Vuelta a Castilla y Leon 2016 (2.1), 15. - 17. apríla (km) - 31. ročník
1. | 15.4. | Alcaňices > Braganca | 166 km | Betancur | ||
2. | 16.4. | Braganca > Fermoselle | 170 km | Valverde | ||
3. | 17.4. | Salamanca > Candelario | 161 km | Valverde |
Štartová listina |
1. | 15.4. | Alcaňices > Braganca | 166 km | Betancur |
Prvá etapa pretekov nebola profilovo náročná, ale fúkal silný vietor a celý deň pršalo. Vpredu sa objavil únik kontinentálnych celkov, ktorý silné tímy dostihli a najsilnejšie celky Movistar s Caja Rural skúšali nové ataky za atakom. Dlhšie sa vpredu sám objavil José Goncalves (Caja Rural), ale Movistar ho dobehol a dopredu sa dostala dvojica Pello Bilbao (Caja Rural) a Carlos Betancur (Movistar). Bilbao Betancurovi viackrát nastúpil, ale Kolumbijčan sa ho držal. Dva kilometre pred páskou skúsil šťastie on a udržal malú výhodu až do cieľa, hoci ho v záverečných metroch 26-ročný Španiel takmer dostihol. Za nimi dorazila ďalšia skupina a od siedmeho miesta finišoval pelotón s Valverdem a stratou 54 sekúnd.
Výsledky | ||||||||
1. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 4:27:02 | 14 | ||||
2. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | 5 | ||||
3. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:46 | 3 | ||||
4. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 00:46 | |||||
5. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:46 | |||||
6. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 00:49 | |||||
7. | SILVA Rafael | Efapel | 00:54 | |||||
8. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:54 | |||||
9. | MILAN Diego | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 00:54 | |||||
10. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:54 |
11. | MESTRE Daniel | Efapel | 00:54 | ||
12. | BRANDãO Joni | Efapel | 00:54 | ||
13. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:54 | ||
14. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:54 | ||
15. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular Boavista | 00:54 | ||
16. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:54 | ||
17. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:54 | ||
18. | FONTE César | Rádio Popular Boavista | 00:54 | ||
19. | BOHóRQUEZ Hernando | Team Manzana Postobon | 00:54 | ||
20. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 00:54 | ||
21. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 00:54 | ||
22. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:54 | ||
23. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:54 | ||
24. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:54 | ||
25. | GRIJALBA Fernando | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 00:54 | ||
26. | VDOVIN Alexander | Lokosphinx | 00:54 | ||
27. | EBSEN John | One Pro Cycling | 00:54 | ||
28. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 00:54 | ||
29. | OSORIO Juan Felipe | Team Manzana Postobon | 00:54 | ||
30. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:54 | ||
31. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:54 | ||
32. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular Boavista | 00:54 | ||
33. | OCHOA Diego | Boyacá Raza de Campeones | 00:54 | ||
34. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 00:54 | ||
35. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:54 | ||
36. | SHILOV Sergey | Lokosphinx | 00:54 | ||
37. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular Boavista | 00:54 | ||
38. | REYES Aldemar | Team Manzana Postobon | 00:54 | ||
39. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 00:54 | ||
40. | NEUSTROEV Vasily | Lokosphinx | 00:54 | ||
41. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 00:54 | ||
42. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:54 | ||
43. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 00:54 | ||
44. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:54 | ||
45. | BARBIO António | Efapel | 00:54 | ||
46. | PARRA Hernán | Team Manzana Postobon | 00:54 | ||
47. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 00:54 | ||
48. | NORRIS Lachlan | Drapac Professional Cycling | 00:54 | ||
49. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:54 | ||
50. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:54 | ||
51. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:54 | ||
52. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 01:18 | ||
53. | ZHURAVLEV Vadim | Lokosphinx | 01:18 | ||
54. | SUAZA Bernardo | Team Manzana Postobon | 01:22 | ||
55. | MERINO Igor | Burgos-BH | 01:28 | ||
56. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular Boavista | 01:44 | ||
57. | SARABIA Ignacio | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 01:44 | ||
58. | MARQUEZ Rafael | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 01:54 | ||
59. | GARCIA Nestor Javier | Boyacá Raza de Campeones | 02:46 | ||
60. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 02:46 | ||
61. | GOIKOETXEA Peio | Team Manzana Postobon | 02:46 | ||
62. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:56 | ||
63. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 04:05 | ||
64. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 04:22 | ||
65. | SUECA Marco Tulio | Team Manzana Postobon | 04:22 | ||
66. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 04:22 | ||
67. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 05:26 | ||
68. | ALARCON Raul | W52-FC Porto-Porto Canal | 06:21 | ||
69. | SOUSA BARBOSA Rui Miguel | Rádio Popular Boavista | 06:21 | ||
70. | LóPEZ Daniel | Burgos-BH | 06:21 | ||
71. | VALE Ricardo | Rádio Popular Boavista | 06:21 | ||
72. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 06:21 | ||
73. | FREITAS Daniel | W52-FC Porto-Porto Canal | 06:21 | ||
74. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:21 | ||
75. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:21 | ||
76. | PARRA Heiner Rodrigo | Boyacá Raza de Campeones | 06:21 | ||
77. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:21 | ||
78. | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | 06:21 | ||
79. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 06:21 | ||
80. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 06:21 | ||
81. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 06:21 | ||
82. | TENBROCK Jonas | Stölting Service Group | 06:21 | ||
83. | PEREZ Juan Ignacio | W52-FC Porto-Porto Canal | 06:21 | ||
84. | CHAPARRO Yeison Andres | Boyacá Raza de Campeones | 06:21 | ||
85. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 06:21 | ||
86. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 08:25 | ||
87. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 09:53 | ||
88. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 09:53 | ||
89. | ORTEGA Robinson Armando | Boyacá Raza de Campeones | 09:53 | ||
90. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 12:53 | ||
91. | GARCIA Joel | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 12:53 | ||
92. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 12:53 | ||
93. | SOBRINO Joaquin | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 12:53 | ||
94. | FLOREZ Miguel Eduardo | Boyacá Raza de Campeones | 13:28 | ||
95. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 14:34 | ||
96. | RODRIGUEZ Wilson Enrique | Boyacá Raza de Campeones | 14:34 | ||
97. | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | 14:34 | ||
98. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 14:34 | ||
99. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 14:34 | ||
100. | MANNION Gavin | Drapac Professional Cycling | 14:34 | ||
101. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 14:34 | ||
102. | CUETO Juan José | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 15:43 | ||
DNF | KäMNA Lennard | Stölting Service Group | odstúpil |
2. | 16.4. | Braganca > Fermoselle | 170 km | Valverde |
Aj druhá etapa bola zaujímavá. V úniku sa obajavili Linus Gerdemann (Stölting), Mikel Bizkarra (Euskadi), Pablo Torres (Burgos) a Raúl Alarcón (W52), no opäť si to medzi sebou rozohrali favoriti. Všetko mali v moci jazdci Movistaru a Caja Rural. V jednej chvíli sa ocitla vpredu osemnásťčlenná skupina, kde bolo šesť jazdcov Movistaru a päť Caja Rural.
14 kilometrov pred cieľom atakoval Alejandro Valverde a nikto sa španielskej hviezdy, ktorá tieto preteky zvláštne uprednostnila pred Amstel Gold Race, nechytil. Jeho náskok sa postupne zvyšoval, dostal sa aj cez minútu. Jazdci Caja Rural sa úplne zničili, ale aj tak mu ostalo v cieli 51 sekúnd k dobru. Tak finišovala deväťčlenná skupina aj s lídrom Betancurom. V samom závere sa v nej však neudržal Pello Bilbao (Caja Rural), ktorého problémy vycítil Movistar a tempo v posledných troch kilometroch ešte zvýšil. Stratil jedenásť sekúnd a klesol na tretie miesto. Poradie tak ovládajú Betancur s Valverdem.
Až zajtra sa rozhodne o celkovom víťazovi. Cyklisti absolvujú náročnú horskú etapu s cieľom na Alto de Palataforma v nadmorskej výške 1700 metrov. Profil etapy môžete vidieť po kliku na slider / kartu tretej etapy.
Výsledky | ||||||||
1. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 4:21:28 | 14 | ||||
2. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:51 | 5 | ||||
3. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:51 | 3 | ||||
4. | BRANDãO Joni | Efapel | 00:51 | |||||
5. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:51 | |||||
6. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:51 | |||||
7. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:51 | |||||
8. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 00:51 | |||||
9. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 00:51 | |||||
10. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:51 |
11. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:56 | ||
12. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 01:02 | ||
13. | FONTE César | Rádio Popular Boavista | 01:05 | ||
14. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 01:23 | ||
15. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:57 | ||
16. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 02:10 | ||
17. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 02:10 | ||
18. | GRIJALBA Fernando | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 02:12 | ||
19. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 02:20 | ||
20. | PARRA Heiner Rodrigo | Boyacá Raza de Campeones | 02:58 | ||
21. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 03:14 | ||
22. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 06:10 | ||
23. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 06:10 | ||
24. | OCHOA Diego | Boyacá Raza de Campeones | 06:15 | ||
25. | PARRA Hernán | Team Manzana Postobon | 06:34 | ||
26. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 06:51 | ||
27. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 06:55 | ||
28. | MILAN Diego | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 06:55 | ||
29. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 06:55 | ||
30. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:55 | ||
31. | SHILOV Sergey | Lokosphinx | 06:55 | ||
32. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 06:55 | ||
33. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 06:55 | ||
34. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 06:55 | ||
35. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 06:55 | ||
36. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:55 | ||
37. | BOHóRQUEZ Hernando | Team Manzana Postobon | 06:55 | ||
38. | OSORIO Juan Felipe | Team Manzana Postobon | 06:55 | ||
39. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular Boavista | 06:55 | ||
40. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 06:55 | ||
41. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular Boavista | 06:55 | ||
42. | MERINO Igor | Burgos-BH | 06:55 | ||
43. | VDOVIN Alexander | Lokosphinx | 06:55 | ||
44. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 06:55 | ||
45. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:55 | ||
46. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 06:55 | ||
47. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 07:33 | ||
48. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 08:18 | ||
49. | MESTRE Daniel | Efapel | 08:18 | ||
50. | TENBROCK Jonas | Stölting Service Group | 08:18 | ||
51. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 08:18 | ||
52. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 08:18 | ||
53. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 08:18 | ||
54. | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | 10:19 | ||
55. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 10:19 | ||
56. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 10:19 | ||
57. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 11:19 | ||
58. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 12:49 | ||
59. | NEUSTROEV Vasily | Lokosphinx | 19:08 | ||
60. | SOUSA BARBOSA Rui Miguel | Rádio Popular Boavista | 19:08 | ||
61. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 19:08 | ||
62. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 19:08 | ||
63. | SUAZA Bernardo | Team Manzana Postobon | 19:08 | ||
64. | SOBRINO Joaquin | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 19:08 | ||
65. | SILVA Rafael | Efapel | 19:08 | ||
66. | SUECA Marco Tulio | Team Manzana Postobon | 19:08 | ||
67. | ZHURAVLEV Vadim | Lokosphinx | 19:08 | ||
68. | PEREZ Juan Ignacio | W52-FC Porto-Porto Canal | 19:08 | ||
69. | FLOREZ Miguel Eduardo | Boyacá Raza de Campeones | 19:08 | ||
70. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 19:08 | ||
71. | VALE Ricardo | Rádio Popular Boavista | 19:08 | ||
72. | REYES Aldemar | Team Manzana Postobon | 19:08 | ||
73. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular Boavista | 19:08 | ||
74. | CHAPARRO Yeison Andres | Boyacá Raza de Campeones | 19:08 | ||
75. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 19:08 | ||
76. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 19:08 | ||
77. | FREITAS Daniel | W52-FC Porto-Porto Canal | 19:08 | ||
78. | ORTEGA Robinson Armando | Boyacá Raza de Campeones | 19:08 | ||
79. | NORRIS Lachlan | Drapac Professional Cycling | 19:08 | ||
80. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 19:08 | ||
81. | MARQUEZ Rafael | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 19:08 | ||
82. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 19:08 | ||
83. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular Boavista | 19:08 | ||
84. | ALARCON Raul | W52-FC Porto-Porto Canal | 19:08 | ||
85. | CUETO Juan José | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 19:08 | ||
86. | EBSEN John | One Pro Cycling | 19:08 | ||
87. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 19:08 | ||
88. | SARABIA Ignacio | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 19:08 | ||
89. | MANNION Gavin | Drapac Professional Cycling | 19:08 | ||
90. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 19:08 | ||
91. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 19:08 | ||
92. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 19:08 | ||
93. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 19:08 | ||
94. | GOIKOETXEA Peio | Team Manzana Postobon | 19:08 | ||
95. | GARCIA Nestor Javier | Boyacá Raza de Campeones | 19:20 | ||
96. | RODRIGUEZ Wilson Enrique | Boyacá Raza de Campeones | 19:20 | ||
DNF | BARBIO António | Efapel | odstúpil | ||
DNF | CUBERO Jorge | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | GARCIA Joel | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | HOUSE Kristian | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | LóPEZ Daniel | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 8:49:11 | |||||
2. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 00:03 | |||||
3. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:15 | |||||
4. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:46 | |||||
5. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:56 | |||||
6. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 01:00 | |||||
7. | BRANDãO Joni | Efapel | 01:04 | |||||
8. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 01:04 | |||||
9. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 01:04 | |||||
10. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 01:04 |
11. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 01:09 | ||
12. | FONTE César | Rádio Popular Boavista | 01:18 | ||
13. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 01:36 | ||
14. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:10 | ||
15. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 02:23 | ||
16. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 02:23 | ||
17. | GRIJALBA Fernando | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 02:25 | ||
18. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 02:33 | ||
19. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 03:27 | ||
20. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:06 | ||
21. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 06:23 | ||
22. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 06:23 | ||
23. | OCHOA Diego | Boyacá Raza de Campeones | 06:28 | ||
24. | PARRA Hernán | Team Manzana Postobon | 06:47 | ||
25. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 07:03 | ||
26. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 07:04 | ||
27. | MILAN Diego | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 07:08 | ||
28. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:08 | ||
29. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:08 | ||
30. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular Boavista | 07:08 | ||
31. | BOHóRQUEZ Hernando | Team Manzana Postobon | 07:08 | ||
32. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 07:08 | ||
33. | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | 07:08 | ||
34. | SHILOV Sergey | Lokosphinx | 07:08 | ||
35. | OSORIO Juan Felipe | Team Manzana Postobon | 07:08 | ||
36. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 07:08 | ||
37. | VDOVIN Alexander | Lokosphinx | 07:08 | ||
38. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 07:08 | ||
39. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular Boavista | 07:08 | ||
40. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 07:08 | ||
41. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:08 | ||
42. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 07:08 | ||
43. | MERINO Igor | Burgos-BH | 07:42 | ||
44. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 08:23 | ||
45. | MESTRE Daniel | Efapel | 08:31 | ||
46. | PARRA Heiner Rodrigo | Boyacá Raza de Campeones | 08:48 | ||
47. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 10:23 | ||
48. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 10:36 | ||
49. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 11:32 | ||
50. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 13:58 | ||
51. | TENBROCK Jonas | Stölting Service Group | 13:58 | ||
52. | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | 15:59 | ||
53. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 15:59 | ||
54. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 16:45 | ||
55. | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | 18:29 | ||
56. | SILVA Rafael | Efapel | 19:21 | ||
57. | NEUSTROEV Vasily | Lokosphinx | 19:21 | ||
58. | REYES Aldemar | Team Manzana Postobon | 19:21 | ||
59. | EBSEN John | One Pro Cycling | 19:21 | ||
60. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular Boavista | 19:21 | ||
61. | NORRIS Lachlan | Drapac Professional Cycling | 19:21 | ||
62. | ARCAS Jorge | Movistar Team | 19:31 | ||
63. | ZHURAVLEV Vadim | Lokosphinx | 19:45 | ||
64. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 19:45 | ||
65. | SUAZA Bernardo | Team Manzana Postobon | 19:49 | ||
66. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular Boavista | 20:11 | ||
67. | SARABIA Ignacio | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 20:11 | ||
68. | MARQUEZ Rafael | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 20:21 | ||
69. | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | 20:48 | ||
70. | GOIKOETXEA Peio | Team Manzana Postobon | 21:13 | ||
71. | GARCIA Nestor Javier | Boyacá Raza de Campeones | 21:25 | ||
72. | HUNT Joshua | One Pro Cycling | 22:11 | ||
73. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 22:32 | ||
74. | SUECA Marco Tulio | Team Manzana Postobon | 22:49 | ||
75. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 22:49 | ||
76. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 23:53 | ||
77. | SOUSA BARBOSA Rui Miguel | Rádio Popular Boavista | 24:48 | ||
78. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 24:48 | ||
79. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 24:48 | ||
80. | VALE Ricardo | Rádio Popular Boavista | 24:48 | ||
81. | FREITAS Daniel | W52-FC Porto-Porto Canal | 24:48 | ||
82. | PEREZ Juan Ignacio | W52-FC Porto-Porto Canal | 24:48 | ||
83. | ALARCON Raul | W52-FC Porto-Porto Canal | 24:48 | ||
84. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 24:48 | ||
85. | CHAPARRO Yeison Andres | Boyacá Raza de Campeones | 24:48 | ||
86. | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | 24:48 | ||
87. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 26:52 | ||
88. | ORTEGA Robinson Armando | Boyacá Raza de Campeones | 28:20 | ||
89. | SOBRINO Joaquin | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 31:20 | ||
90. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 31:20 | ||
91. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 31:20 | ||
92. | FLOREZ Miguel Eduardo | Boyacá Raza de Campeones | 31:55 | ||
93. | MANNION Gavin | Drapac Professional Cycling | 33:01 | ||
94. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 33:01 | ||
95. | RODRIGUEZ Wilson Enrique | Boyacá Raza de Campeones | 33:13 | ||
96. | CUETO Juan José | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 34:10 |
Videosumár etapy (v španielčine) |
3. | 17.4. | Salamanca > Candelario | 161 km | Valverde |
Alto de la Plataforma prinieslo krásne vyvrcholenie pretekov a tí najlepší prišli do cieľa "nasekaní". Zlom nastal sedem kilometrov pred páskou, keď prekvapujúco nestačil tempu skupiny favoritov líder pretekov Carlos Betancur. V tom čase tam bolo ešte skoro dvadsať ľudí, ktorí mu začali nastupovať a Movistar ho musel obetovať. Podporoval Alejandra Valverdeho, a ten sa viackrát snažil atakovať. Podarilo sa mu to a na konci unikal v skupine s Joni Brandaom (Efapel), Davidom Arroyom, Jaime Rosonom a iba jediným vysoko postaveným cyklistom Carlosom Barberom (3x Caja Rural). Napriek veľkej presile si vlaňajší víťaz rebríčka World Tour so súpermi podaril a dokonca striasol Barbera, ktorý v závere dostal silné kŕče a mal čo robiť, aby vôbec dorazil do cieľa.
Valverde v špurte zdolal Brandaa, tesne za nimi finišoval Arroyo. Silný záver mal aj tretí muž celkového poradia Pello Bilbao (Caja Rural), ktorý zmeškal rozhodujúci únik a napokon minimalizoval stratu na osem sekúnd. Vďaka tomu sa dostal na konečné druhé miesto. Betancur stratil viac ako dve a pol minúty a padol až na koniec Top 10.
Šťastie v pôvodnom úniku skúšala pätica Mannion Gavin (Drapac), Beňat Txoperena (Euskadi), Arnau Solé (Burgos), Fernando Grijalba (Inteja) a Jesús Ezquerra (Tavira). Najdlhšie vpredu vydržali poslední dvaja menovaní, ktorých predbehli favoriti až v záverečnom stúpaní, kde to ešte chvíľu ťahali aj s Lluisom Masom (Caja Rural)
Takto Alejandro Valverde vyhral sobotňajšiu etapu (© Movistar Team) |
Výsledky | ||||||||
1. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 4:15:51 | 14 | ||||
2. | BRANDãO Joni | Efapel | 00:01 | 5 | ||||
3. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | 3 | ||||
4. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:08 | |||||
5. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:16 | |||||
6. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular Boavista | 00:20 | |||||
7. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 00:22 | |||||
8. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:28 | |||||
9. | PARRA Heiner Rodrigo | Boyacá Raza de Campeones | 00:30 | |||||
10. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 00:32 |
11. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:32 | ||
12. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:32 | ||
13. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 00:40 | ||
14. | ANACONA Winner | Movistar Team | 00:40 | ||
15. | MERINO Igor | Burgos-BH | 01:15 | ||
16. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 01:40 | ||
17. | PARRA Hernán | Team Manzana Postobon | 01:41 | ||
18. | EBSEN John | One Pro Cycling | 01:56 | ||
19. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular Boavista | 02:11 | ||
20. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 02:18 | ||
21. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:18 | ||
22. | BOHóRQUEZ Hernando | Team Manzana Postobon | 02:21 | ||
23. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 02:21 | ||
24. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 02:21 | ||
25. | VDOVIN Alexander | Lokosphinx | 02:21 | ||
26. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 02:28 | ||
27. | FONTE César | Rádio Popular Boavista | 02:34 | ||
28. | OCHOA Diego | Boyacá Raza de Campeones | 02:37 | ||
29. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 02:38 | ||
30. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 02:44 | ||
31. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 02:46 | ||
32. | ORTEGA Robinson Armando | Boyacá Raza de Campeones | 02:46 | ||
33. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:57 | ||
34. | SHILOV Sergey | Lokosphinx | 03:04 | ||
35. | ZHURAVLEV Vadim | Lokosphinx | 03:04 | ||
36. | RODRIGUEZ Wilson Enrique | Boyacá Raza de Campeones | 03:13 | ||
37. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 03:35 | ||
38. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular Boavista | 03:35 | ||
39. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 04:02 | ||
40. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 04:02 | ||
41. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 04:10 | ||
42. | FLOREZ Miguel Eduardo | Boyacá Raza de Campeones | 04:12 | ||
43. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 04:15 | ||
44. | NORRIS Lachlan | Drapac Professional Cycling | 04:15 | ||
45. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:15 | ||
46. | GARCIA Nestor Javier | Boyacá Raza de Campeones | 04:28 | ||
47. | CHAPARRO Yeison Andres | Boyacá Raza de Campeones | 06:03 | ||
48. | TENBROCK Jonas | Stölting Service Group | 06:06 | ||
49. | MESTRE Daniel | Efapel | 06:48 | ||
50. | REYES Aldemar | Team Manzana Postobon | 06:52 | ||
51. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 07:00 | ||
52. | MANNION Gavin | Drapac Professional Cycling | 07:24 | ||
53. | MILAN Diego | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 08:22 | ||
54. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:32 | ||
55. | PEREZ Juan Ignacio | W52-FC Porto-Porto Canal | 08:32 | ||
56. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 09:05 | ||
57. | GRIJALBA Fernando | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 09:57 | ||
58. | VALE Ricardo | Rádio Popular Boavista | 10:17 | ||
59. | OSORIO Juan Felipe | Team Manzana Postobon | 10:49 | ||
60. | ALARCON Raul | W52-FC Porto-Porto Canal | 11:25 | ||
61. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 11:25 | ||
62. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 11:25 | ||
63. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular Boavista | 11:25 | ||
64. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 11:25 | ||
65. | SUAZA Bernardo | Team Manzana Postobon | 11:28 | ||
66. | SILVA Rafael | Efapel | 11:34 | ||
67. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 11:57 | ||
68. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 12:40 | ||
69. | NEUSTROEV Vasily | Lokosphinx | 14:07 | ||
70. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 14:40 | ||
71. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 15:11 | ||
72. | FREITAS Daniel | W52-FC Porto-Porto Canal | 15:11 | ||
73. | SOUSA BARBOSA Rui Miguel | Rádio Popular Boavista | 15:26 | ||
74. | MARQUEZ Rafael | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 15:26 | ||
75. | SUECA Marco Tulio | Team Manzana Postobon | 15:26 | ||
76. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 15:26 | ||
77. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 15:26 | ||
78. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 15:28 | ||
79. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 15:28 | ||
DNF | ARCAS Jorge | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | CUETO Juan José | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | DOWSETT Alex | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | odstúpil | ||
DNF | GOIKOETXEA Peio | Team Manzana Postobon | odstúpil | ||
DNF | GONCALVES José | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | HUNT Joshua | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | JONES Brenton | Drapac Professional Cycling | odstúpil | ||
DNF | KOEP Thomas | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | odstúpil | ||
DNF | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | SALAS Ibai | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | SARABIA Ignacio | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | SOBRINO Joaquin | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | SPOKES Samuel | Drapac Professional Cycling | odstúpil | ||
DNF | TXOPERENA Beñat | Euskadi Basque Country - Murias | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | VALVERDE Alejandro | Movistar Team | 13:04:55 | 125 | ||||
2. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:30 | 85 | ||||
3. | BRANDãO Joni | Efapel | 01:06 | 70 | ||||
4. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 01:10 | 60 | ||||
5. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 01:32 | 50 | ||||
6. | ANACONA Winner | Movistar Team | 01:43 | 40 | ||||
7. | REIS Rafael | W52-FC Porto-Porto Canal | 01:43 | 35 | ||||
8. | BRAVO Garikoitz | Euskadi Basque Country - Murias | 02:23 | 30 | ||||
9. | BETANCUR Carlos | Movistar Team | 02:51 | 25 | ||||
10. | GERDEMANN Linus | Stölting Service Group | 02:51 | 20 |
11. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 03:28 | 15 | |
12. | FONTE César | Rádio Popular Boavista | 03:59 | 10 | |
13. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:41 | 5 | |
14. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 05:08 | 5 | |
15. | VINHAS Rui | W52-FC Porto-Porto Canal | 06:05 | 5 | |
16. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 06:19 | 3 | |
17. | FIGUEIREDO Frederico | Rádio Popular Boavista | 07:35 | 3 | |
18. | GONZALEZ Aitor | Euskadi Basque Country - Murias | 07:36 | 3 | |
19. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 07:37 | 3 | |
20. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 07:47 | 3 | |
21. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:47 | 3 | |
22. | PARRA Hernán | Team Manzana Postobon | 08:35 | 3 | |
23. | MESTRE Ricardo | W52-FC Porto-Porto Canal | 08:51 | 3 | |
24. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 08:58 | 3 | |
25. | MERINO Igor | Burgos-BH | 09:04 | 3 | |
26. | OCHOA Diego | Boyacá Raza de Campeones | 09:12 | ||
27. | PARRA Heiner Rodrigo | Boyacá Raza de Campeones | 09:25 | ||
28. | ETXEBERRIA Víctor | Rádio Popular Boavista | 09:26 | ||
29. | VILELA Ricardo | Caja Rural - Seguros RGA | 09:33 | ||
30. | BOHóRQUEZ Hernando | Team Manzana Postobon | 09:36 | ||
31. | VDOVIN Alexander | Lokosphinx | 09:36 | ||
32. | TRUEBA Alvaro | Efapel | 09:48 | ||
33. | SHILOV Sergey | Lokosphinx | 10:19 | ||
34. | ALMEIDA Nuno | Efapel | 11:25 | ||
35. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 11:30 | ||
36. | GRIJALBA Fernando | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 12:29 | ||
37. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 13:01 | ||
38. | MESTRE Daniel | Efapel | 15:26 | ||
39. | MILAN Diego | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 15:37 | ||
40. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 15:47 | ||
41. | SAMOLENKOV Artem | Lokosphinx | 17:30 | ||
42. | SOKOLOV Dmitry | Lokosphinx | 17:35 | ||
43. | CALDEIRA Samuel | W52-FC Porto-Porto Canal | 17:51 | ||
44. | OSORIO Juan Felipe | Team Manzana Postobon | 18:04 | ||
45. | PEDRERO Antonio | Movistar Team | 19:38 | ||
46. | PHELAN Adam | Drapac Professional Cycling | 19:55 | ||
47. | TENBROCK Jonas | Stölting Service Group | 20:11 | ||
48. | EBSEN John | One Pro Cycling | 21:24 | ||
49. | ZHURAVLEV Vadim | Lokosphinx | 22:56 | ||
50. | RODRIGUES David Miguel Costa | Rádio Popular Boavista | 23:03 | ||
51. | NORRIS Lachlan | Drapac Professional Cycling | 23:43 | ||
52. | GARCIA Nestor Javier | Boyacá Raza de Campeones | 26:00 | ||
53. | REYES Aldemar | Team Manzana Postobon | 26:20 | ||
54. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 27:05 | ||
55. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 27:31 | ||
56. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 27:52 | ||
57. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 29:31 | ||
58. | CHAPARRO Yeison Andres | Boyacá Raza de Campeones | 30:58 | ||
59. | SILVA Rafael | Efapel | 31:02 | ||
60. | ORTEGA Robinson Armando | Boyacá Raza de Campeones | 31:13 | ||
61. | SUAZA Bernardo | Team Manzana Postobon | 31:24 | ||
62. | GUERRERO Pablo | Rádio Popular Boavista | 31:43 | ||
63. | PEREZ Juan Ignacio | W52-FC Porto-Porto Canal | 33:27 | ||
64. | NEUSTROEV Vasily | Lokosphinx | 33:35 | ||
65. | VALE Ricardo | Rádio Popular Boavista | 35:12 | ||
66. | MARQUEZ Rafael | Inteja-MMR Dominican Cycling Team | 35:54 | ||
67. | FLOREZ Miguel Eduardo | Boyacá Raza de Campeones | 36:14 | ||
68. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 36:20 | ||
69. | ALARCON Raul | W52-FC Porto-Porto Canal | 36:20 | ||
70. | PEREIRA Valter | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 36:20 | ||
71. | RODRIGUEZ Wilson Enrique | Boyacá Raza de Campeones | 36:33 | ||
72. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 38:07 | ||
73. | SUECA Marco Tulio | Team Manzana Postobon | 38:22 | ||
74. | BAYLIS Tom | One Pro Cycling | 38:40 | ||
75. | FREITAS Daniel | W52-FC Porto-Porto Canal | 40:06 | ||
76. | SOUSA BARBOSA Rui Miguel | Rádio Popular Boavista | 40:21 | ||
77. | MANNION Gavin | Drapac Professional Cycling | 40:32 | ||
78. | STRAKHOV Dmitry | Lokosphinx | 42:27 | ||
79. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 43:24 |