Sparkassen Münsterland Giro: V selektívnej edícii vyhral Per Strand Hagenes, ktorý využil prevahu Jumbo - Visma vo vedúcej skupine

3.10.2023, 15:00 | Preteky vo svete | Tomáš Šandor
ut 3.10. zvlnena etapa ciel rovina Busto Arsizio > Varese 195 km Hagenes
profil pretekov, 1630 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu)
V nemeckej jednorazovke patrili medzi hlavných favoritov šprintéri a na štarte sa ich prezentovalo hneď niekoľko. Vo finále sa mohli presadiž Kooij, Philipsen, Merlier, Pedersen, Groves, Laporte, van Poppel alebo Meeus. No všetci rýchli borci museli prežiť zvlnenú pasáž v polovici pretekov.
Práve tento úsek sa ukázal ako kľúčový, pretože v daždivých podmienkach približne 70 kilometrov sa pelotón rozdelil, niektorí šprintéri neudržali jeho tempo a na čele sa vytvorila 10-členná skupina, ktorá to dotiahla až do cieľa.
Nachádzali sa v nej Christophe Laporte, ktorému sekundovali dvaja tímoví kolegovia, po jednom spolujazdcovi mali pri sebe van Poppel a Groves a z rýchlych borcov sa vpredu pohyboval aj Mads Pedersen.
Vo finále sa útočilo aj vo vedúcej skupine a svoju prevahu využil tím Jumbo - Visma. Štyri kilometre pred cieľom úspešne atakoval Per Strand Hagenes a vo veku 20 rokov dosiahol najväčšie víťazstvo v kariére. Druhý skončil Kaden Groves, tretí bol Nils Eekhoff.
Tím Jumbo - Visma opäť predviedol svoju kvalitu, keď spolu s celkom Bora - hansgrohe vytvoril na trati selekciu, ktorá spôsobila, že na konci sa neodohral očakávaný hromadný dojazd. Holandský celok mal na čele pretekov Laporta, ale nespoliehal sa len na jeho šprintérske nohy, ale vyslal do útoku mladého nórskeho cyklistu Hagenesa, ktorý túto príležitosť perfektne využil.
Výsledky
1. HAGENES Per Strand Jumbo-Visma 04:21:49
2. GROVES Kaden Alpecin-Deceuninck 00:17
3. PEDERSEN Mads Lidl-Trek 00:17
4. EEKHOFF Nils DSM - firmenich 00:17
5. LAPORTE Christophe Jumbo-Visma 00:17
6. VAN POPPEL Danny BORA-hansgrohe 00:17
7. WAERENSKJOLD Søren Uno-X Pro Team 00:17
8. AFFINI Edoardo Jumbo-Visma 00:17
9. PLANCKAERT Edward Alpecin-Deceuninck 00:27
10. KOCH Jonas BORA-hansgrohe 00:38
Zobraziť kompletné poradie
 
Náš eshop