Tour of Alberta 2016 (2.1), 1. - 5. septembra (606 km) - 4. ročník
1. | 1.9. | Lethbridge > Lethbridge | 109 km | Joyce | ||
2. | 2.9. | Kananaskis > Olds | 182 km | Putt | ||
3. | 3.9. | Rocky Mountain > Drayton Valley | 181 km | Huffman | ||
4. | 4.9. | Edmonton > Edmonton | 12,1 km | Mollema | ||
5. | 5.9. | Edmonton > Edmonton | 124 km | Mancebo |
Štartová listina |
1. | 1.9. | Lethbridge > Lethbridge | 109 km | Joyce |
Na kanadskom podujatí síce štartujú len dva WT celky, Trek-Segafredo a Cannondale-Drapac, ale každý rok je tu vysoká konkurencia a odohrajú sa tu kvalitné preteky. Hneď na začiatku bola pripravená krátka, ale dynamická etapa na 9-tich okruhoch v meste Lethbride, kde sa nachádzalo jedno strmé stúpanie.
Klasický únik statočných domácich borcov netrval dlho, pretože v treťom kole zavelili do útoku silné celky, a na čele sa usadila silná 25-členná skupina, kde sa nachádzal aj obhajca prvenstva Bauke Mollema a jeho pomocníci Frank Schleck a Peter Stetina. A práve Trek v spolupráci s UnitedHealthcare udržal tento únik na svete, pelotón nedokázal odraziť tento atak. Až do cieľa to síce vydržalo len jedenástim jazdcom, ale parádny náskok hneď v úvodnej etape si vybudoval Bauke Mollema, ktorý má k dobru dve minúty na svojich súperov.
Do nepríjemnej situácie sa dostal najmä tím Cannondale-Drapac, ktorého lídrom je Lawson Craddock, a americká zostav má pred sebou veľkú výzvu, aby pokorila silného Mollemu a motivovaný Trek-Segafredo. Vo vedúcej skupine finišoval aj Robin Carpenter, ktorý by mal byť najsilnejší z amerických jazdcov. Etapový triumf získal 22-ročný Colin Joyce, ktorý v tomto roku rozbieha svoju kariéru v tíme Axeon Hagen.
Výsledky | ||||||||
1. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 2:23:31 | 14 | ||||
2. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:00 | 3 | ||||
4. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 00:00 | |||||
5. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:00 | |||||
6. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 00:00 | |||||
7. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:00 | |||||
8. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:00 | |||||
9. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:00 | |||||
10. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:00 |
11. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:06 | ||
12. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 02:05 | ||
13. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:05 | ||
14. | NAUD Pierrick | Rally Cycling | 02:05 | ||
15. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 02:05 | ||
16. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:05 | ||
17. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 02:05 | ||
18. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 02:05 | ||
19. | COWAN Alexander | Kanada | 02:05 | ||
20. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 02:05 | ||
21. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:05 | ||
22. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:05 | ||
23. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 02:05 | ||
24. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:05 | ||
25. | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | 02:05 | ||
26. | PATE Danny | Rally Cycling | 02:05 | ||
27. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 02:05 | ||
28. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 02:05 | ||
29. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:05 | ||
30. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 02:05 | ||
31. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 02:05 | ||
32. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 02:05 | ||
33. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 02:05 | ||
34. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:05 | ||
35. | JAMIESON Adam | Kanada | 02:05 | ||
36. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:05 | ||
37. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:05 | ||
38. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 02:05 | ||
39. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:05 | ||
40. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:05 | ||
41. | WALSH Edward | Kanada | 02:05 | ||
42. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 02:05 | ||
43. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 02:05 | ||
44. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 02:05 | ||
45. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:05 | ||
46. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 02:05 | ||
47. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 02:05 | ||
48. | KLINE Shane | Rally Cycling | 02:05 | ||
49. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 02:05 | ||
50. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:05 | ||
51. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:05 | ||
52. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:05 | ||
53. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:05 | ||
54. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 02:05 | ||
55. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:05 | ||
56. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 02:05 | ||
57. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 02:05 | ||
58. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 02:05 | ||
59. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 02:05 | ||
60. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 02:05 | ||
61. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 02:05 | ||
62. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:05 | ||
63. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 02:05 | ||
64. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:05 | ||
65. | ELLIOTT William | Kanada | 02:05 | ||
66. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:05 | ||
67. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 02:05 | ||
68. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:05 | ||
69. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:05 | ||
70. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:05 | ||
71. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 02:05 | ||
72. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:05 | ||
73. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 02:05 | ||
74. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 02:05 | ||
75. | WINSTON David | Lupus Racing Team | 02:05 | ||
76. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 02:05 | ||
77. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 02:05 | ||
78. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:05 | ||
79. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 02:05 | ||
80. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 02:05 | ||
81. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 02:05 | ||
82. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 02:05 | ||
83. | CHEYNE Jordan | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:05 | ||
84. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:28 | ||
85. | FLAUTT Oliver | Lupus Racing Team | 03:47 | ||
86. | CARTIER Alexis | Kanada | 03:55 | ||
87. | SOLADAY Thomas | Rally Cycling | 04:17 | ||
88. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 05:16 | ||
89. | MILLER Barry | Lupus Racing Team | 05:16 | ||
90. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 05:19 | ||
91. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 06:00 | ||
92. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 06:01 | ||
93. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 06:01 | ||
94. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 06:01 | ||
95. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 06:01 | ||
96. | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | 08:33 | ||
97. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 08:33 | ||
98. | MCLEOD Garrett | H&R Block Pro Cycling | 11:02 | ||
DNF | IBRAHIM Al Ali | Skydive Dubai Pro Cycling Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 2:23:18 | 3 | ||||
2. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:07 | |||||
3. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:07 | |||||
4. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 00:13 | |||||
5. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:13 | |||||
6. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 00:13 | |||||
7. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:13 | |||||
8. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:13 | |||||
9. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:13 | |||||
10. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:13 |
11. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:19 | ||
12. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:14 | ||
13. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:16 | ||
14. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:17 | ||
15. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 02:18 | ||
16. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:18 | ||
17. | NAUD Pierrick | Rally Cycling | 02:18 | ||
18. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 02:18 | ||
19. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:18 | ||
20. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 02:18 | ||
21. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 02:18 | ||
22. | COWAN Alexander | Kanada | 02:18 | ||
23. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 02:18 | ||
24. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:18 | ||
25. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 02:18 | ||
26. | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | 02:18 | ||
27. | PATE Danny | Rally Cycling | 02:18 | ||
28. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 02:18 | ||
29. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 02:18 | ||
30. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:18 | ||
31. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 02:18 | ||
32. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 02:18 | ||
33. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 02:18 | ||
34. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 02:18 | ||
35. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:18 | ||
36. | JAMIESON Adam | Kanada | 02:18 | ||
37. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:18 | ||
38. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:18 | ||
39. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 02:18 | ||
40. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:18 | ||
41. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:18 | ||
42. | WALSH Edward | Kanada | 02:18 | ||
43. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 02:18 | ||
44. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 02:18 | ||
45. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 02:18 | ||
46. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 02:18 | ||
47. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 02:18 | ||
48. | KLINE Shane | Rally Cycling | 02:18 | ||
49. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 02:18 | ||
50. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:18 | ||
51. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:18 | ||
52. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:18 | ||
53. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:18 | ||
54. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 02:18 | ||
55. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:18 | ||
56. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 02:18 | ||
57. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 02:18 | ||
58. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 02:18 | ||
59. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 02:18 | ||
60. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 02:18 | ||
61. | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | 02:18 | ||
62. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:18 | ||
63. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 02:18 | ||
64. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:18 | ||
65. | ELLIOTT William | Kanada | 02:18 | ||
66. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:18 | ||
67. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 02:18 | ||
68. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:18 | ||
69. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:18 | ||
70. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:18 | ||
71. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 02:18 | ||
72. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:18 | ||
73. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 02:18 | ||
74. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 02:18 | ||
75. | WINSTON David | Lupus Racing Team | 02:18 | ||
76. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 02:18 | ||
77. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 02:18 | ||
78. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:18 | ||
79. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 02:18 | ||
80. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 02:18 | ||
81. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 02:18 | ||
82. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 02:18 | ||
83. | CHEYNE Jordan | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:18 | ||
84. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:41 | ||
85. | FLAUTT Oliver | Lupus Racing Team | 04:00 | ||
86. | CARTIER Alexis | Kanada | 04:08 | ||
87. | SOLADAY Thomas | Rally Cycling | 04:30 | ||
88. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 05:29 | ||
89. | MILLER Barry | Lupus Racing Team | 05:29 | ||
90. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 05:32 | ||
91. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 06:13 | ||
92. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 06:14 | ||
93. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 06:14 | ||
94. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 06:14 | ||
95. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 06:14 | ||
96. | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | 08:46 | ||
97. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 08:46 | ||
98. | MCLEOD Garrett | H&R Block Pro Cycling | 11:15 |
profil etapy (© tourofalberta.ca) |
2. | 2.9. | Kananaskis > Olds | 182 km | Putt |
Druhá etapa bola vhodná pre rýchlych borcov, ale v daždivých a chladných podmienkach vyhrali utečenci. Celý deň sa dokázali vpredu pohybovať Alexis Cartier (Canada) a Tanner Putt (Unitedhealthcare), ktorí za každých okolností prežili na čele pretekov. Obidvaja boli súčasťou úvodných pokusov o vytvorenie úniku, vpredu vydržali aj po najťažšom kopci, kde sa rozdelil balík na dve časti.
V jednom momente sa k nim pridala silná skupina cyklistov, v ktorej sa nachádzal aj vedúci muž poradia Colin Joyce, a keď pelotón zlikvidoval túto hrozbu, Cartier a Putt opäť vystrelili na čelo pretekov. Obidvaja tvrdo pracovali, aby im to vydržalo až do cieľa, a za svoju námahu boli odmenení. Tanner Putt vybojoval najväčšie víťazstvo v kariére a Alexis Cartier sa pri rozbehu kariéry zviditeľnil.
Za nimi sa ešte odohralo niekoľko atakov, ale všetky priniesli len kozmetické zmeny v poradí. Špurt balíka o piate miesto vyhral priebežný líder klasifikácie Colin Joyce, v hlavnej skupine prišlo do cieľa 50 jazdcov, vrátane najdôležitejších borcov, ktorí budú bojovať v klasifikácii.
Výsledky | ||||||||
1. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 4:06:46 | 14 | ||||
2. | CARTIER Alexis | Kanada | 00:02 | 5 | ||||
3. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 00:10 | 3 | ||||
4. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 00:13 | |||||
5. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 00:15 | |||||
6. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:15 |
7. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 00:17 | ||
8. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 00:17 | ||
9. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:17 | ||
10. | NAUD Pierrick | Rally Cycling | 00:17 | ||
11. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:17 | ||
12. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 00:17 | ||
13. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:17 | ||
14. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
15. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 00:17 | ||
16. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:17 | ||
17. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
18. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:17 | ||
19. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 00:17 | ||
20. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 00:17 | ||
21. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 00:17 | ||
22. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 00:17 | ||
23. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:17 | ||
24. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:17 | ||
25. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:17 | ||
26. | WALSH Edward | Kanada | 00:17 | ||
27. | PATE Danny | Rally Cycling | 00:17 | ||
28. | JAMIESON Adam | Kanada | 00:17 | ||
29. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:17 | ||
30. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:17 | ||
31. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 00:17 | ||
32. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:17 | ||
33. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:17 | ||
34. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:17 | ||
35. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
36. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:17 | ||
37. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:17 | ||
38. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
39. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:17 | ||
40. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 00:17 | ||
41. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:17 | ||
42. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 00:17 | ||
43. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 00:17 | ||
44. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:17 | ||
45. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 00:17 | ||
46. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 00:17 | ||
47. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 00:17 | ||
48. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 00:17 | ||
49. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:17 | ||
50. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:17 | ||
51. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:17 | ||
52. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 00:17 | ||
53. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:59 | ||
54. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 02:02 | ||
55. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 03:23 | ||
56. | KLINE Shane | Rally Cycling | 03:23 | ||
57. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 12:33 | ||
58. | ELLIOTT William | Kanada | 12:33 | ||
59. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 12:33 | ||
60. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 12:33 | ||
61. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 12:33 | ||
62. | COWAN Alexander | Kanada | 12:33 | ||
63. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 12:33 | ||
64. | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | 12:33 | ||
65. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 12:33 | ||
66. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 12:33 | ||
67. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 12:33 | ||
68. | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | 12:33 | ||
69. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 12:33 | ||
70. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 12:33 | ||
71. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 12:33 | ||
72. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 12:33 | ||
73. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 12:33 | ||
74. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 12:33 | ||
75. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 12:33 | ||
76. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 12:33 | ||
77. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 12:33 | ||
78. | MCLEOD Garrett | H&R Block Pro Cycling | 12:33 | ||
79. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 12:33 | ||
80. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 12:33 | ||
81. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 12:33 | ||
82. | DAVID Winston | Lupus Racing Team | 12:33 | ||
83. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 12:33 | ||
84. | FLAUTT Oliver | Lupus Racing Team | 12:33 | ||
85. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 12:33 | ||
86. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 12:33 | ||
87. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 12:33 | ||
88. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 12:33 | ||
89. | SOLADAY Thomas | Rally Cycling | 12:33 | ||
90. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 12:33 | ||
91. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 12:44 | ||
92. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 12:45 | ||
93. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 12:45 | ||
94. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 13:32 | ||
95. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 13:32 | ||
DNF | CHEYNE Jordan | Jelly Belly p/b Maxxis | odstúpil | ||
DNF | DEVOLDER Stijn | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | MILLER Barry | Lupus Racing Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 6:30:19 | 3 | ||||
2. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:07 | |||||
3. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:09 | |||||
4. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 00:11 | |||||
5. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:15 | |||||
6. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:15 |
7. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:15 | ||
8. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:15 | ||
9. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:15 | ||
10. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:21 | ||
11. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:50 | ||
12. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 02:09 | ||
13. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:16 | ||
14. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:18 | ||
15. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:19 | ||
16. | NAUD Pierrick | Rally Cycling | 02:20 | ||
17. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 02:20 | ||
18. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 02:20 | ||
19. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:20 | ||
20. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 02:20 | ||
21. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 02:20 | ||
22. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 02:20 | ||
23. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:20 | ||
24. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 02:20 | ||
25. | PATE Danny | Rally Cycling | 02:20 | ||
26. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 02:20 | ||
27. | JAMIESON Adam | Kanada | 02:20 | ||
28. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:20 | ||
29. | WALSH Edward | Kanada | 02:20 | ||
30. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 02:20 | ||
31. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 02:20 | ||
32. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:20 | ||
33. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 02:20 | ||
34. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:20 | ||
35. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 02:20 | ||
36. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 02:20 | ||
37. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:20 | ||
38. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 02:20 | ||
39. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:20 | ||
40. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 02:20 | ||
41. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:20 | ||
42. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:20 | ||
43. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:20 | ||
44. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 02:20 | ||
45. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 02:20 | ||
46. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:20 | ||
47. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 02:20 | ||
48. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:20 | ||
49. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 02:20 | ||
50. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 02:20 | ||
51. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:25 | ||
52. | CARTIER Alexis | Kanada | 03:48 | ||
53. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 05:24 | ||
54. | KLINE Shane | Rally Cycling | 05:26 | ||
55. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 07:16 | ||
56. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 08:48 | ||
57. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 12:43 | ||
58. | COWAN Alexander | Kanada | 14:36 | ||
59. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 14:36 | ||
60. | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | 14:36 | ||
61. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 14:36 | ||
62. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 14:36 | ||
63. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 14:36 | ||
64. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 14:36 | ||
65. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 14:36 | ||
66. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 14:36 | ||
67. | ELLIOTT William | Kanada | 14:36 | ||
68. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 14:36 | ||
69. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 14:36 | ||
70. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 14:36 | ||
71. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 14:36 | ||
72. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 14:36 | ||
73. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 14:36 | ||
74. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 14:36 | ||
75. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 14:36 | ||
76. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 14:36 | ||
77. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 14:36 | ||
78. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 14:36 | ||
79. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 14:36 | ||
80. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 14:36 | ||
81. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 14:36 | ||
82. | DAVID Winston | Lupus Racing Team | 14:36 | ||
83. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 14:36 | ||
84. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 14:48 | ||
85. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 15:35 | ||
86. | FLAUTT Oliver | Lupus Racing Team | 16:18 | ||
87. | SOLADAY Thomas | Rally Cycling | 16:48 | ||
88. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 18:01 | ||
89. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 18:31 | ||
90. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 18:32 | ||
91. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 18:32 | ||
92. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 18:32 | ||
93. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 19:31 | ||
94. | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | 21:04 | ||
95. | MCLEOD Garrett | H&R Block Pro Cycling | 23:33 |
profil etapy (© tourofalberta.ca) |
3. | 3.9. | Rocky Mountain > Drayton Valley | 181 km | Huffman |
O osude etapy rozhodli okruhy v cieľovom meste, kde sa nachádzal jeden krátky kopec. Dovtedy to bol súboj medzi útočiacimi borcami a pelotónom. V úniku sa nenachádzali jazdci nebezpeční pre klasifikáciu, preto Cannondale a Trek ich nemali záujem priviesť späť, ale postarali sa o to kontinentálne celky.
Preto sa na záverečných okruhoch rozohrala bitka aj medzi jazdcami na GC. Hneď v úvode to skúšal aj Bauke Mollema, ale holandský pretekár bol veľmi nebezpečný, aby jeho skupinu nechali odísť. Rozhodujúci atak predviedli Evan Huffman a Robin Carpenter, ktorí si dokázali až do cieľa udržať krehký náskok. Za nimi finišovali po útokoch Kris Dahl a Bauke Mollema, ale rozdiely medzi nimi, víťazmi a balíkom neboli príliš veľké, no vo vyrovnanom vývoji pretekov veľmi dôležité.
Na čele poradia sa objavil Evan Huffman, ktorý bol v úniku aj počas prvého dňa. Americký cyklista vybojoval najlepší výsledok v kariére a okrem toho dostal šancu presadiť sa v GC, pretože je veľmi dobrým časovkárom. To isté platí aj pre Robina Carpentera a obidvaja budú v nasledujúcej jazde proti chronometru tvrdo bojovať najmä proti Howesovi a Mollemovi.
Výsledky | ||||||||
1. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 4:04:05 | 14 | ||||
2. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:00 | 5 | ||||
3. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 00:04 | 3 | ||||
4. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:04 | |||||
5. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:07 | |||||
6. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 00:11 |
7. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:11 | ||
8. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:11 | ||
9. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 00:11 | ||
10. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:11 | ||
11. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 00:11 | ||
12. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:11 | ||
13. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:11 | ||
14. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 00:11 | ||
15. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 00:11 | ||
16. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:11 | ||
17. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 00:11 | ||
18. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 00:11 | ||
19. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:11 | ||
20. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:11 | ||
21. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 00:11 | ||
22. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 00:11 | ||
23. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:11 | ||
24. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:11 | ||
25. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:11 | ||
26. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:11 | ||
27. | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | 00:11 | ||
28. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 00:11 | ||
29. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:11 | ||
30. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 00:11 | ||
31. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 00:11 | ||
32. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:11 | ||
33. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:11 | ||
34. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 00:11 | ||
35. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 00:11 | ||
36. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 00:11 | ||
37. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 00:11 | ||
38. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 00:23 | ||
39. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 00:23 | ||
40. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 00:23 | ||
41. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:23 | ||
42. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:23 | ||
43. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 00:23 | ||
44. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:23 | ||
45. | PATE Danny | Rally Cycling | 00:23 | ||
46. | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | 00:23 | ||
47. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 00:28 | ||
48. | WALSH Edward | Kanada | 00:28 | ||
49. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 00:28 | ||
50. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 00:28 | ||
51. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 00:28 | ||
52. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 00:28 | ||
53. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:33 | ||
54. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:03 | ||
55. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 01:03 | ||
56. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 01:03 | ||
57. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 01:03 | ||
58. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:16 | ||
59. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 01:21 | ||
60. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 01:24 | ||
61. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:49 | ||
62. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 02:05 | ||
63. | JAMIESON Adam | Kanada | 02:05 | ||
64. | DAVID Winston | Lupus Racing Team | 02:05 | ||
65. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:06 | ||
66. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:06 | ||
67. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 02:21 | ||
68. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 02:21 | ||
69. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 02:21 | ||
70. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 02:53 | ||
71. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:09 | ||
72. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:09 | ||
73. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 03:14 | ||
74. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 03:14 | ||
75. | COWAN Alexander | Kanada | 03:14 | ||
76. | ELLIOTT William | Kanada | 03:14 | ||
77. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 03:14 | ||
78. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 03:14 | ||
79. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 05:44 | ||
80. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 06:04 | ||
81. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 06:04 | ||
82. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 06:08 | ||
83. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 06:12 | ||
84. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 07:07 | ||
85. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 09:12 | ||
86. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 09:12 | ||
87. | CARTIER Alexis | Kanada | 11:05 | ||
88. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 12:35 | ||
89. | KLINE Shane | Rally Cycling | 12:35 | ||
90. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 16:01 | ||
91. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 16:01 | ||
DNF | FLAUTT Oliver | Lupus Racing Team | odstúpil | ||
DNF | MCLEOD Garrett | H&R Block Pro Cycling | odstúpil | ||
DNF | NAUD Pierrick | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | SOLADAY Thomas | Rally Cycling | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 10:34:25 | 3 | ||||
2. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:02 | |||||
3. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 00:10 | |||||
4. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:17 | |||||
5. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:18 | |||||
6. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:21 |
7. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:22 | ||
8. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:25 | ||
9. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:25 | ||
10. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:31 | ||
11. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 02:16 | ||
12. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 02:19 | ||
13. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:28 | ||
14. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:28 | ||
15. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 02:30 | ||
16. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 02:30 | ||
17. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 02:30 | ||
18. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 02:30 | ||
19. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 02:30 | ||
20. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 02:30 | ||
21. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:30 | ||
22. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 02:30 | ||
23. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:30 | ||
24. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:30 | ||
25. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:30 | ||
26. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 02:30 | ||
27. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:30 | ||
28. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 02:30 | ||
29. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 02:30 | ||
30. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:38 | ||
31. | PATE Danny | Rally Cycling | 02:42 | ||
32. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 02:42 | ||
33. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 02:42 | ||
34. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:42 | ||
35. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:42 | ||
36. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 02:42 | ||
37. | WALSH Edward | Kanada | 02:47 | ||
38. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 02:47 | ||
39. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 02:47 | ||
40. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:52 | ||
41. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 03:18 | ||
42. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:35 | ||
43. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 03:40 | ||
44. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:58 | ||
45. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 04:08 | ||
46. | JAMIESON Adam | Kanada | 04:24 | ||
47. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:28 | ||
48. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:30 | ||
49. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 05:33 | ||
50. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 05:53 | ||
51. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 11:31 | ||
52. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 13:23 | ||
53. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 14:46 | ||
54. | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | 14:46 | ||
55. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 14:46 | ||
56. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 14:46 | ||
57. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 14:46 | ||
58. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 14:46 | ||
59. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 14:46 | ||
60. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 14:46 | ||
61. | CARTIER Alexis | Kanada | 14:53 | ||
62. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 15:03 | ||
63. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 15:03 | ||
64. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 15:38 | ||
65. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 15:38 | ||
66. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 15:38 | ||
67. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 16:11 | ||
68. | DAVID Winston | Lupus Racing Team | 16:40 | ||
69. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 16:56 | ||
70. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 17:44 | ||
71. | COWAN Alexander | Kanada | 17:49 | ||
72. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 17:49 | ||
73. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 17:49 | ||
74. | ELLIOTT William | Kanada | 17:49 | ||
75. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 17:49 | ||
76. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 17:59 | ||
77. | KLINE Shane | Rally Cycling | 18:00 | ||
78. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 18:27 | ||
79. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 18:54 | ||
80. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 20:19 | ||
81. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 20:35 | ||
82. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 20:39 | ||
83. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 20:39 | ||
84. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 20:52 | ||
85. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 20:52 | ||
86. | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | 21:26 | ||
87. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 24:12 | ||
88. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 26:37 | ||
89. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 27:10 | ||
90. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 28:43 | ||
91. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 30:35 |
profil etapy (© tourofalberta.ca) |
4. | 4.9. | Edmonton > Edmonton | 12,1 km | Mollema |
Jednou z najdôležitejších etáp na podujatí bola časovka jednotlivcov, ktorá nebola úplne rovinatá, pretože obsahovala pomerne náročný dvojkilometrový kopec. Etapový triumf ukoristil Bauke Mollema. Holandský jazdec sa po príchode do tímu Trek-Segafredo veľmi zlepšil v tejto disciplíne, a práve táto etapa mala byť jeho hlavným tromfom za obhajobou titulu.
Mollema svoju časť splnil, ale problémy mu robí domáci jazdec Robin Carpenter, ktorý obsadil v ITT tretie miesto, a v priebežnom poradí sa dostal pred holandského borca o jednu sekundu. Carpenter včera získal niekoľko sekúnd k dobru po útoku, ktoré sa mu aktuálne veľmi zišli. Pri tejto dvojici sa udržal aj ďalší včerajší hrdina Evan Huffman, preto v poslednej etape budeme svedkami tuhého súboja o každú sekundu medzi týmito pretekármi. Výhodu má Mollema, ktorá mi pri sebe silnú tímovú podporu.
Výsledky | ||||||||
1. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 14:44 | 14 | ||||
2. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:09 | 5 | ||||
3. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:16 | 3 | ||||
4. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 00:19 | |||||
5. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 00:24 | |||||
6. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:24 |
7. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:24 | ||
8. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 00:26 | ||
9. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:27 | ||
10. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:28 | ||
11. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 00:29 | ||
12. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:30 | ||
13. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:38 | ||
14. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 00:40 | ||
15. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 00:40 | ||
16. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 00:41 | ||
17. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 00:41 | ||
18. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 00:41 | ||
19. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 00:42 | ||
20. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 00:42 | ||
21. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:42 | ||
22. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:43 | ||
23. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 00:44 | ||
24. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 00:44 | ||
25. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 00:44 | ||
26. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:45 | ||
27. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:46 | ||
28. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 00:47 | ||
29. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 00:47 | ||
30. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:48 | ||
31. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:50 | ||
32. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:51 | ||
33. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:55 | ||
34. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:55 | ||
35. | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | 00:57 | ||
36. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 00:57 | ||
37. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:58 | ||
38. | COWAN Alexander | Kanada | 00:59 | ||
39. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 01:00 | ||
40. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:01 | ||
41. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:01 | ||
42. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 01:02 | ||
43. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 01:03 | ||
44. | JAMIESON Adam | Kanada | 01:05 | ||
45. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 01:06 | ||
46. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 01:06 | ||
47. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 01:06 | ||
48. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 01:08 | ||
49. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 01:12 | ||
50. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 01:15 | ||
51. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:16 | ||
52. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 01:17 | ||
53. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 01:17 | ||
54. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 01:19 | ||
55. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 01:20 | ||
56. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 01:21 | ||
57. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:22 | ||
58. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 01:22 | ||
59. | WALSH Edward | Kanada | 01:22 | ||
60. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 01:23 | ||
61. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 01:24 | ||
62. | CARTIER Alexis | Kanada | 01:27 | ||
63. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 01:30 | ||
64. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 01:30 | ||
65. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:30 | ||
66. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 01:37 | ||
67. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:41 | ||
68. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 01:44 | ||
69. | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | 01:46 | ||
70. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 01:50 | ||
71. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 01:54 | ||
72. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 01:56 | ||
73. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 01:57 | ||
74. | DAVID Winston | Lupus Racing Team | 02:01 | ||
75. | KLINE Shane | Rally Cycling | 02:02 | ||
76. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 02:05 | ||
77. | PATE Danny | Rally Cycling | 02:05 | ||
78. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 02:06 | ||
79. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 02:08 | ||
80. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:12 | ||
81. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:15 | ||
82. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 02:17 | ||
83. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 02:19 | ||
84. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 02:28 | ||
85. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 02:31 | ||
86. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 02:50 | ||
87. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 02:55 | ||
88. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 03:02 | ||
89. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 03:11 | ||
90. | ELLIOTT William | Kanada | 03:50 | ||
91. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 05:48 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 10:49:26 | 3 | ||||
2. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:01 | |||||
3. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 00:07 | |||||
4. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 00:22 | |||||
5. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:32 | |||||
6. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:35 |
7. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:52 | ||
8. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:53 | ||
9. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:01 | ||
10. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 01:03 | ||
11. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:22 | ||
12. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 02:25 | ||
13. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:35 | ||
14. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:37 | ||
15. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 02:43 | ||
16. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:43 | ||
17. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 02:55 | ||
18. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 02:55 | ||
19. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 02:57 | ||
20. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:57 | ||
21. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 02:57 | ||
22. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 03:00 | ||
23. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 03:12 | ||
24. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 03:13 | ||
25. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 03:13 | ||
26. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:16 | ||
27. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 03:19 | ||
28. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 03:25 | ||
29. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 03:27 | ||
30. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:36 | ||
31. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 03:40 | ||
32. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:43 | ||
33. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 03:47 | ||
34. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 03:49 | ||
35. | WALSH Edward | Kanada | 03:52 | ||
36. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:54 | ||
37. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 04:03 | ||
38. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 04:09 | ||
39. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 04:09 | ||
40. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 04:16 | ||
41. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 04:21 | ||
42. | PATE Danny | Rally Cycling | 04:30 | ||
43. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 04:57 | ||
44. | JAMIESON Adam | Kanada | 05:12 | ||
45. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:13 | ||
46. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 05:16 | ||
47. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 05:57 | ||
48. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:04 | ||
49. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:33 | ||
50. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 06:38 | ||
51. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 14:01 | ||
52. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 14:56 | ||
53. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 15:13 | ||
54. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 15:49 | ||
55. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 15:50 | ||
56. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 15:52 | ||
57. | CARTIER Alexis | Kanada | 16:03 | ||
58. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 16:11 | ||
59. | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | 16:15 | ||
60. | YOUNG Eric | Rally Cycling | 16:34 | ||
61. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 16:41 | ||
62. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 16:43 | ||
63. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 16:48 | ||
64. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 17:02 | ||
65. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 17:49 | ||
66. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 17:51 | ||
67. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 18:15 | ||
68. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 18:23 | ||
69. | DAVID Winston | Lupus Racing Team | 18:24 | ||
70. | COWAN Alexander | Kanada | 18:31 | ||
71. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 18:51 | ||
72. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 18:51 | ||
73. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 19:44 | ||
74. | KLINE Shane | Rally Cycling | 19:45 | ||
75. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 19:50 | ||
76. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 20:13 | ||
77. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 20:17 | ||
78. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 20:31 | ||
79. | BRITTON Rob | Rally Cycling | 21:02 | ||
80. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 21:04 | ||
81. | ELLIOTT William | Kanada | 21:22 | ||
82. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 21:39 | ||
83. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 21:48 | ||
84. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 21:58 | ||
85. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 22:05 | ||
86. | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | 22:06 | ||
87. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 26:01 | ||
88. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 27:37 | ||
89. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 27:59 | ||
90. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 29:29 | ||
91. | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | 33:14 |
profil etapy (© tourofalberta.ca) |
5. | 5.9. | Edmonton > Edmonton | 124 km | Mancebo |
Dynamická etapa na okruhoch v meste Edmonton nakoniec nepriniesla zmeny v celkovom poradí, Mollemovi sa nepodarilo zmazať sekundové manko na Robina Carpentera, hoci sa na trati nachádzalo dostatok bonusových sekúnd. Tie na rýchlostných prémiách uchmatli utečenci, medzi ktorými v závere vynikol Francisco Mancebo. Skúsený borec prežil na čele pretekov až do cieľa, v závere sa dokázal zbaviť aj jazdcov, ktorí sa k nemu pridali z pelotónu, a vo veku 40 rokov získal prvý triumf v ročníku.
Počas etapy kontrolovali utečencov celky Holowesko a Trek-Segafredo, veľké penzum práce odviedol najmä americký kontinentálny tím, ktorý si poradil nielen s vedúcou skupinou, ale dokázal aj ustrážiť krehký náskok Robina Carpentera. Jeho súperi nenašli priestor, aby ohrozili jeho pozíciu, preto si môže vychutnávať parádny úspech. V tomto roku dokázal vyhrať etapu aj na Okolo Utahu.
Bauke Mollema nedokázal obhájiť prvenstvo, ale v itinerári chýbali skutočné kopce, kde by mohol ukázať svoju kvalitu oproti konkurencii. Víťazstvo v časovke a pomerne aktívny jazdecký štýl v predchádzajúcich etapách potvrdzujú, že je pripravený na blížiace sa kanadské jednorazovky. Spoločnosť na pódiu im robí Evan Huffman, nielen pre neho, ale aj pre jeho zamestnávateľa je to veľký úspech.
Výsledky | ||||||||
1. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 2:46:01 | 14 | ||||
2. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:04 | 5 | ||||
3. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 00:04 | 3 | ||||
4. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 00:04 | |||||
5. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:04 | |||||
6. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 00:04 | |||||
7. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:04 | |||||
8. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 00:04 | |||||
9. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:04 | |||||
10. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 00:04 |
11. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 00:04 | ||
12. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 00:04 | ||
13. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 00:04 | ||
14. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:04 | ||
15. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:04 | ||
16. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:04 | ||
17. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 00:04 | ||
18. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:04 | ||
19. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:04 | ||
20. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 00:04 | ||
21. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 00:04 | ||
22. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 00:04 | ||
23. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 00:04 | ||
24. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:04 | ||
25. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 00:04 | ||
26. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:04 | ||
27. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 00:04 | ||
28. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:04 | ||
29. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:04 | ||
30. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 00:04 | ||
31. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:04 | ||
32. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:04 | ||
33. | WALSH Edward | Kanada | 00:04 | ||
34. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 00:04 | ||
35. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:04 | ||
36. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 00:04 | ||
37. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:04 | ||
38. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 00:04 | ||
39. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 00:04 | ||
40. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:04 | ||
41. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 00:04 | ||
42. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 00:04 | ||
43. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 00:13 | ||
44. | JAMIESON Adam | Kanada | 00:17 | ||
45. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:30 | ||
46. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:33 | ||
47. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:37 | ||
48. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 00:38 | ||
49. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 00:38 | ||
50. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 00:38 | ||
51. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 00:38 | ||
52. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 00:38 | ||
53. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 00:04 | ||
54. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 01:09 | ||
55. | COWAN Alexander | Kanada | 00:04 | ||
56. | DAVID Winston | Lupus Racing Team | 02:12 | ||
57. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:26 | ||
58. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 02:28 | ||
59. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 00:04 | ||
60. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 03:44 | ||
61. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 04:00 | ||
62. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 04:00 | ||
63. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 04:00 | ||
64. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 04:00 | ||
65. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 04:00 | ||
66. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 04:00 | ||
67. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 04:00 | ||
68. | PATE Danny | Rally Cycling | 04:00 | ||
69. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 04:00 | ||
70. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 04:11 | ||
71. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 05:45 | ||
72. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 06:34 | ||
73. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 06:34 | ||
74. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 06:34 | ||
75. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 07:30 | ||
76. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 07:30 | ||
77. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 07:30 | ||
78. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 07:30 | ||
79. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 07:30 | ||
80. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 07:30 | ||
81. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 07:30 | ||
82. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 07:30 | ||
83. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 07:30 | ||
DNF | ANTHONY Jesse | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | BRITTON Rob | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | CARTIER Alexis | Kanada | odstúpil | ||
DNF | ELLIOTT William | Kanada | odstúpil | ||
DNF | GALARRETA David | Amore & Vita - Selle SMP | odstúpil | ||
DNF | KLINE Shane | Rally Cycling | odstúpil | ||
DNF | MURPHY Evan | Lupus Racing Team | odstúpil | ||
DNF | YOUNG Eric | Rally Cycling | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | CARPENTER Robin | Holowesko-Citadel Racing Team | 13:35:31 | 125 | ||||
2. | MOLLEMA Bauke | Trek - Segafredo | 00:01 | 85 | ||||
3. | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 00:07 | 70 | ||||
4. | JOYCE Colin | Axeon Hagens Berman | 00:18 | 60 | ||||
5. | CATAFORD Alexander | Silber Pro Cycling | 00:32 | 50 | ||||
6. | EATON Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 00:35 | 40 | ||||
7. | ELLSAY Nigel | Silber Pro Cycling | 00:52 | 35 | ||||
8. | DUCHESNE Antoine | Kanada | 00:53 | 30 | ||||
9. | HOWES Alex | Cannondale-Drapac Pro Team | 01:01 | 25 | ||||
10. | MORTON Angus | Jelly Belly p/b Maxxis | 01:03 | 20 |
11. | WILLIAMS Tyler | Axeon Hagens Berman | 02:21 | 15 | |
12. | FLAKSIS Andzs | Holowesko-Citadel Racing Team | 02:22 | 10 | |
13. | SKJERPING Kristoffer | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:29 | 5 | |
14. | DAHL Kris | Silber Pro Cycling | 02:43 | 5 | |
15. | BURKE Jack | H&R Block Pro Cycling | 02:55 | 5 | |
16. | SCHLECK Fränk | Trek - Segafredo | 02:55 | 3 | |
17. | SKUJINŠ Toms | Cannondale-Drapac Pro Team | 02:56 | 3 | |
18. | RAST Gregory | Trek - Segafredo | 02:57 | 3 | |
19. | DUNBAR Edward | Axeon Hagens Berman | 02:57 | 3 | |
20. | ZAMPARELLA Marco | Amore & Vita - Selle SMP | 03:09 | 3 | |
21. | LEWIS Joe | Holowesko-Citadel Racing Team | 03:11 | 3 | |
22. | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 03:12 | 3 | |
23. | HORNER Chris | Lupus Racing Team | 03:13 | 3 | |
24. | MURPHY John | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 03:16 | 3 | |
25. | PERRY Ben | Silber Pro Cycling | 03:25 | 3 | |
26. | YOUNG Chad | Axeon Hagens Berman | 03:27 | ||
27. | KOREN Kristijan | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:36 | ||
28. | WOODS Michael | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:43 | ||
29. | O' DONNELL Philip | Axeon Hagens Berman | 03:47 | ||
30. | WALSH Edward | Kanada | 03:52 | ||
31. | CARDOSO André | Cannondale-Drapac Pro Team | 03:54 | ||
32. | OIEN Justin | Axeon Hagens Berman | 04:03 | ||
33. | COTÉ BOUVETTE Felix | H&R Block Pro Cycling | 04:21 | ||
34. | PINTO Edgar | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 04:24 | ||
35. | BUSCHE Matthew | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 04:42 | ||
36. | MCCABE Travis | Holowesko-Citadel Racing Team | 05:10 | ||
37. | JAMIESON Adam | Kanada | 05:25 | ||
38. | JONES Chris | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 05:42 | ||
39. | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:33 | ||
40. | SUMMERHILL Daniel | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 06:37 | ||
41. | SAMUEL Travis | H&R Block Pro Cycling | 06:38 | ||
42. | BRENNAN Mac | Holowesko-Citadel Racing Team | 06:39 | ||
43. | PRENDERGAST Christopher | H&R Block Pro Cycling | 07:36 | ||
44. | ALLEGAERT Piet | Trek - Segafredo | 07:49 | ||
45. | PATE Danny | Rally Cycling | 08:26 | ||
46. | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko-Citadel Racing Team | 10:39 | ||
47. | MCKNIGHT Bailey | H&R Block Pro Cycling | 11:15 | ||
48. | BERRY Joshua | Jelly Belly p/b Maxxis | 11:35 | ||
49. | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 12:23 | ||
50. | STETINA Peter | Trek - Segafredo | 13:22 | ||
51. | BROWN Jonathan | Axeon Hagens Berman | 14:56 | ||
52. | HALILAJ Redi | Amore & Vita - Selle SMP | 15:13 | ||
53. | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 15:49 | ||
54. | DROUIN David | Silber Pro Cycling | 15:50 | ||
55. | SANTAROMITA Ivan | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 15:52 | ||
56. | GAIMON Phillip | Cannondale-Drapac Pro Team | 16:11 | ||
57. | MASBOURIAN Nicolas | Silber Pro Cycling | 17:57 | ||
58. | COWAN Alexander | Kanada | 18:31 | ||
59. | RATHE Jacob | Jelly Belly p/b Maxxis | 19:03 | ||
60. | FICARA Pierpaolo | Amore & Vita - Selle SMP | 19:25 | ||
61. | CELANO Danilo | Amore & Vita - Selle SMP | 20:24 | ||
62. | PELEGRí Óscar | Amore & Vita - Selle SMP | 20:31 | ||
63. | DAVID Winston | Lupus Racing Team | 20:32 | ||
64. | WOLFE Ben | Jelly Belly p/b Maxxis | 20:39 | ||
65. | GAUTHIER Simon Pierre | Kanada | 20:44 | ||
66. | CRADDOCK Lawson | Cannondale-Drapac Pro Team | 21:04 | ||
67. | BEYER Chad | Lupus Racing Team | 21:45 | ||
68. | HESJEDAL Ryder | Trek - Segafredo | 21:58 | ||
69. | CLARK Oscar | Holowesko-Citadel Racing Team | 22:19 | ||
70. | CAMPIGLI Nicola | Amore & Vita - Selle SMP | 22:32 | ||
71. | MARTINS Uri | Amore & Vita - Selle SMP | 22:39 | ||
72. | JEANNES Matthieu | Lupus Racing Team | 23:13 | ||
73. | SHELDON Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 23:32 | ||
74. | KEOUGH Luke | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 23:40 | ||
75. | DAL-CIN Matteo | Silber Pro Cycling | 24:09 | ||
76. | LEWIS Bryan | Lupus Racing Team | 25:21 | ||
77. | RUPNIK Jure | H&R Block Pro Cycling | 27:29 | ||
78. | BRYON Miguel | Holowesko-Citadel Racing Team | 27:43 | ||
79. | DISERA Peter | H&R Block Pro Cycling | 27:59 | ||
80. | SOUCY Marc-antoine | Kanada | 29:05 | ||
81. | MANCEBO Francisco | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 29:15 | ||
82. | ARREDONDO Julián | Trek - Segafredo | 33:27 | ||
83. | PALINI Andrea | Skydive Dubai Pro Cycling Team | 35:03 |
profil etapy (© tourofalberta.ca) |