1. 6.2. rovinata etapa ciel rovina Orihuela > Orihuela 10,2 km Hagen
2. 7.2. rovinata etapa ciel rovina Alicante > Alicante 166 km Trentin
3. 8.2. rovinata etapa ciel rovina Quart de Poblet > Chera 191 km Avermaet
4. 9.2. rovinata etapa ciel rovina Vila-real > Alcossebre 188 km A. Yates
5. 10.2. rovinata etapa ciel rovina Paterna > Valencia 88 km Groenewegen
 
 

Volta a la Comunitat Valenciana 2019 - 1. etapa, streda 6. februára

1. 6.2. rovinata etapa ciel rovina Orihuela > Orihuela 10,2 km Hagen
 
etapa 01
profil etapy, 79 nastúpaných metrov (© vueltacv.com)
 
 
Úvodné dejstvo na podujatí Okolo Valencie patrilo špecialistom na súboj s chronometrom. Trasa časovky nebola dlhá, merala len niečo málo cez desať kilometrov, a jej profil bol prakticky rovinatý. Cyklisti stúpali až v záverečnom kilometri, a práve v tejto časti sa dalo veľa získať, ale aj veľa stratiť. Priemerný sklon cieľového kopca bol 8,2 %, a preto dnes mohli vyhrať nielen excelentní časovkári ako Tony Martin či Niki Terpstra, ale aj Alejandro Valverde, Geraint Thomas alebo Nelson Oliveira. Adeptov na víťazstvo však bolo oveľa viac.
 
Všetci pretekári mali dnes skoro totožné počasie. V okolí Valencie svietilo slnko, no teplota nebola príliš vysoká. Podmienky na trati dokonale vyhovovali Hagenovi (Dimension Data), ktorý desaťkilometrovú časovku preletel za 12 minút a 55 sekúnd. Vo výbornom svetle sa predviedli tiež Izagirre (Astana), ktorý na Nóra stratil len päť sekúnd, alebo Teuns (Bahrajn – Merida), ktorému v cieli patrilo štvrté miesto. Čas Belgičana bol 13 minút a dve sekundy. Medzi nich sa vtesnal Martin (Jumbo), nemecký špecialista na časovky pri svojom debute za nový tím stratil drahocenný čas v záverečnom stúpaní.
 
Edvald Boasson Hagen si lepší štart do novej sezóny nemohol ani priať. V dnešnom súboji s chronometrom milo prekvapil, hneď pri svojej premiére ukázal, že cez zimu poctivo trénoval. Nór patril k širšej skupine favoritov, ale výkon, ktorý dnes podal, bol doslova bravúrny. Hagen si viedol na jednotku v rovinatej pasáži, ale nestrácal ani na posledných, náročných, stovkách metrov. Dočkal sa tak už 76. triumfu vo svojej kariére.
 
 
hagen 19 itt valf
Edvald Boasson Hagen (© Jose Artero / Volta a la Comunitat Valenciana)
 
 
Solídnu časovku majú za sebou Pello Bilbao a Alejandro Valverde. Druhý menovaný na tomto podujatí obhajuje celkové víťazstvo z vlaňajšieho ročníka a dnes v časovke robil všetko, čo bolo v jeho silách, ale nestačilo mu to. Jeho výsledný čas bol o 14 sekúnd horší ako čas víťaza. Až za ním skončili Dan Martin a Geraint Thomas. Vlaňajší víťaz Tour de France však tiež počítal len minimálnu stratu, ktorú sa pokúsi dohnať v ďalších etapách. V súboji s chronometrom inkasovali väčšie manká Adam Yates a Luis Léon Sánchez. Brit stratil 42 sekúnd, Španiel o sekundu viac. 
 
 
Výsledky
1. BOASSON HAGEN Edvald link ikonka Team Dimension Data link ikonka 12:55 14
2. IZAGIRRE Ion Astana Pro Team link ikonka 00:05 5
3. MARTIN Tony link ikonka Team Jumbo - Visma link ikonka 00:07 3
4. TEUNS Dylan Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:08  
5. VAN EMDEN Jos Team Jumbo - Visma link ikonka 00:10  
6. OLIVEIRA Nelson Movistar Team link ikonka 00:11  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 

Volta a la Comunitat Valenciana 2019 - 2. etapa, štvrtok 7. februára

2. 7.2. rovinata etapa ciel rovina Alicante > Alicante 166 km Trentin
 
etapa 02
profil etapy, 2454 nastúpaných metrov (© vueltacv.com)
 
 
Hoci druhá etapa obsahovala tri horské prémie, na konci sa očakával hromadný dojazd balíka. Posledné stúpanie Alto de Carrasqueta (7,8 km; 3,4%) nedosahovalo prudké sklony a nachádzalo sa až štyridsať kilometrovpred cieľom, čo si museli postrážiť šprintérske celky. Medzi favoritov na víťazstvo patrili Kristoff, Groenewegen, Bouhanni, Cort, Nizzolo alebo aj líder pretekov Hagen.
 
V úniku sa ukázali Van Gompel (Sport Vlaanderen), Bou (Nippo-Vini Fantini), Iturria (Euskadi-Murias), Alarcón (W52), Ellsay (Rally UHC), Azurmendi (Fundación Euskadi), Rubio (Burgos-BH), Sevilla (Kometa) a táto početná skupina si nedokázala vybudovať väčší náskok ako tri minúty. V pelotóne usilovne pracoval tím Dimension Data. Po prvých dvoch horských prémiách klesol rozdiel pod dve minúty a ani jeden zo šprintérov sa tu nedostal do problémov. Obidve horské prémie získal Diego Rubio.
 
Pred poslednou horskou prémiou prebrali opraty v pelotóne Astana a Mitchelton - Scott, ktoré sa chceli zbaviť klasických šprintérov a zvýšiť tak šance na etapový triumf svojim borcom ako Magnus Cort alebo Matteo Trentin. Vysoké tempo hlavnej skupiny chytilo únik päťdesiat kilometrov pred cieľom, ešte pred záverečnou horskou prémiou. Spomínaným tímom sa podarilo odtrhnúť Dylana Groenewegena, ktorý na vrchole stúpania strácal približne tridsať sekúnd, ale mal okolo seba mnohých tímových kolegov. Holandský jazdec tak mohol dúfať, že sa vráti späť. Ostatní šprintéri zostávali v balíku, ale prejazd cez Alto de Carrasqueta ich musel bolieť. Astana pokračovala v nasadenom trende aj v klesaní. šprintérom nedala vydýchnuť a Groenewegen stále zaostával. Keď sa cesta vyrovnala, holandský šprintér sa objavil v hlavnej skupine pätnásť kilometrov pred cieľom.
 
Na posledných úsekoch prebiehala tradičná pozičná jazda, keď niektoré celky chránili svojich lídrov na čele pelotónu a šprintérske celky vytvárali pozíciu pre najrýchlejších jazdcov v balíku. Etapový triumf vybojoval Matteo Trentin, ktorý si poradil na páske s Nacerom Bouhannim.
 
 
trentin 19 triumf valf
Matteo Trentin a jeho triumf (© Jose Artero / Volta a la Comunitat Valenciana)
 
 
Koncovku ovplyvnil kruhový objazd a Matteo Trentin mal výborne naštudované dnešné finále. Výborne sa natlačil dopredu na tomto kľúčovom mieste a Nacer Bouhanni sa už nedokázal dostať cez neho, hoci sa veľmi dobre za ním viezol. Tretí skončil Ben Swift a ostatní šprintéri boli akoby zaskočení takýmto finišom. Mitchelton - Scott tak dostal odmenu za svoju prácu v kopcovitej časti etapy. Na čele poradia sa udržal Boasson Hagen, z najlepšej desiatky vypadli Tony Martin a Jan Tratnik
 
 
Výsledky
1. TRENTIN Matteo Mitchelton - Scott link ikonka 4:10:12 14
2. BOUHANNI Nacer link ikonka Cofidis, Solutions Crédits 00:00 5
3. SWIFT Ben Team Sky link ikonka 00:00 3
4. COLBRELLI Sonny Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:00  
5. KRISTOFF Alexander link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:00  
6. BOASSON HAGEN Edvald link ikonka Team Dimension Data link ikonka 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. BOASSON HAGEN Edvald link ikonka Team Dimension Data link ikonka 4:23:07 3
2. IZAGIRRE Ion Astana Pro Team link ikonka 00:05  
3. MARTIN Tony link ikonka Team Jumbo - Visma link ikonka 00:07  
4. TEUNS Dylan Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:08  
5. OLIVEIRA Nelson Movistar Team link ikonka 00:11  
6. BILBAO Pello Astana Pro Team link ikonka 00:12  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 

Volta a la Comunitat Valenciana 2019 - 3. etapa, piatok 8. februára

3. 8.2. rovinata etapa ciel rovina Quart de Poblet > Chera 191 km Avermaet
 
etapa 03
profil etapy, 3210 nastúpaných metrov (© vueltacv.com)
 
 
Podujatie pokračovalo náročnejšou koncovkou, s dvomi kopcami tretej kategórie, čo bol vhodný terén pre klasikárov alebo výbušných vrchárov. Akciu mal rozbehnúť Sot de Chera (4,1 km, 5,8 %), Salto de la Mora (5,4 km; 4,5 %) skončilo len tri kilometre pred páskou a plus cieľová páska sa nachádza takisto nachádzala v stúpaní. Koncovka ako šitá na mieru pre Colbrelliho, Avermaeta, vo forma jazdiaceho Hagena alebo Valverdeho.
 
Do vedúcej skupiny sa dostali Duval (Ag2r), Andemeskel (Cycling Academy), Van Hecke (Sport Vlaanderen), Barthe, Barcelo (obaja Euskadi Basque Country), Kulikov (Gazprom), Alarcon (W52), Moreira (Caja Rural), Lopez Fuentes (Equipo Euskadi), Rubio (Burgos-BH) a pelotón mal čo robiť s takouto veľkou skupinou. Brejk si vybudoval 7-minútový náskok, a keďže vo finále sa očakávala koncovka s otvoreným koncom, v pelotóne nebol veľký záujem kontrolovať takúto veľkú skupinu.
 
 
valenciana 19 etapa 3 2
Únik v etape (© Jose Artero / Volta a la Comunitat Valenciana)
 
 
Musel to robiť jedine Dimension Data a neskôr sa k nim pridal aj tím Sky. Na čele prebiehal súboj o vrchárske body a na priebežného lídra tejto súťaže Diega Rubia si trúfal najmä Preben van Hecke. Podobne ako včera potom zvýšil tempo tím Astana a kazašský celok išiel dravo nielen za etapovým triumfom, na ktoré si mohol veriť LL Sánchez, ale aj najcennejším dresom pre Iona Izagirreho. Dovtedy to mal únik dobre rozohrané, ale po zásahu Astany sa odohrávala tvrdá naháňačka o šancu na etapu. V záverečnej klesajúcej pasáži, pred poslednými dvomi horskými prémiami, klesol náskok utečencov na štyri minúty.
 
Početný brejk sa nevzdával ľahko a pred dvomi kľúčovými výstupmi mal stále pred očami etapový triumf. Astana zostala vo svojom ťažení osamotená a musela naďalej tvrdo pracovať, ak chcela byť v cieli úspešná. Na predposlednom stúpaní zostali vpredu len Barthe, Barcelo, Van Hecke a Alarcon, no balík znižoval svoju stratu pod jednu minútu a napokon chytil brejk ešte pred záverečným kopcom. Na konci sa najviac ukazovali Movistar a CCC Team, ktoré sa postarali o to, že záverečné útoky boli eliminované.
 
Pred finálnym krátkym výstupom sa natlačili dopredu viacerí jazdci s dobrým šprintom a etapový triumf vybojoval Greg van Avermaet, ktorý nechal za sebou Mattea Trentina a LL Sáncheza.
 
 
valenciana 19 etapa 3 1
Elita počas stúpania (© Jose Artero / Volta a la Comunitat Valenciana)
 
 
Aj tretia etapa vytvorila zaujímavú jazdu a opäť sa o to postaral tím Astana, ktorý nekompromisne stíhal vedúcu skupinu. Záverečné kopce sa neukázali natoľko náročné, aby delili najsilnejších jazdcov a v šprinte do kopca sa presadil Greg van Avermaet, ktorý na konci najlepšie prečítal situáciu a bol dostatočne silný, aby sa pred neho neodstali konkurenti. Belgický jazdec vybojoval svoj prvý triumf hneď pri premiére v drese CCC Team a to len znamená, že je vhodne pripravený na aktuálnu sezónu.
 
Ako druhý preťal pásku Matteo Trentin. Včerajší víťaz etapy udržal Avermaetovo zadné koleso, ale nemal silu, aby sa pred neho aj dostal. Na etapu si robil zálusk LL Sánchez, no ocitol sa príliš skoro na čele balíka a potom sa dostali pred neho spomínaní dvaja súperi. Boasson Hagen preťal pásku vo vedúcej skupine a udržal líderskú pozíciu pretekov.
 
 
van avermaet 19 valencia podium valf
Greg Van Avermaet na pódiu (© Jose Artero / Volta a la Comunitat Valenciana)
 
 
Výsledky
1. VAN AVERMAET Greg link ikonka CCC Team link ikonka 5:00:16 14
2. TRENTIN Matteo Mitchelton - Scott link ikonka 00:00 5
3. SáNCHEZ Luis León Astana Pro Team link ikonka 00:00 3
4. VALVERDE Alejandro link ikonka Movistar Team link ikonka 00:00  
5. TEUNISSEN Mike Team Jumbo - Visma link ikonka 00:00  
6. HIGUITA Sergio Fundación Euskadi 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. BOASSON HAGEN Edvald link ikonka Team Dimension Data link ikonka 9:23:23 3
2. IZAGIRRE Ion Astana Pro Team link ikonka 00:05  
3. TEUNS Dylan Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:08  
4. OLIVEIRA Nelson Movistar Team link ikonka 00:11  
5. BILBAO Pello Astana Pro Team link ikonka 00:12  
6. VALVERDE Alejandro link ikonka Movistar Team link ikonka 00:14  
 
Zobraziť kompletné poradie
 
 

Volta a la Comunitat Valenciana 2019 - 4. etapa, sobota 9. februára

4. 9.2. rovinata etapa ciel rovina Vila-real > Alcossebre 188 km A. Yates
 
etapa 04
profil etapy, 3269 nastúpaných metrov (© vueltacv.com)
 
 
Najťažšia koncovka podujatia vedúca cez kopec Ermita de Santa Lucía bola kľúčovou pre úspech v klasifikácii. Prudké cieľové sklony vyhovovali len vybraným vrchárom a na celkový titul mohli útočiť najmä Ion Izagirre, Teuns, Valverde alebo Daniel Martin.
 
Brejk prilákal len troch jazdcov, všetci jazdci vedeli, že na poslednom stúpaní mali bojovať o etapový a celkový triumf hlavní favoriti. Silvan Dillier (Ag2r), João Rodrigues (W52) a Diego Rubio (Burgos-BH) získali maximálne štyri minúty, aj keď v balíku prevažne pracoval iba Dimension Data. Rubio si podmanil prvé dve horské prémie, urobil rozhodujúci krok pre vrchársky dres a potom sa vrátil späť do balíka. Na nasledujúcej šprintérskej prémii sa presadil Dillier a náskok vedúcej skupiny v tom momente prekračoval tri minúty.
 
Na predposlednom kopci sa zvýšil rozdiel o jednu minútu a vrchársku prémiu získal Dillier. V pelotóne atakoval Preben van Hecke (Sport Vlaanderen), aby si vybehol pre zvyšné body, ale ako druhý muž vrchárskej súťaže už nemal šancu prekonať Rubia. V hlavnej skupine naďalej diktoval tempo iba Dimension Data. Favoriti na titul museli byť spokojní, ako sa vyvíja kráľovská etapa. Vpredu jazdili len dvaja cyklisti a o tých sa postaral juhoafrický celok. Dimension Data odvádzal potrebnú prácu, ale boli sme zvedaví, či bude zúročená na konci etapy.
 
 
valenciana 19 etapa 3 1
Elitná skupina (© Jose Artero / Volta a la Comunitat Valenciana)
 
 
V úseku pred cieľovým stúpaním zostal na čele pretekov už len Silvan Dillier, ale ten ako výborný tempár dokázal udržiavať 4-minútový náskok. Tým pádom sa zmenila situácia na trati a balík mal pred sebou zdatného konkurenta. Preto sa poskladal na čele pelotónu aj Mitchelton - Scott. Pätnásť kilometrov pred cieľom strácal balík tri minúty a v tom momente už bolo dôležité počítať, koľko stráca Dillier v poradí. Nachádzal sa na päťdesiate priečke s mankom 1:50. Na Ermita de Santa Lucía dorazil s náskokom  päťdesiat sekúnd a už bolo jasné, že neohrozí vedúce priečky v GC, no stále živil akú-takú šancu na etapový triumf. To už sa striedali na čele balíka viaceré celky.   
 
Dillierovi to napokon nevyšlo a pekný útok v balíku najskôr predviedol Merhawi Kudus (Astana), ale ostatní favoriti ho chytili. Aktívne tu jazdil Adam Yates a na vrchole sa objavila menšia skupina favoritov, vrátane druhého muža poradia Iona Izagirreho, Valverdeho alebo Dana Martina.
 
Vo finále pretavil svoju aktivitu na etapový triumf Adam Yates, na druhom mieste skončil Alejandro Valverde. Tretí finišoval Pello Bilbao a na štvrtom skončil jeho kolega Ion Izagirre, ktorý tak získal dres pre lídra pretekov.
 
 
valenciana 19 etapa 3 1
Triumf Adama Yatesa (© Jose Artero / Volta a la Comunitat Valenciana)
 
 
Etapu osviežil silný únik Silvana Dilliera, ale na konci sa aj tak presadili jazdci na celkové poradie. Na cieľovom kopci sa najlepšie cítil Adam Yates, ktorý odtiahol väčšinu stúpania na čele balíka a napokon nenašiel premožiteľa. Adam má v tomto roku veľkú motiváciu, aby nadviazal na úspechy svojho brata. Alejandro Valverde sa musel uspokojiť s druhým miestom, keď predviedol skutočný atak len tesne pred cieľom. Väčšinu času vyčkával a to mu zabránilo v tom, aby získal na svojich hlavných konkurentov potrebný čas.
 
Vo finále urobil všetko správne Ion Izagirre. Vedomý si svojho náskoku v poradí si strážil vedúce priečky, zbytočne nemíňal energiu na poslednom kopci a finišoval na samom čele pretekov. A v klasifikácii udržal pred Valverdem dostatočný náskok. V cieli ho ešte predbehol jeho kolega Pello Bilbao, ktorý sa dostal na tretie miesto v GC s rovnakým časom ako Valverde. Za nimi sa nachádzajú v poradí Daniel Martin a Dylan Teuns.
 
 
Výsledky
1. YATES Adam link ikonka Mitchelton - Scott link ikonka 4:54:57 14
2. VALVERDE Alejandro link ikonka Movistar Team link ikonka 00:00 5
3. BILBAO Pello Astana Pro Team link ikonka 00:02 3
4. IZAGIRRE Ion Astana Pro Team link ikonka 00:02  
5. MARTIN Daniel link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:04  
6. HIGUITA Sergio Fundación Euskadi 00:05  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Priebežné poradie pretekov po etape
1. IZAGIRRE Ion Astana Pro Team link ikonka 14:18:27 3
2. VALVERDE Alejandro link ikonka Movistar Team link ikonka 00:07  
3. BILBAO Pello Astana Pro Team link ikonka 00:07  
4. MARTIN Daniel link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:16  
5. TEUNS Dylan Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:18  
6. HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 00:29  
 
Zobraziť kompletné poradie
 

Kopce na trase etapy:
120 km: Culla (11,3 km; 4,8 %)
85 km: Col de la Bandereta (4,4 km; 6,7 %)
49 km: Port de la Sarratella (10,7 km; 3,9 %)
Cieľ: Ermita de Santa Lucía (3,8 km; 8,5 %)
 
 

Volta a la Comunitat Valenciana 2019 - 5. etapa, nedeľa 10. februára

5. 10.2. rovinata etapa ciel rovina Paterna > Valencia 88 km Groenewegen
 
etapa 05
profil etapy, 361 nastúpaných metrov (© vueltacv.com)
 
 
V záverečnej etape sa neočakávali žiadne zmeny v poradí, bolo by prekvapením, ak by na na rovinatom profile nerozhodoval o víťazovi etapy hromadný šprint. Do pohotovosti sa tak znovu dostali mená ako Groenewegen, Bouhanni, Kristoff alebo Cort.
 
Krátka previerka dostala do úniku štyroch jazdcov. Vpredu jazdili Aaron Van Poucke (Sport Vlaanderen), Alexej Kurbatov (Gazprom), Gotzon Martin Sanz (Equipo Euskadi) a Alexis Gougeard (Ag2r). Práve francúzsky jazdec bol najväčším ťahúňom na čele pretekov, no spolu so svojimi spolubojovníkmi musel prijať skutočnosť, že balík išiel veľmi pozorne a vedúca skupina dostávala len minimálny náskok. Na začiatku etapy jazdil aktívne najmä tím Astana, ktorý neobraňoval len najcennejší dres, ale aj pripravoval pozíciu pre šprint Magnusa Corta.
 
V pelotóne sa ukazovali viaceré celky, ktoré mali svojich lídrov vysoko v poradí, pretože fúkalo. Najmä mimo mesta bolo cítiť v pelotóne nervozitu a nikto z dôležitých cyklistov nechcel stratiť svoju pozíciu v GC v záverečnej etape. S blížiacim sa koncom etapy sa poskladal na čele pelotónu Jumbo - Visma a holandský celok jasne deklaroval záujem o víťazstvo. Brejk bol chytený dvanásť kilometrov pred cieľom a ihneď vyrazil dopredu Julien Duval z Ag2r, ale bola to len krátka epizóda. Potom už nikto neútočil a rozhodovalo sa v hromadnom špurte.
 
Pred páskou sa odohral hromadný pád, po ktorom zostalo bojovať o etapu len zopár jazdcov. Na konci bol najrýchlejší Dylan Groenewegen, za ním finišovali Alexander Kristoff a Matteo Trentin.
 
Pred cieľom mal vytvorenú najlepšiu pozíciu Matteo Trentin, ale potvrdilo sa, že taliansky jazdec nie je natoľko rýchly ako Kristoff s Groenewegenom v klasickom šprinte. Aj keď to bola veľmi tesná koncovka, prvý etapový trumf vybojoval Dylan Groenewegen a napravil si chuť po nevydarenej druhej etape. Dobrý finiš ukázal aj Alexander Kristoff a chýbalo mu skutočne málo, aby sa dostal na najvyšší stupienok, a tretie pódium na podujatí vybojoval Matteo Trentin.
 
Celkovým víťazom pretekov sa stal Ion Izagirre, ktorý zo všetkých zvládol najlepšie ITT a kráľovskú etapu. Hneď pri svojej premiére v drese Astany splnil svoj záväzok byť úspešný na etapových pretekoch. Titul neobhájil Alejandro Valverde, chýbalo mu sedem sekúnd. Tie nedokázal získať na kopci Ermita de Santa Lucía a v časovke bol Izagirre o čosi silnejší. Po ôsmich súťažných dňoch tohto ročníka v dúhovom drese stále naháňa prvé víťazstvo. Na pódium sa dostal aj Pello Bilbao. Španielsky jazdec bol tretí v kráľovskej etape a v jazde proti chronometru sa zmestil do Top 10, takže sezónu odštartoval kvalitným spôsobom. V minulom roku tu finišoval na siedmej priečke, tentoraz bol pripravený ešte lepšie.
 
 
valenciana 19 etapa 4 podium valf
Ion Izagirre (© Jose Artero / Volta a la Comunitat Valenciana)
 

V dvoch rozhodujúcich etapách patrili medzi najlepších aj Daniel Martin a Dylan Teuns, v Cofidise nechýba motivácia Jesúsovi Herradovi. Z Jacka Haiga sa stáva každým rokom silnejší jazdec na etapových pretekoch a v kráľovskej etape sa vytiahol jeho kolega Adam Yates, keď bol najsilnejší na cieľovom kopci. No časovka mu nevyšla podľa predstáv, aby mohol skončiť v poradí ešte vyššie. Výborné preteky má za sebou Boasson Hagen, ktorý už potreboval takýto výsledok, a sebavedomie si zvýšil aj Rui Costa.     
 
 
Výsledky
1. GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo - Visma link ikonka 1:50:17 14
2. KRISTOFF Alexander link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:00 5
3. TRENTIN Matteo Mitchelton - Scott link ikonka 00:00 3
4. MEZGEC Luka Mitchelton - Scott link ikonka 00:00  
5. BOUHANNI Nacer link ikonka Cofidis, Solutions Crédits 00:00  
6. GAZZOLI Michele Kometa Cycling Team 00:00  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
Konečné poradie pretekov
1. IZAGIRRE Ion Astana Pro Team link ikonka 16:08:44 125
2. VALVERDE Alejandro link ikonka Movistar Team link ikonka 00:07 85
3. BILBAO Pello Astana Pro Team link ikonka 00:07 70
4. MARTIN Daniel link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:16 60
5. TEUNS Dylan Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:18 50
6. HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits 00:29 40
 
Zobraziť kompletné poradie