• E-BICYKLE
  • BAHRAIN-MERIDA
  • SILEX
  • ROTOR
  • Dukla Banská Bystrica

Turci neuvidia vyvrcholenie Gira pre nápis

Turecká verzia Eurosportu vraj stiahla z vysielania Giro d' Italia, pretože na talianskych cestách sa objavili urážlivé nápisy vo flámčine proti kontroverznému prezidentovi Erdoganovi. Politika sa do cyklistiky dostala prostredníctvom leteckých záberov. Erdogan v minulosti jazdou na bicykli podporil podujatie Okolo Turecka. Jeho kritikom hrozí väzenie a prenasledovanie. (27.05.2016, rb)

Z Jungelsa môže byť Grand Tour jazdec

Bob Jungels (Etixx, 23) patrí k hrdinom Gira, ale jeho doterajšiu kariéru kazí nevyrovnanosť výkonov. Športový riaditeľ Davide Bramati verí, že z neho vyrastie etapový pretekár. "Vytváram na seba tlak, som ambiciózny. Zároveň musím zostať pokojný a nemať prehnané očakávania. Určite chcem v budúcnosti jazdiť na celkové poradie. Musím zistiť, ako sa môžem zlepšiť vo veľkých kopcoch," uviedol Jungels. (22.05.2016, rb)

Tsatevič reagoval na vylúčenie

Alexej Tsatevič (26) reagoval na to, že ho Kaťuša vyradila z Gira pre nešportové správanie v časovke. "Som rozrušený. Celé preteky som sa snažil o dobré výsledky. Viackrát som padol, ale pokračoval som ďalej aj cez bolesť, aby som pomohol tímu. Časovku vnímam s nadhľadom, rozhodcovia ma neupozornili. Ospravedlňujem sa za nepríjemnosti a budem chalanom fandiť z domu." (17.05.2016, rb)

Agnoli vrtuľníkom odletel z Gira

Účastník Giro d' Italia Valerio Agnoli (31, Astana) využil voľný deň netradičným spôsobom. Vďaka povoleniu od tímu a "leteckej podpore" od organizátora navštívil v nemocnici svoju manželku a synčeka Luisa Leona, ktorý sa narodil v piatok. Agnoli je blízkym domestikom a kamarátom Nibaliho. V minulosti zaujal na Gire, keď viezol na bicykli fotku víťazného exkolegu Petra Sagana z Kalifornie. (17.05.2016, rb)

Kaťuša sťahuje Tsateviča kvôli nešportovej jazde v ITT

Ruský celok reagoval na "nešportové" správanie Alexeja Tsateviča, ktorý sa v ITT dlhú dobu viezol za jazdcom, ktorý ho na trati predbehol. Za porušenie tohto pravidla mu rozhodcovia udelili trest 100 frankov a penalizáciu 6:48, ale pre Kaťušu to bolo nedostatočné a svojho pretekára stiahla z podujatia. Ruský tím sa ospravedlnil za jeho správanie, ktoré označil za neprijateľné a ktoré bolo bez rešpetku k súperovi. (16.05.2016, ts)

Elia Viviani končí na Gire, nestihol časový limit

Taliansky pretekár nedokončí domácu GT, pretože v ôsmej etape stratil kontakt s pelotónom veľmi skoro, a po hektickom dojazde sa nezmestil do časového limitu. To len potvrdilo, že Viviani nejazdil na podujatí v najlepšej forme. Spolu s ním na pretekoch skončili aj Boy van Poppel a Iuri Filosi, ktorí takisto prišli do cieľa s mankom cez 55 minút. (15.05.2016, ts)

Valverde neverí Dumoulinovej "pretvárke"

Alejandro Valverde (Movistar) si myslí, že Tom Dumoulin (Giant - Alpecin) chce vyhláseniami o zameraní na časovku iba zmiasť konkurentov. "Sme dostatoční profesionáli, aby sme poznali jeho kvalitu a videli, že sa cíti dobre, že je to ťažký súper, ktorého musíme brať do úvahy." Skúsený Španiel Valverde aktuálne zažíva premiérové Giro, ktorému predchádzalo 18 účastí na Grand Tours. (15.05.2016, Rastislav Boris)

Pelotón Gira sa blíži k Mesiacu

Počas aktuálneho 99. ročníka Giro d' Italia sa pelotón dostane tesne pod historickú hranicu 350-tisíc prejdených kilometrov. Znamená to, že sa symbolicky blíži k Mesiacu, ktorého priemerná vzdialenosť od Zeme je približne 384-tisíc kilometrov. "Na Mesiac" príde pelotón až po roku 2020, aktuálny ročník meria 3463 kilometrov. (14.05.2016, rb)

Giro d'Italia 2018 v Japonsku?

Giro 2018 by mohlo odštartovať štyrmi etapami v Japonsku, vrátane výstupu na najvyššiu horu Fudži (3776 metrov nad morom). Stálo by to cca 35 miliónov eur, tímy by dostali státisícové odškodné za náročnú logistiku. Do úvahy prichádza aj výnimka od UCI na dva dni odpočinku. Giro začalo dvanásťkrát mimo Talianska, rokovalo aj s americkým Washingtonom, ale dosiaľ žiadna cyklistická Grand Tour neodštartovala mimo Európy. (13.05.2016, rb)

Démare priznal ďalšiu vyčkávaciu chybu

Dve druhé miesta za nemeckými šprintérmi s rovnakou chybou, raz za Kittelom a raz za Greipelom. Francúzsky rýchlik Arnaud Démare (24, FDJ) zatiaľ nemôže byť s Girom spokojný: "Škoda, opäť som mal dobré nohy. Prišiel som sem vyhrávať a mal som dobrú príležitosť. Greipel nás prekvapil skorým nástupom, bol to chaotický finiš. Spravil som chybu, že som príliš dlho čakal." (12.05.2016, rb)

Kruijswijk: Nemám v hlave konkrétne čísla

Holandskí vrchári čakajú na pódiové umiestnenie na GT viac ako 35 rokov. Jeden z nich Steven Kruijswijk (28, LottoNL - Jumbo) aktuálne predvádza výbornú formu na Gire. "Je nepredvídateľnejšie ako Tour, čo mi asi viac sedí. Nemám v hlave konkrétne čísla a ciele, ale určite chcem byť v top desiatke. Chcem sa sústrediť na tieto nenápadne nebezpečné etapy, vlani som stratil v prvom týždni priveľa času," skonštatoval holandský vrchár. (12.05.2016, rb)

Pondelkové Giro v znamení logistiky

Rovnako ako v rokoch 2010, 2012 a 2014 aj v tento pondelok absolvuje pelotón Giro d' Italia veľký logistický presun. Tentoraz z Amsterdamu na južný cíp Talianska. Jednou z výnimiek je bohatý celok Sky, ktorý presunie iba cyklistov. V Taliansku už má k dispozícii "novú sadu" aut, bicyklov i zamestnancov. Britský tím si na to najal aj externých zamestnancov a umožnil mu to aj redší kalendár pretekov. (09.05.2016, rb)

Démare: Kittel ma prekvapil

Marcel Kittel (27, Etixx) síce vyhral prvý šprint na Gire suverénne, ale Arnaud Démare (24, FDJ) si verí. "Mal som dobrú podporu a pozíciu, ale chýbal mi kus šťastia, čakal som príliš dlho. Prekvapil ma, ako rýchlo vyletel zozadu. Spravil som malú chybu, možno som si neveril. Musím lepšie predvídať." Pre Démareho je Giro kľúčové, lebo na TdF ide vrchársky líder Pinot. (08.05.2016, rb)

Jubilejné Giro 2017 začne na Sardínii

Stý ročník Giro d' Italia odštartuje v roku 2017 zrejme na ostrove Sardínia a pelotón sa možno presunie aj na ďalší slávny ostrov Sicília. Organizátori chcú pochopiteľne čisto domáce podujatie. Talianska Grand Tour sa koná od roku 1909, prerušili ju počas vojen. "Nemôžeme ísť do extrémov. Môžeme spraviť peknú trasu cez všetky regióny, ale treba myslieť aj na presuny a pretekárov," povedali organizátori. (07.05.2016, rb)

Landa je spokojný, že prežil prvú časovku

Mikel Landa mal obavu, ako sa mu bude dariť v ITT, ale po tej úvodnej bol spokojný, že na Nibaliho stratil len 21 sekúnd. "Bolo to ťažké, ale myslím si, že môj výsledok je dobrý. Mohol som stratiť oveľa viac času. Ak by to bola minúta na mojich súperov, bolo by to podstatné manko. Takto musím byť spokojný, ako to dopadlo, a že som sa cítil na trati dobre." (07.05.2016, ts)

Po úvodnej časovke spadol z Nibaliho tlak

Taliansky jazdec predviedol najlepšiu časovku z hlavných kandidátov na titul, z toho dôvodu musel byť po odštartovaní pretekov spokojný. "Prejsť cez túto etapu bolo veľmi dôležité. Preto môžem byť viac ako spokojný, pretože pred pretekmi som cítil na sebe veľký tlak. Som rád, že po dlhej príprave Giro konečne odštartovalo. Jedna etapa je za nami, pripravíme sa na druhú, ktorá je šprintérska, ale aj tak musíme zostať pozorní." (07.05.2016, ts)

Spartakus musí hľadať na Gire iné ciele

Fabian Cancellara bol po svojom výkone v ITT sklamaný, ale očakával to, pretože ho ešte trápili zdravotné problémy. "Cítil som sa zvláštne, chcel som ísť rýchlejšie, ale nemohol som. Stále som cítil príznaky chrípky, na trati som urobil maximum. Som presvedčený, že na Gire môžem byť ešte úspešný. Len sa potrebujem zotaviť, v nasledujúcich dňoch ušetriť energiu a do Talianska prísť čo najsilnejší." (07.05.2016, ts)

Hesjedal sa sústredí na záverečný týždeň

Trek-Segafredo verí, že Ryder Hesjedal môže v klasifikácii atakovať Top 5, ale tajne dúfajú na mieste na pódiu. Na trojtýždňových pretekoch forma kanadského jazdca stále rastie, najlepšie výkony predvádza v závere podujatia. Tohtoročné Giro by nemalo byť výnimkou. "Verím, že akonáhle prekonáme 2500 kilometrov, v poslednom týždni budem jedným z najsilnejších jazdcov, ak nie vôbec najsilnejší. To je všetko, v čo môžem dúfať." (06.05.2016, ts)

Kittel myslí na Gire aj na ružový dres

Nemecký šprintér prichádza na Giro v dobrej nálade. Podľa svojich vyjadrení má za sebou kvalitnú jarnú časť sezóny, kde predviedol výborné šprintérske výkony. Samozrejme, na talianskej GT sa chce presadiť v hromadných dojazdoch, veľmi sa bude spoliehať na svojich spolujazdcov, s ktorými si veľmi dobre rozumie. Kittel je pripravený predviesť 100-percentný výkon už v úvodnej časovke, aby si v nasledujúcich etapách udržal šancu na zisk maglia rosa. (06.05.2016, ts)

Cancellaru oslabila chrípka

Fabian Cancellara (35, Trek - Segafredo), ktorý túži po nosení líderského dresu aj na jeho tretej Grand Tour Giro d'Italia, sa pár dní pred jej štartom stal pravidelným návštevníkom toalety. Švajčiara oslabila črevná chrípka aj s prejavmi horúčky, únavy a bolesti kĺbov. Pre Cancellaru je to posledná sezóna. Nevzdáva sa a urobí maximum, čo bude v jeho silách. (05.05.2016, rb)
baner janom2020 v2