1. 19.6. zvlnena etapa ciel rovina Ľubľana > Rogaska Slatina 168 km Ackermann
2. 20.6. zvlnena etapa ciel rovina Maribor > Celje 146 km Mezgec
3. 21.6. rovinata etapa ciel rovina Zalec > Idrija 170 km Ulissi
4. 22.6. rovinata etapa ciel rovina Nova Gorica > Ajdovščina 154 km Visconti
5. 23.6. zvlnena etapa ciel rovina Trebnje > Novo Mesto 167 km Nizzolo
 
 

Okolo Slovinska 2019 - 1. etapa, streda 19. júna

1. 19.6. zvlnena etapa ciel rovina Ľubľana > Rogaska Slatina 168 km Ackermann
 
etapa 1
profil etapy, 2329 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
 
 
V stredu doobeda začal v poradí už 26. ročník pretekov Okolo Slovinska. Na úvod bola pripravená etapa pre najrýchlejších mužov v pelotóne, ktorý tvorilo 129 cyklistov. Celkovo najjednoduchší deň v tohtoročnom programe vyvrcholil v meste Rogaška Slatina, v ktorom mal pozíciu najväčšej hviezdy do hromadných dojazdov obhajovať Pascal Ackermann. Hlavne preto sa dala očakávať veľká aktivita jeho tímu, v zostave ktorej nechýbali ani Juraj Sagan a Erik Baška.
 
Prvá etapa otvorila svoje brány presne na obed a už o pár minút neskôr sa vpredu vetrali traja domáci pretekári. Aljaž Jarc z celku Adria Mobil, Matic Grošelj z Ľubľana Gusto Santic a Aleš Pirih z reprezentácie Slovinska sa rozhodli opustiť hlavné pole už v úvodnom kopčeku. Na jeho vrchole sa udeľovali prvé body do horskej súťaže a najväčší počet z nich získal Grošelj. Pretekári po krátkom zjazde opäť stúpali, čo umožnilo trojici v úniku vytvoriť si až štvorminútový náskok.
 
Potom už sa poskladali do čela balíku zástupcovia World Tour tímov. Rýchlosť pelotónu z prvej figúry riadil Juraj Sagan (Bora), ktorý však zatiaľ išiel veľmi pohodové tempo. Bolo tak vidieť aj slovenských pretekárov. Napriek tomu, že Sagan netlačil na pílu sa medzera medzi oboma skupinami zmenšila o celé dve minúty. Utečenci sa zatiaľ dostali do mesta Laško, kde sa pobili o výhru na šprintérskej prémii. Papierovo najrýchlejší z tria vpredu bol Jarc (Adria Mobil), čo sa aj potvrdilo.
 
Ešte pred nájazdom na ťažší z dvoch hodnotených kopcov v prvom dni musel vyriešiť technické problémy Grošelja (Ľubľana). Slovinec dostal defekt na prednom kolese, ale po výmene sa bez problémov vrátiť naspäť do čela. Lenže trojica pokope dlho nezostala. Akonáhle sa prišlo pod Planinu (2,0 km - 7,9 %) sa celodenný únik rozpadol. Zostal v ňom len Jarc (Adria Mobil), ktorý tak vyhral túto prémiu. Za ním sa stále išlo veľmi pokojne, ani v druhej časti kopca sa nič nestalo. Nikomu sa nechcelo útočiť.
 
Až po prémii sa v pelotóne našli odvážlivci, ktorí sa snažili prerušiť hluchú časť. Medzi najaktívnejších jazdcov patril Hill (Ľubľana), lenže UAE Team Emirates a aj Bora - hansgrohe jeho atak dokázali pokryť. Na zvýšenú aktivitu však doplatil Cavendish (Dimension Data), ktorý vypadol z balíka, čo bolo veľmi zlé znamenie. Brit sa síce dokázal vrátiť naspäť, počkal ho jeden kolega, ale už v prvej etape ukázal, že jeho forma je na tom stále veľmi zle. 
 
 
slovinsko 19 bora na cele bohfb
Aj Juraj Sagan ťahal pelotón (© BORA - hansgrohe / Bettiniphoto)
 
 
Útoky naďalej pokračovali a nakoniec sa v čele vytvorila veľká skupina. Bolo v nej desať mužov, v ktorej nechýbali ani Ulissi (UAE), Schwarzmann (Bora) a Gasparotto (Dimension Data). Celkovo čelná skupina obsahovala desať mien, vrátane Arslanova (Gazprom), Planeta (Novo Nordisk), Busata (Androni), Krizeka (Felbermayr), Schönbergera a Bongiorna (obaja Neri Sottoli), Filosiho (Delko) a Jarca (Adria Mobil), a na méte 40 kilometrov pred páskou mala k dobru celú minútu a pol.
 
Lenže práca v prvej skupine viazla, Ulissi sa snažil všetkých povzbudzovať, ale nie všetci javili záujem pridať ruku k dielu. Talian sa ale mohol spoľahnúť na spoluprácu pretekárov z prokontinentálnych tímov, ktorí cítili šancu na zisk etapy. Na opačnom fronte svojich jazdcov žmýkal Bahrajn - Merida, ktorému sa nepodarilo dostať svojho cyklistu dopredu. Mimo hru sa dostal Cavendish a už definitívne. Opustil ho aj jeho najvernejší domestik.
 
Druhú a poslednú šprintérsku prémiu vyhral Ulissi, po veľkom boji. Potom sa cesta opäť naklonila a niektorí utečenci sa pokúšali o selekciu skupiny. Väčšina z nich mala problémy hlavne so Schwarzmannom, pretože ak by prišlo v závere na šprint, bol by z jazdcov v čele papierovo najrýchlejší. Lenže Nemec nemal v krátkom kopčeku žiaden problém. Osud utečencov visel na vlásku, pelotón sa za nimi hnal. Keďže stále nepanovala vpredu harmónia, BusatoSchönberger sa rozhodli osamostatniť.
 
Situácia na ceste sa neustále menila, k vedúcej dvojici sa v ďalšom brdku pripojili Ulissi, Schwarzmann, Gasparotto a Arslanov, ostatní už rezignovali. Šestke v čele mohla do kariet zahrať skutočnosť, že šprintér Bahrajnu - Meridy, Bauhaus, stratil kontakt s balíkom a ani Ackermann po ruke už nemal veľa spoluhráčov. Práve preto nemecký šampión útočil, lenže v hlavnom poli bolo ešte dostatok sily a po chvíľke vetrania aj sám Ackermann pochopil, že iba plytvá silami.
 
Skoro v totožný čas si z úniku vystúpil Schwarzmann, ktorý vyzeral, že mu došla šťava, ale po chvíľke oddychu sa zapojil do naháňačky. Päť členov prvej skupiny totiž stále bojovalo, ale pri prvom prejazde cez cieľovú čiaru už bol balík tesne za nimi. Napriek tomu vydržali na prvom mieste až do méty šesť kilometrov pred cieľom, kedy ich hladný pelotón zhltol ako čokoládu. Potom už sa scéna pripravovala pre šprintérov, ktorí dokázali prežiť dnešnú zaujímavú etapu.
 
Záverečné kilometre sa niesli v réžii Israel Cycling Academy, ktoré sa spoliehalo na Davide Cimolaia. Jeho kolegov následne vymenili spolujazdci Luku Mezgeca. Práve ich prácu využil Pascal Ackermann, ktorý to vyskúšal na veľmi dlhý šprint. Vyšlo mu to, na cieľovej rovinke zničil všetkých súperov. Druhý preťal cieľovú pásku Giacomo Nizzolo, tretí bol Simone Consonni.
 
 
ackermann 19 slovinsko triumf bohfb
Pascal Ackermann (© BORA - hansgrohe / Bettiniphoto)
 
 
Dlho to vyzeralo, že šprintéri budú dnes bez šance, ale nakoniec ich tímy poriadne zapracovali a v závere sme tak videli veľké divadlo tých najrýchlejších s hlavným hrdinom. Bol ním Pascal Ackermann, ktorý konkurenciu totálne odrovnal a ukázal, že dlhé šprinty sú jeho špecialitou. Držiteľ nemeckého dresu tiež na chvíľku prestal veriť v úspech pelotónu a snažil sa zaútočiť, ale správne potom prehodnotil svoju situáciu a vrátil sa naspäť. To, čo následne predviedol na cieľovej rovinke nepotrebuje komentár. 
 
Máme za sebou dramatickú prvú etapu. Ak v prvej polovici dňa pretekári v pelotóne stláčali brzdy, v druhej to poriadne rozbalili. Veľkú silu ukázal Diego Ulissi, ktorý už v úvodný deň sa snažil získať nejaké drobné na svoju stranu. Nevyšlo mu to, ale vyslal súperom jasnú správu ohľadom svojej formy. Ani ďalší favoriti dnes nemali žiadne problémy. Tadej Pogačar, Esteban Cháves, Lucas Hamilton a aj Fausto Masnada prišli do cieľa v pelotóne.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Pascala Ackermanna (víťaz)
"Je to možno môj najdlhší šprint vôbec. Už 500 metrov pred cieľom som musel vyraziť a som rád, že sa mi to podarilo dotiahnuť do víťazného konca. Od Gira som si odpočinul a prvá Grand Tour ma poriadne nakopla. V závere som nebol nervózny, vpredu sme mali Schwarzmanna, dobehnúť ich nebolo jednoduché. Chýbali nám sily, pretože sme boli od začiatku dňa na špici."
 
 
Výsledky etapy
1. ACKERMANN Pascal BORA - hansgrohe link ikonka 4:04:58 20
2. NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data link ikonka 00:00 10
3. CONSONNI Simone UAE Team Emirates link ikonka 00:00 5
4. MEZGEC Luka Mitchelton - Scott link ikonka 00:00  
5. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 00:00  
6. OLIVEIRA Rui UAE Team Emirates link ikonka 00:00  
Zobraziť kompletné výsledky etapy
 
 

Okolo Slovinska 2019 - 2. etapa, štvrtok 20. júna

2. 20.6. zvlnena etapa ciel rovina Maribor > Celje 146 km Mezgec
 
etapa 1
profil etapy, 2116 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
 
 
Druhá etapa, najkratšia v tohtoročnom programe Okolo Slovinska, zaviedla pelotón z Mariboru do Celje, kde vlani vyhral Rigoberto Urán. Profil druhej skúšky bol opäť vlnitý, takže jej priebeh mohol byť rovnaký ako včera. Narušiť plány šprintérov však mohol kopec Svetina (5,4 km - 7,7 %), ktorého vrchol bol bližšie k cieľu ako včera, iba 20 kilometrov od neho. Posledné stúpanie bolo náročnejšie ako to včerajšie, takže niektorí šprintéri mohli stratiť kontakt. Pascal Ackermann medzi nimi byť nemal.
 
Dnešná previerka odštartovala o niečo skôr ako včera, krátko po jedenástej hodine. Ostrý štart prebehol o niečo neskôr. Krátko po odmávaní si do úniku naskočili David Per z celku Adria Mobil a Rok Korošec z Ľubľana - Gusto - Santic. Dvojku vpredu na prvom hodnotenom kopci doplnili Lorenzo Fortunato z Neri Sottoli a Matej Drinovec z reprezentácia Slovinska. Úvodnú prémiu vyhral Korošec, pelotón v tomto okamihu strácal na vedúcu skupinu cez tri minúty.
 
Po prvom hodnotenom kopci sa profil nevyrovnal, stále sa išlo buď hore alebo dole. Tiež nožnice sa viac a viac pootvárali. Utečenci na svoju stranu získavali stále čoraz väčší náskok. Pokým prišli na prvú zo štyroch rýchlostných prémii stopky ukazovali päť minút v ich prospech. Aj na tejto prémii sme videli súboj o výhru. Korošec (Ľubľana) bol opäť najrýchlejší. Hlavné pole zatiaľ ťahali jazdci Bory - hansgrohe, podobne ako včera, aj dnes bolo vidieť Juraja Sagana.
 
Balík sa začal približovať, ale zatiaľ ešte pomalšie. Očividne WT tímy nechceli dopustiť takú kovbojku ako včera, kedy bol celodenný únik dobehnutý pomerne skoro a začali útočiť ďalší cyklisti, ktorých nakoniec len tak-tak dobehli. Dnes Bore, konkrétne Saganovi, pomáhali hlavne jazdci UAE Team Emirates, ktorí verili v úspech Simone Consonniho. Aspoň sa to zdalo. Ostatné zoskupenia sa zatiaľ krčili v pelotóne. Medzičasom sa prvá skupina priblížila k mestu Žiče, ktoré je preslávené hlavne vďaka tamojšiemu kláštoru.
 
Za ním nasledoval bufet a prvá divočina. Keďže UAE sa pokúšali nasadiť takú rýchlosť, aby šprintérov poriadne unavili, letelo sa tiež cez bufet. Ten dopadol veľkou katastrofou pre trio cyklistov z Androni Giocattoli, ktorí spadli. Menovite išlo o Andreu Vendrameho, Mattea Busata a Mattea Spreafica, všetci traja sa váľali na sebe, pričom najhoršie vyzeral byť na tom posledný menovaný. Ten bol totiž na zemi a ostatní dvaja padli na neho. Ani jeden však neutrpel vážnejšie zranenie.
 
Najnižší bod dnešného dňa sa nachádzal v meste Šmarje pri Jelšah, do ktorého organizátori umiestnili ďalšiu rýchlostnú prémiu. Ešte pred ňou kontakt s čelom stratil Drinovec (Slovinsko). Aj tretí čiastočný úspech si na konto pripísal Korošec (Ľubľana), tentokrát bez boja. Per (Adria Mobil) a Fortunato (Neri Sottoli) nejavili žiadny záujem o najväčší počet bodov. Rovnaký scenár nasledoval aj na posledných dvoch rýchlostných prémiách, takže Korošec bol dnes najaktívnejším zberačom bodov.
 
Menšiu drámu zažil a odreniny z nej si odniesol Hamilton (Mitchelton), ktorý sa zapojil do kolízie. Vinu na nej niesli aj organizátori a nie celkom dobre označenie zúženej cesty, na ktorej prebiehali úpravy. Zadnú časť balíka zúženie cesty prekvapilo, bolo vidieť, ako všetci pretekári stláčajú brzdy. Tesne pred Hamiltonom padol Ručigaj (Ľubľana), cez ktorého preleteli ďalší traja cyklisti. Našťastie aj tento moment si zaobišiel bez vážnejších zranení, aj keď pre všetkých zainteresovaných išlo o poriadne bolestivú skúsenosť.
 
Potom už prišla Svetina, teda najväčšia prekážka na ceste do Celje. Jazdci UAE Team Emirates išli od samého začiatku podlahu a chvíľu na to bol zlikvidovaný celodenný únik. Netrvalo dlho a bol mimo hru už aj Cavendish (Dimension Data). Síce sa išlo poriadne rýchlo, prvýkrát na domácej ceste sa zviditeľnil Pogačar (UAE), ale jeho entuziazmus mu dlho nevydržal. Tak či tak bolo rozhodnuté, že dnešok nebude pre šprintérov. Kontakt stratili aj Nizzolo (Dimension Data) a Ackermann (Bora). Pelotón v polovici kopca počítal okolo 30 jazdcov.  
 
Do vrcholu sa ukázali aj ostatní favoriti. Ulissi (UAE) opäť demonštroval dobrú formu, na jeho zadnom kolese ako po použití lepidla visel Cháves (Mitchelton). Ani Pogačar (UAE) a Vlasov (Gazprom) zatiaľ nič nestratili. Po čase sa ku najväčším adeptom dostal aj Hermans (ICA), Masnada (Androni) a Visconti (Neri Sottoli). Preto Ulissi znovu šliapol na plyn, lenže tento krok popravil jedine ambície jeho mladšieho tímového kolegu. Pretože iba Slovinec vypadol z čelnej skupiny. K úplnosti informácii teba dodať, že druhú vrchársku prémiu vyhral pretekár ruského celku.
 
Technický zjazd nebol dlhý, ale aj tak v ňom Visconti a Vlasov skúšali niečo vymyslieť. Podarilo sa im niečo získať na súperov, ale podpísal sa pod to aj pád Chávesa, ktorému sa museli Ulissi a Hermans uhýbať. Masnada sa tiež vyparil niekde dozadu. Líder Mitcheltonu sa ale skoro vrátil do čela, lenže opäť spadol. Druhá skupina, v ktorej boli Pogačar a Masnada, po zjazde strácala pol minútu, čo nebolo veľa, ale ani málo. Pretože ani oni nemali po ruke veľa pretekárov.
 
Esteban Cháves podal heroický výkon a ešte pred nájazdom na krátky okruh bol naspäť v hre. Odmietol však striedať. Ostatní štyria pracovali dobre až do posledného kilometru. Potom začali taktizovať a zozadu ich dobehla druhá skupina, ale len veľmi tesne pred páskou. Hlavne preto to mal Luka Mezgec na dlhý šprint, no vyšlo mu to. Vyhral tak druhú etapu. Druhý skončil Grega Bole, tretí Andrea Vendrame.  
 
Včera to usporiadateľskej krajine nevyšlo, ale dnešná previerka musela potešiť všetkých fanúšikov v cieli. Luka Mezgec sa sám musel zapojiť do práce v čele druhej skupiny, aby sa mohol zapojiť do boja o etapu, no napriek tomu si do finále našetril dostatok síl a po dlhom šprinte, podobne ako včera Pascal Ackermann, zvíťazil. Bolo to pre neho už 17. profesionálne víťazstvo, no jedno z najkrajších. Doma totiž vyhral naposledy pred dvoma rokmi, tiež v druhej etape. Zajtra ponesie najcennejší dres.
 
Z pohľadu adeptov na celkové víťazstvo sa dnes vykryštalizovali dvaja najlepší vrchári. Diego Ulissi už včera útočil a svojim spôsobom plytval silami, dnes sa k nemu pridal aj Esteban Cháves. Talian sa v kopci ukázal byť silnejším jazdcom ako Tadej Pogačar, ktorý naopak v druhej etape súperom naznačil, že nie je na tom tak dobre, ako sa o ňom hovorilo. Možno mal len krízový deň, už zajtra dostane šancu predviesť sa v plnej kráse. Veľmi pekne dnes išli aj Fausto Masnada, Giovanni Visconti, Aleksandr Vlasov a Ben Hermans. Práve medzi týmito pretekármi budeme pravdepodobne hľadať celkového víťaza. Rozdiely medzi nimi sú minimálne. Lucas Hamilton, ďalší dobrý vrchár, dnes spadol a do cieľa prišiel s väčšou stratou.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Luku Mezgeca (víťaz)
"Vôbec som nevedel, či tú skupinu dobehneme, ale asi 400 metrov pred cieľom som si povedal, že to musím skúsiť. Skupina odbočila naľavo, ja som sa vybral doprava a vyšlo to. Dnes som veľmi dobre vedel, že ak to stúpanie prežijem, mal by som byť v koncovke najrýchlejší. Na posledných kilometroch som sa snažil motivovať našu skupinu, aby sme striedali a nakoniec sme to zvládli."
 
 
Výsledky etapy
1. MEZGEC Luka Mitchelton - Scott link ikonka 3:35:55 20
2. BOLE Grega Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:00 10
3. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 00:00 5
4. VISCONTI Giovanni Neri Sottoli - Selle Italia - KTM 00:00  
5. ULISSI Diego link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:00  
6. VLASOV Aleksandr Gazprom - RusVelo 00:00  
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Priebežné poradie pretekov po etape
1. MEZGEC Luka Mitchelton - Scott link ikonka 7:40:43 5
2. BOLE Grega Bahrain Merida Pro Team link ikonka 00:04  
3. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 00:06  
4. ULISSI Diego link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:07  
5. HERMANS Ben Israel Cycling Academy 00:10  
6. VLASOV Aleksandr Gazprom - RusVelo 00:10  
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape
 
 

Okolo Slovinska 2019 - 3. etapa, piatok 21. júna

3. 21.6. rovinata etapa ciel rovina Zalec > Idrija 170 km Ulissi
 
etapa 1
profil etapy, 2303 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
 
 
Tretia etapa bola jednou z dvoch najťažších v tohtoročnom programe Okolo Slovinska. Dnes sa očakávali ďalšie útoky najväčších favoritov na celkové víťazstvo, pretože z posledného kopca sa do cieľa iba klesalo. Stúpanie Dole (5,3 km - 9 %) bol jedným z monumentov tejto edície, ktoré už malo oddeliť zrno od pliev. V prvých dvoch dňoch doslova vyčnieval Diego Ulissi, hlavný favorit na zisk etapy. Esteban Cháves bol ďalším pretekárom, ktorému mohol patriť dnešný deň.
 
Od samého začiatku cyklisti stúpali, až na vrchol prvej prémie. V tejto časti sa ešte celodenný únik vytvoriť nedokázal, rýchlosť balíka bola veľmi rýchla. Preto si body na kopci Kozjak pripísal na konto Cháves (Mitchelton). Keďže to bola štvorka, ďalšie body sa neudeľovali. Nevieme preto, či Esteban útočil už v prvom dnešnom stúpaní alebo len kontroloval situáciu z prvého miesta v pelotóne. Druhá možnosť je pravdepodobnejšia. Nasledoval zjazd a v ňom zaútočili štyria cyklisti, ktorým sa podarilo odtrhnúť sa.
 
Boli nimi Ben Hill z tímu Ľubľana - Gusto - Santic, Marco Maronese z Bardiani - CSF, Lorenzo Fortunato z celku Neri Sottoli a David Per z Adria Mobil. Posledný menovaný bol účastník celodenného úniku aj včera. Situácia za nimi bola pokojná a náskok kvarteta v čele sa nakoniec vyšplhal na hranicu siedmich minút. Zatiaľ preťali čiaru dvoch rýchlostných prémii. Plný počet bodov v obci Kamnik a aj v obci Medvode získal Hill, ktorý tak pokračoval vo zviditeľňovaní svojho tímu.
 
Ten istý muž vyhral aj tretiu rýchlostnú prémiu. Hill (Ľubľana) však nemusel o ňu bojovať. Ostatní utečenci mysleli hlavne na zisk etapy, no stále boli od neho na míle vzdialení. Hlavné pole postupne začali ťahať jazdci UAE Team Emirates, ale prekvapením bolo, že na diktovaniu tempa sa podieľali aj pretekári Dimension Data. Tí totiž nemali v Slovinsku špecialistu do kopcov, takže sledovať ich v čele balíka bolo niečo nezvyčajné. Svojho jazdca do čela pelotónu vyslalo aj Androni Giocattoli.
 
Do bufetu balík dokázal stiahnuť skoro tri minúty a bolo jasné, že dnes únik etapu nevyhrá. Štvorici vpredu začal komplikovať situáciu aj dážď, ktorý zatiaľ nebol silný, ale vyzeral byť intenzívny. Hill (Ľubľana), Per (Adria Mobil), Fortunato (Neri Sottoli) a Maronese (Bardiani) si po chvíľke mohli vydýchnuť, pretože to bola iba prehánka. V tomto okamihu sa veľmi nebezpečným manévrom prezentovalo auto tímu Neri Sottoli, ktoré asi dve minúty prechádzalo cez pelotón.  
 
Potom už nasledovalo horské finále. Takým malým predkrmom pred veľkým vyvrcholením dňa bol kopec Rovte (5,6 km - 2,5 %). Na jeho vrchole zviedli štyria utečenci veľký boj o body, no opäť bol najrýchlejším Hill. Za nimi sa išlo svižne, prsty v tom mali kolegovia Diega Ulissiho a Tadeja Pogačara, ktorí celý deň pracovali usilovne ako včeličky. Hlavné pole sa tak k vedúcej skupine neustále približovalo, skoro rýchlosťou svetla. Bolo už len otázkou času, kedy bude celodenný únik polapený.
 
Nahrávala tomu skutočnosť, že už na jedinej trojke v itenerári dnešného dňa sa začalo útočiť. Najskôr nastúpili Polanc (UAE) a Ribalkin (Gazprom). Na ich atak reagoval Mitchelton - Scott. Lenže dlho sa im nedarilo sťahovať ich, tak zaútočil aj Masnada (Androni). To nebolo všetko, zbohom pelotónu dal aj Ackermann (Bora), ale trochu inak. Aj on ušiel. Mitchelton však celú situáciu uhasil, na konci stúpania Medvedje Brdo bol balík opäť pokope. Jeho strata na utečencov bola iba pol minútová.
 
Pre úplnosť informácií treba dodať, že aj predposlednú prémiu vyhral Hill, ktorý však v zjazde zmizol. Kamery nezachytili, kde. Vpredu pokračovala už iba trojica. Asi v polovici klesania sa ku nim pripojil Filosi (Delko), ktorý predviedol výborné zjazdárske schopnosti. Pod kopcom Dole (5,2 km - 9 %) však bolo kvarteto utečencov už minulosťou. Ako posledný v úniku vydržal Maronese. Potom sa už slova ujali najväčší favoriti na celkové víťazstvo.
 
Od začiatku posledného kopca začal zrýchľovať Ulissi a podarilo sa mu z pelotónu urobiť niekoľko skupín. On sám bol v tej prvej, v ktorej mu spoločnosť robili Pogačar, Vlasov a Cháves. Slovinec bol jediný, ktorí v skupine nestriedal, nemusel. Oproti včerajšku vyzeral oveľa lepšie. Ostatní jazdci už čo-to strácali. Bol medzi nimi aj Masnada, ktorý na Dole nevyzeral vôbec dobre. Síce chvíľku skúšal doskočiť si dopredu, musel svoj boj vzdať a zaradil sa do druhej skupiny k Hermansovi a Viscontimu.
 
Ulissi a Pogačar sa tesne pred koncom kopca dohodli. Tadej dal pokyn Talianovi, aby si išiel po etapu. Diego okamžite nastúpil, no nedokázal odtrhnúť všetkých súperov. Vlasov sa dokázal udržať a dokonca zvíťazil na poslednej prémii. Rus tak neprestával prekvapovať. Ťažké časy si prežíval Cháves, ktorému o chvíľku neskôr ušiel aj Pogačar. Očividne na tom nebol tak dobre, možno sa pod jeho slabší deň podpísali aj dva pády zo včerajšieho dňa. Esteban mal obviazané koleno.
 
Na prvom mieste tak figurovali Diego Ulissi a Aleksandr Vlasov. Skupina prenasledovateľov postupne pohltila Estebana Chávesa a aj Tadeja Pogačara, ale obsahovala len sedem členov, pričom dvaja boli kolegovia Ulissiho, takže o osude etapy bolo viac-menej rozhodnuté. Aj keď pretekári za vedúcim duom sa snažili, čo im sily stačili, do boja o etapu už nedokázali zasiahnuť. Tá sa stala korisťou Ulissiho, ktorý pod bránou dvoch kilometrov dal zbohom svojmu unavenému súperovi. Tretí došprintoval Giovanni Visconti.
 
Každý deň sa snažil získať na svoju stranu nejaké sekundy a v prvých dvoch kapitolách sa mu to nepodarilo. Diego Ulissi to skúsil do tretice a podľa starého známeho pravidla sa konečne dočkal. Talian je spomedzi všetkých cyklistov v Slovinsku v najlepšej forme a dnes sa pravdepodobne stal aj jasným lídrom svojho tímu. Bolo to vidieť z komunikácie s Tadejom Pogačarom, ktorý Diega pustil. Ulissi dnes zaznamenal už 32. profesionálne víťazstvo a druhé v tomto ročníku. 
 
Silný v jazde do kopca je tiež Aleksandr Vlasov, ktorý si ale dnes siahol až na dno svojich síl. Vďaka tomu ale poskočil na druhú pozíciu v celkovej klasifikácii, čo je pre neho zatiaľ veľký úspech. Ostatní favoriti prišli do cieľa spolu o 17 sekúnd neskôr ako dnešný hrdina. Andrea Vendrame, Giovanni Visconti, Ben Hermans, Esteban Cháves a aj Fausto Masnada si udržali ešte aké-také šance na ovládnutie 26. ročníka Okolo Slovinska. Ich straty po dnešnom dni sa pohybujú okolo 30-tich sekúnd, takže už budú musieť útočiť, aby vyzliekli Ulissiho a UAE z najcennejšieho dresu. UAE má k tomu v zálohe ešte Tadeja Pogačara a aj Jana Polanca.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Diega Ulissiho (víťaz)
"Som veľmi šťastný, tie posledné dni boli pre mňa veľmi ťažké. Necítil som sa v nich dobre, až dnes sa mi v stúpaniach išlo dobre. Na konci som toho mal dosť, ale vedel som, že to mám dobré rozohrané, tak som to skúsil. Na poslednom kopci som sa spýtal Tadeja, ako sa cíti, ja som sa cítil dobre, chcel som to skúsiť. Povedal mi, že ak chcem ísť, tak mám ísť. Mám za sebou Giro, som unavený, ale mám dres vedúceho muža a chcem ho ubrániť."
 
 
Výsledky etapy
1. ULISSI Diego link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 3:58:01 20
2. VLASOV Aleksandr Gazprom - RusVelo 00:12 10
3. VISCONTI Giovanni Neri Sottoli - Selle Italia - KTM 00:17 5
4. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 00:17  
5. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:17  
6. POLANČ Jan UAE Team Emirates link ikonka 00:17  
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Priebežné poradie pretekov po etape
1. ULISSI Diego link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 11:38:41 5
2. VLASOV Aleksandr Gazprom - RusVelo 00:19  
3. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 00:26  
4. VISCONTI Giovanni Neri Sottoli - Selle Italia - KTM 00:26  
5. HERMANS Ben Israel Cycling Academy 00:30  
6. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:30  
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape
 
 

Okolo Slovinska 2019 - 4. etapa, sobota 22. júna

4. 22.6. rovinata etapa ciel rovina Nova Gorica > Ajdovščina 154 km Visconti
 
etapa 1
profil etapy, 2889 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
 
 
Sobota bola kratšia ako predchádzajúci deň, ale čo strácala na dĺžke, to dohnala v náročnosti. Skoro tri tisícky výškových metrov a hlavne kopec Predmeja boli veľkou prekážkou, ktorú museli cyklisti dnes zdolať. Podobne ako v prvých troch dňoch, aj v tom štvrtom sa očakávala poriadna divočina. Vidieť tak malo byť opäť Diega Ulissiho, Estebana Chávesa, Tadeja Pogačara, Aleksandra Vlasova a Fausta Masnadu
 
Svoju časť slávy si pre seba uchmatli aj piati utečenci. Do celodenného úniku si naskočili Luka Mezgec z Mitcheltonu - Scott, Ben Hill z Ľubľana - Gusto - Santic, Matteo Montaguti z Androni Giocattoli - Sidermec, Florian Kierner z celku Felbermayr - Simplon Wels a Fabien Schmidt z Delko - Marseille Provence. Pelotón viedli jazdci UAE Team Emirates, ktorí päťke vpredu veľa priestoru neponúkli. Po hodine vetrania hlavné pole strácalo iba dve minúty. 
 
Úvodné minúty etapy úradovali zlé poveternostné podmienky. Dážď zanechal stopy nielen na ceste, ale kvôli nemu bola zvýšená aj hladina nervozity. Mezgec (Mitchelton) mal však svoje problémy, do úniku si naskočil, aby zbieral body na rýchlostných prémiách. Chcel udržať červené tričko. Na prvej bol najrýchlejší, rovnako aj na druhej. Medzi nimi sa týčilo stúpanie Vrhovlje (5 km - 6,3 %), teda kopec tretej kategórie, kde zas plný počet bodov získal Hill (Ľubľana).
 
Potom sa počasie upokojilo a rovnako aj nálada v celom pelotóne, ktorý umožnil utečencom vybudovať si väčší náskok. Keďže informácie z trate vôbec neprichádzali, dlho nebolo jasné, čo sa v Slovinsku vlastne deje. Po poslednej šprintérskej prémii, ktorú zas ovládol Mezgec (Mitchelton), sa čelná skupina rozpadla na dve dvojičky. V prvej zostali Hill (Ľubľana) a Montaguti (Androni), za nimi pokračovali Kierner (Felbermayr) a Schmidt (Delko). Mezgec už bol v balíku, ktorý ťahali jazdci Neri Sottoli.
 
Ďalšie body do súťaže o kráľa hôr sa udeľovali na kopci Štanjel (5 km - 4,5 %). Na jeho vrchole sme sledovali rovnakú rozprávku, teda ako prvý čiaru označujúcu prémiu prešiel Hill (Ľubľana), Montaguti (Androni) útok ani nenaznačil. Zmena tak nastala aspoň v druhej skupine. Schmidt (Delko) už nemal sily, Kierner (Felbermayr) sa mu vzdialil. Posledný menovaný ale tiež nemohol odolávať sile balíka, ktorý ho pohltil krátko po tom, ako sa kopec preklopil do zjazdu.
 
Finále sa blížilo a bolo to vidieť, najmä v hlavnom poli. Pretekári Neri Sottoli ešte pred nájazdom na vrch Predmeja, na ktorom dnes trénoval aj Primož Roglič, zapli na poriadne obrátky, balík sa poriadne natiahol a náskok utečencov značne poklesol. Do čela pelotónu sa postupne tlačili aj ostatné tímy, napríklad Gazprom - Rusvelo, takže o osude dua bolo prakticky rozhodnuté. Kilometer pred začiatkom posledného stúpania v programe štvrtej etapy boli Hill a Montaguti dobehnutí.
 
Kopec Predmeja (9 km - 8 %) bol druhým monumentom tohtoročnej edície Okolo Slovinska a vôbec jediným stúpaním, ktoré organizátori ohodnotili ako jednotku. Už od jeho začiatku sa pelotón začal rozpadávať na niekoľko skupín. Medzi prvými, ktorí začali vytvárať grupetto boli aj jazdci Bory - hansgrohe. Pascal Ackermann sa rozhodol šetriť sily, nie ako včera, kedy útočil. Ku nemu sa pripojil aj Juraj Sagan. Z lídrov ťažký začiatok neprežil Ben Hermans.
 
Postupom času začali mať problémy aj ďalší. Masnada sa ešte snažil vrátiť, už-už bol opäť v prvej skupine, v ktorej sa pohybovalo len sedem cyklistov, ale potom nastúpil Vlasov. Ako kliešť sa ho držal Pogačar, Ulissi na chvíľku stratil kontakt, ale Diego si išiel svojim tempom a ani nie po minúte bol naspäť. Rovnako aj Visconti. Kto pomaly strácal dych bol Cháves, ktorý sa odpojil už v prvej polovici kopca, čo nebolo dobré znamenie. S jeho ambíciami na celkové víťazstvo to momentálne nevyzeralo ružovo.  
 
Podobne ako v piatok, aj dnes Ulissi a Pogačar spolu komunikovali. Slovinec následne začal ísť tempo a pripravovať pôdu pre neskorší útok svojho kolegu. Dlho však v pozícii domestika nebol, obaja pretekári UAE sa snažili zapojiť do spolupráce aj súperov. Vlasov sa ako-tak snažil, Visconti však veľký záujem o spoluprácu nejavil. Za nimi Masnada pomáhal Vendramemu, ale Andrea bol totálne vyšťavený a v Androni pochopili, že Fausto by mal ísť na seba. Vzdialil sa kolegovi, ale nie Chávesovi.  
 
Tesne pred vrcholom Vlasov preveril súperov, Pogačar situáciu kontroloval. Ulissi tiež nepanikáril a pripojil sa k spomenutej dvojici. To Visconti mal čo robiť, aby nestratil kontakt. Kvarteto sa tak chvíľku naťahovalo, ale na vrchol prišli všetci štyria jazdci spolu. Aj v skupine prenasledovateľov prišlo k zmene. Cháves sa zbavil Masnadu, k nemu sa zas vrátil Vendrame. Líder Mitcheltonu vyliezol na Predmeju o skoro minútu neskôr ako prví štyria jazdci a preto nemohol dúfať, že sa v zjazde dotiahne naspäť.
 
V klesaní čelnú skupinu dosť dlhý čas zvážala motorka kameramana, ktorá bola veľmi blízko. Hlavne v rovinatejších pasážach bol cítiť jej vplyv, rozhodcovia ju ale neodvolali. Cháves, Masnada a Vendrame do zjazdu spojili svoje sily a mohli sa v ňom cítiť trochu ukrivdení, pretože oni pred sebou žiadnu motorku nemali a aj keď sa snažili vrátiť naspäť, miestami fúkal veľmi silný vietor, ktorý im situáciu ešte zhoršoval. Očividne tak boli vo veľkej nevýhode. 
 
Zjazd končil v cieľovom meste, do ktorého kvarteto priviedol Tadej Pogačar a následne rozbehol šprint svojmu lídrovi. Diego Ulissi mal veľmi výhodnú pozíciu, ale rýchlejší ako on bol Giovanni Visconti, ktorý celú cieľovú rovinku nespustil oči zo svojho krajana. V čisto talianskom súboji nakoniec ťahal za správny koniec lana práve jazdec Neri Sottoli a to celkom suverénne. Tretí bol Pogačar, pretože Aleksandr Vlasov sa do záverečného špurtu vôbec nezapojil. 
 
Len piaty triumf v aktuálnom ročníku dosiahol celok Neri Sottoli a postaral sa oň Giovanni Visconti. Už skúsený taliansky cyklista skoro rok čakal na to, aby sa mohol postaviť na najvyšší stupienok a v cieli to bolo vidieť. Bol veľmi dojatý. Visconti naposledy vyhral niektorú z etáp na minuloročnom Okolo Rakúska a na podujatí v kategórii HC dokonca pred dvomi rokmi. Celkovo má na konte už 32. profesionálnych víťazstiev.
 
Kráľovská etapa naplnila očakávania organizátorov. Poriadne ukázala, ktorí jazdci do Slovinska prišli v akej forme. Diego Ulissi udržal najcennejší dres, aj keď aj on poriadne trpel na Predmeji. Bolesť na jeho tvári bola očividná. Veľmi pekne sa zatiaľ prezentuje aj Aleksandr Vlasov. Ani dnešné kopce ho nepripravili o pódium. Naň vyskočil po sobote tiež Giovanni Visconti, ktorý dokonca preskočil aj  Rusa. Fausto Masnada a Esteban Cháves si dnes pripísali väčšie straty, no najväčšou obeťou etapy bol Ben Hermans, ktorý prišiel do cieľa až minútu a pol po víťazovi a vypadol z najlepšej päťky.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Giovanni Viscontiho (víťaz)
"Veľmi dlho som čakal na toto víťazstvo, dnes sme do toho investovali všetky sily, ktoré nám ešte zostali. Pred posledným kopcom sme zariskovali, celý náš tím sa naskladal do čela pelotónu, bez ich práce by som dnes nevyhral. Ďakujem im. V závere to bolo veľmi ťažké, stál proti mne Ulissi, ale bol som o niečo silnejší. Som veľmi rád, že som vyhral."
 
 
Výsledky etapy
1. VISCONTI Giovanni Neri Sottoli - Selle Italia - KTM 4:00:53 20
2. ULISSI Diego link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 00:00 10
3. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:00 5
4. VLASOV Aleksandr Gazprom - RusVelo 00:00  
5. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 00:32  
6. CHAVES Esteban Mitchelton - Scott link ikonka 00:32  
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Priebežné poradie pretekov po etape
1. ULISSI Diego link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 15:39:28 5
2. VISCONTI Giovanni Neri Sottoli - Selle Italia - KTM 00:22  
3. VLASOV Aleksandr Gazprom - RusVelo 00:25  
4. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:30  
5. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 01:04  
6. CHAVES Esteban Mitchelton - Scott link ikonka 01:08  
Zobraziť kompletné priebežné poradie pretekov po etape
 
 

Okolo Slovinska 2019 - 5. etapa, nedeľa 23. júna

5. 23.6. zvlnena etapa ciel rovina Trebnje > Novo Mesto 167 km Nizzolo
 
etapa 1
profil etapy, 1985 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
 
 
Nedeľu podujatie Okolo Slovinska napísalo záverečnú bodku. Posledná etapa merala 167 kilometrov a končila v Novom Meste, v ktorom mali divákov zabávať opäť najrýchlejší muži v pelotóne. Luka Mezgec, Giacomo Nizzolo a Simone Consonni boli tými pretekármi, ktorí patrili medzi najvážnejších adeptov na zisk etapy. Pascal Ackermann sa necítil dobre a do dnešnej etapy nenastúpil. 
 
Tiež v poslednom dni sa vytvoril celodenný únik pomerne skoro. Najskôr sa v ňom ocitlo až 11 jazdcov, čo sa hlavne Bahrainu Merida nepáčilo. Z veľmi početnej skupiny nakoniec skončili vpredu štyria cyklisti, a to Przemysław Kasperkiewicz z Delko - Marseille Provence, Žiga Horvat z Adria Mobil, Charles Planet z tímu Novo Nordisk a Umberto Marengo z Neri Sottoli. 
 
Kvarteto z vyššie spomenutých pretekárov hlavnému poľu už neprekážalo a preto si dokázalo vytvoriť náskok cez štyri minúty. Ten im namerali na prvej rýchlostnej prémii, kde zvíťazil Marengo (Neri Sottoli). Člen talianskeho celku ešte chvíľku robil spoločnosť ďalším trom utečencom, lenže keď sa medzera medzi oboma skupinami zmenšila pod tri minúty, rozhodol sa počkať pelotón. V úniku tak pokračovala už iba trojica.
 
Na ceste sa nič dramatické zatiaľ nedialo a aj minimum informácií prichádzalo zo Slovinska. Keď utečenci počítali k dobru už len dve a pol minúty, balík prepol do úsporného režimu. Tempo diktoval Eisel (Dimension Data). Naopak, prvé dve hodiny sa išli veľmi svižne, priemerná rýchlosť pelotónu bola 41 km/h. Možno sa pod to podpísal aj dážď, ktorý pretekárom robil spoločnosť od samého začiatku dňa.
 
Trio v čele tak znovu dostalo darček v podobe troch minút, no potom zaujímavú partiu roztočil Gazprom - Rusvelo. Kolegovia Aleksandra Vlasova sa naskladali na prvé miesta v balíku pred kopcom Brezje (7,6 km - 4,4 %) a až do vrcholu išli vypľuť doslova dušu. Ich krok si vyžiadal veľa obetí, pelotón pripomínal veľkého pestrofarebného hada. Tiež náskok vedúcej skupiny klesol pod minútu.  
 
Predposlednú horskú prémiu a tiež tretiu rýchlostnú pre seba získal Kasperkiewicz (Delko), to však bolo z dielne utečencov všetko. Následne sa doslova utrhol ruský vlák z pelotónu, spolu so svojim lídrom, vedúcim mužom a jeho dvorníkom, ale Neri Sottoli po menšej kríze celú situáciu bravúrne uhasili. Bolo tak po celodennom úniku, aj po krízovom okamihu, pretože Vlasov (Gazprom) mohol poskočiť na druhé miesto pred Viscontiho.
 
Na hranici 50 kilometrov pred páskou sa tak prakticky začínalo od začiatku. Hneď ako sa obe skupiny spojili, Eisel (Dimension Data) pokričal na ruský Gazprom. Spomalilo sa, čo využili ďalší cyklisti. Dopredu vyrazilo ďalšie kvarteto. Tvorili ho Novak (Bahrajn - Merida), Katrašnik (Adria Mobil), Marengo (Neri Sottoli) a Hill (Ľubľana). Pelotón im okamžite umožnil získať pol minútu na svoju stranu, potom ich rozmach zastavil.
 
Hill (Ľubľana) včera v úniku vyhral skoro všetky prémie, a dnes chcel pokračovať v tom, čomu sa venoval v sobotu. Do konca etapy boli pred pretekármi už len dve, jedna šprintérska v meste Metlika, kde Ben opäť zvíťazil, a druhá horská na vrchole kopca Vahta (8,6 km - 4,7 %). Už v nájazde do tohto stúpania ale Hill stratil kontakt s čelom a o pár minút neskôr pelotón dobehol aj ostatných troch utečencov.
 
Hlavnú rolu v týchto okamihoch hrali jazdci Gazpromu - Rusvelo a tí v poslednom kopci zas rozohrali svoju vlastnú hru. Postupne balíku dali zbohom Cavendish (Dimension Data), Consonni (UAE) a vidieť nebolo ani Bauhausa (Bahrajn - Merida). V pelotóne, ktorý v polovici kopca počítal asi 40 jazdcov, však stále bolo dosť dresov Israel Cycling Academy, bol medzi nimi aj Cimolai.
 
Šprintérom, ktorí sa zubami-nechtami držali v prvej skupine život skomplikoval Masnada (Androni). Taliansky vrchár skúsil zaútočiť, lenže všetci jeho najbližší súperi dokázali na jeho útok odpovedať. Následne sa nikomu nechcelo ísť, tak sa všetci zaradili do toho, čo zostalo z pelotónu. V ňom chýbal už aj Nizzolo (Dimension Data), ale stále sa v ňom držali Cimolai (ICA) a Mezgec (Mitchelton).
 
Cesta v zjazde nebola príliš suchá a doplatil na to jeden člen ruského zoskupenia, ktorý spadol. To bola ale jediná dramatická situácia. Na ceste sa aktuálne pohybovali dve väčšie skupiny, prvá, v ktorej boli všetci adepti na celkové víťazstvo a ťahal ju Mitchelton - Scott a druhá, v ktorej sa nachádzali takmer všetci šprintéri, vrátane Bauhausa, Consonniho a Cavendisha. Táto skupina však strácala na čelo celú minútu. 
 
Giacomo Nizzolo sa vrátil späť do hry, ale po ruke nemal žiadneho domestika, takže na nič nečakal a záverečný špurt rozbehol veľmi skoro, ešte pred nájazdom do krátkeho brdku. Luka Mezgec okamžite začal šprintovať, lenže nebol taký silný a nakoniec sa musel uspokojiť s druhou pozíciou. Tretí bol Shane Archbold, Davide Cimolai finišoval na piatej pozícii.
 
Ako šafránu, toľko víťazstiev stihli pozbierať pretekári Dimension Data v tejto sezóne. Do dnešného dňa mali na konte iba štyri vavríny, ale Giacomo Nizzolo ich zbierku dokázal zveľadiť. Talian sa k výhre prehrýzol aj napriek tomu, že od posledného kopca vo svorke vlkov nemal ani jedného svojho pomocníka. Tiež v posledných metroch si musel vytvoriť pozíciu úplne sám a aj preto začal šprintovať už veľmi ďaleko pred cieľom. Všetko mu ale vyšlo a na konci podujatia sa mohol usmievať.
 
Máme za sebou atraktívne pretekanie na slovinských cestách. Celkovým víťazom sa stal Diego Ulissi, po druhýkrát vo svojej kariére. Ulissi si za svojim cieľom išiel od prvého dňa, hýril aktivitou v skoro každej etape. V Slovinsku sa predviedol v plnej kráse, rovnako ako jeho tím. Druhý nakoniec skončil Giovanni Visconti, ďalší taliansky pretekár. Visconti má v posledných dňoch veľmi dobrú formu, už na Okolo Maďarska mútil vodu na popredných priečkach, ale výsledok z tohto týždňa má oveľa väčšiu hodnotu. Tretí skončil Aleksandr Vlasov, ktorý len podčiarkol skutočnosť, že prežíva jednu z najlepších sezón vo svojej kariére. Svojimi výkonmi si pýta zmluvu v niektorom z WT tímov.
 
 
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Giacoma Nizzola (víťaz)
"Pre mňa bolo najhoršie to stúpanie, musel som sa nejako cez neho dostať, išiel som úplnú hranu. Potom keď som sa vrátil do skupiny, veril som, že by som dnes mohol vyhrať. Podarilo sa mi vystihnúť správny moment na začiatok šprintu. Je to pre mňa veľký úspech, celý týždeň v Slovinsku som si užil. Som poriadne unavený, už ráno som bol, dážď mi na pohode nepridal, ale som rád, že sa mi dnes podarilo vyhrať."
 
 
Výsledky etapy
1. NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data link ikonka 4:01:55 20
2. MEZGEC Luka Mitchelton - Scott link ikonka 00:00 10
3. ARCHBOLD Shane BORA - hansgrohe link ikonka 00:00 5
4. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 00:00  
5. CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 00:00  
6. ALBANESE Vincenzo Bardiani - CSF 00:00  
Zobraziť kompletné výsledky etapy


Konečné poradie pretekov
1. ULISSI Diego link ikonka UAE Team Emirates link ikonka 19:41:23 200
2. VISCONTI Giovanni Neri Sottoli - Selle Italia - KTM 00:22 150
3. VLASOV Aleksandr Gazprom - RusVelo 00:25 125
4. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates link ikonka 00:30 100
5. VENDRAME Andrea Androni Giocattoli - Sidermec 01:04 85
6. CHAVES Esteban Mitchelton - Scott link ikonka 01:08 70
Zobraziť kompletné konečné poradie pretekov