Náročnú vrchársku časovku na 44 kilometrov v rámci spojených majstrovstiev ČR a SR za Slovensko vyhral Pavol Polievka. Cyklistický veterán tak získal miestenku na MS v Kodani a osem bodov do rebríčka UCI. Na druhom mieste skončil Roman Broniš (5 bodov) a tretí najrýchlejší čas namerali Róberovi Nagyovi (2 body). Minulý rok sme mali na šampionáte v Geelongu najmladšieho pretekára (Peter Sagan), tento rok budeme mať takmer určite najstaršieho (Polievka 42 rokov).
V kategórii do 23 rokov demonštroval Johan Švábik vzostupujúci trend Interu Bratislava, keď nenašiel premožiteľa. Najväčšieho favorita Martina Mahďara klasifikovali až na tretej pozícii.

Z Čechov sa najviac darilo Jířímu Hudečekovi z PSK Whirlpool, ktorý porazil favorizovaného Jana Bártu z NetAppu. Jediný zástupca tímov World Tour Zdeňek Štybar (Quick Step) skončil medzi Čechmi šiesty.

Zo ženského pelotónu (22 km) sa z našich presadila horská cyklistka Janka Števková. Celkovo medzi ženami triumfovala dvojnásobná zlatá medailistka z Vancouveru, rýchlokorčuliarka Martina Sáblíková.

1.
vlajka HUDEČEK Jíří PSK WHIRLPOOL - AUTHOR
1h 06' 37''
6. vlajka POLIEVKA Pavol TREK KCK OSLANY
+ 01' 52''
9. vlajka BRONIŠ Roman AC SPARTA PRAHA + 02' 56''
11. vlajka NAGY Róbert DUKLA TRENČÍN MERIDA + 03' 28''
16. vlajka TYBOR Patrik DUKLA TRENČÍN MERIDA + 04' 53''