Kuota Bicycle Composite Technology

20.12.2011, 23:00 | Značky bicyklov | Martin Lindák

kuotaSpoločnosť Kuota vznikla v roku 2000 a v súčasnosti sídli v meste Albiate v Taliansku. Patrí teda medzi najmladších zástupcov v najvyššej kategórii profesionálnej cyklistiky. A naozaj keď sa Kuota zjavila na cyklistickom trhu, bola typickým nováčikom. Už o štyri roky neskôr však konkurencii zmrzol pri pohľade na prvé úspechy firmy úsmev na tvárach.

Taliansku značku preslávil Norman Stadler, keď v roku 2004 vyhral triatlonové majstrovstvá sveta na Havaji. Norman navyše dokázal na tento úspech nadviazať a víťazstvo zopakoval aj o dva roky neskôr, teda v roku 2006. Po týchto úspechoch v priebehu niekoľkých rokov vzrástol predaj a komerčný úspech Kuoty neuveriteľnými násobkami. Kým v roku 2000 ako nováčik predala 48 rámov, tak v roku 2007 práve po Normanovom druhom úspechu sa vyšplhal na slušných 3000 kusov.

Spoločnosť Kuota na Normana Stadlera navyše nikdy nezabudne a jeho výkony navždy zapísala do histórie. V roku 2010 totiž nazvala svoj nový triatlonový bicykel KUEEN-K podľa cesty, na ktorej triumfoval práve Norman.

 

Kom EVO (obr. č.1-3)

Najvaššia trieda cestných bicyklov Kuota je Kom Evo. Bicykel sa oproti predchodcom líši zúženou hlavovou rúrkou,  ktorá okrem lepšej aerodynamiky a nižšej hmotnosti vyniká aj lepšou ovládateľnosťou. Model má predný trojuholník vyrobený z jedného kusu a využíva stredové zloženie BB30. Oproti predchádzajúcemu modelu má vylepšené aj krivky, pretože sa použilo nové tvarovanie karbónových vlákien.

Aj zadná stavba sa zúžila a okrem  zníženej hmotnosti dáva pretekárovi aj lepší komfort. Výsledkom všetkých spomínaných vylepšení bol mierny nárast hmotnosti rámu v priemere o 70 gramov. Bicykel sa dodáva s mechanickým radením, alebo elektronikou Dura-Ace Di2.

Tieto bicykle využívajú prirodzene využívajú profesionáli najvyššej kategórie z tímu Ag2r-La Mondiale.

 

Sponzorstvo

Kuota je značka, ktorá zaberá široké sponzorské portfólio a prirodzene na celom svete. Už v úvode sme spomínali triatlonové úspechy Normana Stadlera. Taliani však sponzorujú aj ďalšie triatlonové esá ako Andy Potts, Carole Peon či Martina Dogana. Všetci traja dosahujú vo svojich kategóriách vynikajúce výsledky. Andy Potts je napríklad víťaz Ironman World Championship z roku 2007, ale aj víťaz Pan Amerických hier v tom istom roku. Ak sa vrátime k cestnej cyklistike tak okrem už spomínaného mužského profesionálneho tímu Ag2r - La Mondiale podporuje Kuota aj ženský tím Uniqa.

 

Ag2r-La Mondiale (obr. č.4)

Francúzsky tím existuje od roku 1992 a Kuota  ho začala podporovať v roku 2008. Presne v tom istom roku sa k tímu pripojil aj ďalší významný sponzor La Mondiale. Za tieto štyri roky partnerstva sa podarilo tímu dosiahnuť niekoľko skvelých úspechov samozrejme na bicykloch Kuota.

Cyril Dessel v roku 2008 získal etapové víťazstvo na Tour de France a v roku 2010 sa to podarilo Christophovi Riblonovi.  Na Giro d´ Italia dosiahol skvelý úspech John Gadret. Okrem víťazstva v 11. etape skončil celkovo na vynikajúcom štvrtom mieste. Pekný úspech dosiahol aj Rinaldo Nocentini, keď si vybojoval druhé miesto na pretekoch Paríž - Nice.


Fotografia 1 z 4
Fotografia 1 z 4
Fotografia 1 z 4
Fotografia 1 z 4Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop