Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Seriál servis bicykla - rám

18.3.2014, 23:00 | Značky bicyklov | Redakcia Cycling-Info.sk
V spolupráci s webovou stránkou bicykleservis.sk prinášame krátky seriál o servisovaní bicykla. Autorom je profesionálny mechanik tímu NetApp-Endura Peter Doležal.
 
 
Rám je základ každého bicykla. Preto doporučujem venovať dosť času s výberom toho správneho rámu. Nejedná sa o lacnú záležitosť a ak zakúpite nesprávny rám, veľmi spokojný nebudete aj keď zaplatíte tisíce eur.
 
O materiáloch sa už popísalo dosť a je dosť zdrojov, kde sa o kladoch a záporoch rôznych materiálov môžete dozvedieť dostatočne.
 
Dôležité je uvedomiť si, na čo bude bicykel používaný, či na pretekanie, turistiku alebo občasné jazdenie. Poradiť sa môžete v obchodoch, ale v takých, s ktorými mate skúsenosti a veríte personálu. Stále sa nájdu aj také obchody, kde Vám odporučia rám, ktorých majú na sklade najviac… Ak už viete správny model, potrebujete vedieť výšku rámu.
 
Väčšina rámov sa predáva aj s vidlicou, ale ak je rám bez vidlice, zistite si aká vidlica je pre rám vhodná. Závitová - väčšinou 1 inch, bez závitu (a-head systém) 1 inch, 1 1/8 inch, a v sučastnosti stále viac používaná tzv. Tapered, čo znamená 1 1/8 horne ložisko a 1 1 dolné. Ak nie je pri ráme hlavové zloženie, tak by Vám mal predajca povedať, aké bude pre Váš rám vhodné.
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop