• Výrazné zníženie cien starších modelov
  • Bahrain-Merida Pro Cycling Team
  • Merida Slovakia
  • Big.Seven & Big.Nine
  • Rotor
  • Scultura Disc

Premiéra dokumentu o páde škótskej ikony

Bývalý jazdec Cofidisu David Millar zavesil cyklistické tretry na klinec už v roku 2014. Víťaz 29. etáp svoj koniec kariéry prirovnal k smrti. „Vtedy som prvýkrát zomrel, ale už som viac nemohol,“ povedal Škót pred premiérou filmu, ktorý mapoval jeho pád. Dokument Time trial vznikal dva roky a prvýkrát si ho budú môcť pozrieť ľudia v Edinburghu na tamojšom filmovom festivale. (22.06.2018, jj)

Ewan zdrvený z neúčasti na TdF

Caleb Ewan nebol vybratý do zostavy Mitchelton-Scott na TdF a berie to veľmi zle. "Zničený je slabý odvar toho, ako sa cítim. Bol som viac ako dobre pripravený na môj debut, ale toľká práca vyšla nazmar. Som veľmi sklamaný." Rozhodnutie Mitcheltonu sa nedá chápať inak, ako že Ewan už podpísal kontrakt na nasledujúcu sezónu s iným celkom. (22.06.2018, ts)

Armstrongov syn nebude cyklista

Syn Lanca Armstronga nešiel v šľapajach svojho otca. Luke Armstrong hráva americký futbal. Niekdajšiemu americkému cyklistovi to však vôbec neprekáža. „Veľa ľudí sa má pýta, či som s tým v pohode. Myslím si ale, že ide o to skĺbiť šport so skvelým vzdelaním. Luke sa dostal na výbornú školu, takže áno. Som v pohode. Keby tu však tá škola nebola, tak nie som.“ (21.06.2018, jj)

Quintana nemá stres z prvého týždňa

Kolumbijský jazdec chce titul, ale aby uderil v kopcoch, musí prejsť cez úvodné etapy. Nemá však pred nimi obavy. "TTT nie je problém, niekoľko sme ich už vyhrali. S pavé nemám skúsenosti, s výnimkou tréningových jázd, no bude to problém pre každého. Niekomu sadnú viac, inému menej. Bude to skôr otázka šťastia, ako jazdeckého umenia." (20.06.2018, ts)

Fabio Jakobsen je frustrovaný

Včera v Belgicku prebehla jednorazovka Halle Ingooigem. O víťazovi musel rozhodnúť fotofiniš. Len o milimetre sa z víťazstva tešil Danny Van Poppel. Druhý skončil talentovaný Holanďan Fabio Jakobsen. Ten bol po včerajšku veľmi sklamaný. „Tím pracoval výborne, ale ja som to nedokázal zužitkovať. Mal som nohy na to, aby som vyhral, ale neukázal som ich.“ (20.06.2018, jj)

Martinelli chváli taktiku konkurenta

Movistar včera oznámil, že na Tour de France pocestujú ako Valverde a Quintana, tak aj Landa. Riaditeľ z konkurenčnej Astany Giuseppe Martinelli za to španielsky celok chváli. „Zobrať všetkých troch na Tour je rozumné rozhodnutie. Už len im nastaviť správnu taktiku. Myslím si, že najsilnejším z tejto trojky je Valverde. Podľa mňa na neho sa zamerajú. Tento rok vyzerá dobre.“ (19.06.2018, jj)

Na Okolo Slovenska napokon uvidíme až 21 tímov

Organizátori septembrových pretekov Okolo Slovenska (12 - 16. 9.) už pred pár mesiacmi zverejnili zoznam tímov, ktoré sa predstavia na 62. ročníku. Mnohé tímy či federácie ale naďalej lobovali za svoju účasť, a tak sa vedenie pretekov rozhodlo rozšíriť konvoj ešte o jeden tím, a to o reprezentáciu Nemecka, ktorá sa bude pripravovať na MS v Innsbrucku. Zrejme to budú dvadsaťtrojkári. (18.06.2018, lt)

Urána posledný test potešil

Jazdec tímu EF Education First – Drapac na práve skončenom Okolo Slovinska obsadil v celkovej klasifikácii druhé miesto. Rigoberto Urán je po poslednom týždni veľmi spokojný. „Mal som tu skvelé nohy. Podarilo sa mi tu vyhrať etapu a aj časovku som zajazdil veľmi rýchlo. Som neskutočne šťastný, lebo viem, že všetko je tam, kde má byť.“ (18.06.2018, jj)

UCI spochybnila obhajobu Frooma

Chris Froome stále bojuje so svojim škandálom. Pred mesiacom on a tím Sky dodali UCI dôkaz o nespoľahlivosti testov na Salbutamol. Cyklistická únia ale štúdiu odmieta, pretože testy boli vykonané na psoch a nie na ľuďoch. Zarážajúci je aj fakt, že jedným z autorov štúdie je Jules Heuberger, ktorý nedávno publikoval článok o tom, že EPO nemá žiadny vplyv na výkonnosť športovca. (17.06.2018, jj)

Armstrong predal dom pod cenu

Bývalý veľký šampión minulý týždeň predal svoju vilu v Austine tamojšiemu veľkopodnikateľovi. Lance Armstrong sa svoj luxusný dom rozhodol predať už v roku 2016, kedy od kupca požadoval viac ako osem miliónov dolárov. Nový majiteľ vily Carey Smith však niekdajšiemu cyklistovi zaplatil „len“ šesť miliónov. Armstrong tak predal dom o dva milióny lacnejšie ako chcel. (16.06.2018, jj)

Martina situácia ohľadom Frooma nezaujíma

Do začiatku Tour de France chýbajú len tri týždne, no v prípade Chrisa Frooma stále nepadol finálny verdikt. Írskeho cyklistu to vôbec neprekvapuje, ale ani nezaujíma. „Nikto nič nevie, dokonca ani jeho kolegovia z tímu nič nevedia. Chýbajú nám fakty a preto to nemôžeme komentovať. Treba si počkať, ale ak mám povedať pravdu, nezaujíma ma to. Na Tour sa chcem sústrediť na svoj výkon.“ (15.06.2018, jj)

Organizátori Tour zverejnili odmeny

Tour de France klope na dvere a organizátori sa rozhodli zverejniť jednotlivé odmeny. Víťaz najslávnejších cyklistických pretekov si podobne ako minulý rok polepší o pol milióna eur, druhý v celkovej klasifikácii získa o 300-tisíc eur menej. Rovnaké čiastky ako vlani dostanú aj víťazi ostatných tričiek. Držiteľ zeleného dresu si zarobí 25-tisíc eur.  (14.06.2018, jj)

Nibali je na správnej ceste pred TdF

Športový riaditeľ Bahrajn - Merida Brent Copeland nepovažuje Nibaliho predstavenie na Dauphiné za zlý signál pred TdF. S talianskym jazdcom majú dohodu, že jeho forma sa objaví len v polovici júla. "Všetko ide podľa plánu, necítime žiadne napätie. Nibali trénuje dobre, je presne tam, kde potrebuje byť v tomto čase. Vie presne, čo má robiť, aby bol stopercentný na Tour." (14.06.2018, ts)

Ochowicz si uvedomuje riziká

Situácia v BMC stále nie je ružová. Greg van Avermaet je jednou nohou v Bahrajne - Merida a na odchode je aj Rohan Dennis. Jim Ochowicz sa totiž neponáhľa s hľadaním sponzorov. „Viem, že môžem stratiť pár jazdcov, ale pre mňa Tour de France nie je deadline. Mám čas do decembra,“ povedal. Práve van Avermaet a Dennis chcú mať o svojej budúcnosti jasno do Starej dámy. (13.06.2018, jj)

Farrar vymenil cyklistiku za hasičstvo

Bývalý elitný šprintér Tyler Farrar sa pred touto sezónou rozhodol zavesiť cyklistické tretry na klinec a stal sa hasičom. „Cyklistika je sebecký šport. Stále sa snažíte hľadať spôsob ako byť najlepší, nie ako pomôcť niekomu inému. Teraz chcem pomáhať druhým ľuďom. Preto som si vybral hasičstvo. Vždy ma toto ušľachtilé povolanie inšpirovalo.“ (12.06.2018, jj)

Kristoff potrebuje zhodiť kilá pred TdF

Nórsky cyklista má pred sebou ešte nejakú prácu, aby bol na TdF v stopercentnej forme. "Cítim sa dobre, ale potrebujem sa ešte zlepšiť, aby som bojoval o víťazstvá. Z hľadiska sily je to v poriadku, no som trošku ťažší. Ak by som schudol dve kilá a udržal si aktuálnu silu, bol by som na svojej maximálnej úrovni." (12.06.2018, ts)

Kennaugh sa trápi v Bora - hansgrohe

Peter Kennaugh prišiel Bory naplniť osobné ambície, ale sezóna mu nevychádza. Bez nejakého zranenia alebo zdravotných problémov sa necíti dobre na bicykli, a aj keď v poslednom čase sa to zlepšilo, na Dauphiné dostal tvrdú spätnú väzbu, že nedokáže jazdiť na želanej úrovni. Preto sa nezúčastní TdF a pokúsi sa sústrediť na Vueltu. (11.06.2018, ts)

Quick-Step naďalej najlepším tímom World Tour

Belgický celok prežíva veľmi úspešný rok. Vo výborných výsledkoch pokračovali jazdci Quick-Stepu Floors aj na práve skončenom Critérium du Dauphiné. Aj vďaka víťazstvu Alaphilippa vo štvrtej etape si Belgičania udržali vedúcu priečku v tohtoročnom hodnotení tímov. Ich bodový zisk presiahol hranicu osemtisíc. Druhá je Bora – Hansgrohe, ktorá stráca viac ako dvetisíc bodov. (11.06.2018, jj)

Záleží len na Tour, vraví Kittel

Nemecký cyklista sa neznervózňuje tým, že počas sezóny získal iba dve výhry a jeho lead-out v Kaťuši má ešte rezervy. "Na všetko sa dá hľadieť pozitívnym spôsobom. Musíte zostať správne mentálne naladený. Máme ešte čas, aby sme boli lepší. Nezáleží na tom, čo sa stalo pred Tour, keď tam budete úspešní."   (10.06.2018, ts)

Bývalý lekár Sky vydal knihu o svojej minulosti

Richard  Freeman, ktorý je zapojený do kauzy jiffy bag, tento týždeň predstavil detaily knihy The Line: Where Medicine and Sport Collide. „Ide o úprimnú a otvorenú reakciu na obvinenia zo zneužitia medicíny na zvýšenie výkonnosti,“ povedal bývalý lekár Sky. Ten mal ešte v roku 2011 podať záhadný balík Wigginsovi na Dauphiné. Tento prípad stále vyšetruje britský parlament. (10.06.2018, jj)
560x200 ekoi
janom 2018