ne 7.4. zvlnena etapa ciel rovina Novo Mesto > Novo Mesto 184 km Kump
 
adria mobil profil
profil pretekov, 2538 nastúpaných metrov (© GP Adria Mobil)
 
 
Organizátori pretekov Okolo Slovinska i silného kontinentálneho celku Adria Mobil každý rok rozbiehajú sezónu na svojej jednorazovke v Novom Meste. Má zvlnený charakter a množstvo úsekov, ktoré vedia oddeliť zrno od pliev. Aj v piatom ročníku podujatia to tak bolo a pelotón sa postupne riedil a riedil. Napokon prežila všetky selekcia iba dvadsiatka ľudí a špurtovalo sa. Triumf ostal doma v rukách Marka Kumpa, ktorý potvrdil svoje rýchlostné predispozície zo šiestich sezón vo veľkej cyklistike. Zdolal svojho vlaňajšieho kolegu z CCC Františka Sisra, ktorý sa vrátil do Čiech a Elkovu. Na pódiu s nimi bol Rakúšan Daniel Auer z Moloja Pushbikers.
 
Slovenská reprezentácia nastúpila v zostave Samuel Oros, Martin Vlčák (2x 1998, Dukla), Martin Chren (1999, Dukla), Lukáš Kubiš (2000, Dukla), Andrej Liška (2000, Slávia ŠG) a Richard Coma (2000, CyS Akadémia). Najväčšiu stopu v pretekoch zanechal prvoročák Kubiš, ktorý sa v prvej hodine vetral medzi únikom a pelotónom. Okrem neho najviac zabojoval ešte Vlčák, ktorý ako jediný prišiel do cieľa na 33. pozícii s mankom 4:05. Pre trojicu Oros, Liška a Kubiš to bol aj test pred dôležitým Ncupom Okolo Flámska, ktorý ich čaká budúcu sobotu. Tam sa budú snažiť pomáhať Matúšovi Štočkovi.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Michala Clementisa (tréner reprezentácie U23)
"Úvodná časť sezóny pre nás pokračovala ďalšími pretekmi. Snažíme sa žiadať o účasť na množstve pretekov, aby naši mladí pretekali a získavali skúsenosti v ťažkých pelotónoch. Dnes od štartu veľmi silno pršalo, bolo to poriadne náročné. Bolo vidieť, že naši mladí dosť trpeli.
No musím pochváliť Lukáša Kubiša, ktorý síce paradoxne urobil taktickú chybu, keď nezachytil správny moment na únik, pretoež vyštartoval po štvorčlennom úniku až keď mal väčšiu medzeru. No ide hlavne o bojovnosť, ktorú ukázal. Vetral sa medzi vedúcou skupinou a pelotónom vyše tridsať kilometrov, proti presile vpredu nemal šancu. Myslel som si, že ho hneď v nasledujúcom kopci pelotón odtrhne, ale bojoval statočne a dlho sa držal v balíku.
S blížiacim sa cieľom sa tempo zrýchľovalo a v každom menšom i väčšom kopci sa šlo brutálne tempo. Naši postupne odpadávali a rozhodcovia ich okamžite sťahovali z trate. Boli tu veľmi nekompromisný. Najdlhšie vpredu vydržali najskúsenejší pretekári Oros s Vlčákom, napokon aj oni odtiaľ vypadli a rozhodcovia pustili do cieľa napokon už iba skupinu s Vlčákom. Teda on jediný bol klasifikovaný.
Postupne chlapci naberajú súťažné kilometre i skúsenosti. Prvoročáci sa učia a dúfam, že sa to bude postupne zlepšovať. Už v sobotu je pred nami veľmi ťažký štart."
 
 
Výsledky
1. KUMP Marko Adria Mobil 4:43:55 40
2. SISR František Elkov - Author Cycling Team 00:00 30
3. AUER Daniel Maloja Pushbikers 00:00 25
4. PER David Adria Mobil 00:01 20
5. PRIMOŽIČ Jaka Slovinsko 00:01 15
6. GROŠELJ Matic Ľubľana Gusto Santic 00:01 10
33. VLČÁK Martin Slovensko 04:05  
DNF CHREN Martin Slovensko odstúpil  
DNF KUBIŠ Lukáš Slovensko odstúpil  
DNF OROS Samuel Slovensko odstúpil  
DNF COMA Richard Slovensko odstúpil  
DNF LÍŠKA Andrej Slovensko odstúpil