Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod slovakpro » Štv 30. Júl 2015 22:36:32

Škoda toho mohol v tom roku vyhrať 2GT a napokon nevyhral ani jednu :(
Giro škoda pre Purita že tam bola ako posledná časovka tuším niečo cez 30km a predbehol ho Hesjedal...
a na Vuelte neviem čo sa stalo.
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Sob 01. Aug 2015 15:13:02

Alberto tam vtedy zaútočil ďaleko pred cieľom v nenápadnej zvlnenej etape a Purito si vybral veľmi slabý deň (ani tím mu tuším príliš nepomohol). Tam prišiel o víťazstvo.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 01. Aug 2015 17:40:44

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod mortirolo08 » Ned 02. Aug 2015 2:16:11

ifčopifčo píše:Tu je tá etapa
https://www.youtube.com/watch?v=0SGb9VyI37Q


vidiet iba tuto etapu nestaci... treba ju vidiet v kontexte celej vuelty az vtedy ma tie spravne grady :)
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

GT

Poslaťod milos64 » Pon 03. Aug 2015 15:08:00

@berloq

Ak to môže absolvovať jeden jediný, tak aj viacerí, takže možné to je. Súhlasíš. Zrovnávať športy ... nejde mi o výkony a podobne ale o fungovanie sérií turnajov, zápasov, pretekov atď. To, čo som napísal, že ak by sa nejaký tenista sústredil len na Wimbledon....., jasné, že to nejde, lebo by sa neúčasťou na stanovených podujatiach v priebehu roka ani naň neklasifikoval. A to je to, o čom hovorím. Musí cyklista tímu pro tour absolvovať vôbec nejaký pretek od začiatku roka do začiatku TdF, napríklad? Neviem o takomto pravidle. Potom vlastne môže prísť len na TdF, vyhrať ho a je King. A potom môže zbytok roka zas oddychovať.
O čo mi teda ide? Aby bola stanovená povinná účasť trebárs na jarných klasikách, možno aj na GT a potom na ostatných pretekoch do konca roka. Potom by sa napríklad nestalo to, ako v prípade Štybara, kedy si len tak odskočil na MS v cyklokrose, vyhral to tam a pokračoval na ceste. Že aký boli cyklokrosári happy?
A keďže sa bavíme o tom ako dvaja fandovia cyklistiky, tak to nemôže mať inú úroveň ako hipotetickú. :D
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Tour de France 2016 trasa

Poslaťod paula@sile » Str 14. Okt 2015 22:17:50

do 20.10. zatial len spekulacie…..

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95910.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France 2016 trasa

Poslaťod eres » Štv 15. Okt 2015 8:56:41

paula@sile píše:do 20.10. zatial len spekulacie…..

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95910.htm


Dík, zaujímavé info, poznal som len tú verziu z velowire...
Osobne by sa mi viac páčila tá prvá verzia, oblasť okolo Verdunu je asi z SK dostupnejšia, ale myslím si, že reálne to bude asi tá druhá možnosť. No, čo uvidíme, však už len päťkrát sa vyspíme a bude to jasné :D
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Uto 20. Okt 2015 13:55:42

Takže takto...
Prílohy
Tour_2016.jpg
Tour_2016.jpg (183.14 KiB) Zobrazené 18328 krát
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Utrpenie de France

Poslaťod berloq » Uto 20. Okt 2015 16:54:52

Asi prvý krát som mal čas a celé to gala-predstavenie som si pozrel live. A hneď som bol plný dojmov... Počkal som na redakciu na ich názor a hneď titulok ma utvrdil v tom, že nie som sám, ktorý má také myšlienky.

Akoby Francúzi v posledných troch rokoch udržovali nejakú gradáciu.
Už keď prezentovali ročník 2014 som písal, že tá TdF bude strašne náročná. V úvode tvrdé klasikárske etapy, následný vjazd do Vogéz, ktoré vyvrcholili netradične brutálnou etapou (Nibali, 2014). Prelet Alpami, kde končili obe etapy na vrchole stúpaní a v Pyrenejach to boli tri nesmierne tvrdé etapy, po ktorých nasledovala dlhočizná časovka.
Pri tohtoročnej edícií som zvažoval označenie (minimálne) najťažšia, ktorú pamätám. Absolútna horská estráda, ktorá myslím na TdF nemala obdoby, jediné čo ma odrádzalo od toho, aby som ju definitívne označil ako najťažšiu, bola absencia poriadnej časovky.

Tak, ale je tu nejaký proti-argument teraz? Keď som na to pozeral, padla mi sánka. Takým prvým prekvapením je, že TdF po roku nemení poradie horských masívov. Už keď tu Paula postla ten odkaz som si pozeral, že to tak podobne asi bude a naozaj opäť budú prve Pyreneje a rozhodovať sa bude v Alpách.

Ale asi treba ísť poporade. Prvým horským masívom, ktorý sa postaví cyklistom do cesty bude Centrálny masív. Podobný smer nabrala TdF aj v roku 2011, keď na ceste do Pyrenejí ich čakalo toto pohorie vtedy s cieľom v Super-Besse. Myslím si, že niečo obdobné bude k videniu aj teraz, asi by som to nenazval /horským/ finišom.

Vjazd do Pyrenejí bude zaujímavý. Tomáš Šandor to nazval ešte dosť mierne, lenže cieľ bude hneď po prekonaní Aspinu. Col d´Aspin patrí medzi absolútne legendy Tour a aj keď neplatí za nejaké brutálne výšlapy rozdiely sa tam robiť určite dajú. Ďalšia etapa cez Tourmalet nepotrebuje príliš komentár, nie je to síce ten tradičný "okruh smrti" avšak cyklisti tam zažijú peklo. A kráľovská pyrenejská etapa bude brutálna! Andorra Arcalis je strašne dlhé stúpanie, divím sa, že ho vymerali len na 10 km. Naposledy bolo použité v roku 2009, keď tu otáčal situáciu v tíme Contador. Na rozdiel od tohtoročnej edície, Pyreneje budú súčasťou prvého bloku!

Pokojný presun do Álp? Ani nápad! Len pripomeniem, že hneď nasledujúca etapa do Revelu, prekoná hneď na začiatku etapy priesmyk Envalira, ktorý je vôbec najvyšším v Pyrenejach. Etapy na Mount Ventoux a časovka sa dajú brať ako rozhodujúce, lenže nejak si to netrúfam povedať vzhľadom na to, čo budú mať cyklisti už za sebou a hlavne pred sebou. Deň výdych a vstúpenie do ďalšieho pohoria, tento krát predhoria Álp - Jury. Keď bol prvý krát (jediný) v roku 2012 zaradený Grand Colombier do itinerára, bola to jedna z dvoch etáp alpského bloku a bola braná vážne. Pudhomme sa vtedy vyjadril, že je to jedno z najťažších stúpaní, aké kedy na TdF bolo, budúci rok to bude len taký predkrm pred alpským peklom.

Stúpanie do Finhaut-Emosson bolo možné vidieť minulý rok na Dauphiné, brutálny je najmä ten posledný kilometer, kde lámali bicykle aj tí najväčší borci. A ešte ma zaujala predposledná etapa do Morzine, kde prekonajú Joux-Plane, možno si niekto spomenie, stúpanie stálo cyklistom v ceste pred Morzine aj v roku 2006, keď Landis letel pred celým pelotónom na tomto stúpaní sa nachádzajú tiež náročne sklony.

Takže ako celok? Zväčša sú na TdF dva nosné bloky: Pyreneje a Alpy. Časovky a Mont Ventoux boli vždy tak pomimo a preberali pozornosť na seba. Budúci rok, Francúzi vytvorili 3 rovnocenné bloky, to je myslím hlavný znak tejto Tour. A v texte som niekoľkokrát použil slovo brutálny, áno, je to preto, lebo si myslím, že tá edícia taká bude!

Giro 2011 nesie (ne)oficiálny titul najťažšej GT za dlhé roky. Ale ten titul viac menej spečatil až ten priebeh. Takže uvidíme, táto Tour vyzerá úplne pekelne!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 20. Okt 2015 18:24:16

Ak mal Peter jeden z hlavných cieľov na TDF 2015 zisk žltého dresu, tak tu bude mať celkom pekné šance. Prvá etapa by mohla byť veterná, ale takéto mu celkom vyhovujú. V druhej by mali klasický špurtéri nabrať nejaké sekundové straty, ale on by to mal zvládnuť. Ten záver je trochu podobný 4. etape na Vuelte, kde skončil druhý za Valverdem, ale je o niečo málo ľahší. Podobný prípad je 5. etapa. 4. a 6. etapy sú síce pre špurtérov, ale tiež to nie sú úplné placky. Takže voziť žltý dres až do 7. etapy vidím ako dosť reálny cieľ. Inak tá trasa TDF 2016 je možno až prehnane tvrdá. Neviem si predstaviť, že niekto kto toto absolvuje so snahou o GC bude schopný byť potom v špičkovej forme aj na OH.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod West » Uto 20. Okt 2015 18:49:23

EDIT
Asi som podcenil tú 5. etapu. Sú tam na trase celkom výživné stúpania. Tam si už žltý asi uchmatnú vrchári.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod mortirolo08 » Uto 20. Okt 2015 22:54:55

Tak tato TdF vyzera brutalne a komu by mohla sediet... Ak bude Alberto v 100% forme tak bude na tomto profile takmer "neporazitelny" jedinou slabinou je jeho vlastny tym... Co sa tyka Frooma tak si myslim ze je to az prilis tazke a ak bude mat zle dni ako je to u neho zvykom tak tento krat to uz budu superi trestat a tvrdo... Quintana cim tazsia GT tym lepsie pre neho, avsak ak chce pomyslat na vitazstvo nesmie opakovat chyby z tohtorocnej TdF kde chcel jazdit az profesorsky ala Valverde... Tolko k hlavnym favoritom avsak ciernym konom zavodu je u mna Fabio Aru, ktory bude mat pri sebe top tym a ak o rok posunie svoju vykonnost este vyssie ako predpokladam tak moze byt neporaziteny... Este jedna drobnost a to horska casovke. Ja hovorim konecne sme sa jej po rokoch dockali, proste tato disciplina mi na TdF hrozne chybala a moj osobny nazor je ze na kazdej GT by mala byt tymova, rovinata individualna a horska casovka...
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 21. Okt 2015 15:16:35

No budúcoročná Tour bude pre vrchárov asi. Inak ja mám stále taký pocit že Peter pôjde Giro a vynechá TDF.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod rrYan* » Str 21. Okt 2015 16:33:20

elviska píše:No budúcoročná Tour bude pre vrchárov asi. Inak ja mám stále taký pocit že Peter pôjde Giro a vynechá TDF.


Z coho vychadza ten tvoj pocit? Ja si neviem predstavit, zeby sa niekto dobrovolne pripravil o reklamu, ktoru prinasa Peto na TDF. Moznost ziskat 5 zeleny v rade, bez potreby nejakej extra podpory, navyse v drese majstra sveta... A toto obetovat kvoli Giru?
Naposledy upravil rrYan* dňa Str 21. Okt 2015 16:36:53, celkovo upravené 1
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 21. Okt 2015 16:34:32

Som rád že je viac špurtérskych etáp ako v tomto roku ale inač ma tá trať neoslovila.Pre mňa je zaujímavejšie Eneco Tour,4 dni dunkerque,Tour of Belgium za málo peňazí viac muziky ako na Tour.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod ondro » Str 21. Okt 2015 16:44:49

Cítim to dobre, že svet najviac čaká na súboj Froome - Contador? Ja teda áno. A tie doterajšie súboje boli furt niečim poznačené, že to nebolo úplne na férovku - buď mal Alberto blbé obdobie po suspendácii, alebo bol po Gire, alebo obaja havarovali. Súboj na Vuelte bol super, ale predsa len na Vuelte a nie na Tour. Takže budúci rok to už bude naozaj naozaj? Chcem to vidieť.

A uvažujem, či Saganov zelený dres môže byť ohrozený viacerými čisto šprintérskymi etapami. Podľa mňa trošku (trolinku) áno. Tento rok to definitívne vybojoval v únikoch; ako to bude o rok? Cavedish v novom tíme (len pre neho) môže byť skutočne nažhavený to Peťovi čo najviac sťažiť, takisto ďalší.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 21. Okt 2015 17:01:46

rrYan* píše:
elviska píše:No budúcoročná Tour bude pre vrchárov asi. Inak ja mám stále taký pocit že Peter pôjde Giro a vynechá TDF.


Z coho vychadza ten tvoj pocit? Ja si neviem predstavit, zeby sa niekto dobrovolne pripravil o reklamu, ktoru prinasa Peto na TDF. Moznost ziskat 5 zeleny v rade, bez potreby nejakej extra podpory, navyse v drese majstra sveta... A toto obetovat kvoli Giru?

Neviem, možno preto lebo Peter bol v Miláne, keď prezentovali profily etáp Giro 2016. Ja by som bola tiež rada keby išiel TDF, ale etapy na Gire budú pre Petra vhodnejšie alebo sa mýlim? http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo ... e-vyvazena
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Str 21. Okt 2015 17:16:29

elviska píše:
rrYan* píše:
elviska píše:No budúcoročná Tour bude pre vrchárov asi. Inak ja mám stále taký pocit že Peter pôjde Giro a vynechá TDF.


Z coho vychadza ten tvoj pocit? Ja si neviem predstavit, zeby sa niekto dobrovolne pripravil o reklamu, ktoru prinasa Peto na TDF. Moznost ziskat 5 zeleny v rade, bez potreby nejakej extra podpory, navyse v drese majstra sveta... A toto obetovat kvoli Giru?

Neviem, možno preto lebo Peter bol v Miláne, keď prezentovali profily etáp Giro 2016. Ja by som bola tiež rada keby išiel TDF, ale etapy na Gire budú pre Petra vhodnejšie alebo sa mýlim? http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo ... e-vyvazena

Ale pre Petra budú najdôležitejšie jarné klasiky.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod rrYan* » Str 21. Okt 2015 18:39:12

elviska píše:
rrYan* píše:
elviska píše:No budúcoročná Tour bude pre vrchárov asi. Inak ja mám stále taký pocit že Peter pôjde Giro a vynechá TDF.


Z coho vychadza ten tvoj pocit? Ja si neviem predstavit, zeby sa niekto dobrovolne pripravil o reklamu, ktoru prinasa Peto na TDF. Moznost ziskat 5 zeleny v rade, bez potreby nejakej extra podpory, navyse v drese majstra sveta... A toto obetovat kvoli Giru?

Neviem, možno preto lebo Peter bol v Miláne, keď prezentovali profily etáp Giro 2016. Ja by som bola tiež rada keby išiel TDF, ale etapy na Gire budú pre Petra vhodnejšie alebo sa mýlim? http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo ... e-vyvazena


Myslel som, ze mas nejake tajne informacie, ale nastastie je to len pocit :)

Ze bol na prezentacii nic neznamena. Pozvali ho, mal cas, prisiel... Pochybujem, ze uz vtedy (zaciatkom oktobra) vedel, ze TDF bude tazsia, tak pojdem Giro, a preto by som mal ist na prezentaciu? :) Bol tam napr. aj Contador, a ten Giro nepojde. http://www.cyclingweekly.co.uk/news/lat ... als-191509

A myslim, ze dolezitejsie, ako profil a narocnost etap, je prestiz... A tu je TDF predsalen vyssie. Nevidim dovod, preco by mal Peto, alebo jeho team zahodit sancu sa tam prezentovat a bojovat... Steven de Jongh sa medzicasom vyjadril, ze koniec prvej etapy by mal Petovi sediet. Takze s nim rataju...
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod dexterko » Str 21. Okt 2015 21:46:40

Hlavne všetci zabúdate, že tu nejde o Sagana, ale o Contadora a Tinkova.

Hlavné slovo má Tinkov, a pre neho je primárny ciel na rok 2016 žlté na TDF. To znamená, že tam pošle to najlepšie čo bude mať ( a že mu toho už veľa neostalo) na podporu Conadora. A má v týme lepšieho človeka do rovinatých etáp ako Sagana?? Nemá. Čiže sa nám bude opakovať tohtoročná edícia. Saganove výsledky budú druhoradé.

V neposlednom rade je to najlepšia reklama pre Tinkovov biznis, keď bude názov jeho firmy svietiť na bielom tričku počas celej TDF.

Vybavené. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 289 hostia