Na Trofeo Zsšdi početná enkláva Slovákov

7.3.2011, 09:04 | Slovensko a Slováci | Lukáš Timko

V nedeľu 6. marca 2011 sa v severovýchodnej časti Talianska uskutočnili cyklistické preteky Trofeo Zsšdi kategórie 1.2. Medzi 176 štartujúcimi pretekármi boli aj Slováci. Najlepšie obstál Marek Čanecký z tímu Manisaspor. Obsadil 39. miesto. Nedarilo sa Slovákom z Dukly Trenčín. Po 140 kilometroch pretekov dorazil do cieľa ako prvý domáci Talian Enrico Battaglin z kontinentálneho tímu Zalf Desiree Fior.

canecky-marek-3„Množstvo pretekárov na štarte znamenalo veľkú konkurenciu a tempo bolo vysoké už od úvodných kilometrov. Nebol som lídrom tímu, takže som sa snažil ísť svoje preteky a skončiť čo najvyššie. Jedným z rozhodujúcich momentov bol ten, keď sa asi 30 kilometrov pred cieľom vpredu vytvorila skupinka štyridsiatich ľudí a tí si to išli rozdať o víťazstvo. V tomto zoskupení som bol spolu s Martinom Mahďarom. Z Manisasporu ani Dukly sa už nikto do tejto čelnej skupiny nedostal," okomentoval priebeh Čanecký a dodal: „Všetko vyzeralo dobre, no desať kilometrov pred cieľom, ešte v poslednom stúpaní, prišla smola. Dostal som defekt a šance na dobré umiestnenie boli fuč. Mrzí ma to, no čo sa dá robiť. Do cieľa som prišiel sám na 39. pozícii. Neviem čo sa stalo s Mahďarom, videl som ho v záverečnom stúpaní. Musel mať nejakú poruchu, keď vôbec neprišiel do cieľa.
Na prvé medzinárodné preteky v sezóne to nebolo až také zlé, som spokojný. V niektorých momentoch mi ešte chýbala kadencia, švih či rýchlosť, takže ešte je čo zlepšovať."

Cyklistom Dukly Trenčín sa veľmi nedarilo. Ako spomína Čanecký, Mahďar do cieľa nedorazil. Rovnako finiš nevidel Polievka. Ostatní Slováci sa umiestnii v poradí Tybor 48., Vyšna 50., Nagy 86. Početné zastúpenie našich cyklistov doplnil Martin Riška z rakúskeho Arbo Wels, ktorý odstúpil.