os2020 lista 560x100 new
1a 16.9. rovinata etapa ciel rovina Žilina > Žilina 106 km Laas
1b 16.9. rovinata etapa ciel rovina Žilina > Žilina 7,1 km Steimle
2. 17.9. rovinata etapa ciel rovina Žilina > Banská Bystrica 207 km Denz
3. 18.9. zvlnena etapa ciel rovina B. Bystrica > Žiar nad Hronom 181 km Laas
4. 19.9. rovinata etapa ciel rovina Topoľčianky > Skalica 171 km Barbier
Etapy 64. ročníka pretekov:
1a1b234
 
 
fotogaleria ikonkaCelková trasa pretekov (© okoloslovenska.com)
celkova mapa
 

vysledky 1
Konečné poradie pretekov po etape
1. STEIMLE Jannik Deceuninck - Quick-Step link ikonka 15:49:04 125
2. DENZ Nico Team Sunweb link ikonka 00:00 85
3. ARCHBOLD Shane Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:18 70
4. LEKNESSUND Andreas Uno-X Pro Cycling Team 00:21 60
5. SÜTTERLIN Jasha Team Sunweb link ikonka 00:23 50
6. HAGA Chad Team Sunweb link ikonka 00:26 40
7. DRUCKER Jempy BORA - hansgrohe link ikonka 00:26 35
8. LAMPAERT Yves Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:26 30
9. OTRUBA Jakub Elkov - Kasper 00:29 25
10. BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation 00:29 20
41. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 04:31  
73. MALOVEC Ľuboš Slovensko 20:21  
83. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 27:01  
85. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 28:10  
91. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 29:01  
93. ČANECKÝ Marek Dukla Banská Bystrica 29:58  
96. SAGAN Juraj BORA - hansgrohe link ikonka 31:34  
101. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 34:49  
102. NAGY Simon Slovensko 35:01  
105. OROS Samuel Slovensko 36:06  
 
Zobraziť kompletné konečné poradie pretekov po etape
 
 
vysledky 2
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape
1. LAAS Martin BORA - hansgrohe link ikonka 52
2. DENZ Nico Team Sunweb link ikonka 47
3. STEIMLE Jannik Deceuninck - Quick-Step link ikonka 43
4. ARCHBOLD Shane Deceuninck - Quick-Step link ikonka 37
5. BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation 31
6. DE BIE Sean Bingoal - Wallonie Bruxelles 29
29. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 3
43. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 1
 
 
vysledky 3
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape
1. MOLLY Kenny Bingoal - Wallonie Bruxelles 57
2. PAASSCHENS Mathijs Bingoal - Wallonie Bruxelles 42
3. RAPP Jonas Hrinkow Advarics Cycleang 33
4. SUTER Joel Bingoal - Wallonie Bruxelles 27
5. BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 27
6. POWER Robert Team Sunweb link ikonka 18
8. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 15
11. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 11
32. SAGAN Juraj BORA - hansgrohe link ikonka 1
 
 
vysledky 4
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape
1. LEKNESSUND Andreas Uno-X Pro Cycling Team 15:49:25
2. OTRUBA Jakub Elkov - Kasper 00:08
3. HULGAARD Morten Uno-X Pro Cycling Team 00:10
4. RENARD Alexis Israel Start-Up Nation 00:17
5. TULETT Ben Alpecin-Fenix 00:58
6. SUTER Joel Bingoal - Wallonie Bruxelles 01:05
9. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 04:10
21. NAGY Simon Slovensko 34:40
23. OROS Samuel Slovensko 35:45
 
 
fotogaleria ikonkaFotogaléria máp a profilov etáp (© okoloslovenska.com)
 
Dresy lídrov pretekov
okolo titulka 1   okolo titulka 2   okolo titulka 3   okolo titulka 4   okolo titulka 5
celková klasifikácia   bodovacia klasifikácia
  vrchárska klasifikácia
  klasifikácia do 23 rokov
  klasifikácia Slovákov
NIKÉ   ŠKODA
    M. ŠKOLSTVA
   
 
 
vitazStručné pravidlá
UCI body celkové poradie: 125-85-70-60-50-40-35-30-25-20-15-10-5-5-5-3...
UCI body etapy/poletapy: 14-5-3
UCI body vedúci pretekár: 3
ŽLTÝ DRES: súťaž jednotlivcov podľa dosiahnutého času
ZELENÝ DRES: bodovacia súťaž (prémie 5 jazdcov, cieľ 10 jazdcov)
BIELY DRES S ČERVENÝMI BODKAMI: vrchárska súťaž (prémie 6 / 4 / 3 jazdci)
BIELY DRES: súťaž do 23 rokov (1998 a mladší)
BIELO-MODRO-ČERVENÝ DRES: najlepší Slovák v celkovej klasifikácii
SÚŤAŽ DRUŽSTIEV: v cieli každej etapy časy prvých troch pretekárov
NAJBOJOVNEJŠÍ PRETEKÁR: červené číslo pre najaktívnjšieho v etape aj celkovo
BONIFIKÁCIE: 3-2-1 sekunda na šprintérskej prémii, 10-6-4 v cieli 2. - 4. etapy
BONIFIKÁCIE: 6-4-2 sekundy v cieli 1a. poletapy
LIMIT: 1a. etapa 10 % od času víťaza, 2. etapa 15 %, 3. a 4. etapa 12 %
CELKOVÉ PRIZE MONEY 51 100 € (celkový víťaz 5000 €, víťaz etapy 2200 € ...)
HLAVNÝ ROZHODCA UCI: Bruno Valčič (Chorvátsko)
 
Pravidlá bodovacej súťaže:
Rýchlostné prémie (10): 8-5-3-2-1
Cieľ 1a., 2., 3. a 4. etapy: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1
- za časovku sa body do bodovacej súťaže neudeľujú
 
Pravidlá vrchárskej súťaže:
Kopec 1. kategórie (8): 10-7-5-3-2-1
Kopec 2. kategórie (7): 6-4-2-1
Kopec 3. kategórie (5): 3-2-1
 
 
kratka sprava ikonkaNaše spravodajstvo z Okolo Slovenska 2020
 
 
- ponuka nášho eshopu -
banner kolekciaOS 3 2020
- ponuka nášho eshopu -
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideoklip 64. ročníka pretekov
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideoprezentácia trasy ročníka 2020