• Výrazné zníženie cien starších modelov
  • Bahrain-Merida Pro Cycling Team
  • Merida Slovakia
  • Big.Seven & Big.Nine
  • Rotor
  • Scultura Disc
slovshore 18 banner

Terpstra je s novým tímom spokojný

Niki Terpstra sa po ôsmich rokoch rozlúčil s Quick-Stepom a podpísal zmluvu vo Francúzsku s tímom Direct Energie. Holanďan priznal, že rolu v jeho prestupe hrali aj peniaze. V tíme sa mu zatiaľ veľmi páči a teší sa na nové dobrodružstvo. Jeho ciele zostávajú nezmenené. Presadiť sa chce na jarných klasikách a v júli na Tour de France. (17.02.2019, ja)

Movistar opustil hriešnik

Medzinárodná cyklistická únia vyriekla ortieľ v prípade Jaimeho Rosóna, ktorý mal nezrovnalosti v biologickom pase ešte v čase, kedy bol jazdcom Caja Rural. Španiel v piatok dostal stopku na štyri roky, následne tím Movistar vypovedal jeho zmluvu. Rosón vlani debutoval vo WT tíme, na Tirreno – Adriatico skončil ôsmy a podujatie Vuelta Aragon dokonca vyhral. Predtým strávil tri roky v Caja Rural.  (17.02.2019, jj)

Sicard mení Európu za Afriku

Skúsený francúzsky borec mal štartovať ako na Vuelta de Murcia tak aj na Clasica de Almeria. Kvôli zlomenine zápästia, ktoré utrpel na poslednej malorskej jednorazovke však obe podujatia musí vynechať. „Je mi ľúto, ale v najbližších dňoch sa v Španielsku nepredstavím. Dúfam však, že už čoskoro budem pretekať na Okolo Rwandy,“ napísal na svojom Twitteri samotný cyklista. (16.02.2019, jj)

Cyklisti volajú po bezpečnosti na cestách

Profesionálni cyklisti spustili petíciu za ochranu cyklistov na cestách. Iniciatíva ACCPI si pripomína tragickú smrť Michele Scarponiho. Situácia na cestách sa odvtedy pre cyklistov nijako nezlepšila. Práve naopak, počet zrazených cyklistov rastie. Medzi hlavné požiadavky iniciátorov patrí budovanie cyklistických pruhov, minimálna vzdialenosť pri predbiehaní a psychologická podpora rodinám obetí. (16.02.2019, ja)

Prades vidí rozdiel len v peniazoch

Rodák z mesta Alcanar konečne prestúpil do WT tímu, do Movistaru, ale veľká zmena to pre neho nie je. „Z organizačného hľadiska je to takmer rovnaké. Aj v kontinentálnych celkoch musíte zo seba vydať maximum. Takže rozdiel vidím len v ekonomike, WT tímy majú viac peňazí,“ povedal Eduard Prades, ktorý posledné štyri roky jazdil za Euskadi – Murias a Caja Rural. (15.02.2019, jj)

Sicília prejavila záujem o štart Gira

Sicília patrí k popredným záujemcom o štart Gira d'Italia 2021. Portál Tuttobici uvádza, že regionálna sicílska vláda pridelila 6,2 milióna eur na to, aby sa ročník 2021 začal práve tam. Vláda potvrdila finančnú podporu aj pre podujatie Giro di Sicilia vo výške 1,2 milióna eur ročne. Nové preteky na sicílskych cestách sa uskutočnia už v apríli. Budú kategórie 2.1. (14.02.2019, ja)

Bakelants odkladá debut

Belgičan v prestupovom období vymenil Ag2r za Sunweb. Premiéru v novom drese mal zažiť na Tour de la Provence, ale Jan Bakelants dostal žalúdočný vírus a preto si musel upraviť svoj kalendár. „Momentálne nemám dostatok síl na to, aby som mohol pretekať. Rozhodol som sa, že najbližšie dva týždne si dám pauzu,“ povedal pre holandské médiá. (14.02.2019, jj)

Wallays čaká na nové zuby

Jelle Wallays utrpel v San Juane ťažký pád. Jeho rekonvalescencia prebieha úspešne, ale aj napriek tomu vynechá niekoľko ďalších pretekov. „Ešte nemôžem trénovať vonku, musel som zrušiť aj svoje sústredenie v Sierra Nevade. Bude lepšie, ak pôjdu na najbližšie podujatia chalani, ktorí sú v lepšom stave ako ja,“ povedal pre holandské médiá a dodal, že ešte čaká na nové zuby. (13.02.2019, jj)

Thomas zhodnotil svoju formu

Geraint Thomas má za sebou premiérové preteky vo Valencii. Svoju účasť hodnotí pozitívne a teší sa už na ďalšie preteky. „Ešte je stále priskoro na to, aby som bol v top forme. Viem, ako mám jazdiť a čo od seba očakávať. V najlepšej forme budem v júni alebo v júli. Dovtedy sa však budem snažiť podávať čo najlepšie výkony,“ zdôveril sa novinárom. (13.02.2019, ja)

Bývalý lekár Sky stále bez rozsudku

Richard Freeman je obvinený z toho, že v roku 2011 objednal testosterón, ktorý mal následne ponúkať cyklistom v Národnom cyklistickom centre v Manchestri. Britský lekár, ktorý svojho času pracoval aj pre britský tím Sky, obvinenia odmieta. V stredu sa však opäť nezúčastnil vypočúvania a je možné, že verdikt v jeho prípade nepadne do konca roka. Hrozí mu stopka na desať rokov. (12.02.2019, jj)

Van der Poel zhodnotil svoje plány

Mathieu Van der Poel po zisku titulu majstra sveta v cyklokrose nestráca motiváciu pretekať. Osvedčenú kombináciu cyklokrosu s cestnou cyklistikou plánuje opakovať ešte niekoľko rokov. „Určite absolvujem plný program cyklokrosových pretekov nasledujúcich pár sezón. Chcem to kombinovať s cestnou a horskou cyklistikou minimálne do Olympijských hier v Tokiu,“ povedal pre sporza.be. (12.02.2019, ja)

České preteky V4 tento rok nebudú

Seriál pretekov V4 bude pokračovať aj tento rok, ale bez českej edície. ČSC prihlásil preteky na 27.4., ale nenašiel subjekt, ktorý by to dokázal zorganizovať. To je veľmi smutné, pretože tieto podujatia sú dotované z Fondu V4, teda majú istú väčšinu rozpočtu. Slovenská V4 organizovaná priamo SZC sa bude jazdiť 12.5., ale už nebude finišovať na Slovakiaringu. (11.02.2019, lt)

Sklamala ho dopingová kontrola

Jazdec Lotta Soudal, Victor Campenaerts, sa posledný mesiac pripravoval v Namíbii. Za celý čas v Afrike európskeho šampióna v časovke neprišli pozrieť dopingoví komisári. „Som čistý, ale som jediný, kto o tom vie. Som veľmi sklamaný, že kontrola neprišla ani raz. Veď som išiel do exotickej krajiny, čo sa dalo klasifikovať ako podozrivé správanie. Myslím si, že je to hrozné,“ dodal. (11.02.2019, jj)

Landis otvára obchod a kaviareň

Bývalý cyklista a dopingový hriešnik bude predávať aj elektronické bicykle značky Van Dessel. Súčasťou jeho obchodu bude tiež kaviareň, kde sa bude podávať káva, ale aj výrobky obsahujúce konope. Floyd Landis plánuje otvoriť svoj obchod už túto jar. Okrem toho vlastní kontinentálny cyklistický tím a ďalšie dve firmy zaoberajúce sa spracovaním marihuany. (10.02.2019, jj)

Froome sníva o olympijskom úspechu

Britský cyklista tímu Sky sa momentálne pripravuje v Kolumbii, kde si odkrúti súťažný debut v tejto sezóne. Reportérom z La Gazzetta sa zdôveril so svojim smelým plánom: „Mojim snom by bolo vyhrať Olympijské hry v Tokiu v roku 2020. Zároveň však musím byť realista, keďže na jednodňových pretekoch sa mi nikdy nepodaril dobrý výsledok.“ (10.02.2019, ja)

Chaves si užíva návrat

Kolumbijsky vrchár Esteban Cháves sa na pretekoch Okolo Valencie po osemmesačnej pauze vracia k pretekaniu. Po vlaňajšom Gire jazdec tímu Mitcheltonu-Scott na pretekoch vinou vlečúcej sa mononukleózy absentoval. „Je úžasné sa vrátiť nielen k pretekaniu, ale aj k tímu, fanúšikom a kamarátom z iných celkov," povedal večne vysmiaty rodák z Bogoty pre CyclingWeekly. (10.02.2019, jh)

Divoké karty na Okolo Flámska rozdané

Organizátori monumentálnej klasiky (7. apríla), rozdali sedem divokých kariet. K osemnástim tímom WT sa pridajú Direct Energie (FRA), Corendon (BEL), Sport Vlaanderen-Baloise (BEL), Wanty-Gobert (BEL), Cofidis (FRA), Vital Concept (FRA) a Roompot (NED). Účasť zároveň potvrdili viacerí favoriti: Peter Sagan, Greg Van Avermaet, Philippe Gilbert, dokonca aj Alejandro Valverde a ďalší... (09.02.2019, ja)

Alex Howes sa vracia do pelotónu

Jazdec tímu EF Education First bude po šesťmesačnej pauze opäť pretekať. Minulý rok 31-ročnému rodákovi z Denveru diagnostikovali hypertyreózu a od pretekov si tak musel na istý čas oddýchnuť. Howesovi dokonca hrozil aj koniec kariéry, čo sa napokon nepotvrdilo. Po konzultáciách s tímovými lekármi a špecialistami sa úspešne zotavil a prvý raz od augusta sa predstaví na etapáku Kolumbia 2.1. (09.02.2019, jh)

Dukla aj repre U23 sa pripravujú v Calpe

Kontinentálny tím Dukly BB a výber reprezentácie do 23 rokov máme od 6.2. do 24.2. vo východošpanielskom Calpe. Tam sa v teple pripravujú na prvé štarty, ktoré ich čakajú o mesiac. Z cyklistov mimo Dukly sú tam Hloža, Coma, Meriač (3x CyS) Kaško, Mičian (2x Firefly) a Gavenda s Liškom (Trenčín). V neďalekom Benidorme sú Blaško a Foltán s Topforexom. (08.02.2019, lt)

Roelandtsovi sa zmena páči

Belgický pretekár posledné dva roky strávil v celkoch Lotto Soudal a BMC. Pred novou sezónou opäť zmenil dres, stal sa súčasťou Movistaru. Jürgen Roelandts si prestup pochvaľuje. „Je to úplne iný svet, ale páči sa mi. Zvlášť obdivujem to ako sú tu všetci uvoľnení. Žiadna panika a stres. Samé vtipy. Nikdy by som neveril tomu, že v Španielsku nájdem domov,“ uviedol v rozhovore. (08.02.2019, jj)
janom 2018