so 16.9. zvlnena etapa ciel rovina Valtice > Valtice 162 km Korošec
 
profil pretekov organizátor nezverejnil, pôjde sa 13 kôl po zvlnenom okruhu
 
 
Tento rok sa prvý raz jednorazovky V4 termínovo úplne rozdelili a Česko s Poľskom si zorganizovali svoju časť až teraz na jeseň ako prípravu pred MS. Češi si vytvorili 12,5 kilometrový okruh v dedine Valtice a jej okolí neďaleko česko-slovensko-rakúskych hraníc. Bola to zvlnená trať na veľmi úzkych cestách, teda každá chyba sa trestala a mechanické vozidlá boli ďaleko vzadu.
 
Prvých desať kôl bolo tempo vysoké a neustále sa nastupovalo. Odchádzali rôzne skupinky. Zo Slovákov sa v nich objavili Mahďar, Malovec či Cully, no tri kolá pred cieľom už pretekárom došli sily a situácia sa upokojila. V pelotóne ostalo zhruba 60 ľudí, zo Slovákov už iba jazdci Dukly, a to všetci okrem Jozefa Palčáka. PROefekt a mix Interu a CyS Akadémie už, bohužiaľ, balili kufre.
 
V poslednom kole sa odpútala trojica, ktorá svoju výhodu udržala až na pásku. Zvíťail Slovinec Rok Korošec z Amplatzu-BMC. Porazil dvojicu Sylwester Janiszewski (Wibatech) - Josef Černý (Elkov - Author). Tesne za českým pretekárom sa prirútil do cieľa v zjazde Patrik Tybor. Líder nášho jediného kontinentálneho tímu, ktorý dnes oslavuje okrúhlu tridsiatku, získal dvadsať UCI bodov. Zvyšní štyria Dukláci prišli do cieľa v rôznych skupinách s malými stratami. Klasifikovaný bol aj Robert Malík z CK Příbram. Až neskôr sme sa dozvedeli, že sa na poslednú chvíľu štartovať rozhodol aj tím Firefly, ktorý vo štvorici Taragel, Strmiska, Szabó a Tužák rovnako ako ostatné klubové celky nemal v cieli ani jedného pretekára.
 
Pôvodne mal štartovať aj Marek Čanecký. V úvode tohto týždňa však mal virózu a na tréningu sa necítil dobre, takže sa rozhodol zdravie neriskovať a ostať doma. Tam cestujú aj ostatní dvaja účastníci MS Tybor s Cullym, ktorých zajtra nahradia mladíci Oros s Vlčákom, pretože naši kontinentálni borci letia do Bergenu už v stredu.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Maroša Kováča (DS Dukly)
"Dnes predviedli chalani dobrý výkon. Boli stále aktívni, skákali do skupín. Práve v najsľubnejšej sme mali Martina Mahďara, ktorý ale dostal defekt, takže to chvíľu nevyzeralo najlepšie, ale zišlo sa to a boli sme znova v hre. Patrik šiel opäť veľmi dobre, aj technicky. Poradil si so všetkými nástrahami strašne rozbitej trate. Potvrdil, že má pred MS formu. Ostatní, až na Jozefa, to skúšali v únikoch, ktoré nevyšli. Napriek aktivite nemali problém v pohode prísť do cieľa, takže aj z ich strany fajn.
Dnes sme v tomto "cyklokrose" ťažili aj z výborných 25-kových gúm, ostatné tímy mali ďaleko viac defektov. Popravde, dnes som ľutoval, že už nepretekám. Toto "Paríž-Roubaix" mi sedelo (smiech)."
 
 
Výsledky
1. KOROŠEC Rok Amplatz - BMC 4:27:25 40
2. JANISZEWSKI Sylwester Wibatech 7r Fuji 00:00 30
3. ČERNÝ Josef Elkov - Author Cycling Team 00:00 25
4. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 00:00 20
5. LEHKÝ Roman   00:03 15
6. CIESLIK Pawel Elkov - Author Cycling Team 00:03 10
21. MAHĎAR Martin Dukla Banská Bystrica 00:36  
28. MALÍK Robert CK Příbram Fany Gastro 00:53  
34. MALOVEC Ľuboš Dukla Banská Bystrica 00:57  
43. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 00:57  
51. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 01:02  
DNF KARAS Juraj PROefekt odstúpil  
DNF KOVÁČIK Vladimír PROefekt odstúpil  
DNF VALA Dušan PROefekt odstúpil  
DNF SZASZ Adam PROefekt odstúpil  
DNF PALČÁK Jozef Dukla Banská Bystrica odstúpil  
DNF PERSON Tomáš CyS - Akadémia Petra Sagana odstúpil  
DNF VOJTEK Miloš CyS - Akadémia Petra Sagana odstúpil  
DNF HLOŽA Michal CyS - Akadémia Petra Sagana odstúpil  
DNF TUŽÁK Pavol Firefly odstúpil  
DNF SZABÓ Miklos Firefly odstúpil  
DNF STRMISKA Andrej Firefly odstúpil  
DNF TARAGEL Filip Firefly odstúpil  
DNF ŠMÝKAL Martin Inter Bratislava odstúpil  
DNF VANČO Jakub Inter Bratislava odstúpil  
DNF VANČO Filip Inter Bratislava odstúpil  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Zostavy slovenských tímov:
Dukla Banská Bystrica (DS Maroš Kováč): Patrik Tybor, Martin Mahďar, Martin Haring, Jozef Palčák, Ľuboš Malovec, Ján Andrej Cully;
PROefekt team (DS Peter Szász): Juraj Karas, Adam Szász, Dušan Vala, Vladimír Kováčik;
Cyklistický tím Firefly (DS Michal Kunic): Filip Taragel, Andrej Strmiska, Miklos Szabó, Pavol Tužák;
Karpatsko-fatranský región (DS Matej Vyšňa): Michal Hloža, Tomáš Person, Miloš Vojtek (3x CyS Akadémia), Filip Vančo, Jakub Vančo, Martin Šmýkal (3x Inter BA).
Nastúpil aj Robert Malík za CK Příbram.