Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 02. Apr 2018 19:37:58

@simko
dnes som ten pocit nemal...myslim ze by ho dali aj na dlhsom kopci
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 02. Apr 2018 20:06:02

tak to by som bol velmi prekvapeny. Alaphilippe uz neraz vybuchol pri dlhom horskom dojazde. dnesok 2,4 km pri 9% su parametre idealne prenho. nevravim ze Nairo nie je schopny vybuchnut a prist neskor do ciela ako Alaphilippe ale to by musel byt vo velmi zlej forme.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pon 02. Apr 2018 20:25:28

"Chceme, aby Nairo išiel Okolo Baskicka. V zásade mu chceme skrátiť kalendár tak, aby bol na Tour pripravený čo najlepšie. Exituje preto myšlienka, že tieto preteky nebude jazdiť na sto percent. Aj keď asi bude dosť náročné udržať na uzde jeho ambície, pretože Nairo chce vyhrať vždy," vyhlásil Unzué.
https://www.cycling-info.sk/spravodajst ... ovsky-tron
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 03. Apr 2018 7:38:57

majo píše:no a co je vlastne primoz?

@majo, Roglič je cyklistický chameleón :D Keď sledujem jeho výkony v TV, tak mi hlavou blúdi len to, že ten chlap musí na sebe neskutočne makať po celý rok. Stále sa zlepšuje. Presne ako si napísal... Má výbornú časovku, je skvelý vrchár a odolný bojovník do akéhokoľvek terénu. Tento Slovinec má obrovský potenciál do budúcnosti - nebál by som sa povedať, že pokojne môže raz vyhrať niektorú z Grand tour (ak sa náhodou po čase nerozhodne pre úplne iný šport) :D :D
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Uto 10. Apr 2018 13:40:29

Ako sa naša žijúca legenda postaví k Amstlu? Myslím že Peter už má, minimálne do TDF, odrobené. Má Bora v zostave niekoho na koho by išli AGR okrem Petra? MCCarty, Mühlberger?

Konečne sa Peter dokázal popasovať s tou ťarchou prehry na MSR17. Majstrovsky a hlavne vyspelo takticky. Myslím že na Amstli(y) predvedie nejakú "show". Pozeral som kurzy a PS má u 365 najmenší, menej ako Valverde či Kwiatok. Neviem či to bude nejak siliť na víťazstvo, ale zase je to Sagan. Pri ňom človek nikdy nevie.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 10. Apr 2018 13:56:06

@Mino
ja si myslim ze treba sa k tomu postavit zodpovene a ist na vitazstvo. netreba si hovorit ze mame odrobene:) aj ked samozrejme ten tlak na Peta je po vitazstve na P-R minimalny az ziadny. ale ak je forma, treba to vyuzit. ale treba aj povedat ze v nedelu Peto nemusi byt jedina moznost. Muhlberger bol 10. na Strade Bianche. McCarthy ten uz neraz dokazal vyhrat spurt naposledy v tretej etape na tohtorocnej Pais Vasco alebo na zaciatku roka CEGORR. no a netreba zabudnut ani na Patricka Konrada ktory ma velmi slusnu formu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Uto 10. Apr 2018 16:48:26

Myslím že bude chcieť ísť na víťazstvo, ak dobre zregeneruje po Roubaix. Kedy on nechcel vyhrať, ak mal reálnu šancu?
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 1p2 » Štv 12. Apr 2018 14:08:51

Keby nejde na vizastvo tak by tam ani nesiel, podla mna je blbost ze uz ma odrobene. Ved praveze ak sa dari treba este skusit a nie prestat.
1p2
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 11. Sep 2016 15:51:00

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Štv 12. Apr 2018 14:18:34

Odrobenee - myslel som to tak, že cieľ splnený - monument vyhraný.
Teraz môže zavodit uvolnene. Očakávam že tentokrát bude mať Bora aj nejaký plán B. Samozrejme plán A je Peter. Verím že sa utrhne vo dvojici a konečne porazí Kwiatka. Alebo niekoho iného.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 13. Apr 2018 12:43:00

Tak ani sme sa nenazdali a od Petovho vitazstva uz presiel skoro tyzden a je tu pomaly Amstel. Osobne ocakavam najzaujimavejsie preteky z celych Arden. Necakam nejaky hromadnejsi dojazd ako na GW hoci Amstel nie tak davno koncieval tak ze pod Caubergom bolo v pelotone cca 30-40 jazdcov a zvitazil najlepsi puncheur. Teraz aj vdaka zmenenemu profilu pretekov nebude vela timov ktore budu chciet hromadnejsi dojazd a naopak bude dost vela utocnikov. Ja len dufam ze nebude pokracovat trend z kockovych klasik kde sa ukazovala neochota spolupracovat medzi favoritmi ( ci uz na nich bol Sagan alebo aj na tych co nebol) viacej ako minule sezony a bude to naozajstny duel top hviezd. Startovka je nabity hviezdnymi menami a profil je vybalancovany tak ze moze vyhrat siroky okruh favoritov. Gilbert, Alaphillipe, Kwiatkowski, Valverde, Matthews, Wellens, Benoot, Van Avermaet, Teuns, Sagan, Nibali, Colbrelli. A ziadny tim nie je taky super extra ako QS na kockach. Bora ma taktiez jeden z najsilnejsich timov. Konrad a Muhlberger su na takomto terene super a Sagan s McCarthym mozu ist ako co-lidri. Som si isty ze ak sa to vyselektuje tak so Saganom tam bude McCarthy urcite do konca. Tesim sa na tieto preteky. A Sagan uz ma tak ci tak vynikajucu jar takze nejako sa nebudem stresovat jeho pripadnym vysledkom a je dost mozne ze po Roubaix nebude ani dostatocne oddychnuty. Ale samozrejme boli by lepsie keby bojoval o vitazstvo co najdlhsie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 15. Apr 2018 17:17:39

Výborný pretek. Škoda že už neboli sily na Valgrenov nástup. Kriziak konečne nejaký výsledok.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 15. Apr 2018 17:25:47

pekny zaver myslim ze je agr teraz viac atraktivne skoda peto isiel paradne ale bolo vidno ake to ma tazke stale ho nechavali tahat spicu nik nechcel striedat a valgren cely cas sedel vzadu fuglsang mu odrobil paradnu robotu tento typ pretekov bude pre peta velmi tazke vyhravat musi im odist inak to asi nepojde ani
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 15. Apr 2018 17:27:28

tiez si myslim ze neboli sily. ale aj tak Peto pokryl dost atakov. je jediny z top 10 co sa zucastnil P-R. takze jeho vykon dnes je ohromny. kdezto vidime ze Gilbert a GVA slabota. Peto dnes dokazal nieco co by v sucasnom pelotone nedokazal nikto. bojoval o vitazstvo na AGR az do konca po tom co vyhral P-R.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 15. Apr 2018 17:28:24

Podľa mňa hrozí Petrovi dsq za to skrátenie si zatáčky cez chodník.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 15. Apr 2018 17:53:20

Focus-Shimano píše:Podľa mňa hrozí Petrovi dsq za to skrátenie si zatáčky cez chodník.

Keď ho neadlindole hneď, po pretekoch už ťažko. Ale pokuta ho neminie.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 15. Apr 2018 18:00:13

Mino píše:
Focus-Shimano píše:Podľa mňa hrozí Petrovi dsq za to skrátenie si zatáčky cez chodník.

Keď ho neadlindole hneď, po pretekoch už ťažko. Ale pokuta ho neminie.

Pokutu určite dostane, ale skôr to vyzerá na parkovisko, ako chodník.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 15. Apr 2018 18:10:51

Táto trasa, ktorá je posledné dva roky na Amstli, je nepochybne lepšia atraktívnejšia a nevyspytateľnejšia ako roky predtým, ale Peťovi by nepochybne viac vyhovovala tá stará verzia. Tam by sa mohol schovávať až do 4km pred cieľom a potom vydať celú energiu na záverečnom stúpaní. To je to čo mu vyhovuje najviac. Trochu mi je ľúto, že nešiel Amstel v 2016, lebo tam by mal veľkú šancu. Dnes tá skupina bola príliš veľká a väčšina ľudí sa len viezla. Navyše tam boli dvaja z Astany a tak sa naozaj nedalo čakať nič iné, ako určitá varianta tohtoročného Omloopu. Vlastne som čakal že Valgren nastúpi skorej, lebo tak riskoval že nastúpi niekto iný a trochu som preto dúfal, že dnes nemá nohy, ale bohužiaľ.... Peter dnes naozaj skvelý výkon. Má momentálne takú formu, že teraz asi by ujazdil aj TOP 10 na LBL.....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 15. Apr 2018 19:24:01

Pekne preteky. Posledne kilometre sa neustale nieco dialo. Sagan uz asi v zavere nevladal inak by asi nenechal ujst Kreuzigera ktory stihal Valgrena. Skoda ze to nebolo aspon podium ale vzhladom na minulu nedelu aj tak skvely vykon. Ostatni favoriti z Roubaix boli ovela dalej od vitazstva. Z jarou moze byt spokojny. Roubaix+Gent urcite vyrovnava jeho najlepsiu jar z roku 2016. Teraz moze ist na zasluzeny oddych. Z coho som dnes sklamany je vykon Bory. Posledny s nim opat zostal Burghardt. Ja viem ze v prvej skupine bola dvojicka len z Astany ale aj tak bol osamoteny prilis skoro
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 15. Apr 2018 19:49:11

Keram píše:Pekne preteky. Posledne kilometre sa neustale nieco dialo. Sagan uz asi v zavere nevladal inak by asi nenechal ujst Kreuzigera ktory stihal Valgrena. Skoda ze to nebolo aspon podium ale vzhladom na minulu nedelu aj tak skvely vykon. Ostatni favoriti z Roubaix boli ovela dalej od vitazstva. Z jarou moze byt spokojny. Roubaix+Gent urcite vyrovnava jeho najlepsiu jar z roku 2016. Teraz moze ist na zasluzeny oddych. Z coho som dnes sklamany je vykon Bory. Posledny s nim opat zostal Burghardt. Ja viem ze v prvej skupine bola dvojicka len z Astany ale aj tak bol osamoteny prilis skoro

tiez som cakal viac od tej ardenarskej zostavy ako sa ukazuje okolo baskicka to je etapak a toto je klasika ....
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 18. Apr 2018 19:40:06

Dnešný valónsky šíp bol asi najzaujímavejší za posledné roky len škoda že to žralokovi nevyšlo opäť ukázal že mu nechýbajú gule. A Matthewsové 5.miesto je tiež veľmi zaujímavé bling by sa mal vykašľať na kockové klasiky a radšej sa naplno venovať ardenam pretože jeho jazdecký štýl sa na kockové klasiky nehodí a určite mu výhru neprinesie. Ardény sú pre neho ako stvorené.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 86 hostia

cron