ne 10.3. zvlnena etapa ciel rovina Larciano > Larciano 199 km Schachmann
 
industria 5 marec profil
profil pretekov, 2180 nastúpaných metrov (© larcianeseciclismo.com)
 
 
Na zvlnenom profile sa očakával atraktívny súboj útočných cyklistov. Pozornosť sa upriamovala najmä na Rafala Majku, Thibauta Pinota, Giovanniho Viscontiho a Richarda Carapaza, no svoju šancu cítili i ďalší cyklisti.
 
Po rýchlom úvode sa na čele pretekov sformoval sedemčlenný únik. Ten si počas dňa udržiaval zhruba päťminútový náskok. Situácia v peletóne sa upokojila. Na jeho čele jazdili tímy Bora a FDJ, ktoré tu mali svoje ambície.
 
Náskok úniku sa postupne zmenšoval a pohltený bol napokon v predposlednom kole. Potom však začalo pršať a cyklisti v peletóne začali jazdiť o niečo opatrnejšie. Nevideli sme žiadne zaujímavé ataky a balík jazdil pohromade. Na jeho čele objavoval aj Juraj Sagan.
 
Rozhodujúca selekcia prišla až v poslednom stúpaní. Na čele pretekov zostali len tí najsilnejší. V kopci zaútočil Damien Howson, no odísť sa mu nepodarilo. To sa však podarilo v nebezpečnom mokrom zjazde dvojici Schachmann a Cattaneo. Obaja si udržali malý náskok až do cieľa, kde sa radovala čerstvá posila tímu Bora. Na druhom mieste skončil Cattaneo a tretie miesto si vyšpurtoval Vendrame. Juraj Sagan preteky nedokončil.
 
 
schachmann 19 podium cena bohfb
Maximilian Schachmann na pódiu (© BORA - hansgrohe / Bettiniphoto)
 
 
Výsledky
1. SCHACHMANN Maximilian BORA - hansgrohe link ikonka 4:40:01 200
2. CATTANEO Mattia Androni Giocattoli - Sidermec 00:00 150
3. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 00:14 125
4. TOTÓ Paolo Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis 00:14 100
5. VILLELLA Davide Taliansko 00:14 85
6. VISCONTI Giovanni Neri Sottoli - Selle Italia - KTM 00:14 70
7. ŠALUNOV Jevgenij Gazprom - RusVelo 00:14 60
8. MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli - Sidermec 00:14 50
9. PRADES Eduard Movistar Team link ikonka 00:14 40
10. ERIKSSON Lucas Riwal Readynez Team 00:14 35
DNF SAGAN Juraj BORA - hansgrohe link ikonka odstúpil  
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
video v clanku ikonka ciernaFinále pretekov
 
 
Krátke preview pretekov:
 
Druhou významnou talianskou jednorazovkou tento týždeň bude GP Industria & Artigianato. Organizátori stavili na osvedčenú trať. Tá bude merať bezmála 200 kilometrov a bude totožná ako uplynulé roky. Na začiatku čakajú cyklistov štyri jednoduchšie okruhy po zvlnenom profile. Tam by sa mal na čele sformovať celodenný únik. Druhá polovica pretekov bude však o poznanie zložitejšia. Cyklistov čakajú štyri náročnejšie okruhy s kľúčovým stúpaním Fornello (2,7km; 6,5 %) s maximálnymi sklonmi okolo dvanásť percent. Prejde sa dokopy štyrikrát a pri poslednom výstupe bude jeho vrchol len 6,5 kilometra pred cieľovou páskou. Zaručene tak uvidíme napínavý súboj tých najsilnejších cyklistov v balíku.
 
Na štarte sa predstaví sedem tímov World Tour. Medzi favoritov by sa mali zaradiť Rafal Majka, Tadej Pogačar, Enrico Battaglin, Thibaut Pinot, David Gaudu či Richard Carapaz.