Brussels Cycling Classic 2016 (1.HC), sobota 3. septembra (96. ročník)
so | 3.9. | Brusel > Brusel | 199 km | Boonen |
Štartová listina |
Perfektná druhá polovica sezóny pre Toma Boonena pokračuje. Po víťazstve na pretekoch Okolo Valónska a na prestížnej RideLondon Classic si podmanil aj klasiku v Bruseli kategórie HC. V špurte zdolal troch zvučných šprintérov Démareho, Bouhanniho a Modola, o čosi kvalitnejšiu osádku ako v Londýne.
Boonen, ktorý pred štartom prezradil, že ukončí kariéru na budúci rok po Paríž-Roubaix na pretekoch Scheldeprijs, zaznamenal už 46. víťazstvo pre Etixx v aktuálnej sezóne.
Tom Boonen s tretím triumfom v sezóne (© Etixx - Quick-Step / Tim de Waele) |
Výsledky | ||||||||
1. | BOONEN Tom | Etixx - Quick-Step | 4:35:10 | 200 | ||||
2. | DÉMARE Arnaud | FDJ | 00:00 | 150 | ||||
3. | BOUHANNI Nacer | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 125 | ||||
4. | MODOLO Sacha | Lampre - Merida | 00:00 | 100 | ||||
5. | DUPONT Timothy | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | 85 | ||||
6. | VANSPEYBROUCK Pieter | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | 70 | ||||
7. | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal | 00:00 | 60 | ||||
8. | DEHAES Kenny | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | 50 | ||||
9. | JANS Roy | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | 40 | ||||
10. | ISTA Kevyn | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | 35 |
11. | DUMOULIN Samuel | Ag2r La Mondiale | 00:00 | 30 | |
12. | STALLAERT Joeri | Cibel - Cebon | 00:00 | 25 | |
13. | GUARDINI Andrea | Astana Pro Team | 00:00 | 20 | |
14. | PATERSKI Maciej | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | 15 | |
15. | BELLETTI Manuel | Wilier - Southeast | 00:00 | 10 | |
16. | MAIKIN Roman | Gazprom-RusVelo | 00:00 | 5 | |
17. | TRONET Steven | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | 5 | |
18. | SISKEVICIUS Evaldas | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | 5 | |
19. | BENNETT Sam | Bora-Argon 18 | 00:00 | 5 | |
20. | WEGMANN Fabian | Stölting Service Group | 00:00 | 5 | |
21. | CAPIOT Amaury | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | 5 | |
22. | DE BONDT Dries | Verandas Willems Cycling Team | 00:00 | 5 | |
23. | BOECKMANS Kris | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | |
24. | MOHORIČ Matej | Lampre - Merida | 00:00 | 5 | |
25. | NAESEN Lawrence | Cibel - Cebon | 00:00 | 5 | |
26. | BOLE Grega | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | 5 | |
27. | LIGTHART Pim | Lotto Soudal | 00:00 | 5 | |
28. | FILOSI Iuri | Nippo - Vini Fantini | 00:00 | 5 | |
29. | KÄMNA Lennard | Stölting Service Group | 00:00 | 5 | |
30. | MAES Nikolas | Etixx - Quick-Step | 00:00 | 5 | |
31. | PICHOT Alexandre | Direct Energie | 00:00 | 3 | |
32. | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo | 00:00 | 3 | |
33. | FEDI Andrea | Wilier - Southeast | 00:00 | 3 | |
34. | EL FARES Julien | Delko Marseille Provence KTM | 00:00 | 3 | |
35. | BERTAZZO Liam | Wilier - Southeast | 00:00 | 3 | |
36. | GASTAUER Ben | Ag2r La Mondiale | 00:00 | 3 | |
37. | BOUDAT Thomas | Direct Energie | 00:00 | 3 | |
38. | SIMON Julien | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | 3 | |
39. | DE WINTER Ludwig | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | 3 | |
40. | SARREAU Marc | FDJ | 00:00 | 3 | |
41. | KREDER Michel | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
42. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
43. | OFFREDO Yoann | FDJ | 00:00 | ||
44. | MATYSIAK Bartłomiej | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
45. | VOSS Paul | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
46. | VAN GOETHEM Brian | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
47. | KIENDYS Tomasz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
48. | VAN KEIRSBULCK Guillaume | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
49. | GARCIA CORTINA Ivan | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
50. | POZZATO Filippo | Wilier - Southeast | 00:00 | ||
51. | KACZMAREK Jakub | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
52. | VANENDERT Jelle | Lotto Soudal | 00:00 | ||
53. | WARNIER Antoine | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
54. | DIELEMAN Michiel | Cibel - Cebon | 00:00 | ||
55. | PINEAU Cédric | FDJ | 00:00 | ||
56. | BIDEAU Jean Marc | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
57. | MARYCZ Jaroslaw | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
58. | SPRENGERS Thomas | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
59. | DECLERCQ Tim | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
60. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
61. | BÁRTA Jan | Bora-Argon 18 | 00:00 | ||
62. | VANDENBERGH Stijn | Etixx - Quick-Step | 00:00 | ||
63. | SOLOMENNIKOV Andrej | Gazprom-RusVelo | 00:00 | ||
64. | STEELS Stijn | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:00 | ||
65. | DERNIES Tom | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
66. | KREDER Raymond | Roompot - Oranje Peloton | 00:00 | ||
67. | MOUREY Francis | Fortuneo - Vital Concept | 00:00 | ||
68. | COSTA Rui | Lampre - Merida | 00:00 | ||
69. | PARDINI Olivier | Wallonie - Bruxelles | 00:00 | ||
70. | BAUGNIES Jerome | Wanty - Groupe Gobert | 00:18 | ||
71. | NAPOLITANO Danilo | Wanty - Groupe Gobert | 00:18 | ||
72. | TRENTIN Matteo | Etixx - Quick-Step | 00:18 | ||
73. | DUQUENNOY Jimmy | Wallonie - Bruxelles | 00:18 | ||
74. | VAN HECKE Preben | Topsport Vlaanderen - Baloise | 00:18 | ||
75. | SOUPE Geoffrey | Cofidis, Solutions Crédits | 00:18 | ||
76. | KONOVALOVAS Ignatas | FDJ | 00:18 | ||
77. | KITTEL Marcel | Etixx - Quick-Step | 00:18 | ||
78. | SCHILLINGER Andreas | Bora-Argon 18 | 00:42 | ||
79. | MARTINELLI Davide | Etixx - Quick-Step | 00:42 | ||
80. | ANDRIATO Rafael | Wilier - Southeast | 00:42 | ||
81. | GRIVKO Andrej | Astana Pro Team | 00:42 | ||
82. | TURGIS Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | 01:05 | ||
83. | LEMOINE Cyril | Cofidis, Solutions Crédits | 01:05 | ||
84. | STÜSSI Colin | Team Roth | 01:05 | ||
85. | SELLIER Simon | Direct Energie | 01:05 | ||
86. | DE VREESE Laurens | Astana Pro Team | 01:05 | ||
87. | KAMIŠEV Arman | Astana Pro Team | 01:42 | ||
88. | DUQUE Leonardo | Delko Marseille Provence KTM | 01:59 | ||
89. | KOLOBNEV Alexandr | Gazprom-RusVelo | 02:34 | ||
90. | KREDER Wesley | Roompot - Oranje Peloton | 02:34 | ||
91. | VEUCHELEN Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 02:34 | ||
92. | BUCHMANN Emanuel | Bora-Argon 18 | 02:34 | ||
93. | PALUTA Michal | CCC Sprandi Polkowice | 02:34 | ||
94. | GOUGEARD Alexis | Ag2r La Mondiale | 03:05 | ||
95. | DE JONGHE Kevin | Cibel - Cebon | 03:25 | ||
96. | BONNAMOUR Franck | Fortuneo - Vital Concept | 03:25 | ||
97. | GUILLEMOIS Romain | Direct Energie | 03:25 | ||
98. | TENBROCK Jonas | Stölting Service Group | 03:25 | ||
99. | VAN HOECKE Gijs | Topsport Vlaanderen - Baloise | 03:25 | ||
100. | BOUHANNI Rayane | Cofidis, Solutions Crédits | 03:25 | ||
101. | VAUBOURZEIX Thomas | Delko Marseille Provence KTM | 04:12 | ||
102. | CHEVALIER Olivier | Wallonie - Bruxelles | 04:12 | ||
103. | VAN MELSEN Kevin | Wanty - Groupe Gobert | 04:12 | ||
104. | ANTONINI Simone | Wanty - Groupe Gobert | 04:12 | ||
105. | MARCHAND Gianni | Cibel - Cebon | 04:12 | ||
106. | REUTTER Sven | Stölting Service Group | 04:12 | ||
107. | DENZ Nico | Ag2r La Mondiale | 04:12 | ||
108. | KOEP Thomas | Stölting Service Group | 04:12 | ||
109. | ERŠOV Artur | Gazprom-RusVelo | 04:12 | ||
110. | NIKOLAJEV Sergej | Gazprom-RusVelo | 04:12 | ||
111. | DE BIE Sean | Lotto Soudal | 04:12 | ||
112. | GOOLAERTS Michael | Lotto Soudal | 04:12 | ||
113. | HUPOND Thierry | Delko Marseille Provence KTM | 04:12 | ||
114. | HOELGAARD Daniel | FDJ | 04:12 | ||
115. | SHALUNOV Evgeny | Gazprom-RusVelo | 04:12 | ||
116. | LUTSENKO Alexej | Astana Pro Team | 04:12 | ||
117. | DELTOMBE Kevin | Lotto Soudal | 04:12 | ||
118. | ZILIOLI Gianfranco | Nippo - Vini Fantini | 04:12 | ||
119. | MARINI Nicolas | Nippo - Vini Fantini | 04:12 | ||
120. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 04:12 | ||
121. | GODOY Yonder | Wilier - Southeast | 04:12 | ||
122. | NERZ Dominik | Bora-Argon 18 | 04:12 | ||
123. | PÖSTLBERGER Lukas | Bora-Argon 18 | 04:12 | ||
124. | BALDO Nicolas | Team Roth | 04:12 | ||
125. | DHAENE Brecht | Verandas Willems Cycling Team | 04:12 | ||
126. | BOOM Lars | Astana Pro Team | 04:12 | ||
127. | DE VRIES Berden | Roompot - Oranje Peloton | 04:12 | ||
128. | GESBERT Elie | Fortuneo - Vital Concept | 04:12 | ||
129. | GRELLIER Fabien | Direct Energie | 04:12 | ||
130. | BONNET William | FDJ | 04:12 | ||
131. | BUSATO Matteo | Wilier - Southeast | 04:12 | ||
132. | VACCHER Andrea | Team Roth | 04:12 | ||
133. | CORDEEL Sander | Verandas Willems Cycling Team | 04:12 | ||
134. | GAILLARD Marlon | Direct Energie | 06:36 | ||
DNF | ARCHBOLD Shane | Bora-Argon 18 | odstúpil | ||
DNF | ARISTI Mikel | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | CALLEEUW Joeri | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | CAM Maxime | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | CECCHIN Alberto | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | CHAVANEL Sébastien | FDJ | odstúpil | ||
DNF | CIMOLAI Davide | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | CORNU Jeremy | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | D' URBANO Marco | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | DANIEL Maxime | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | FABRE Etienne | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | FENG Chun Kai | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | FERRARI Roberto | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | GAUDIN Damien | Ag2r La Mondiale | odstúpil | ||
DNF | GIRAUD Benjamin | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | GOOSSENS Kenny | Cibel - Cebon | odstúpil | ||
DNF | GROSU Eduard | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | KOHLER Martin | Team Roth | odstúpil | ||
DNF | KRUOPIS Aidis | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KUMP Marko | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | LAAS Martin | Delko Marseille Provence KTM | odstúpil | ||
DNF | LOOIJ Andre | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | MARECZKO Jakub | Wilier - Southeast | odstúpil | ||
DNF | MARKUS Barry | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | NIBALI Antonio | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | NORMAN HANSEN Lasse | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | PEREZ Anthony | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNF | PERICHON Pierre-Luc | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | QUAADE Rasmus | Stölting Service Group | odstúpil | ||
DNF | REYNAERTS Wim | Cibel - Cebon | odstúpil | ||
DNF | RICKAERT Jonas | Topsport Vlaanderen - Baloise | odstúpil | ||
DNF | ROELANDTS Jurgen | Lotto Soudal | odstúpil | ||
DNF | SEROV Alexander | Gazprom-RusVelo | odstúpil | ||
DNF | SLIK Ivar | Roompot - Oranje Peloton | odstúpil | ||
DNF | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | odstúpil | ||
DNF | THEVENOT Guillaume | Direct Energie | odstúpil | ||
DNF | TLEUBAJEV Ruslan | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | TROIA Oliviero | Lampre - Merida | odstúpil | ||
DNF | VALLéE Boris | Fortuneo - Vital Concept | odstúpil | ||
DNF | VAN BREUSSEGEM Elias | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | VAN ZUMMEREN Stef | Verandas Willems Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | VERRAES Benjamin | Cibel - Cebon | odstúpil | ||
DNF | WESTRA Lieuwe | Astana Pro Team | odstúpil | ||
DNF | YAMAMOTO Genki | Nippo - Vini Fantini | odstúpil | ||
DNF | ZORDAN Andrea | Team Roth | odstúpil |
Video záverečných kilometrov |
profil pretekov (© brusselscyclingclassic.be) |