Vuelta a Burgos 2016 (2.HC), 2. - 6. augusta (675 km) - 28. ročník
1. | 2.8. | Sasamón > Melgar Fernamental | 158 km | Van Poppel | ||
2. | 3.8. | Burgos > Burgos | 10,7 km | Astana | ||
3. | 4.8. | Valle de Sedano > Villarcayo | 198 km | Van Poppel | ||
4. | 5.8. | Aranda > Lerma | 145 km | Haas | ||
5. | 6.8. | Caleruega > Lagunas de Neila | 163 km | Pardilla |
Úvod k pretekom | Štartová listina | Sumár pretekov |
1. | 2.8. | Sasamón > Melgar Fernamental | 158 km | Van Poppel |
Úvodná etapa mala najjednoduchší profil, preto sa do pohotovosti dostali najrýchlejší pretekári. Na podujatí však nefigurovali tí najlepší šprintéri, preto bolo zaujímavé sledovať, ktorí z borcov sa v závere presadia v očakávanom hromadnom dojazde. Pretekárov dnes vyčerpávalo horúce počasie, v závere etapy prekračovali teploty 30 stupňov.
Vedúcu skupinu vytvorili pomerne rýchlo Maxim Belkov (Kaťuša), Nic Schultz (Orica-BikeExchange), Dries Van Gestel (Topsport Vlaanderen), Martijn Tusveld (Giant-Alpecin), Jacques van Rensburg (Dimension Data), Pablo Torres (Burgos) a Julen Irizar (Euskadi). Utečenci si vybudovali náskok štyri minúty a na jedinej horskej prémii uchmatol prvé horské body Martin Tusveld.
Potom v pelotóne zasiahli silné tímy ako Sky, Movistar a Etixx - Quick-Step, ktoré ihneď označili hlavných adeptov na etapový triumf - Dannyho van Poppela, Josého Rojasa a Gianniho Meersmana. Ale dobrým finišom disponovali aj Blythe, Oss či Mežgec. Holandský jazdec Danny van Poppel mal pred sebou peknú šancu vyhrať etapu a získať dres pre lídra pretekov, ale v priebehu etapy mal pád, po ktorom mal oškretý chrbát, čo mu určite nepridalo na pohode pred záverečným špurtom.
Utečenci boli chytení 14 km pred cieľom, na čele najviac bojoval Julen Irizar. Potom sa dopredu natlačili viaceré celky, ktoré sa nemali v pláne zapojiť do záverečného špurtu, ale chceli ochrániť svojich lídrov. Snažil sa o to najmä Tinkoff. Následne vyrazil dopredu Igor Merino (Burgos), ktorý si vypracoval náskok 15 sekúnd a v pelotóne sa trošku váhalo, kto ho začne stíhať. Nakoniec to boli ONE, Orica a Etixx - Quick-Step, ktoré postrážili hromadný dojazd pelotónu.
V záverečnom špurte si to proti sebe rozdali jednotliví pretekári, ktorí nemali špeciálnu podporu od spolujazdcov, a na páske predviedol suverénny špurt Danny van Poppel, ktorého neobmedzil ani pád, ktorý utrpel v priebehu etapy. Jazdec tímu Sky získal druhé víťazstvo v sezóne. Hneď za ním sa objavili v cieli Jean-Pierre Drucker (BMC) a Gianni Meersman (Etixx - Quick-Step). Velitsovci prišli do cieľa v pelotóne.
Výsledky | ||||||||
1. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 3:32:04 | 20 | ||||
2. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | MEERSMAN Gianni | Etixx - Quick-Step | 00:00 | 5 | ||||
4. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | |||||
5. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:00 | |||||
6. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | |||||
7. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
8. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | |||||
9. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:00 | |||||
10. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:00 |
35. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
125. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 00:00 |
11. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
12. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
13. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
14. | TSATEVIČ Alexej | Team Katusha | 00:00 | ||
15. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:00 | ||
16. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:00 | ||
17. | GERTS Floris | BMC Racing Team | 00:00 | ||
18. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 00:00 | ||
19. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
20. | MALACARNE Davide | Astana Pro Team | 00:00 | ||
21. | KNEES Christian | Team Sky | 00:00 | ||
22. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
23. | MADRAZO Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
24. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
25. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:00 | ||
26. | LÓPEZ Daniel | Burgos-BH | 00:00 | ||
27. | MEIER Christian | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
28. | BEVIN Patrick | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
29. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
30. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
31. | BRAMBILLA Gianluca | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
32. | DE LA CRUZ David | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
33. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:00 | ||
34. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:00 | ||
35. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
36. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 00:00 | ||
37. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
38. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
39. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
40. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:00 | ||
41. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:00 | ||
42. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
43. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
44. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:00 | ||
45. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
46. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
47. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | ||
48. | CHAVANEL Sébastien | FDJ | 00:00 | ||
49. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
50. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
51. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
52. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
53. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
54. | GOGL Michael | Tinkoff | 00:00 | ||
55. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:00 | ||
56. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
57. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:00 | ||
58. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
59. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
60. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:00 | ||
61. | BERLATO Giacomo | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
62. | LIZARRALDE Eneko | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
63. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
64. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
65. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
66. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:00 | ||
67. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
68. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
69. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 00:00 | ||
70. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
71. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 00:00 | ||
72. | GRETSCH Patrick | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
73. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
74. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:00 | ||
75. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:00 | ||
76. | VERONA Carlos | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
77. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
78. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
79. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 00:00 | ||
80. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
81. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
82. | SOLA Manuel | Burgos-BH | 00:00 | ||
83. | EBSEN John | One Pro Cycling | 00:00 | ||
84. | SCARPONI Michele | Astana Pro Team | 00:00 | ||
85. | PINEAU Cédric | FDJ | 00:00 | ||
86. | LOPEZ David | Team Sky | 00:00 | ||
87. | VAN DER HAAR Lars | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
88. | POZZOVIVO Domenico | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
89. | OSS Daniel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
90. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
91. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
92. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
93. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
94. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
95. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
96. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
97. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
98. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
99. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 00:00 | ||
100. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
101. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
102. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
103. | BOSWELL Ian | Team Sky | 00:00 | ||
104. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
105. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
106. | SKJÖSTAD Sindre | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
107. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
108. | SÁNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
109. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:00 | ||
110. | MARANGONI Alan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
111. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
112. | HOWSON Damien | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
113. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
114. | RYBALKIN Aleksey | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
115. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 00:00 | ||
116. | SCHULTZ Nick | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
117. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 00:00 | ||
118. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
119. | HOOGERLAND Johnny | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
120. | BLYTHE Adam | Tinkoff | 00:00 | ||
121. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 00:00 | ||
122. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
123. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
124. | HAGA Chad | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
125. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
126. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
127. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 00:00 | ||
128. | PICHON Laurent | FDJ | 00:00 | ||
129. | YAMAMOTO Genki | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
130. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 00:00 | ||
131. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
132. | FOURNIER Marc | FDJ | 00:00 | ||
133. | LE BON Johan | FDJ | 00:00 | ||
134. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | ||
135. | MOSER Moreno | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
136. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
137. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 00:00 | ||
138. | RIBLON Christophe | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
139. | HERRADA José | Movistar Team | 00:00 | ||
140. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 00:00 | ||
141. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 00:00 | ||
142. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
143. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
144. | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
145. | MERINO Igor | Burgos-BH | 00:00 | ||
146. | IRIZAR Julen | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
147. | McCARTHY Jay | Tinkoff | 00:00 | ||
148. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 00:00 | ||
149. | ISAJČEV Vladimir | Team Katusha | 00:00 | ||
150. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 00:00 | ||
151. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
152. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:00 | ||
153. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 00:00 | ||
154. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:00 | ||
155. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
156. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
157. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 00:00 | ||
158. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
159. | TOLHOEK Antwan | Roompot - Oranje Peloton | 04:08 | ||
DNS | VERGAERDE Otto | Topsport Vlaanderen - Baloise | neštart. | ||
DNF | BARRENETXEA Ander | Euskadi Basque Country - Murias | odstúpil | ||
DNF | DE MAAR Marc | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil |
Video záverečných kilometrov |
profil etapy (© vueltaburgos.com) |
2. | 3.8. | Burgos > Burgos | 10,7 km | Astana |
V uliciach Burgosu si v stredu mohli diváci prezrieť cyklistov na časovkárskych špeciáloch pri spoločnej tímovej jazde. 10 700 metrov nemohlo najväčším favoritom na celkový triumf mimoriadne pomôcť ani uškodiť, ale v týždňových etapákoch sú rozdiely vždy minimálne, takže od tímového výkonu sa dá odraziť.
Najlepšie to zvládli v Astane. Borci modrého tímu dokázali trochu prekvapujúco zdolať Movistar, Etixx, Sky, Oricu aj BMC, od ktorých sa triumf očakával viac. Všetky tieto celky sa ale zmestili do desiatich sekúnd, takže všetko ostalo otvorené. Contadorov Tinkoff stratil 13 sekúnd. Z prokontinentálnych družstiev podali veľmi slušný výkon jazdci Caja Rural, ktorí brali deviatu pozíciu a uchovali šance na výrazný výsledok.
Novým lídrom pretekov sa stal Dmitrij Gruzdev. Je to preto, že na týchto pretekoch nie sú bonifikácie. Inak by bolo poradie na prvých troch miestach podobné so včerajším, Van Poppel by ostal v najcennejšom drese. Uvidíme, ktorý z kvarteta Gruzdev - Cataldo - Capecchi - Scarponi zabojuje o celkový triumf. Logika hovorí, že to bude vlani druhý muž pretekov Scarponi, ktorý ale od Tour de Suisse nepretekal, takže je otázne, či jeho nohy niekto zo súperov nedokáže prekvapiť.
Výsledky:
Astana 13:10
Movistar +00:02
Etixx – Quick Step +00:03
Team Sky +00:06
Orica-BikeExchange +00:09
BMC Racing +00:09
Kaťuša +00:11
Tinkoff +00:13
Caja Rural +00:14
FDJ +00:14
Cannondale-Drapac +00:15
Topsport Vlaanderen +00:20
Gazprom-Rusvelo +00:21
Nippo - Vini Fantini +00:34
Ag2R - La Mondiale +00:34
One Pro Cycling +00:35
Dimension Data +00:35
Murias Taldea +00:40
Burgos - BH +00:44
Team Giant Alpecin +00:50
Team Roompot +01:26
Movistar +00:02
Etixx – Quick Step +00:03
Team Sky +00:06
Orica-BikeExchange +00:09
BMC Racing +00:09
Kaťuša +00:11
Tinkoff +00:13
Caja Rural +00:14
FDJ +00:14
Cannondale-Drapac +00:15
Topsport Vlaanderen +00:20
Gazprom-Rusvelo +00:21
Nippo - Vini Fantini +00:34
Ag2R - La Mondiale +00:34
One Pro Cycling +00:35
Dimension Data +00:35
Murias Taldea +00:40
Burgos - BH +00:44
Team Giant Alpecin +00:50
Team Roompot +01:26
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 3:45:14 | 5 | ||||
2. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
3. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
4. | SCARPONI Michele | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
5. | MEERSMAN Gianni | Etixx - Quick-Step | 00:03 | |||||
6. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:03 | |||||
7. | BRAMBILLA Gianluca | Etixx - Quick-Step | 00:03 | |||||
8. | DE LA CRUZ David | Etixx - Quick-Step | 00:03 | |||||
9. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:03 | |||||
10. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 00:03 |
23. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:09 | ||
74. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 00:24 |
11. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:03 | ||
12. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:03 | ||
13. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
14. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
15. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 00:03 | ||
16. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:07 | ||
17. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:07 | ||
18. | LOPEZ David | Team Sky | 00:07 | ||
19. | BOSWELL Ian | Team Sky | 00:07 | ||
20. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:07 | ||
21. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:09 | ||
22. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:09 | ||
23. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:09 | ||
24. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:09 | ||
25. | OSS Daniel | BMC Racing Team | 00:09 | ||
26. | SÁNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:09 | ||
27. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
28. | VERONA Carlos | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
29. | HOWSON Damien | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
30. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
31. | TSATEVIČ Alexej | Team Katusha | 00:11 | ||
32. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:11 | ||
33. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:11 | ||
34. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:11 | ||
35. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:11 | ||
36. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 00:11 | ||
37. | HERRADA José | Movistar Team | 00:12 | ||
38. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:13 | ||
39. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:13 | ||
40. | GOGL Michael | Tinkoff | 00:13 | ||
41. | McCARTHY Jay | Tinkoff | 00:13 | ||
42. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 00:13 | ||
43. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 00:13 | ||
44. | MADRAZO Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
45. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
46. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
47. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
48. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:14 | ||
49. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
50. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
51. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 00:14 | ||
52. | PICHON Laurent | FDJ | 00:14 | ||
53. | LE BON Johan | FDJ | 00:14 | ||
54. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:14 | ||
55. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
56. | MEIER Christian | ORICA-BikeExchange | 00:16 | ||
57. | BEVIN Patrick | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
58. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
59. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
60. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
61. | MOSER Moreno | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
62. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
63. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
64. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
65. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
66. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
67. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:21 | ||
68. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:21 | ||
69. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 00:21 | ||
70. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 00:21 | ||
71. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:21 | ||
72. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:23 | ||
73. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 00:24 | ||
74. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 00:24 | ||
75. | KNEES Christian | Team Sky | 00:27 | ||
76. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:31 | ||
77. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 00:31 | ||
78. | MALACARNE Davide | Astana Pro Team | 00:32 | ||
79. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | 00:34 | ||
80. | BERLATO Giacomo | Nippo - Vini Fantini | 00:34 | ||
81. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 00:34 | ||
82. | GRETSCH Patrick | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
83. | POZZOVIVO Domenico | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
84. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
85. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
86. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
87. | YAMAMOTO Genki | Nippo - Vini Fantini | 00:34 | ||
88. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 00:35 | ||
89. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
90. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 00:35 | ||
91. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
92. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
93. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 00:35 | ||
94. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
95. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
96. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 00:35 | ||
97. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:35 | ||
98. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
99. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:36 | ||
100. | RYBALKIN Aleksey | Gazprom-RusVelo | 00:36 | ||
101. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:37 | ||
102. | FOURNIER Marc | FDJ | 00:39 | ||
103. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:40 | ||
104. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 00:40 | ||
105. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:40 | ||
106. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 00:40 | ||
107. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 00:41 | ||
108. | EBSEN John | One Pro Cycling | 00:43 | ||
109. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 00:43 | ||
110. | LÓPEZ Daniel | Burgos-BH | 00:44 | ||
111. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 00:44 | ||
112. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 00:44 | ||
113. | MERINO Igor | Burgos-BH | 00:44 | ||
114. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:45 | ||
115. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 00:45 | ||
116. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 00:48 | ||
117. | SOLA Manuel | Burgos-BH | 00:48 | ||
118. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
119. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
120. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 00:50 | ||
121. | VAN DER HAAR Lars | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
122. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
123. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
124. | SKJÖSTAD Sindre | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
125. | HAGA Chad | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
126. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:52 | ||
127. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:54 | ||
128. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini | 00:54 | ||
129. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 00:54 | ||
130. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 00:54 | ||
131. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:56 | ||
132. | MARANGONI Alan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:17 | ||
133. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:17 | ||
134. | CHAVANEL Sébastien | FDJ | 01:18 | ||
135. | PINEAU Cédric | FDJ | 01:18 | ||
136. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 01:18 | ||
137. | ISAJČEV Vladimir | Team Katusha | 01:19 | ||
138. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 01:20 | ||
139. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 01:26 | ||
140. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 01:26 | ||
141. | HOOGERLAND Johnny | Roompot - Oranje Peloton | 01:26 | ||
142. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 01:26 | ||
143. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 01:26 | ||
144. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 01:26 | ||
145. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 01:27 | ||
146. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 01:34 | ||
147. | BLYTHE Adam | Tinkoff | 01:43 | ||
148. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 01:50 | ||
149. | LIZARRALDE Eneko | Euskadi Basque Country - Murias | 01:50 | ||
150. | IRIZAR Julen | Euskadi Basque Country - Murias | 01:50 | ||
151. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 01:57 | ||
152. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 02:10 | ||
153. | SCHULTZ Nick | ORICA-BikeExchange | 02:10 | ||
154. | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | 02:43 | ||
155. | RIBLON Christophe | Ag2r La Mondiale | 02:52 | ||
156. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 03:12 | ||
157. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 04:14 |
profil etapy (© vueltaburgos.com) |
3. | 4.8. | Valle de Sedano > Villarcayo | 198 km | Van Poppel |
Aj v tretej etapy sme očakávali hromadný dojazd pelotónu. Na konci pretekári absolvovali dva okruhy okolo mesta Villacayo, na ktorých bolo pripravené stúpanie tretej kategórie, ale to sa nachádzalo ďaleko od cieľa a nebolo dostatočne prudké, aby ohrozilo spoločný dojazd balíka.
Štart bol veľmi ostrý, vedúca skupina sa vytvorila až po tridsiatich kilometroch. Do úniku sa dostali Yanto Barker (ONE), Giacomo Berlato (Nippo-Vini Fantini), Jesus Del Pino (Burgos), Eneko Lizarralde (Euskadi) a Jochem Hoekstra (Giant-Alpecin), ktorým v pelotóne šliapala na päty Astana. Kazašská zostava im dopriala maximálny náskok len tri minúty, preto si utečenci aspoň užili pripravené prémie.
Všetky rýchlostné prémie vyhral Eneko Lizarralde a obidve horské uchmatol Jochem Hoekstra. Po druhom hodnotenom stúpaní vypadli z vedúcej skupiny Lizarralde a Barker. Vo vedúcej trojčlennej skupine sa necítil pohodlne jazdec domáceho celku Burgos Jesus Del Pino, ktorý sa dokázal odpútať od svojich spolubojovníkov.
Potom sa pretekári blížili k poslednej horskej prémii a tempo v balíku razante narástlo. Tridsať kilometrov pred cieľom bol chytený aj posledný útočník. V pelotóne sa posúvali dopredu viaceré celky a rýchlosť bola stále vysoká.
Na poslednom kopci sa niektoré tímy snažili dostať do úzkych šprintérov, ale zaútočil tu Kenny Elissonde (FDJ), ku ktorému sa čoskoro pridal aj Alberto Contador. Táto dvojica si najmä zásluhou španielskeho jazdca vybudovala náskok 15 sekúnd, preto sa do pohotovosti dostali všetci ostatní favoriti.
Video Contadorovho ataku |
Pelotón po tomto ataku explodoval. Najskôr z balíka zaútočil Brambilla (Etixx), ktorý predbehol vedúcu dvojicu, a ako prvý sa objavil na vrchole stúpania. V zjazde sa k nemu pridali aj Contador, Scarponi (Astana) a Fernandez (Movistar). A táto silná štvorica mala záujem spolupracovať. Po kvalitnom úsilí sa k nim dostal aj mladý belgický jazdec Loic Vliegen (BMC). Za nimi viedli stíhačku Sky a Dimension Data, rozdiel medzi skupinami bol približne 10 sekúnd.
Jedenásť kilometrov pred cieľom bola vedúca skupinka dobehnutá, no balík bol výrazne okresaný a chýbalo v ňom niekoľko rýchlych borcov. Ale videli sme tam van Poppela, Meersmana a Mežgeca.
Podobne ako v prvej etape predviedol suverénny špurt Danny van Poppel, o ktorého sa na konci veľmi dobre postarali spolujazdci. Holandský jazdec stavil na dlhý šprint a ukázal, že na tomto podujatí nemá konkurenciu. Aj tentoraz za ním skončili Jean-Pierre Drucker a Gianni Meersman.
Aj keď sa etapa skončila záverečným špurtom, videli sme dramatický finiš, o ktorý sa postaral Alberto Contador, ktorý na poslednom kopci dostal chuť útočiť. Ukázal, že po odstúpení z Tour je hladný po cyklistike, a na niekoľko okamihov dostal pod tlak svojich súperov v GC. Záverečný kopec bol však príliš ďaleko od cieľa, aby sa mohla udržať vpredu skupina útočiacich jazdcov. Na čele poradia zostal Dmitrij Gruzdev, na druhú priečku sa posunul jeho kolega Michele Scarponi. Peter Velits finišoval v hlavnom balíku, Martin si pripísal stratu 82 sekúnd.
Výsledky | ||||||||
1. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 4:35:47 | 20 | ||||
2. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | MEERSMAN Gianni | Etixx - Quick-Step | 00:00 | 5 | ||||
4. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | |||||
5. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
6. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 00:00 |
47. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
85. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 01:22 |
7. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:00 | ||
8. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
9. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
10. | MADRAZO Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
11. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
12. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:00 | ||
13. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
14. | BEVIN Patrick | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
15. | PICHON Laurent | FDJ | 00:00 | ||
16. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | ||
17. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:00 | ||
18. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
19. | LOPEZ David | Team Sky | 00:00 | ||
20. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
21. | DE LA CRUZ David | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
22. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:00 | ||
23. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:00 | ||
24. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:00 | ||
25. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:00 | ||
26. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
27. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 00:00 | ||
28. | BRAMBILLA Gianluca | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
29. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:00 | ||
30. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
31. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
32. | KNEES Christian | Team Sky | 00:00 | ||
33. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
34. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
35. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
36. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:00 | ||
37. | HAGA Chad | Team Giant - Alpecin | 00:00 | ||
38. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
39. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
40. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
41. | BOSWELL Ian | Team Sky | 00:00 | ||
42. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:00 | ||
43. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
44. | SCARPONI Michele | Astana Pro Team | 00:00 | ||
45. | SÁNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
46. | HOWSON Damien | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
47. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:00 | ||
48. | VERONA Carlos | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
49. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:00 | ||
50. | PINEAU Cédric | FDJ | 00:00 | ||
51. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:00 | ||
52. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:00 | ||
53. | POZZOVIVO Domenico | Ag2r La Mondiale | 00:00 | ||
54. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
55. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
56. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
57. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:00 | ||
58. | MOSER Moreno | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
59. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:00 | ||
60. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | ||
61. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
62. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
63. | HERRADA José | Movistar Team | 00:00 | ||
64. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
65. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | ||
66. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
67. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
68. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:00 | ||
69. | OSS Daniel | BMC Racing Team | 00:00 | ||
70. | MEIER Christian | ORICA-BikeExchange | 00:00 | ||
71. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 00:25 | ||
72. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:55 | ||
73. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 01:22 | ||
74. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:22 | ||
75. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 01:22 | ||
76. | GRETSCH Patrick | Ag2r La Mondiale | 01:22 | ||
77. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 01:22 | ||
78. | TSATEVIČ Alexej | Team Katusha | 01:22 | ||
79. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 01:22 | ||
80. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 01:22 | ||
81. | SKJÖSTAD Sindre | Team Giant - Alpecin | 01:22 | ||
82. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 01:22 | ||
83. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:22 | ||
84. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 01:22 | ||
85. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 01:22 | ||
86. | MARANGONI Alan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:22 | ||
87. | LE BON Johan | FDJ | 01:22 | ||
88. | SOLA Manuel | Burgos-BH | 01:22 | ||
89. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 01:22 | ||
90. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:49 | ||
91. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:49 | ||
92. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 03:49 | ||
93. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 03:49 | ||
94. | HOOGERLAND Johnny | Roompot - Oranje Peloton | 03:49 | ||
95. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 03:49 | ||
96. | VAN DER HAAR Lars | Team Giant - Alpecin | 03:49 | ||
97. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 03:49 | ||
98. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 03:49 | ||
99. | EBSEN John | One Pro Cycling | 03:49 | ||
100. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini | 03:49 | ||
101. | CHAVANEL Sébastien | FDJ | 03:49 | ||
102. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 03:49 | ||
103. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 03:49 | ||
104. | MERINO Igor | Burgos-BH | 03:49 | ||
105. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 03:49 | ||
106. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 03:49 | ||
107. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 03:49 | ||
108. | SCHULTZ Nick | ORICA-BikeExchange | 03:49 | ||
109. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 04:17 | ||
110. | BLYTHE Adam | Tinkoff | 10:22 | ||
111. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 10:22 | ||
112. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 10:22 | ||
113. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 10:22 | ||
114. | RIBLON Christophe | Ag2r La Mondiale | 10:22 | ||
115. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 10:22 | ||
116. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 10:22 | ||
117. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 10:22 | ||
118. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 10:22 | ||
119. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 10:22 | ||
120. | FOURNIER Marc | FDJ | 10:22 | ||
121. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 10:22 | ||
122. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 10:22 | ||
123. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 10:22 | ||
124. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 10:22 | ||
125. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 10:22 | ||
126. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 10:22 | ||
127. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 10:22 | ||
128. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 10:22 | ||
129. | McCARTHY Jay | Tinkoff | 10:22 | ||
130. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 10:22 | ||
131. | BERLATO Giacomo | Nippo - Vini Fantini | 10:22 | ||
132. | MALACARNE Davide | Astana Pro Team | 10:22 | ||
133. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 10:22 | ||
134. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 10:22 | ||
135. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | 10:22 | ||
136. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 10:22 | ||
137. | GOGL Michael | Tinkoff | 10:22 | ||
138. | LÓPEZ Daniel | Burgos-BH | 10:22 | ||
139. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 10:22 | ||
140. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 10:22 | ||
141. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 10:22 | ||
142. | ISAJČEV Vladimir | Team Katusha | 10:22 | ||
143. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 10:22 | ||
144. | IRIZAR Julen | Euskadi Basque Country - Murias | 10:22 | ||
145. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 10:22 | ||
146. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 10:22 | ||
147. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 10:22 | ||
148. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 10:22 | ||
149. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 12:00 | ||
150. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 12:00 | ||
151. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 12:00 | ||
152. | LIZARRALDE Eneko | Euskadi Basque Country - Murias | 12:00 | ||
153. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 12:00 | ||
154. | YAMAMOTO Genki | Nippo - Vini Fantini | 12:00 | ||
155. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 12:00 | ||
DNS | RYBALKIN Aleksey | Gazprom-RusVelo | neštart. | ||
DNF | KADRI Blel | Ag2r La Mondiale | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 8:21:01 | 5 | ||||
2. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
3. | SCARPONI Michele | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
4. | MEERSMAN Gianni | Etixx - Quick-Step | 00:03 | |||||
5. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:03 | |||||
6. | DE LA CRUZ David | Etixx - Quick-Step | 00:03 |
22. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:09 | ||
78. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 01:46 |
7. | BRAMBILLA Gianluca | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
8. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:03 | ||
9. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:03 | ||
10. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
11. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
12. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 00:03 | ||
13. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:03 | ||
14. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
15. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:07 | ||
16. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:07 | ||
17. | LOPEZ David | Team Sky | 00:07 | ||
18. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:07 | ||
19. | BOSWELL Ian | Team Sky | 00:07 | ||
20. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:09 | ||
21. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:09 | ||
22. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:09 | ||
23. | SÁNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:09 | ||
24. | OSS Daniel | BMC Racing Team | 00:09 | ||
25. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
26. | VERONA Carlos | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
27. | HOWSON Damien | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
28. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
29. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:11 | ||
30. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:11 | ||
31. | HERRADA José | Movistar Team | 00:12 | ||
32. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:13 | ||
33. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 00:13 | ||
34. | MADRAZO Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
35. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
36. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
37. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
38. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 00:14 | ||
39. | PICHON Laurent | FDJ | 00:14 | ||
40. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
41. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
42. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
43. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:14 | ||
44. | BEVIN Patrick | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
45. | MEIER Christian | ORICA-BikeExchange | 00:16 | ||
46. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
47. | MOSER Moreno | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:16 | ||
48. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
49. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
50. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
51. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
52. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:21 | ||
53. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:23 | ||
54. | KNEES Christian | Team Sky | 00:27 | ||
55. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
56. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
57. | POZZOVIVO Domenico | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
58. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
59. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
60. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
61. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:35 | ||
62. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
63. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:37 | ||
64. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:40 | ||
65. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 00:40 | ||
66. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
67. | HAGA Chad | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
68. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:56 | ||
69. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 01:04 | ||
70. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:17 | ||
71. | PINEAU Cédric | FDJ | 01:18 | ||
72. | TSATEVIČ Alexej | Team Katusha | 01:33 | ||
73. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 01:35 | ||
74. | LE BON Johan | FDJ | 01:36 | ||
75. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:38 | ||
76. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:38 | ||
77. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 01:43 | ||
78. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 01:46 | ||
79. | GRETSCH Patrick | Ag2r La Mondiale | 01:56 | ||
80. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 01:57 | ||
81. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 02:02 | ||
82. | SOLA Manuel | Burgos-BH | 02:10 | ||
83. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 02:12 | ||
84. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 02:12 | ||
85. | SKJÖSTAD Sindre | Team Giant - Alpecin | 02:12 | ||
86. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 02:35 | ||
87. | MARANGONI Alan | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:39 | ||
88. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 02:48 | ||
89. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 02:49 | ||
90. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 04:00 | ||
91. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 04:00 | ||
92. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 04:00 | ||
93. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 04:09 | ||
94. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 04:10 | ||
95. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 04:23 | ||
96. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 04:23 | ||
97. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 04:24 | ||
98. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 04:24 | ||
99. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 04:31 | ||
100. | EBSEN John | One Pro Cycling | 04:32 | ||
101. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 04:33 | ||
102. | MERINO Igor | Burgos-BH | 04:33 | ||
103. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:34 | ||
104. | VAN DER HAAR Lars | Team Giant - Alpecin | 04:39 | ||
105. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 04:43 | ||
106. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini | 04:43 | ||
107. | CHAVANEL Sébastien | FDJ | 05:07 | ||
108. | HOOGERLAND Johnny | Roompot - Oranje Peloton | 05:15 | ||
109. | SCHULTZ Nick | ORICA-BikeExchange | 05:59 | ||
110. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 10:22 | ||
111. | GOGL Michael | Tinkoff | 10:35 | ||
112. | McCARTHY Jay | Tinkoff | 10:35 | ||
113. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 10:35 | ||
114. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 10:43 | ||
115. | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | 10:43 | ||
116. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 10:46 | ||
117. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 10:53 | ||
118. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 10:53 | ||
119. | MALACARNE Davide | Astana Pro Team | 10:54 | ||
120. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | 10:56 | ||
121. | BERLATO Giacomo | Nippo - Vini Fantini | 10:56 | ||
122. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 10:57 | ||
123. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 10:57 | ||
124. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 10:58 | ||
125. | FOURNIER Marc | FDJ | 11:01 | ||
126. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 11:02 | ||
127. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 11:03 | ||
128. | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | 11:05 | ||
129. | LÓPEZ Daniel | Burgos-BH | 11:06 | ||
130. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 11:06 | ||
131. | SOLE Arnau | Burgos-BH | 11:07 | ||
132. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 11:10 | ||
133. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 11:12 | ||
134. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 11:14 | ||
135. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 11:40 | ||
136. | ISAJČEV Vladimir | Team Katusha | 11:41 | ||
137. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 11:42 | ||
138. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 11:48 | ||
139. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 11:48 | ||
140. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 11:48 | ||
141. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 11:48 | ||
142. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 11:56 | ||
143. | BLYTHE Adam | Tinkoff | 12:05 | ||
144. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 12:12 | ||
145. | IRIZAR Julen | Euskadi Basque Country - Murias | 12:12 | ||
146. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 12:19 | ||
147. | YAMAMOTO Genki | Nippo - Vini Fantini | 12:34 | ||
148. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 12:35 | ||
149. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 12:50 | ||
150. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 12:54 | ||
151. | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | 12:54 | ||
152. | RIBLON Christophe | Ag2r La Mondiale | 13:14 | ||
153. | LIZARRALDE Eneko | Euskadi Basque Country - Murias | 13:50 | ||
154. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 14:36 | ||
155. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 15:12 |
4. | 5.8. | Aranda > Lerma | 145 km | Haas |
Organizátori etapy v Burgose zbytočne nepredlžovali a v piatok pelotón poslali vysporiadať sa iba so 145 kilometrami zvlneného profilu. Očakával sa klasický špurt, pretože tri predchádzajúce etapy nevyselektovali pelotón natoľko, aby unikajúce skupiny mohli mať pevnú pôdu pod nohami.
Domácim fanúšikom sa chcel ukázať Amets Txurruka (Orica), ktorý sem prvý raz v kariére prišiel vo farbách nešpanielskeho celku. Doplnili ho Jacques Van Rensburg (Dimensions Data), Luis Más (Caja Rural), Jesper Asselman (Roompot) a Marino Kobayashi (Nippo). Bol to typický propagačný únik.
V pelotóne málo ťahala Astana, o tempo sa staralo hlavne Sky ako tím s víťazom dvoch etáp, a tiež sa tam objavovala Kaťuša. Čelná partia nemala k dispozícii veľký náskok, tesne pred druhým prejazdom kopca Alto del Majadal s vrcholom 31 km pred páskou, to bolo 80 sekúnd. To vzbudzovalo útočné chúťky aj v pelotóne, no Sky sa to snažili držať pod kontrolou.
Tempo bolo vysoké a Txurruka s Asselmanom a Kobayashim to vzdali. Pred hlavným poľom ostala tridsať kilometrov pred cieľom iba dvojica Van Rensburg - Más. Ich náskok bol ale zanedbateľný a zdalo sa, že etapa vyvrcholí klasickým špurtom, ktorý mal jednu menšiu záludnosť, a to finiš na dláždennom námestí do šesťpercentného kopca.
Osem kilometrov pred páskou bolo všetko pohromade a Kaťuša sa pokúsila na vetre rozbiť pelotón. Ten sa poriadne natiahol a zdalo sa, že by k selekciám mohlo dôjsť. Stačila menšia chyba dvoch-troch ľudí. Napokon odpadli iba najslabšie články a záver bol podľa klasického scenára.
Najsilnejší dojazd ukázal Austrálčan Nathan Haas z Dimensions Data. Ten prekvapujúco zdolal favorizovanejšieho J-P Druckera (BMC) i Dannyho Van Poppela (Sky), ktorý sa musel uspokojiť so štvrtým miestom, ale upevnil si lídersku pozíciu v bodovacej súťaži.
Rozhodcovia sa rozhodli nasadiť prísnu latku a pelotón rozdeliť po siedmom pretekárovi. Preto sa do čela celkového poradia prepracoval Gianni Meersman (Etixx), ktorý strácal tri sekundy. Vyrovnal sa Gruzdevovi so Scarponim. Je to iba kozmetická zmena, pretože v záverečnej etape sa predpokladajú veľké rozdiely na záverečnom kopci a súboj vrchárov.
Peter Velits dnes finišoval s najlepšími a celkovo sa posunul už na šestnástu pozíciu so stratou deviatich sekúnd. Uvidíme, či dostane zajtra voľnú ruku, prípadne aj po pomoci kolegom ostane bojovať až do cieľa a zaznamená najlepší výsledok za posledné dve sezóny.
Výsledky | ||||||||
1. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 3:15:42 | 20 | ||||
2. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | BEVIN Patrick | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
4. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:00 | |||||
5. | TSATEVIČ Alexej | Team Katusha | 00:00 | |||||
6. | MEERSMAN Gianni | Etixx - Quick-Step | 00:00 | |||||
7. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:00 | |||||
8. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | 00:03 | |||||
9. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:03 | |||||
10. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:03 |
32. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:03 | ||
72. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 00:20 |
11. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:03 | ||
12. | SÁNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:03 | ||
13. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:03 | ||
14. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:03 | ||
15. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:03 | ||
16. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:03 | ||
17. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
18. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:03 | ||
19. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
20. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:03 | ||
21. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:03 | ||
22. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:03 | ||
23. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 00:03 | ||
24. | BRAMBILLA Gianluca | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
25. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:03 | ||
26. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
27. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:03 | ||
28. | POZZOVIVO Domenico | Ag2r La Mondiale | 00:03 | ||
29. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:03 | ||
30. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 00:03 | ||
31. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:03 | ||
32. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:03 | ||
33. | LÓPEZ Daniel | Burgos-BH | 00:03 | ||
34. | LOPEZ David | Team Sky | 00:03 | ||
35. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:03 | ||
36. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:03 | ||
37. | PICHON Laurent | FDJ | 00:03 | ||
38. | BOSWELL Ian | Team Sky | 00:03 | ||
39. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:03 | ||
40. | MADRAZO Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
41. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:03 | ||
42. | SCARPONI Michele | Astana Pro Team | 00:03 | ||
43. | VERONA Carlos | ORICA-BikeExchange | 00:03 | ||
44. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:03 | ||
45. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:03 | ||
46. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 00:03 | ||
47. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:03 | ||
48. | DE LA CRUZ David | Etixx - Quick-Step | 00:03 | ||
49. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:03 | ||
50. | MEIER Christian | ORICA-BikeExchange | 00:03 | ||
51. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 00:03 | ||
52. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:03 | ||
53. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 00:20 | ||
54. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:20 | ||
55. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:20 | ||
56. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 00:20 | ||
57. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:20 | ||
58. | IRIZAR Julen | Euskadi Basque Country - Murias | 00:20 | ||
59. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
60. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:20 | ||
61. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 00:20 | ||
62. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 00:20 | ||
63. | KNEES Christian | Team Sky | 00:20 | ||
64. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 00:20 | ||
65. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:20 | ||
66. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:20 | ||
67. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:20 | ||
68. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:20 | ||
69. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:20 | ||
70. | HERRADA José | Movistar Team | 00:20 | ||
71. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 00:20 | ||
72. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 00:20 | ||
73. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 00:20 | ||
74. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:20 | ||
75. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 00:20 | ||
76. | GRETSCH Patrick | Ag2r La Mondiale | 00:31 | ||
77. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:31 | ||
78. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 00:31 | ||
79. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 00:31 | ||
80. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:31 | ||
81. | McCARTHY Jay | Tinkoff | 00:31 | ||
82. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:31 | ||
83. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 00:38 | ||
84. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 00:38 | ||
85. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 00:38 | ||
86. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 00:38 | ||
87. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 00:41 | ||
88. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 00:51 | ||
89. | MARANGONI Alan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:54 | ||
90. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 01:00 | ||
91. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 01:03 | ||
92. | OSS Daniel | BMC Racing Team | 01:09 | ||
93. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 01:11 | ||
94. | CHAVANEL Sébastien | FDJ | 01:13 | ||
95. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 01:17 | ||
96. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 01:17 | ||
97. | HOOGERLAND Johnny | Roompot - Oranje Peloton | 01:17 | ||
98. | SOLA Manuel | Burgos-BH | 01:17 | ||
99. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:17 | ||
100. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 01:17 | ||
101. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 01:17 | ||
102. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 01:17 | ||
103. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 01:23 | ||
104. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:23 | ||
105. | FOURNIER Marc | FDJ | 01:31 | ||
106. | PINEAU Cédric | FDJ | 01:31 | ||
107. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 01:38 | ||
108. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 01:54 | ||
109. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 01:54 | ||
110. | LIZARRALDE Eneko | Euskadi Basque Country - Murias | 02:01 | ||
111. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 02:01 | ||
112. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 02:01 | ||
113. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 02:01 | ||
114. | MOSER Moreno | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:05 | ||
115. | SKJÖSTAD Sindre | Team Giant - Alpecin | 02:07 | ||
116. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 02:07 | ||
117. | GOGL Michael | Tinkoff | 02:20 | ||
118. | MALACARNE Davide | Astana Pro Team | 02:21 | ||
119. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 02:21 | ||
120. | HOWSON Damien | ORICA-BikeExchange | 02:45 | ||
121. | SCHULTZ Nick | ORICA-BikeExchange | 02:45 | ||
122. | HAGA Chad | Team Giant - Alpecin | 02:45 | ||
123. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 02:45 | ||
124. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 02:45 | ||
125. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 02:45 | ||
126. | YAMAMOTO Genki | Nippo - Vini Fantini | 02:45 | ||
127. | LE BON Johan | FDJ | 02:49 | ||
128. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 03:18 | ||
129. | MERINO Igor | Burgos-BH | 03:18 | ||
130. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 03:46 | ||
131. | ISAJČEV Vladimir | Team Katusha | 03:46 | ||
132. | BERLATO Giacomo | Nippo - Vini Fantini | 03:46 | ||
133. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 03:46 | ||
134. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 03:46 | ||
135. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 03:46 | ||
136. | RIBLON Christophe | Ag2r La Mondiale | 03:46 | ||
137. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 03:46 | ||
138. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 03:46 | ||
139. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 03:46 | ||
140. | BLYTHE Adam | Tinkoff | 03:46 | ||
141. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini | 03:46 | ||
142. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 03:54 | ||
143. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 05:42 | ||
144. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 05:42 | ||
145. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 06:19 | ||
146. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 06:19 | ||
147. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 06:19 | ||
148. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 06:19 | ||
149. | EBSEN John | One Pro Cycling | 07:43 | ||
150. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 07:43 | ||
DNF | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | MORTENSEN Martin | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | SOLE Arnau | Burgos-BH | odstúpil | ||
DNF | VAN DER HAAR Lars | Team Giant - Alpecin | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MEERSMAN Gianni | Etixx - Quick-Step | 11:36:46 | 5 | ||||
2. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
3. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
4. | SCARPONI Michele | Astana Pro Team | 00:00 | |||||
5. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 00:03 | |||||
6. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:03 | |||||
7. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 00:03 | |||||
8. | BRAMBILLA Gianluca | Etixx - Quick-Step | 00:03 | |||||
9. | DE LA CRUZ David | Etixx - Quick-Step | 00:03 | |||||
10. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 00:03 |
16. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:09 | ||
69. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 02:03 |
11. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 00:04 | ||
12. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 00:06 | ||
13. | LOPEZ David | Team Sky | 00:07 | ||
14. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:07 | ||
15. | BOSWELL Ian | Team Sky | 00:07 | ||
16. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 00:09 | ||
17. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:09 | ||
18. | SÁNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 00:09 | ||
19. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
20. | VERONA Carlos | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
21. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:10 | ||
22. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 00:11 | ||
23. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:11 | ||
24. | BEVIN Patrick | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:13 | ||
25. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:13 | ||
26. | MADRAZO Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
27. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
28. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
29. | PICHON Laurent | FDJ | 00:14 | ||
30. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:14 | ||
31. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 00:14 | ||
32. | MEIER Christian | ORICA-BikeExchange | 00:16 | ||
33. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
34. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
35. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:20 | ||
36. | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | 00:20 | ||
37. | MORENO Javier | Movistar Team | 00:20 | ||
38. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 00:24 | ||
39. | HERRADA José | Movistar Team | 00:29 | ||
40. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:31 | ||
41. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:33 | ||
42. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
43. | POZZOVIVO Domenico | Ag2r La Mondiale | 00:34 | ||
44. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 00:35 | ||
45. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 00:35 | ||
46. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:37 | ||
47. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 00:38 | ||
48. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 00:38 | ||
49. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 00:40 | ||
50. | HENAO Sebastián | Team Sky | 00:40 | ||
51. | KNEES Christian | Team Sky | 00:44 | ||
52. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 00:50 | ||
53. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 00:51 | ||
54. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 00:53 | ||
55. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 00:54 | ||
56. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 01:03 | ||
57. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 01:03 | ||
58. | OSS Daniel | BMC Racing Team | 01:15 | ||
59. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 01:17 | ||
60. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 01:28 | ||
61. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 01:28 | ||
62. | TSATEVIČ Alexej | Team Katusha | 01:30 | ||
63. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 01:32 | ||
64. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:34 | ||
65. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 01:43 | ||
66. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 01:43 | ||
67. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 01:54 | ||
68. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:55 | ||
69. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 02:03 | ||
70. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 02:12 | ||
71. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 02:17 | ||
72. | MOSER Moreno | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:18 | ||
73. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 02:19 | ||
74. | GRETSCH Patrick | Ag2r La Mondiale | 02:24 | ||
75. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 02:29 | ||
76. | PINEAU Cédric | FDJ | 02:46 | ||
77. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:52 | ||
78. | HOWSON Damien | ORICA-BikeExchange | 02:52 | ||
79. | SOLA Manuel | Burgos-BH | 03:24 | ||
80. | MARANGONI Alan | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:30 | ||
81. | HAGA Chad | Team Giant - Alpecin | 03:32 | ||
82. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 03:55 | ||
83. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 04:03 | ||
84. | SKJÖSTAD Sindre | Team Giant - Alpecin | 04:16 | ||
85. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 04:17 | ||
86. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 04:18 | ||
87. | LE BON Johan | FDJ | 04:22 | ||
88. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 04:28 | ||
89. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 04:34 | ||
90. | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | 04:35 | ||
91. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 04:37 | ||
92. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 04:41 | ||
93. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 05:06 | ||
94. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 05:10 | ||
95. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 05:11 | ||
96. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 05:38 | ||
97. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 05:47 | ||
98. | CHAVANEL Sébastien | FDJ | 06:17 | ||
99. | HOOGERLAND Johnny | Roompot - Oranje Peloton | 06:29 | ||
100. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 07:51 | ||
101. | MERINO Igor | Burgos-BH | 07:58 | ||
102. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 08:06 | ||
103. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 08:20 | ||
104. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini | 08:26 | ||
105. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 08:27 | ||
106. | SCHULTZ Nick | ORICA-BikeExchange | 08:41 | ||
107. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 09:49 | ||
108. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | 10:56 | ||
109. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 10:57 | ||
110. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 11:03 | ||
111. | McCARTHY Jay | Tinkoff | 11:03 | ||
112. | LÓPEZ Daniel | Burgos-BH | 11:06 | ||
113. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 11:10 | ||
114. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 11:15 | ||
115. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 11:21 | ||
116. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 12:05 | ||
117. | DOWSETT Alex | Movistar Team | 12:09 | ||
118. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 12:12 | ||
119. | EBSEN John | One Pro Cycling | 12:22 | ||
120. | IRIZAR Julen | Euskadi Basque Country - Murias | 12:29 | ||
121. | FOURNIER Marc | FDJ | 12:29 | ||
122. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 12:41 | ||
123. | GOGL Michael | Tinkoff | 12:52 | ||
124. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 13:04 | ||
125. | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | 13:04 | ||
126. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 13:08 | ||
127. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 13:11 | ||
128. | MALACARNE Davide | Astana Pro Team | 13:12 | ||
129. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 13:28 | ||
130. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 13:33 | ||
131. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 13:39 | ||
132. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 14:10 | ||
133. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 14:18 | ||
134. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 14:30 | ||
135. | BERLATO Giacomo | Nippo - Vini Fantini | 14:39 | ||
136. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 14:40 | ||
137. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 14:57 | ||
138. | YAMAMOTO Genki | Nippo - Vini Fantini | 15:16 | ||
139. | VAUGRENARD Benoit | FDJ | 15:23 | ||
140. | ISAJČEV Vladimir | Team Katusha | 15:24 | ||
141. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 15:39 | ||
142. | ZANDIO Xabier | Team Sky | 15:39 | ||
143. | LIZARRALDE Eneko | Euskadi Basque Country - Murias | 15:48 | ||
144. | BLYTHE Adam | Tinkoff | 15:48 | ||
145. | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | 16:47 | ||
146. | RIBLON Christophe | Ag2r La Mondiale | 16:57 | ||
147. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 17:18 | ||
148. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 17:54 | ||
149. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 18:35 | ||
150. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 20:52 |
Video záverečných kilometrov |
profil etapy (© vueltaburgos.com) |
5. | 6.8. | Caleruega > Lagunas de Neila | 163 km | Pardilla |
Kráľovská etapa pretekov mala určiť víťaza celých pretekov, rozhodujúci súboj sa uskutočnil na stúpaní Lagunas de Neila (7,8 km; 8,7 %), ktoré je tradičným vrcholom tohto podujatia. Záverečný kopec mal najtvrdšie úseky na posledných troch kilometroch, kde dosahoval sklony až 12 %. Na etapový a celkový triumf sa sústredili takí borci ako Contador, Simon Yates, Brambilla, Scarponi alebo Samuel Sánchez.
Trvalo pomerne dlho, kým sa vytvorila vedúca skupina, nakoniec sa dopredu dostali Restrepo (Kaťuša), Pineau (FDJ), Berlato (Nippo-Vini Fantini), Fraile (Dimension Data), Honig (Roompot) a Salas (Burgos). Utečenci nedostávali k dispozícii veľký náskok, pelotón im doprial maximálne tri minúty. V balíku pracoval tím Tinkoff pre Pistolera, ale značnú aktivitu predvádzal aj Etixx - Quick-Step, ktorý veril schopnostiam Gianlucu Brambillu. Potom svoju typickú jazdu na čele pelotónu ukazoval aj tím Sky, ktorých najlepšou možnosťou bol Sebastian Henao.
Pri prvom prejazde cez Alto del Collado mala vedúca skupina náskok už len 90 sekúnd, preto vyskúšal zaútočiť z balíka Loic Vliegen (BMC). Belgickému pretekárovi to nevyšlo, ale pekná akcia sa rozpútala na ďalšom kopci. Z utečencov zostal vpredu len Fraile a v pelotóne atakovali favoriti na celkový triumf Scarponi, Brambilla a pridal sa k nim aj Visconti. Táto pätica mala na vrchole tohto stúpania náskok 30 sekúnd. V zjazde sa tento odstup ešte zvýšil vďaka skvelý zjazdárskym schopnostiam Gianlucu Brambillu.
Na začiatku predposledného stúpania mali Brambilla, Scarponi a Visconti náskok jednu minútu. Druhý výstup na Alto del Collado však zlikvidoval tento atak, postarali sa o to Sky, Tinkoff a Orica.
Na Lagunas de Neila to spomedzi favoritov vyskúšal ako prvý Brambilla, všetci ostatní čakali na tie najťažšie úseky. Päť kilometrov pred vrcholom už nefiguroval medzi najlepšími Sánchez. Za talianskym borcom zostali len Izagirre, Fernandez, Contador, Yates, Anton, Hermans, Pardilla a Kennaugh.
Potom predviedol vážnejší atak Sergio Brambilla, za ktorým nechcel z tejto skupiny nikto vyraziť, a jazdec tímu Caja Rural získal k dobru 30 sekúnd. V skupine prenasledovateľov boli najsilnejší Hermans a Contador, a práve španielsky jazdec vyrazil do útoku 500 metrov pred páskou.
Sergio Pardilla však udržal svoje vedenie až do cieľa, so stratou 17 sekúnd za ním prišiel Alberto Contador. Potom finišovali Ben Hermans a Simon Yates a medzi týmito borcami rozhodovali sekundy o celkovom víťazstve. To nakoniec vybojoval Alberto Contador, ktorý porazil Sergia Pardillu o jednu jedinú sekundu.
Na cieľovom stúpaní sme videli poriadnu drámu. Sergio Pardilla predviedol výborný výkon a okrem etapového víťazstva atakoval aj celkový triumf, ale na posledných 500 metroch parádne zrýchlil Alberto Contador, ktorý sa dostal na čelo poradia s minimálnym náskokom. Okrem toho aj tretiemu v poradí Benovi Hermansovi chýbala len jedna sekunda, aby ovládol toto podujatie. A bez šance nebol ani Simon Yates, ktorý len znásobil veľkú vyrovnanosť najsilnejších pretekárov.
Výsledky | ||||||||
1. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 4:13:34 | 20 | ||||
2. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 00:17 | 10 | ||||
3. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:22 | 5 | ||||
4. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:24 | |||||
5. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 00:31 | |||||
6. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:34 | |||||
7. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:43 | |||||
8. | POZZOVIVO Domenico | Ag2r La Mondiale | 01:00 | |||||
9. | BRAMBILLA Gianluca | Etixx - Quick-Step | 01:03 | |||||
10. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 01:16 |
49. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 14:09 | ||
116. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 25:25 |
11. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 01:36 | ||
12. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 01:36 | ||
13. | DE LA CRUZ David | Etixx - Quick-Step | 01:39 | ||
14. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 01:44 | ||
15. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 01:49 | ||
16. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 01:57 | ||
17. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 02:04 | ||
18. | SÁNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 02:25 | ||
19. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 02:35 | ||
20. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 02:51 | ||
21. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 03:02 | ||
22. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:07 | ||
23. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:39 | ||
24. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 03:42 | ||
25. | MORENO Javier | Movistar Team | 03:42 | ||
26. | HERRADA José | Movistar Team | 03:42 | ||
27. | BEVIN Patrick | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:42 | ||
28. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 04:00 | ||
29. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 04:03 | ||
30. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 04:11 | ||
31. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 04:22 | ||
32. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 04:55 | ||
33. | MADRAZO Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 04:55 | ||
34. | BOSWELL Ian | Team Sky | 05:18 | ||
35. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 05:42 | ||
36. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 06:25 | ||
37. | SCARPONI Michele | Astana Pro Team | 06:25 | ||
38. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 07:27 | ||
39. | HOWSON Damien | ORICA-BikeExchange | 07:33 | ||
40. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 07:50 | ||
41. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 08:14 | ||
42. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 08:27 | ||
43. | MERINO Igor | Burgos-BH | 09:56 | ||
44. | PINEAU Cédric | FDJ | 10:09 | ||
45. | LOPEZ David | Team Sky | 10:50 | ||
46. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 11:12 | ||
47. | SCHULTZ Nick | ORICA-BikeExchange | 13:19 | ||
48. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 14:09 | ||
49. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 14:09 | ||
50. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 14:09 | ||
51. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 14:09 | ||
52. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 14:09 | ||
53. | TSATEVIČ Alexej | Team Katusha | 14:09 | ||
54. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 14:09 | ||
55. | SKJÖSTAD Sindre | Team Giant - Alpecin | 14:09 | ||
56. | HENAO Sebastián | Team Sky | 14:09 | ||
57. | GRETSCH Patrick | Ag2r La Mondiale | 14:09 | ||
58. | MEERSMAN Gianni | Etixx - Quick-Step | 14:09 | ||
59. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 14:09 | ||
60. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 14:09 | ||
61. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 14:09 | ||
62. | VERONA Carlos | ORICA-BikeExchange | 14:09 | ||
63. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 14:09 | ||
64. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 14:09 | ||
65. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini | 14:09 | ||
66. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 14:09 | ||
67. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 14:09 | ||
68. | HAGA Chad | Team Giant - Alpecin | 14:09 | ||
69. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 14:09 | ||
70. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 14:09 | ||
71. | SOLA Manuel | Burgos-BH | 14:09 | ||
72. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 14:09 | ||
73. | MOSER Moreno | Cannondale-Drapac Pro Team | 14:09 | ||
74. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 14:09 | ||
75. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 14:09 | ||
76. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 14:09 | ||
77. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 14:35 | ||
78. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 14:35 | ||
79. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 14:35 | ||
80. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 14:39 | ||
81. | BERLATO Giacomo | Nippo - Vini Fantini | 14:53 | ||
82. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 15:28 | ||
83. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 15:46 | ||
84. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 15:46 | ||
85. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 16:06 | ||
86. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 16:30 | ||
87. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 17:13 | ||
88. | KNEES Christian | Team Sky | 17:13 | ||
89. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 17:40 | ||
90. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 17:40 | ||
91. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 17:40 | ||
92. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 17:40 | ||
93. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 17:40 | ||
94. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 17:40 | ||
95. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 20:12 | ||
96. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 20:37 | ||
97. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 20:37 | ||
98. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 21:21 | ||
99. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 21:21 | ||
100. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 22:16 | ||
101. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 25:25 | ||
102. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 25:25 | ||
103. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 25:25 | ||
104. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 25:25 | ||
105. | MARANGONI Alan | Cannondale-Drapac Pro Team | 25:25 | ||
106. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 25:25 | ||
107. | ISAJČEV Vladimir | Team Katusha | 25:25 | ||
108. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | 25:25 | ||
109. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 25:25 | ||
110. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 25:25 | ||
111. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 25:25 | ||
112. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 25:25 | ||
113. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 25:25 | ||
114. | LÓPEZ Daniel | Burgos-BH | 25:25 | ||
115. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 25:25 | ||
116. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 25:25 | ||
117. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 25:25 | ||
118. | LE BON Johan | FDJ | 25:25 | ||
119. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 25:25 | ||
120. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 25:25 | ||
121. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 25:25 | ||
122. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 25:25 | ||
123. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 25:25 | ||
124. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 25:25 | ||
125. | HOOGERLAND Johnny | Roompot - Oranje Peloton | 25:25 | ||
126. | LIZARRALDE Eneko | Euskadi Basque Country - Murias | 25:25 | ||
127. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 25:25 | ||
128. | IRIZAR Julen | Euskadi Basque Country - Murias | 25:25 | ||
129. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 25:49 | ||
130. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 26:06 | ||
131. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 26:06 | ||
132. | OSS Daniel | BMC Racing Team | 26:06 | ||
DNF | BLYTHE Adam | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | BOUET Maxime | Etixx - Quick-Step | odstúpil | ||
DNF | CAPECCHI Eros | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | CHAVANEL Sébastien | FDJ | odstúpil | ||
DNF | DOWSETT Alex | Movistar Team | odstúpil | ||
DNF | EBSEN John | One Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | FOURNIER Marc | FDJ | odstúpil | ||
DNF | GOGL Michael | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | MALACARNE Davide | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | McCARTHY Jay | Tinkoff | odstúpil | ||
DNF | MEIER Christian | ORICA-BikeExchange | odstúpil | ||
DNF | OVEČKIN Artem | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | PICHON Laurent | FDJ | odstúpil | ||
DNF | RIBLON Christophe | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | VANOTTI Alessandro | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | VAUGRENARD Benoit | FDJ | odstúpil | ||
DNF | YAMAMOTO Genki | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | ZANDIO Xabier | Team Sky | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | CONTADOR Alberto | Tinkoff | 15:50:50 | 200 | ||||
2. | HERMANS Ben | BMC Racing Team | 00:01 | 150 | ||||
3. | PARDILLA Sergio | Caja Rural - Seguros RGA | 00:01 | 125 | ||||
4. | YATES Simon | ORICA-BikeExchange | 00:04 | 100 | ||||
5. | KENNAUGH Peter | Team Sky | 00:11 | 85 | ||||
6. | FERNÁNDEZ Rubén | Movistar Team | 00:16 | 70 | ||||
7. | BRAMBILLA Gianluca | Etixx - Quick-Step | 00:36 | 60 | ||||
8. | MAMYKIN Matvey | Team Katusha | 00:57 | 50 | ||||
9. | ANTON Igor | Dimension Data for Qhubeka | 01:04 | 40 | ||||
10. | POZZOVIVO Domenico | Ag2r La Mondiale | 01:04 | 35 |
45. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 13:48 | ||
97. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 26:58 |
11. | IZAGIRRE Gorka | Movistar Team | 01:09 | 30 | |
12. | DE LA CRUZ David | Etixx - Quick-Step | 01:12 | 25 | |
13. | CATALDO Dario | Astana Pro Team | 01:14 | 20 | |
14. | ROSON Jaime | Caja Rural - Seguros RGA | 01:48 | 15 | |
15. | KUDUS Merhawi | Dimension Data for Qhubeka | 01:54 | 10 | |
16. | SÁNCHEZ Samuel | BMC Racing Team | 02:04 | 5 | |
17. | ITURRIA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 02:07 | 5 | |
18. | VISCONTI Giovanni | Movistar Team | 02:09 | 5 | |
19. | LIETAER Eliot | Topsport Vlaanderen - Baloise | 02:41 | 5 | |
20. | VILLELLA Davide | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:10 | 5 | |
21. | BEVIN Patrick | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:25 | 5 | |
22. | MORENO Javier | Movistar Team | 03:32 | 5 | |
23. | HERRADA José | Movistar Team | 03:41 | 5 | |
24. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:46 | 5 | |
25. | BILBAO Pello | Caja Rural - Seguros RGA | 03:55 | 5 | |
26. | ROJAS José Joaquín | Movistar Team | 04:28 | 5 | |
27. | MADRAZO Ángel | Caja Rural - Seguros RGA | 04:39 | 5 | |
28. | BIDARD François | Ag2r La Mondiale | 04:43 | 5 | |
29. | TROFIMOV Jurij | Tinkoff | 04:49 | 5 | |
30. | BOSWELL Ian | Team Sky | 04:55 | 5 | |
31. | MAS Lluís Guillermo | Caja Rural - Seguros RGA | 05:07 | 3 | |
32. | ELISSONDE Kenny | FDJ | 05:26 | 3 | |
33. | ARANBURU Alex | Euskadi Basque Country - Murias | 05:31 | 3 | |
34. | TUSVELD Martijn | Team Giant - Alpecin | 05:42 | 3 | |
35. | SCARPONI Michele | Astana Pro Team | 05:55 | 3 | |
36. | SERRY Pieter | Etixx - Quick-Step | 05:58 | 3 | |
37. | TXURRUKA Amets | ORICA-BikeExchange | 08:48 | 3 | |
38. | ARROYO David | Caja Rural - Seguros RGA | 09:25 | 3 | |
39. | HOWSON Damien | ORICA-BikeExchange | 09:55 | 3 | |
40. | LOPEZ David | Team Sky | 10:27 | 3 | |
41. | SALAS Ibai | Burgos-BH | 11:00 | ||
42. | PINEAU Cédric | FDJ | 12:25 | ||
43. | MEERSMAN Gianni | Etixx - Quick-Step | 13:39 | ||
44. | GRUZDEV Dmitrij | Astana Pro Team | 13:39 | ||
45. | VELITS Peter | BMC Racing Team | 13:48 | ||
46. | VERONA Carlos | ORICA-BikeExchange | 13:49 | ||
47. | MACHADO Tiago | Team Katusha | 13:50 | ||
48. | BARBERO Carlos | Caja Rural - Seguros RGA | 13:53 | ||
49. | DE TIER Floris | Topsport Vlaanderen - Baloise | 13:59 | ||
50. | DOMAGALSKI Karol | One Pro Cycling | 14:14 | ||
51. | HENAO Sebastián | Team Sky | 14:19 | ||
52. | VLIEGEN Loic | BMC Racing Team | 14:32 | ||
53. | FRAILE Omar | Dimension Data for Qhubeka | 14:59 | ||
54. | TSATEVIČ Alexej | Team Katusha | 15:09 | ||
55. | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 15:11 | ||
56. | SBARAGLI Kristian | Dimension Data for Qhubeka | 15:22 | ||
57. | JAUREGUI Quentin | Ag2r La Mondiale | 15:32 | ||
58. | HAAS Nathan | Dimension Data for Qhubeka | 15:33 | ||
59. | ZEPUNTKE Ruben | Cannondale-Drapac Pro Team | 15:34 | ||
60. | MOSER Moreno | Cannondale-Drapac Pro Team | 15:57 | ||
61. | GRETSCH Patrick | Ag2r La Mondiale | 16:03 | ||
62. | FRÖHLINGER Johannes | Team Giant - Alpecin | 16:08 | ||
63. | SOLA Manuel | Burgos-BH | 17:03 | ||
64. | PUCCIO Salvatore | Team Sky | 17:07 | ||
65. | HAGA Chad | Team Giant - Alpecin | 17:11 | ||
66. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 17:17 | ||
67. | MERINO Igor | Burgos-BH | 17:24 | ||
68. | KNEES Christian | Team Sky | 17:27 | ||
69. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 17:48 | ||
70. | SKJÖSTAD Sindre | Team Giant - Alpecin | 17:55 | ||
71. | RESTREPO Jhonatan | Team Katusha | 17:56 | ||
72. | COLLI Daniele | Nippo - Vini Fantini | 18:49 | ||
73. | VON HOFF Steele | One Pro Cycling | 20:54 | ||
74. | DOCKER Mitchell | ORICA-BikeExchange | 21:05 | ||
75. | SCHULTZ Nick | ORICA-BikeExchange | 21:30 | ||
76. | HERNÁNDEZ Jesús | Tinkoff | 21:30 | ||
77. | LAGUTIN Sergej | Team Katusha | 21:38 | ||
78. | KOBAYASHI Marino | Nippo - Vini Fantini | 22:05 | ||
79. | WEENING Pieter | Roompot - Oranje Peloton | 22:14 | ||
80. | LADAGNOUS Matthieu | FDJ | 22:16 | ||
81. | MINARD Sébastien | Ag2r La Mondiale | 22:21 | ||
82. | CARTHY Hugh | Caja Rural - Seguros RGA | 22:57 | ||
83. | VAN POPPEL Danny | Team Sky | 24:59 | ||
84. | MEZGEC Luka | ORICA-BikeExchange | 25:05 | ||
85. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 25:15 | ||
86. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 25:20 | ||
87. | LAMPAERT Yves | Etixx - Quick-Step | 25:33 | ||
88. | ASSELMAN Jesper | Roompot - Oranje Peloton | 25:37 | ||
89. | SUTHERLAND Rory | Movistar Team | 25:39 | ||
90. | DRUCKER Jean-Pierre | BMC Racing Team | 25:42 | ||
91. | WAEYTENS Zico | Team Giant - Alpecin | 25:45 | ||
92. | WIPPERT Wouter | Cannondale-Drapac Pro Team | 26:20 | ||
93. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 26:38 | ||
94. | DEL PINO Jesus | Burgos-BH | 26:43 | ||
95. | CUBERO Jorge | Burgos-BH | 26:47 | ||
96. | OSS Daniel | BMC Racing Team | 26:51 | ||
97. | VELITS Martin | Etixx - Quick-Step | 26:58 | ||
98. | HOEKSTRA Jochem | Team Giant - Alpecin | 27:07 | ||
99. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 27:47 | ||
100. | VENTER Jacobus | Dimension Data for Qhubeka | 28:23 | ||
101. | MARANGONI Alan | Cannondale-Drapac Pro Team | 28:25 | ||
102. | ESTEVEZ Imanol | Euskadi Basque Country - Murias | 28:27 | ||
103. | VAN EMPEL Etienne | Roompot - Oranje Peloton | 28:55 | ||
104. | BERLATO Giacomo | Nippo - Vini Fantini | 29:02 | ||
105. | VOROBJEV Anton | Team Katusha | 29:09 | ||
106. | VAN RENSBURG Jacques | Dimension Data for Qhubeka | 29:13 | ||
107. | LE BON Johan | FDJ | 29:17 | ||
108. | VAN LERBERGHE Bert | Topsport Vlaanderen - Baloise | 29:32 | ||
109. | BAGDONAS Gediminas | Ag2r La Mondiale | 29:36 | ||
110. | HONIG Reinier | Roompot - Oranje Peloton | 29:48 | ||
111. | TORRES Pablo | Burgos-BH | 30:42 | ||
112. | BIZKARRA Mikel | Euskadi Basque Country - Murias | 30:57 | ||
113. | VAN GESTEL Dries | Topsport Vlaanderen - Baloise | 31:03 | ||
114. | HOOGERLAND Johnny | Roompot - Oranje Peloton | 31:24 | ||
115. | ROVNY Ivan | Tinkoff | 32:01 | ||
116. | GONZáLEZ Adrián | Euskadi Basque Country - Murias | 32:19 | ||
117. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 33:01 | ||
118. | FIRSANOV Sergej | Gazprom-RusVelo | 35:08 | ||
119. | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | 35:51 | ||
120. | LANDER Sebastian | One Pro Cycling | 35:52 | ||
121. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 35:58 | ||
122. | LÓPEZ Daniel | Burgos-BH | 36:01 | ||
123. | IRIZAR Julen | Euskadi Basque Country - Murias | 37:24 | ||
124. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 37:36 | ||
125. | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | 37:41 | ||
126. | BELKOV Maxim | Team Katusha | 38:06 | ||
127. | BARKER Yanto | One Pro Cycling | 39:05 | ||
128. | PAULINHO Sérgio | Tinkoff | 39:26 | ||
129. | DOUGALL Nick | Dimension Data for Qhubeka | 39:35 | ||
130. | ISAJČEV Vladimir | Team Katusha | 40:19 | ||
131. | LIZARRALDE Eneko | Euskadi Basque Country - Murias | 40:43 | ||
132. | FOMINIK Danil | Astana Pro Team | 42:49 |
profil etapy (© vueltaburgos.com) |
Postupne doplňovaná fotogaléria z pretekov (© Courtesy Vuelta a Burgos) |