

V sobotu začal program Európskych hier v Minsku aj pre cestnú cyklistiku. Ženy súťažili v pretekoch na 120 kilometrov. Opäť to bola holandská záležitosť. Z triumfu sa radovala iba 20-ročná pretekárka Parkhotela Valkenburg Lorena Wiebesová, ktorá zažíva úžasnú sezónu a odsunula na druhú priečku legendárnu Marianne Vosovú. Slovenka Alžbeta Bačíková bola 57. so stratou 1:23. (22.06.2019, lt)

Horner v tíme NBC na Tour de France

Vo veku 41 rokov vyhral španielsku Vueltu, od roku 2019 začal komentovať cyklistické prenosy na športovej platforme televízie NBC. Chris Horner nebude chýbať ani na Tour de France. „Diváci si to ani neuvedomujú, aké ťažké je sledovať monitor, akciu na ceste a k tomu ešte niečo hovoriť. Je to veľmi ťažká práca,“ povedal samotný Horner, ktorý sa do Francúzska teší. (22.06.2019, jj)

Kristoff predĺžil zmluvu s UAE Emirates

Nórsky cyklista vyriešil svoju budúcnosť ešte pred TdF a napriek niekoľkým ponukám zostáva v celku UAE Emirates. "Som veľmi šťastný, že som predĺžil kontrakt o dva roky. Cítim sa tu ako doma a atmosféra v tíme je výborná. Verím, že nasledujúce sezóny budú prospešné pre obidve strany," povedal spokojný Kristoff. (21.06.2019, ts)

Tím Ag2r pripravený na TdF, chce byť aktívny

Vincent Lavenu vie presne, čo majú robiť na Tour ako domáci celok. "Musíme splniť očakávania verejnosti, médii a partnerov, ktoré ležia na pleciach francúzskych tímov. K podujatiu pristúpime s pokorou, ale aj ambíciami, pretože chceme ovplyvniť preteky, keď to bude treba, " a dodal, že potrebujú mať viac šťastia ako pred rokom, keď im rýchlo odstúpili traja borci. (21.06.2019, ts)

Jazdec CCC súčasťou bizarného momentu

Nathan Van Hooydonck na Okolo Belgicka tak skoro nezabudne. Počas druhej etapy dostal defekt na zadnom kolese. Chcel si ho vymeniť, lenže po ruke mal iba auto neutrálnej pomoci. Mechanik za ním síce prišiel, ale koleso mu dať nechcel. Samotný jazdec sa snažil dokonca ukradnúť mu ho, ale nakoniec musel počkať na svoj tím. Po štvrtej etape z podujatia odstúpil. (21.06.2019, jj)

Tom Dumoulin vynechá Tour de France

Holandský pretekár musel odrieknuť účasť na Tour, pretože jeho zranené koleno sa ešte poriadne nevyliečilo. "Koleno sa neúspešne hojí. Po tom, čo sa stalo na Gire, som veľmi chcel ísť na Tour, ale uvedomil som si, že nie je reálne, aby som tam jazdil v mojej najlepšej forme. Veľmi som sa snažil, ale musím počúvať moje telo," povedal sklamaný Dumoulin. (20.06.2019, ts)

Zeits zostane ešte v nemocnici

V utorok predčasne ukončil svoje pôsobenie na Okolo Švajčiarska Geraint Thomas. Do kolízie s ním sa zaplietol aj Andrej Zeits, ktorý dopadol ešte horšie. Zlomil si ľavú ruku a musel podstúpiť operáciu. Jeho tím, Astana, informoval, že kazašský cyklista sa po operácii cíti dobre, no napriek tomu v nej zostane ešte niekoľko ďalších dní. Na pozorovaní. (20.06.2019, jj)

Tiesj Benoot opustí Lotto - Soudal

Belgická klasikárska hviezda zmení dres od budúcej sezóny. Po piatich ročníkoch v Lotto - Soudal sa chce presunúť inde a z hľadiska možností a finančného prospechu sa najviac skloňujú celky Ineos a Sunweb, ktoré majú o jeho služby eminentný záujem. Nezaháľa ani samotný Lotto - Soudal a na klasiky by veľmi rád ukoristil do pozície lídra Johna Degenkolba. (20.06.2019, ts)

Ullrich odmieta liečbu alkoholizmu

Víťaz TdF  v roku 1997 už v nedávnej minulosti čelil žalobám za prehrešky v opitom stave. Kvôli tomu mal podstúpiť liečenie, lenže pomoc odmieta. "Jan mi povedal, že vypiť dve fľašky whiskey za deň je dobré pre zdravie. Nevidí, že má problém. Snažili sme sa mu pomôcť, aj bývali súperi, ale nechce si dať pomôcť,“ povedal Rudy Pevenage, jeho bývalý šéf v T-Mobile. (19.06.2019, jj)

Fernando Gaviria nemá istú účasť na Tour

Jazdca celku UAE Emirates stále trápia bolesti v ľavom kolene a podľa Giuseppe Sarroniho sa musia rozhodnúť, čo ďalej. "Naďalej má zdravotné problémy, ale snažíme sa to vyriešiť. V danej situácii ja jasné, že nemôže ísť na také náročné a selektívne preteky ako TdF. Stojíme pred ťažkou voľbou," vyjadril nepríjemnú situáciu v zostave manažér tímu. (18.06.2019, ts)

Sastre obvinil bývalého šéfa

Víťaz TdF v roku 2008 tvrdí, že Joxean Fernández Matxin k dosahovaniu cieľov využíval nekalé praktiky. Carlos Sastre si myslí, že aktuálny manažér celku UAE Team Emirates nie je dôveryhodný človek. „Matxin je človek, ktorý predáva dym. Podpísal s niekým zmluvu a potom ju nedodržiaval. Ešte teraz mi dlží peniaze,“ povedal Sastre.  (18.06.2019, jj)

Jednorazovku na Mt. Ventoux ovládol Herrada

Premiérovú edíciu jednodňových pretekov vedúcich na Mount Ventoux dobyl Jésus Herrada z Cofidisu, ktorý zviedol na konci ostrý súboj s Romainom Bardetom. Španielsky jazdec pokryl všetky nástupy svojho konkurenta a sám vytiahol rozhodujúci atak tesne pred vrcholom. V zaujímavých pretekoch skončil tretí Rein Taaramäe, ale pristala by im silnejšia vrchárska konkurencia. (17.06.2019, ts)

Alois Kaňkovský prišiel o MSR a ČR

Vzhľadom na rovinatý profil i obrovskú silu Elkovu - Author bol jednoznačným favoritom na titul majstra ČR v Trnave Alois Kaňkovský. Skúsený dráhar tento rok vyhral už sedem pretekov vrátane etapy na Okolo Maďarska, ale práve v záverečnej etape už v neutrálnej zóne smolne spadol a zlomil si panvu. Ešte v Maďarsku musel podstúpiť aj operáciu a štart na MČR je vylúčený. (16.06.2019, lt)

Mollema oslávil prvé pódium na GT

Jazdec Treku-Segafredo by sa mal dostať na tretie miesto po diskvalifikácii Juana Josého Coba z Vuelty 2011. Bauke Mollema  preto zapózoval na sociálnej sieti s pohárom vína. „Na zdravie, je to moje prvé pódium na niektorej z Grand Tour,“ napísal pod fotku samotný cyklista, ktorý v tom roku obliekal farby Rabobanku.  (16.06.2019, jj)

Kolumbia bude hostiť Hammer Series

Stavanger, Limburg, Hongkong a od budúceho roku aj kolumbijská Pereira budú mestami, v ktorých prebehne ďalší ročník Hammer Series. „Chceme ukázať, že Kolumbia je domovom silných športovcov. Teraz dostaneme šancu ukázať to prostredníctvom tohto podujatia,“ povedal Ernesto Lucena, riaditeľ Coldeportes. Hammer Series Kolumbia prebehne od 7. do 9. februára. (16.06.2019, jj)

Carapaz inšpiroval futbalistov

Už túto noc začal juhoamerický futbalový šampionát, Copa America, na ktorom chcú futbalisti Ekvádoru napodobniť počin Richarda Carapaza. Chcú prekvapiť a vyhrať. „Ekvádorský šport masívne zlepšuje svoju úroveň. Máme športovcov, ktorí zvyšujú povedomie o našej krajine a chceme byť ako oni,“ povedal Mina Meza, obranca tímu. (15.06.2019, jj)

Verbrugghe tlačí na Van Aerta

Wout Van Aert sa po dohode s vedením Jumbo - Visma rozhodol vynechať MS na ceste. Rik Verbrugghe si myslí, že Van Aert bude celý život ľutovať, ak do Yorkshiru nepocestuje. „Ak Wout uvidí, ako sa Mathieu stal majstrom sveta, už nikdy nebude pokojne spať. Trasa je ideálna pre jazdca, akým je Wout. Takú šancu už v živote nedostane,“ povedal Verbrugghe. (14.06.2019, jj)
janom 2019