Okolo Maďarska 2018 (2.1), 14. - 19. augusta (864 km)
P | 14.8. | Siofok > Siofok | 3,5 km | Schelling | ||
1. | 15.8. | Balatonnalmadi > Keszthely | 154 km | Belletti | ||
2. | 16.8. | Velence > Szekesfehervar | 190 km | Moschetti | ||
3. | 17.8. | Cegled > Hajduszoboszlo | 206 km | Brataščuk | ||
4. | 18.8. | Karcag > Miškolc | 182 km | Höller | ||
5. | 19.8. | Kazincbarcika > Kazincbarc. | 128 km | Höller |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | Dukla Banská Bystrica |
Dukla Banská Bystrica na týchto pretekoch (DS: Martin Fraňo) | ||||||
P | 14.8. | Siofok > Siofok | 3,5 km | Schelling |
profil etapy, 7 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Podobne ako vlani a predvlani, aj tento ročník pretekov Okolo Maďarska začal krátkym, len tri a pol kilometrovým prológom. Po minuloročnom pokuse, kedy pretekári išli prakticky po rovine bez zákrut, organizátori pripravili pre cyklistov technicky náročnejšiu trasu. V meste Siofok sa nakoniec z víťazstva tešil Patrick Schelling z celku Team Vorarlberg Santic, ktorý si tak pripísal prvé profesionálne víťazstvo v kariére.
Patrick Schelling (© Photo: Tdh.hu) |
Švajčiarskemu cyklistovi dnes zahrali do kariet aj poveternostné podmienky. Prvých dvadsať pretekárov totiž išlo po suchej trati a v slabom vetre. Potom však začalo silno fúkať a onedlho aj husto pršať. Veľké množstvo pretekárov dokonca spadlo, padali aj na štartovej rampe. Práve počasie popravilo ambície kvalitnejších časovkárov. Napríklad Mateusz Taciak z CCC Sprandi Polkowice stratil na víťaza až 48 sekúnd.
Na poveternostné podmienky doplatili aj pretekári Dukly Banská Bystrica. Po suchej trati šli len Martin Vlčák a Samuel Oros, ten v cieli obsadil 21. miesto. No už Oros zápasil so silným vetrom. Spomenúť treba ešte výkon Juraja Bellana, ktorý aj napriek zlému počasiu dokázal atakovať najlepšiu tridsiatku. Jeho výkon bol tretím najlepším z tých, ktorým pršalo. Dobre si viedli aj ostatní, veď všetci okrem Martina Mahďara skončili v prvej polovici výsledkovej listiny.
Výsledky | ||||||||
1. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 04:32 | 14 | ||||
2. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:01 | 5 | ||||
3. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:01 | 3 | ||||
4. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:02 | |||||
5. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:04 | |||||
6. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:05 |
21. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:18 | ||
28. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:24 | ||
30. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:24 | ||
42. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:31 | ||
53. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:35 | ||
59. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
63. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:39 | ||
107. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:51 |
7. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:06 | ||
8. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 00:06 | ||
9. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 00:07 | ||
10. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:09 | ||
11. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:09 | ||
12. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 00:10 | ||
13. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:10 | ||
14. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:12 | ||
15. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 00:14 | ||
16. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
17. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:16 | ||
18. | KALABA Dusan | Srbsko | 00:16 | ||
19. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 00:17 | ||
20. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:17 | ||
21. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:18 | ||
22. | LOKI Bence | Kobanya Cycling Team | 00:19 | ||
23. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 00:19 | ||
24. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 00:20 | ||
25. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:21 | ||
26. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:22 | ||
27. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 00:23 | ||
28. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:24 | ||
29. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 00:24 | ||
30. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:24 | ||
31. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 00:24 | ||
32. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 00:25 | ||
33. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:26 | ||
34. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 00:27 | ||
35. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 00:28 | ||
36. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 00:28 | ||
37. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 00:28 | ||
38. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:29 | ||
39. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:30 | ||
40. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 00:31 | ||
41. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 00:31 | ||
42. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:31 | ||
43. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 00:31 | ||
44. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 00:31 | ||
45. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:32 | ||
46. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 00:32 | ||
47. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 00:33 | ||
48. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 00:33 | ||
49. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 00:33 | ||
50. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:34 | ||
51. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 00:34 | ||
52. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:35 | ||
53. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:35 | ||
54. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 00:35 | ||
55. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 00:36 | ||
56. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:37 | ||
57. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 00:37 | ||
58. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:37 | ||
59. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
60. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 00:38 | ||
61. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:38 | ||
62. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:38 | ||
63. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:39 | ||
64. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 00:39 | ||
65. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:40 | ||
66. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:40 | ||
67. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 00:40 | ||
68. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:40 | ||
69. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:41 | ||
70. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 00:41 | ||
71. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:41 | ||
72. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 00:41 | ||
73. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 00:41 | ||
74. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:42 | ||
75. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 00:43 | ||
76. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 00:43 | ||
77. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 00:43 | ||
78. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 00:43 | ||
79. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 00:43 | ||
80. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 00:44 | ||
81. | PAPAI Adam | Maďarsko | 00:44 | ||
82. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 00:44 | ||
83. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 00:44 | ||
84. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 00:44 | ||
85. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 00:44 | ||
86. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 00:45 | ||
87. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 00:45 | ||
88. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 00:45 | ||
89. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 00:45 | ||
90. | MINKO Roland | Maďarsko | 00:45 | ||
91. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 00:46 | ||
92. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:46 | ||
93. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 00:46 | ||
94. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 00:46 | ||
95. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 00:47 | ||
96. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 00:47 | ||
97. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 00:47 | ||
98. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 00:48 | ||
99. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:48 | ||
100. | PALYI Csaba | Maďarsko | 00:48 | ||
101. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 00:48 | ||
102. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 00:48 | ||
103. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 00:48 | ||
104. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:49 | ||
105. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 00:49 | ||
106. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:50 | ||
107. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:51 | ||
108. | HORVATH Roland | Rumunsko | 00:51 | ||
109. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 00:51 | ||
110. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 00:52 | ||
111. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 00:54 | ||
112. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 00:54 | ||
113. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 00:56 | ||
114. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 00:59 | ||
115. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:59 | ||
116. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:59 | ||
117. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:59 | ||
118. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 00:59 | ||
119. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:59 | ||
120. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 01:02 | ||
121. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 01:02 | ||
122. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 01:05 | ||
123. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 01:07 | ||
124. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 01:08 | ||
125. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:09 | ||
126. | BALAZSI Lorant | Team Novak | 01:16 | ||
127. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 01:17 | ||
128. | LASZLO Peter | Team Novak | 01:28 | ||
129. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 01:50 |
1. | 15.8. | Balatonnalmadi > Keszthely | 154 km | Belletti |
profil etapy, 1439 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Po krátkom prológu na rovine sa museli cyklisti prenastaviť na úplne iný deň. V prvej etape totiž pretekári museli prejsť pár kopcov, no neboli to príliš ťažké stúpania. V stredu sa očakával hromadný dojazd, ale v prípade početného úniku však mohlo dôjsť k tomu, že o víťazstvo sa mohli pobiť práve jazdci vpredu a nie hlavný balík.
Do úplného čela ale silné tímy ako CCC Sprandi Polkowice a Androni Giocatolli - Sidermec nepustili veľa cyklistov. Celodenný únik tvorili len dvaja pretekári, a to Andras Szatmary z Pannon Cycling Team a Isaac Cantón z celku Polartec-Kometa. Maximálny náskok tejto dvojice bol tri minúty 71 kilometrov pred páskou.
Dobrou správou pre všetkých pretekárov bolo, že dnes sa umúdrili poveternostné podmienky. Po včerajšom daždivom dni si v stredu cyklisti užívali pekné slnečné počasie. Ani silný vietor im nestál v ceste, miestami panovalo doslova bezvetrie. V Maďarsku bol ideálny deň na pretekanie.
Na trase prvej etapy sa nachádzalo až osem prémií, päť vrchárskych a tri šprintérske. Na prvé štyri prišlo ešte vedúce duo spolu, no na tretej vrchárskej sa Cantón (Polartec-Kometa) odpútal od svojho celodenného spoločníka. Už na vrchu kopca Rezi, ktorý sa išiel trikrát, mal Španiel k dobru viac ako pol minúty. Domáci Szatmary (Pannon Cycling Team) sa v zjazde snažil dotiahnuť, ale nepodarilo sa mu to.
S blížiacim sa záverom začali diktovať tempo pelotónu opäť jazdci poľského celku. V ňom sa aj 50 kilometrov pred cieľom nachádzali všetci pretekári Dukly Banská Bystrica. Dvaja cyklisti zo slovenského kontinentálneho tímu však museli počas dňa riešiť technické nepríjemnosti. Martin Mahďar dostal defekt, Marek Čanecký mal problém s reťazou a musel chvíľu ísť na náhradnom bicykli. Po oprave sa však vrátil na svoj špeciál, no stratil pri tom veľké množstvo síl.
Pelotón neustále zrýchľoval. Andras Szatmary (Pannon Cycling Team) bol hlavným balíkom pohltený na méte 40 kilometrov pred cieľom. Druhý účastník celodenného úniku bojoval ako lev, ale neúspešne. Aj Isaac Cantón (Polartec-Kometa) sa musel zaradiť do hlavného balíka, no podarilo sa mu ešte raz ako prvému vyliezť na stúpanie Rezi.
Práve v nájazde do posledného z troch okruhov sme sledovali zmenu v čele pelotónu. Tam sa chvíľku vetrali domáci, no potom tam prišli pretekári z Androni Giocatolli - Sidermec, ktorí pracovali pre Manuela Bennettiho. Tomu v priebežnom poradí patrilo tretie miesto, no za lídrom strácal len jednu sekundu. Taliani cítili, že dnes by sa mohlo prezliekať a robili pre to všetko.
Už na poslednú šprintérsku prémiu prišiel pelotón poriadne preriedený. Tempo jazdcov Androni Giocatolli totiž veľké množstvo cyklistov nedokázalo akceptovať. Tí najlepší však stále boli v hre. O posledné body na šprintérskej prémii zviedli boj dvaja pretekári. Plný počet bodov nakoniec získal Patryk Stosz z CCC Sprandi Polkowice.
Na zvýšené tempo talianskeho celku doplatili aj Slováci. V hlavnom balíku už nebolo trio cyklistov Dukly Banskej Bystrice. Menovite z pelotónu vypadli Samuel Oros, Juraj Bellan a Martin Mahďar. Za hlavnou skupinou sa nachádzal tiež Miklós Szabó, Slovák reprezentujúci tím Pannon Cycling Team. Ostatní štyria jazdci Dukly však stále boli súčasťou pelotónu.
Posledné kilometre režírovali však jazdci Androni Giocatolli, ktorí stále išli doslova hranu. Z pelotónu, teda to, čo z neho zostalo, neustále odpadávali cyklisti. Nanešťastie vysoké tempo, ktoré Taliani nasadili, neustál ani jeden Slovák z Dukly. Patrik Tybor, Marek Čanecký, Ján Andrej Cully a Martin Vlčák už na méte 20 kilometrov pred páskou chýbali v čelnej skupine, kde sa nachádzalo len 40 pretekárov.
Veľké veci sa diali pri poslednom stúpaní do Rezi (2 km – 7 %), kde sa skúšalo odpútať pár cyklistov. Dokonca si skúsil nastúpiť aj líder Patrick Schelling z Team Vorarlberg Santic, no neúspešne. Minimálny náskok si vytvoril až Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice, ktorý vyhral poslednú vrchársku prémiu, no onedlho bol dobehnutý ďalšími šiestimi pretekármi. V čele tak bola sedmička, ktorá ale nechcela spolupracovať.
Pelotón v miernom zjazde vedúcu skupinu dobehol. V tomto okamihu bolo jasné, že v závere uvidíme hromadný dojazd, totiž plný počet pretekárov v hlavnom balíku mal tím CCC Sprandi Polkowice, ktorý išiel v posledných kilometroch veľmi vysoké tempo. Poliakom však v šprinte vypálil rybník Manuel Belletti z Androni Giocatolli - Sidermec, ktorý na páske zviedol tesný súboj s Matteom Moschettim z tímu Polartec-Kometa. Až tretí skončil Kamil Malecki z CCC Sprandi Polkowice.
TriumfManuela Bellettiho (© Photo: Tdh.hu) |
Líder talianskeho kontinentálneho tímu sa tak dočkal len druhého víťazstva v tejto sezóne a štrnásteho v profesionálnej kariére. Manuel Belletti sa zároveň obliekol do žltého dresu, takže splnil plán do absolútnej bodky. Dnešný držiteľ žltého trička, Patrick Schelling, síce prišiel do cieľa v rovnakom čase ako víťaz, no v prospech Bellettiho hovorili cieľové bonifikácie.
Prvá etapa nepriniesla veľa radosti do slovenského tábora. Miklós Szabó z Pannon Cycling Team odpadol z pelotónu veľmi skoro a v hlavnej skupine do cieľa neprišiel ani jeden jazdec Dukly Banskej Bystrice. Tí tak dnes nakupovali, aj keď Ján Andrej Cully predviedol sympatický pokus, keď sa sám snažil dotiahnuť do vedúcej skupiny, no proti nemu bola veľká sila.
Výsledky | ||||||||
1. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 3:36:18 | 14 | ||||
2. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:00 | 5 | ||||
3. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | 3 | ||||
4. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | |||||
5. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | |||||
6. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 |
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 05:16 | ||
54. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 06:34 | ||
69. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 06:34 | ||
81. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 06:34 | ||
97. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 09:17 | ||
105. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 09:17 | ||
108. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:17 | ||
117. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 11:33 |
7. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:00 | ||
8. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
9. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
10. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
11. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
12. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
13. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
14. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
15. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
16. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
17. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
18. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:00 | ||
19. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:00 | ||
20. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
21. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:00 | ||
22. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
23. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
24. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
25. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
26. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 00:00 | ||
27. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 00:12 | ||
28. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 00:12 | ||
29. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 00:26 | ||
30. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:28 | ||
31. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 00:54 | ||
32. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 00:57 | ||
33. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:59 | ||
34. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 01:12 | ||
35. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:12 | ||
36. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 02:27 | ||
37. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 02:27 | ||
38. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 02:33 | ||
39. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 02:33 | ||
40. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:33 | ||
41. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 05:00 | ||
42. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 05:00 | ||
43. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 05:16 | ||
44. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 06:34 | ||
45. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 06:34 | ||
46. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 06:34 | ||
47. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 06:34 | ||
48. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 06:34 | ||
49. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 06:34 | ||
50. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 06:34 | ||
51. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 06:34 | ||
52. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 06:34 | ||
53. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 06:34 | ||
54. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 06:34 | ||
55. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 06:34 | ||
56. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 06:34 | ||
57. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:34 | ||
58. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 06:34 | ||
59. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:34 | ||
60. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:34 | ||
61. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 06:34 | ||
62. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 06:34 | ||
63. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 06:34 | ||
64. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 06:34 | ||
65. | KALABA Dusan | Srbsko | 06:34 | ||
66. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 06:34 | ||
67. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 06:34 | ||
68. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 06:34 | ||
69. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 06:34 | ||
70. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 06:34 | ||
71. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:34 | ||
72. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 06:34 | ||
73. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 06:34 | ||
74. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 06:34 | ||
75. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:34 | ||
76. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 06:34 | ||
77. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 06:34 | ||
78. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 06:34 | ||
79. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 06:34 | ||
80. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 06:34 | ||
81. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 06:34 | ||
82. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 06:34 | ||
83. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 09:17 | ||
84. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 09:17 | ||
85. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 09:17 | ||
86. | MINKO Roland | Maďarsko | 09:17 | ||
87. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 09:17 | ||
88. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 09:17 | ||
89. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 09:17 | ||
90. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 09:17 | ||
91. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 09:17 | ||
92. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 09:17 | ||
93. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 09:17 | ||
94. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 09:17 | ||
95. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 09:17 | ||
96. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 09:17 | ||
97. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 09:17 | ||
98. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 09:17 | ||
99. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 09:17 | ||
100. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 09:17 | ||
101. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 09:17 | ||
102. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 09:17 | ||
103. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:17 | ||
104. | PALYI Csaba | Maďarsko | 09:17 | ||
105. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 09:17 | ||
106. | LASZLO Peter | Team Novak | 09:17 | ||
107. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 09:17 | ||
108. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:17 | ||
109. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 09:17 | ||
110. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 09:17 | ||
111. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 09:17 | ||
112. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 09:17 | ||
113. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 09:17 | ||
114. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 09:17 | ||
115. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 11:32 | ||
116. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 11:33 | ||
117. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 11:33 | ||
118. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 11:33 | ||
119. | PAPAI Adam | Maďarsko | 11:33 | ||
120. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 11:33 | ||
121. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 11:37 | ||
122. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 11:37 | ||
123. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 11:37 | ||
124. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 12:19 | ||
125. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 15:18 | ||
126. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 15:18 | ||
OTL | LOKI Bence | Kobanya Cycling Team | limit | ||
DNF | BALAZSI Lorant | Team Novak | odstúpil | ||
DNF | HORVATH Roland | Rumunsko | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 3:40:41 | 3 | ||||
2. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:09 | |||||
3. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:10 | |||||
4. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:11 | |||||
5. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:12 | |||||
6. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:12 |
42. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 06:00 | ||
51. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 07:07 | ||
56. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 07:14 | ||
59. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 07:20 | ||
85. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:44 | ||
89. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 09:50 | ||
108. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:17 | ||
117. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 12:21 |
7. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:13 | ||
8. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:15 | ||
9. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:20 | ||
10. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:25 | ||
11. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:26 | ||
12. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:31 | ||
13. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 00:34 | ||
14. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 00:37 | ||
15. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:38 | ||
16. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:38 | ||
17. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:43 | ||
18. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:46 | ||
19. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:47 | ||
20. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:49 | ||
21. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:49 | ||
22. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:50 | ||
23. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:51 | ||
24. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:57 | ||
25. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:59 | ||
26. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 01:00 | ||
27. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 01:08 | ||
28. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 01:09 | ||
29. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 01:10 | ||
30. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:18 | ||
31. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 01:20 | ||
32. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 01:42 | ||
33. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 01:48 | ||
34. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:56 | ||
35. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 02:00 | ||
36. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 03:04 | ||
37. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 03:09 | ||
38. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 03:13 | ||
39. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:23 | ||
40. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 03:36 | ||
41. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 05:54 | ||
42. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 06:00 | ||
43. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 06:11 | ||
44. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 06:49 | ||
45. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 06:52 | ||
46. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 06:55 | ||
47. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 06:57 | ||
48. | KALABA Dusan | Srbsko | 06:59 | ||
49. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 07:03 | ||
50. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:04 | ||
51. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 07:07 | ||
52. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:09 | ||
53. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 07:10 | ||
54. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 07:12 | ||
55. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 07:14 | ||
56. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 07:14 | ||
57. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 07:15 | ||
58. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 07:18 | ||
59. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 07:20 | ||
60. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:21 | ||
61. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 07:22 | ||
62. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 07:23 | ||
63. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 07:24 | ||
64. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 07:24 | ||
65. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 07:26 | ||
66. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 07:26 | ||
67. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 07:27 | ||
68. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 07:27 | ||
69. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 07:27 | ||
70. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 07:27 | ||
71. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 07:28 | ||
72. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 07:29 | ||
73. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:29 | ||
74. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 07:30 | ||
75. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 07:31 | ||
76. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 07:32 | ||
77. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 07:42 | ||
78. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 07:42 | ||
79. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 07:42 | ||
80. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 07:42 | ||
81. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:52 | ||
82. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 08:33 | ||
83. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 09:36 | ||
84. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 09:43 | ||
85. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:44 | ||
86. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 09:45 | ||
87. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 09:45 | ||
88. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 09:49 | ||
89. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 09:50 | ||
90. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 09:50 | ||
91. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 09:57 | ||
92. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 09:59 | ||
93. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 10:02 | ||
94. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 10:03 | ||
95. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 10:03 | ||
96. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 10:06 | ||
97. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 10:07 | ||
98. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 10:09 | ||
99. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 10:09 | ||
100. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 10:09 | ||
101. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 10:10 | ||
102. | MINKO Roland | Maďarsko | 10:11 | ||
103. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 10:12 | ||
104. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 10:13 | ||
105. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 10:13 | ||
106. | PALYI Csaba | Maďarsko | 10:14 | ||
107. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 10:15 | ||
108. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:17 | ||
109. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 10:18 | ||
110. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 10:25 | ||
111. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 10:28 | ||
112. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 10:33 | ||
113. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 10:43 | ||
114. | LASZLO Peter | Team Novak | 10:54 | ||
115. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 12:13 | ||
116. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 12:19 | ||
117. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 12:21 | ||
118. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 12:22 | ||
119. | PAPAI Adam | Maďarsko | 12:26 | ||
120. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 12:27 | ||
121. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 12:32 | ||
122. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 12:34 | ||
123. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 12:54 | ||
124. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 13:16 | ||
125. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 16:00 | ||
126. | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | 16:23 |
2. | 16.8. | Velence > Szekesfehervar | 190 km | Moschetti |
profil etapy, 1187 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
V druhej etape museli cyklisti prejsť presne 190 kilometrov. Podobne ako včera, aj dnes sa pretekári museli vyšplhať na pár kopcov, no nejednalo sa o drastické stúpania. Hlavne preto v závere dňa mali opäť prehovoriť šprintéri, ktorí včera zviedli zaujímavý súboj. Favoritom na víťazstvo tak bol znovu Manuele Belletti.
Svoje v bitke o etapový vavrín mohol povedať tiež celodenný únik. Ten sa tvoril veľmi dlho. Veď ešte 68 kilometrov po odmávaní etapy sme vpredu nesledovali žiadnu skupinku. V úvode sa totiž išlo veľmi rýchlo. Nakoniec sa však podarilo ujsť trom cyklistom. Dopredu sa dostali Michele Gazzara a Antonio Di Sante z celku Sangemini-MG.Kvis-Vega a Adne van Engelen z Bike Aid.
Táto trojica si rozhodujúci odstup vytvorila na druhej vrchárskej prémii. Až na vrchole Csákváru jazdci CCC Sprandi Polkowice, ktorí v prvej polovici dňa viedli pelotón, prestali ísť veľké tempo a umožnili tak skupine poodskočiť. Tá si v nasledujúcich minútach vytvorila až dvojminútový náskok. Následne sa Poliaci z čela porúčali, kde prevzali taktovku cyklisti Androni Giocattoli - Sidermec.
Pretekári Androni Giocattoli na čele balíka (© Photo: Tdh.hu) |
Do celodenného úniku sa snažili doskočiť tiež jazdci Dukly Banskej Bystrice. Veľkou aktivitou hýrili predovšetkým Martin Mahďar a Ján Andrej Cully, ale ani jednému z nich sa do čela dotiahnuť nepodarilo. Ostatným pretekárom slovenského tímu sa lepila smola na päty. Patrik Tybor dostal defekt, Juraj Bellan a Martin Vlčák spadli. Obaja si z pádu odniesli nepekné šrámy, no pokračovali ďalej. Vlčák dokonca musel vymeniť bicykel.
Trojčlenná skupinka to ale do cieľa nedotiahla. Už na méte 20 kilometrov pred koncom ju pohltil hlavný balík. Potom sa z neho snažilo odpútať pár jazdcov, takže sme sledovali nástupy. Veľmi nádejne vyzeral šesťčlenný atak, na ktorý ale dokázali zareagovať jazdci Androni Giocattoli, keďže sa tam dostal aj Pawel Bernas z CCC Sprandi Polkowice. Následne však zaútočil domáci János Pelikán z MyBike - Stevens, ktorý osamote bojoval takmer desať kilometrov. Ani on však nemal šancu vyhrať.
Proti bola tentokrát zostava CCC Sprandi Polkowice, ktorá v závere obsadila miesta v čele pelotónu a snažila sa niečo vymyslieť. Na poslednom kilometri to skúšal Mateusz Taciak, ktorý sa odtrhol v technickej časti, ale cieľová rovinka bola pre neho až príliš dlhá. O víťazovi etapy tak opäť rozhodoval šprint, v ktorom mal najviac síl Matteo Moschetti. Ten tak na cieľovej páske porazil Attilia Vivianiho a aj najrýchlejšieho muža zo včerajška. Manuele Bennetti v závere nemal žiadnu podporu a nakoniec skončil tretí. Udržal si však žlté tričko.
Triumf Mattea Moschettiho, ktorý už podpísal s Trekom (© Photo: Tdh.hu) |
Vo štvrtok si čiernym dňom prešli jazdci Dukly Banskej Bystrice. V rovnakom čase ako víťaz prišli do cieľa Marek Čanecký, Samuel Oros a Martin Mahďar. Ostatní niečo stratili. Patrik Tybor doplatil na defekt, ktorý dostal v najhoršom možnom momente. Potom sa snažil ešte vrátiť do pelotónu, ale v ňom sa už išlo poriadne rýchlo a nakoniec stratil 30 sekúnd. Do cieľa prišli aj pádom postihnutí Vlčák s Bellanom, ktorí nemali šancu vrátiť sa späť po výmene bicykla, resp. kolesa desať kilometrov pred cieľom.
Výsledky | ||||||||
1. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 4:14:07 | 14 | ||||
2. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | 5 | ||||
3. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 3 | ||||
4. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | |||||
5. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 00:00 | |||||
6. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 |
40. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
64. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
72. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
81. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:13 | ||
91. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:19 | ||
93. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:30 | ||
116. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 05:18 | ||
117. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:18 |
7. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
8. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
9. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
10. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
11. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
12. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
13. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 00:00 | ||
14. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
15. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
16. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 00:00 | ||
17. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:00 | ||
18. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 00:00 | ||
19. | KALABA Dusan | Srbsko | 00:00 | ||
20. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
21. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
22. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
23. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 00:00 | ||
24. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
25. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
26. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 00:04 | ||
27. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:04 | ||
28. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 00:04 | ||
29. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 00:04 | ||
30. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 00:04 | ||
31. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:04 | ||
32. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:04 | ||
33. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 00:04 | ||
34. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:04 | ||
35. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:04 | ||
36. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 00:04 | ||
37. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 00:04 | ||
38. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:04 | ||
39. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 00:04 | ||
40. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
41. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 00:04 | ||
42. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 00:04 | ||
43. | MINKO Roland | Maďarsko | 00:04 | ||
44. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 00:04 | ||
45. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:04 | ||
46. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 00:04 | ||
47. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 00:04 | ||
48. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 00:04 | ||
49. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:04 | ||
50. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 00:04 | ||
51. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 00:04 | ||
52. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:04 | ||
53. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 00:04 | ||
54. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:04 | ||
55. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:04 | ||
56. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 00:04 | ||
57. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:04 | ||
58. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 00:04 | ||
59. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:04 | ||
60. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 00:04 | ||
61. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:04 | ||
62. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:04 | ||
63. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 00:04 | ||
64. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
65. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:04 | ||
66. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:04 | ||
67. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 00:04 | ||
68. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 00:04 | ||
69. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:04 | ||
70. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 00:04 | ||
71. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 00:04 | ||
72. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:04 | ||
73. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 00:04 | ||
74. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 00:04 | ||
75. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:04 | ||
76. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:04 | ||
77. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 00:04 | ||
78. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 00:04 | ||
79. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:04 | ||
80. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 00:04 | ||
81. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:13 | ||
82. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 00:13 | ||
83. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 00:13 | ||
84. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 00:13 | ||
85. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 00:13 | ||
86. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 00:13 | ||
87. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 00:13 | ||
88. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:13 | ||
89. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 00:13 | ||
90. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:19 | ||
91. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:19 | ||
92. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 00:25 | ||
93. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:30 | ||
94. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:33 | ||
95. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:33 | ||
96. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 00:33 | ||
97. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 00:33 | ||
98. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 00:33 | ||
99. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 00:33 | ||
100. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 00:33 | ||
101. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 00:33 | ||
102. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 00:33 | ||
103. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 00:55 | ||
104. | LASZLO Peter | Team Novak | 00:58 | ||
105. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 01:01 | ||
106. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 01:19 | ||
107. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 01:22 | ||
108. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 01:22 | ||
109. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 01:50 | ||
110. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 02:44 | ||
111. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 02:53 | ||
112. | PALYI Csaba | Maďarsko | 03:15 | ||
113. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 03:15 | ||
114. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 05:18 | ||
115. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 05:18 | ||
116. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 05:18 | ||
117. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:18 | ||
118. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 05:18 | ||
119. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 06:27 | ||
120. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 06:27 | ||
121. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 06:27 | ||
122. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:46 | ||
123. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:46 | ||
124. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 13:52 | ||
DNF | NOVAK Carol Eduard | Team Novak | odstúpil | ||
DNF | PAPAI Adam | Maďarsko | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 7:54:44 | 3 | ||||
2. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:06 | |||||
3. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:13 | |||||
4. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:15 | |||||
5. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:16 | |||||
6. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:17 |
41. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 06:17 | ||
53. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 07:22 | ||
71. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 07:54 | ||
78. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:52 | ||
91. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:25 | ||
108. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:29 | ||
113. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 12:44 | ||
117. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 15:12 |
7. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:17 | ||
8. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:19 | ||
9. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:22 | ||
10. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:33 | ||
11. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:34 | ||
12. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:39 | ||
13. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:39 | ||
14. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 00:42 | ||
15. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 00:45 | ||
16. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:46 | ||
17. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:47 | ||
18. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:53 | ||
19. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:54 | ||
20. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:55 | ||
21. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:56 | ||
22. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:57 | ||
23. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 01:05 | ||
24. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 01:07 | ||
25. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 01:08 | ||
26. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 01:13 | ||
27. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 01:13 | ||
28. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 01:18 | ||
29. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:26 | ||
30. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 01:28 | ||
31. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 01:36 | ||
32. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 01:46 | ||
33. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 02:00 | ||
34. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 02:04 | ||
35. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 02:47 | ||
36. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 03:12 | ||
37. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 03:17 | ||
38. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 03:17 | ||
39. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 03:34 | ||
40. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 06:02 | ||
41. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 06:17 | ||
42. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 06:28 | ||
43. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 06:53 | ||
44. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 06:59 | ||
45. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 07:00 | ||
46. | KALABA Dusan | Srbsko | 07:03 | ||
47. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 07:11 | ||
48. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:12 | ||
49. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 07:14 | ||
50. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:17 | ||
51. | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | 07:18 | ||
52. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 07:20 | ||
53. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 07:22 | ||
54. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 07:23 | ||
55. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:25 | ||
56. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 07:26 | ||
57. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 07:30 | ||
58. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 07:31 | ||
59. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 07:31 | ||
60. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 07:32 | ||
61. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 07:32 | ||
62. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 07:34 | ||
63. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 07:37 | ||
64. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:37 | ||
65. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 07:38 | ||
66. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 07:39 | ||
67. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 07:40 | ||
68. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 07:46 | ||
69. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 07:46 | ||
70. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 07:50 | ||
71. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 07:54 | ||
72. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:58 | ||
73. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 08:05 | ||
74. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 08:19 | ||
75. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 08:51 | ||
76. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 08:52 | ||
77. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 09:10 | ||
78. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 09:52 | ||
79. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 09:53 | ||
80. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 10:02 | ||
81. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 10:05 | ||
82. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 10:06 | ||
83. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 10:07 | ||
84. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 10:10 | ||
85. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 10:11 | ||
86. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 10:15 | ||
87. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 10:15 | ||
88. | MINKO Roland | Maďarsko | 10:19 | ||
89. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 10:20 | ||
90. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 10:21 | ||
91. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:25 | ||
92. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 10:26 | ||
93. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 10:26 | ||
94. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 10:26 | ||
95. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 10:27 | ||
96. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 10:29 | ||
97. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 10:41 | ||
98. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 10:43 | ||
99. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 10:46 | ||
100. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 10:46 | ||
101. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 10:48 | ||
102. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 10:50 | ||
103. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 11:02 | ||
104. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 11:05 | ||
105. | LASZLO Peter | Team Novak | 11:56 | ||
106. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 12:13 | ||
107. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 12:21 | ||
108. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 12:29 | ||
109. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 12:33 | ||
110. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 12:35 | ||
111. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 12:37 | ||
112. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 12:39 | ||
113. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 12:44 | ||
114. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 13:28 | ||
115. | PALYI Csaba | Maďarsko | 13:33 | ||
116. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 13:42 | ||
117. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 15:12 | ||
118. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 16:41 | ||
119. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 17:56 | ||
120. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 18:38 | ||
121. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 19:05 | ||
122. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 19:25 | ||
123. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 21:22 | ||
124. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 26:28 |
3. | 17.8. | Cegled > Hajduszoboszlo | 206 km | Brataščuk |
profil etapy, 178 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Piatok bol na Okolo Maďarska vôbec najdlhším dňom. Cyklisti dnes museli prejsť 206 kilometrov, takúto nálož v tomto ročníku nezažili. Tretia etapa bola ešte z jedného dôvodu unikátna, a to, že sa šlo prakticky po rovine. Bola to veľká zmena po predchádzajúcich dvoch dňoch, kedy pretekári neustále stúpali alebo klesali. Záver tak opäť mal patriť najrýchlejším mužom v pelotóne.
Bitku špurtérov chceli prekaziť jazdci v úniku. Záujem dostať sa doň bol veľký, podobne ako včera. Hlavne preto sa v prvej hodine doslova letelo, úvodných 60 kilometrov sme sledovali veľký počet atakov. Každú chvíľu bol vpredu niekto iný, dokonca si nastúpil aj Miklós Szabó z Pannon Cycling Team, ktorý si dokázal vytvoriť mierny náskok, ale nakoniec bol pohltený. Do celodenného úniku sa však predsa dostal Slovák. Bol ním Martin Mahďar z Dukly Banská Bystrica. Spoločnosť v čele mu robili Dániel Dina z Pannon Cycling Team a Andrij Brataščuk z Team Novak.
Náskok vedúcej trojice sa v prvej polovici dňa neustále zväčšoval. Odstup čela od pelotónu bol v istom okamihu až deväť minút. Potom sa vpredu hlavného balíka sformovali tímy, ktoré začali pomaly stíhať vedúcu skupinu. Boli to predovšetkým cyklisti z CCC Sprandi Polkowice, ktorí stále v Maďarsku čakali na víťazstvo. Ešte 50 kilometrov pred cieľom mal Mahďar (Dukla Banská Bystrica) a ostatní dvaja cyklisti vpredu k dobru sedem minút.
Vpredu sa celý čas poctivo spolupracovalo. Každý z trojice pretekárov sa snažil rovnomerne prispieť k úspechu úniku. Najlepšie postaveným jazdcom v čelnej skupine bol Ukrajinec Brataščuk (Team Novak), ktorý pred dnešným dňom strácal šesť a pol minúty. Náš Mahďar (Dukla Banská Bystrica) mal stratu desiatich minút a 25 sekúnd. V prípade úspechu si mohli všetci traja cyklisti pomôcť v celkovej klasifikácii.
Aj napriek dobrej spolupráci začal náskok rýchlo klesať. Každých desať kilometrov stiahol pelotón približne minútu. V neprospech úniku hovorila nielen veľká sila v čele hlavného balíka, kde prevzali taktovku po CCC Sprandi Polkowice jazdci Dimension Data for Qhubeka, ale tiež trasa pretekov. Asi 40 kilometrov pred páskou sa išlo po rovine bez zátišia a hoci dnes v Maďarsku veľmi nefúkalo, trojica vpredu bola stále vo veľkej nevýhode.
Na trase tretej etapy sa nachádzali tri prémie. Všetky tri boli šprintérske. Prvé dve vyhrali ešte pretekári v pelotóne. Na tej poslednej, ktorá sa nachádzala 31 kilometrov pred cieľom, sme nesledovali žiadny súboj. Plný počet bodov si pripísal Andrij Brataščuk z Team Novak. Ako druhý cez ňu prešiel Martin Mahďar z Dukly Banská Bystrica. Dobrou správou pre slovenský kontinentálny tím bolo, že ostatní ich jazdci dnes nehlásili problémy a boli súčasťou pelotónu.
Ešte 20 kilometrov pred cieľom mal Mahďar (Dukla Banská Bystrica), Dina (Pannon Cycling Team) a Brataščuk (Team Novak) k dobru takmer tri minúty. S ich ambíciami na etapové víťazstvo to stále vyzeralo zaujímavo, aj keď do čela pelotónu sa dostali jazdci tímu Polartec-Kometa. Dobrou správou pre utečencov bolo, že ani CCC Sprandi Polkowice a ani Androni Giocatolli - Sidermec dnes nejavili záujem o etapu.
Súboj vedúcej trojice a cyklistov z celku Polartec-Kometa pokračoval až do samého záveru. Tým však v úplnej koncovke prišli pomôcť práve pretekári CCC Sprandi Polkowice. Tento krok znamenal koniec spolupráce v čele. Brataščuk nastúpil a urobil dobre. Stíhanie zostalo len na Mahďarovi, Dina už nemal žiadne sily. Odpadlíkov nakoniec pelotón dobehol v posledných metroch, Ukrajinca v službách Team Novak ale už dobehnúť nedokázal. Ten sa tak po celodennom vetraní v úniku dočkal zaslúženého víťazstva.
Andrij Brataščuk tak konečne zažil ako chutí profesionálne víťazstvo. Vďačiť zaň môže hlavne svojmu inštinktu, ktorý mu dva kilometre pred páskou prikázal zaútočiť. Práve tento krok mu vyhral dnešnú etapu. Škoda, že moment útoku nezachytil Martin Mahďar. Ktovie ako by etapa nakoniec dopadla, keby Slovák v závere nedovolil Brataščukovi ujsť. No na keby sa šport nerobí. O druhé miesto sa tak pobili jazdci v hlavnom balíku. Najrýchlejším šprintérom bol opäť Manuel Belletti, tretí finišoval Amin Galdoune z Kobánya Cycling Team.
Martin Mahďar si však za svoje dnešné počínanie zaslúži absolutórium. Veď len dostať sa do celodenného úniku, kde dnes chcelo byť veľa pretekárov a nedostali sa tam, a bojovať o etapové víťazstvo do posledných metrov, za to si určite zaslúži pochvalu. Mahďar dnes výborne reprezentoval svoj tím.
Vyjadrenie Martina Mahďara (únik) |
"Keďže tu nemáme šprintéra, tak sme vedeli, že iba v úniku môžeme mať šancu. Či už zabojovať o výsledok, alebo sa aj ukázať. Od začiatku sa snažili všetci skákať do úniku, či už nasledovať súperov, alebo vytvárať úniky. Celých šesťdesiat kilometrov sme sa snažili a môžem povedať, že v každej skupine sme niekoho mali. Napokon odišla až skupina, kde som bol ja. Tam sme dobre spolupracovali a dúfali, že nám to vyjde. Ukrajinec z Novaku bol veľmi silný a tak sa mu v cieľovom meste podarilo od nás vzdialiť. Ja som bojoval, ako to len šlo, ale v posledných stovkách metrov ma balík dostihol. Taká je cyklistika. Dnes sme teda splnili, čo nám Martin Fraňo kázal spraviť. Ukázali sme sa, hoci som robil som všetko preto, aby sa dostavil aj výsledok. Budeme aj v ďalších etapách nastupovať a snažiť sa dostať dopredu." |
Výsledky | ||||||||
1. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 4:31:04 | 14 | ||||
2. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:02 | 5 | ||||
3. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 00:02 | 3 | ||||
4. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 00:02 | |||||
5. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 00:02 | |||||
6. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:02 |
62. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
68. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
85. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:33 | ||
91. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
98. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
99. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
100. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
101. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:37 |
7. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:02 | ||
8. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 00:02 | ||
9. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:02 | ||
10. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | ||
11. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:02 | ||
12. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 00:02 | ||
13. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:02 | ||
14. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:02 | ||
15. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:05 | ||
16. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:05 | ||
17. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:05 | ||
18. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:05 | ||
19. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:05 | ||
20. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 00:05 | ||
21. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 00:05 | ||
22. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:05 | ||
23. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 00:05 | ||
24. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:05 | ||
25. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 00:05 | ||
26. | RUČIGAJ Žiga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:05 | ||
27. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 00:05 | ||
28. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 00:05 | ||
29. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:05 | ||
30. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:05 | ||
31. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:05 | ||
32. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:05 | ||
33. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 00:05 | ||
34. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:05 | ||
35. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:05 | ||
36. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:05 | ||
37. | KALABA Dusan | Srbsko | 00:05 | ||
38. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:05 | ||
39. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:05 | ||
40. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 00:05 | ||
41. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 00:05 | ||
42. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 00:05 | ||
43. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 00:05 | ||
44. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 00:11 | ||
45. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:11 | ||
46. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 00:11 | ||
47. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 00:11 | ||
48. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 00:11 | ||
49. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 00:11 | ||
50. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:11 | ||
51. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 00:11 | ||
52. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:11 | ||
53. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 00:11 | ||
54. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 00:11 | ||
55. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 00:11 | ||
56. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:11 | ||
57. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:11 | ||
58. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:11 | ||
59. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 00:11 | ||
60. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 00:11 | ||
61. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 00:11 | ||
62. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
63. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:11 | ||
64. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 00:11 | ||
65. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:11 | ||
66. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 00:11 | ||
67. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 00:11 | ||
68. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
69. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 00:11 | ||
70. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 00:11 | ||
71. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 00:11 | ||
72. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:11 | ||
73. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 00:28 | ||
74. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 00:28 | ||
75. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 00:30 | ||
76. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 00:30 | ||
77. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 00:30 | ||
78. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 00:32 | ||
79. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 00:32 | ||
80. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 00:33 | ||
81. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 00:33 | ||
82. | MINKO Roland | Maďarsko | 00:33 | ||
83. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 00:33 | ||
84. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 00:33 | ||
85. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 00:33 | ||
86. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 00:37 | ||
87. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 00:37 | ||
88. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 00:37 | ||
89. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:37 | ||
90. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 00:37 | ||
91. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
92. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 00:37 | ||
93. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 00:37 | ||
94. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 00:37 | ||
95. | LASZLO Peter | Team Novak | 00:37 | ||
96. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 00:37 | ||
97. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:37 | ||
98. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
99. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
100. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
101. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:37 | ||
102. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 00:37 | ||
103. | PALYI Csaba | Maďarsko | 00:37 | ||
104. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 00:42 | ||
105. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:49 | ||
106. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:08 | ||
107. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 01:18 | ||
108. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 01:30 | ||
109. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 01:32 | ||
110. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 01:41 | ||
111. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 01:41 | ||
112. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 01:41 | ||
113. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 01:41 | ||
114. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 01:41 | ||
115. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:41 | ||
116. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:41 | ||
117. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 01:41 | ||
118. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 02:53 | ||
119. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 02:54 | ||
120. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 04:19 | ||
121. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 04:19 | ||
122. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 07:51 | ||
123. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 07:51 | ||
DNS | KOROŠEC Rok | My Bike - Stevens | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 12:25:44 | 3 | ||||
2. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:12 | |||||
3. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:21 | |||||
4. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:21 | |||||
5. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 00:23 | |||||
6. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:23 |
42. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 06:58 | ||
64. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 08:03 | ||
67. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 08:09 | ||
80. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 10:33 | ||
82. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:38 | ||
102. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 13:10 | ||
105. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 13:21 | ||
115. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 15:53 |
7. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:24 | ||
8. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:25 | ||
9. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:31 | ||
10. | PLUCINSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:42 | ||
11. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:43 | ||
12. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:45 | ||
13. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:48 | ||
14. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 00:51 | ||
15. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:55 | ||
16. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:56 | ||
17. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 01:00 | ||
18. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:02 | ||
19. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 01:03 | ||
20. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:04 | ||
21. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 01:05 | ||
22. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 01:06 | ||
23. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 01:17 | ||
24. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 01:20 | ||
25. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 01:22 | ||
26. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 01:28 | ||
27. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 01:33 | ||
28. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:41 | ||
29. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 01:43 | ||
30. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 01:54 | ||
31. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 02:01 | ||
32. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 02:06 | ||
33. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 02:10 | ||
34. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 02:10 | ||
35. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 03:23 | ||
36. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 03:23 | ||
37. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 03:26 | ||
38. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 03:27 | ||
39. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 03:49 | ||
40. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 06:11 | ||
41. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 06:19 | ||
42. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 06:58 | ||
43. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 07:02 | ||
44. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 07:08 | ||
45. | KALABA Dusan | Srbsko | 07:11 | ||
46. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 07:20 | ||
47. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:23 | ||
48. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:27 | ||
49. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:34 | ||
50. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 07:35 | ||
51. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 07:37 | ||
52. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 07:38 | ||
53. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 07:41 | ||
54. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 07:43 | ||
55. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 07:46 | ||
56. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 07:47 | ||
57. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 07:47 | ||
58. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 07:48 | ||
59. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 07:49 | ||
60. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 07:52 | ||
61. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 07:52 | ||
62. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 07:52 | ||
63. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 07:54 | ||
64. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 08:03 | ||
65. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 08:05 | ||
66. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 08:08 | ||
67. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 08:09 | ||
68. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 08:11 | ||
69. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 08:45 | ||
70. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 09:00 | ||
71. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 09:06 | ||
72. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:07 | ||
73. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 09:17 | ||
74. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 09:51 | ||
75. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 10:08 | ||
76. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 10:17 | ||
77. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 10:24 | ||
78. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 10:26 | ||
79. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 10:30 | ||
80. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 10:33 | ||
81. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 10:35 | ||
82. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:38 | ||
83. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 10:41 | ||
84. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 10:42 | ||
85. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 10:42 | ||
86. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 10:44 | ||
87. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 10:47 | ||
88. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 10:53 | ||
89. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 10:55 | ||
90. | MINKO Roland | Maďarsko | 10:56 | ||
91. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 10:56 | ||
92. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 11:02 | ||
93. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 11:02 | ||
94. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 11:03 | ||
95. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 11:10 | ||
96. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 11:26 | ||
97. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 11:27 | ||
98. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 11:55 | ||
99. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 12:12 | ||
100. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 12:30 | ||
101. | LASZLO Peter | Team Novak | 12:37 | ||
102. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 13:10 | ||
103. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 13:12 | ||
104. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 13:20 | ||
105. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 13:21 | ||
106. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 13:58 | ||
107. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 13:59 | ||
108. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 14:03 | ||
109. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 14:09 | ||
110. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 14:09 | ||
111. | PALYI Csaba | Maďarsko | 14:14 | ||
112. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 15:06 | ||
113. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 15:11 | ||
114. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 15:27 | ||
115. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 15:53 | ||
116. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 16:47 | ||
117. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 18:26 | ||
118. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 19:41 | ||
119. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 20:06 | ||
120. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 20:50 | ||
121. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 22:56 | ||
122. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 26:33 | ||
123. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 27:14 |
4. | 18.8. | Karcag > Miškolc | 182 km | Höller |
profil etapy, 834 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Dnes v Maďarsku čakal cyklistov ďalší náročný deň. Etapa, ktorá končila v meste Miškolc, mala na svojej trase jednu veľkú nástrahu. Bolo ňou stúpanie do Bükkszentkereszt. Jednalo sa o veľkú prekážku na ceste do cieľa, ktorou pretekári museli prejsť. Z tohto kopca až na cieľovú pásku sa už len zjazdovalo.
Podobne ako v predchádzajúce dni, aj dnes sme sledovali veľkú bitku o celodenný únik. Znovu bolo vidieť pretekárov Dukly Banská Bystrica. Ujsť sa podarilo najskôr Jánovi Andrejovi Cullemu a po ňom aj Patrikovi Tyborovi. Obaja sa pred pelotónom vetrali päť minút, no potom boli pelotónom pohltení. Až na 55. kilometri sa vytvoril celodenný únik a dostal sa doň Samuel Oros.
Slovenskému kontinentálnemu tímu sa tak opäť podarilo dostať sa do úniku. Orosovi z Dukly vpredu robili spoločnosť ďalší štyria pretekári. Pätica v čele mala ešte 62 kilometrov pred cieľom náskok dva a pol minúty, ale potom sa tempa ujali jazdci CCC Sprandi Polkowice a za 20 kilometrov únik dobehli. Oros tak opäť držal vlajku Dukly Banskej Bystrice vysoko, dokonca na jednej šprintérskej prémii bral body za tretie miesto.
Samuel Oros v úniku (© Dukla Banská Bystrica) |
Veľké veci sa začali diať v dnešnom jedinom stúpaní. Kopec do Bükkszentkereszt bol jedným z najťažších v tohtoročnej edícii na Okolo Maďarska. Bol dlhý takmer deväť kilometrov, jeho sklon bol v priemere 5,6 percent. Práve v tomto stúpaní sa ukázala sila poľského tímu, ktorý z hlavného balíka urobil oklieštenú skupinu. Veľmi dobrú prácu odviedol Mateusz Taciak, po jeho odstúpení pelotón tvorilo len 22 pretekárov.
Aj napriek tvrdému tempu sa Attila Valter z Pannon Cycling Team dokázal z pelotónu odpútať. Maďarsky pretekár odskočil v krátkom zjazde, ktorý sa nachádzal ešte pred vrchárskou prémiou. Stíhať sa ho vydala šesťčlenná skupina, v ktorej prevahu mali CCC Sprandi Polkowice. Boli tam Kamil Malecki a Leszek Pluciňski, ktorí sa v celkovej klasifikácii nachádzali na deviatom, respektíve desiatom mieste.
Na tohtoročnú Tour de Hongrie zavítal Alberto Contador. Legenda španielskej a svetovej cyklistiky prišla do Maďarska ako VIP hosť. Aj on sledoval počínanie Valtera (Pannon Cycling Team) v závere dnešného dňa, ktorý dlho odolával tlaku zo strany prenasledovateľov. Tí ho však na dlhších rovinkách videli, takže bolo len otázkou času, kedy ho dobehnú.
Posledné kilometre dnešnej etapy nerozhodovali len o etapovom víťazovi, ale tiež o priebežnom lídrovi. Podľa dostupných informácii 15 kilometrov pred cieľom strácala skupina s priebežným lídrom, ktorým dnes bol Manuel Belletti z Androni Giocatolli - Sidermec, na prvého muža takmer pol minúty. V skupine prenasledovateľov však boli Malecki a Pluciňski (CCC Sprandi Polkowice), ktorí v prípade cieľových bonifikácii mohli Bellettiho zo žltého vyzliecť. Museli by si však udržať pol minútový náskok až do cieľa.
Desať kilometrov pred páskou Valter (Pannon Cycling Team) pochopil, že nemá zmysel vetrať sa osamote a zaradil sa do skupiny s Maleckim a Pluciňskim. V tomto momente však bolo jasné, že Belletti (Androni Giocatolli) si udrží priebežné vedenie, keďže jeho tímoví kolegovia sa pre neho obetovali a stiahli odstup na desať sekúnd. V hre ale ešte bolo etapové víťazstvo, ku ktorému mala bližšie vedúca sedmička.
Manuel Belletti si doskočil do vedúcej skupiny na méte štyri kilometre pred páskou a mohol sa pobiť o ďalšie etapové víťazstvo. Lenže on a aj jazdci CCC Sprandi Polkowice na záverečnom kilometri podcenili útok Nikodemusa Höllera, ktorý to skúsil 400 metrov pred páskou a bol úspešný. Belletti sa nakoniec musel uspokojiť s druhým miestom, tretí bol Kamil Malecki.
Víťazstvo Nikodemusa Hollera (© Photo: Tdh.hu) |
Nemecký cyklista sa vďaka odvážnemu ataku dočkal najväčšieho úspechu vo svojej kariére. Jeho dnešné víťazstvo bolo jeho prvým na profesionálnej úrovni. Pretekár tímu Bike Aid si výrazne polepšil tiež v celkovej klasifikácii, kde sa posunul na siedme miesto. Vedúce postavenie si udržal Manuel Belletti. Ten bol sklamaný z toho, že nevyhral, ale koniec koncov sa na konci dňa môže usmievať. Dokázal totiž zvýšiť svoj náskok. Druhý Paolo Totó na neho stráca už 30 sekúnd.
V etape, ktorá poriadne prehádzala poradie na popredných miestach, sa zviditeľnil Samuel Oros. Tomu sa podarilo dostať do celodenného úniku, čo je na tomto podujatí poriadne náročné. Ostatní jazdci Dukly Banská Bystrica však toľko radosti fanúšikom nepriniesli. Deväť minút po víťazovi preťali cieľovú pásku Patrik Tybor a Ján Andrej Cully. Tí prišli do cieľa v 31-člennej skupine. Ostatní pretekári Dukly stratili ešte viac. Spolu s nimi veľké časové straty nakúpil aj Miklós Szabó z Pannon Cycling Team.
Výsledky | ||||||||
1. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 4:08:44 | 14 | ||||
2. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 5 | ||||
3. | MAłECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | 3 | ||||
4. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | |||||
5. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 00:00 | |||||
6. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:00 |
80. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 09:13 | ||
83. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 09:13 | ||
89. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
92. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 15:05 | ||
95. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
99. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
101. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
108. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 15:05 |
7. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
8. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 00:00 | ||
9. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
10. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
11. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
12. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 00:00 | ||
13. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
14. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
15. | PLUCIńSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
16. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 01:11 | ||
17. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 01:11 | ||
18. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 01:11 | ||
19. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 01:11 | ||
20. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 01:11 | ||
21. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 01:11 | ||
22. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 01:11 | ||
23. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 01:11 | ||
24. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 01:11 | ||
25. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 01:11 | ||
26. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 01:14 | ||
27. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 04:01 | ||
28. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 04:04 | ||
29. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 04:06 | ||
30. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 04:06 | ||
31. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 04:06 | ||
32. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 04:06 | ||
33. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 04:06 | ||
34. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 04:06 | ||
35. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 04:06 | ||
36. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 04:06 | ||
37. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 04:06 | ||
38. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 04:06 | ||
39. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 04:06 | ||
40. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 04:06 | ||
41. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 04:06 | ||
42. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 04:06 | ||
43. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 06:49 | ||
44. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 06:49 | ||
45. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 06:49 | ||
46. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:49 | ||
47. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:49 | ||
48. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:49 | ||
49. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 06:49 | ||
50. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 06:49 | ||
51. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 06:49 | ||
52. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 06:49 | ||
53. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 06:49 | ||
54. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 06:49 | ||
55. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 07:34 | ||
56. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 07:40 | ||
57. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 09:13 | ||
58. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 09:13 | ||
59. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 09:13 | ||
60. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 09:13 | ||
61. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 09:13 | ||
62. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 09:13 | ||
63. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 09:13 | ||
64. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 09:13 | ||
65. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 09:13 | ||
66. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 09:13 | ||
67. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 09:13 | ||
68. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 09:13 | ||
69. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 09:13 | ||
70. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 09:13 | ||
71. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 09:13 | ||
72. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 09:13 | ||
73. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 09:13 | ||
74. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 09:13 | ||
75. | LASZLO Peter | Team Novak | 09:13 | ||
76. | PALYI Csaba | Maďarsko | 09:13 | ||
77. | MINKO Roland | Maďarsko | 09:13 | ||
78. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 09:13 | ||
79. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 09:13 | ||
80. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 09:13 | ||
81. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 09:13 | ||
82. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 09:13 | ||
83. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 09:13 | ||
84. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 09:13 | ||
85. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 09:13 | ||
86. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 09:13 | ||
87. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 09:13 | ||
88. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 09:13 | ||
89. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
90. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 15:05 | ||
91. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 15:05 | ||
92. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 15:05 | ||
93. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 15:05 | ||
94. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 15:05 | ||
95. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
96. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 15:05 | ||
97. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 15:05 | ||
98. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 15:05 | ||
99. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
100. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 15:05 | ||
101. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
102. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 15:05 | ||
103. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 15:05 | ||
104. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 15:05 | ||
105. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 15:05 | ||
106. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 15:05 | ||
107. | KALABA Dusan | Srbsko | 15:05 | ||
108. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 15:05 | ||
109. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 15:05 | ||
110. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 15:05 | ||
111. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 17:01 | ||
112. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 17:01 | ||
113. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 17:09 | ||
114. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 17:09 | ||
115. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 17:09 | ||
116. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 17:27 | ||
117. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 17:31 | ||
118. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 17:33 | ||
119. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 17:34 | ||
120. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 17:34 | ||
121. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 17:34 | ||
122. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 17:34 | ||
123. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 17:34 |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 16:34:19 | 3 | ||||
2. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:30 | |||||
3. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:32 | |||||
4. | MAłECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:36 | |||||
5. | PLUCIńSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:51 | |||||
6. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:52 |
57. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 16:20 | ||
64. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 17:31 | ||
89. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 23:17 | ||
96. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 25:46 | ||
97. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 25:52 | ||
104. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 28:24 | ||
106. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 28:35 | ||
116. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 31:07 |
7. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:55 | ||
8. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:57 | ||
9. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:04 | ||
10. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:13 | ||
11. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 01:14 | ||
12. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 01:31 | ||
13. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 01:42 | ||
14. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 01:44 | ||
15. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 01:52 | ||
16. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 02:05 | ||
17. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 02:11 | ||
18. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 02:19 | ||
19. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 02:20 | ||
20. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 02:23 | ||
21. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 02:29 | ||
22. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 02:37 | ||
23. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 02:48 | ||
24. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 03:21 | ||
25. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 04:34 | ||
26. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 04:35 | ||
27. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 04:38 | ||
28. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:17 | ||
29. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 05:35 | ||
30. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 07:31 | ||
31. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 07:38 | ||
32. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 08:39 | ||
33. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 09:08 | ||
34. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 09:09 | ||
35. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 09:37 | ||
36. | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | 10:34 | ||
37. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 11:28 | ||
38. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 11:33 | ||
39. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 11:50 | ||
40. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 11:56 | ||
41. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 12:02 | ||
42. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 12:07 | ||
43. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 12:49 | ||
44. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 13:11 | ||
45. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 13:21 | ||
46. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 14:06 | ||
47. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 14:21 | ||
48. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 14:25 | ||
49. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 14:32 | ||
50. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 14:35 | ||
51. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 14:36 | ||
52. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 14:41 | ||
53. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 14:44 | ||
54. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 14:50 | ||
55. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 14:52 | ||
56. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 14:57 | ||
57. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 16:20 | ||
58. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 16:56 | ||
59. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 17:09 | ||
60. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 17:10 | ||
61. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 17:27 | ||
62. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 17:28 | ||
63. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 17:30 | ||
64. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 17:31 | ||
65. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 17:55 | ||
66. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 18:07 | ||
67. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 18:22 | ||
68. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 18:37 | ||
69. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 18:39 | ||
70. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 19:48 | ||
71. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 19:57 | ||
72. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 20:03 | ||
73. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 20:04 | ||
74. | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | 20:06 | ||
75. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 20:17 | ||
76. | MINKO Roland | Maďarsko | 20:18 | ||
77. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 20:18 | ||
78. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 20:24 | ||
79. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 20:36 | ||
80. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 20:49 | ||
81. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 21:17 | ||
82. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 21:34 | ||
83. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 21:47 | ||
84. | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | 21:52 | ||
85. | LASZLO Peter | Team Novak | 21:59 | ||
86. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 22:16 | ||
87. | KALABA Dusan | Srbsko | 22:25 | ||
88. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 23:06 | ||
89. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 23:17 | ||
90. | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | 23:31 | ||
91. | PALYI Csaba | Maďarsko | 23:36 | ||
92. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 24:20 | ||
93. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 25:05 | ||
94. | PETRACHE Marius | Rumunsko | 25:21 | ||
95. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 25:22 | ||
96. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 25:46 | ||
97. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 25:52 | ||
98. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 26:01 | ||
99. | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | 26:07 | ||
100. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 26:12 | ||
101. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 26:40 | ||
102. | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | 27:40 | ||
103. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 27:48 | ||
104. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 28:24 | ||
105. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 28:34 | ||
106. | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | 28:35 | ||
107. | DANILOVIC Marko | Srbsko | 28:42 | ||
108. | ROMAN Aleksandar | Srbsko | 28:53 | ||
109. | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | 29:03 | ||
110. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 29:17 | ||
111. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 29:28 | ||
112. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 30:25 | ||
113. | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | 30:30 | ||
114. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 30:41 | ||
115. | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | 30:48 | ||
116. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 31:07 | ||
117. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 31:35 | ||
118. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 31:52 | ||
119. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 32:23 | ||
120. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 34:29 | ||
121. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 36:04 | ||
122. | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | 40:36 | ||
123. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 44:57 |
5. | 19.8. | Kazincbarcika > Kazincbarc. | 128 km | Höller |
profil etapy, 798 nastúpaných metrov (© tourdehongrie.hu) |
Dnešný deň uzavrel program pretekov Okolo Maďarska. Posledná etapa bola s výnimkou prológu úplne najkratšia. Cyklisti v nedeľu museli prejsť len 128 kilometrov. Na tak krátkej trase sa nedali očakávať zázraky, ale najväčší súperi priebežne prvého Manuela Bellettiho ešte zbrane rozhodne zložiť nechceli. Dnešok preto definitívne rozhodol o celkovom víťazovi tohtoročnej edície Tour de Hongrie.
Dostať sa do úniku tu v Maďarsku bol každý deň doslova zázrak. Bitka o to vytvoriť si nejaký náskok pred hlavným balíkom vždy začínala od prvého kilometra a niekedy trvala až do polovice dňa. Inak tomu nebolo ani dnes, kedy sme sledovali viacero nástupov, no dlhodobý únik sa nevytvoril ešte ani na prvej horskej prémii, ktorá sa nachádzala len 74 kilometrov pred cieľom.
O body na stúpaní Aggtelek zviedli veľký súboj cyklisti tímu Pannon Cycling Team, ktorí pracovali pre Attilu Valtera a Patryk Stosz z CCC Sprandi Polkowice. Maďarsky cyklista ale nedokázal využiť výbornú prácu svojho tímu, ktorý rozdelil pelotón na viac skupín, keďže Stosz ho v záverečným metroch prešprintoval a definitívne sa tak stal víťazom vrchárskej súťaže.
Ďalší pokus odpútať sa od pelotónu predviedol Stefano Oldani z Polartec-Kometa, ale ani jeho hlavný balík ďaleko nepustil. Tempo pelotónu v závere dňa diktovali jazdci CCC Sprandi Polkowice. Tí sa v týchto momentoch pripravovali na finálny atak, ktorým chceli vyzliecť Manuela Bellettiho zo žltého. Jazdec Androni Giocattoli - Sidermec však počas celého týždňa dokázal úspešne odrážať útoky.
Potom poľská družina nedovolila nikomu ujsť a to dlhší čas. Dôležité je však dodať, že rýchlosť pelotónu bola veľmi vysoká, takže nastupovať sa nikomu ani nechcelo. Hlavný balík prišiel pospolu aj na predposlednú šprintérsku prémiu v itenerári Okolo Maďarska. Bitku o plný počet bodov zviedlo pár jazdcov, no najrýchlejší bol Kamil Malecki (CCC Sprandi Polkowice).
Až keď sa Poliaci porúčali z čela pelotónu sme sledovali ďalšie ataky. Veľmi nádejne vyzeral útok štvorice pretekárov, ktorí sa z hlavného balíka urvali na méte 20 kilometrov pred cieľom. Menovite išlo o Toma Vermeera z Team Differdange-Losch, Charlesa Planeta z Novo Nordisk, Maximiliana Kuena z MyBike - Stevens a Samuela Oliveta z Kobánya Cycling Team. Neskôr sa k nim pridal ešte Daniel Crista z reprezentácie Rumunska. Vpredu tak vznikla päťčlenná skupina, ktorá si okamžite vytvorila skoro pol-minútový náskok.
Na tento únik okamžite zareagovali jazdci CCC Sprandi Polkowice, ktorí sa vrátili na čelo hlavného balíka, z kade kontrolovali posledné kilometre. Utečencov nechali prísť prvých na poslednú šprintérsku prémiu, kde plný počet bodov získal Kuen (MyBike - Stevens). Následne ale prišli pomôcť Poliakom ostatné tímy a krátka púť pätice vpredu definitívne skončila tri kilometre pred koncom.
Záverečné dva kilometre boli veľmi nervózne. Do špurtu sa chcelo dostať veľké množstvo pretekárov. Z víťazstva sa nakoniec tešil Nikodemus Höller, ktorý vyhral podobne ako včera. Nemcovi k druhej výhre v rade dopomohol aj nešťastný moment, keď v poslednej ľavotočivej zákrute, ktorá sa nachádzala 200 metrov pred cieľom, padla väčšia skupina jazdcov. Do špurtu sa tak zapojila len oklieštená časť pretekárov, z ktorých najvýhodnejšiu pozíciu mal práve Höller.
Kto najviac doplatil na záverečný pád bol Matteo Moschetti. Rýchlik tímu Polartec-Kometa totiž v inkriminovaný moment stratil kontakt s Nemcom a na cieľovej rovinke už ho dobehnúť nedokázal. Moschetti sa nakoniec musel uspokojiť s druhým miestom, tretí bol Kamil Malecki. Celkovým víťazom tohtoročnej edície Okolo Maďarska sa stal Manuel Belletti z Androni Giocatolli - Sidermec. Taliansky cyklista dnes už nebojoval o etapové prvenstvo. Do špurtu sa ani nedostal.
V poslednom dni sa nezviditeľnili jazdci Dukly Banskej Bystrice, aj keď v úvode dňa útočili. Tí tak po dvoch predchádzajúcich etapách, v ktorých sa prezentovali v úniku, strávili celú nedeľu v pelotóne. Do cieľa v ňom prišli Samuel Oros, Juraj Bellan, Martin Mahďar, Ján Andrej Cully a Martin Vlčák. Ďalší dvaja Dukláci, Marek Čanecký a Patrik Tybor, počas etapy z pretekov odstúpili. Rovnako DNF svietilo aj pri mene Miklós Szabó z Pannon Cycling Team.
Výsledky | ||||||||
1. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 2:46:48 | 14 | ||||
2. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 00:00 | 5 | ||||
3. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | 3 | ||||
4. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | |||||
5. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | |||||
6. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 |
51. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
53. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
56. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
60. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
77. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
DNF | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNF | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNF | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | odstúpil |
7. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
8. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 00:00 | ||
9. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 00:00 | ||
10. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:00 | ||
11. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
12. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
13. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
14. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 00:00 | ||
15. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 00:00 | ||
16. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
17. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 00:00 | ||
18. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
19. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
20. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 00:00 | ||
21. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
22. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
23. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 00:00 | ||
24. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
25. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
26. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 00:00 | ||
27. | KALABA Dusan | Srbsko | 00:00 | ||
28. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
29. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
30. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
31. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 00:00 | ||
32. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:00 | ||
33. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
34. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
35. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
36. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 00:00 | ||
37. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 00:00 | ||
38. | PLUCIńSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
39. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
40. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 00:00 | ||
41. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 00:00 | ||
42. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 00:00 | ||
43. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 00:00 | ||
44. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
45. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
46. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
47. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
48. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 00:00 | ||
49. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 00:00 | ||
50. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
51. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
52. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 00:00 | ||
53. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
54. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
55. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 00:00 | ||
56. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
57. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
58. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
59. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
60. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
61. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
62. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 00:00 | ||
63. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 00:00 | ||
64. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
65. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
66. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 00:00 | ||
67. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 00:00 | ||
68. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
69. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
70. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
71. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 00:00 | ||
72. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 00:00 | ||
73. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 00:00 | ||
74. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 00:00 | ||
75. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 00:00 | ||
76. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 00:00 | ||
77. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
78. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
79. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
80. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
81. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
82. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 00:00 | ||
83. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 00:00 | ||
84. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:33 | ||
85. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:33 | ||
86. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 00:40 | ||
87. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 00:40 | ||
88. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 00:54 | ||
89. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 00:54 | ||
90. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 00:54 | ||
91. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 00:54 | ||
92. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 01:34 | ||
93. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 01:34 | ||
94. | PALYI Csaba | Maďarsko | 01:43 | ||
95. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 01:47 | ||
96. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 01:47 | ||
97. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 02:11 | ||
98. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 02:11 | ||
99. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 02:25 | ||
100. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 02:28 | ||
101. | LASZLO Peter | Team Novak | 02:55 | ||
102. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 02:55 | ||
103. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 04:55 | ||
104. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 07:49 | ||
105. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 07:49 | ||
OTL | MINKO Roland | Maďarsko | limit | ||
DNF | BALLESTEROS Miguel Angel | Polartec-Kometa | odstúpil | ||
DNF | BARTA Tomas | Pardus - Tufo Prostejov | odstúpil | ||
DNF | BRATASHCHUK Andrii | Team Novak | odstúpil | ||
DNF | DANILOVIC Marko | Srbsko | odstúpil | ||
DNF | DINA Daniel | Pannon Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | DOLNICEK Marek | Pardus - Tufo Prostejov | odstúpil | ||
DNF | HOLLO Botond | Pannon Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | KOCKELMANN Raphael | Team Differdange - Losch | odstúpil | ||
DNF | LICHNOVSKÝ Ludek | Pardus - Tufo Prostejov | odstúpil | ||
DNF | LOVASSY Krisztian | Kobanya Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | PETRACHE Marius | Rumunsko | odstúpil | ||
DNF | PLESEA Valentin | Rumunsko | odstúpil | ||
DNF | ROMAN Aleksandar | Srbsko | odstúpil | ||
DNF | SZABÓ Miklós | Pannon Cycling Team | odstúpil | ||
DNF | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNF | UMHALLER Thomas | My Bike - Stevens | odstúpil | ||
DNF | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | odstúpil |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli - Sidermec | 19:21:07 | 125 | ||||
2. | MALECKI Kamil | CCC Sprandi Polkowice | 00:27 | 85 | ||||
3. | TOTÓ Paolo | Sangemini - MG.Kvis | 00:28 | 70 | ||||
4. | SCHELLING Patrick | Team Vorarlberg Santic | 00:31 | 60 | ||||
5. | HOLLER Nikodemus | Bike Aid | 00:45 | 50 | ||||
6. | PLUCIŇSKI Leszek | CCC Sprandi Polkowice | 00:51 | 40 |
56. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 16:20 | ||
88. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 25:46 | ||
89. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 25:52 | ||
93. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 28:24 | ||
97. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 31:07 |
7. | PREVAR Oleksandr | Team Novak | 00:51 | 35 | |
8. | KUREK Adrian | CCC Sprandi Polkowice | 00:57 | 30 | |
9. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:04 | 25 | |
10. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:13 | 20 | |
11. | GAZZARA Michele | Sangemini - MG.Kvis | 01:14 | 15 | |
12. | GAFFURINI Nicola | Sangemini - MG.Kvis | 01:31 | 10 | |
13. | KUEN Maximilian | My Bike - Stevens | 01:41 | 5 | |
14. | TANOVITCHII Nicolae | Team Novak | 01:42 | 5 | |
15. | VALTER Attila | Pannon Cycling Team | 01:52 | 5 | |
16. | STEIMLE Jannik | Team Vorarlberg Santic | 02:02 | 3 | |
17. | CHOKRI El Mehdi | Dimension Data for Qhubeka | 02:11 | 3 | |
18. | VAN ENGELEN Adne | Bike Aid | 02:19 | 3 | |
19. | DINA Márton | Pannon Cycling Team | 02:20 | 3 | |
20. | HNÍK Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 02:23 | 3 | |
21. | BAJČ Andi | My Bike - Stevens | 02:29 | 3 | |
22. | STOJNIC Veljko | Srbsko | 02:37 | 3 | |
23. | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 03:21 | 3 | |
24. | OLDANI Stefano | Polartec-Kometa | 03:42 | 3 | |
25. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 04:34 | 3 | |
26. | FRIESECKE Gian | Team Vorarlberg Santic | 04:35 | ||
27. | RUčIGAJ Ziga | Ljubljana Gusto Xaurum | 05:17 | ||
28. | TACIAK Mateusz | CCC Sprandi Polkowice | 05:35 | ||
29. | BERNAS Pawel | CCC Sprandi Polkowice | 06:12 | ||
30. | VERMEER Tom | Team Differdange - Losch | 07:30 | ||
31. | THILL Tom | Team Differdange - Losch | 07:38 | ||
32. | GROŠELJ Matic | Ljubljana Gusto Xaurum | 08:39 | ||
33. | KARL Ádám Kristóf | Maďarsko | 09:08 | ||
34. | MARENGO Alberto | Kobanya Cycling Team | 09:09 | ||
35. | CAMACHO Juan | Polartec-Kometa | 10:31 | ||
36. | HILL Benjamin | Ljubljana Gusto Xaurum | 11:28 | ||
37. | STALLAERT Joeri | Team Vorarlberg Santic | 11:33 | ||
38. | THALMANN Roland | Team Vorarlberg Santic | 11:50 | ||
39. | DRAPERI Matteo | Sangemini - MG.Kvis | 11:56 | ||
40. | VULCAN Denis Marian | Rumunsko | 12:02 | ||
41. | SIMON Peter | Pannon Cycling Team | 12:07 | ||
42. | SOBRERO Matteo | Dimension Data for Qhubeka | 12:49 | ||
43. | VIVIANI Attilio | Sangemini - MG.Kvis | 13:11 | ||
44. | DI SANTE Antonio | Sangemini - MG.Kvis | 13:21 | ||
45. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 14:06 | ||
46. | FINKST Tilen | Ljubljana Gusto Xaurum | 14:21 | ||
47. | GUY Timothy | Ljubljana Gusto Xaurum | 14:25 | ||
48. | SZATMARY Andras | Pannon Cycling Team | 14:32 | ||
49. | DONDERS Jelle | Team Differdange - Losch | 14:35 | ||
50. | ZUBENKO Mykyta | Pardus - Tufo Prostejov | 14:36 | ||
51. | ABRAHAM Meron | Bike Aid | 14:41 | ||
52. | TYRPEKL Karel | Pardus - Tufo Prostejov | 14:44 | ||
53. | PRAH Aljaz | Ljubljana Gusto Xaurum | 14:50 | ||
54. | DOBRE Vlad-nicolae | Rumunsko | 14:52 | ||
55. | ORRICO Davide | Team Vorarlberg Santic | 14:57 | ||
56. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 16:20 | ||
57. | POTOCKI Viktor | Ljubljana Gusto Xaurum | 16:56 | ||
58. | RóZSA Balázs | Team Differdange - Losch | 17:09 | ||
59. | GALDOUNE Ahmed Amine | Kobanya Cycling Team | 17:10 | ||
60. | DEMENTYEV Yegor | Team Novak | 17:27 | ||
61. | PELIKáN János | My Bike - Stevens | 17:28 | ||
62. | VISSER Louis | Dimension Data for Qhubeka | 17:30 | ||
63. | MOSCHETTI Matteo | Polartec-Kometa | 17:49 | ||
64. | SCARTEZZINI Michele | Sangemini - MG.Kvis | 18:07 | ||
65. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 18:22 | ||
66. | MOZZATO Luca | Dimension Data for Qhubeka | 18:37 | ||
67. | JONES Ollie | Dimension Data for Qhubeka | 18:39 | ||
68. | SOLYMOSI Marton | Maďarsko | 19:48 | ||
69. | MORICZ Daniel | Kobanya Cycling Team | 19:57 | ||
70. | FRANZ Toni | Team Differdange - Losch | 20:03 | ||
71. | KLISURIC Stevan | Srbsko | 20:04 | ||
72. | GONCZI Gergo | Maďarsko | 20:17 | ||
73. | MEILER Lukas | Team Vorarlberg Santic | 20:18 | ||
74. | CALABRIA Fabio | Team Novo Nordisk | 20:24 | ||
75. | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | 20:49 | ||
76. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 21:17 | ||
77. | RIVERA Kevin | Androni Giocattoli - Sidermec | 21:47 | ||
78. | CARSTENSEN Lucas | Bike Aid | 22:16 | ||
79. | KALABA Dusan | Srbsko | 22:25 | ||
80. | VíGH Zoltán | Maďarsko | 22:28 | ||
81. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 23:31 | ||
82. | SISR František | CCC Sprandi Polkowice | 23:46 | ||
83. | BENFATTO Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 24:20 | ||
84. | LASZLO Peter | Team Novak | 24:54 | ||
85. | FIDLER Gerd | My Bike - Stevens | 25:05 | ||
86. | PALYI Csaba | Maďarsko | 25:19 | ||
87. | DA SILVA Tiago | Team Differdange - Losch | 25:22 | ||
88. | OROS Samuel | Dukla Banská Bystrica | 25:46 | ||
89. | MAHĎAR Martin | Dukla Banská Bystrica | 25:52 | ||
90. | MASTALLER Stefan | My Bike - Stevens | 26:01 | ||
91. | BICHLMANN Daniel | Bike Aid | 26:12 | ||
92. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Pardus - Tufo Prostejov | 26:40 | ||
93. | VLčáK Martin | Dukla Banská Bystrica | 28:24 | ||
94. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 28:34 | ||
95. | ZHUKOVSKYY Rostyslav | Kobanya Cycling Team | 30:13 | ||
96. | VESELINOVIC Dusan | Srbsko | 30:41 | ||
97. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 31:07 | ||
98. | OLIVETO Samuele | Kobanya Cycling Team | 31:43 | ||
99. | GAZZOLI Michele | Polartec-Kometa | 32:12 | ||
100. | CANTóN Isaac | Polartec-Kometa | 32:23 | ||
101. | BONUSI Raffaello | Androni Giocattoli - Sidermec | 36:37 | ||
102. | SEVILLA Diego Pablo | Polartec-Kometa | 36:40 | ||
103. | MOLINI Federico | Dimension Data for Qhubeka | 36:47 | ||
104. | SCHAFER Timo | Bike Aid | 37:17 | ||
105. | THÖMEL Tino | Bike Aid | 44:57 |
Dopĺňovaná fotogaléria z pretekov (© Photo: Tdh.hu) |