MSR 2023: ITT junioriek ovládla Ržoncová, Jenčušová zaknihovala zlatý hetrik, medzi juniormi vyhral Dunár

22.6.2023, 10:25 | Slovensko a Slováci | Jakub Hlubek
MSR 2023: ITT junioriek ovládla Ržoncová, Jenčušová zaknihovala zlatý hetrik, medzi juniormi vyhral Dunár
Nora Jenčušová na štarte (© Soňa Niková)

št 22.6. rovinata etapa 09:16   Tlmače > Tlmače (1 okruh) 11 km Ržoncová
Spoločný šampionát v Tlmačoch odštartoval časovkou jednotlivcov. Prvou Slovenkou na štarte bola Hana Ferejová (Športový klub Topoľčianky), štartovú listinu uzatvárala druhá juniorka vlaňajších majstrovstiev Terézia Ciriaková (CyS - Akadémia Petra Sagana). Majsterkou Slovenska sa stala Anna Ržoncová (CK Epic Dohňany), ktorá bola vlani ešte kadetka. Jedenásť kilometrov prešla za šestnásť minút a 38 sekúnd. 
21 sekúnd stratila Viktória Chladoňová (Climberg Sport Team) a tretie miesto obsadila Hana Ferejová (Športový klub Topoľčianky). Na druhú priečku jej chýbali necelé tri sekundy. Terézia Ciriaková (CyS - Akadémia Petra Sagana) stratila 36 sekúnd, čo jej stačilo na štvrtú priečku. Do Top 5 sa prepracovala aj Natália Kušnírová (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol Development). 
Anna Ržoncová na štarte (© Soňa Niková)
Bývalá pretekárka CYKLO SPIŠU stratila 46 sekúnd. Obhajkyňa titulu Klaudia Varšová (CYKLO SPIŠ) neštartovala pre mononukleózu. Do minútovej straty na víťazku sa zmestili aj Simona Bodoríková (CK Epic Dohňany) a Sára Bilkovičová (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol Development). Vlaňajšia majsterka v pretekoch stratila 54 sekúnd.
Bilkovičová bola pomalšia od nej iba o 38 stotín. Na českej strane zvíťazila Nela Kaňkovská (CC Pave 76), ktorá jedenásť kilometrov zdolala za šestnásť minút a pätnásť sekúnd. Najlepšia Slovenka v spoločných výsledkoch skončila na šiestej priečke. 
vyjadrenie ikonky ciernaAnna Ržoncová (zlato)
"Som veľmi rada, že sa mi podarilo zvíťaziť. Trať sa mi páčila. Bola veľmi jednoduchá. Nebolo tam nič zložité a hlavne nefúkalo, čo mi veľmi vyhovovalo. Išli sme ráno, čo taktiež bolo dobré, pretože je tu dnes extrémne teplo. Tým, že sme šli o deviatej, sme sa tomu vyhli. Majstrovstvá sú v podstate vrchol sezóny. V posledných týždňoch som sa zamerala práve na to, aby som bola pripravená na dnešný deň. Na pretekoch sa budem snažiť ísť čo najlepšie. Bude to veľmi rýchle, pretože české ženy sú svetová špička. Budem sa snažiť hlavne s nimi udržať. Neviem, ako to vyjde, ale myslím si, že to bude na špurt."
pódium junioriek (© Soňa Niková)
Výsledky
1. RŽONCOVÁ Anna CK Epic Dohňany 00:16:39
2. CHLADOŇOVÁ Viktória Climberg Sport Team 00:21
3. FEREJOVÁ Hana Športový klub Topoľčianky 00:24
4. CIRIAKOVÁ Terézia CyS - Akadémia Petra Sagana 00:36
5. KUŠNÍROVÁ Natália RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol Development 00:46
6. BODORÍKOVA Simona CK Epic Dohňany 00:54
7. BILKOVIČOVÁ Sára RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol Development 00:55
8. SMATANOVÁ Ema Cycling Academy Trenčín 01:05
9. HEGEDUŠOVÁ Barbora Športový klub Topoľčianky 01:34
10. VOJTÍŠKOVÁ Dorota Climberg Sport Team 02:24

št 22.6. rovinata etapa 09:57   Tlmače > Tlmače (2 okruhy) 23 km Jenčušová
Po zápolení junioriek a českých žien prišli na rad slovenské ženy. Ako prvá odštartovala Jana Mácsaiová (Cyklistický klub Spartak Tlmače), štartovú listinu uzatvárala obhajkyňa titulu Nora Jenčušová (BePink - Gold). Štartoval rovnaký počet pretekárok, ako pred rokom v Kovářove. Čakali ich dva okruhy a 22 kilometrov, čo bolo o dvetisíc metrov viac, ako vlani. 
Nora Jenčušová potvrdila pozíciu favoritky, do cieľa prišla za 31 minút a 15 sekúnd a tretíkrát v rade sa stala majsterkou Slovenska. Naďalej platí, že od prestupu z junioriek k ženám nenašla premožiteľku. Minútu a 27 sekúnd stratila manželka trojnásobného majstra Slovenska v ITT Jána Andreja Cullyho Rebeka Cully (Pro Cycling Aone). Tretie miesto obsadila Tereza Medveďová (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol Development). Na víťazku stratila minútu a 48 sekúnd. 
Rebeka Cully na štarte (© Soňa Niková)
Už s väčšou stratou troch minút a piatich sekúnd skončila štvrtá Zuzana Michaličková (Cyklistická Tour). Elitnú päticu uzavrela Petra Machálková (RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol Development). Tretia žena vlaňajšieho šampionátu stratila štyri minúty a osemnásť sekúnd. O 26 sekúnd viac stratila domáca zástupkyňa Jana MácsaiováJenčušová si pripísala druhý triumf v sezóne. 
Na českej strane zvíťazila Eliška Kvasničková (SportRaces Cycling Team), ktorá bola vlani ešte juniorka. Zajazdila iba o 98 stotín lepši čas ako slovenská majsterka. 
vyjadrenie ikonky ciernaNora Jenčušová (zlato, 50 UCI bodov)
"Som rada, že sa mi podarilo vyhrať aj tento rok, takže tretí rok po sebe. Počas časovky som trochu mala problémy s kombinézou. Pár sekúnd som preto možno stratila, ale aj tak si myslím, že to bolo fajn."
vyjadrenie ikonky ciernaRebeka Cully (striebro, 30 UCI bodov)
"Pocity sú úžasné. Toto je pre mňa iba druhá časovka. Splnila som taktiku, ktorú mi nastavil manžel a kolega z tímu - nastaviť ťažký prevod a rýchlo točiť."
vyjadrenie ikonky ciernaTereza Medveďová (bronz, 20 UCI bodov)
"Som upečená a uvarená. Nešlo sa mi najlepšie, ale snažila som sa ísť čo najlepšie. Viac som dnes nemohla urobiť. Trať mi veľmi nevyhovovala. Kebyže tam bol nejaký kopček, tak by to bolo lepšie."
pódium žien (© Soňa Niková)
Výsledky
1. JENČUŠOVÁ Nora BePink - Gold 00:31:16
2. CULLY Rebeka Pro Cycling Aone 01:27
3. MEDVEĎOVÁ Tereza RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol Development 01:48
4. MICHALIČKOVÁ Zuzana Cyklistická Tour 03:05
5. MACHÁLKOVÁ Petra RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol Development 04:18
6. MACSAIOVÁ Jana Cyklistický klub Spartak Tlmače 04:45

št 22.6. rovinata etapa 12:35   Tlmače > Tlmače (2 okruhy) 23 km Dunár
Po časovke žien prišli na rad juniori. Ešte pred Slovákmi odjazdili časovku česká juniori, kde získal zlato Pavel Šumpík (Roman Kreuziger Cycling Academy). Slovenskí juniori boli rozdelení do troch skupín. Prvá z nich mala jedenásť členov. Ako prvý sa na štart postavil zástupca domáceho klubu Adam Arpáš (Cyklistický klub Spartak Tlmače). Prvú skupinu uzatváral Michal Štefanka (MŠK Žiar nad Hronom - Cyklistický klub).
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
Spomedzi členov prvej skupiny mal najlepší čas na medzičase aj v cieli Lukáš Vranák (CK Epic Dohňany). Do cieľa prišiel za 31 minút a osemnásť sekúnd. Druhú skupinu otváral Fabien Wieland (Cycling Academy Trenčín) a uzatváral ju Simon Gottstein (A.S.D Team Franco Ballerini). Práve Gottstein zaznamenal najlepší medzičas, ale Mário Huňa (Cycling Academy Trenčín) strácal iba osem sekúnd a v cieli mal napokon lepší čas o päť sekúnd. 
Z poslednej skupiny ako prvý vyštartoval Matthias Schwarzbacher (CPS Professional Team). Za ním štartujúci Samuel Fedor (ŠK Železiarne Podbrezová) mal hneď po štarte technické problémy a musel meniť bicykel. Štartovú listinu uzatváral obhajca titulu Samuel Novák (Borgo Molino Vigna Fiorita). Napokon zvíťazil druhý muž vlaňajšej časovky Dominik Dunár (Willebroad Wil Vooruit). Samuel Novák získal striebro, pričom stratil 48 sekúnd.
Dominik Dunár (© Soňa Niková)
K jeho strate prispelo aj zlé odbočenie pred cieľom, ale aj bez toho by skončil druhý. Na pódium sa postavil aj Mário Huňa. Štvrtý skončil Simon Gottstein, ktorý vlani obsadil piatu priečku. Niekdajší jazdec Kaktus Bike Team Bratislava stratil minútu a tri sekundy na víťaza. Do Top 5 sa prepracoval aj Richard Riška (CK Epic Dohňany), ktorý dostal manko minúty a šestnástich sekúnd. V spoločných výsledkoch s českými juniormi bol Dominik Dunár štvrtý. 
vyjadrenie ikonky ciernaDominik Dunár (víťaz)
"Cítim sa dobre. Bol som vo forme, aj keď pred dvoma týždňami som spadol na pretekoch vo Francúzsku a mal som problémy s pravým lakťom. Takže som si to musel doliečovať. Preto som improvizoval a snažil sa pripraviť na časovku. Mal som dosť času na prípravu, pretože som si liečil ten lakeť, takže som nechodil na preteky, ale bol som viac-menej doma. Trať mi sadla v pohode. Mám rád také dlhšie časovky."
vyjadrenie ikonky ciernaSamuel Novák (druhé miesto)
"Priznávam sa, že trať som si nepozrel, čiže záver je viac-menej moja chyba. Na Dominika to zrejme aj tak nestačilo. V závere som stratil nejakých desať sekúnd. Klobúk dolu pred Dominikom, patrí mu to. Bola to trať pre neho. Po minulom roku sme si to vymenili. Držím hlavu hore a uvidíme, čo bude v sobotu. Čo sa týka mojej ďalšej kariéry, sú tam tímy, ktoré by mali záujem. Nemôžem to ešte upresniť, ale hovorí sa o farmárskom tíme World Tour."
vyjadrenie ikonky ciernaMário Huňa (tretie miesto)
"Trať mi vyhovovala. Bola to rovina. Ja veľmi nie som na kopce. Bolo to v pohode. Teplo mi vyhovovalo. V cyklistike budem pokračovať aj medzi mužmi. Musím naďalej trénovať."
pódium juniorov (© Soňa Niková)
Výsledky
1. DUNÁR Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors 00:29:09
2. NOVÁK Samuel Borgo Molino Vigna Fiorita 00:48
3. HUŇA Mário Cycling Academy Trenčín 00:57
4. GOTTSTEIN Simon Team Franco Ballerini Juniors 01:03
5. RIŠKA Richard CK Epic Dohňany 01:16
6. SCHWARZBACHER Matthias CPS Professional Team 01:50
7. KUBÍČEK Adam RRK Group-Pierre Baguette Junior 01:51
8. JACKULIAK Róbert MŠK Žiar nad Hronom - Cyklistický klub 01:51
9. ĎURÍK Matúš ŠK Železiarne Podbrezová 01:55
10. DROBNÝ Tomáš Cycling Academy Trenčín 02:03
11. HUSÁR Jakub Pogi Team UAE Generali 02:06
12. VRANÁK Lukáš CK Epic Dohňany 02:09
13. WIELAND Fabian Cycling Academy Trenčín 02:19
14. SKLADAN Samuel RRK Group-Pierre Baguette Junior 02:22
15. HAĽÁK Adam ŠK Železiarne Podbrezová 02:35
16. MICHALEC Sebastián Climberg Sport Team 03:00
17. HODULÍK Tomáš CK Olympik Trnava 03:24
18. PANÁČEK Lukáš CyS-Akadémia Petra Sagana 03:29
19. ŠTEFANKA Michal MŠK Žiar nad Hronom - Cyklistický klub 03:47
20. VAĽO Roman CyS-Akadémia Petra Sagana 04:06
21. FARKAŠ Matej Slávia Trenčín 04:06
22. ARPÁŠ Adam Cyklistický klub Spartak Tlmače 04:24
23. MEČÍR Michal CK Olympik Trnava 04:28
24. ANTAL Alex MŠK Žiar nad Hronom - Cyklistický klub 04:33
25. PRNO Anton Climberg Sport Team 05:30
26. ŠALKO Juraj ŠK Železiarne Podbrezová 05:35
27. MROVČÁK Adrián CYKLO SPIŠ 06:23
28. FEDOR Samuel ŠK Železiarne Podbrezová 06:34
29. ANTAL Patrik MŠK Žiar nad Hronom - Cyklistický klub 06:36
30. ŠOLTÝS Kristián CYKLO SPIŠ 07:04
31. OKLAPEK Filip Cyklistický klub Spartak Tlmače 07:28
32. MEDVEĎ Jerguš ŠK Železiarne Podbrezová 08:51
fotogaleria ikonkaMapa časovky, profil je rovinatý (© organizátor)
juniorky 1 okruh, ženy a juniori 2 okruhy
 
Náš eshop