Pastva pre oči - Cyklo show v Inchebe

18.3.2011, 16:41 | Magazín C-I.sk | Juraj Jedinák

Poznáte to, idete po ulici, oproti vám nádherná dáma. No, neobzrite sa. Podobnú úchylku máme aj my cyklisti. Hoci každý z nás má tú svoju, obľúbenú  mašinu, aj tak sa vždy obzrieme za tou druhou. A práve teraz sme mali v Bratislave možnosť obzrieť si pekné kúsky. Bez ostychu sa ich aj dotknúť a na niektorých si dokonca aj zajazdiť.

 

Najskôr klasika

Cyklo show v Inchebe (17. - 20. 3. 2011) je novinkou, a preto sme nešli na výstavu s veľkými očakávaniami. V porovnaní s okolitými krajinami bola plocha pre cyklistov podstatne menšia a rovnako aj zastúpenie firiem. Aj tak sme ale našli pár zaujímavých kúskov. Napríklad pre karbónových cestárov a Rabobank pozitívnych sme zhliadli Giant TCR-ko. Ak ste naopak Leopardí fanúšikovia bratov Schleckovcov, potom by ste určite chceli vidieť Trek Team Edition Madone. Až takýto výkonný bicykel však na veľtrhu nebol, ale fanúšikov určite potešili aj iné modely značky. Zaujímavú sadu bicyklov sme videli v skôr automobilovom Peugeote. Predovšetkým športovo ladené cestné karbóny s výbavou Shimano Ultegra a pravým pretekárskym sedadlom Fizik.

Tu môžeme skonštatovať lej jedno. Škoda, že sme nemohli vidieť pretekárske špeciály našich chlapcov v Pro Tour, alebo sa stretnúť aj s nimi, tak ako to býva napríklad v Brne. Určite by to podujatiu dodalo punc prestíže a kvality. Možno o rok.

Horali mali tiež len malé zastúpenie, ale fanúšikov kvality určite potešil Cannondale Flash či už spomínaný Trek opäť s viacerými peknými modelmi.

Domácu scénu zastupovala Dema. Už niekoľko rokov sa úroveň jej bicyklov približuje k špičke a výbava ale aj dizajn a použité materiály nového modelového ročníka to len potvrdzujú.

 

Potiahla alternatíva

To čo naozaj môžeme vyzdvihnúť bola široká ponuka alternatívy ku klasickým bicyklom. Prevládali bicykle s elektrickou podporou. Bez problému ste si ich mohli vyskúšať na pripravenom okruhu a overiť si, že toto je naša budúcnosť. Ich rôznorodosť je neuveriteľná a kvalita a výber sú na vynikajúcej úrovni.  Našli sme medzi nimi aj čoraz populárnejší lehociped. Zaujala aj trojkolka pre dospelých. Banskobystrická firma Bian ju pripravila v niekoľkých veľkostiach a je určená okrem hendikepovaných a starších vlastne pre každého. Okrem prednej a zadnej mala k dispozícii aj spätnú brzdu akú poznáme zo starších bicyklov a dokonca ponúka aj spiatočku! Jazda na okruhu nám naozaj pripomenula detstvo. Ďalším zaujímavým kúskom bol bicykel bez sedadla a pedálov - 3D stepperbike. Áno, už názov prezrádza, že je poháňaný, ako klasický steper v našich obývačkách, lopatkami na ktoré sa striedavo stúpa. Aj tento nápad treba oceniť, veď na trhu sa určite nájdu záujemcovia o takýto druh relaxu.

Na záver sme si nechali „bombónik", ktorý ale nemá nič spoločné s bicyklami. Pubertiak v zelenom tričku a raperskej šiltovke vám strčí do rúk elektrický skateboard a povie vám „vyskúšaj to."  Väčšiu haluz sme ešte asi nevideli. Zadné kolieska poháňa elektrický motorček a rýchlosť si regulujete diaľkovým ovládačom v tvare pištole. Ísť 30-kou alebo 40-kou, v závislosti od modelu, na takom labilnom zariadení, tomu sa naozaj hovorí úlet.


Ak patríte medzi fanúšikov cyklistiky a budete tento víkend v blízkosti Bratislavy, určite si zájdite na túto Cyklo Show.


Fotografia 1 z 8
Fotografia 1 z 8
Fotografia 1 z 8
Fotografia 1 z 8
Fotografia 1 z 8
Fotografia 1 z 8
Fotografia 1 z 8
Fotografia 1 z 8

obr. 1: Peugeot
obr. 2: elektrický skateboard
obr. 3: cestný Trek
obr. 4: horský Trek
obr. 5: trojkolka Bian
obr. 6: Cannondale
obr. 7: horský Dema
obr. 8: elektrický LehocipedDiskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop