• E-BICYKLE
  • BAHRAIN-MERIDA
  • SILEX
  • ROTOR
  • Dukla Banská Bystrica

Dumoulin má stále zdravotné problémy

Holandský jazdec sa stále nezotavil zo zranenia kolena, ktoré utrpel na Gire. Aktuálne ho trápi šľacha a kvôli tomu nemôže intenzívne trénovať, ale len ľahko. Preto sa dohodli s tímom Sunweb, že jeho prioritou bude stopercentné zostavenie sa a až keď sa vráti k plnému tréningu, zvolia jeho nasledujúci súťažný program. (10.07.2019, ts)

Tím Arkea-Samsic stále krúži okolo Quintanu

Francúzsky celok sa stále ukazuje ako veľký záujemca o služby Naira Quintanu. Ponúka mu vysoký plat a špekuluje sa o tom, že si môže z Movistaru zobrať so sebou Annaconu so Solerom a kontrakt mal dostať aj jeho brat Dayer. V Arkea - Samsic tiež pracujú niektorí bývalí zamestnanci Movistaru, ktorých Quintana dobre pozná, a práve tí ho majú veľmi vábiť. (10.07.2019, ts)

Budúcnosť Kaťuše - Alpecin je neistá

Ruský tím so švajčiarskou licenciou nebude v budúcom roku sponzorovať spoločnosť Alpecin a zostave tak chýbajú financie. Nepodpisujú nové zmluvy, na nasledujúcu sezónu majú len desiatich jazdcov a generálny manažér José Azevedo priznal, že momentálne to nevyzerá s tímom veľmi dobre. Vôbec nepracujú na budúcom ročníku a maximálne sa sústredia len na Tour de France. (08.07.2019, ts)

Evenepoel myslí na MS v hlavnej kategórii

Remco Evenepoel sa ešte nerozhodol, či pôjde na svetový šampionát, ale ak áno, bude jazdiť v kategórii Elite. "V súčasnosti som schopný vyhrať titul v hlavnej súťaži, takže sme sa tímom Quick-Step rozhodli, že ak pôjdem na MS, tak preskočím kategóriu U23, aby som rešpektoval prácu ostatných mladých jazdcov," povedal stále len 19-ročný cyklista. (08.07.2019, ts)

V bodovačke bude mnoho súperov, vraví Sagan

Slovenský cyklista je pripravený bojovať o zelený dres. "Bodovačka je môj veľký cieľ, preto som na Tour. Budem však bojovať s mnohými súpermi. Každý ročník je iný a zelený dres som dokázal vyhrať rôznymi spôsobmi. Veľa bude záležať od prvého týždňa. Šprintérske etapy sú v podstate lotéria, preto sa nimi príliš nezaťažujem." (06.07.2019, ts)

Peter Sagan necíti tlak pred Tour de France

Slovenský jazdec dookola počúva o siedmom zelenom drese, ale ťažkú hlavu si z toho nerobí. "Necítim žiadny tlak. Idem na Tour ôsmykrát a poznám zákonitosti podujatia. Čím viac ste uvoľnený, tým je to lepšie. Ale každá Tour vás niečím prekvapí a nechajme sa prekvapiť, čo to bude tentoraz," vyjadril sa Peter Sagan pred prvou etapou.    (05.07.2019, ts)

Alaphilippe chce predovšetým etapový triumf

Medzi sledovaných jazdcov na Tour bude patriť aj Julian Alaphilippe. "Mojím cieľom je vyhrať etapu, všetko ostatné bude bonusom. Bolo by skvelé, ak by som v prvom týždni získal žltý dres, alebo potom sa presadil v etapách vhodných pre bodkovaný dres. Ale prvoradé bude, aby som vybojoval etapu," povedal Alaphilippe, ktorý v minulej edícii namlsal domácich priaznivcov. (05.07.2019, ts)

Matthews si netrúfa na Sagana v bodovačke

Michael Matthews sa sústredí na etapové výhry, na zelený dres nemyslí. "Ak chcete poraziť Petra Sagana, musíte byť v stopercentnej forme, a to ja nie som. Nie som tak rýchly ako v roku 2017, keď som triumfoval v tejto súťaži, takže sa budem chcieť presadiť v náročnejších etapách, keď už väčšina rýchlych jazdcov nebude v balíku," povedal líder Sunwebu. (05.07.2019, ts)

Romain Bardet upozorňuje na tretí týždeň

Podľa francúzskeho jazdca bude posledný týždeň veľmi ťažký, preto sa naň špeciálne pripravoval. "Prešiel som všetky alpské etapy a bude to najťažší tretí týždeň, aký som išiel na Tour. V pelotóne bude kumulovať únava a pôjde sa cez mnoho kopcov s výškou cez 2000 metrov. Preto som sa na to sústredil počas tréningu," povedala domáca nádej. (04.07.2019, ts)

Renshaw po sezóne ukončí kariéru

Dimension Data dnes oznámil, že verný domestik Marka Cavendisha opustí profesionálny pelotón. Mark Renshaw tak urobí na konci roka. „Po 16 rokoch môžem s hrdosťou oznámiť, že rok 2019 bude mojim posledným v roli profesionálneho cyklistu. Chcel by som zostať pri tomto športe, ale chcem si nájsť čas aj na rodinu,“ znelo v jeho vyhlásení. (04.07.2019, jj)

Sunweb predĺžil zmluvu s Matthewsom

Michael Matthews bude jazdiť za Sunweb až do konca roka 2021. "Som veľmi rád, že zostanem v tíme ďalšie dva roky. Je tu pre mňa dobré prostredie, aby som sa naďalej rozvíjal, a už sa  neviem dočkať, čo spolu ešte zažijeme," povedal austrálsky jazdec. V Sunwebe podpísali nové zmluvy aj Chad Haga a Cees Bol. (04.07.2019, ts)

Van Aert bude na Tour zbierať skúsenosti

Belgický jazdec sa pripravuje na svoju premiéru na Tour a pred pretekmi nemá príliš veľké oči. "Hlavným cieľom je prísť do Paríža. Ak sa objaví nejaká etapa, ktorá bude ťažká pre Groenewegena, môžem dostať šancu, ale nezameriavam sa špeciálne na niektoré etapy. Ani na ITT. Pre mňa bude dôležité, aby som zistil, ako sa bude správať telo na konci pretekov." (03.07.2019, ts)

Dumoulin popiera odchod zo Sunwebu

Holanďan má platnú zmluvu do konca roka 2021, lenže holandské médiá tvrdia, že Tom Dumoulin chce Sunweb opustiť už teraz. „Zmena pôsobiska nie je momentálne na mieste,“ reagoval na špekulácie samotný pretekár. Podľa novín De Telegraaf majú záujem o Dumoulina Jumbo-Visma, Ineos, CCC, UAE Team Emirates a Total Direct Energie. (03.07.2019, jj)

Cavendish smúti, že sa neobjaví na TdF

Britský jazdec bol pripravený podať na TdF maximálny výkon, no Dimension Data rozhodol inak. "Zlomilo mi srdce, že nejdem na Tour. Po dlhých a ťažkých zdravotných problémoch som nabehol na špecifický tréningový program, aby som bol v júli v špičkovej forme. Vždy som tak postupoval a vždy sa mi to vyplatilo. Som sklamaný, ale budem fandiť mojim kolegom." (03.07.2019, ts)

Campenaerts sa cíti zradený

Aktuálny jazdec Lotta Soudal ešte stále nevie, v drese akého tímu bude pôsobiť v ďalšej sezóne. Victor Campenaerts by chcel zostať tam, kde teraz je, lenže jeho zamestnávateľ má iné priority. „Radšej chcú získať nových klasikárov než by si udržali jazdca, ktorý im ponúkol fantastické služby,“ vyhlásil sklamaný Belgičan. Lotto vraj lanári Degenkolba a Gilberta. (02.07.2019, jj)

Tím CCC chce jazdiť agresívne a vyhrávať etapy

Športový riaditeľ Fabio Baldato predstavil stratégiu celku. "Budeme útočiť, hľadať dobré úniky a pracovať ako tím, aby sme vyhrali etapu. Väčšina našich jazdcov dostane slobodu, akú ešte nemala, preto chceme jazdiť tak agresívne, ako sa len bude dať. Bez jasného favorita na titul to nebudú kontrolované preteky a to môžeme využiť." Tím CCC bude na Tour motivovaný. (02.07.2019, ts)

Bouhanni sa dozvedel cez sms, že nejde na Tour

Francúzsky jazdec nemá dobré vzťahy s vedením tímu Cofidis a to sa len povrdilo pred TdF, keď si zostava vybrala na podujatie ako šprintéra Christopha Laporta. A Bouhanni sa o tom dozvedel len cez sms, ktorú mu poslali zástupcovia celku. Keďže mu po sezóne končí zmluva, je veľmi pravdepodobné, že Bouhanni zmení tím, a spomína sa jeho angažmán v Arkea - Samsic. (01.07.2019, ts)

Nibali ešte nevie, aké budú jeho ciele

Taliansky jazdec po úspešnom Gire smeruje aj na Tour, ale nevie posúdiť, čo si bude môcť dovoliť na francúzskych cestách. "Moja stratégia bude záležať od toho, ako sa budem cítiť počas prvého týždňa a najmä po La Planche budem presne vedieť, kde sa nachádza moja kondícia." Ak nepôjde na poradie, sústredí sa etapy a vrchársku súťaž. (01.07.2019, ts)

Adam Yates si trúfa na prelomový výsledok

Britský jazdec sa postaví na štart s veľkými cieľmi. "Pred tromi rokmi som skončil štvrtý a teraz chcem ísť ešte vyššie. S mojou tohtoročnou formou a konzistenciou nevidím dôvod, prečo sa mi to nemôže podariť. Budú to veľmi náročné preteky a najmä v posledných etapách sa bude poriadne útočiť." Na trati ho bude podporovať aj jeho brat Simon. (29.06.2019, ts)

Nominácia Bora - hansgrohe na Tour

V nemeckom celku bude lídrom Peter Sagan, ktorému budú pomáhať najmä osvedčení kolegovia Daniel Oss s Marcusom Burghardtom. Na celkové poradie budú cieliť Emanuel Buchmann a Patrick Konrad, svoju všestrannosť a šancu na etapu predvedie Max Schachmann. Vo vyváženej zostave sa objavia aj kvalitní domestici Gregor Mühlberger a Lukas Pöstlberger. (29.06.2019, ts)
baner janom2020 v2