O podporu z Fondu pre budúcnosť športu sa snaží aj klub CK EPIC Dohňany, ktorý chce pre svojich cyklistov nové bicykle

23.3.2021, 00:00 | Inzercia | Niké
Fond pre budúcnosť športu pomohol už vyše stovke športovcom a športovým klubom naprieč celým Slovenskom. Takisto pre ostatných je projekt spoločnosti Niké skvelou možnosťou, ako si aj naďalej môžu plniť svoje športové sny a napredovať vo svojom rozvoji. Šťastiu oproti sa vydal aj klub CK EPIC Dohňany, ktorý sa pokúsi porotu presvedčiť o tom, že si zaslúži získať štedrý grant.
Za klub, ktorý sa venuje štyrom odvetviam cyklistiky a to dráhovej, cestnej, cyklokrosu a horskej cyklistike, hovorila Monika Kadlecová, trénerka CK EPIC Dohňany. Na úvod prezradila, ako sa dozvedeli o Fonde pre budúcnosť športu. „Informácie o projekte sme našli na internete. Tiež sme si všimli aj videá cyklistov, ktorí žiadali o podporu,“ uviedla Monika, ktorú teší veľká podpora slovenského športu zo strany Niké.
„Predtým sme sa ešte nestretli s tým, že by podobná spoločnosť podporovala toľko druhov športov po celom Slovensku. Nejde len o konkrétny druh športu, ale šancu má naozaj každý šport,“ dodala trénerka klubu, ktorý do Fondu poslal skvelé video, kde sa predstavili aj niektorí jeho členovia. Tých je aktuálne dokopy vyše 100, medzi nimi 35 detí.
video v clanku ikonka ciernaVideo predstavenie tímu
Monika takisto prezradila, ako momentálne v klube fungujú tréningy a čo robia pre to, aby mladí cyklisti nevyšli z cviku. „Zimná príprava bola iná ako po minulé roky. Keďže sa však túto zimu nedalo ísť ani do haly, posilňovne alebo plavárne, muselo sa improvizovať.  Mali sme online hodiny jogy a deti cvičili doma stabilizačné cvičenia. Cez víkendy sme chodili na turistiku, ale veľkú časť tréningov absolvovali deti individuálne. Teraz v podstate už iba bicyklujeme. Keďže sa nedá trénovať v normálnych skupinách, tak chodievame po dvojiciach - trojiciach.“
Monika okrem iného porozprávala aj o plánoch, ktoré chcú tento rok realizovať v klube dosahujúcom skvelé výsledky. Napríklad v minuloročnej sezóne jeho cyklisti zvíťazili v slovenskom pohári v cyklokrose, v cestnej cyklistike a dráhovej cyklistike. V horskej cyklistike sa umiestnili na druhom mieste medzi mládežníckymi klubmi.
„Pred pandémiou sme často chodili na preteky do Českej republiky ale aj Rakúska, Poľska a Talianska. Tento rok, ak by sa dalo cestovať, chceli by sa opäť zúčastniť súťaží v zahraničí. Je potrebné, aby sme sa mohli porovnať aj v inej konkurencií ako je na Slovensku. Deti tak môžu získať mnohé cenné skúsenosti do budúcna,“ povedala trénerka.
Snívajú o nových bicykloch
V klube CK Epic Dohňany by sa peniaze z Fondu pre budúcnosť športu zišli na zaplatenie viacero položiek. Vedenie by však primárne chcelo zaobstarať materiálno-technické vybavenie či dráhové bicykle.  
Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu!
Ak aj vy milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktorá presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke http://www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!
 
Náš eshop