Holandské MS na obrazovkách RTVS

31.8.2012, 08:45 | Magazín C-I.sk | Redakcia C-I.sk

ms-2012Septembrové MS v cestnej cyklistike z holandského Limburgu si diváci budú mocť po prvý raz v ére samostatnosti pozrieť a vypočuť aj v slovenskom jazyku. Rozhlas a televízia Slovenska odvysiela individuálnu časovku Elite v stredu 19. septembra a preteky s hromadným štartom Elite v nedeľu 23. septembra. Rokovania s držiteľom vysielacích práv skončili pred pár dňami. Pre vysielanie ďalších disciplín šampionátu Holanďania nenastavili adekvátne podmienky. Oba prenosy budú odvysielané na Dvojke STV.

Priamy prenos z časovky začne o 14:00, kedy už bude na trati prvá štvrtina pretekárov väčšinou z exotických krajín. Tí najlepší sa k slovu dostanú po 15tej hodine. Počas prenosu si diváci budú môcť vypočuť dopredu nahraté telefonáty so slovenskými aktérmi o ich šanciach a opise časovky (zverejnené budú aj na Cycling-Info.sk). Po dojazde sa televízia pokúsi spojiť s Matejom Jurčom aj Petrom Velitsom naživo. Prenos z časovky bude komentovať Ivan Niňaj spolu s Lukášom Timkom.

"Hlavný chod" - preteky s hromadným štartom kategórie Elite odštartujú v nedeľu 23. septembra na Dvojke už o 13:00. Organizátori dojazd predpokladajú okolo 17:00. Chýbať opäť nebudú nahrávky so slovami našich pretekárov či realizačného tímu a ani živé telefonáty priamo do dejiska MS, kde bude situáciu sledovať šéfredaktor Cycling-Info.sk Lukáš Timko. Preteky bude z Bratislavy komentovať Vladimír Genda. Prvým spolukomentátorom bude trojnásobný účastník MS Martin Riška. Meno druhého spolukomentátora upresníme neskôr.
Prenos možno otvorí aj ukončí štúdio s hosťami - spolukomentátormi. Táto časť prenosu závisí od viacerých faktorov. V ten istý deň a takmer aj čas sa so štúdiom na Jednotke vysiela Formula 1, takže to bude náročné zladiť. Do Limburgu možno vycestuje štáb RTVS s Petrom Štefancom, ktorý by fungoval rovnako ako na Tour de France. Obe záležitosti, štúdio aj štáb, sú v štádiu riešenia a či prejdú do reálnej podoby budeme informovať neskôr.

Slovensko budú v pretekoch Elite reprezentovať Matej Jurčo (Whirlpool - Author), Maroš Kováč (Dukla Trenčín - Trek), Juraj Sagan (Liquigas-Cannondale), Peter Sagan (Liquigas-Cannondale), Martin Velits (Omega Pharma - Quick-Step) a Peter Velits (Omega Pharma - Quick-Step).



Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.