Flámsko: Bettiol zaskočil favoritov na Kwaremonte a vyhral sólovým spôsobom, Sagan 11.

7.4.2019, 08:40 | Preteky vo svete | Tomáš Šandor
ne 7.4. rovinata etapa ciel rovina Antwerpy > Oudenaarde 270 km Bettiol
 
flamsko 19
profil pretekov, 2171 nastúpaných metrov (© flandersclassics.be)
 
 
Najťažšia belgická klasika na mačacích hlavách býva jedným z vrcholov nielen jarnej kampane, ale celej sezóny. Tvrdá jazda po strmých stúpaniach vždy vytvorí selektívnu a atraktívnu cyklistiku. Vo finále sa očakávala najväčšia bitka na Oude Kwaremonte a Paterbergu, no predchádzajúce edície vytvorili víťazný nástup ešte pred týmito stúpaniami.
 
Na druhom momente ročníka patrili medzi tradičných favoritov Avermaet, borci z Deuceninck - Quick-Step, Benoot, Terpstra a do popredia sa drali nové mená Van Aert a Van der Poel. Po chorobe to mal mať ťažké Naesen a na štarte sa napokon predstavil aj Vanmarcke, no holandský jazdec bral dnešnú klasiku len ako prípravu na Roubaix. Do skupiny favoritov patril aj Peter Sagan, ktorý bol pripravený vytiahnuť svoj najlepší výkon práve na Ronde a zabojovať o druhý titul na tomto podujatí. V tíme Bora sa predstavil aj Juraj Sagan.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Petra Sagana na tlačovke pred pretekmi
"Ronde nie je iba o výkonnosti. Záleží aj od toho, ako sa vyvíjajú preteky a čo počas nich dokážete urobiť. Môžete vyhrať aj vtedy, keď sa necítite najlepšie, a prehrať aj v tom prípade, ak máte vynikajúcu formu. Musíte mať šťastie, a keď vám všetko vychádza, bude to dobré. Ale môže sa to zmeniť aj na peklo. Nikdy dopredu neviete, ako to skončí, najmä keď sa ide tvrdo od samého začiatku. Na trati sa môže stať veľa vecí, dopredu plánovať taktiku nemá veľký zmysel."
           
 
Na podujatí zohráva podstatnú úlohu aj počasie a cyklisti sa mohli tešiť na príjemné podmienky. Teploty mali vyskočiť maximálne na sedemnásť stupňov, malo byť polooblačno, ale po 16-tej hodine sa mohli objaviť prehánky. Nemal fúkať silný vietor, no po pre útočiacich jazdcov bolo dôležité vedieť, že po Paterbergu mal fúkať protivietor až do cieľa.
 
 
dwars 19 ilustrak 4 efefg
Ilustračný záber (© Ashley Gruber, Jered Gruber || GRUBER IMAGES)
 
 
Brejk sa vytvoril nečakane rýchlo, vpredu len štyria pretekári
 
Podľa predpokladov sa hneď od začiatku snažili niektorí jazdci vytvoriť brejk, ale na Ronde to nikdy nebýva jednoduchou záležitosťou. Na tieto pokusy striehli najmä Deuceninck - Quick-Step, CCC a Bora - hansgrohe. Menší náskok si vytvorili Damien Touze (Cofidis), Hugo Houle (Astana), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen) a Jesper Asselman (Roompot). V pelotóne však najsilnejšie celky spomalili tempo a vedúca štvorica získala takmer dve minúty. Bolo prekvapujúce, že na túto situáciu nereagovali menšie zostavy, ktorým chýbal zástupca na čele pretekov.
 
S touto situáciou neboli spokojní najmä vo Vital Concepte, ale únik už mal vytvorený pomerne veľký náskok, aby ho mohli chytiť. A tímy favoritov na titul už chceli "zatvoriť" preteky a zbytočne sa nevyčerpávať v ďalších nervóznych nástupoch. Balík napokon zvesil nohy a vedúca štvorica si mohla v popredí užívať mediálnu pozornosť. Hlavnú skupinu na chvíľu spomalila aj nútená prestávka na železničnom priecestí.
 
V úniku sa ocitol len jeden zástupca z kategórie WT a Hugo Houle má skúsenosti z kockových klasík, ale žiadny výsledok na nich nedosiahol. Damien Tauzen je talentovaným šprintérom, ktorý v minulom roku vyhral etapu na Tour de l'Avenir, a hneď potom ako 22-ročný podpísal zmluvu s Cofidisom. Dovtedy jazdil na kontinentálnej úrovni. Kenneth van Rooy sa špecializuje na jednorazovky v priebehu celej sezóny a v roku 2015 obsadil na Prudential Ride London siedmu priečku. Jesper Asselman sa rád ukazuje v akomkoľvek úniku a mohli sme ho sledovať v predchádzajúcej edícii na Okolo Slovenska.
 
Pelotón doprial brejku osem a o pol minúty a následne sa už zorganizovala systematická kontrola utečencov. Tempo diktovali Deuceninck - Quick-Step, ktorý v tejto úlohe nemohol chýbať, motivovaný Jumbo - Visma so sebavedomým lídrom Woutom van Aertom a na čele balíka sa ukazovali aj farby Ag2r. To muselo znamenať, že napriek zdravotným problémom chce Oliver Naesen vyťažiť maximum z dnešných pretekov. Podujatie odštartovalo oveľa pokojnejším spôsobom, ako sa očakávalo, a všetci favoriti museli byť spokojní, že na začiatku nemuseli absolvovať žiadne šialené momenty. Na druhej strane takýto vývoj predpovedal, že najkvalitnejšie zostavy nasadia do útoku ďaleko pred cieľom, aby sa mohla vytvoriť želaná selekcia.
 
Prvým dôležitým úsekom boli kockové úseky Lippenhovestraat a Paddestraat, ktoré mali pretekárov pripraviť na hlavné mačacie hlavy. A hneď pred nimi sme videli menší pád v balíku. Hlavnú skupinu viedol Quick-Step, favoriti sa posunuli dopredu a túto prekážku prekonali všetci bez ťažkostí. Únik stratil jednu minútu zo svojho náskoku. Peter Sagan prebehol cez prvé kocky na vedúcich miestach, následne si odskočil do tímového vozidla, aby bol pripravený na Oude Kwaremont. Pozorne začali jazdiť aj jeho kolegovia a pozíciu v balíku strážil aj Juraj Sagan.
 
 
dwars 19 ilustrak 4 efefg
Ilustračný záber (© Ashley Gruber, Jered Gruber || GRUBER IMAGES)
 
 
Terpstra odstúpil pred prvým bergom, postupne sa zrýchľovalo
 
Potom už ukázalo Ronde svoje temnejšiu stránku, keď po nepríjemnom páde musel odstúpiť Niki Terpstra. Obhajca prvenstva spadol na konci balíka a zostával ležať na zemi v bolestiach. Pre Direct Energie to bola veľká rana a Terpstrova absencia mala ochudobniť dnešné finále.
 
Na Oude Kwaremont nasadil vpredu vysoké tempo Houle, ale kanadský jazdec potom aj tak počkal na svojich kolegov z úniku. V hlavnej skupine zvýšili tempo Jumbo - Visma a Quick-Step, žiadny z relevantných pretekárov tu nemal žiadne problémy. Peter Sagan tu jazdil v prvej tretine balíka. Kwaremont odštartoval príchod na zvlnený terén, kde už prebiehala tvrdá pozičná bitka a pred každým bergom, na úzkej ceste, sa prakticky šprintovalo v pelotóne.
 
Cez Ladeuze a Wolvenberg hlavná skupina neprešla vysokým tempom, únik tak mohol udržať 6-minútový náskok. Najsilnejšie celky neplytvali energiou a ani dlažobné pasáže Holleweg a Haaghoek nevideli maximálne nasadenie. Všetci favoriti však smerovali na čelo pelotónu a na týchto pozíciách mali vydržať až do samého konca. Od tohto momentu kontroloval preteky najmä Quick-Step, ktorý dával jasne najavo svoje vysoké ambície. Na kopci Berendries sme videli nástupy v pelotóne a pred balík sa dostalo okolo pätnásť jazdcov, ale Jumbo - Visma tento pohyb zachytil. Po Tenbosse klesol náskok utečencov pod tri minúty a pretekári sa už blížili k stúpaniu Muur van Geraardsbergen.
 
 
dwars 19 ilustrak 4 efefg
Ilustračný záber (© BORA - hansgrohe / Sprintcycling)
 
 
Kapelmuur delil balík, hlavní favoriti zostali pri sebe
 
Na tomto prudkom kockovom kopci prišli utečenci o výraznú časť svojho náskoku a v hlavnej skupine sme nevideli nástup favorizovaných pretekárov. Dopredu vyrazili len Cort (Asta) a Jansen (Jumbo-Visma), ale balík sa rozdelil na dve časti a tú vedúcu ťahal Quick-Step. Nemali sme informáciu, že by na toto rozdelenie doplatili nejakí favoriti. Peter Sagan jazdil v hlavnej skupine, spolu s ním aj Oss a Pöstlberger, Cort s Jansenom boli chytení a do pelotónu vrátili ďalší borci. Kapelmuur nevytvoril veľkú selekciu a teraz mali cyklisti pred sebou 33 kilometrov, kde ich čakalo len jedno stúpanie. Ak chcel Quick-Step výraznejšie rozdeliť balík na tomto kopci, nepodarilo sa mu to. Štvorčlenný únik bol následne eliminovaný deväťdesiat kilometrov pred páskou.
 
Na čele pretekov sa rozohrávali nové ataky a dopredu sa chceli dostať najmä farby Quick-Stepu, aby využili početnosť svojich lídrov. Vo vedúcej skupine nejazdilo viac ako päťdesiat cyklistov, po tejto selekcii zostali vzadu Naesen, Gilbert, Kristoff, Keukeleire alebo Démare. Úspešný nástup predviedli na čele Lampaert, Breschel, Oliveira a Pöstlberger, ale ani tento pokus netrval dlho.
 
Nasledovali jednoduché úseky, ale vo vedúcej skupine sa nastupovalo, na čo doplatili niektorí menej odolní borci. Viac-menej všetci favoriti sa držali na čele pretekov, Peter Sagan využíval, že mal pri sebe dvoch kolegov a mohol šetriť energiu, kde sa to len dalo. Vedúcu skupinu tvorilo okolo tridsať jazdcov a na kopci Kanarieberg sa znovu spojil pelotón, keď sa vrátili na čelo pretekov takmer všetci jazdci, ktorí stratili kontakt na Kapelmuure. 
 
Veľmi početný pelotón pustil dopredu len Mohoriča (Bahrain Merida), ktorý sa vydal na náročnú sólovú jazdu. Musel očakávať, že čoskoro sa k nemu pridajú ďalší útočníci. Nestalo sa a musel sa vrátiť späť. Pelotón prichádzal na Oude Kwaremont v početnom zložení, v tíme Bora sledoval konkurenciu aj Juraj Sagan. Tesne pred týmto kopcom prekonal smoliarsky moment Matthieu va der Poel, ktorý zlomil predné koleso, a keď balansoval na bicykli na chodníku, spadol. Poranil si pravú kľúčnu kosť, ale pokračoval na pretekoch. Letiaci balík mu však ušiel.
 
 
sagan 19 flamsko kocky bohfb
Peter Sagan počas pretekov (© BORA - hansgrohe / Sprintcycling)
 
 
Favoritov nerozdelili ani Koppenberg s Taaienbergom
 
Na Oude Kwaremont vyrazili dopredu Vandenbergh (Ag2r) a Vanmarcke (EF Education), dvaja skúsení belgickí pretekári, ktorí chceli dostať pod tlak predovšetkým tím Quick-Step. A ten skutočne viedol stíhaciu jazdu. Favoriti aj po tomto kopci zostávali pri sebe, Peter Sagan si strážil vedúce pozície a čakal na rozhodujúce momenty. K vedúcej dvojičke sa na Paterbergu pridal Asgreen z Quick-Stepu a vybudovali si pekný, 20-sekundový náskok. Ani tento prudký kopec nevidel nástup dôležitého cyklistu a po obávanej kombinácii zostalo v hlavnej skupine stále dostatok pretekárov.
 
V rýchlom slede nasledoval strmý Koppenberg a vedúca trojica zostala na čele pretekov. Za nimi viedol pelotón najmä Van Baarle (Sky), ktorý sa chcel pripojiť k utečencom, ale všetko pokračovalo v zabehnutom tempe. Silní jazdci sa pohybovali na čele skupiny, tí menej odolní odpadali. Hlavní favoriti sa doteraz zbytočne neukazovali. Dylan van Baarle sa napokon dostal do vedúcej skupiny. Holandský jazdec pôsobil výborne na MariaborrestraatSteenbeekdries a najmä jeho zásluhou stúpla strata pelotónu na tridsať sekúnd. Po veľmi dobrom výkone sa vrátil do hlavnej skupiny Van der Poel a talentovaný pretekár sa ukazoval v mimoriadne odhodlanom prevedení.
 
Potom Taaienberg ukázal svoju náročnosť a výrazne natiahol pelotón. Pred jeho vrcholom sa snažil zrýchliť Van Aert, otestoval si súperov a videl, kto dokázal reagovať na jeho nástup. Síce sa mu nepodarila selekcia, ale mohol si zvýšiť sebavedomie. Dopredu sa musel vytiahnuť aj Peter Sagan, ale cez Taaienberg prebehol bez ujmy. V hre o titul zostávalo približne tridsať jazdcov. Stijn Vandenbergh vypadol z úniku. Na ďalší berg zostávalo jedenásť kilometrov a niektorí jazdci sa to snažili využiť na rozhodujúci nástup. Ale z početnej hlavnej skupiny sa ťažko nastupovalo.
 
Na kombinácii Kruisberg/Hotond sa odohrali nástupy favoritov, pekný pokus predviedli Jungels, Van der Poel a Van Aert, ale najsilnejší jazdci na trati sa starostlivo strážili. Na tomto mieste v minulom predviedol víťazný pohyb Niki Terpstra. Nástupy sa striedali v rýchlom slede a na to doplatil Štybar, ktorý sa v tomto bode pretekov vyčerpal po niekoľkých šprintoch do kopca, a potom nedokázal zachytiť ten nasledujúci. Na čele pretekov zostávali bojovať Asgreen a Van Baarle, ale za nimi sa pohybovala stále početná skupina, aj s Petrom Saganom, a pred nimi boli ešte dva nepríjemné kopce. Slovenský šampión stále jazdil akoby utajeným štýlom, ale vždy bol presne tam, kde potreboval byť.
 
 
flamsko 19 unik efefg
Asgreen, Vanmarcke, Vandenbergh (© Ashley Gruber, Jered Gruber || GRUBER IMAGES)
 
 
Bettiol zaútočil na Kwaremonte a vyhral na výkon
 
Situáciu mohol ozrejmiť posledný prejazd cez Kwaremont. Van Baarle s Asgreenom boli chytení a veľký atak predviedol Alberto Bettiol a na to už museli reagovať hlavní favoriti. Avermaet, Naesen, Van Aert, Van der Poel, Benoot a Jungels bezprostredne nasledovali útočiaceho pretekára. Peter Sagan sa nachádzal na konci hlavnej skupiny, ale ostatní súperi mu neušli. S výnimkou Bettiola, ktorý sa pokúšal nasadiť víťazný útok. Jazdec tímu EF Education si priviezol na Paterberg 18-sekundový náskok.
 
Cez záverečný kopec prebehol Bettiol s pekným náskokom, no ako sme povedali na začiatku, nebolo pre neho potešiteľnou informáciou, že fúkal protivietor. Na Paterbergu boli najsilnejší medzi favoritmi Van der Poel, Avermaet a Naesen, no celá partia zostávala pokope. Vrátane Petra Sagana, ktorý sa udržal v tejto spoločnosti zubami-nechtami, a aj ďalších rýchlych jazdcov ako Kristoff a Matthews. Preteky si užíval aj Valverde, ktorý pri premiére na tomto podujatí zostal s najsilnejšími.
 
Alberto Bettiol pracoval vo finále s náskokom v okolí pätnásť sekúnd a pomáhalo mu, že za ním sa nespolupracovalo, ale ostatní favoriti sa snažili zaskočiť jeden druhého. A vo finále bol výrazným faktorom aj jeho kolega Langeveld, ktorý sa snažil chytať tieto nástupy.
              
Perfektný výkon Alberta Bettiola pokračoval až do cieľa a 25-ročný pretekár získal síce prekvapujúci, ale o to zaslúženejší titul.  Na druhom mieste finišoval Casper Asgreen, ktorý dokázal na konci ujsť konkurencii, a v šprinte o tretiu priečku sa presadil Alexander Kristoff. Peter Sagan sa nezmestil do najlepšej desiatky.
 
 
bettiol 19 flamsko triumf efefg
Triumf Alberta Bettiola (© Ashley Gruber, Jered Gruber || GRUBER IMAGES)
 
 
Okolo Flámska ponúklo vyrovnanú edíciu, keď sa najsilnejší jazdci strážili až do samého konca a len veľmi ťažko sa medzi nimi vytvárali medzery aj v samotnom finále. Preteky postupne gradovali a hektické momenty nastali po Kapelmuure, ale tie netrvali dlho. Potom sa čakalo na najťažšie bergy, ktoré však takisto len oslabovali zloženie hlavnej skupiny. Nepríjemné momenty nastali v okolí Kruisberg/Hotond, na čo doplatil Štybar, ale ani toto neprinieslo víťazný nástup. Ten sme uvideli až na Oude Kwaremont a postaral sa o to Alberto Bettiol, nenápadný taliansky pretekár, ktorý nestrážený porazil všetkých hlavných favoritov. Na výkon.
 
Pred podujatím sa hovorilo celý čas o tímovej presile tímu Deuceninck - Quick-Step, no v tomto smere im vypálil rybník EF Education First. Pri druhom prejazde cez Kwaremont zaútočil Vanmarcke, a teda Bettiol s Langeleveldom mohli šetriť energiu na kľúčové momenty. Vanmarcke ešte pomohol svojim kolegom pred finálnym prechodom cez Kwaremont, vybudoval im potrebnú pozíciu, a Alberto Bettiol to dokonale využil na perfektný nástup. Akoby mu v tom momente nikto nevenoval pozornosť, ale všetci veľmi rýchlo zbystrili pozornosť, keď si dokázal vypracovať pekný náskok za krátky čas. Síce sa za ním sformovala elitná skupina prenasledovateľov, ktorú ešte spomaľoval Langeveld, ale Bettiol disponoval vo finále náročných pretekov dostatočnou energiou, aby ho už nikto neohrozil na vedúcej priečke.
 
Pre Alberta Bettiola je to vôbec prvé víťazstvo v kariére a hneď sa mu to podarilo na takomto vysokom fóre. V novej sezóne predvádza výrazný výkonnostný progres. Už na Tirrene zaujal vo výbušných koncovkách a aj v krátkej ITT, kde bral druhé miesto, a klasikársku formu ukázal na E3, kde skončil štvrtý a nerobili mu problémy Avermaetove nástupy. Poriadna spokojnosť musí panovať v celom tíme EF Education, ktorý bude mať vysoké ambície aj na Roubaix.
 
 
bettiol 19 flamsko sampanske efefg
Alberto Bettiol so šampanským (© Ashley Gruber, Jered Gruber || GRUBER IMAGES)
 
 
Neuveriteľný výkon predviedol aj 24-ročný Kasper Asgreen, ktorý zdvihol najvyššie zástavu Quick-Stepu. Od začiatku pretekov jazdil na čele balíka a pomáhal svojím lídrom, potom sa pohyboval dlhý čas v hlavnej skupine a ešte mal energiu, aby pri prvom prejazde cez Paterberg vyrazil dopredu. Napokon vydržal medzi favoritmi až do konca a vo finále ešte dokázal vybojovať druhé miesto. Kasper Asgreen tak v sebe skrýva obrovské možnosti a potvrdil, že sa nemusí sústrediť len na časovku alebo pomoc pre lídrov tímu. Vo veľkej pohode momentálne preteká Alexander Kristoff a po triumfe na G-W patril zaslúžene medzi favoritov aj na tomto podujatí. Statočne bojoval o svoju šancu na záverečných bergoch a vždy mu pomohlo, keď sa vedúca skupina spojila po kopcoch. Na konci mal eminentný záujem na záverečnom šprinte, čo bolo veľmi ťažké zariadiť, ale pre nórskeho cyklistu bude veľmi dôležité, že aj dnešný výkon mu výrazne zlepší pozíciu v tíme.
 
Výbornú premiéru na podujatí zažil Matthieu van der Poel, ktorý sa nevzdal po svojom nešťastnom incidente. Ktovie, čo by vyviedol vo finále, ak by sa nemusel dlhú dobu vracať späť do skupiny favoritov. V tíme Kaťuša predviedol sympatický výkon Nils Pollit, ktorý sa snažil niekoľkokrát nastupovať a napokon zobral pekné piate miesto. Michael Matthews sa presvedčil, ako ťažko sa bojuje na Ronde o možnosť šprintovať a aká je to potom náročná koncovka. Z klasikárov finišovali v Top 10 Naesen, ktorý sa vyrovnal so svojimi zdravotnými problémami, a Benoot s Avermaetom. Ani jeden z nich nedostal šancu na vytvorenie veľkej selekcie, boli to veľmi vyrovnané preteky a ich nástupy boli zameriavané. Svoje kvality vytiahol Alejandro Valverde a vďaka jeho všestrannosti mu sadlo aj toto podujatie.
 
 
valverde 19 flamsko kristoff movfb
Kristoff s Valverdem (© SprintCycling / Movistar Team)
 
 
Na kopcoch pôsobil sebavedome Wout van Aert, ale belgický jazdec zbadal, že ani skvelá forma nezaručuje na tomto podujatí želaný výsledok. A nevytiahol ani svoju silnú koncovku. Zdeněk Štybar zaostal za očakávaniami a z hlavnej skupiny vypadol príliš skoro. Zlomila ho séria tvrdých nástupov, no stalo sa mu to ako jediného spomedzi favoritov. Quick-Step Floors síce vybojoval stupne víťazov, ale z jeho strany to zďaleka nebol najlepší výkon. Nekontroloval preteky tak, ako sme boli u neho naučení. Dobrý dojem zanechal Bob Jungels, ale súperi si dávali na neho veľký pozor.
 
Peter Sagan predvádzal celý čas taktický výkon a držal sa v úzadí. Keď sa začali preteky lámať v polovici, pomáhali mu kolegovia a po Kapelmuure mu výrazne uľahčili pohyb v hlavnej skupine. Zbytočne nemíňal energiu a mohol šetriť sily na rozhodujúce úseky. Po Koppenbergu a Taaienbergu zostal v skupine hlavných favoritov a na týchto prudkých bergoch sa nepúšťal do žiadnej akcie, len sa sústredil, aby tadiaľ prešiel bez problémov. Zabrať mu dali útočné pasáže na Kruisberg/Hotond, ale aj po nich zostával medzi najlepšími. Na Kwaremonte a Paterbergu bolo vidno, že niektorí súperi disponujú väčšou energiou, no situácia sa vždy vyvinula tak, že skupina favoritov zostávala pokope. A to vždy využil. Napokon obsadil jedenáste miesto, v šprinte hlavnej skupiny už nedokázal bojovať o stupne víťazov. Peter Sagan dnes nepôsobil na rozhodujúcich bergoch najsilnejším dojmom, ale dokázal finišovať po boku tých konkurentov, ktorí boli na tom po fyzickej stránke lepšie. Juraj Sagan stratil v cieli vyše desať minút a splnil si svoje tímové úlohy.
 
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Alberta Bettiola (víťaz)
"Ani neviem, ako som to dokázal. Na Kwaremonte som sa cítil dobre a z tímovho auta mi povedali, že ak chcem, môžem zaútočiť. Zavrel som oči a vyrazil som. Na vrchole kopca som získal pekný náskok a potom som na Paterbergu nestratil veľa. Záverečných štrnásť kilometrov bolo najdlhších v mojom živote. Vedel som, že Sebastian Langeveld ma chráni a tiež Sep Vanmarcke odviedol výborný výkon. Vlastne všetci sme boli úžasní, celý čas sme jazdili vpredu. Myslím si, že teraz by ste si všetci mali viac všímať v balíku ružovú farbu."
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Petra Sagana (11. miesto)
"Bolo to náročné, vzrušujúce a vždy je radosť tu pretekať v úžasnej atmosfére. Chcel by som poďakovať kolegom za ich podporu. Nechali na trati všetko, aby ma uchránili od problémov, držali v bezpečí a ja som mohol ušetriť čo najviac energie. Nachádzal som sa vpredu, keď to bolo potrebné na záverečných kilometroch, ale nemal som nohy, aby som nasledoval Bettiolov útok a presadil sa v záverečnom šprinte."
 
 
Výsledky
1. BETTIOL Alberto EF Education First Pro Team link ikonka 6:18:49 500
2. ASGREEN Kasper Deceuninck - Quick-Step link ikonka 00:14 400
3. KRISTOFF Alexander link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:17 325
4. VAN DER POEL Mathieu Corendon - Circus 00:17 275
5. POLITT Nils Kaťuša - Alpecin link ikonka 00:17 225
6. MATTHEWS Michael link ikonka Team Sunweb link ikonka 00:17 175
7. NAESEN Oliver Ag2r La Mondiale link ikonka 00:17 150
8. VALVERDE Alejandro link ikonka Movistar Team link ikonka 00:17 125
9. BENOOT Tiesj Lotto Soudal link ikonka 00:17 100
10. VAN AVERMAET Greg link ikonka CCC Team link ikonka 00:17 85
 
Zobraziť kompletné výsledky
 
 
video v clanku ikonka ciernaVideosumár pretekov
 
 

 
 
Stúpania a kockové úseky: (km do cieľa: Názov sklon; maximum; dĺžka)
-. 183 km: Lippenhovestraat (kockový úsek)
-. 182 km: Paddestraat (kockový úsek)
1. 151 km: Oude Kwaremont (prvý raz) 4 %; 11,6 %; 2200 m (kocky)
2. 140 km: Kortekeer 6,6 %; 17 %; 1000 m
3. 134 km: Ladeuze 4,2 %; 7,0; 1500 m
4. 130 km: Wolvenberg 7,9 %; 17,3 %; 645 m
-. 130 km: Holleweg (kockový úsek)
-. 124 km: Haaghoek (kockový úsek)
5. 121 km: Leberg 4,2 %; 13,8 %; 950 m
6. 117 km: Berendries 7 %; 12,3 %; 940 m
7. 110 km: Tenbosse 6,9 %; 8,7 %; 450 m
8. 99 km: Muur van Geraardsbergen / Kapelmuur 9,2 %; 19,8 %; 1075 m (kocky)
9. 72 km: Kanarieberg 7,7 %; 14 %; 1000 m
10. 56 km: Oude Kwaremont (druhý raz) 4 %; 11,6 %; 2200 m (kocky)
11. 53 km: Paterberg (prvý raz) 12,9 %; 20,3 %; 360 m
12. 46 km: Koppenberg 11,6 %; 22 %; 600 m (kocky)
-. 42 km: Mariaborrestraat (kockový úsek)
13. 40 km: Steenbeekdries 5,3 %; 6,7 %; 700 m (kocky 460 m)
14. 38 km: Taaienberg 6,6 %; 15,8 %; 530 m (kocky)
15. 27 km: Kruisberg/Hotond 5 %; 9 %; 2500 m (kocky 450 m)
16. 17 km: Oude Kwaremont (tretí raz) 4 %; 11,6 %; 2200 m (kocky)
17. 13 km: Paterberg (druhý raz) 12,9 %; 20,3 %; 360 m (kocky)
 
 
sagan p posl rocniky Peter Sagan na Okolo Flámska
2019 2018 2017 2016 2015
11. 6. 27. vitaz 4.
2014 2013 2012 2011 2010
16. 2. 5. DNF X
 
 

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.