Mladí pretekári na Českom pohári MTB

21.4.2011, 12:27 | Slovensko a Slováci | Michal Vyšňa

V Okrouhlej na Morave odštartoval seriál Českého pohára v cross-country MTB. Ako jediný klub cys-zilina-logo(okrem pár jednotlivcov) zo Slovenska sa pretekov zúčastnil Cyklistický spolok Velosprint Žilina. Najmä žiaci si tu išli vyskúšať, aké to je súťažiť v podstatne početnejšom štartovom poli, ako sú zvyknutí zo Slovenského resp. menších  regionálnych pohárov na Morave. Špecialitou Českého pohára u žiakov je skutočnosť, že tu štartujú spoločne mladší a starší žiaci, teda štyri ročníky narodenia spolu. Túto kategóriu CyS obsadil najviac.

Mladí Žilinčania na ťažkej trati bojovali a traja sa dostali do prvej dvadsiatky, aj keď mali nevýhodnú pozíciu na štarte z dôvodu ich neúčasti v minuloročnom pohári. Najlepší bol Tomáš Person na 9. mieste. michalicka-juraj-cysJuraj Michalička skončil 13. a 17. Matúš Štoček.  Ešte lepšie, až na 6. priečku, sa predral z poslednej štartovacej rady žilinský kadet Patrik Urbanec. Slovenskí juniori nedokázali českej špičke vôbec konkurovať. Najlepšie skončil Jozef Bebčák z Cykloklubu Turzovka, ktorý je zaradený aj v žilinskom centre olympijskej prípravy pri Spojenej škole na Rosinskej ceste, na 13. mieste a Tomáš Žucha z CyS Velosprint Žilina prišiel do cieľa na 25. pozícii. V kategórií elite muži nemalo Slovensko žiadne zastúpenie čo sa už dlho nestalo, česť Slovákov zachraňovala v kategórií elite ženy Janka Števková (CK Epic Dohňany), ktorá vyhrala s náskokom necelej minúty pred českom pretekárkou Pavlínou Šulcovou. Michaela Maláriková obsadila v tejto kategórií 8. miesto.

2. kolo Českého pohára MTB bude v polovici mája až v Aši. Ak finančná situácia CyS Velosprint Žilina umožní vycestovať aspoň najlepším, tak tam už budú mať za dosiahnuté výsledky v 1. kole lepšiu štartovnú pozíciu.