Logo Cycling - Info.sk

 • Merida Slovakia
 • ROTOR INpower
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia
 • Merida Slovakia


banner ro 01banner ro 02banner ro 03banner ro 04banner ro 05
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť sa

Prihlsovacie meno *
Heslo *
Zapamätať si ma

Vytvoriť účet

Údaje označené (*) sú povinné.
Meno *
Prihlsovacie meno *
Heslo *
Heslo znovu *
Email *
Email znovu *
Zdieľať
Aktuálne: Od tretej do šiestej etapy sa nikomu nepodarilo prekonať famózneho Marka Cavendisha a Brit si zaslúžene pripísal prvé (možno aj posledné) celkové víťazstvo v sezóne. Viac nižšie...
 
Okolo Kataru 2013 (UCI Asia Tour, 2.HC - 732 km)
1. 3.2. rovinatá Katara Cultural > Dukhan B. 145 km víť.: Bookwalter
2. 4.2. t. časovka Al Rufaa Street > Al Rufaa Str. 14 km víťazi: BMC
3. 5.2. rovinatá Al Wakra > Mesaieed 143 km víťaz: Cavendish
4. 6.2. rovinatá Camel Race Track > Khor Corniche 160 km víťaz: Cavendish
5. 7.2. rovinatá Al Zubara Fort > Mad. Al Shamal 154 km víťaz: Cavendish
6. 8.2. rovinatá Sealine Beach > Doha Corniche 116 km víťaz: Cavendish
 
 
ĎALŠÍ ČLÁNOK: ŠTARTOVÁ LISTINA
 
 
KONEČNÉ PORADIE
1. CAVENDISH Mark link-ikonka OMEGA PHARMA - QUICK-STEP 15h 55' 20''
2. BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM + 00' 25''
3. PHINNEY Taylor BMC RACING TEAM + 00' 26''
4. BLYTHE Adam BMC RACING TEAM + 00' 30''
5. EISEL Berhnard SKY PROCYCLING + 00' 32''
6. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 00' 32''
63. VELITS Martin OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 05' 25''
 
 
 

 
 
 
6. ETAPA rovinatá Sealine Beach > Doha Corniche 116 km víťaz: Cavendish
 
Všetko po starom. V posledný deň Okolo Kataru bol znova najrýchlejší Mark Cavendish. V klasickom špurte troška postrádal tímových kolegov, ktorí sa mu v posledných metroch stratili, no famózne zrýchlenie sa nedalo okabátiť a druhý Hutarovič (Ag2r) musel byť napálený ešte viac než vo štvrtok. Už-už sa zdalo, že celkový víťaz pretekov nebude ani špurtovať, no zjavil sa phinney-taylorna ľavej strane širokej cesty a pohodlne si zaknihoval štvrté víťazstvo na podujatí.
 
Mark sa v celkovej klasifikácii napokon odpútal až na 25 sekúnd. Druhý skončil prvý líder pretekov Brent Bookwalter (BMC), biele tričko pre najlepšieho mladíka si obliekol celkovo tretí Taylor Phinney tiež z BMC. Červený dres pre víťaza bodovacej súťaže nepochybne patril Cavendishovi.
 
 
VÝSLEDKY 6. ETAPY
1. CAVENDISH Mark link-ikonka OMEGA PHARMA - QUICK-STEP 2h 42' 31''
2. HUTAROVIČ Jauhenij AG2R LA MONDIALE + 00' 00''
3. MARKUS Barry VACANSOLEIL-DCM + 00' 00''
4. BLYTHE Adam SKY PROCYCLING + 00' 00''
5. PHINNEY Taylor BMC RACING TEAM + 00' 00''
118. VELITS Martin OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 02' 03''
 
 
 

 
 
 
5. ETAPA rovinatá Al Zubara Fort > Mad. Al Shamal 154 km víťaz: Cavendish
 
Piaty deň v slnečnom Katare opäť vyhral najrýchlejší z najrýchlejších. Manx Missile si pripísal tretí triumf v Katare, štvrtý v sezóne znova vďaka tímovým kolegom. Tentoraz nebolo toľko únikov, a tak sa Quick-Step až priveľmi nevyčerpal už počas etapy. Sily zostali aj na perfektný vláčik a Cavendish ťažil z pomoci ešte troch kolegov v posledných stovkách metrov. Pred seba ani vedľa seba belgický celok nikoho nepustil a druhému Hutarovičovi ostali už iba oči pre plač. Bielorus bol najbližšie k triumfu počas tohto týždňa, Cav vyhral iba o koleso.
Zaujímavosťou je, že po rýchlostnej prémii, kde špurtovali šprintéri a vyhral ju Cavendish, sa do úniku vydali veľmi zaujímavé mená Taylor Phinney (BMC) a Bernhard Eisel (Sky) z prvej desiatky celkového poradia, a doplnil ich Niki Terpstra z OPQS. Hoci boli dostihnutí viac než desať kilometrov pred cieľom, práve Terpstra bol posledným článkom Markovho vláčika.
 
V celkovom poradí sa nič vážbe nemení, Cav navýšil náskok na 15 sekúnd a bez problémov kráča za prvým celkovým triumfom na tomto podujatí. Rakúšan Eisel sa vďaka bonifikáciám dostal zo siedmeho na piate miesto.
 
 
VÝSLEDKY 5. ETAPY
1. CAVENDISH Mark link-ikonka OMEGA PHARMA - QUICK-STEP 3h 11' 11''
2. HUTAROVIČ Jauhenij AG2R LA MONDIALE + 00' 00''
3. KRUOPIS Aidis ORICA GREENEDGE + 00' 00''
4. BLYTHE Adam BMC RACING TEAM + 00' 00''
5. ROWE Luke SKY PROCYCLING + 00' 00''
104. VELITS Martin OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 00' 37''
 
 
 

 
 
 
4. ETAPA rovinatá Camel Race Track > Khor Corniche 160 km víťaz: Cavendish
 
Štvrtý deň opäť obišiel silný vietor, a tak sa čakalo ďalšie víťazstvo Marka Cavendisha, ktorý by sa už dostal do čela celkového poradia. Únik tvorila trojica Andrij Grivko (Astana), Gatis Smukulis (Kaťuša) a Pirmin Lang (IAM). Odvážlivci podľa predpokladov nemali šancu a s pozornosťou sa lúčili desať kilometrov pred cieľom.
 
cavendish-mark-opq-katarV klasickom špurte zvíťazil opäť osamotený Mark Cavendish, ktorému posledný pomocník Terpstra odpadol kilometer pred páskou. Britského rýchlika nerozhodilo ani to, že už štyristo metrov pred páskou sa ocitol na druhom mieste v balíku a nemal potrebný vzduchový vak na záverečné zrýchlenie. Aj z druhej pozície bez problémov zvíťazil a vyzliekol Brenta Bookwaltera zo žltého trička. Druhý znova skončil 21-ročný dráhar Barry Markus z Vacansoleil. O dva roky starší Andrea Guardini si tretím miestom pripisuje prvé pódiové umiestenie po prestupe do Astany. 800 metrov pred cieľom nastal pád, ale bolo to v polovici pelotónu, kde už žiadni šprintéri neboli. Martin Velits finišoval so stratou takmer dvoch minút, no rozhodcovia mu napokon kvôli spomínanému pádu stratu nepripísali.
 
V celkovom poradí sa teda udiala iba jediná zmena. Cavendish putoval zo štvrtého miesta na prvé a už iba veľké prekvapenie by ho pripravilo o víťazstvo.
 
 
VÝSLEDKY 4. ETAPY
1. CAVENDISH Mark link-ikonka OMEGA PHARMA - QUICK-STEP 3h 30' 05''
2. MARKUS Barry VACANSOLEIL-DCM + 00' 00''
3. GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM + 00' 00''
4. FORTIN Filippo BARDIANI - CSF PRO TEAM + 00' 00''
5. KRISTOFF Alexander link-ikonka KATUSHA TEAM + 00' 00''
99. VELITS Martin OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 00' 00''
 
 
 

 
 
 
3. ETAPA rovinatá Al Wakra > Mesaieed 143 km víťaz: Cavendish
 
V utorok bolo v katarskej púšti priaznivé počasie takmer bez vetra. Šprintérske tímy na čele s OPQS situáciu nechceli podceniť a únik Hayman (Sky), Gruzev (Astana), Lang (IAM) a Schillinger (NetApp) pustili iba najviac na tri minúty. Ešte pred únikom sa rozdeľovali dôležité bonifikácie na prémii. Cavendish získal dve sekundy, ošpurtoval ho iba Blythe (BMC), ktorý sa snažil pomôcť lídrovi Bookwalterovi.
 
Po troch hodinách a 143 kilometroch sa špurtovalo. Zvíťazil Mark Cavendish druhým triumfom v sezóne. Prekvapením však bolo, že si triumf v závere vybojoval britský rýchlik úplne sám. Už 1500 metrov pred páskou nemal pri sebe žiadneho kolegu, ale geniálnym načasovaním a jasne najlepším zrýchlením sa postupne predral cez tridsať súperov a vychutnal si druhého Barryho Markusa z Vacansoleil o celú dĺžku bicykla. Tretí finišoval Aidis Kruopis (Orica). Nedarilo sa viacerým favoritom. Haussler piaty, Boasson Hagen šiesty, Degenkolb skončil až ôsmy.
Vyzerá to tak, že legendárne Cavove vláčiky tento rok už nebudú samozrejmosťou. Partia z belgického tímu síce vie veľmi dobre pracovať na čele pelotónu a likvidovať úniky, no Mark sa bude musieť naučiť jazdiť štýlom ako Peter Sagan, teda využiť "hák" iných tímov. Zatiaľ mu to ide na výbornú.
 
V celkovom poradí ostáva na čele Bookwalter z BMC, no Cavendish sa vďaka dnešným bonifikáciám dostal už na štvrté miesto a osem sekúnd straty jasne hovorí, že ak zvíťazí ešte raz, odlečie sa do žltého.
 
 
VÝSLEDKY 3. ETAPY
1. CAVENDISH Mark link-ikonka OMEGA PHARMA - QUICK-STEP 3h 05' 14''
2. MARKUS Barry VACANSOLEIL-DCM + 00' 00''
3. KRUOPIS Aidis ORICA GREENEDGE + 00' 00''
4. BUAHANNI Nacer FDJ + 00' 00''
5. HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING TEAM + 00' 00''
125. VELITS Martin OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 01' 12''
 
 
 

 
 
 
2. ETAPA tímová č. Al Rufaa Street 14 km víťazi: BMC
 
Brent Bookwalter z BMC ostal na čele celkovej klasifikácie Tour of Qatar aj po tímovej časovke v uliciach Al Ruffa. Americko-švajčiarsky celok mu k udržaniu žltému dresu pomohol v skutku štýlovo. Ovládol časovku družstiev päť sekúnd pred pretekármi Sky. Tretia Omega Pharma - Quick-Step stratila desať sekúnd. Martin Velits pomáhal tímu zo všetkých síl a kilometer pred cieľom si vystúpil. Na svojich stratil 15 sekúnd.
 
28-ročný Američan sa od rivalov veľmi dobre odpútal a do jedenástich sekúnd straty sú v poradí iba jeho tímoví kolegovia. Prvým reálnym súperom je tak Bernhard Eisel so spomínanou stratou, Edvald Boasson Hagen má 15-sekundové manko. Mark Cavendish stráca 20 sekúnd, teda dve víťazstvá v etape. BMC bude určite srdnato bojovať o udržanie Bookwalterovho náskoku. Pointou bude zamedziť získavanie bonifikácií elitným šprintérom.
 
 
VÝSLEDKY 2. ETAPY
1. BMC RACING TEAM 16' 07''
2. SKY PROCYCLING + 00' 05''
3. OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 00' 10''
4. RADIOSHACK-LEOPARD-TREK + 00' 11''
5. KATUSHA TEAM + 00' 15''
 
 
 

 
 
 
1. ETAPA rovinatá Katara Cultural > Dukhan B. 145 km víťaz: Bookwalter
 
Katar začal poriadne z ostra, keďže už počas prvého dňa mimoriadne fúkalo. Ako sme predpokladali v krátkom úvode, doplatil na to Mark Cavendish, ktorý často jazdí v druhej polovici pelotónu. Zhruba v polovici etapy sa balík na vetre rozdelil na štyri časti. Vpredu ostala dvadsiatka borcov s početným zastúpením BMC, v druhej početnejšej skupine boli napríklad Cancellara a Boasson Hagen. Tretiu vytvorili borci okolo Cavendisha, kde bol aj Martin Velits. Púchovčan skúšal pred tým šťastie v úniku, no ten nevyšiel, a tak sa sústredil na pomoc Markovi.
Vôľa a sila OPQS dotiahnuť svojho lídra do čela bola enormná a aj s pomocou bývalého majstra sveta sa napokon podarilo minútu a pol straty zlikvidovať 10 km pred cieľom. Zatiaľ čo si vetrom odstrelení potrebovali oddýchnuť pred záverečným špurtom, takticky skúšali unikať iní borci, ktorí boli celý čas vpredu a síl mali dostatok. Takýchto miniskupín sa vytvorilo viacero, najnepríjemnejšia bola trojica Brent Bookwalter (BMC), Gregory Rast (RadioShack) a Martin Elminger (IAM).
Veľkým prekvapením bolo, že sa pelotónu túto trojku nepodarilo dostihnúť, a tak si po víťazstvo prišiel Bookwalter z BMC. Druhú priečku vzal Elminger, tretiu Rast. Príčina neúspechu balíka je zrejmá. Cavendishovci bojovali o život už ďaleko pred cieľom a vyčerpali všetky sily na sťahovanie čela pretekov. Dôležité je tiež to, že prví šprintéri preťali cieľovú čiaru prakticky ihneď po úniku, teda straty si pripíšu iba vďaka bonifikáciám. Na štvrtom mieste finišoval bývalý Cavov rozbiehač špurtov Eisel (Sky) pred Vivianim (Liquigas) a samotným Cavendishom (OPQS), ktorému už v závere chýbal vláčik.
V pondelok je na programe tímová časovka, ktorá určite urobí v celkovom poradí zmeny.
 
 
VÝSLEDKY 1. ETAPY
1. BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM 3h 28' 47''
2. ELMINGER Martin IAM CYCLING TEAM + 00' 00''
3. RAST Gregory RADIOSHACK-LEOPARD-TREK + 00' 00''
4. EISEL Bernhard SKY PROCYCLING + 00' 00''
5. VIVIANI Elia CANNONDALE PRO CYCLING + 00' 00''
6. CAVENDISH Mark link-ikonka OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 00' 00''
60. VELITS Martin OMEGA PHARMA - QUICK-STEP + 00' 33''
 
 
 

 
 
Krátky úvod:
Okolo Kataru, prvé z dvoch púštnych podujatí, sa koná výlučne na rovine, keďže najvyšší "vrch" tohto emirátu leží iba v nadmorskej výške 103 metrov nad morom. Priamo tam sa ale ťaží ropa, takže ho cyklisti nenavštívia. Jazdiť budú prevažne po trojprúdových diaľniciach a kochať sa vyprahnutou púšťou. Rátať by tiež mohli stovky nákladných automobilov v protismere, ktoré usilovne prevážajú stavebný materiál na budovanie infraštruktúry krajiny.
O celkovom víťazovi šesťetapových pretekov rozhodnú štyri faktory. Špurty, rýchlostné prémie, tímová časovka a prípadný vietor. Organizátori udeľujú bonifikácie, takže ak sa niekomu podarí vyhrať viac etáp, bude to mať o to jednoduchšie. Štyri víťazstvá nebude môcť rozšíriť Tom Boonen. Chorého Belgičana však nahradí ďalší pretekár OPQS Mark Cavendish. Brit tu ešte nikdy celkovo nevyhral, no teraz má na to najlepšiu príležitosť. Z Argentíny si priváža výbornú formu a má skvelý tím na časovku (vrátane Martina Velitsa). Problémom môže byť snáď iba občasne horší pohyb v pelotóne, ktorý by sa pri vetri mohol Cavovi vypomstiť. Ďalšími veľkými favoritmi sú Fabian Cancellara (RadioShack) a Edvald Boasson Hagen (Sky). Obaja vedia zašpurtovať a majú aj výborný tím na časovku družstiev. Premiéru v sezóne si tu odbijú viacerí elitní šprintéri, takže Cavendish to určite nebude mať jednoduché.
 
 
Zdieľať

Komentáre   

 
#18 Ahoj Stan....IGI 2013-02-08 22:39
Cavendish je byvaly majster sveta a v rovinatych dojazdoch je proste super trieda. Nie je pravda, ze nema v pelotone konkurenciu. Andre Greipel je pre neho viac nez len vyrovnany super a som skutocne zvedavy, ako dopadnu ich vzajomne suboje na TdF. Dalsim vaznym superom je M. Kitte, ak je vo forme a vyhynaju sa mu zranenia. Viviani, Ferrari, Guardini, Hausler, Goss, Pettachi,....su predsa len o dlzku bicykla slabsi.
A sprinteri ako Degenkolb, Boonen, Hushovd, E.B Hagen,...su ine typy jazdcov a spolu s Petom sa im sice niekedy moze podarit Cavendisha a Greipela na rovine porazit, ale stabilne ich tam porazat nedokazu. Proste dominancia tych dvoch naj spurterov je skutocne vyrazna, ale to nie je ich chyba, skor si zasluzia absolutorium....Citujem Stanislav:
Nemám rád ak v športe neexistuje konkurencia.V cyklistike a v takýchto typoch dojazdov a rovinatých etapach , ktorých je ročne spomedzi všetkých typov etáp najviac, vždy vyhraje Mark.A pardon,to nieje celkom zábavné.Veď pozrime sa na štartovú listinu.Čo tým to skvelý šprintér = Cavendish , Bouhanni, Bennati, Guardinni , Haussler , Degenkolb , Viviani , Hutarovič , kde do ... sú?
 
 
#17 Pozri Sveto....IGI 2013-02-08 22:26
Ja to neberiem az tak vazne a sam mam radost, ak sa nejaka prezyvka vydari. Ale podla mojho nazoru by prezyvka mala vystihovat toho, komu je urcena a prepac, ale skovo "vagabund" ma synonima v slovach luzer,tulak, povalac, flakac,... Pri vsetkej ucte, ktory z tychto vyrazov charkterizuje Petra ?
Ja nie som jeho zaslepeny fanusik, to mi ver, ale proste Peter napriek svojmu mlademu veku uz dosiahol tolko, ako urcite nikto z tu prispievajucich a nikomu z ri..ti nevypadol, aby sa o nom na verejnej diskusii vyjadroval takto "" zovialne"" a kvazi ""vtipne"".
Cital som uz od Teba daleko viac krajsich a daleko viac vtipnejsich prispevkov, a preto viem, ze to nemyslis zle, ale...(povedal som si len svoj nazor).Citujem Svätopluk:
Ignác, neber všetko veľmi vážne, je jasné že náš zlatučký Peťo by muche neublížil. No keď si pozrieš nižšie vlákna, je to veselá kopa, vždy ochotný niečo pre srandu a zábavku v mužstve urobiť a ventilovať sa pri svojom každodennom niekoľko hodinovom drilovaní vlastného tela. A ja mu úplne v tomto rozumiem a vždy si spomeniem, čo sme robili my v jeho rokoch po tréningu a voľnom čase, čo sme povystrájali na sústredeniach a pod...
Takže si len pekne pozri ako nám náš "vagabund a vyvrheľ" vystrájal v Amerike... a hulvátsky sekíroval svojich kolegov. :-) a čávovi gratulujem, vidno že sa bol sústrediť na Slovensku ;-) , hneď je rýchlejší.

http://www.youtube.com/watch?v=umifWIJiXh8

http://sport.aktuality.sk/c/142921/foto-petra-sagana-v-usa-nekompromisne-zatkla-policia/

Citujem IGI:
Chapem, ze Tvoj prispevok je pozitivne ladeny, ale nejak dobre nerozumiem tym menam "vyvrhel", "vagabund". Ty to povazujes za priliehave a vtipne ?
Mozno som len staromodny a dnesnym "sopliakom" a "pubertakom" nie dost dobre rozumiem. Mozno to bude iba v tom....Citujem Svätopluk:
Gratulácia pre Marka!
Ja tajne verím, že náš vagabund to rozbalí "v správnom čase na správnom mieste".
 
 
#16 Pre IGI -hoSvätopluk 2013-02-08 15:52
Ignác, neber všetko veľmi vážne, je jasné že náš zlatučký Peťo by muche neublížil. No keď si pozrieš nižšie vlákna, je to veselá kopa, vždy ochotný niečo pre srandu a zábavku v mužstve urobiť a ventilovať sa pri svojom každodennom niekoľko hodinovom drilovaní vlastného tela. A ja mu úplne v tomto rozumiem a vždy si spomeniem, čo sme robili my v jeho rokoch po tréningu a voľnom čase, čo sme povystrájali na sústredeniach a pod...
Takže si len pekne pozri ako nám náš "vagabund a vyvrheľ" vystrájal v Amerike... a hulvátsky sekíroval svojich kolegov. :-) a čávovi gratulujem, vidno že sa bol sústrediť na Slovensku ;-) , hneď je rýchlejší.

http://www.youtube.com/watch?v=umifWIJiXh8

http://sport.aktuality.sk/c/142921/foto-petra-sagana-v-usa-nekompromisne-zatkla-policia/

Citujem IGI:
Chapem, ze Tvoj prispevok je pozitivne ladeny, ale nejak dobre nerozumiem tym menam "vyvrhel", "vagabund". Ty to povazujes za priliehave a vtipne ?
Mozno som len staromodny a dnesnym "sopliakom" a "pubertakom" nie dost dobre rozumiem. Mozno to bude iba v tom....Citujem Svätopluk:
Gratulácia pre Marka!
Ja tajne verím, že náš vagabund to rozbalí "v správnom čase na správnom mieste".
 
 
#15 Odp.: Absolútnym kráľom Kataru Cavendishkenmar 2013-02-08 14:57
"Skvely sprinter" je pre niektorych dost silne oznacenie: Viviani sa este ani zdaleka nepriblizil na uroven Sagana, Hausslerovi sa musi dodnes este snivat o Saganovi z Tour of California, Degenkolb si spravil skvele meno na Vuelte, kde v podstate nemal s nim kto sprintovat a Benatti minulu sezonu vyhral len 1 sprint.

Citujem Stanislav:
Nemám rád ak v športe neexistuje konkurencia.V cyklistike a v takýchto typoch dojazdov a rovinatých etapach , ktorých je ročne spomedzi všetkých typov etáp najviac, vždy vyhraje Mark.A pardon,to nieje celkom zábavné.Veď pozrime sa na štartovú listinu.Čo tým to skvelý šprintér = Cavendish , Bouhanni, Bennati, Guardinni , Haussler , Degenkolb , Viviani , Hutarovič , kde do ... sú?
 
 
#14 ...Stanislav 2013-02-08 14:49
Nemám rád ak v športe neexistuje konkurencia.V cyklistike a v takýchto typoch dojazdov a rovinatých etapach , ktorých je ročne spomedzi všetkých typov etáp najviac, vždy vyhraje Mark.A pardon,to nieje celkom zábavné.Veď pozrime sa na štartovú listinu.Čo tým to skvelý šprintér = Cavendish , Bouhanni, Bennati, Guardinni , Haussler , Degenkolb , Viviani , Hutarovič , kde do ... sú?
 
 
#13 CAVpegass 2013-02-08 13:52
v pohode vyhral aj poslednú etapu. Na týchto rovinatých dojazdoch je prakticky bez konkurencie....
 
 
#12 Prepac Sveto..IGI 2013-02-08 13:17
Chapem, ze Tvoj prispevok je pozitivne ladeny, ale nejak dobre nerozumiem tym menam "vyvrhel", "vagabund". Ty to povazujes za priliehave a vtipne ?
Mozno som len staromodny a dnesnym "sopliakom" a "pubertakom" nie dost dobre rozumiem. Mozno to bude iba v tom....Citujem Svätopluk:
Gratulácia pre Marka!
Ja som rád že Čávo teraz vyhráva, nech si to chlapec užíva a naopak náš vyvrheľ :-) sa ešte len pomaly rozbieha a pripravuje. Ja tajne verím, že náš vagabund to rozbalí "v správnom čase na správnom mieste".
 
 
#11 Odp.: Priebeh Tour of Qatar 2013rado 2013-02-07 17:50
tak som ho podcenil,cav je vo forme a ide mu to.
 
 
#10 Kto s plačom seje s radosťou bude žať!Svätopluk 2013-02-06 21:31
Gratulácia pre Marka!
Ja som rád že Čávo teraz vyhráva, nech si to chlapec užíva a naopak náš vyvrheľ :-) sa ešte len pomaly rozbieha a pripravuje. Ja tajne verím, že náš vagabund to rozbalí "v správnom čase na správnom mieste".
 
 
#9 UzasJezis 2013-02-06 18:03
CAVENDISH Mark link-ikonka fenomen ! Tento muz ide formou stale hore a hore. Mozme byt radi ze sme svadkami jeho vykonou.
 
 
#8 4. etapanpzc 2013-02-06 13:47
dnes zase vyhral Cav aj bez vlacika viac nez o bycikel (vsetci pomocnici co mal boli v pade), 2. Markus a 3. Guardini
 
 
#7 Odp.: Priebeh Tour of Qatar 2013pepe 2013-02-04 20:24
Prachy Francúzom nikdy nesmrdeli (nedávny prípad kúpených MS vo futbale)...btw komu by smrdeli, takže možno sa raz dočkáme aj Tour okolo Vilky bohatého ruského magnáta. :-))
 
 
#6 Odp.: Priebeh Tour of Qatar 2013hochut 2013-02-04 18:08
Citujem jakub:
ktora televizia vysiela tieto preteky?
dakujem

Al Jazeera Sport Global
http://www.steephill.tv/tour-of-qatar/#live
 
 
#5 otazkajakub 2013-02-04 14:06
Dobry den,
prosim Vas ktora televizia vysiela tieto preteky?
dakujem
 
 
#4 Odp.: Priebeh Tour of Qatar 2013rado 2013-02-04 13:44
Cavendish ked nema vlacik,tak je v podstate bez sance vyhrat.
 
 
#3 Štybar bez straty,menovatel 2013-02-03 23:33
zato Cancellara kúpil 27 sekúnd.
Pokiaľ ide o TdF, ak tam capnú krátky prológ a jednu rovinatú etapu - budiž, vydržíme. Ale aby šejkovia za svoje prachy nechceli tri či dokonca štyri etapy na tej lautr rovine.
 
 
#2 ...Stanislav 2013-02-03 21:26
A co to bude za trapas keď tam má udajne v roku 2016 začať Tour De France ! :)
 
 
#1 Odp.: Priebeh Tour of Qatar 2013kenmar 2013-02-03 17:51
Pred rokom ten scenar bol uplne rovnaky : nikde nic, len pust a vietor a peloton rozdeleny na 3 a viac casti a kopec by ste marne hladali. Sejkovia nemaju co s peniazmi a tak si tam usporiadaju taketo preteky, ktore asi moc nemusia ani jazdci a divaci si tiez moc nepridu na svoje, ledaze fandia svojmu oblubenemu sprinterovi.
 
 • Náš partnerský portál o amatérskych pretekoch
 • Fórum Cycling-Info.sk
 • Náš partnerský portál o amatérskych pretekoch
 
cebra bowden-gif

Podporte portál

banner-predmety-bidon-2014
 • Ridley
 • Ridley
 • Ridley