Okolo Azerbajdžanu 2016 (2.1), 4. - 8. mája (821 km) - 5. ročník
1. | 4.5. | Baku > Sumayit | 153 km | Bauhaus | ||
2. | 5.5. | Baku > Ismayilli | 186 km | Averin | ||
3. | 6.5. | Gabala > Gabala | 177 km | Mugerli | ||
4. | 7.5. | Gabala > Pirqulu | 115 km | Wackermann | ||
5. | 8.5. | Baku > Baku | 158 km | Schwarzmann |
Vlaňajší ročník (žiguláky aj medvede) | Štartová listina |
Na úvod k pretekom Okolo Azerbajdžanu v týchto hektických dňoch sme nemali redakčnú kapacitu. Aspoň v krátkosti si môžeme povedať, že pod Kaukaz prišlo šesť profesionálnych kontinentálnych tímov na čele s Bora-Argon 18 a Janom Bártom. ďalších 14 tímov bolo kontinentálnych aj s nositeľom žltého trička na Tour de France Rinaldom Nocentinim v zostave Tavirie. Posledným celkom bola reprezentácia Estónska, ktorá tu získala miesto vďaka športovému riaditeľovi a legendárnemu estónskemu cyklistovi Jaanovi Kirsipuuovi.
Dukla Banská Bystrica ku Kaspickému moru prišla so šesticou Maroš Kováč, Patrik Tybor, Martin Mahďar, Juraj Lajcha, Kristián Zimány a kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom Jozefa Palčáka, školským povinnostiam Tomáša Haraga, olympijským Martina Haringa a kuriérskym ďalšej štvorice, Martin Fraňo na súpisku tímu pre aktuálnu sezónu dopísal Lukáša Bátoru, ktorý sa ukázal na V4 v Maďarsku. Dukla sem cestovala s cieľom získať UCI body, s Tyborom zabojovať v celkovom poradí a nabrať ďalšie skúsenosti u mladých pretekárov, pretože naši jazdci neštartujú na pretekoch v takejto konkurencii často, pre dvadsať trojkárov šlo o premiéru. Zimány sa dostal na 2.1 hneď v treťom mesiaci kariéry medzi mužmi.
Pretekárov čakali dve rovinaté a po jednej zvlnenej, kopcovitej a horskej etape. Najmä tá predposledná s cieľom na vrchole stúpania Pirqulu vzbudzuje veľký rešpekt. Kopec má takmer dvadsať kilometrov. Najväčšie šance sa dávali Davidovi de la Fuentemu (Taviria), Maurovi Finettovi (Unieuro), Brunovi Piresovi (Roth) či víťazovi Okolo Chorvátska Matijovi Kvasinovi (Synergy Baku). RusVelo so Southeastom poslali najsilnejšiu zostavu na Giro.
Fotogalérie zo všetkých etáp sú postupne pridávané pod kartami etáp...
1. | 4.5. | Baku > Sumayit | 153 km | Bauhaus |
V stredu fúkal v okolí Baku silný vietor a pretekári vedeli, že toto bude zrejme jediný faktor, ktorý by mohol rozdeliť pelotón. Do súboja s vetrom sa odhodlal Mohd Zamri Saleh z malajzijského celku Terengganu a pelotón v úvodnej hodine príliš nezaujímal. Dopriali mu takmer deväť minút náskoku. A to ešte v jednej chvíli kontraatakovalo desať ľudí z pelotónu, ale balík ich po krátkej naháňačke nikam nepustil. Už v prvej polovici etapy, žiaľ, odstúpil Lukáš Bátora.
Saleh vyhral prvú horskú a šprintérsku prémiu a mal jasný vrchársky zelený dres. V menších brdkoch v polovici etapy sa chceli ukázať aj ďalší borci a často útočili. V tejto pasáži sa šlo veľmi rýchlo a Salehov náskok rapídne klesal. Do deja sa dostal aj vietor a rozdelil balík na viacero skupín. Keď sa situácia upokojila a balík pospájal, chýbali mu traja jazdci Elchin Asadov (Synergy Baku), Alexander Jevtušenko (RusVelo) a Nikita Stalnov (Astana City). Saleh už padol za balík.
V záverečných kilometroch boli všetky ataky zmarené, pár pretekárov spadlo a tímy si rozbehli klasický špurt. Vyhral Phil Bauhaus z Bory Argon 18, teda šprintérska dvojka nemeckého celku. Druhý bol Scott Sunderland z amerického tímu Illuminate, tretí Luca Wackermann (NASR-Dubaj).
Pre 21-ročného borca je to prvé víťazstvo na pretekoch 1. kategórie, teda jeho životné. Blízko bol k triumfu v 3a. etape Tri dni De Panne, kde ho porazil Kittel.
Vyjadrenie Martina Fraňa (športový riaditeľ Dukly Banská Bystrica) |
"Bátora nedokončil etapu kvôli črevným problémom. V závere mal Lajcha technické problémy, namotal sáčok do prehadzovača, ale vrátil sa späť. Do špurtu šiel Maroš, no v poslednej zákrute celú jeho lajnu zavreli a prepadol sa. Zajtra nás čaká veľmi náročná kopcovitá etapa. Podľa mňa rozhodne o celkovom poradí a v sobotu sa to už iba dotriedi." |
Phil Bauhaus víťazí (© VeloImages) |
Výsledky | ||||||||
1. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 3:34:19 | 14 | ||||
2. | SUNDERLAND Scott | Team Illuminate | 00:00 | 5 | ||||
3. | WACKERMANN Luca | NASR-DUBAI | 00:00 | 3 | ||||
4. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 00:00 | |||||
5. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | |||||
6. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 |
16. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 00:00 | ||
63. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 00:00 | ||
82. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 00:00 | ||
114. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 01:18 | ||
116. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 01:20 | ||
DNF | BATORA Lukáš | Dukla Banska Bystrica | odstúpil |
7. | PLEBANI Davide | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
8. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
9. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
10. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:00 | ||
11. | AVILA Edwin | Team Illuminate | 00:00 | ||
12. | VAHTRA Norman | Estonia | 00:00 | ||
13. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
14. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
15. | GALEYEV Vadim | Astana City | 00:00 | ||
16. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 00:00 | ||
17. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
18. | TEDESCHI Mirko | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
19. | VIEL Mattia | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
20. | FONZI Giuseppe | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
21. | VAITKUS Tomas | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
22. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
23. | PIRES Bruno | Team Roth | 00:00 | ||
24. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 00:00 | ||
25. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | ||
26. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
27. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | ||
28. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
29. | STEIMLE Jannik | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
30. | RAY Alexander | Team Illuminate | 00:00 | ||
31. | PRUUS Peeter | Estonia | 00:00 | ||
32. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
33. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
34. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
35. | SALEH Mohd Zamri | Terengganu Cycling Team | 00:00 | ||
36. | NIKITIN Matvey | Astana City | 00:00 | ||
37. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
38. | CANTY Brendan | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
39. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
40. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 00:00 | ||
41. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
42. | ABELOUACHE Essaid | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
43. | EASTER Griffin | Team Illuminate | 00:00 | ||
44. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
45. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
46. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
47. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
48. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
49. | EARLE Nathan | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
50. | SCOTSON Miles | Team Illuminate | 00:00 | ||
51. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
52. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 00:00 | ||
53. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
54. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | ||
55. | SCHILLINGER Andreas | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
56. | BATMUNKH Maral-erdene | Terengganu Cycling Team | 00:00 | ||
57. | GIL Tomas Aurelio | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
58. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
59. | LAUK Karl Patrick | Estonia | 00:00 | ||
60. | SULZBERGER Bernard | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
61. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
62. | BELDA David | Team Roth | 00:00 | ||
63. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 00:00 | ||
64. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
65. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
66. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
67. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
68. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
69. | JOVANOVIC Nebojsa | Massi - Kuwait Cycling Project | 00:00 | ||
70. | VAIDEM Josten | Estonia | 00:00 | ||
71. | TURRIN Alex | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
72. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
73. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
74. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
75. | SCOTSON Callum | Team Illuminate | 00:00 | ||
76. | HADARI Zohar | Cycling Academy Team | 00:00 | ||
77. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
78. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:00 | ||
79. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
80. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 00:00 | ||
81. | PUNG Peeter | Estonia | 00:00 | ||
82. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 00:00 | ||
83. | STORK Florian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 00:00 | ||
84. | CLARKE William | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
85. | LEBAS Thomas | Bridgestone Anchor Cycling Team | 00:00 | ||
86. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
87. | MONIER Damien | Bridgestone Anchor Cycling Team | 00:00 | ||
88. | RUBIO Jesus Alberto | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
89. | UCHIMA Kohei | Bridgestone Anchor Cycling Team | 00:00 | ||
90. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 00:00 | ||
91. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 00:00 | ||
92. | AKHMETOV Galym | Astana City | 00:00 | ||
93. | HATSUYAMA Sho | Bridgestone Anchor Cycling Team | 00:00 | ||
94. | VILANOVA Marc | Massi - Kuwait Cycling Project | 00:00 | ||
95. | AMBROSE Scott | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
96. | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:16 | ||
97. | SALEH Mohd Hariff | Terengganu Cycling Team | 00:16 | ||
98. | MOHD SHAIFUL ANUAR Aziz | Terengganu Cycling Team | 00:16 | ||
99. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 00:16 | ||
100. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 00:16 | ||
101. | FRITZ Fabian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 00:16 | ||
102. | KEUSER Andreas | Massi - Kuwait Cycling Project | 00:16 | ||
103. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:16 | ||
104. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 00:22 | ||
105. | PASCHE Frank | Team Roth | 00:30 | ||
106. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 00:30 | ||
107. | VAGA Kristo Enn | Estonia | 01:09 | ||
108. | ROSDI Mohd Nor Umardi | Terengganu Cycling Team | 01:09 | ||
109. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 01:13 | ||
110. | MAT AMIN Mohd Shahrul | Terengganu Cycling Team | 01:13 | ||
111. | DUCOURNAU Gilbert | Wilier - Southeast | 01:18 | ||
112. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 01:18 | ||
113. | MOSLIM Ali | Massi - Kuwait Cycling Project | 01:18 | ||
114. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 01:18 | ||
115. | KORNILOVS Vitalijs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 01:18 | ||
116. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 01:20 | ||
117. | COSTA Axel | Massi - Kuwait Cycling Project | 01:20 | ||
118. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 01:21 | ||
119. | SUZUKI Ryu | Bridgestone Anchor Cycling Team | 00:00 | ||
120. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 03:33 | ||
121. | BREMANIS Ansis | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 03:56 | ||
122. | INOUE Kazuo | Bridgestone Anchor Cycling Team | 03:56 | ||
123. | GLASSPOOL James | Team Novo Nordisk | 06:24 | ||
124. | ALAJMI Abdulhadi | Massi - Kuwait Cycling Project | 07:35 | ||
DNF | BATORA Lukáš | Dukla Banska Bystrica | odstúpil |
profil etapy (© tourdeazerbaidjan.com) |
2. | 5.5. | Baku > Ismayilli | 186 km | Averin |
V najdlhšej etape na pretekoch sa odštartovalo veľmi razantne, už prvé menšie stúpania dokázali rozdeliť pelotón. Situácia sa upokojila až potom, čo sa vpredu usadila šestica jazdcov. Nych (Gazprom-Rusvelo), Belda Garcia (Roth), Tamouridis (Synergy Baku), Luksevics (Alpha Baltic-Maratoni), Chsherbinin (Astana City) a Lebas (Bridgestone) však nemala na čele pretekov ľahkú úlohu. Balík išiel veľmi rýchlo, postarali sa o to celky Bora-Argon a aktívne jazdil aj Cycling Academy.
Utečenci boli chytení približne 50 km pred cieľom, následne zavelili do útoku Turek (Cycling Academy) a Clarke (Drapac), ale na začiatku stúpania prvej kategórie boli eliminovaní. Na kľúčovom kopci sa v hlavnom balíku udržalo len sedemnásť jazdcov. Z Dukly BB sme tu videli Kováča a Zimányho. Na vrchole stúpania si vypracoval menší náskok Mauro Finetto.
Taliansky jazdec nevydržal dlho na čele pretekov, potom ho vymenili Clarke (Drapac) a Stalnov (Astana City). Za nimi sa nachádzali dve skupiny prenasledoveteľov. Vedúca dvojica veľmi dobre spolupracovala, ale desať kilometrov pred cieľom mali k dobru len jedenásť sekúnd. Silná skupina prenasledovateľov ich nakoniec pred cieľom dostihla.
V špurte malej skupiny vyhral Maxim Averin zo Synergy Baku. Na druhom mieste finišoval Markus Eibegger (Feldermayr), na pódium sa dostal aj Alberto Cecchin (Roth). Na čele prišla do cieľa 17-členná skupina, v ktorej sa nenachádzal ani jeden jazdec z Dukly BB. Novým lídrom klasifikácie sa stal Guillaume Boivin. Patrik Tybor obsadil 41. miesto s mankom 7:28. Maroš Kováč a Martin Mahďar zaznamenali stratu 10:54, Juraj Lajcha 19:05, Kristián Zimány prišiel do cieľa s odstupom 30 minút. V rozhodujúcich momentoch etapy organizátori mylne označili jazdcov Dukly vo vedúcej skupine, ani jeden z nich sa nepohyboval na čele pretekov.
Traja najlepší v 2. etape (© VeloImages) |
Výsledky | ||||||||
1. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 4:29:45 | 14 | ||||
2. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | 5 | ||||
3. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:00 | 3 | ||||
4. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 00:00 | |||||
5. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | |||||
6. | EASTER Griffin | Team Illuminate | 00:00 | |||||
7. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:01 | |||||
8. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:01 | |||||
9. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 00:01 | |||||
10. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:01 |
41. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 07:28 | ||
69. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 10:55 | ||
70. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 10:55 | ||
84. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 19:05 | ||
109. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 30:14 |
11. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:01 | ||
12. | PIRES Bruno | Team Roth | 00:01 | ||
13. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:01 | ||
14. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:01 | ||
15. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:01 | ||
16. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:01 | ||
17. | GIL Tomas Aurelio | Wilier - Southeast | 00:01 | ||
18. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 01:01 | ||
19. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 01:01 | ||
20. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 01:03 | ||
21. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 01:03 | ||
22. | SCOTSON Miles | Team Illuminate | 02:24 | ||
23. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:24 | ||
24. | PRUUS Peeter | Estonia | 02:24 | ||
25. | EARLE Nathan | Drapac Professional Cycling | 02:26 | ||
26. | AKHMETOV Galym | Astana City | 02:26 | ||
27. | CANTY Brendan | Drapac Professional Cycling | 02:26 | ||
28. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:26 | ||
29. | AVILA Edwin | Team Illuminate | 02:26 | ||
30. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:26 | ||
31. | MONIER Damien | Bridgestone Anchor Cycling Team | 02:26 | ||
32. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:26 | ||
33. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:26 | ||
34. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 07:06 | ||
35. | RUBIO Jesus Alberto | NASR-DUBAI | 07:28 | ||
36. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 07:28 | ||
37. | JOVANOVIC Nebojsa | Massi - Kuwait Cycling Project | 07:28 | ||
38. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 07:28 | ||
39. | VAIDEM Josten | Estonia | 07:28 | ||
40. | BATMUNKH Maral-erdene | Terengganu Cycling Team | 07:28 | ||
41. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 07:28 | ||
42. | SULZBERGER Bernard | Drapac Professional Cycling | 07:31 | ||
43. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 07:31 | ||
44. | TEDESCHI Mirko | Wilier - Southeast | 07:31 | ||
45. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 07:31 | ||
46. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 07:31 | ||
47. | NIKITIN Matvey | Astana City | 07:31 | ||
48. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 07:31 | ||
49. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 07:31 | ||
50. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 07:31 | ||
51. | UCHIMA Kohei | Bridgestone Anchor Cycling Team | 07:31 | ||
52. | LEBAS Thomas | Bridgestone Anchor Cycling Team | 07:31 | ||
53. | FONZI Giuseppe | Wilier - Southeast | 07:31 | ||
54. | SUZUKI Ryu | Bridgestone Anchor Cycling Team | 07:31 | ||
55. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 07:31 | ||
56. | PASCHE Frank | Team Roth | 07:40 | ||
57. | WACKERMANN Luca | NASR-DUBAI | 07:50 | ||
58. | VIEL Mattia | Unieuro Wilier | 10:55 | ||
59. | TURRIN Alex | Unieuro Wilier | 10:55 | ||
60. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 10:55 | ||
61. | RAY Alexander | Team Illuminate | 10:55 | ||
62. | SCHILLINGER Andreas | Bora-Argon 18 | 10:55 | ||
63. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 10:55 | ||
64. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 10:55 | ||
65. | VAITKUS Tomas | NASR-DUBAI | 10:55 | ||
66. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 10:55 | ||
67. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 10:55 | ||
68. | ABELOUACHE Essaid | NASR-DUBAI | 10:55 | ||
69. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 10:55 | ||
70. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 10:55 | ||
71. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 10:55 | ||
72. | GALEYEV Vadim | Astana City | 10:55 | ||
73. | HATSUYAMA Sho | Bridgestone Anchor Cycling Team | 10:55 | ||
74. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 10:55 | ||
75. | SCOTSON Callum | Team Illuminate | 11:03 | ||
76. | CLARKE William | Drapac Professional Cycling | 16:49 | ||
77. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 16:49 | ||
78. | LAUK Karl Patrick | Estonia | 19:05 | ||
79. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 19:05 | ||
80. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 19:05 | ||
81. | STEIMLE Jannik | Team Felbermayr - Simplon Wels | 19:05 | ||
82. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 19:05 | ||
83. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 19:05 | ||
84. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 19:05 | ||
85. | PLEBANI Davide | Unieuro Wilier | 19:05 | ||
86. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 19:05 | ||
87. | FRITZ Fabian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 19:05 | ||
88. | MOHD SHAIFUL ANUAR Aziz | Terengganu Cycling Team | 19:05 | ||
89. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 19:05 | ||
90. | HADARI Zohar | Cycling Academy Team | 19:05 | ||
91. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 19:05 | ||
92. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 19:05 | ||
93. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 19:05 | ||
94. | BELDA David | Team Roth | 19:05 | ||
95. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 19:05 | ||
96. | STORK Florian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 19:05 | ||
97. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 19:05 | ||
98. | INOUE Kazuo | Bridgestone Anchor Cycling Team | 19:05 | ||
99. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 19:05 | ||
100. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 19:05 | ||
101. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 19:05 | ||
102. | PUNG Peeter | Estonia | 23:44 | ||
103. | VAHTRA Norman | Estonia | 23:44 | ||
104. | VILANOVA Marc | Massi - Kuwait Cycling Project | 23:44 | ||
105. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 23:47 | ||
106. | DUCOURNAU Gilbert | Wilier - Southeast | 23:47 | ||
107. | GLASSPOOL James | Team Novo Nordisk | 23:47 | ||
108. | MAT AMIN Mohd Shahrul | Terengganu Cycling Team | 23:47 | ||
109. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 30:14 | ||
110. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 30:15 | ||
111. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 30:15 | ||
112. | SALEH Mohd Hariff | Terengganu Cycling Team | 30:15 | ||
DNS | BIEDERMANN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
NQ. | KEUSER Andreas | Massi - Kuwait Cycling Project | - | ||
DNF | ALAJMI Abdulhadi | Massi - Kuwait Cycling Project | odstúpil | ||
DNF | AMBROSE Scott | Team Novo Nordisk | odstúpil | ||
DNF | BREMANIS Ansis | Alpha Baltic - Maratoni.lv | odstúpil | ||
DNF | COSTA Axel | Massi - Kuwait Cycling Project | odstúpil | ||
DNF | KORNILOVS Vitalijs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | odstúpil | ||
DNF | MOSLIM Ali | Massi - Kuwait Cycling Project | odstúpil | ||
DNF | ROSDI Mohd Nor Umardi | Terengganu Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | SALEH Mohd Zamri | Terengganu Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | SUNDERLAND Scott | Team Illuminate | odstúpil | ||
DNF | VAGA Kristo Enn | Estonia | odstúpil |
profil etapy (© tourdeazerbaidjan.com) |
3. | 6.5. | Gabala > Gabala | 177 km | Mugerli |
Druhá etapa Duklákom absolútne nevyšla. Patrik Tybor mal na vrchole najťažšieho kopca 50-metrovú dieru a po zjazde stratu dvadsiatich sekúnd, no počkal si skupinu vo viere, že bude čelo stíhať, no tá úplne zastala a dorazila až so stratou sedem a pol minúty. Celkové poradie bolo teda fuč a neostávalo nič iné len pobiť sa o etapový úspech, minimálne slušný únik.
Práve Patrik Tybor to skúsil hneď v piatok. Atakoval hneď v úvode etapy a vytvoril partiu s ďalšími štyrmi cyklistami Wesley Sulzbergerom (Drapac Pro Cycling), Alexejom Kurbatov (Gazprom-Rusvelo), Callumom Scotsonom (Team Illuminate) a Mohdom Salehom (Terengganu Cycling Team). Napriek tomu, že to neboli ľudia z poradia, hlavné pole im nechcelo dať dýchať a nevypracovali si viac ako tri minúty náskoku. Prvú šprintérsku prémiu vyhral Dubničan.
Patrik Tybor v úniku počas tretej etapy (© VeloImages) |
V nasledujúcom neklasifikovanom stúpaní nevydržal tempo úniku najprv Malajzijčan Saleh a ukončiť dnešnú snahu sa rozohodol aj Rus Kurbatov. Vpredu tak pokračovali iba traja. Náskok sa tak z dvoch minút dostal znova na trojminútovú hranicu. Na kopci Sheki v polovici etapy si rozdelili body i prize money v poradí Sulzberger - Scotson - Tybor. Poslednú rýchlostnú prémiu znova vyhral Patrik Tybor a ostávalo dúfať v malý zázrak, že pelotón borcov vpredu nedostihne. Tridsaťpäť kilometrov pred cieľom mal stratu dvoch minút. Potom to ale rýchlo klesalo. Trojica spolu dobre nespolupracovala a navyše bola unavená. Patrik to teda zabalil sedemnásť kilometrov pred cieľom, prakticky okamžite ho nasledoval aj Scotson. Vpredu ostal osamotený Sulzberger, ktorý to ešte chvíľu skúšal sám naplno. Medzi tým z balíka vyštartoval Scotsonov starší brat Miles Scotson.
Prekvapenie sa nekonalo a všetky pokusy o iné zakončenie etapy ako špurt boli zmarené. Skúšal to aj Jan Bárta (Bora). Najlepší špurt tentoraz predviedol Slovinec Matej Mugerli a napodobnil víťazstvo svojho kolegu Maxima Averina zo Synergy Baku. Druhý finišoval Markus Eibegger z Felbermayeru a tretí Luca Wackerman (NASR-Dubaj). Maroš Kováč sa snažil dostať do špurtu, ale bolo zo toho iba 33. miesto.
Na čelo celkového poradia sa dostal Rakúšan Daniel Schorn z Bory Argon 18. Na týchto pretekoch sa neudeľujú bonifikácie a Boivin ani Schorn etapové víťazstvo nemajú, takže rozhodoval súčet umiestnení, ktorý dnes na svoju stranu priklonil Schorn.
Vyjadrenie Patrika Tybora (Dukla Banská Bystrica) |
"Tak hlavne po nevydarenom včerajšku som sa chcel dnes ukázať. Povedal som si, že to skúsim od štartu do nejakého uniku a som rád, že sa to podarilo. Aj keď bola škoda, že tam bol jeden pretekár z poradia, ktorý mal len stratu 2:30, takže nám balík nechcel dovoliť vyšší náskok. Ale už som sa nechcel vracať a snažil byť aspoň aktívny na šprintérskych prémiách, čo sa podarilo. Samozrejme, predpokladal som, že nás dobehnú, takže s dnešným výkonom som spokojný. A hlavne nohy boli troška lepšie ako včera, teda najdôležitejšej etape. Žiaľ, myslel som si, že by som mohol byť na tom omnoho lepšie v celkovom poradí, ale po prvej etape som nejako nachladol a asi aj to zohralo maličkú rolu v rozhodujúcom okamihu na kopci." |
Matej Mugerli s ďalším cenným víťazstvom pre domáci celok (© VeloImages) |
Výsledky | ||||||||
1. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 4:18:44 | 14 | ||||
2. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | 5 | ||||
3. | WACKERMANN Luca | NASR-DUBAI | 00:00 | 3 | ||||
4. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | |||||
5. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 00:00 | |||||
6. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:00 |
33. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 00:04 | ||
59. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 00:04 | ||
92. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 02:42 | ||
110. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 08:57 | ||
111. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 08:57 |
profil etapy (© tourdeazerbaidjan.com) |
4. | 7.5. | Gabala > Pirqulu | 115 km | Wackermann |
Predposledný deň mal veľmi náročný horský charakter s množstvom stúpaní a mohol ešte poriadne premiešať celkové poradie, v ktorom bolo šestnásť ľudí v piatich sekundách. Vzhľadom na včerajší únik Patrika Tybora sme predpokladali, že pretekári banskobystrickej Dukly nebudú hrať dnes prvé husle, hoci samotný Tybor sa už včera cítil lepšie ako prvé dva dni.
O únik bol veľký záujem a prvú polhodinu sa situácia často menila. Napokon sa vpredu usídlila dvojica Andreas Schillinger (Bora-Argon 18) a William Clarke (Drapac Pro Cycling). Obaja neboli vysoko v poradí. Tempo pelotónu teda neviedli borci vedúceho muža pretekov, ktorý bol z Bory, ale prenechali aktivitu najmä RusVelu. Clarke to vzdal ako prvý, no pod záverečným dvadsaťkilometrovým stúpaním mal Schillinger k dispozícii ešte dve minúty náskoku. Tie šli v nasledujúcich minútach rapídne dolu a polhodinu pred dojazdom ho favoriti dobehli.
Ako prví z pozostatku pelotónu atakovali Griffin Easter (Illuminate) s Nikitom Stalnovom (Astana City). Potom už organizátori príliš veľa informácií nesprostredkovali, no bolo zjavné, že tento pokus bol zlikvidovaný a trochu prekvapujúco sa ako prvý na vrchole Pirqulu objavil šprintér NASR-Dubaj Luca Wackermann, ktorý mal v týchto pretekoch na konte už dve tretie miesta. Bývalý jazdec Lampre-Merida stratil v ťažkej druhej etape, takže do čela celkového poradia sa nedostal. Do modrého dresu obliekli už aj tak modrého Markusa Eibeggera z rakúskeho Felbermayeru. Niekdajší spolujazdec a kamarát Jána Valacha dnes finišoval štvrtý. V súboji o celkový triumf má dvojsekundový náskok pred dvojicou Nikita Stalnov (Astana City) - Rinaldo Nocentini (Taviria). Slováci dnes finišovali vzadu.
Luca Wackermann so štýlovým triumfom (© VeloImages) |
Výsledky | ||||||||
1. | WACKERMANN Luca | NASR-DUBAI | 2:54:35 | 14 | ||||
2. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:00 | 5 | ||||
3. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | 3 | ||||
4. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:03 | |||||
5. | CANTY Brendan | Drapac Professional Cycling | 00:03 | |||||
6. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:11 |
59. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 16:26 | ||
66. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 23:49 | ||
81. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 23:49 | ||
82. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 23:49 | ||
96. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 23:49 |
7. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:13 | ||
8. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:15 | ||
9. | LEBAS Thomas | Bridgestone Anchor Cycling Team | 00:15 | ||
10. | PIRES Bruno | Team Roth | 00:15 | ||
11. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:15 | ||
12. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 00:15 | ||
13. | EASTER Griffin | Team Illuminate | 00:25 | ||
14. | EARLE Nathan | Drapac Professional Cycling | 00:54 | ||
15. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 00:54 | ||
16. | MONIER Damien | Bridgestone Anchor Cycling Team | 00:56 | ||
17. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 02:04 | ||
18. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 02:04 | ||
19. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 02:26 | ||
20. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 02:26 | ||
21. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 02:29 | ||
22. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 02:30 | ||
23. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 02:33 | ||
24. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 02:51 | ||
25. | BATMUNKH Maral-erdene | Terengganu Cycling Team | 03:34 | ||
26. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 03:48 | ||
27. | SCHILLINGER Andreas | Bora-Argon 18 | 03:48 | ||
28. | AKHMETOV Galym | Astana City | 03:48 | ||
29. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 05:10 | ||
30. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:03 | ||
31. | AVILA Edwin | Team Illuminate | 06:15 | ||
32. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 10:28 | ||
33. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 10:28 | ||
34. | HATSUYAMA Sho | Bridgestone Anchor Cycling Team | 10:28 | ||
35. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 10:28 | ||
36. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 10:28 | ||
37. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 10:56 | ||
38. | CLARKE William | Drapac Professional Cycling | 10:56 | ||
39. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 11:19 | ||
40. | RUBIO Jesus Alberto | NASR-DUBAI | 11:19 | ||
41. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 11:19 | ||
42. | JOVANOVIC Nebojsa | Massi - Kuwait Cycling Project | 11:19 | ||
43. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 11:19 | ||
44. | BELDA David | Team Roth | 11:19 | ||
45. | ABELOUACHE Essaid | NASR-DUBAI | 11:19 | ||
46. | STORK Florian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 16:26 | ||
47. | GIL Tomas Aurelio | Wilier - Southeast | 16:26 | ||
48. | VAIDEM Josten | Estonia | 16:26 | ||
49. | TEDESCHI Mirko | Wilier - Southeast | 16:26 | ||
50. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 16:26 | ||
51. | RAY Alexander | Team Illuminate | 16:26 | ||
52. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 16:26 | ||
53. | TURRIN Alex | Unieuro Wilier | 16:26 | ||
54. | PRUUS Peeter | Estonia | 16:26 | ||
55. | VAITKUS Tomas | NASR-DUBAI | 16:26 | ||
56. | NIKITIN Matvey | Astana City | 16:26 | ||
57. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 16:26 | ||
58. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 16:26 | ||
59. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 16:26 | ||
60. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 16:26 | ||
61. | SUZUKI Ryu | Bridgestone Anchor Cycling Team | 16:26 | ||
62. | PASCHE Frank | Team Roth | 16:26 | ||
63. | SULZBERGER Bernard | Drapac Professional Cycling | 16:26 | ||
64. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 19:33 | ||
65. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 19:33 | ||
66. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 23:49 | ||
67. | PUNG Peeter | Estonia | 23:49 | ||
68. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 23:49 | ||
69. | FONZI Giuseppe | Wilier - Southeast | 23:49 | ||
70. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 23:49 | ||
71. | VIEL Mattia | Unieuro Wilier | 23:49 | ||
72. | VAHTRA Norman | Estonia | 23:49 | ||
73. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 23:49 | ||
74. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 23:49 | ||
75. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 23:49 | ||
76. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 23:49 | ||
77. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 23:49 | ||
78. | DUCOURNAU Gilbert | Wilier - Southeast | 23:49 | ||
79. | VILANOVA Marc | Massi - Kuwait Cycling Project | 23:49 | ||
80. | FRITZ Fabian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 23:49 | ||
81. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 23:49 | ||
82. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 23:49 | ||
83. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 23:49 | ||
84. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 23:49 | ||
85. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 23:49 | ||
86. | PLEBANI Davide | Unieuro Wilier | 23:49 | ||
87. | LAUK Karl Patrick | Estonia | 23:49 | ||
88. | INOUE Kazuo | Bridgestone Anchor Cycling Team | 23:49 | ||
89. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 23:49 | ||
90. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 23:49 | ||
91. | UCHIMA Kohei | Bridgestone Anchor Cycling Team | 23:49 | ||
92. | GLASSPOOL James | Team Novo Nordisk | 23:49 | ||
93. | HADARI Zohar | Cycling Academy Team | 23:49 | ||
94. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 23:49 | ||
95. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 23:49 | ||
96. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 23:49 | ||
97. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 23:49 | ||
98. | MAT AMIN Mohd Shahrul | Terengganu Cycling Team | 23:49 | ||
99. | MOHD SHAIFUL ANUAR Aziz | Terengganu Cycling Team | 23:49 | ||
100. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 23:49 | ||
101. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 23:49 | ||
102. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 23:49 | ||
103. | SCOTSON Miles | Team Illuminate | 23:49 | ||
104. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 23:49 | ||
105. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 23:49 | ||
106. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 23:49 | ||
107. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 23:49 | ||
108. | SCOTSON Callum | Team Illuminate | 23:49 | ||
109. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 23:49 | ||
110. | GALEYEV Vadim | Astana City | 23:49 | ||
OTL | STEIMLE Jannik | Team Felbermayr - Simplon Wels | - | ||
DNF | SALEH Mohd Hariff | Terengganu Cycling Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 15:17:26 | 3 | ||||
2. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:02 | |||||
3. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:02 | |||||
4. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:10 | |||||
5. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:13 | |||||
6. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:13 | |||||
7. | PIRES Bruno | Team Roth | 00:17 | |||||
8. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:17 | |||||
9. | EASTER Griffin | Team Illuminate | 00:26 | |||||
10. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 01:17 |
57. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 27:22 | ||
73. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 34:45 | ||
79. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 40:11 | ||
98. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 47:01 | ||
109. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 1:04:17 |
11. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 01:56 | ||
12. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 02:23 | ||
13. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 02:23 | ||
14. | CANTY Brendan | Drapac Professional Cycling | 02:30 | ||
15. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 02:32 | ||
16. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 03:08 | ||
17. | EARLE Nathan | Drapac Professional Cycling | 03:21 | ||
18. | MONIER Damien | Bridgestone Anchor Cycling Team | 03:23 | ||
19. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 03:37 | ||
20. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 03:46 | ||
21. | AKHMETOV Galym | Astana City | 06:15 | ||
22. | WACKERMANN Luca | NASR-DUBAI | 07:47 | ||
23. | LEBAS Thomas | Bridgestone Anchor Cycling Team | 07:47 | ||
24. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:30 | ||
25. | AVILA Edwin | Team Illuminate | 08:42 | ||
26. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 10:26 | ||
27. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 10:26 | ||
28. | BATMUNKH Maral-erdene | Terengganu Cycling Team | 11:03 | ||
29. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 12:42 | ||
30. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 12:55 | ||
31. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 12:55 | ||
32. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 13:41 | ||
33. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 13:44 | ||
34. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 13:47 | ||
35. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 14:41 | ||
36. | SCHILLINGER Andreas | Bora-Argon 18 | 14:44 | ||
37. | GIL Tomas Aurelio | Wilier - Southeast | 18:02 | ||
38. | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | 18:26 | ||
39. | JOVANOVIC Nebojsa | Massi - Kuwait Cycling Project | 18:48 | ||
40. | RUBIO Jesus Alberto | NASR-DUBAI | 18:48 | ||
41. | PRUUS Peeter | Estonia | 18:51 | ||
42. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 18:51 | ||
43. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 18:53 | ||
44. | ABELOUACHE Essaid | NASR-DUBAI | 22:15 | ||
45. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 23:46 | ||
46. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 23:50 | ||
47. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 23:58 | ||
48. | TEDESCHI Mirko | Wilier - Southeast | 23:58 | ||
49. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 23:58 | ||
50. | NIKITIN Matvey | Astana City | 23:58 | ||
51. | SUZUKI Ryu | Bridgestone Anchor Cycling Team | 23:58 | ||
52. | PASCHE Frank | Team Roth | 24:37 | ||
53. | HATSUYAMA Sho | Bridgestone Anchor Cycling Team | 25:00 | ||
54. | VAIDEM Josten | Estonia | 25:25 | ||
55. | SCOTSON Miles | Team Illuminate | 26:14 | ||
56. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 27:01 | ||
57. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 27:22 | ||
58. | RAY Alexander | Team Illuminate | 27:22 | ||
59. | VAITKUS Tomas | NASR-DUBAI | 27:22 | ||
60. | TURRIN Alex | Unieuro Wilier | 27:22 | ||
61. | CLARKE William | Drapac Professional Cycling | 27:46 | ||
62. | SULZBERGER Bernard | Drapac Professional Cycling | 29:57 | ||
63. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 30:29 | ||
64. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 31:18 | ||
65. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 31:18 | ||
66. | FONZI Giuseppe | Wilier - Southeast | 31:21 | ||
67. | UCHIMA Kohei | Bridgestone Anchor Cycling Team | 31:21 | ||
68. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 31:37 | ||
69. | BELDA David | Team Roth | 32:49 | ||
70. | VIEL Mattia | Unieuro Wilier | 34:45 | ||
71. | GALEYEV Vadim | Astana City | 34:45 | ||
72. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 34:45 | ||
73. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 34:45 | ||
74. | SCOTSON Callum | Team Illuminate | 34:49 | ||
75. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 34:50 | ||
76. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 35:32 | ||
77. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 35:58 | ||
78. | STORK Florian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 37:01 | ||
79. | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | 40:11 | ||
80. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 40:14 | ||
81. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 40:39 | ||
82. | PLEBANI Davide | Unieuro Wilier | 42:55 | ||
83. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 42:55 | ||
84. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 42:55 | ||
85. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 42:55 | ||
86. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 42:55 | ||
87. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 42:55 | ||
88. | LAUK Karl Patrick | Estonia | 42:55 | ||
89. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 42:55 | ||
90. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 42:55 | ||
91. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 42:55 | ||
92. | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | 42:55 | ||
93. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 44:13 | ||
94. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 44:50 | ||
95. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 45:20 | ||
96. | MOHD SHAIFUL ANUAR Aziz | Terengganu Cycling Team | 45:49 | ||
97. | HADARI Zohar | Cycling Academy Team | 46:28 | ||
98. | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | 47:01 | ||
99. | PUNG Peeter | Estonia | 47:34 | ||
100. | FRITZ Fabian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 48:35 | ||
101. | MAT AMIN Mohd Shahrul | Terengganu Cycling Team | 48:50 | ||
102. | VILANOVA Marc | Massi - Kuwait Cycling Project | 49:04 | ||
103. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 49:23 | ||
104. | VAHTRA Norman | Estonia | 52:10 | ||
105. | DUCOURNAU Gilbert | Wilier - Southeast | 52:24 | ||
106. | INOUE Kazuo | Bridgestone Anchor Cycling Team | 52:50 | ||
107. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 58:22 | ||
108. | GLASSPOOL James | Team Novo Nordisk | 1:00:00 | ||
109. | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | 1:04:17 | ||
110. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 1:04:23 |
profil etapy (© tourdeazerbaidjan.com) |
5. | 8.5. | Baku > Baku | 158 km | Schwarzmann |
V závere vlaňajších pretekov organizátori testovali trasu pretekov Európskych hier v Baku, tento rok ju v uliciach Baku pripravili takmer rovnako. Obsahovala menšie stúpanie na okruhu, ktorý sa šiel päťkrát.
Úniku sa príliš veľké šance nedávali, ale opäť o neho bol záujem a vpredu sa objavila trojica Gil Martinez (Wilier-Southeast), Jason Lowndes (Drapac Pro Cycling) a Rubio Arribas (NASR-Dubaj). Pochopiteľne si delili všetky prémie, no pelotón bol nedočkavý a dobehol ich už hodinu pred dojazdom.
Potom to skúšali ďalší ľudia a vôbec nie hocijakí. Napríklad Wackermann (NASR-Dubai) aj Finetto (Unieuro Wilier), teda ľudia vysoko z poradia. Tempo sa okamžite zrýchlilo a hlavná skupina sa začala odzadu riediť. Po predposlednom prejazde kopca ostalo vpredu asi päťdesiat ľudí bez vysloveného úniku. Malé skupinky v kolóne mechaničákov ešte mali šancu na návrat.
Ataky neutíchali ani v záverečnom okruhu, niektorí pretekári to skúšali viackrát, no napokon sa špurtovalo. Vyhral Michael Schwarzmann z Bory. Markus Eibegger sa udržal v čelnej skupine a skúsený Rakúšan ovládol celkové poradie pretekov.
Dukle sa celé preteky absolútne nevydarili. Dnes to Banskobystričania korunovali trojnásobným odstúpením. Juraj Lajcha s Kristiánom Zimánym nezvládli tempo na okruhoch a Patrik Tybor v zjazde spadol. Sťažoval sa na bolesti ramena a nohy.
Vyjadrenie Martina Fraňa (športový riaditeľ Dukly) |
"Tieto preteky nám vôbec nevyšli a hlavne mladých poriadne preverili. Chýbali nám Palčák s Haringom, ktorých by sme tu za normálnych okolností mali. Bol to dobrý test pred prvým vrcholom sezóny - pretekmi Okolo Slovenska, na ktoré sa pripravujeme." |
Bora vyhrala v Azerbajdžane druhú etapu (© VeloImages) |
Výsledky | ||||||||
1. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 3:41:46 | 14 | ||||
2. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 00:00 | 5 | ||||
3. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | 3 | ||||
4. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | |||||
5. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 00:00 | |||||
6. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 00:00 |
50. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 06:06 | ||
73. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 08:35 | ||
DNF | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | odstúpil | ||
DNF | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | odstúpil | ||
DNF | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | odstúpil |
7. | WACKERMANN Luca | NASR-DUBAI | 00:00 | ||
8. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
9. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 00:00 | ||
10. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
11. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 00:00 | ||
12. | SCOTSON Miles | Team Illuminate | 00:00 | ||
13. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
14. | SULZBERGER Bernard | Drapac Professional Cycling | 00:00 | ||
15. | EASTER Griffin | Team Illuminate | 00:00 | ||
16. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:00 | ||
17. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:02 | ||
18. | FONZI Giuseppe | Wilier - Southeast | 00:02 | ||
19. | TURRIN Alex | Unieuro Wilier | 00:02 | ||
20. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:02 | ||
21. | PIRES Bruno | Team Roth | 00:02 | ||
22. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:02 | ||
23. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 00:02 | ||
24. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 00:02 | ||
25. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:02 | ||
26. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:02 | ||
27. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 00:02 | ||
28. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 00:02 | ||
29. | EARLE Nathan | Drapac Professional Cycling | 00:02 | ||
30. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 00:06 | ||
31. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 00:20 | ||
32. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:47 | ||
33. | AVILA Edwin | Team Illuminate | 00:54 | ||
34. | PRUUS Peeter | Estonia | 00:54 | ||
35. | SCHILLINGER Andreas | Bora-Argon 18 | 00:54 | ||
36. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:54 | ||
37. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:04 | ||
38. | RAY Alexander | Team Illuminate | 01:04 | ||
39. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 01:04 | ||
40. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 01:04 | ||
41. | HATSUYAMA Sho | Bridgestone Anchor Cycling Team | 01:04 | ||
42. | LEBAS Thomas | Bridgestone Anchor Cycling Team | 01:28 | ||
43. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 04:34 | ||
44. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:13 | ||
45. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 05:20 | ||
46. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 05:30 | ||
47. | GALEYEV Vadim | Astana City | 05:30 | ||
48. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 06:06 | ||
49. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 06:06 | ||
50. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 06:06 | ||
51. | RUBIO Jesus Alberto | NASR-DUBAI | 06:06 | ||
52. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:06 | ||
53. | BELDA David | Team Roth | 06:06 | ||
54. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 06:06 | ||
55. | CANTY Brendan | Drapac Professional Cycling | 06:06 | ||
56. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 06:06 | ||
57. | JOVANOVIC Nebojsa | Massi - Kuwait Cycling Project | 06:06 | ||
58. | CLARKE William | Drapac Professional Cycling | 07:06 | ||
59. | VAHTRA Norman | Estonia | 08:33 | ||
60. | PUNG Peeter | Estonia | 08:33 | ||
61. | VIEL Mattia | Unieuro Wilier | 08:35 | ||
62. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 08:35 | ||
63. | AKHMETOV Galym | Astana City | 08:35 | ||
64. | FRITZ Fabian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 08:35 | ||
65. | VAIDEM Josten | Estonia | 08:35 | ||
66. | STORK Florian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 08:35 | ||
67. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 08:35 | ||
68. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 08:35 | ||
69. | BATMUNKH Maral-erdene | Terengganu Cycling Team | 08:35 | ||
70. | HADARI Zohar | Cycling Academy Team | 08:35 | ||
71. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 08:35 | ||
72. | MAT AMIN Mohd Shahrul | Terengganu Cycling Team | 08:35 | ||
73. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 08:35 | ||
74. | UCHIMA Kohei | Bridgestone Anchor Cycling Team | 08:35 | ||
75. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 08:35 | ||
76. | GIL Tomas Aurelio | Wilier - Southeast | 08:35 | ||
77. | TEDESCHI Mirko | Wilier - Southeast | 08:35 | ||
78. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 08:35 | ||
79. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 08:35 | ||
80. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:35 | ||
81. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 08:35 | ||
82. | SCOTSON Callum | Team Illuminate | 08:57 | ||
83. | ABELOUACHE Essaid | NASR-DUBAI | 13:28 | ||
84. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 13:28 | ||
85. | INOUE Kazuo | Bridgestone Anchor Cycling Team | 16:37 | ||
86. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 16:37 | ||
87. | LAUK Karl Patrick | Estonia | 16:37 | ||
88. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 16:37 | ||
89. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 16:37 | ||
90. | NIKITIN Matvey | Astana City | 16:37 | ||
91. | SUZUKI Ryu | Bridgestone Anchor Cycling Team | 16:37 | ||
92. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 16:37 | ||
93. | PLEBANI Davide | Unieuro Wilier | 16:37 | ||
94. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 16:37 | ||
95. | MONIER Damien | Bridgestone Anchor Cycling Team | 16:37 | ||
96. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 16:37 | ||
97. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 16:37 | ||
98. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 16:37 | ||
99. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 16:37 | ||
DNS | GLASSPOOL James | Team Novo Nordisk | neštart. | ||
DNF | DUCOURNAU Gilbert | Wilier - Southeast | odstúpil | ||
DNF | KULIMBETOV Nurbolat | Astana City | odstúpil | ||
DNF | LAJCHA Juraj | Dukla Banska Bystrica | odstúpil | ||
DNF | MOHD SHAIFUL ANUAR Aziz | Terengganu Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | PASCHE Frank | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | PAVLIC Marko | Cycling Academy Team | odstúpil | ||
DNF | TYBOR Patrik | Dukla Banska Bystrica | odstúpil | ||
DNF | VAITKUS Tomas | NASR-DUBAI | odstúpil | ||
DNF | VILANOVA Marc | Massi - Kuwait Cycling Project | odstúpil | ||
DNF | ZIMANY Kristian | Dukla Banska Bystrica | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | EIBEGGER Markus | Team Felbermayr - Simplon Wels | 18:59:12 | 125 | ||||
2. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:02 | 85 | ||||
3. | STALNOV Nikita | Astana City | 00:04 | 70 | ||||
4. | SCHORN Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 00:10 | 60 | ||||
5. | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | 00:15 | 50 | ||||
6. | CARBONI Giovanni | Unieuro Wilier | 00:15 | 40 | ||||
7. | PIRES Bruno | Team Roth | 00:19 | 35 | ||||
8. | KVASINA Matija | Synergy Baku Cycling Project | 00:19 | 30 | ||||
9. | EASTER Griffin | Team Illuminate | 00:26 | 25 | ||||
10. | HERKLOTZ Silvio | Bora-Argon 18 | 01:19 | 20 |
58. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 33:28 | ||
70. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 43:20 |
11. | BáRTA Jan | Bora-Argon 18 | 01:58 | 15 | |
12. | BOIVIN Guillaume | Cycling Academy Team | 02:23 | 10 | |
13. | AVERIN Maxim | Synergy Baku Cycling Project | 02:23 | 5 | |
14. | POZDNYAKOV Kirill | Synergy Baku Cycling Project | 02:34 | 5 | |
15. | TUREK Daniel | Cycling Academy Team | 03:10 | 5 | |
16. | EARLE Nathan | Drapac Professional Cycling | 03:23 | 3 | |
17. | MUGERLI Matej | Synergy Baku Cycling Project | 03:46 | 3 | |
18. | WACKERMANN Luca | NASR-DUBAI | 07:47 | 3 | |
19. | CANTY Brendan | Drapac Professional Cycling | 08:36 | 3 | |
20. | LEBAS Thomas | Bridgestone Anchor Cycling Team | 09:15 | 3 | |
21. | AVILA Edwin | Team Illuminate | 09:36 | 3 | |
22. | FINETTO Mauro | Unieuro Wilier | 10:32 | 3 | |
23. | RABITSCH Stephan | Team Felbermayr - Simplon Wels | 12:12 | 3 | |
24. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 13:46 | 3 | |
25. | SABIDO Hugo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 13:59 | 3 | |
26. | EVTUSHENKO Alexander | Gazprom-RusVelo | 14:28 | ||
27. | MANAKOV Victor | Gazprom-RusVelo | 14:41 | ||
28. | AKHMETOV Galym | Astana City | 14:50 | ||
29. | SCHILLINGER Andreas | Bora-Argon 18 | 15:38 | ||
30. | DE LA FUENTE David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 16:32 | ||
31. | LIVRAMENTO David | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 17:05 | ||
32. | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | 18:02 | ||
33. | GONZALEZ Mario | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 18:08 | ||
34. | BATMUNKH Maral-erdene | Terengganu Cycling Team | 19:38 | ||
35. | PRUUS Peeter | Estonia | 19:45 | ||
36. | EZQUERRA Jesus | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 19:47 | ||
37. | LUKSEVICS Viesturs | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 19:53 | ||
38. | MONIER Damien | Bridgestone Anchor Cycling Team | 20:00 | ||
39. | CECCHIN Alberto | Team Roth | 23:46 | ||
40. | MALAGUTI Alessandro | Unieuro Wilier | 23:58 | ||
41. | JOVANOVIC Nebojsa | Massi - Kuwait Cycling Project | 24:54 | ||
42. | RUBIO Jesus Alberto | NASR-DUBAI | 24:54 | ||
43. | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | 24:57 | ||
44. | HATSUYAMA Sho | Bridgestone Anchor Cycling Team | 26:04 | ||
45. | SCOTSON Miles | Team Illuminate | 26:14 | ||
46. | GIL Tomas Aurelio | Wilier - Southeast | 26:37 | ||
47. | SCHWARZMANN Michael | Bora-Argon 18 | 27:01 | ||
48. | TURRIN Alex | Unieuro Wilier | 27:24 | ||
49. | RAY Alexander | Team Illuminate | 28:26 | ||
50. | SMIRNOVS Andris | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 28:32 | ||
51. | SVESHNIKOV Kirill | Gazprom-RusVelo | 29:20 | ||
52. | SULZBERGER Bernard | Drapac Professional Cycling | 29:57 | ||
53. | THWAITES Scott | Bora-Argon 18 | 30:29 | ||
54. | FONZI Giuseppe | Wilier - Southeast | 31:23 | ||
55. | TOFFALI Nicola | Team Roth | 31:57 | ||
56. | INTRA Felix | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 32:22 | ||
57. | TEDESCHI Mirko | Wilier - Southeast | 32:33 | ||
58. | KOVÁČ Maroš | Dukla Banska Bystrica | 33:28 | ||
59. | VAIDEM Josten | Estonia | 34:00 | ||
60. | CLARKE William | Drapac Professional Cycling | 34:52 | ||
61. | TAMOURIDIS Ioannis | Synergy Baku Cycling Project | 35:32 | ||
62. | ABELOUACHE Essaid | NASR-DUBAI | 35:43 | ||
63. | BELDA David | Team Roth | 38:55 | ||
64. | UCHIMA Kohei | Bridgestone Anchor Cycling Team | 39:56 | ||
65. | GALEYEV Vadim | Astana City | 40:15 | ||
66. | NIKITIN Matvey | Astana City | 40:35 | ||
67. | SUZUKI Ryu | Bridgestone Anchor Cycling Team | 40:35 | ||
68. | VIEL Mattia | Unieuro Wilier | 43:20 | ||
69. | RACENAJS Kristofers | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 43:20 | ||
70. | MAHĎAR Martin | Dukla Banska Bystrica | 43:20 | ||
71. | DRAPERI Matteo | Wilier - Southeast | 43:25 | ||
72. | SCOTSON Callum | Team Illuminate | 43:46 | ||
73. | BAUHAUS Phil | Bora-Argon 18 | 43:59 | ||
74. | LEINAU Louis | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 44:33 | ||
75. | STORK Florian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 45:36 | ||
76. | LEFRANCOIS Nicolas | Team Novo Nordisk | 47:55 | ||
77. | LEINAU Joann | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 48:49 | ||
78. | EVANS Brad | Drapac Professional Cycling | 49:01 | ||
79. | KURBATOV Alexey | Gazprom-RusVelo | 50:56 | ||
80. | SCHWEIZER Christoph | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 51:30 | ||
81. | YECHEZKEL Aviv | Cycling Academy Team | 51:30 | ||
82. | JANORSCHKE Grischa | Team Roth | 53:55 | ||
83. | HADARI Zohar | Cycling Academy Team | 55:03 | ||
84. | PUNG Peeter | Estonia | 56:07 | ||
85. | MIRZA Yousef Mohamed | NASR-DUBAI | 56:23 | ||
86. | FRITZ Fabian | Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners | 57:10 | ||
87. | LOWNDES Jason | Drapac Professional Cycling | 57:16 | ||
88. | MAT AMIN Mohd Shahrul | Terengganu Cycling Team | 57:25 | ||
89. | PLEBANI Davide | Unieuro Wilier | 59:32 | ||
90. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 59:32 | ||
91. | SERGIS Kaspars | Alpha Baltic - Maratoni.lv | 59:32 | ||
92. | LAUK Karl Patrick | Estonia | 59:32 | ||
93. | CHSHERBININ Yuriy | Astana City | 59:32 | ||
94. | VAHTRA Norman | Estonia | 1:00:43 | ||
95. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 1:00:50 | ||
96. | SAGIV Guy | Cycling Academy Team | 1:06:00 | ||
97. | INOUE Kazuo | Bridgestone Anchor Cycling Team | 1:09:27 | ||
98. | ALMANSORY Ahmed | NASR-DUBAI | 1:14:59 | ||
99. | AUER Daniel | Team Felbermayr - Simplon Wels | 1:21:00 |
profil etapy (© tourdeazerbaidjan.com) |
Fotogaléria z pretekov Okolo Azerbajdžanu (© VeloImages) |
1. etapa (1-12), 2. etapa (13-24), 3. etapa (25-36), 4. etapa (37-64), 5. etapa (65-88)