Volta ao Algarve 2019 (2.HC), 20. - 24. februára (779 km) - 45. ročník
1. | 20.2. | Portimao > Lagos | 199 km | Jakobsen | ||
2. | 21.2. | Almodôvar > Alto da Fóia | 187 km | Pogačar | ||
3. | 22.2. | Lagoa > Lagoa | 20,8 km | Küng | ||
4. | 23.2. | Albufeira > Tavira | 198 km | Groenewegen | ||
5. | 24.2. | Faro > Alto do Malhao | 173 km | Štybar |
Vlaňajší ročník | Úvod k pretekom | Štartová listina |
1. | 20.2. | Portimao > Lagos | 199 km | Jakobsen |
profil etapy, 2116 nastúpaných metrov (© voltaaoalgarve.com) |
Portugalské podujatie otvorila ponuka pre šprintérov, Najrýchlejší jazdci v balíku poznali tento dojazd z minulej edície, keď v meste Lagos triumfoval Dylan Groenewegen, a holandský cyklista patril k favoritom aj dnes. Šprintérsku konkurenciu dopĺňali Ackermann, Jakobsen, Degenkolb alebo Démare.
Na čele pretekov sa usadili Pedro Paulinho (Efapel), Ribeiro, Scheulen (obaja LA Alumni), Mendes (Sporting-Tavira) a Lourenco (UD Oliveirense) a snažili sa vybudovať si čo najväčší náskok. V pelotóne však ihneď kontrolovali situáciu Jumbo - Visma, Deuceninck - Quick-Step a Bora - hansgrohe a tieto zoskupenia dali jasne najavo, že si neželajú na konci nič iné ako hromadný dojazd. Na horských prémiách sa bojovalo o vrchársky dres a túto poctu si vyslúžil David Ribeiro.
Po druhom hodnotenom kopci stavil na sólový pokus José Mendes. Na jeho aktivitu nereagovali ostatní utečenci a stalo sa im to osudným už 65 kilometrov pred páskou, keď sa vrátili späť do pelotónu. Ani Mendes nevydržal dlho pred balíkom a následne ho nahradili Segio Paulinho a Angulo z celku Efapel, ktorí chceli ešte zviditeľniť svoj tím. V pelotóne naďalej pracovali spomínané tri zoskupenia. Šprintéri mali k dispozícii na podujatí dve príležitosti a chceli ich patrične využiť. Dvadsať kilometrov pred páskou bola dvojica z Efapelu chytená a pelotón sa začal pripravovať na hromadný dojazd.
Pre šprintérske celky to znamenalo, aby zabránili ďalším atakom. Tie neprišli, ale sedem kilometrov pred cieľom rozdelil pelotón hromadný pád. Na čele zostalo len okolo tridsať jazdcov. Zo šprintérov zostali vpredu Ackermann, Jakobsen a Démare. Po páde zostal v bolestiach najmä Jasper Stuyven.
Do záverečného šprintu sa dostali len niektorí favoriti a spomedzi nich bol na páske najrýchlejší Fabio Jakobsen. Za ním finišovali Arnaud Démare a Pascal Ackermann.
Špurt etapy (© BORA - hansgrohe / Sprintcycling) |
V rovinatej etape sa nedostali do koncovky všetci najrýchlejší jazdci balíka, cyklisti ako Groenewegen alebo Degenkolb stratili svoju šancu po hromadnom páde. Vo finále využil dobrú tímovú podporu Fabio Jakobsen, ktorý predviedol aj silnú koncovku. Ako prvý začal šprintovať Simone Consonni a taliansky jazdec si aj vybudoval pekný náskok, ale potom nastúpil holandský šprintér a po výbornom výkone získal pri svojom prvom súťažnom dni v novom ročníku etapový triumf.
Simone Consonni sa musel uspokojiť až so štvrtou priečkou, lebo pred páskou mu došli sily a dostali sa pred neho Arnaud Démare a Pascal Ackermann. Francúzsky jazdec nemal na konci dobrú pozíciu, začal šprintovať príliš zozadu a v ideálnej pozícii nevyrazil dopredu ani Ackermann. To všetko uľahčilo Jakobsenovi cestu za výhrou. Očakávané vyústenie úvodnej etapy narušil hromadný pád sedem kilometrov pred páskou, po ktorom zostalo vzadu množstvo favoritov na titul, a to výrazne ovplyvní ďalší priebeh podujatia. Z tejto smoliarskej situácie môžu vyťažiť najmä Poels, De la Cruz, Oomen alebo Mas, ktorí prišli do cieľa v hlavnej skupine.
Výsledky | ||||||||
1. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 4:52:59 | 20 | ||||
2. | DÉMARE Arnaud | Groupama - FDJ | 00:00 | 10 | ||||
3. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 00:00 | 5 | ||||
4. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
5. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:00 | |||||
6. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:00 |
7. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
8. | ABERASTURI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
9. | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
10. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 00:00 | ||
11. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
12. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 00:00 | ||
13. | POGAčAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
14. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:00 | ||
15. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:00 | ||
16. | VLIEGEN Loic | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
17. | WYNANTS Maarten | Team Jumbo - Visma | 00:00 | ||
18. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 00:00 | ||
19. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:00 | ||
20. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 00:00 | ||
21. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 00:00 | ||
22. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 00:00 | ||
23. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
24. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
25. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
26. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 00:11 | ||
27. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 00:11 | ||
28. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 00:18 | ||
29. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 00:20 | ||
30. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 00:22 | ||
31. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 00:22 | ||
32. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 00:22 | ||
33. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 00:26 | ||
34. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 00:26 | ||
35. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 00:26 | ||
36. | ROWE Luke | Team Sky | 00:26 | ||
37. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 00:26 | ||
38. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 00:32 | ||
39. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 00:36 | ||
40. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 00:51 | ||
41. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 01:05 | ||
42. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 01:05 | ||
43. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 01:05 | ||
44. | BOASSON HAGEN Edvald | Team Dimension Data | 01:05 | ||
45. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 01:05 | ||
46. | MARTINELLI Davide | Deceuninck - Quick-Step | 01:05 | ||
47. | VERMOTE Julien | Team Dimension Data | 01:05 | ||
48. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 01:05 | ||
49. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 01:05 | ||
50. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 01:05 | ||
51. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 01:05 | ||
52. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 01:05 | ||
53. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 01:05 | ||
54. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 01:05 | ||
55. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 01:05 | ||
56. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 01:05 | ||
57. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 01:05 | ||
58. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 01:05 | ||
59. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 01:05 | ||
60. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 01:05 | ||
61. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 01:05 | ||
62. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 01:25 | ||
63. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 01:28 | ||
64. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 01:28 | ||
65. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 01:28 | ||
66. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 01:35 | ||
67. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 01:35 | ||
68. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 01:35 | ||
69. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 01:35 | ||
70. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 01:35 | ||
71. | FERREIRA Antonio | Vito-Feirense-Pnb | 01:35 | ||
72. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:35 | ||
73. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 01:35 | ||
74. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 01:35 | ||
75. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 01:35 | ||
76. | SILVA Bruno | Efapel | 01:35 | ||
77. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 01:35 | ||
78. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 01:35 | ||
79. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 01:35 | ||
80. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 01:35 | ||
81. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 01:35 | ||
82. | REIS Rafael | W52 / FC Porto | 01:35 | ||
83. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 01:35 | ||
84. | MESTRE Daniel | W52 / FC Porto | 01:35 | ||
85. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 01:35 | ||
86. | MICHAJLOV Nikolaj | Efapel | 01:35 | ||
87. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 01:35 | ||
88. | NANCLARES Jesus Angel | Miranda - Mortágua | 01:44 | ||
89. | KING Ben | Team Dimension Data | 01:48 | ||
90. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 01:48 | ||
91. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 01:48 | ||
92. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 01:48 | ||
93. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 01:48 | ||
94. | SILVA Joaquim | W52 / FC Porto | 01:48 | ||
95. | CARDOSO Filipe | Vito-Feirense-Pnb | 01:48 | ||
96. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 01:48 | ||
97. | SILVA Daniel | Radio Popular Boavista | 01:48 | ||
98. | SILVA Rafael | Efapel | 01:48 | ||
99. | GARCíA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | 01:48 | ||
100. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 01:54 | ||
101. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 01:54 | ||
102. | PELEGRí Óscar | Vito-Feirense-Pnb | 01:54 | ||
103. | GONCALVES Gaspar | Miranda - Mortágua | 01:54 | ||
104. | BARTA Will | CCC Team | 01:54 | ||
105. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 01:54 | ||
106. | CRISPIM André | LA Aluminios | 01:57 | ||
107. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 02:00 | ||
108. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 02:00 | ||
109. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 02:06 | ||
110. | GONçALVES Hélder | UD Oliveirense/InOutbuild | 02:09 | ||
111. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 03:11 | ||
112. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 03:11 | ||
113. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 03:11 | ||
114. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:11 | ||
115. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:11 | ||
116. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 03:11 | ||
117. | BERNAS Paweł | CCC Team | 03:29 | ||
118. | SCHEULEN Marvin | LA Aluminios | 03:33 | ||
119. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 04:11 | ||
120. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:11 | ||
121. | SAAVEDRA Bernardo | Vito-Feirense-Pnb | 04:11 | ||
122. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 04:11 | ||
123. | LEAL Tiago | Miranda - Mortágua | 04:11 | ||
124. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 04:11 | ||
125. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 04:11 | ||
126. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:11 | ||
127. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:11 | ||
128. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 04:11 | ||
129. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 04:11 | ||
130. | BARBIO António | LA Aluminios | 04:11 | ||
131. | PAULINHO Sérgio Miguel | Efapel | 04:11 | ||
132. | ANGULO Antonio | Efapel | 04:11 | ||
133. | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | 04:11 | ||
134. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 04:11 | ||
135. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 04:11 | ||
136. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 04:11 | ||
137. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 06:50 | ||
138. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 06:50 | ||
139. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 06:50 | ||
140. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 06:50 | ||
141. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 06:50 | ||
142. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 06:50 | ||
143. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 06:50 | ||
144. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 06:50 | ||
145. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | 06:50 | ||
146. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 06:50 | ||
147. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 06:50 | ||
148. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 06:50 | ||
149. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 07:23 | ||
150. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 07:23 | ||
151. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 07:23 | ||
152. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 07:23 | ||
153. | BARBOSA Márcio | Ludofoods Louletano Aviludo | 07:23 | ||
154. | MENDONÇA Luis | Radio Popular Boavista | 07:39 | ||
155. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 08:15 | ||
156. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 08:49 | ||
157. | STANNARD Ian | Team Sky | 08:49 | ||
158. | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:49 | ||
159. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 09:37 | ||
160. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 09:37 | ||
161. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 09:37 | ||
162. | ČERNý Josef | CCC Team | 09:37 | ||
163. | KOCH Jonas | CCC Team | 09:37 | ||
164. | MALUCELLI Matteo | Caja Rural - Seguros RGA | 11:51 | ||
165. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 11:51 | ||
166. | PAULINHO Pedro | Efapel | 13:09 | ||
167. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 13:09 | ||
DNF | DUNBAR Eddie | Team Sky | odstúpil |
Kopce na trase etapy:
160 km - Aldeia dos Matos: dĺžka 2,4 km; sklon 4,3 %
101,3 km - Nave: dĺžka 5,9 km; sklon 4,2 %
2. | 21.2. | Almodôvar > Alto da Fóia | 187 km | Pogačar |
profil etapy, 3154 nastúpaných metrov (© voltaaoalgarve.com) |
Rozdiely v klasifikácii sa prekvapujúco vytvorili už vo včerajšej previerke, ale až dnes bola na programe jedna z hlavných bitiek o celkový titul. Cieľový kopec Fóia nebol príliš ťažký a neobsahoval strmé úseky, no aj tak mal dostať do pohotovosti najlepších vrchárov ako Poels, Mas, Aru alebo Konrad.
O brejk sa postarali William Barta (Tím CCC), Olivier le Gac (Groupama-FDJ), Brian van Goethem (Lotto-Soudal), Rafael Reis (W52), Bruno Silva (Efapel) a Jesús Nanclares (Miranda), ktorí sa museli pripraviť na to, že pelotón im nebude chcieť prenechať etapu. V balíku sa striedali viaceré zostavy a svoje ambície ukazoval najmä Deuceninck – Quick-Step. Na prvej rýchlostnej prémii sa presadil Silva, nasledujúci hodnotený kopec si podmanil Reis, rozdiel medzi skupinami zostával na úrovni dvoch minút.
Trvalo to len do príchodu na druhú horskú prémiu, keď pelotón chytil únik. V tom čase už nefiguroval v balíku Fabio Jakobsen. Potom skúšali atakovať ďalší borci, ale vpredu sa udržal iba Riccardo Zoidl z tímu CCC. Onedlho sa k nemu pridal aj jeho kolega Amaro Antunes a portugalský jazdec ovládol druhú horskú prémiu. Vedúca dvojica mala k dobru dve minúty na pelotón, tam ťahali Deuceninck - Quick-Step a Sky. Bojovníci z tímu CCC ešte získali poslednú rýchlostnú prémiu, ale už mali balík za pätami a pätnásť kilometrov pred cieľom sa skončila ich aktivita.
Pred cieľovým kopcom sa rozpútala pozičná bitka favoritov a na stúpanie Fóia sa nabehlo vo vysokej rýchlosti. Tím Sky predvádzal svoju kvalitu a pravidelným tempom oslaboval zloženie hlavnej skupiny. Doplatil na to aj Fabio Aru a za lídrami tímom Sky sa držali Mas, Oomen, Pogačar alebo Špilak. Do posledného kilometra naskočilo na čele pretekov len päť jazdcov, ako prvý zaútočil Amaro Antunes, ktorý sa objavil aj v jednom z únikov. Etapového triumfu sa však nechcel vzdať Wout Poels, ktorý takisto pred páskou atakoval, ale skvelý výkon vytiahol Tadej Pogačar. Slovinský jazdec ustál všetky pokusy a sám zaútočil vo finále. A na to už nenašli odpoveď ani Poels, ani Enric Mas. Perfektný výkon zo strany 20-ročného nováčika v tíme UAE Emirates.
Na cieľovom kopci zdemoloval hlavnú skupinu tím Sky, no Wout Poels nevybojoval etapový triumf, hoci to mal všetko výborne pripravené a vo finále aj zaútočil. Jedinou prekážkou sa mu stal Tadej Pogačar, slovinský mladík, ktorý v minulom roku vyhral Tour de l'Avenir. Víťazovi etapy nerobilo problémy vysoké tempo na záverečnom kopci, keď ešte dokázal vytiahnuť perfektný atak pred páskou. Pogačar len a len potvrdil, že je veľkým talentom, a určite sa môžeme tešiť na to, ako bude bojovať v poradí na tomto podujatí, pretože má aj dobrú časovku. Sebavedomie mu určite dodá aj dres pre lídra pretekov.
Tadej Pogačar a jeho triumf (© Courtesy UAE Team Emirates / SprintCycling) |
Wout Poels síce nezískal etapu, ale stále to má pekne rozohrané na celkový titul. Len to musí ukázať aj v ITT. Svoje vrchárske kvality vytiahol aj Enric Mas a medzi najlepšími sa pohybovali takisto Sam Oomen a Amaro Antunes. Spomínaní cyklisti si vytvorili menší náskok na čele klasifikácie, preto bude veľmi zaujímavé sledovať, ako si poradia so zajtrajšou jazdou proti chronometru. V popredí sa drží ešte David de la Cruz, ktorý musí zabrať v ITT, ak sa chce dostať na stupne víťazov.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 4:58:25 | 20 | ||||
2. | POELS Wout | Team Sky | 00:01 | 10 | ||||
3. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:03 | 5 | ||||
4. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:05 | |||||
5. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 00:07 | |||||
6. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:21 |
7. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 00:24 | ||
8. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 00:27 | ||
9. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 00:27 | ||
10. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 00:49 | ||
11. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 00:51 | ||
12. | SILVA Joaquim | W52 / FC Porto | 00:51 | ||
13. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:51 | ||
14. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 01:00 | ||
15. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:05 | ||
16. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 01:05 | ||
17. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 01:10 | ||
18. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:18 | ||
19. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 01:19 | ||
20. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 01:19 | ||
21. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 01:27 | ||
22. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 01:46 | ||
23. | KING Ben | Team Dimension Data | 01:46 | ||
24. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 01:46 | ||
25. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 01:46 | ||
26. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 01:51 | ||
27. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 01:51 | ||
28. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 01:51 | ||
29. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 01:55 | ||
30. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 02:18 | ||
31. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:24 | ||
32. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 02:25 | ||
33. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 02:36 | ||
34. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 03:02 | ||
35. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 03:13 | ||
36. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 03:13 | ||
37. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 03:13 | ||
38. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 03:33 | ||
39. | VLIEGEN Loic | Wanty - Groupe Gobert | 04:12 | ||
40. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 04:26 | ||
41. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 04:26 | ||
42. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 04:44 | ||
43. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:44 | ||
44. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 04:44 | ||
45. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 04:55 | ||
46. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 05:26 | ||
47. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 05:49 | ||
48. | VERMOTE Julien | Team Dimension Data | 06:09 | ||
49. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 06:09 | ||
50. | SILVA Rafael | Efapel | 06:09 | ||
51. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 06:09 | ||
52. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 06:09 | ||
53. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 06:09 | ||
54. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 06:09 | ||
55. | DÉMARE Arnaud | Groupama - FDJ | 06:35 | ||
56. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 08:14 | ||
57. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 08:14 | ||
58. | KOCH Jonas | CCC Team | 08:14 | ||
59. | BARBIO António | LA Aluminios | 08:53 | ||
60. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 09:44 | ||
61. | WYNANTS Maarten | Team Jumbo - Visma | 09:44 | ||
62. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 09:44 | ||
63. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 09:44 | ||
64. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 09:44 | ||
65. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 09:44 | ||
66. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 09:44 | ||
67. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 09:44 | ||
68. | ANGULO Antonio | Efapel | 09:44 | ||
69. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 09:44 | ||
70. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 09:44 | ||
71. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 09:44 | ||
72. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 11:46 | ||
73. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 11:46 | ||
74. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 11:46 | ||
75. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 11:46 | ||
76. | SILVA Daniel | Radio Popular Boavista | 11:46 | ||
77. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 11:46 | ||
78. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 11:46 | ||
79. | STANNARD Ian | Team Sky | 11:46 | ||
80. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 11:46 | ||
81. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 13:21 | ||
82. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 14:25 | ||
83. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 14:25 | ||
84. | ROWE Luke | Team Sky | 14:39 | ||
85. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 15:21 | ||
86. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 18:54 | ||
87. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 18:54 | ||
88. | MESTRE Daniel | W52 / FC Porto | 18:54 | ||
89. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 18:54 | ||
90. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 18:54 | ||
91. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 18:54 | ||
92. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 18:54 | ||
93. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 18:54 | ||
94. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 18:54 | ||
95. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 18:54 | ||
96. | BARTA Will | CCC Team | 18:54 | ||
97. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 18:54 | ||
98. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 19:49 | ||
99. | GONCALVES Gaspar | Miranda - Mortágua | 19:49 | ||
100. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 19:49 | ||
101. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 19:49 | ||
102. | FERREIRA Antonio | Vito-Feirense-Pnb | 19:49 | ||
103. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 20:45 | ||
104. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 20:45 | ||
105. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 20:45 | ||
106. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 22:15 | ||
107. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 22:15 | ||
108. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 22:15 | ||
109. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 22:15 | ||
110. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 22:15 | ||
111. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 22:15 | ||
112. | MARTINELLI Davide | Deceuninck - Quick-Step | 22:15 | ||
113. | GONçALVES Hélder | UD Oliveirense/InOutbuild | 22:15 | ||
114. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 22:15 | ||
115. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 22:15 | ||
116. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 22:15 | ||
117. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 22:15 | ||
118. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 22:15 | ||
119. | REIS Rafael | W52 / FC Porto | 22:15 | ||
120. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 22:15 | ||
121. | SAAVEDRA Bernardo | Vito-Feirense-Pnb | 22:15 | ||
122. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 22:15 | ||
123. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 22:15 | ||
124. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 22:15 | ||
125. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 22:15 | ||
126. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 22:15 | ||
127. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 22:15 | ||
128. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 22:15 | ||
129. | SCHEULEN Marvin | LA Aluminios | 22:15 | ||
130. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 22:15 | ||
131. | MALUCELLI Matteo | Caja Rural - Seguros RGA | 22:15 | ||
132. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 22:15 | ||
133. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 22:15 | ||
134. | CRISPIM André | LA Aluminios | 22:15 | ||
135. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 22:15 | ||
136. | BERNAS Paweł | CCC Team | 22:15 | ||
137. | ABERASTURI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 22:15 | ||
138. | CARDOSO Filipe | Vito-Feirense-Pnb | 22:15 | ||
139. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 22:15 | ||
140. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 22:15 | ||
141. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 22:15 | ||
142. | BARBOSA Márcio | Ludofoods Louletano Aviludo | 22:15 | ||
143. | GARCíA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | 22:15 | ||
144. | PELEGRí Óscar | Vito-Feirense-Pnb | 22:15 | ||
145. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 22:15 | ||
146. | LEAL Tiago | Miranda - Mortágua | 22:15 | ||
147. | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | 22:15 | ||
148. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 22:15 | ||
149. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 22:15 | ||
150. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 22:15 | ||
151. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 22:15 | ||
152. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 22:15 | ||
153. | ČERNý Josef | CCC Team | 22:15 | ||
154. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 22:15 | ||
155. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 22:15 | ||
156. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 22:15 | ||
157. | SILVA Bruno | Efapel | 23:42 | ||
158. | MICHAJLOV Nikolaj | Efapel | 23:42 | ||
159. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | 23:42 | ||
160. | PAULINHO Pedro | Efapel | 23:42 | ||
161. | PAULINHO Sérgio Miguel | Efapel | 23:42 | ||
162. | NANCLARES Jesus Angel | Miranda - Mortágua | 24:36 | ||
163. | BOASSON HAGEN Edvald | Team Dimension Data | 26:59 | ||
164. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 27:16 | ||
DNF | LAPORTE Christophe | Cofidis, Solutions Crédits | odstúpil | ||
DNS | MENDONÇA Luis | Radio Popular Boavista | neštart. | ||
DNS | GRIGORYEV Alexander | Sporting Clube de Portugal/Tavira | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 9:51:24 | 5 | ||||
2. | POELS Wout | Team Sky | 00:01 | |||||
3. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:03 | |||||
4. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:05 | |||||
5. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:21 | |||||
6. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:51 |
7. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 01:29 | ||
8. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 01:42 | ||
9. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 01:46 | ||
10. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 01:46 | ||
11. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 01:46 | ||
12. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 01:55 | ||
13. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 01:55 | ||
14. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 01:56 | ||
15. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 02:05 | ||
16. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 02:15 | ||
17. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 02:17 | ||
18. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 02:18 | ||
19. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 02:24 | ||
20. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 02:24 | ||
21. | SILVA Joaquim | W52 / FC Porto | 02:39 | ||
22. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 02:40 | ||
23. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 02:56 | ||
24. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 02:56 | ||
25. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:30 | ||
26. | KING Ben | Team Dimension Data | 03:34 | ||
27. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 03:39 | ||
28. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 04:00 | ||
29. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 04:11 | ||
30. | VLIEGEN Loic | Wanty - Groupe Gobert | 04:12 | ||
31. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 04:16 | ||
32. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 04:37 | ||
33. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 05:08 | ||
34. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 05:35 | ||
35. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 06:00 | ||
36. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 06:02 | ||
37. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 06:24 | ||
38. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 06:30 | ||
39. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 06:32 | ||
40. | DÉMARE Arnaud | Groupama - FDJ | 06:35 | ||
41. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 06:45 | ||
42. | VERMOTE Julien | Team Dimension Data | 07:14 | ||
43. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 07:34 | ||
44. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 07:57 | ||
45. | SILVA Rafael | Efapel | 07:57 | ||
46. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 08:17 | ||
47. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 08:37 | ||
48. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 08:41 | ||
49. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 08:55 | ||
50. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 09:37 | ||
51. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 09:44 | ||
52. | WYNANTS Maarten | Team Jumbo - Visma | 09:44 | ||
53. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 09:44 | ||
54. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 09:55 | ||
55. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 10:49 | ||
56. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 10:49 | ||
57. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 11:16 | ||
58. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 11:19 | ||
59. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 11:38 | ||
60. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 11:44 | ||
61. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 12:08 | ||
62. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 12:51 | ||
63. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 12:59 | ||
64. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 12:59 | ||
65. | BARBIO António | LA Aluminios | 13:04 | ||
66. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 13:21 | ||
67. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 13:32 | ||
68. | CASIMIRO Henrique | Efapel | 13:34 | ||
69. | SILVA Daniel | Radio Popular Boavista | 13:34 | ||
70. | ANGULO Antonio | Efapel | 13:55 | ||
71. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 14:25 | ||
72. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 14:51 | ||
73. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 14:56 | ||
74. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 15:04 | ||
75. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 15:04 | ||
76. | ROWE Luke | Team Sky | 15:05 | ||
77. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 15:37 | ||
78. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 15:57 | ||
79. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 16:34 | ||
80. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 17:15 | ||
81. | KOCH Jonas | CCC Team | 17:51 | ||
82. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 18:33 | ||
83. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 18:36 | ||
84. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 18:36 | ||
85. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 19:20 | ||
86. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 19:59 | ||
87. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 19:59 | ||
88. | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | 19:59 | ||
89. | MESTRE Daniel | W52 / FC Porto | 20:29 | ||
90. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 20:29 | ||
91. | STANNARD Ian | Team Sky | 20:35 | ||
92. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 20:42 | ||
93. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 20:45 | ||
94. | BARTA Will | CCC Team | 20:48 | ||
95. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 21:11 | ||
96. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 21:24 | ||
97. | FERREIRA Antonio | Vito-Feirense-Pnb | 21:24 | ||
98. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 21:24 | ||
99. | GONCALVES Gaspar | Miranda - Mortágua | 21:43 | ||
100. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 21:49 | ||
101. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 22:05 | ||
102. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 22:15 | ||
103. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 22:15 | ||
104. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 22:15 | ||
105. | ABERASTURI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 22:15 | ||
106. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 22:15 | ||
107. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 22:15 | ||
108. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 22:15 | ||
109. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 22:33 | ||
110. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 22:35 | ||
111. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 22:37 | ||
112. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 22:37 | ||
113. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 22:47 | ||
114. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 23:05 | ||
115. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 23:06 | ||
116. | MARTINELLI Davide | Deceuninck - Quick-Step | 23:20 | ||
117. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 23:20 | ||
118. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 23:20 | ||
119. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 23:20 | ||
120. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 23:20 | ||
121. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 23:50 | ||
122. | REIS Rafael | W52 / FC Porto | 23:50 | ||
123. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 23:50 | ||
124. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 23:50 | ||
125. | CARDOSO Filipe | Vito-Feirense-Pnb | 24:03 | ||
126. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 24:03 | ||
127. | GARCíA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | 24:03 | ||
128. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 24:09 | ||
129. | PELEGRí Óscar | Vito-Feirense-Pnb | 24:09 | ||
130. | CRISPIM André | LA Aluminios | 24:12 | ||
131. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 24:21 | ||
132. | GONçALVES Hélder | UD Oliveirense/InOutbuild | 24:24 | ||
133. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 24:56 | ||
134. | SILVA Bruno | Efapel | 25:17 | ||
135. | MICHAJLOV Nikolaj | Efapel | 25:17 | ||
136. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 25:26 | ||
137. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 25:26 | ||
138. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 25:44 | ||
139. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 25:44 | ||
140. | BERNAS Paweł | CCC Team | 25:44 | ||
141. | SCHEULEN Marvin | LA Aluminios | 25:48 | ||
142. | NANCLARES Jesus Angel | Miranda - Mortágua | 26:20 | ||
143. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 26:26 | ||
144. | SAAVEDRA Bernardo | Vito-Feirense-Pnb | 26:26 | ||
145. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 26:26 | ||
146. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 26:26 | ||
147. | LEAL Tiago | Miranda - Mortágua | 26:26 | ||
148. | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | 26:26 | ||
149. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 26:26 | ||
150. | PAULINHO Sérgio Miguel | Efapel | 27:53 | ||
151. | BOASSON HAGEN Edvald | Team Dimension Data | 28:04 | ||
152. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 29:05 | ||
153. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 29:05 | ||
154. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 29:38 | ||
155. | BARBOSA Márcio | Ludofoods Louletano Aviludo | 29:38 | ||
156. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | 30:32 | ||
157. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 31:27 | ||
158. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 31:52 | ||
159. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 31:52 | ||
160. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 31:52 | ||
161. | ČERNý Josef | CCC Team | 31:52 | ||
162. | MALUCELLI Matteo | Caja Rural - Seguros RGA | 34:06 | ||
163. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 35:24 | ||
164. | PAULINHO Pedro | Efapel | 36:51 |
Kopce na trase etapy:
125,1 km - Cavalos: dĺžka 13,2 km; sklon 2,5 %
37,3 km - Pomba: dĺžka 3,8 km; sklon 7,7 %
Cieľ - Fóia: dĺžka 7,8 km; sklon 6,1 %
Profil cieľového kopca etapy (© voltaaoalgarve.com) |
3. | 22.2. | Lagoa > Lagoa | 20,8 km | Küng |
profil etapy, 199 nastúpaných metrov (© voltaaoalgarve.com) |
Portugalské podujatie pripravilo tradičnú trasu individuálnej časovky, ktorá favorizovala najsilnejších jazdcov v tejto disciplíne. Medzi nimi sa mohol vytiahnuť Stefan Küng, kvalitnými tempárskymi schopnosťami vynikali aj Andersen, Bodnar, Pedersen alebo Van Baarle. Z pohľadu klasifikácie bolo mimoriadne dôležité, ako si poradia s touto prekážkou Pogačar, Poels, Mas a Oomen.
Najskôr dlhú dobu viedol Josef Černý z tímu CCC, ktorý prekonal trať za 25:39. Potom ho prekonal Mads Pedersen (Trek-Segafredo), dánsky jazdec bol rýchlejší o pol minúty. Výborný výkon však ponúkol jeho kolega Ryan Mullen a írsky pretekár sa zatiaľ ako jediný dostal pod 25 minút. S výkonom 24:41 nastavil latku vysoko pre ostatných jazdcov. V popredí sa nachádzali aj Politt (Kaťuša-Alpecin), strata 33 sekúnd, a Van Baarle s mankom 43 sekúnd. Časovka nevyšla úplne podľa predstáv Maciejovi Bodnarovi, ktorý za aktuálnym lídrom zaostal 67 sekúnd.
Na časovkárskom stroji sa cítil dobre Geoghegan Hart (Sky), ktorý sa ukázal na včerajšom cieľovom stúpaní, a predviedol rovnaký výkon ako Mads Pedersen. Oboch prekonal Arnaud Démare, jazdec tímu Groupama - FDJ bol od nich rýchlejší o štyri sekundy. Novým lídrom etapy sa stal Yves Lampaert (Deuceninck -Quick-Step), keď porazil Mullena o tri sekundy. Nový najlepší čas mal hodnotu 24:38. Belgický pretekár sa však netešil dlho, lebo Stefan Küng (Groupama-FDJ) potvrdil úloha favorita, ale Lampaert ho prinútil k maximálnemu výkonu a v cieli mal k dobru iba päť sekúnd.
Potom sa čakalo už len na to, ako sa prezentujú tí borci, ktorí zvládli najlepšie včerajší horský dojazd. Výborný výkon však vytiahol Kragh Andersen (Sunweb), ktorý takmer ohrozil vedúceho jazdca, a v cieli stratil iba dve sekundy. Z jazdcov na GC si najhoršie viedol Sam Oomen, ktorý nestačil na najlepšiu trojicu v poradí. Enric Mas sa zaradil hneď za Top 10 a získal na Wouta Poelsa osem sekúnd. Všetkých favoritov však zatienil Tadej Pogačar, ktorý nielenže udržal lídersky dres, ale si aj polepšil oproti svojim priamym konkurentom o titul.
Etapovým triumfom naplnil predpoklady Stefan Küng a potvrdil, že v tíme Groupama - FDJ bude potrebnou posilou, ktorá francúzskemu tímu doteraz chýbala. Švajčiarsky jazdec sa naposledy tešil z triumfu v minulom roku na BinckBank Tour, kde ovládol 12-kilometrovú časovku. Na druhom mieste finišoval 24-ročný Soren Kragh Andersen, ktorý sa čoraz silnejšie etabluje na najvyššej úrovni. Yves Lampaert obsadil tretiu priečku a tento niekdajší belgický šampión v ITT ukázal, že na jarných klasikách sa bude môcť oprieť aj o svoje tempárske schopnosti.
V celkovej klasifikácii urobil významný krok za titulom Tadej Pogačar, ktorý v časovke obsadil piate miesto, a to s veľkým náskokom pred ostatnými favoritmi. Slovinský jazdec je univerzálnym typom pretekára a dnes o tom všetkých presvedčil. Pred druhým v poradí Enricom Masom má už vybudovaný veľmi sľubný náskok a uvidíme, čo s tým urobí španielsky pretekár v záverečnej etape. S vývojom v poradí nemôžu byť spokojní ani v tíme Sky, preto sa môžeme tešiť na zaujímavú bitku na Alto Malhao. V poradí sa drží vysoko aj Kragh Andersen, ktorý bude tvoriť ešte silnú dvojicu so Samom Oomenom.
Výsledky | ||||||||
1. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 24:33 | 20 | ||||
2. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:02 | 10 | ||||
3. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 00:05 | 5 | ||||
4. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 00:08 | |||||
5. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:17 | |||||
6. | DÉMARE Arnaud | Groupama - FDJ | 00:31 |
7. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 00:36 | ||
8. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:36 | ||
9. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:42 | ||
10. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 00:43 | ||
11. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 00:44 | ||
12. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:45 | ||
13. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 00:46 | ||
14. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 00:50 | ||
15. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 00:51 | ||
16. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:51 | ||
17. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:53 | ||
18. | POELS Wout | Team Sky | 00:53 | ||
19. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 01:02 | ||
20. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 01:02 | ||
21. | ČERNý Josef | CCC Team | 01:06 | ||
22. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 01:06 | ||
23. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 01:07 | ||
24. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 01:08 | ||
25. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 01:09 | ||
26. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 01:11 | ||
27. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 01:12 | ||
28. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 01:15 | ||
29. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 01:15 | ||
30. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 01:16 | ||
31. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 01:17 | ||
32. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 01:18 | ||
33. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 01:18 | ||
34. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 01:20 | ||
35. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 01:21 | ||
36. | BARTA Will | CCC Team | 01:23 | ||
37. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 01:23 | ||
38. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 01:24 | ||
39. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 01:27 | ||
40. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 01:29 | ||
41. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 01:35 | ||
42. | BERNAS Paweł | CCC Team | 01:35 | ||
43. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 01:39 | ||
44. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 01:40 | ||
45. | KING Ben | Team Dimension Data | 01:43 | ||
46. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 01:43 | ||
47. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 01:48 | ||
48. | STANNARD Ian | Team Sky | 01:52 | ||
49. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 01:52 | ||
50. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 01:53 | ||
51. | REIS Rafael | W52 / FC Porto | 01:56 | ||
52. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 01:59 | ||
53. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 02:00 | ||
54. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 02:00 | ||
55. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 02:01 | ||
56. | MICHAJLOV Nikolaj | Efapel | 02:02 | ||
57. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 02:03 | ||
58. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 02:05 | ||
59. | VLIEGEN Loic | Wanty - Groupe Gobert | 02:06 | ||
60. | SILVA Joaquim | W52 / FC Porto | 02:06 | ||
61. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 02:07 | ||
62. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:09 | ||
63. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 02:09 | ||
64. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 02:11 | ||
65. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 02:13 | ||
66. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 02:13 | ||
67. | WYNANTS Maarten | Team Jumbo - Visma | 02:14 | ||
68. | VERMOTE Julien | Team Dimension Data | 02:17 | ||
69. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 02:21 | ||
70. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 02:22 | ||
71. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 02:25 | ||
72. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 02:25 | ||
73. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 02:26 | ||
74. | MARTINELLI Davide | Deceuninck - Quick-Step | 02:28 | ||
75. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 02:30 | ||
76. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 02:31 | ||
77. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 02:33 | ||
78. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 02:33 | ||
79. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 02:35 | ||
80. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 02:35 | ||
81. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 02:36 | ||
82. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 02:36 | ||
83. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 02:36 | ||
84. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 02:37 | ||
85. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 02:38 | ||
86. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 02:39 | ||
87. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 02:41 | ||
88. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 02:42 | ||
89. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 02:42 | ||
90. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 02:44 | ||
91. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 02:45 | ||
92. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 02:45 | ||
93. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 02:47 | ||
94. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 02:48 | ||
95. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 02:49 | ||
96. | SILVA Rafael | Efapel | 02:50 | ||
97. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 02:50 | ||
98. | BARBIO António | LA Aluminios | 02:51 | ||
99. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 02:52 | ||
100. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 02:52 | ||
101. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 02:53 | ||
102. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 02:56 | ||
103. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 02:56 | ||
104. | MESTRE Daniel | W52 / FC Porto | 02:56 | ||
105. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 02:56 | ||
106. | ANGULO Antonio | Efapel | 03:03 | ||
107. | GONCALVES Gaspar | Miranda - Mortágua | 03:04 | ||
108. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 03:04 | ||
109. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:05 | ||
110. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | 03:08 | ||
111. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 03:09 | ||
112. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 03:14 | ||
113. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 03:16 | ||
114. | PAULINHO Sérgio Miguel | Efapel | 03:18 | ||
115. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:18 | ||
116. | ROWE Luke | Team Sky | 03:21 | ||
117. | ABERASTURI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 03:21 | ||
118. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:23 | ||
119. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 03:27 | ||
120. | SILVA Daniel | Radio Popular Boavista | 03:31 | ||
121. | PAULINHO Pedro | Efapel | 03:36 | ||
122. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 03:38 | ||
123. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 03:38 | ||
124. | KOCH Jonas | CCC Team | 03:39 | ||
125. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 03:42 | ||
126. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 03:44 | ||
127. | SILVA Bruno | Efapel | 03:46 | ||
128. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 03:49 | ||
129. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 03:50 | ||
130. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 03:51 | ||
131. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 03:53 | ||
132. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 03:55 | ||
133. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 04:02 | ||
134. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 04:10 | ||
135. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 04:11 | ||
136. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 04:16 | ||
137. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 04:19 | ||
138. | SCHEULEN Marvin | LA Aluminios | 04:19 | ||
139. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 04:19 | ||
140. | CARDOSO Filipe | Vito-Feirense-Pnb | 04:21 | ||
141. | NANCLARES Jesus Angel | Miranda - Mortágua | 04:28 | ||
142. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 04:29 | ||
143. | SAAVEDRA Bernardo | Vito-Feirense-Pnb | 04:33 | ||
144. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 04:37 | ||
145. | PELEGRí Óscar | Vito-Feirense-Pnb | 04:38 | ||
146. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 04:39 | ||
147. | FERREIRA Antonio | Vito-Feirense-Pnb | 04:42 | ||
148. | GONçALVES Hélder | UD Oliveirense/InOutbuild | 04:43 | ||
149. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 04:45 | ||
150. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 04:45 | ||
151. | GARCíA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | 04:46 | ||
152. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 04:47 | ||
153. | CRISPIM André | LA Aluminios | 04:49 | ||
154. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 04:51 | ||
155. | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | 05:15 | ||
156. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 05:21 | ||
157. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 05:32 | ||
158. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 05:41 | ||
159. | LEAL Tiago | Miranda - Mortágua | 05:44 | ||
160. | MALUCELLI Matteo | Caja Rural - Seguros RGA | 05:56 | ||
OTL | BARBOSA Márcio | Ludofoods Louletano Aviludo | limit | ||
DNS | BOASSON HAGEN Edvald | Team Dimension Data | neštart. | ||
DNS | CASIMIRO Henrique | Efapel | neštart. | ||
DNS | OFFREDO Yoann | Wanty - Groupe Gobert | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 10:16:14 | 5 | ||||
2. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:31 | |||||
3. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:36 | |||||
4. | POELS Wout | Team Sky | 00:37 | |||||
5. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:57 | |||||
6. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 01:08 |
7. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 02:12 | ||
8. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 02:13 | ||
9. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 02:35 | ||
10. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 02:43 | ||
11. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 02:49 | ||
12. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 02:59 | ||
13. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 03:02 | ||
14. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 03:09 | ||
15. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 03:11 | ||
16. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 03:16 | ||
17. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 03:21 | ||
18. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 03:22 | ||
19. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 03:30 | ||
20. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 03:47 | ||
21. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 04:14 | ||
22. | SILVA Joaquim | W52 / FC Porto | 04:28 | ||
23. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 04:42 | ||
24. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 04:44 | ||
25. | KING Ben | Team Dimension Data | 05:00 | ||
26. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 05:00 | ||
27. | VLIEGEN Loic | Wanty - Groupe Gobert | 06:01 | ||
28. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 06:33 | ||
29. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 06:33 | ||
30. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 06:39 | ||
31. | DÉMARE Arnaud | Groupama - FDJ | 06:49 | ||
32. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:57 | ||
33. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 07:16 | ||
34. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:22 | ||
35. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 07:26 | ||
36. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:27 | ||
37. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 07:43 | ||
38. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 08:26 | ||
39. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 08:32 | ||
40. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 08:36 | ||
41. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 09:00 | ||
42. | VERMOTE Julien | Team Dimension Data | 09:14 | ||
43. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 09:17 | ||
44. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 09:47 | ||
45. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 09:53 | ||
46. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 10:08 | ||
47. | SILVA Rafael | Efapel | 10:30 | ||
48. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 10:35 | ||
49. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 10:39 | ||
50. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 10:50 | ||
51. | WYNANTS Maarten | Team Jumbo - Visma | 11:41 | ||
52. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 11:43 | ||
53. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 11:49 | ||
54. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 12:07 | ||
55. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 12:11 | ||
56. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 12:17 | ||
57. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 12:32 | ||
58. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 13:33 | ||
59. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 13:49 | ||
60. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 14:09 | ||
61. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 14:17 | ||
62. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 14:25 | ||
63. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 14:26 | ||
64. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 14:42 | ||
65. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 15:13 | ||
66. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 15:29 | ||
67. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 15:30 | ||
68. | BARBIO António | LA Aluminios | 15:38 | ||
69. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 16:40 | ||
70. | ANGULO Antonio | Efapel | 16:41 | ||
71. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 16:46 | ||
72. | SILVA Daniel | Radio Popular Boavista | 16:48 | ||
73. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 16:55 | ||
74. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 17:01 | ||
75. | ROWE Luke | Team Sky | 18:09 | ||
76. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 18:16 | ||
77. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 18:22 | ||
78. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 18:52 | ||
79. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 19:43 | ||
80. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 20:50 | ||
81. | KOCH Jonas | CCC Team | 21:13 | ||
82. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 21:14 | ||
83. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 21:29 | ||
84. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 21:54 | ||
85. | BARTA Will | CCC Team | 21:54 | ||
86. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 21:57 | ||
87. | STANNARD Ian | Team Sky | 22:10 | ||
88. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 22:26 | ||
89. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 22:34 | ||
90. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 23:04 | ||
91. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 23:05 | ||
92. | MESTRE Daniel | W52 / FC Porto | 23:08 | ||
93. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 23:16 | ||
94. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 23:28 | ||
95. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 23:30 | ||
96. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 24:04 | ||
97. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 24:04 | ||
98. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 24:19 | ||
99. | GONCALVES Gaspar | Miranda - Mortágua | 24:30 | ||
100. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 24:35 | ||
101. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 24:42 | ||
102. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 24:43 | ||
103. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 24:47 | ||
104. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 24:49 | ||
105. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 24:54 | ||
106. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 24:56 | ||
107. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 25:03 | ||
108. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 25:05 | ||
109. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 25:06 | ||
110. | ABERASTURI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 25:19 | ||
111. | REIS Rafael | W52 / FC Porto | 25:29 | ||
112. | MARTINELLI Davide | Deceuninck - Quick-Step | 25:31 | ||
113. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 25:42 | ||
114. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 25:45 | ||
115. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 25:48 | ||
116. | FERREIRA Antonio | Vito-Feirense-Pnb | 25:49 | ||
117. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 26:05 | ||
118. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 26:17 | ||
119. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 26:43 | ||
120. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 26:55 | ||
121. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 26:59 | ||
122. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 27:00 | ||
123. | MICHAJLOV Nikolaj | Efapel | 27:02 | ||
124. | BERNAS Paweł | CCC Team | 27:02 | ||
125. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 27:31 | ||
126. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 28:05 | ||
127. | CARDOSO Filipe | Vito-Feirense-Pnb | 28:07 | ||
128. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 28:14 | ||
129. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 28:20 | ||
130. | PELEGRí Óscar | Vito-Feirense-Pnb | 28:30 | ||
131. | GARCíA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | 28:32 | ||
132. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 28:41 | ||
133. | CRISPIM André | LA Aluminios | 28:44 | ||
134. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 28:46 | ||
135. | SILVA Bruno | Efapel | 28:46 | ||
136. | GONçALVES Hélder | UD Oliveirense/InOutbuild | 28:50 | ||
137. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 29:13 | ||
138. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 29:14 | ||
139. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 29:27 | ||
140. | SCHEULEN Marvin | LA Aluminios | 29:50 | ||
141. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 30:00 | ||
142. | NANCLARES Jesus Angel | Miranda - Mortágua | 30:31 | ||
143. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 30:37 | ||
144. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 30:41 | ||
145. | SAAVEDRA Bernardo | Vito-Feirense-Pnb | 30:42 | ||
146. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 30:54 | ||
147. | PAULINHO Sérgio Miguel | Efapel | 30:54 | ||
148. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 30:59 | ||
149. | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | 31:24 | ||
150. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 31:29 | ||
151. | LEAL Tiago | Miranda - Mortágua | 31:53 | ||
152. | ČERNý Josef | CCC Team | 32:41 | ||
153. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | 33:23 | ||
154. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 34:00 | ||
155. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 34:11 | ||
156. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 35:29 | ||
157. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 36:04 | ||
158. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 39:26 | ||
159. | MALUCELLI Matteo | Caja Rural - Seguros RGA | 39:45 | ||
160. | PAULINHO Pedro | Efapel | 40:10 |
4. | 23.2. | Albufeira > Tavira | 198 km | Groenewegen |
profil etapy, 2406 nastúpaných metrov (© voltaaoalgarve.com) |
Najrýchlejší jazdci v balíku verili, že ďalšia šprintérska ponuka už nebude ovplyvnená pádom. Na druhý etapový triumf si robil zálusk Jakobsen a proti mladému holandskému jazdcovi sa mali postaviť Ackermann, Groenewegen, Démare alebo Consonni.
Finále bolo technické, záverečný kilometer obsahoval dve zákruty a posledné stovky metrov vyskočili na štyri percentná. Do úniku sa dostali Luís Fernandes (Aviludo), Nikolaj Mihajlov (Efapel), Jesús Nanclares (Miranda), Fábio Costa (UD Oliveirense), Oscar Pelegri (Vito-Feirense) a celá skupina bola pripravená na to, že za ňou budú koncentrovane jazdiť šprintérske celky.
Tempo etapy neboli príliš vysoké a utečenci jazdili s 5-minútovým náskokom. Prvý šprint získal Fernandez, prvú horskú prémiu ukoristil Pelegri. V pelotóne odvádzali najväčšiu prácu Dueuceninck – Quick-Step, Jumbo - Visma a FDJ, ktorým sa darilo výrazne znížiť náskok utečencov. Brejk opustil ako prvý Jesús Nanclares. Aj na druhej rýchlostnej prémii sa presadil Fernandez. Pelotón nenechával nič na náhodu a neustále znižoval svoje manko. Preto vydržali na čele pretekov bojovať už len Mihajlov a Pelegri. Prvý menovaný si podmanil poslednú šprintérsku prémiu. Brejk bol definitívne chytený na záverečnej horskej prémii a odvtedy sa už začali pripravovať všetci favoriti na hromadný šprint.
V balíku bolo cítiť vo finále nervozitu kvôli incidentu z prvej etapy a každý si chcel strážiť pozície na čele hlavnej skupiny. Záver výborne zvládol Dylan Groenewegen, ktorý dostal potrebnú podporu od kolegov, a jasne pokoril všetkých konkurentov. Druhý skončil Arnaud Démare, tretí Jasper Philipsen z UAE Emirates.
Vo finále sa vynikajúco pohyboval Dylan Groenewegen, ktorý ako jediný zo šprintérov dokázal využiť tímovú podporu od svojich kolegov. Aj ostatní borci mali pred páskou pri sebe spolujazdcov, ale v rozhodujúcom momente zaváhali. Holandský šprintér vyťažil aj z toho, že tu zvíťazil pred rokom a dôverne poznal posledné stovky metrov. V cieli tak oslavoval druhý trumf v sezóne. Druhýkrát sa musel uspokojiť s druhým miestom Arnaud Démare, pretože na konci stratil svojich kolegov, a do popredia sa dokázal natlačiť aj Jasper Philipsen. Len 20-ročný belgický šprintér, ktorý však ovládol etapu na TDU. V celkovom poradí zostalo všetko po starom, ale zajtra sa bude tvrdo bojovať o pozície v GC.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 4:56:07 | 20 | ||||
2. | DÉMARE Arnaud | Groupama - FDJ | 00:00 | 10 | ||||
3. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 00:00 | 5 | ||||
4. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 00:00 | |||||
5. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
6. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 00:00 |
7. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
8. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 00:00 | ||
9. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 00:00 | ||
10. | ABERASTURI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:00 | ||
11. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 00:00 | ||
12. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
13. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 | ||
14. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 00:00 | ||
15. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 00:00 | ||
16. | KOCH Jonas | CCC Team | 00:00 | ||
17. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 00:00 | ||
18. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
19. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 00:00 | ||
20. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 00:00 | ||
21. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:00 | ||
22. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | 00:00 | ||
23. | POELS Wout | Team Sky | 00:00 | ||
24. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 00:07 | ||
25. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 00:07 | ||
26. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 00:07 | ||
27. | SILVA Rafael | Efapel | 00:07 | ||
28. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:07 | ||
29. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:07 | ||
30. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 00:07 | ||
31. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 00:07 | ||
32. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:07 | ||
33. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 00:07 | ||
34. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:07 | ||
35. | BARBIO António | LA Aluminios | 00:07 | ||
36. | POGAčAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:07 | ||
37. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:07 | ||
38. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 00:07 | ||
39. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 00:07 | ||
40. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 00:07 | ||
41. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 00:07 | ||
42. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 00:07 | ||
43. | GARCíA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | 00:07 | ||
44. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 00:07 | ||
45. | ANGULO Antonio | Efapel | 00:07 | ||
46. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 00:07 | ||
47. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 00:07 | ||
48. | KING Ben | Team Dimension Data | 00:07 | ||
49. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 00:07 | ||
50. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 00:07 | ||
51. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 00:07 | ||
52. | ČERNý Josef | CCC Team | 00:07 | ||
53. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:07 | ||
54. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 00:07 | ||
55. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 00:07 | ||
56. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 00:07 | ||
57. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 00:07 | ||
58. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 00:07 | ||
59. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 00:07 | ||
60. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 00:07 | ||
61. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 00:07 | ||
62. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 00:07 | ||
63. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:07 | ||
64. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 00:07 | ||
65. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:07 | ||
66. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 00:07 | ||
67. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 00:07 | ||
68. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 00:07 | ||
69. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 00:07 | ||
70. | STANNARD Ian | Team Sky | 00:07 | ||
71. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 00:07 | ||
72. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 00:07 | ||
73. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 00:07 | ||
74. | CARDOSO Filipe | Vito-Feirense-Pnb | 00:07 | ||
75. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 00:07 | ||
76. | SAAVEDRA Bernardo | Vito-Feirense-Pnb | 00:07 | ||
77. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 00:07 | ||
78. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 00:07 | ||
79. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 00:07 | ||
80. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 00:07 | ||
81. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 00:07 | ||
82. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 00:07 | ||
83. | MESTRE Daniel | W52 / FC Porto | 00:07 | ||
84. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 00:07 | ||
85. | REIS Rafael | W52 / FC Porto | 00:07 | ||
86. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 00:07 | ||
87. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 00:07 | ||
88. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 00:07 | ||
89. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 00:07 | ||
90. | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | 00:07 | ||
91. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 00:07 | ||
92. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 00:07 | ||
93. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 00:07 | ||
94. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 00:07 | ||
95. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 00:07 | ||
96. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:07 | ||
97. | WYNANTS Maarten | Team Jumbo - Visma | 00:07 | ||
98. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 00:07 | ||
99. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 00:07 | ||
100. | BARTA Will | CCC Team | 00:07 | ||
101. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 00:07 | ||
102. | SILVA Joaquim | W52 / FC Porto | 00:07 | ||
103. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 00:07 | ||
104. | SCHEULEN Marvin | LA Aluminios | 00:07 | ||
105. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 00:07 | ||
106. | GONCALVES Gaspar | Miranda - Mortágua | 00:07 | ||
107. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 00:07 | ||
108. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 00:07 | ||
109. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 00:07 | ||
110. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 00:07 | ||
111. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:07 | ||
112. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 00:07 | ||
113. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 00:07 | ||
114. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 00:07 | ||
115. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 00:07 | ||
116. | GONçALVES Hélder | UD Oliveirense/InOutbuild | 00:07 | ||
117. | MALUCELLI Matteo | Caja Rural - Seguros RGA | 00:07 | ||
118. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 00:07 | ||
119. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 00:07 | ||
120. | PAULINHO Pedro | Efapel | 00:07 | ||
121. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 00:07 | ||
122. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 00:07 | ||
123. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:07 | ||
124. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 00:07 | ||
125. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 00:07 | ||
126. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 00:07 | ||
127. | FERREIRA Antonio | Vito-Feirense-Pnb | 00:07 | ||
128. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 00:07 | ||
129. | ROWE Luke | Team Sky | 00:07 | ||
130. | PAULINHO Sérgio Miguel | Efapel | 00:07 | ||
131. | SILVA Daniel | Radio Popular Boavista | 00:07 | ||
132. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:07 | ||
133. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 00:07 | ||
134. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 00:07 | ||
135. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 00:07 | ||
136. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 00:07 | ||
137. | SILVA Bruno | Efapel | 00:07 | ||
138. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 00:32 | ||
139. | BERNAS Paweł | CCC Team | 00:36 | ||
140. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 00:36 | ||
141. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 00:39 | ||
142. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 01:10 | ||
143. | VLIEGEN Loic | Wanty - Groupe Gobert | 01:10 | ||
144. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 01:21 | ||
145. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 01:21 | ||
146. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 01:21 | ||
147. | MICHAJLOV Nikolaj | Efapel | 01:21 | ||
148. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 01:21 | ||
149. | CRISPIM André | LA Aluminios | 01:21 | ||
150. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 01:24 | ||
151. | LEAL Tiago | Miranda - Mortágua | 01:56 | ||
152. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 00:07 | ||
153. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 02:06 | ||
154. | PELEGRí Óscar | Vito-Feirense-Pnb | 02:19 | ||
155. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 02:20 | ||
156. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 07:07 | ||
157. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 07:07 | ||
158. | NANCLARES Jesus Angel | Miranda - Mortágua | 13:38 | ||
DNS | MARTINELLI Davide | Deceuninck - Quick-Step | neštart. | ||
DNS | VERMOTE Julien | Team Dimension Data | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | POGAčAR Tadej | UAE Team Emirates | 15:12:28 | 5 | ||||
2. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:29 | |||||
3. | POELS Wout | Team Sky | 00:30 | |||||
4. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:31 | |||||
5. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 00:57 | |||||
6. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 01:28 |
7. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 02:12 | ||
8. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 02:13 | ||
9. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 02:35 | ||
10. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 02:36 | ||
11. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 02:49 | ||
12. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 02:59 | ||
13. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 03:02 | ||
14. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 03:09 | ||
15. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 03:11 | ||
16. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 03:16 | ||
17. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 03:21 | ||
18. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 03:22 | ||
19. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 03:30 | ||
20. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 03:47 | ||
21. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 04:14 | ||
22. | SILVA Joaquim | W52 / FC Porto | 04:28 | ||
23. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 04:42 | ||
24. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 04:44 | ||
25. | KING Ben | Team Dimension Data | 05:00 | ||
26. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 05:00 | ||
27. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 06:33 | ||
28. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 06:39 | ||
29. | DÉMARE Arnaud | Groupama - FDJ | 06:42 | ||
30. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 06:57 | ||
31. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 06:58 | ||
32. | VLIEGEN Loic | Wanty - Groupe Gobert | 07:04 | ||
33. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 07:16 | ||
34. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 07:19 | ||
35. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:22 | ||
36. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:27 | ||
37. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 07:43 | ||
38. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 08:26 | ||
39. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 08:32 | ||
40. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 08:36 | ||
41. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 09:00 | ||
42. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 09:17 | ||
43. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 09:53 | ||
44. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 10:08 | ||
45. | SILVA Rafael | Efapel | 10:30 | ||
46. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 10:32 | ||
47. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 10:50 | ||
48. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 10:55 | ||
49. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 11:04 | ||
50. | WYNANTS Maarten | Team Jumbo - Visma | 11:41 | ||
51. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 11:43 | ||
52. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 11:49 | ||
53. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 12:10 | ||
54. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 12:11 | ||
55. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 12:32 | ||
56. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 12:36 | ||
57. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 13:33 | ||
58. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 14:02 | ||
59. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 14:17 | ||
60. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 14:25 | ||
61. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 14:26 | ||
62. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 14:42 | ||
63. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 15:03 | ||
64. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 15:29 | ||
65. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 15:30 | ||
66. | BARBIO António | LA Aluminios | 15:38 | ||
67. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 16:27 | ||
68. | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | 16:40 | ||
69. | ANGULO Antonio | Efapel | 16:41 | ||
70. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 16:46 | ||
71. | SILVA Daniel | Radio Popular Boavista | 16:48 | ||
72. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 16:54 | ||
73. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 16:55 | ||
74. | ROWE Luke | Team Sky | 18:09 | ||
75. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 18:09 | ||
76. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 18:22 | ||
77. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 19:43 | ||
78. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 20:50 | ||
79. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 20:51 | ||
80. | KOCH Jonas | CCC Team | 21:06 | ||
81. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 21:14 | ||
82. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 21:54 | ||
83. | BARTA Will | CCC Team | 21:54 | ||
84. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 21:57 | ||
85. | STANNARD Ian | Team Sky | 22:10 | ||
86. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 22:34 | ||
87. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 22:43 | ||
88. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 23:04 | ||
89. | MESTRE Daniel | W52 / FC Porto | 23:08 | ||
90. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 23:16 | ||
91. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 23:23 | ||
92. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 23:28 | ||
93. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 23:29 | ||
94. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 23:37 | ||
95. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 24:04 | ||
96. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 24:04 | ||
97. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 24:12 | ||
98. | GONCALVES Gaspar | Miranda - Mortágua | 24:30 | ||
99. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 24:35 | ||
100. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 24:40 | ||
101. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 24:42 | ||
102. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 24:43 | ||
103. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 24:47 | ||
104. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 24:49 | ||
105. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 24:56 | ||
106. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 24:59 | ||
107. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 25:03 | ||
108. | CURVERS Roy | Team Sunweb | 25:05 | ||
109. | ABERASTURI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 25:12 | ||
110. | REIS Rafael | W52 / FC Porto | 25:29 | ||
111. | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | 25:38 | ||
112. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 25:41 | ||
113. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 25:42 | ||
114. | FERREIRA Antonio | Vito-Feirense-Pnb | 25:49 | ||
115. | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | 25:58 | ||
116. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 26:17 | ||
117. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 26:43 | ||
118. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 26:55 | ||
119. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 26:59 | ||
120. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 27:00 | ||
121. | BERNAS Paweł | CCC Team | 27:31 | ||
122. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 27:31 | ||
123. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 28:05 | ||
124. | CARDOSO Filipe | Vito-Feirense-Pnb | 28:07 | ||
125. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 28:14 | ||
126. | MICHAJLOV Nikolaj | Efapel | 28:16 | ||
127. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 28:20 | ||
128. | GARCíA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | 28:32 | ||
129. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 28:41 | ||
130. | SILVA Bruno | Efapel | 28:46 | ||
131. | GONçALVES Hélder | UD Oliveirense/InOutbuild | 28:50 | ||
132. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 29:13 | ||
133. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 29:14 | ||
134. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 29:27 | ||
135. | SCHEULEN Marvin | LA Aluminios | 29:50 | ||
136. | CRISPIM André | LA Aluminios | 29:58 | ||
137. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 30:00 | ||
138. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 30:37 | ||
139. | SAAVEDRA Bernardo | Vito-Feirense-Pnb | 30:42 | ||
140. | PELEGRí Óscar | Vito-Feirense-Pnb | 30:42 | ||
141. | PAULINHO Sérgio Miguel | Efapel | 30:54 | ||
142. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 30:59 | ||
143. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 30:59 | ||
144. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 31:22 | ||
145. | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | 31:24 | ||
146. | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | 31:55 | ||
147. | ČERNý Josef | CCC Team | 32:41 | ||
148. | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | 33:16 | ||
149. | LEAL Tiago | Miranda - Mortágua | 33:42 | ||
150. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 33:53 | ||
151. | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | 34:11 | ||
152. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 36:04 | ||
153. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 37:54 | ||
154. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 39:26 | ||
155. | MALUCELLI Matteo | Caja Rural - Seguros RGA | 39:45 | ||
156. | PAULINHO Pedro | Efapel | 40:10 | ||
157. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 42:29 | ||
158. | NANCLARES Jesus Angel | Miranda - Mortágua | 44:02 |
Kopce na trase etapy:
144,2 km - Barranco do Velho: dĺžka 3,7 km; sklon 4,5 %
18 km - Pisa Barro: dĺžka 2 km; sklon 3,9 %
5. | 24.2. | Faro > Alto do Malhao | 173 km | Štybar |
profil etapy, 2804 nastúpaných metrov (© voltaaoalgarve.com) |
Tradičné finále pretekov obstaral dvojnásobný prejazd cez Alto do Malhao, prudký, no zároveň nie veľmi dlhý výstup. Wout Poels a Enric Mas chceli vytiahnuť svoje vrchárske kvality a museli dúfať, že slovinský mladík Tadej Pogačar neudrží ťarchu líderskeho dresu v rozhodujúcej etape.
Pred balíkom sa pohybovala početná skupina. Pohybovali sa v nej Schillinger (Bora-Hansgrohe), Koch (CCC), Declerq (Deceuninck-Quick Step), Küng (Groupama-FDJ), de Buyst, Frison, Maes (všetci Lotto Soudal), Wynants (Jumbo-Visma), Politt, Würtz Schimdt (Kaťuša-Alpecin), Pedersen (Trek-Segafredo), Van Bilsen (Cofidis) a De Mateos (Aviludo). V pelotóne musel kontrolovať túto skupinu UAE Emirates a darilo sa mu to, lebo únik nedostal veľký pristor. Pred prvým výjazdom cez Alto Malhao sa ukazovali na čele hlavnej skupiny aj tím CCC a Caja Rural.
Po tomto kopci zostali vpredu už len Koch, Declerq, Küng, De Buyst a Pedersen a aj keď sa v balíku išlo rýchlo, dokázali udržať dve minúty. V okresanom balíku udávali tempo Sky a CCC. Poľská zostava mala v poradí Antunesa a britský celok musel mať na podujatí len tie najvyššie ambície.
Na predposlednej horskej prémii zaútočili z hlavnej skupiny Andersen, De la Cruz, teda druhý a piaty muž poradia, ktorí vytvárali veľký tlak na Pogačara, a spolu s nimi atakoval aj Štybar. Čoskoro sa k nim pridal aj Cummings a postupne získali tridsať sekúnd na hlavný balík. Andersen si tak vytváral pozíciu na uchmatnutie najcennejšieho dresu. Navyše dvanásť kilometrov pred cieľom sa spojili s pôvodným únikom. Ešte pred cieľovým kopcom sa množili útoky v pelotóne a Pogačarovi zostal už len jeden pomocník. Skupina favoritov zostávala pokope, ale pre lídra pretekov bol veľkou hrozbou najmä Kragh Andersen, ktorého náskok na čele pretekov sa zvyšoval.
Na Alto do Malhao dorazili na čele pretekov Andersen, Štybar a Cummings, ktorí si vybudovali minútový odstup pred ostatnými favoritmi. Na prudkom stúpaní bojovali o etapový triumf Andersen so Štybarom a pred páskou mal najviac energie český borec, ktorý ukoristil cennú výhru. V skupine favoritov preukázali najlepšie nohy Mas a Poels, holandský jazdec predviedol lepšiu koncovku, ale ani jednému sa nepodarilo dostať do takých problémov Pogačara, aby prišiel o vedúce postavenie v GC.
Tadej Pogačar ako víťaz pretekov (© Courtesy UAE Team Emirates / SprintCycling) |
Rozhodujúca etapa ponúkla atraktívnu cyklistiku a nechýbali v nej dramatické momenty o etapový a celkový triumf. Na dlhý útok pred páskou vsadil Soren Kragh Andersen, ale náročnosť cieľového stúpania mu nedovolila posunúť sa na najvyšší stupienok v poradí. Vo finále sa ho parádne držal Zdeněk Štybar, ktorý mohol len čakať na svoju šancu, a tú aj patrične využil. Po výbornom výkone zaknihoval pekné víťazstvo a zostal v Top 10 v klasifikácii.
Napínavé momenty priniesol aj súboj o celkový titul. Tadej Pogačar bol vystavený veľkému tlaku ešte pred záverečným kopcom, ale v mladom veku to všetko ustál, a parádny výkon predviedol aj na Alto do Malhao, kde s plným nasadeným bránil svoj náskok v klasifikácii. Aj keď boli Enric Mas a Wout Poels silnejší v záverečnom úseku, nestačilo im to, aby sa dostali na čelo poradia. Španielsky jazdec vyrazil dopredu skoro, aby sa pokúsil dostať na stupne víťazov, ale pred páskou mu došla energia, a pokoril ho Poelsov presne načasovaný útok. Obaja silní vrchári tak museli prijať, že sa pred nich dostali v klasifikácii prekvapujúce mená. Tadej Pogačar odštartoval mimoriadnym spôsobom svoju kariéru medzi profesionálmi.
Výsledky etapy | ||||||||
1. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 4:13:48 | 20 | ||||
2. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:03 | 10 | ||||
3. | POELS Wout | Team Sky | 00:09 | 5 | ||||
4. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:12 | |||||
5. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 00:17 | |||||
6. | POGAčAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:18 |
7. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 00:24 | ||
8. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 00:30 | ||
9. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 00:31 | ||
10. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 00:34 | ||
11. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 00:47 | ||
12. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 00:50 | ||
13. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 00:50 | ||
14. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 00:52 | ||
15. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 00:55 | ||
16. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 00:55 | ||
17. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 01:01 | ||
18. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 01:03 | ||
19. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 01:16 | ||
20. | KING Ben | Team Dimension Data | 01:30 | ||
21. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 01:32 | ||
22. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 01:37 | ||
23. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 01:37 | ||
24. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 01:41 | ||
25. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 01:55 | ||
26. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 02:05 | ||
27. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 02:09 | ||
28. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 02:53 | ||
29. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 03:09 | ||
30. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 03:09 | ||
31. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 03:09 | ||
32. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 03:49 | ||
33. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 03:57 | ||
34. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 03:59 | ||
35. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 05:02 | ||
36. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 05:20 | ||
37. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 05:29 | ||
38. | BARBIO António | LA Aluminios | 05:34 | ||
39. | KOCH Jonas | CCC Team | 06:17 | ||
40. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 06:48 | ||
41. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 07:02 | ||
42. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 07:21 | ||
43. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 07:30 | ||
44. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 07:30 | ||
45. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 07:30 | ||
46. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:30 | ||
47. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 07:30 | ||
48. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 07:30 | ||
49. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 07:30 | ||
50. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:30 | ||
51. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 07:30 | ||
52. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 07:30 | ||
53. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:30 | ||
54. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 07:30 | ||
55. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 07:30 | ||
56. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 07:30 | ||
57. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 07:45 | ||
58. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 07:45 | ||
59. | SILVA Rafael | Efapel | 08:00 | ||
60. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 08:02 | ||
61. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 08:02 | ||
62. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 08:17 | ||
63. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 08:23 | ||
64. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 08:25 | ||
65. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 08:40 | ||
66. | STANNARD Ian | Team Sky | 08:46 | ||
67. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 08:56 | ||
68. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 09:07 | ||
69. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 09:26 | ||
70. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 09:50 | ||
71. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 11:02 | ||
72. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 11:02 | ||
73. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 11:16 | ||
74. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 12:37 | ||
75. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 13:17 | ||
76. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 14:09 | ||
77. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 14:43 | ||
78. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 14:43 | ||
79. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 15:14 | ||
80. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 15:16 | ||
81. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 15:20 | ||
82. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 15:40 | ||
83. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 15:48 | ||
84. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 15:48 | ||
85. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 15:50 | ||
86. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 15:53 | ||
87. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 15:59 | ||
88. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 16:02 | ||
89. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 16:02 | ||
90. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 16:02 | ||
91. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 16:29 | ||
92. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 16:37 | ||
93. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 16:41 | ||
94. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 16:46 | ||
95. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 16:51 | ||
96. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 16:51 | ||
97. | BARTA Will | CCC Team | 16:52 | ||
98. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 16:52 | ||
99. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 16:52 | ||
100. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 16:57 | ||
101. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 16:57 | ||
102. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 17:10 | ||
103. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 17:10 | ||
104. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 17:11 | ||
105. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 17:11 | ||
106. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 17:11 | ||
107. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 17:11 | ||
108. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 17:11 | ||
109. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 17:15 | ||
110. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 17:15 | ||
111. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 17:15 | ||
112. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 17:39 | ||
113. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 17:40 | ||
114. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 17:42 | ||
115. | SILVA Bruno | Efapel | 17:42 | ||
116. | PAULINHO Pedro | Efapel | 17:42 | ||
117. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 17:46 | ||
118. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 18:15 | ||
119. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 18:16 | ||
120. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 18:38 | ||
121. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 19:01 | ||
122. | BERNAS Paweł | CCC Team | 20:33 | ||
123. | ČERNý Josef | CCC Team | 20:33 | ||
124. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 21:06 | ||
125. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 21:06 | ||
126. | ANGULO Antonio | Efapel | 22:07 | ||
DNF | MICHAJLOV Nikolaj | Efapel | odstúpil | ||
DNF | VLIEGEN Loic | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | STRAKHOV Dmitry | Kaťuša - Alpecin | odstúpil | ||
DNF | LEAL Tiago | Miranda - Mortágua | odstúpil | ||
DNF | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo | odstúpil | ||
DNF | REIS Rafael | W52 / FC Porto | odstúpil | ||
DNF | FERREIRA Antonio | Vito-Feirense-Pnb | odstúpil | ||
DNF | CRISPIM André | LA Aluminios | odstúpil | ||
DNF | CARDOSO Filipe | Vito-Feirense-Pnb | odstúpil | ||
DNF | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | odstúpil | ||
DNF | SILVA Daniel | Radio Popular Boavista | odstúpil | ||
DNF | PAULINHO Sérgio Miguel | Efapel | odstúpil | ||
DNF | MESTRE Daniel | W52 / FC Porto | odstúpil | ||
DNF | MEIRELES Nuno | Ludofoods Louletano Aviludo | odstúpil | ||
DNF | SCHEULEN Marvin | LA Aluminios | odstúpil | ||
DNF | DÉMARE Arnaud | Groupama - FDJ | odstúpil | ||
DNF | GONCALVES Domingos | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | GONçALVES Hélder | UD Oliveirense/InOutbuild | odstúpil | ||
DNF | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | odstúpil | ||
DNF | DEVRIENDT Tom | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | GARCíA Francisco | Ludofoods Louletano Aviludo | odstúpil | ||
DNF | GONCALVES Gaspar | Miranda - Mortágua | odstúpil | ||
DNF | ROWE Luke | Team Sky | odstúpil | ||
DNF | ABERASTURI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | MATIAS Joao | Vito-Feirense-Pnb | odstúpil | ||
DNF | DUPONT Timothy | Wanty - Groupe Gobert | odstúpil | ||
DNF | WYNANTS Maarten | Team Jumbo - Visma | odstúpil | ||
DNF | NANCLARES Jesus Angel | Miranda - Mortágua | odstúpil | ||
DNF | CURVERS Roy | Team Sunweb | odstúpil | ||
DNF | MALUCELLI Matteo | Caja Rural - Seguros RGA | odstúpil | ||
DNF | PELEGRí Óscar | Vito-Feirense-Pnb | odstúpil | ||
DSQ | SILVA Joaquim | W52 / FC Porto | diskval. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | POGAčAR Tadej | UAE Team Emirates | 19:26:34 | 200 | ||||
2. | KRAGH ANDERSEN Soren | Team Sunweb | 00:14 | 150 | ||||
3. | POELS Wout | Team Sky | 00:21 | 125 | ||||
4. | MAS Enric | Deceuninck - Quick-Step | 00:25 | 100 | ||||
5. | OOMEN Sam | Team Sunweb | 01:40 | 85 | ||||
6. | ŠTYBAR Zdeněk | Deceuninck - Quick-Step | 01:54 | 70 |
7. | POWLESS Neilson | Team Jumbo - Visma | 02:50 | 60 | |
8. | ANTUNES Amaro | CCC Team | 02:52 | 50 | |
9. | RODRIGUES João | W52 / FC Porto | 03:27 | 40 | |
10. | ŠPILAK Simon | Kaťuša - Alpecin | 03:47 | 35 | |
11. | DE LA CRUZ David | Team Sky | 03:48 | 30 | |
12. | HERRADA José | Cofidis, Solutions Crédits | 04:07 | 25 | |
13. | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo | 04:16 | 20 | |
14. | PETILLI Simone | UAE Team Emirates | 04:18 | 15 | |
15. | VALGREN Michael | Team Dimension Data | 04:48 | 10 | |
16. | HAGEN Carl Fredrik | Lotto Soudal | 04:48 | 5 | |
17. | KING Ben | Team Dimension Data | 06:12 | 5 | |
18. | KÜNG Stefan | Groupama - FDJ | 06:13 | 5 | |
19. | ALARCóN Raúl | W52 / FC Porto | 07:16 | 5 | |
20. | CHERNETSKI Sergei | Caja Rural - Seguros RGA | 07:19 | 5 | |
21. | FIGUEIREDO Frederico | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 07:54 | 5 | |
22. | CONTI Valerio | UAE Team Emirates | 08:18 | 5 | |
23. | CUMMINGS Steve | Team Dimension Data | 08:25 | 5 | |
24. | DE LA FUENTE David | Ludofoods Louletano Aviludo | 08:35 | 5 | |
25. | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 08:49 | 5 | |
26. | GOMES Luis | Radio Popular Boavista | 09:30 | 5 | |
27. | GUERREIRO Ruben | Kaťuša - Alpecin | 09:30 | 5 | |
28. | TUSVELD Martijn | Team Sunweb | 10:01 | 5 | |
29. | ARU Fabio | UAE Team Emirates | 10:21 | 5 | |
30. | MEURISSE Xandro | Wanty - Groupe Gobert | 10:25 | 5 | |
31. | HIRSCHI Marc | Team Sunweb | 10:40 | 3 | |
32. | TEN DAM Laurens | CCC Team | 11:26 | 3 | |
33. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 11:42 | 3 | |
34. | BENTA João | Radio Popular Boavista | 11:51 | 3 | |
35. | BACKAERT Frederik | Wanty - Groupe Gobert | 12:12 | 3 | |
36. | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | 12:18 | 3 | |
37. | GONCALVES José | Kaťuša - Alpecin | 13:40 | 3 | |
38. | AMEZQUETA Julen | Caja Rural - Seguros RGA | 13:51 | 3 | |
39. | MACHADO Tiago | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 14:09 | 3 | |
40. | MARQUE Alejandro Manuel | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 14:39 | 3 | |
41. | TEUNISSEN Mike | Team Jumbo - Visma | 15:25 | ||
42. | WYSS Danilo | Team Dimension Data | 16:29 | ||
43. | VAN BAARLE Dylan | Team Sky | 17:04 | ||
44. | SILVA Rafael | Efapel | 18:12 | ||
45. | DECLERCQ Tim | Deceuninck - Quick-Step | 18:42 | ||
46. | MENDES José | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 18:55 | ||
47. | VERVAEKE Louis | Team Sunweb | 19:17 | ||
48. | DE GENDT Aimé | Wanty - Groupe Gobert | 20:31 | ||
49. | BARBIO António | LA Aluminios | 20:54 | ||
50. | DE BUYST Jasper | Lotto Soudal | 20:59 | ||
51. | SERRANO Gonzalo | Caja Rural - Seguros RGA | 21:57 | ||
52. | POLITT Nils | Kaťuša - Alpecin | 22:32 | ||
53. | NAESEN Lawrence | Lotto Soudal | 22:42 | ||
54. | KONOVALOVAS Ignatas | Groupama - FDJ | 23:34 | ||
55. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 23:53 | ||
56. | DEL PINO Jesus | Vito-Feirense-Pnb | 24:07 | ||
57. | PEDERSEN Casper | Team Sunweb | 25:01 | ||
58. | NUNES Hugo | Radio Popular Boavista | 25:38 | ||
59. | PHILIPSEN Jasper | UAE Team Emirates | 26:16 | ||
60. | KONRAD Patrick | BORA - hansgrohe | 26:34 | ||
61. | KOCH Jonas | CCC Team | 27:05 | ||
62. | VAN DER HOORN Taco | Team Jumbo - Visma | 28:18 | ||
63. | VEGA Sergio | Miranda - Mortágua | 28:26 | ||
64. | ZOIDL Riccardo | CCC Team | 28:51 | ||
65. | MAES Nikolas | Lotto Soudal | 28:51 | ||
66. | WAEYTENS Zico | Cofidis, Solutions Crédits | 29:03 | ||
67. | ROOSEN Timo | Team Jumbo - Visma | 29:21 | ||
68. | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe | 30:34 | ||
69. | STANNARD Ian | Team Sky | 30:38 | ||
70. | ĐURASEK Kristijan | UAE Team Emirates | 30:58 | ||
71. | DEWULF Stan | Lotto Soudal | 31:11 | ||
72. | LE GAC Olivier | Groupama - FDJ | 31:13 | ||
73. | CALDEIRA Samuel José | W52 / FC Porto | 31:24 | ||
74. | MULLEN Ryan | Trek - Segafredo | 31:35 | ||
75. | RODRÍGUES David | Radio Popular Boavista | 32:19 | ||
76. | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo | 33:18 | ||
77. | DUARTE Emanuel | LA Aluminios | 33:24 | ||
78. | BARBOSA João | Vito-Feirense-Pnb | 33:29 | ||
79. | FERNANDES Luis | Ludofoods Louletano Aviludo | 33:51 | ||
80. | SCHILLINGER Andreas | BORA - hansgrohe | 34:20 | ||
81. | JANSEN Amund Grøndahl | Team Jumbo - Visma | 34:40 | ||
82. | LOURENCO Rafael | UD Oliveirense/InOutbuild | 34:56 | ||
83. | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | 35:02 | ||
84. | DEBUSSCHERE Jens | Kaťuša - Alpecin | 35:06 | ||
85. | HERNANDEZ Oscar | Ludofoods Louletano Aviludo | 35:53 | ||
86. | GARCíA DE MATEOS Vicente | Ludofoods Louletano Aviludo | 36:32 | ||
87. | THEUNS Edward | Trek - Segafredo | 37:41 | ||
88. | FRISON Frederik | Lotto Soudal | 38:11 | ||
89. | BARTA Will | CCC Team | 38:28 | ||
90. | ANGULO Antonio | Efapel | 38:30 | ||
91. | GUERRERO Pablo | Radio Popular Boavista | 39:03 | ||
92. | SÉNÉCHAL Florian | Deceuninck - Quick-Step | 39:09 | ||
93. | SANCHO Hugo | Miranda - Mortágua | 39:54 | ||
94. | PINHEIRO Ivo | Miranda - Mortágua | 40:11 | ||
95. | SINKELDAM Ramon | Groupama - FDJ | 40:15 | ||
96. | VAN LERBERGHE Bert | Cofidis, Solutions Crédits | 40:15 | ||
97. | SELIG Rüdiger | BORA - hansgrohe | 41:03 | ||
98. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 41:15 | ||
99. | KIRSCH Alex | Trek - Segafredo | 41:36 | ||
100. | VAN GOETHEM Brian | Lotto Soudal | 41:39 | ||
101. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 41:42 | ||
102. | GUARNIERI Jacopo | Groupama - FDJ | 42:27 | ||
103. | FREITAS Daniel | Miranda - Mortágua | 42:40 | ||
104. | FERNANDES Venceslau | UD Oliveirense/InOutbuild | 44:04 | ||
105. | JAKOBSEN Fabio | Deceuninck - Quick-Step | 44:24 | ||
106. | LOPES Pedro Jose | UD Oliveirense/InOutbuild | 44:40 | ||
107. | LOPES Pedro Miguel | UD Oliveirense/InOutbuild | 44:53 | ||
108. | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | 44:53 | ||
109. | NOCENTINI Rinaldo | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 44:53 | ||
110. | MESTRE Ricardo | W52 / FC Porto | 44:58 | ||
111. | WÜRTZ Mads | Kaťuša - Alpecin | 45:33 | ||
112. | TOFFALI Nicola | Sporting Clube de Portugal/Tavira | 46:01 | ||
113. | SILVA Bruno | Efapel | 46:10 | ||
114. | RAMALHO Andrè | LA Aluminios | 46:19 | ||
115. | OLIVEIRA Fabio | LA Aluminios | 47:33 | ||
116. | BERNAS Paweł | CCC Team | 47:46 | ||
117. | VAUGRENARD Benoît | Groupama - FDJ | 47:52 | ||
118. | GROENEWEGEN Dylan | Team Jumbo - Visma | 48:19 | ||
119. | SOUSA José | UD Oliveirense/InOutbuild | 50:02 | ||
120. | DEGENKOLB John | Trek - Segafredo | 50:46 | ||
121. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 51:34 | ||
122. | RIBEIRO David | LA Aluminios | 51:45 | ||
123. | ČERNý Josef | CCC Team | 52:56 | ||
124. | IRISARRI Jon | Caja Rural - Seguros RGA | 55:59 | ||
125. | PAULINHO Pedro | Efapel | 57:34 | ||
126. | COSTA Fabio | UD Oliveirense/InOutbuild | 1:03:17 |
Kopce na trase etapy:
110,2 km - Picota: dĺžka 2,7 km; sklon 6,2 %
73,9 km - Alto da Ameixiera: dĺžka 4,8 km; sklon 4,3 %
40,9 km - Alto do Malhao: dĺžka 2,5 km; sklon 9,6 %
20,3 km - Vermelhos: dĺžka 3,1 km; sklon 4,7 %
Cieľ - Alto do Malhao: dĺžka 2,8 km; sklon 8,9 %
Profil cieľového kopca etapy (© voltaaoalgarve.com) |