• Výrazné zníženie cien starších modelov
  • Bahrain-Merida Pro Cycling Team
  • Merida Slovakia
  • Big.Seven & Big.Nine
  • Rotor
  • Scultura Disc

Výborný Alaphilippov čas na Mur de Huy

Julian Alaphilippe prebehol cez posledný kilometer na Mur de Huy za 2:48 a jeho výkon bol o päť sekúnd rýchlejší ako ten Valverdeho z minulého roku. A z tohto hľadiska by prekonal španielskeho jazdca aj pri jeho triumfoch v sezónach 2016 (o štyri sekundy) a 2015 (o jednu sekundu), ale Alejandro Valverde aj tak drží rekordný čas 2:41, ktorý zaznamenal v roku 2014. (19.04.2018, ts)

Cavendish sa vráti do hry v Yorkshire

Britský cyklista prekonal v tomto roku niekoľko kolízii, po tej poslednej na MSR si zlomil rebro a poranil členok. Po tomto zranení očakával, že nebude jazdiť skôr ako na Okolo Kalifornie, ale teraz hlási návrat už na Tour de Yorkshire. V jeho programe figuruje aj kalifornské podujatie a hlavným cieľom sezóny zostávajú šprintérske etapy na TdF. (18.04.2018, ts)

Okolo Slovenska oznámi menoslov tímov

Organizátori Okolo Slovenska by mali už tento piatok na svojej oficiálnej stránke okoloslovenska.com zverejniť kompletný zoznam tímov, ktoré sa zúčastnia na 62. ročníku našich najvýznamnejších pretekov. Konať sa budú v novom termíne od 12. do 16. septembra. Malo by to byť dvadsať tímov, ktoré budú môcť postaviť po sedem pretekárov. Pelotón by teda mal pozostávať zo 140 jazdcov. (18.04.2018, lt)

Froome sa cíti byť pripravený na Giro

Britský cyklista v závere druhej etapy na Tour of the Alps stratil pár sekúnd. Nerobí si z toho ťažkú hlavu, keďže myšlienkami sa uberá na Giro. "Išiel som takou rýchlosťou, o ktorej som si myslel, že je najlepšia. Mojim hlavným cieľom tu je pripraviť sa na Giro. Dnešok ma potešil, cítim sa výborne pripravený, som z toho šťastný." (18.04.2018, jj)

Michal Kwiatkowski akoby stratil formu

Poliak sa prezentoval vo výbornej forme na začiatku roka, no pred klasikami vyprchala. "Tvrdo som trénoval, aby som mal silnú výkonnosť, ale forma neprišla. Som v dobrom stave, ale nie vo vynikajúcom, preto som zatiaľ nedosiahol želané výsledky. Jednoducho som nemal dobré nohy, som sklamaný, ale verím, že na najbližších pretekoch to zlomím," povedal odhodlaný Kwiatkowski. (17.04.2018, ts)

Bývalý kanadský šampión pôjde na Giro

Manažér Israel Cycling Academy Kjell Carlstöm informoval, že na Giro d'Italia pocestuje aj Kanaďan a bývalý kolega Saganovcov Guillaume Boivin. 28-ročný cyklista pôjde vôbec svoju prvú Grand Tour. "Rozhodli sme sa ho nominovať na Giro, pretože zakaždým uprednostní tímové ambície pred osobnými. Je skúsený a silný, budeme ho potrebovať v rozhodujúcich okamihoch." (17.04.2018, jj)

Manažér Quick-Stepu napíše list UCI

Po nedeľnom Amstli Patrick Lefévere ostro kritizoval vplyv televíznych motoriek. Nepáčilo sa mu, že jazdci v únikoch využívali motorky ako "prístrešky". Boli tak vo výhode oproti ostatným: "Nechcem vyzerať ako človek, ktorý nevie prehrávať, ale to, čo predvádzajú televízne motorky je priam škandalózne. Veď rozhodujú o výsledkoch. Napíšem list prezidentovi UCI. Musí sa to zmeniť." (16.04.2018, jj)

George Bennett mal kolíziu s autom

Novozélandský jazdec mal počas tréningu zrážku s automobilom, len deň pred štartom Tour of the Alps, čo je jeho finálnou prípravou na Giro. Našťastie, kolízia nebola vážna, röntgen nepreukázal žiadne zlomeniny, takže Bennett sa môže po tejto nepríjemnej skúsenosti predstaviť na talianskom podujatí. (16.04.2018, ts)

Žilinské nádeje víťazne v Kyjove

Cez víkend sa konalo tradičné kolo Českého pohára s názvom Kyjovské Slovácko na trati Spoločných MČR a SR 2016 v okolí Kyjova. V najbohatšie obsadených kategóriách dorastencov aj juniorov sa radovali pretekári CyS Akadémie Petra Sagana. Medzi kadetmi zvíťazil Martin Svrček a spomedzi takmer stovky juniorov bol najrýchlejší Marek Gajdula. Štvrtý bol ešte Kubiš a šiesty Blaško. (16.04.2018, lt)

Peter Sagan opäť vládne obom rebríčkom

Po výbornej klasikárskej jari sa Peter Sagan usalašil na čele oboch rebríčkov. Viedol ich aj v roku 2016, keď zaznamenal 14 triumfov. Či sa mu podarí ostať na prvých miestach aj tento rok je otázne, vo World Tour ho zrejme už po L-B-L prekoná Valverde. Vo veľkom rebríčku možno Froome po Tour of the Alps. Ak im to nevyjde, Peter ostane na čele určite až do skončenia Gira. (16.04.2018, lt)

Matteo Trentin bude aspoň mesiac bez cyklistiky

Elitný taliansky klasikár Matteo Trentin bol prepustený z nemocnice. V nej skončil so zlomeným stavcom hrudnej chrbtice po desivom páde na Paríž-Roubaix. "Strávil som v nemocnici niekoľko dní, ale už som doma. Cítim sa, ako keby ma prešlo nákladné auto. Momentálne neviem povedať, kedy opäť sadnem na bicykel. Možno najskôr o mesiac. Moja chrbtica teraz potrebuje byť v pokoji." (15.04.2018, jj)

Riaditeľ Gira nezasiahne proti Froomovi

Mauro Vegni si uvedomuje rozpačitú situáciu ohľadom účasti Chrisa Frooma na Gire, ale nedokáže s tým nič robiť. "Nemôžem vylúčiť Frooma z pretekov, pretože inak riskujem žalobu zo strany Sky, lebo pravidlá mi nedovoľujú vylúčiť jazdca, ktorý nebol pozitívne testovaný na doping. Myslím si, že ak vyhrá Giro, výsledok zostane v platnosti. Contadorov prípad bol anomáliou. Nemal pozitívny nález na Gire a TdF v roku 2011, ale aj tak stratil obidva výsledky." (15.04.2018, ts)

Spoločnosť Bora pokračuje v sponzoringu

Nemecký výrobca kuchynskej techniky predĺžil spoluprácu s celkom Ralpha Denka až do sezóny 2021. Ralph Denk, hlavný predstaviteľ tímu, kde pôsobia aj štyria slovenskí jazdci, sa vyjadril, že "vďaka tejto dlhodobej perspektíve budeme môcť ešte viac podporiť mladých cyklistov, ktorí vyrastajú v našom tíme. Teraz je len na nás, aby sme zariadili úspešnú budúcnosť tohto projektu." S touto správou je spokojný aj Peter Sagan, ktorý si pochvaľuje pokračovanie sponzorstva takéhoto spoľahlivého partnera. (14.04.2018, ts)

Daniel Martin si želá šťastie v Ardenách

Írsky jazdec neprežíval na ardenských klasikách vždy len dobré chvíle, teraz chce, aby sa šťastie priklonilo na jeho stranu. "Vždy tu jazdím v dobrej forme, ale smoliarske momenty mi zabránili dosiahnuť adekvátne výsledky. Aj teraz sa cítim pripravený a mám motiváciu, aby som dosiahol kvalitné výsledky. Verím, že poteším môj tím. Na Mur de Huy dokážem vždy predviesť svoj najlepší výkon, ale moje vysnívané preteky sú LBL." (13.04.2018, ts)

Aru trénuje len preto, aby vyhral Giro

Fabio Aru absolvoval intenzívne sústredenie na Tenerife a mieri na Tour of the Alps, svoje posledné preteky pred Girom. A úspech na talianskej GT je jeho veľkým cieľom. "Trénujem, aby som vyhral. Dostávam sa do najlepších rokov, aby som zúročil všetku prácu, ktorú som doteraz odviedol. Na Giro sa vrátim po troch rokoch a je zo mňa iný jazdec. Vyhral som Vueltu, nosil som žltý dres a viem lepšie využiť svoje schopnosti." (13.04.2018, ts)

Valverde má vysoké ambície v Ardenách

Suverén posledného obdobia ardenských klasík je opäť pripravený bojovať o ďalšie triumfy, nechce prenechať žezlo mladším. "Tieto náročné jednorazovky mi vyhovujú. Samozrejme, na trati je to ťažké aj pre mňa, ale na konci bojujú aj moji súperi a vo finále sa môžem sústrediť len na môj výkon, čo mám rád. Zakaždým sa musím prispôsobiť tomu, čo urobí konkurencia, ale teraz budem mať pri sebe Solera a Landu, ktorí mi určite pripravia potrebnú pozíciu." (12.04.2018, ts)

Naši cyklisti U23 cestujú na holandský Ncup

Slovenskí reprezentanti do 23 rokov vo štvrtok odcestovali na tradičnú jednorazovku ZLM Roompot Tour, kde nastupujú najlepšie reprezentácie sveta kategórie U23 v náročnej veternej previerke. Slováci sa tu ešte k výsledku nikdy nedostali. V sobotu budú súťažiť štyria Dukláci Bellan, Oros, Vlčák, Varhaňovský a dvojica Hloža (CyS), Štoček (Petroli Firenze). (12.04.2018, lt)

Michael Goolaerts dostal infarkt ešte pred pádom

Pitva potvrdila, že belgický cyklista najskôr dostal infarkt, až potom spadol. Počas pretekov, priamo na bicykli prišlo k zástave srdca a to je dôvod, prečo sa Michael Goolaerts zrútil na zem v bezvedomí. Teraz sa budú vykonávať ďalšie vyšetrenia, aby sa zistila pravá príčina zlyhania srdca. (12.04.2018, ts)

Di Gregorio mal pozitívny nález na EPO

UCI predbežne suspendovala Rémy di Gregoria (Delko Marseille). Francúzsky jazdec mal dopingový nález po piatej etape Paríž - Nice, keď sa v jeho vzorke objavila zakázaná látka aranesp. Je to EPO druhej generácie, jeho modifikovaná forma, ktorá môže mať až niekoľkonásobne vyššie účinky ako samotné EPO. Di Gregorio požiadal o analýzu B-vzorky a dúfa, že sa vysvetlí, že prítomnosť zakázanej látky pochádza z ľudského hormónu erytroproteín, ktorý sa nachádza prirodzene v ľudskom tele. (11.04.2018, ts)

Lídri Movistaru skúmali kockovú etapu TdF

Valverde, Quintana a Landa si prezreli sektory na pavé deviatej etapy TdF. Všetci traja si vyskúšali aj klasiky na tomto teréne, ale športový riaditeľ celku Luis Arrieta hovorí, že na Starej dáme to bude úplne iná pesnička. "Vyskúšali sme všetky úseky a trénovali sme, ako na nich jazdiť, ale počas samotných pretekov to bude drsnejšie. Je pravdepodobné, že niektorí favoriti tu vypadnú z boja o GC. Musíte byť výborne fyzicky pripravení a mať aj šťastie, lebo defekt alebo mechanické problémy všetko zničia." (11.04.2018, ts)
560x200 ekoi
janom 2018