Okolo Slovinska 2019 (2.HC), 19. - 23. júna (806 km) - 26. ročník
1. | 19.6. | Ľubľana > Rogaska Slatina | 168 km | Ackermann | ||
2. | 20.6. | Maribor > Celje | 146 km | Mezgec | ||
3. | 21.6. | Zalec > Idrija | 170 km | Ulissi | ||
4. | 22.6. | Nova Gorica > Ajdovščina | 154 km | Visconti | ||
5. | 23.6. | Trebnje > Novo Mesto | 167 km | Nizzolo |
Vlaňajší ročník | Štartová listina | Úvod k pretekom | Juraj Sagan, Erik Baška |
1. | 19.6. | Ľubľana > Rogaska Slatina | 168 km | Ackermann |
profil etapy, 2329 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
V stredu doobeda začal v poradí už 26. ročník pretekov Okolo Slovinska. Na úvod bola pripravená etapa pre najrýchlejších mužov v pelotóne, ktorý tvorilo 129 cyklistov. Celkovo najjednoduchší deň v tohtoročnom programe vyvrcholil v meste Rogaška Slatina, v ktorom mal pozíciu najväčšej hviezdy do hromadných dojazdov obhajovať Pascal Ackermann. Hlavne preto sa dala očakávať veľká aktivita jeho tímu, v zostave ktorej nechýbali ani Juraj Sagan a Erik Baška.
Prvá etapa otvorila svoje brány presne na obed a už o pár minút neskôr sa vpredu vetrali traja domáci pretekári. Aljaž Jarc z celku Adria Mobil, Matic Grošelj z Ľubľana Gusto Santic a Aleš Pirih z reprezentácie Slovinska sa rozhodli opustiť hlavné pole už v úvodnom kopčeku. Na jeho vrchole sa udeľovali prvé body do horskej súťaže a najväčší počet z nich získal Grošelj. Pretekári po krátkom zjazde opäť stúpali, čo umožnilo trojici v úniku vytvoriť si až štvorminútový náskok.
Potom už sa poskladali do čela balíku zástupcovia World Tour tímov. Rýchlosť pelotónu z prvej figúry riadil Juraj Sagan (Bora), ktorý však zatiaľ išiel veľmi pohodové tempo. Bolo tak vidieť aj slovenských pretekárov. Napriek tomu, že Sagan netlačil na pílu sa medzera medzi oboma skupinami zmenšila o celé dve minúty. Utečenci sa zatiaľ dostali do mesta Laško, kde sa pobili o výhru na šprintérskej prémii. Papierovo najrýchlejší z tria vpredu bol Jarc (Adria Mobil), čo sa aj potvrdilo.
Ešte pred nájazdom na ťažší z dvoch hodnotených kopcov v prvom dni musel vyriešiť technické problémy Grošelja (Ľubľana). Slovinec dostal defekt na prednom kolese, ale po výmene sa bez problémov vrátiť naspäť do čela. Lenže trojica pokope dlho nezostala. Akonáhle sa prišlo pod Planinu (2,0 km - 7,9 %) sa celodenný únik rozpadol. Zostal v ňom len Jarc (Adria Mobil), ktorý tak vyhral túto prémiu. Za ním sa stále išlo veľmi pokojne, ani v druhej časti kopca sa nič nestalo. Nikomu sa nechcelo útočiť.
Až po prémii sa v pelotóne našli odvážlivci, ktorí sa snažili prerušiť hluchú časť. Medzi najaktívnejších jazdcov patril Hill (Ľubľana), lenže UAE Team Emirates a aj Bora - hansgrohe jeho atak dokázali pokryť. Na zvýšenú aktivitu však doplatil Cavendish (Dimension Data), ktorý vypadol z balíka, čo bolo veľmi zlé znamenie. Brit sa síce dokázal vrátiť naspäť, počkal ho jeden kolega, ale už v prvej etape ukázal, že jeho forma je na tom stále veľmi zle.
Aj Juraj Sagan ťahal pelotón (© BORA - hansgrohe / Sprintcycling) |
Útoky naďalej pokračovali a nakoniec sa v čele vytvorila veľká skupina. Bolo v nej desať mužov, v ktorej nechýbali ani Ulissi (UAE), Schwarzmann (Bora) a Gasparotto (Dimension Data). Celkovo čelná skupina obsahovala desať mien, vrátane Arslanova (Gazprom), Planeta (Novo Nordisk), Busata (Androni), Krizeka (Felbermayr), Schönbergera a Bongiorna (obaja Neri Sottoli), Filosiho (Delko) a Jarca (Adria Mobil), a na méte 40 kilometrov pred páskou mala k dobru celú minútu a pol.
Lenže práca v prvej skupine viazla, Ulissi sa snažil všetkých povzbudzovať, ale nie všetci javili záujem pridať ruku k dielu. Talian sa ale mohol spoľahnúť na spoluprácu pretekárov z prokontinentálnych tímov, ktorí cítili šancu na zisk etapy. Na opačnom fronte svojich jazdcov žmýkal Bahrajn - Merida, ktorému sa nepodarilo dostať svojho cyklistu dopredu. Mimo hru sa dostal Cavendish a už definitívne. Opustil ho aj jeho najvernejší domestik.
Druhú a poslednú šprintérsku prémiu vyhral Ulissi, po veľkom boji. Potom sa cesta opäť naklonila a niektorí utečenci sa pokúšali o selekciu skupiny. Väčšina z nich mala problémy hlavne so Schwarzmannom, pretože ak by prišlo v závere na šprint, bol by z jazdcov v čele papierovo najrýchlejší. Lenže Nemec nemal v krátkom kopčeku žiaden problém. Osud utečencov visel na vlásku, pelotón sa za nimi hnal. Keďže stále nepanovala vpredu harmónia, Busato a Schönberger sa rozhodli osamostatniť.
Situácia na ceste sa neustále menila, k vedúcej dvojici sa v ďalšom brdku pripojili Ulissi, Schwarzmann, Gasparotto a Arslanov, ostatní už rezignovali. Šestke v čele mohla do kariet zahrať skutočnosť, že šprintér Bahrajnu - Meridy, Bauhaus, stratil kontakt s balíkom a ani Ackermann po ruke už nemal veľa spoluhráčov. Práve preto nemecký šampión útočil, lenže v hlavnom poli bolo ešte dostatok sily a po chvíľke vetrania aj sám Ackermann pochopil, že iba plytvá silami.
Skoro v totožný čas si z úniku vystúpil Schwarzmann, ktorý vyzeral, že mu došla šťava, ale po chvíľke oddychu sa zapojil do naháňačky. Päť členov prvej skupiny totiž stále bojovalo, ale pri prvom prejazde cez cieľovú čiaru už bol balík tesne za nimi. Napriek tomu vydržali na prvom mieste až do méty šesť kilometrov pred cieľom, kedy ich hladný pelotón zhltol ako čokoládu. Potom už sa scéna pripravovala pre šprintérov, ktorí dokázali prežiť dnešnú zaujímavú etapu.
Záverečné kilometre sa niesli v réžii Israel Cycling Academy, ktoré sa spoliehalo na Davide Cimolaia. Jeho kolegov následne vymenili spolujazdci Luku Mezgeca. Práve ich prácu využil Pascal Ackermann, ktorý to vyskúšal na veľmi dlhý šprint. Vyšlo mu to, na cieľovej rovinke zničil všetkých súperov. Druhý preťal cieľovú pásku Giacomo Nizzolo, tretí bol Simone Consonni.
Pascal Ackermann (© BORA - hansgrohe / Sprintcycling) |
Dlho to vyzeralo, že šprintéri budú dnes bez šance, ale nakoniec ich tímy poriadne zapracovali a v závere sme tak videli veľké divadlo tých najrýchlejších s hlavným hrdinom. Bol ním Pascal Ackermann, ktorý konkurenciu totálne odrovnal a ukázal, že dlhé šprinty sú jeho špecialitou. Držiteľ nemeckého dresu tiež na chvíľku prestal veriť v úspech pelotónu a snažil sa zaútočiť, ale správne potom prehodnotil svoju situáciu a vrátil sa naspäť. To, čo následne predviedol na cieľovej rovinke nepotrebuje komentár.
Máme za sebou dramatickú prvú etapu. Ak v prvej polovici dňa pretekári v pelotóne stláčali brzdy, v druhej to poriadne rozbalili. Veľkú silu ukázal Diego Ulissi, ktorý už v úvodný deň sa snažil získať nejaké drobné na svoju stranu. Nevyšlo mu to, ale vyslal súperom jasnú správu ohľadom svojej formy. Ani ďalší favoriti dnes nemali žiadne problémy. Tadej Pogačar, Esteban Cháves, Lucas Hamilton a aj Fausto Masnada prišli do cieľa v pelotóne.
Vyjadrenie Pascala Ackermanna (víťaz) |
"Je to možno môj najdlhší šprint vôbec. Už 500 metrov pred cieľom som musel vyraziť a som rád, že sa mi to podarilo dotiahnuť do víťazného konca. Od Gira som si odpočinul a prvá Grand Tour ma poriadne nakopla. V závere som nebol nervózny, vpredu sme mali Schwarzmanna, dobehnúť ich nebolo jednoduché. Chýbali nám sily, pretože sme boli od začiatku dňa na špici." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 4:04:58 | 20 | ||||
2. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 00:00 | 10 | ||||
3. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 00:00 | 5 | ||||
4. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 00:00 | |||||
5. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | |||||
6. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 00:00 |
89. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 08:05 | ||
117. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 10:08 |
7. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | ||
8. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 00:00 | ||
9. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
10. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
11. | KUMP Marko | Adria Mobil | 00:00 | ||
12. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
13. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
14. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 00:00 | ||
15. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
16. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
17. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
18. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
19. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
20. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
21. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
22. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
23. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 00:00 | ||
24. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
25. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
26. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
27. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
28. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 00:00 | ||
29. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
30. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
31. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
32. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
33. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
34. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
35. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
36. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
37. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
38. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
39. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
40. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
41. | FEDELI Alessandro | Delko Marseille Provence | 00:00 | ||
42. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
43. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
44. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 00:00 | ||
45. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
46. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 00:00 | ||
47. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
48. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 00:00 | ||
49. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
50. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
51. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
52. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 00:00 | ||
53. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
54. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 00:14 | ||
55. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 00:27 | ||
56. | PER David | Adria Mobil | 00:32 | ||
57. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 00:55 | ||
58. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 00:58 | ||
59. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 00:58 | ||
60. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 02:16 | ||
61. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 04:18 | ||
62. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 05:45 | ||
63. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 06:24 | ||
64. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 06:24 | ||
65. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 06:24 | ||
66. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 06:24 | ||
67. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 06:24 | ||
68. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:24 | ||
69. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:24 | ||
70. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:05 | ||
71. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 08:05 | ||
72. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 08:05 | ||
73. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 08:05 | ||
74. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 08:05 | ||
75. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 08:05 | ||
76. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 08:05 | ||
77. | VEBER Matic | Slovinsko | 08:05 | ||
78. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 08:05 | ||
79. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 08:05 | ||
80. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 08:05 | ||
81. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 08:05 | ||
82. | MANGERTSEDER Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 08:05 | ||
83. | LEHNER Daniel | Felbermayr - Simplon Wels | 08:05 | ||
84. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 08:05 | ||
85. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 08:05 | ||
86. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 08:05 | ||
87. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 08:05 | ||
88. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 08:05 | ||
89. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 08:05 | ||
90. | COTAR Luka | Slovinsko | 08:05 | ||
91. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 08:05 | ||
92. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 08:05 | ||
93. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 08:05 | ||
94. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 10:08 | ||
95. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 10:08 | ||
96. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 10:08 | ||
97. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 10:08 | ||
98. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 10:08 | ||
99. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 10:08 | ||
100. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 10:08 | ||
101. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 10:08 | ||
102. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 10:08 | ||
103. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 10:08 | ||
104. | KIŠERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 10:08 | ||
105. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 10:08 | ||
106. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 10:08 | ||
107. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 10:08 | ||
108. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 10:08 | ||
109. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 10:08 | ||
110. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 10:08 | ||
111. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 10:08 | ||
112. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 10:08 | ||
113. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 10:08 | ||
114. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 10:08 | ||
115. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 10:08 | ||
116. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 10:08 | ||
117. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 10:08 | ||
118. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 10:08 | ||
119. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 10:08 | ||
120. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 10:08 | ||
121. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 10:08 | ||
122. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 10:08 | ||
123. | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | 18:16 | ||
124. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 18:16 | ||
DNF | STEININGER Fabian | Felbermayr - Simplon Wels | odstúpil | ||
DNF | MALÁN Petr | AC Sparta Praha | odstúpil | ||
DNF | RAJCHART Jan | AC Sparta Praha | odstúpil | ||
DNF | MARENZI Lorenzo | Meridiana Kamen Team | odstúpil | ||
DNF | PIRIH Ales | Slovinsko | odstúpil |
2. | 20.6. | Maribor > Celje | 146 km | Mezgec |
profil etapy, 2116 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Druhá etapa, najkratšia v tohtoročnom programe Okolo Slovinska, zaviedla pelotón z Mariboru do Celje, kde vlani vyhral Rigoberto Urán. Profil druhej skúšky bol opäť vlnitý, takže jej priebeh mohol byť rovnaký ako včera. Narušiť plány šprintérov však mohol kopec Svetina (5,4 km - 7,7 %), ktorého vrchol bol bližšie k cieľu ako včera, iba 20 kilometrov od neho. Posledné stúpanie bolo náročnejšie ako to včerajšie, takže niektorí šprintéri mohli stratiť kontakt. Pascal Ackermann medzi nimi byť nemal.
Dnešná previerka odštartovala o niečo skôr ako včera, krátko po jedenástej hodine. Ostrý štart prebehol o niečo neskôr. Krátko po odmávaní si do úniku naskočili David Per z celku Adria Mobil a Rok Korošec z Ľubľana - Gusto - Santic. Dvojku vpredu na prvom hodnotenom kopci doplnili Lorenzo Fortunato z Neri Sottoli a Matej Drinovec z reprezentácia Slovinska. Úvodnú prémiu vyhral Korošec, pelotón v tomto okamihu strácal na vedúcu skupinu cez tri minúty.
Po prvom hodnotenom kopci sa profil nevyrovnal, stále sa išlo buď hore alebo dole. Tiež nožnice sa viac a viac pootvárali. Utečenci na svoju stranu získavali stále čoraz väčší náskok. Pokým prišli na prvú zo štyroch rýchlostných prémii stopky ukazovali päť minút v ich prospech. Aj na tejto prémii sme videli súboj o výhru. Korošec (Ľubľana) bol opäť najrýchlejší. Hlavné pole zatiaľ ťahali jazdci Bory - hansgrohe, podobne ako včera, aj dnes bolo vidieť Juraja Sagana.
Balík sa začal približovať, ale zatiaľ ešte pomalšie. Očividne WT tímy nechceli dopustiť takú kovbojku ako včera, kedy bol celodenný únik dobehnutý pomerne skoro a začali útočiť ďalší cyklisti, ktorých nakoniec len tak-tak dobehli. Dnes Bore, konkrétne Saganovi, pomáhali hlavne jazdci UAE Team Emirates, ktorí verili v úspech Simone Consonniho. Aspoň sa to zdalo. Ostatné zoskupenia sa zatiaľ krčili v pelotóne. Medzičasom sa prvá skupina priblížila k mestu Žiče, ktoré je preslávené hlavne vďaka tamojšiemu kláštoru.
Za ním nasledoval bufet a prvá divočina. Keďže UAE sa pokúšali nasadiť takú rýchlosť, aby šprintérov poriadne unavili, letelo sa tiež cez bufet. Ten dopadol veľkou katastrofou pre trio cyklistov z Androni Giocattoli, ktorí spadli. Menovite išlo o Andreu Vendrameho, Mattea Busata a Mattea Spreafica, všetci traja sa váľali na sebe, pričom najhoršie vyzeral byť na tom posledný menovaný. Ten bol totiž na zemi a ostatní dvaja padli na neho. Ani jeden však neutrpel vážnejšie zranenie.
Najnižší bod dnešného dňa sa nachádzal v meste Šmarje pri Jelšah, do ktorého organizátori umiestnili ďalšiu rýchlostnú prémiu. Ešte pred ňou kontakt s čelom stratil Drinovec (Slovinsko). Aj tretí čiastočný úspech si na konto pripísal Korošec (Ľubľana), tentokrát bez boja. Per (Adria Mobil) a Fortunato (Neri Sottoli) nejavili žiadny záujem o najväčší počet bodov. Rovnaký scenár nasledoval aj na posledných dvoch rýchlostných prémiách, takže Korošec bol dnes najaktívnejším zberačom bodov.
Menšiu drámu zažil a odreniny z nej si odniesol Hamilton (Mitchelton), ktorý sa zapojil do kolízie. Vinu na nej niesli aj organizátori a nie celkom dobre označenie zúženej cesty, na ktorej prebiehali úpravy. Zadnú časť balíka zúženie cesty prekvapilo, bolo vidieť, ako všetci pretekári stláčajú brzdy. Tesne pred Hamiltonom padol Ručigaj (Ľubľana), cez ktorého preleteli ďalší traja cyklisti. Našťastie aj tento moment si zaobišiel bez vážnejších zranení, aj keď pre všetkých zainteresovaných išlo o poriadne bolestivú skúsenosť.
Potom už prišla Svetina, teda najväčšia prekážka na ceste do Celje. Jazdci UAE Team Emirates išli od samého začiatku podlahu a chvíľu na to bol zlikvidovaný celodenný únik. Netrvalo dlho a bol mimo hru už aj Cavendish (Dimension Data). Síce sa išlo poriadne rýchlo, prvýkrát na domácej ceste sa zviditeľnil Pogačar (UAE), ale jeho entuziazmus mu dlho nevydržal. Tak či tak bolo rozhodnuté, že dnešok nebude pre šprintérov. Kontakt stratili aj Nizzolo (Dimension Data) a Ackermann (Bora). Pelotón v polovici kopca počítal okolo 30 jazdcov.
Do vrcholu sa ukázali aj ostatní favoriti. Ulissi (UAE) opäť demonštroval dobrú formu, na jeho zadnom kolese ako po použití lepidla visel Cháves (Mitchelton). Ani Pogačar (UAE) a Vlasov (Gazprom) zatiaľ nič nestratili. Po čase sa ku najväčším adeptom dostal aj Hermans (ICA), Masnada (Androni) a Visconti (Neri Sottoli). Preto Ulissi znovu šliapol na plyn, lenže tento krok popravil jedine ambície jeho mladšieho tímového kolegu. Pretože iba Slovinec vypadol z čelnej skupiny. K úplnosti informácii teba dodať, že druhú vrchársku prémiu vyhral pretekár ruského celku.
Technický zjazd nebol dlhý, ale aj tak v ňom Visconti a Vlasov skúšali niečo vymyslieť. Podarilo sa im niečo získať na súperov, ale podpísal sa pod to aj pád Chávesa, ktorému sa museli Ulissi a Hermans uhýbať. Masnada sa tiež vyparil niekde dozadu. Líder Mitcheltonu sa ale skoro vrátil do čela, lenže opäť spadol. Druhá skupina, v ktorej boli Pogačar a Masnada, po zjazde strácala pol minútu, čo nebolo veľa, ale ani málo. Pretože ani oni nemali po ruke veľa pretekárov.
Esteban Cháves podal heroický výkon a ešte pred nájazdom na krátky okruh bol naspäť v hre. Odmietol však striedať. Ostatní štyria pracovali dobre až do posledného kilometru. Potom začali taktizovať a zozadu ich dobehla druhá skupina, ale len veľmi tesne pred páskou. Hlavne preto to mal Luka Mezgec na dlhý šprint, no vyšlo mu to. Vyhral tak druhú etapu. Druhý skončil Grega Bole, tretí Andrea Vendrame.
Včera to usporiadateľskej krajine nevyšlo, ale dnešná previerka musela potešiť všetkých fanúšikov v cieli. Luka Mezgec sa sám musel zapojiť do práce v čele druhej skupiny, aby sa mohol zapojiť do boja o etapu, no napriek tomu si do finále našetril dostatok síl a po dlhom šprinte, podobne ako včera Pascal Ackermann, zvíťazil. Bolo to pre neho už 17. profesionálne víťazstvo, no jedno z najkrajších. Doma totiž vyhral naposledy pred dvoma rokmi, tiež v druhej etape. Zajtra ponesie najcennejší dres.
Z pohľadu adeptov na celkové víťazstvo sa dnes vykryštalizovali dvaja najlepší vrchári. Diego Ulissi už včera útočil a svojim spôsobom plytval silami, dnes sa k nemu pridal aj Esteban Cháves. Talian sa v kopci ukázal byť silnejším jazdcom ako Tadej Pogačar, ktorý naopak v druhej etape súperom naznačil, že nie je na tom tak dobre, ako sa o ňom hovorilo. Možno mal len krízový deň, už zajtra dostane šancu predviesť sa v plnej kráse. Veľmi pekne dnes išli aj Fausto Masnada, Giovanni Visconti, Aleksandr Vlasov a Ben Hermans. Práve medzi týmito pretekármi budeme pravdepodobne hľadať celkového víťaza. Rozdiely medzi nimi sú minimálne. Lucas Hamilton, ďalší dobrý vrchár, dnes spadol a do cieľa prišiel s väčšou stratou.
Vyjadrenie Luku Mezgeca (víťaz) |
"Vôbec som nevedel, či tú skupinu dobehneme, ale asi 400 metrov pred cieľom som si povedal, že to musím skúsiť. Skupina odbočila naľavo, ja som sa vybral doprava a vyšlo to. Dnes som veľmi dobre vedel, že ak to stúpanie prežijem, mal by som byť v koncovke najrýchlejší. Na posledných kilometroch som sa snažil motivovať našu skupinu, aby sme striedali a nakoniec sme to zvládli." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 3:35:55 | 20 | ||||
2. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:00 | 10 | ||||
3. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | 5 | ||||
4. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | |||||
5. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:00 | |||||
6. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:00 |
87. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 13:45 | ||
107. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 14:29 |
7. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:00 | ||
8. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
9. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
10. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 00:00 | ||
11. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
12. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
13. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:00 | ||
14. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
15. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
16. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
17. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 00:00 | ||
18. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 00:00 | ||
19. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
20. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:04 | ||
21. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:04 | ||
22. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:09 | ||
23. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 01:38 | ||
24. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 01:38 | ||
25. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:38 | ||
26. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 01:38 | ||
27. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 01:38 | ||
28. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 01:38 | ||
29. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 03:07 | ||
30. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 03:07 | ||
31. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 03:07 | ||
32. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 03:07 | ||
33. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 03:07 | ||
34. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 03:07 | ||
35. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 03:07 | ||
36. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 03:07 | ||
37. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 03:07 | ||
38. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 03:07 | ||
39. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 03:07 | ||
40. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:26 | ||
41. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 05:11 | ||
42. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 05:11 | ||
43. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 08:00 | ||
44. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 08:00 | ||
45. | VEBER Matic | Slovinsko | 08:00 | ||
46. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 08:00 | ||
47. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 09:09 | ||
48. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 09:09 | ||
49. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 09:09 | ||
50. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 11:45 | ||
51. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 11:45 | ||
52. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 11:45 | ||
53. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 11:45 | ||
54. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 11:45 | ||
55. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 11:45 | ||
56. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 13:38 | ||
57. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 13:38 | ||
58. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 13:38 | ||
59. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 13:38 | ||
60. | COTAR Luka | Slovinsko | 13:38 | ||
61. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 13:38 | ||
62. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 13:38 | ||
63. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 13:38 | ||
64. | KIŠERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 13:38 | ||
65. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 13:38 | ||
66. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 13:38 | ||
67. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 13:38 | ||
68. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 13:38 | ||
69. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 13:38 | ||
70. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 13:38 | ||
71. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 13:38 | ||
72. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 13:38 | ||
73. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 13:38 | ||
74. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 13:38 | ||
75. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 13:38 | ||
76. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 13:38 | ||
77. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 13:38 | ||
78. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 13:38 | ||
79. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 13:38 | ||
80. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 13:38 | ||
81. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 13:38 | ||
82. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 13:38 | ||
83. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 13:38 | ||
84. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 13:38 | ||
85. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 13:38 | ||
86. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 13:45 | ||
87. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 13:45 | ||
88. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 13:45 | ||
89. | PER David | Adria Mobil | 13:45 | ||
90. | KUMP Marko | Adria Mobil | 13:45 | ||
91. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 13:45 | ||
92. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 13:45 | ||
93. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 13:45 | ||
94. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 13:45 | ||
95. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 13:45 | ||
96. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 13:45 | ||
97. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 13:45 | ||
98. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 13:45 | ||
99. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 13:45 | ||
100. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 13:45 | ||
101. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 13:45 | ||
102. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 13:45 | ||
103. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 13:45 | ||
104. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 14:04 | ||
105. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 14:25 | ||
106. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 14:25 | ||
107. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 14:29 | ||
108. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 14:29 | ||
109. | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | 14:43 | ||
110. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 14:44 | ||
111. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 14:46 | ||
112. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 14:46 | ||
113. | MANGERTSEDER Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 14:49 | ||
114. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 14:49 | ||
115. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 14:49 | ||
116. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 14:52 | ||
117. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 14:55 | ||
118. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 15:36 | ||
119. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 15:36 | ||
120. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 15:45 | ||
121. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 16:44 | ||
122. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 16:44 | ||
123. | FEDELI Alessandro | Delko Marseille Provence | 17:16 | ||
DNS | LEHNER Daniel | Felbermayr - Simplon Wels | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 7:40:43 | 5 | ||||
2. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 00:04 | |||||
3. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:06 | |||||
4. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:07 | |||||
5. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:10 | |||||
6. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:10 |
98. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 22:44 | ||
113. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 24:03 |
7. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 00:10 | ||
8. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:10 | ||
9. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 00:10 | ||
10. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:10 | ||
11. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 00:10 | ||
12. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:10 | ||
13. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 00:10 | ||
14. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
15. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:10 | ||
16. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 00:10 | ||
17. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:10 | ||
18. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 00:10 | ||
19. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 00:10 | ||
20. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:14 | ||
21. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:14 | ||
22. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | ||
23. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 01:48 | ||
24. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 01:48 | ||
25. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 01:48 | ||
26. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 01:48 | ||
27. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 03:17 | ||
28. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 03:17 | ||
29. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 03:17 | ||
30. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 03:17 | ||
31. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 03:17 | ||
32. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 03:17 | ||
33. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 03:36 | ||
34. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 03:44 | ||
35. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 08:10 | ||
36. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 08:10 | ||
37. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 08:12 | ||
38. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 09:41 | ||
39. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 11:22 | ||
40. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 11:45 | ||
41. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 11:55 | ||
42. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 11:55 | ||
43. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 11:55 | ||
44. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 11:56 | ||
45. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 13:25 | ||
46. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 13:25 | ||
47. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 13:45 | ||
48. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 13:45 | ||
49. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 13:48 | ||
50. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 13:48 | ||
51. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 13:48 | ||
52. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 13:48 | ||
53. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 13:51 | ||
54. | KUMP Marko | Adria Mobil | 13:55 | ||
55. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 13:55 | ||
56. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 14:08 | ||
57. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 14:09 | ||
58. | PER David | Adria Mobil | 14:22 | ||
59. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 14:34 | ||
60. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 14:35 | ||
61. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 14:50 | ||
62. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 14:53 | ||
63. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 14:56 | ||
64. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 15:29 | ||
65. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 16:03 | ||
66. | VEBER Matic | Slovinsko | 16:15 | ||
67. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 16:54 | ||
68. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 17:24 | ||
69. | FEDELI Alessandro | Delko Marseille Provence | 17:26 | ||
70. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 18:02 | ||
71. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 18:18 | ||
72. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 19:27 | ||
73. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 19:27 | ||
74. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 19:33 | ||
75. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 20:00 | ||
76. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 20:04 | ||
77. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 20:12 | ||
78. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 20:12 | ||
79. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 20:19 | ||
80. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 21:16 | ||
81. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 21:44 | ||
82. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 21:53 | ||
83. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 21:53 | ||
84. | COTAR Luka | Slovinsko | 21:53 | ||
85. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 21:53 | ||
86. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 21:53 | ||
87. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 21:53 | ||
88. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 21:53 | ||
89. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 21:53 | ||
90. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 21:53 | ||
91. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 21:53 | ||
92. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 22:00 | ||
93. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 22:00 | ||
94. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 22:00 | ||
95. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 22:00 | ||
96. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 22:03 | ||
97. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 22:03 | ||
98. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 22:44 | ||
99. | MANGERTSEDER Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 23:04 | ||
100. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 23:04 | ||
101. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 23:55 | ||
102. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 23:56 | ||
103. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 23:56 | ||
104. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 23:56 | ||
105. | KIŠERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 23:56 | ||
106. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 23:56 | ||
107. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 23:56 | ||
108. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 23:56 | ||
109. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 23:56 | ||
110. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 23:56 | ||
111. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 23:56 | ||
112. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 24:03 | ||
113. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 24:03 | ||
114. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 24:03 | ||
115. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 24:03 | ||
116. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 24:03 | ||
117. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 24:47 | ||
118. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 24:59 | ||
119. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 25:02 | ||
120. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 25:10 | ||
121. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 26:03 | ||
122. | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | 33:09 | ||
123. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 33:15 |
3. | 21.6. | Zalec > Idrija | 170 km | Ulissi |
profil etapy, 2303 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Tretia etapa bola jednou z dvoch najťažších v tohtoročnom programe Okolo Slovinska. Dnes sa očakávali ďalšie útoky najväčších favoritov na celkové víťazstvo, pretože z posledného kopca sa do cieľa iba klesalo. Stúpanie Dole (5,3 km - 9 %) bol jedným z monumentov tejto edície, ktoré už malo oddeliť zrno od pliev. V prvých dvoch dňoch doslova vyčnieval Diego Ulissi, hlavný favorit na zisk etapy. Esteban Cháves bol ďalším pretekárom, ktorému mohol patriť dnešný deň.
Od samého začiatku cyklisti stúpali, až na vrchol prvej prémie. V tejto časti sa ešte celodenný únik vytvoriť nedokázal, rýchlosť balíka bola veľmi rýchla. Preto si body na kopci Kozjak pripísal na konto Cháves (Mitchelton). Keďže to bola štvorka, ďalšie body sa neudeľovali. Nevieme preto, či Esteban útočil už v prvom dnešnom stúpaní alebo len kontroloval situáciu z prvého miesta v pelotóne. Druhá možnosť je pravdepodobnejšia. Nasledoval zjazd a v ňom zaútočili štyria cyklisti, ktorým sa podarilo odtrhnúť sa.
Boli nimi Ben Hill z tímu Ľubľana - Gusto - Santic, Marco Maronese z Bardiani - CSF, Lorenzo Fortunato z celku Neri Sottoli a David Per z Adria Mobil. Posledný menovaný bol účastník celodenného úniku aj včera. Situácia za nimi bola pokojná a náskok kvarteta v čele sa nakoniec vyšplhal na hranicu siedmich minút. Zatiaľ preťali čiaru dvoch rýchlostných prémii. Plný počet bodov v obci Kamnik a aj v obci Medvode získal Hill, ktorý tak pokračoval vo zviditeľňovaní svojho tímu.
Ten istý muž vyhral aj tretiu rýchlostnú prémiu. Hill (Ľubľana) však nemusel o ňu bojovať. Ostatní utečenci mysleli hlavne na zisk etapy, no stále boli od neho na míle vzdialení. Hlavné pole postupne začali ťahať jazdci UAE Team Emirates, ale prekvapením bolo, že na diktovaniu tempa sa podieľali aj pretekári Dimension Data. Tí totiž nemali v Slovinsku špecialistu do kopcov, takže sledovať ich v čele balíka bolo niečo nezvyčajné. Svojho jazdca do čela pelotónu vyslalo aj Androni Giocattoli.
Do bufetu balík dokázal stiahnuť skoro tri minúty a bolo jasné, že dnes únik etapu nevyhrá. Štvorici vpredu začal komplikovať situáciu aj dážď, ktorý zatiaľ nebol silný, ale vyzeral byť intenzívny. Hill (Ľubľana), Per (Adria Mobil), Fortunato (Neri Sottoli) a Maronese (Bardiani) si po chvíľke mohli vydýchnuť, pretože to bola iba prehánka. V tomto okamihu sa veľmi nebezpečným manévrom prezentovalo auto tímu Neri Sottoli, ktoré asi dve minúty prechádzalo cez pelotón.
Potom už nasledovalo horské finále. Takým malým predkrmom pred veľkým vyvrcholením dňa bol kopec Rovte (5,6 km - 2,5 %). Na jeho vrchole zviedli štyria utečenci veľký boj o body, no opäť bol najrýchlejším Hill. Za nimi sa išlo svižne, prsty v tom mali kolegovia Diega Ulissiho a Tadeja Pogačara, ktorí celý deň pracovali usilovne ako včeličky. Hlavné pole sa tak k vedúcej skupine neustále približovalo, skoro rýchlosťou svetla. Bolo už len otázkou času, kedy bude celodenný únik polapený.
Nahrávala tomu skutočnosť, že už na jedinej trojke v itenerári dnešného dňa sa začalo útočiť. Najskôr nastúpili Polanc (UAE) a Ribalkin (Gazprom). Na ich atak reagoval Mitchelton - Scott. Lenže dlho sa im nedarilo sťahovať ich, tak zaútočil aj Masnada (Androni). To nebolo všetko, zbohom pelotónu dal aj Ackermann (Bora), ale trochu inak. Aj on ušiel. Mitchelton však celú situáciu uhasil, na konci stúpania Medvedje Brdo bol balík opäť pokope. Jeho strata na utečencov bola iba pol minútová.
Pre úplnosť informácií treba dodať, že aj predposlednú prémiu vyhral Hill, ktorý však v zjazde zmizol. Kamery nezachytili, kde. Vpredu pokračovala už iba trojica. Asi v polovici klesania sa ku nim pripojil Filosi (Delko), ktorý predviedol výborné zjazdárske schopnosti. Pod kopcom Dole (5,2 km - 9 %) však bolo kvarteto utečencov už minulosťou. Ako posledný v úniku vydržal Maronese. Potom sa už slova ujali najväčší favoriti na celkové víťazstvo.
Od začiatku posledného kopca začal zrýchľovať Ulissi a podarilo sa mu z pelotónu urobiť niekoľko skupín. On sám bol v tej prvej, v ktorej mu spoločnosť robili Pogačar, Vlasov a Cháves. Slovinec bol jediný, ktorí v skupine nestriedal, nemusel. Oproti včerajšku vyzeral oveľa lepšie. Ostatní jazdci už čo-to strácali. Bol medzi nimi aj Masnada, ktorý na Dole nevyzeral vôbec dobre. Síce chvíľku skúšal doskočiť si dopredu, musel svoj boj vzdať a zaradil sa do druhej skupiny k Hermansovi a Viscontimu.
Ulissi a Pogačar sa tesne pred koncom kopca dohodli. Tadej dal pokyn Talianovi, aby si išiel po etapu. Diego okamžite nastúpil, no nedokázal odtrhnúť všetkých súperov. Vlasov sa dokázal udržať a dokonca zvíťazil na poslednej prémii. Rus tak neprestával prekvapovať. Ťažké časy si prežíval Cháves, ktorému o chvíľku neskôr ušiel aj Pogačar. Očividne na tom nebol tak dobre, možno sa pod jeho slabší deň podpísali aj dva pády zo včerajšieho dňa. Esteban mal obviazané koleno.
Na prvom mieste tak figurovali Diego Ulissi a Aleksandr Vlasov. Skupina prenasledovateľov postupne pohltila Estebana Chávesa a aj Tadeja Pogačara, ale obsahovala len sedem členov, pričom dvaja boli kolegovia Ulissiho, takže o osude etapy bolo viac-menej rozhodnuté. Aj keď pretekári za vedúcim duom sa snažili, čo im sily stačili, do boja o etapu už nedokázali zasiahnuť. Tá sa stala korisťou Ulissiho, ktorý pod bránou dvoch kilometrov dal zbohom svojmu unavenému súperovi. Tretí došprintoval Giovanni Visconti.
Každý deň sa snažil získať na svoju stranu nejaké sekundy a v prvých dvoch kapitolách sa mu to nepodarilo. Diego Ulissi to skúsil do tretice a podľa starého známeho pravidla sa konečne dočkal. Talian je spomedzi všetkých cyklistov v Slovinsku v najlepšej forme a dnes sa pravdepodobne stal aj jasným lídrom svojho tímu. Bolo to vidieť z komunikácie s Tadejom Pogačarom, ktorý Diega pustil. Ulissi dnes zaznamenal už 32. profesionálne víťazstvo a druhé v tomto ročníku.
Silný v jazde do kopca je tiež Aleksandr Vlasov, ktorý si ale dnes siahol až na dno svojich síl. Vďaka tomu ale poskočil na druhú pozíciu v celkovej klasifikácii, čo je pre neho zatiaľ veľký úspech. Ostatní favoriti prišli do cieľa spolu o 17 sekúnd neskôr ako dnešný hrdina. Andrea Vendrame, Giovanni Visconti, Ben Hermans, Esteban Cháves a aj Fausto Masnada si udržali ešte aké-také šance na ovládnutie 26. ročníka Okolo Slovinska. Ich straty po dnešnom dni sa pohybujú okolo 30-tich sekúnd, takže už budú musieť útočiť, aby vyzliekli Ulissiho a UAE z najcennejšieho dresu. UAE má k tomu v zálohe ešte Tadeja Pogačara a aj Jana Polanca.
Vyjadrenie Diega Ulissiho (víťaz) |
"Som veľmi šťastný, tie posledné dni boli pre mňa veľmi ťažké. Necítil som sa v nich dobre, až dnes sa mi v stúpaniach išlo dobre. Na konci som toho mal dosť, ale vedel som, že to mám dobré rozohrané, tak som to skúsil. Na poslednom kopci som sa spýtal Tadeja, ako sa cíti, ja som sa cítil dobre, chcel som to skúsiť. Povedal mi, že ak chcem ísť, tak mám ísť. Mám za sebou Giro, som unavený, ale mám dres vedúceho muža a chcem ho ubrániť." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 3:58:01 | 20 | ||||
2. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:12 | 10 | ||||
3. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:17 | 5 | ||||
4. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:17 | |||||
5. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:17 | |||||
6. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:17 |
81. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 15:16 | ||
89. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 15:16 |
7. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 00:17 | ||
8. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:17 | ||
9. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:19 | ||
10. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 02:08 | ||
11. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 02:08 | ||
12. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 02:08 | ||
13. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:08 | ||
14. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 02:08 | ||
15. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 02:08 | ||
16. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 02:08 | ||
17. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 02:08 | ||
18. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:08 | ||
19. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 02:08 | ||
20. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 02:08 | ||
21. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 02:08 | ||
22. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 02:08 | ||
23. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 02:08 | ||
24. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 02:08 | ||
25. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:08 | ||
26. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:08 | ||
27. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 02:08 | ||
28. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 02:08 | ||
29. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 02:08 | ||
30. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 02:08 | ||
31. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 02:08 | ||
32. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:08 | ||
33. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 02:08 | ||
34. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:08 | ||
35. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 02:08 | ||
36. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 02:20 | ||
37. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 04:23 | ||
38. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 04:23 | ||
39. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 05:42 | ||
40. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 06:14 | ||
41. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 06:14 | ||
42. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 06:14 | ||
43. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 07:52 | ||
44. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 07:52 | ||
45. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 07:52 | ||
46. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 07:52 | ||
47. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 07:52 | ||
48. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 07:52 | ||
49. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 07:52 | ||
50. | KUMP Marko | Adria Mobil | 07:52 | ||
51. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 07:52 | ||
52. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 07:52 | ||
53. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 08:10 | ||
54. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:12 | ||
55. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 08:12 | ||
56. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 08:12 | ||
57. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 08:12 | ||
58. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 08:12 | ||
59. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 08:12 | ||
60. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:12 | ||
61. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 08:12 | ||
62. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 11:16 | ||
63. | VEBER Matic | Slovinsko | 11:16 | ||
64. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 12:00 | ||
65. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 12:00 | ||
66. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 12:00 | ||
67. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 12:00 | ||
68. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 12:00 | ||
69. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 12:00 | ||
70. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 12:00 | ||
71. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 12:00 | ||
72. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 12:00 | ||
73. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 12:00 | ||
74. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 12:00 | ||
75. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 12:00 | ||
76. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 12:00 | ||
77. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 12:00 | ||
78. | PER David | Adria Mobil | 12:00 | ||
79. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 12:00 | ||
80. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 14:08 | ||
81. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 15:16 | ||
82. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 15:16 | ||
83. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 15:16 | ||
84. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 15:16 | ||
85. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 15:16 | ||
86. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 15:16 | ||
87. | KIŠERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 15:16 | ||
88. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 15:16 | ||
89. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 15:16 | ||
90. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 15:16 | ||
91. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 15:16 | ||
92. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 15:16 | ||
93. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 15:16 | ||
94. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 15:16 | ||
95. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 15:16 | ||
96. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 15:16 | ||
97. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 15:16 | ||
98. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 15:16 | ||
99. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 15:16 | ||
100. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 15:16 | ||
101. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 15:16 | ||
102. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 15:16 | ||
103. | COTAR Luka | Slovinsko | 15:16 | ||
104. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 15:16 | ||
105. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 15:16 | ||
106. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 15:16 | ||
107. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 15:16 | ||
108. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 15:16 | ||
109. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 15:16 | ||
110. | MANGERTSEDER Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 15:16 | ||
111. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 15:16 | ||
112. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 15:16 | ||
113. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 15:16 | ||
114. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 15:16 | ||
115. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 15:16 | ||
116. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 15:16 | ||
117. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 15:16 | ||
118. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 15:16 | ||
119. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 15:16 | ||
120. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 15:16 | ||
121. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 18:53 | ||
122. | FEDELI Alessandro | Delko Marseille Provence | 18:53 | ||
DNF | PUGLIESE Antonino | Meridiana Kamen Team | odstúpil |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 11:38:41 | 5 | ||||
2. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:19 | |||||
3. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:26 | |||||
4. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:26 | |||||
5. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:30 | |||||
6. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:30 |
104. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 38:03 | ||
114. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 39:22 |
7. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:30 | ||
8. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 00:30 | ||
9. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:36 | ||
10. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 02:11 | ||
11. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 02:15 | ||
12. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 02:21 | ||
13. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 02:21 | ||
14. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 02:21 | ||
15. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 02:21 | ||
16. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 02:21 | ||
17. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:21 | ||
18. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 02:21 | ||
19. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 02:21 | ||
20. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:25 | ||
21. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:28 | ||
22. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 03:59 | ||
23. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 03:59 | ||
24. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 03:59 | ||
25. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 05:28 | ||
26. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 05:28 | ||
27. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 05:28 | ||
28. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 07:33 | ||
29. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 08:25 | ||
30. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 10:21 | ||
31. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 10:23 | ||
32. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 11:12 | ||
33. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 11:12 | ||
34. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 11:39 | ||
35. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:51 | ||
36. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 12:04 | ||
37. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 14:06 | ||
38. | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | 14:06 | ||
39. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 14:07 | ||
40. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 15:20 | ||
41. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 15:36 | ||
42. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 15:59 | ||
43. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 16:11 | ||
44. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 16:25 | ||
45. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 19:17 | ||
46. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 19:55 | ||
47. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 20:10 | ||
48. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 21:40 | ||
49. | KUMP Marko | Adria Mobil | 21:50 | ||
50. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 21:50 | ||
51. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 22:03 | ||
52. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 22:11 | ||
53. | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | 22:30 | ||
54. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 22:45 | ||
55. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 25:48 | ||
56. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 25:51 | ||
57. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 26:11 | ||
58. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 26:12 | ||
59. | PER David | Adria Mobil | 26:23 | ||
60. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 26:33 | ||
61. | VEBER Matic | Slovinsko | 27:34 | ||
62. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 28:20 | ||
63. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 28:44 | ||
64. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 29:07 | ||
65. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 29:08 | ||
66. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 29:10 | ||
67. | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 29:53 | ||
68. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 30:05 | ||
69. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 30:08 | ||
70. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 30:12 | ||
71. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 30:13 | ||
72. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 30:13 | ||
73. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 30:15 | ||
74. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 30:15 | ||
75. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 30:20 | ||
76. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 31:22 | ||
77. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 31:30 | ||
78. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 31:36 | ||
79. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 32:43 | ||
80. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 33:52 | ||
81. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 33:56 | ||
82. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 34:03 | ||
83. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 34:46 | ||
84. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 35:15 | ||
85. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 35:23 | ||
86. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 35:31 | ||
87. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 35:31 | ||
88. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 35:38 | ||
89. | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | 35:50 | ||
90. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 35:58 | ||
91. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 35:59 | ||
92. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 36:04 | ||
93. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 36:06 | ||
94. | FEDELI Alessandro | Delko Marseille Provence | 36:22 | ||
95. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 37:03 | ||
96. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 37:10 | ||
97. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 37:12 | ||
98. | COTAR Luka | Slovinsko | 37:12 | ||
99. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 37:12 | ||
100. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 37:12 | ||
101. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 37:12 | ||
102. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 37:12 | ||
103. | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | 37:22 | ||
104. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 38:03 | ||
105. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 38:23 | ||
106. | MANGERTSEDER Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | 38:23 | ||
107. | KIŠERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | 39:15 | ||
108. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 39:15 | ||
109. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 39:15 | ||
110. | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | 39:15 | ||
111. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 39:15 | ||
112. | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | 39:15 | ||
113. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 39:15 | ||
114. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 39:22 | ||
115. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 39:22 | ||
116. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 39:22 | ||
117. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 40:06 | ||
118. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 40:18 | ||
119. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 40:21 | ||
120. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 40:29 | ||
121. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 41:22 | ||
122. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 45:18 |
4. | 22.6. | Nova Gorica > Ajdovščina | 154 km | Visconti |
profil etapy, 2889 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Sobota bola kratšia ako predchádzajúci deň, ale čo strácala na dĺžke, to dohnala v náročnosti. Skoro tri tisícky výškových metrov a hlavne kopec Predmeja boli veľkou prekážkou, ktorú museli cyklisti dnes zdolať. Podobne ako v prvých troch dňoch, aj v tom štvrtom sa očakávala poriadna divočina. Vidieť tak malo byť opäť Diega Ulissiho, Estebana Chávesa, Tadeja Pogačara, Aleksandra Vlasova a Fausta Masnadu.
Svoju časť slávy si pre seba uchmatli aj piati utečenci. Do celodenného úniku si naskočili Luka Mezgec z Mitcheltonu - Scott, Ben Hill z Ľubľana - Gusto - Santic, Matteo Montaguti z Androni Giocattoli - Sidermec, Florian Kierner z celku Felbermayr - Simplon Wels a Fabien Schmidt z Delko - Marseille Provence. Pelotón viedli jazdci UAE Team Emirates, ktorí päťke vpredu veľa priestoru neponúkli. Po hodine vetrania hlavné pole strácalo iba dve minúty.
Úvodné minúty etapy úradovali zlé poveternostné podmienky. Dážď zanechal stopy nielen na ceste, ale kvôli nemu bola zvýšená aj hladina nervozity. Mezgec (Mitchelton) mal však svoje problémy, do úniku si naskočil, aby zbieral body na rýchlostných prémiách. Chcel udržať červené tričko. Na prvej bol najrýchlejší, rovnako aj na druhej. Medzi nimi sa týčilo stúpanie Vrhovlje (5 km - 6,3 %), teda kopec tretej kategórie, kde zas plný počet bodov získal Hill (Ľubľana).
Potom sa počasie upokojilo a rovnako aj nálada v celom pelotóne, ktorý umožnil utečencom vybudovať si väčší náskok. Keďže informácie z trate vôbec neprichádzali, dlho nebolo jasné, čo sa v Slovinsku vlastne deje. Po poslednej šprintérskej prémii, ktorú zas ovládol Mezgec (Mitchelton), sa čelná skupina rozpadla na dve dvojičky. V prvej zostali Hill (Ľubľana) a Montaguti (Androni), za nimi pokračovali Kierner (Felbermayr) a Schmidt (Delko). Mezgec už bol v balíku, ktorý ťahali jazdci Neri Sottoli.
Ďalšie body do súťaže o kráľa hôr sa udeľovali na kopci Štanjel (5 km - 4,5 %). Na jeho vrchole sme sledovali rovnakú rozprávku, teda ako prvý čiaru označujúcu prémiu prešiel Hill (Ľubľana), Montaguti (Androni) útok ani nenaznačil. Zmena tak nastala aspoň v druhej skupine. Schmidt (Delko) už nemal sily, Kierner (Felbermayr) sa mu vzdialil. Posledný menovaný ale tiež nemohol odolávať sile balíka, ktorý ho pohltil krátko po tom, ako sa kopec preklopil do zjazdu.
Finále sa blížilo a bolo to vidieť, najmä v hlavnom poli. Pretekári Neri Sottoli ešte pred nájazdom na vrch Predmeja, na ktorom dnes trénoval aj Primož Roglič, zapli na poriadne obrátky, balík sa poriadne natiahol a náskok utečencov značne poklesol. Do čela pelotónu sa postupne tlačili aj ostatné tímy, napríklad Gazprom - Rusvelo, takže o osude dua bolo prakticky rozhodnuté. Kilometer pred začiatkom posledného stúpania v programe štvrtej etapy boli Hill a Montaguti dobehnutí.
Kopec Predmeja (9 km - 8 %) bol druhým monumentom tohtoročnej edície Okolo Slovinska a vôbec jediným stúpaním, ktoré organizátori ohodnotili ako jednotku. Už od jeho začiatku sa pelotón začal rozpadávať na niekoľko skupín. Medzi prvými, ktorí začali vytvárať grupetto boli aj jazdci Bory - hansgrohe. Pascal Ackermann sa rozhodol šetriť sily, nie ako včera, kedy útočil. Ku nemu sa pripojil aj Juraj Sagan. Z lídrov ťažký začiatok neprežil Ben Hermans.
Postupom času začali mať problémy aj ďalší. Masnada sa ešte snažil vrátiť, už-už bol opäť v prvej skupine, v ktorej sa pohybovalo len sedem cyklistov, ale potom nastúpil Vlasov. Ako kliešť sa ho držal Pogačar, Ulissi na chvíľku stratil kontakt, ale Diego si išiel svojim tempom a ani nie po minúte bol naspäť. Rovnako aj Visconti. Kto pomaly strácal dych bol Cháves, ktorý sa odpojil už v prvej polovici kopca, čo nebolo dobré znamenie. S jeho ambíciami na celkové víťazstvo to momentálne nevyzeralo ružovo.
Podobne ako v piatok, aj dnes Ulissi a Pogačar spolu komunikovali. Slovinec následne začal ísť tempo a pripravovať pôdu pre neskorší útok svojho kolegu. Dlho však v pozícii domestika nebol, obaja pretekári UAE sa snažili zapojiť do spolupráce aj súperov. Vlasov sa ako-tak snažil, Visconti však veľký záujem o spoluprácu nejavil. Za nimi Masnada pomáhal Vendramemu, ale Andrea bol totálne vyšťavený a v Androni pochopili, že Fausto by mal ísť na seba. Vzdialil sa kolegovi, ale nie Chávesovi.
Tesne pred vrcholom Vlasov preveril súperov, Pogačar situáciu kontroloval. Ulissi tiež nepanikáril a pripojil sa k spomenutej dvojici. To Visconti mal čo robiť, aby nestratil kontakt. Kvarteto sa tak chvíľku naťahovalo, ale na vrchol prišli všetci štyria jazdci spolu. Aj v skupine prenasledovateľov prišlo k zmene. Cháves sa zbavil Masnadu, k nemu sa zas vrátil Vendrame. Líder Mitcheltonu vyliezol na Predmeju o skoro minútu neskôr ako prví štyria jazdci a preto nemohol dúfať, že sa v zjazde dotiahne naspäť.
V klesaní čelnú skupinu dosť dlhý čas zvážala motorka kameramana, ktorá bola veľmi blízko. Hlavne v rovinatejších pasážach bol cítiť jej vplyv, rozhodcovia ju ale neodvolali. Cháves, Masnada a Vendrame do zjazdu spojili svoje sily a mohli sa v ňom cítiť trochu ukrivdení, pretože oni pred sebou žiadnu motorku nemali a aj keď sa snažili vrátiť naspäť, miestami fúkal veľmi silný vietor, ktorý im situáciu ešte zhoršoval. Očividne tak boli vo veľkej nevýhode.
Zjazd končil v cieľovom meste, do ktorého kvarteto priviedol Tadej Pogačar a následne rozbehol šprint svojmu lídrovi. Diego Ulissi mal veľmi výhodnú pozíciu, ale rýchlejší ako on bol Giovanni Visconti, ktorý celú cieľovú rovinku nespustil oči zo svojho krajana. V čisto talianskom súboji nakoniec ťahal za správny koniec lana práve jazdec Neri Sottoli a to celkom suverénne. Tretí bol Pogačar, pretože Aleksandr Vlasov sa do záverečného špurtu vôbec nezapojil.
Len piaty triumf v aktuálnom ročníku dosiahol celok Neri Sottoli a postaral sa oň Giovanni Visconti. Už skúsený taliansky cyklista skoro rok čakal na to, aby sa mohol postaviť na najvyšší stupienok a v cieli to bolo vidieť. Bol veľmi dojatý. Visconti naposledy vyhral niektorú z etáp na minuloročnom Okolo Rakúska a na podujatí v kategórii HC dokonca pred dvomi rokmi. Celkovo má na konte už 32. profesionálnych víťazstiev.
Kráľovská etapa naplnila očakávania organizátorov. Poriadne ukázala, ktorí jazdci do Slovinska prišli v akej forme. Diego Ulissi udržal najcennejší dres, aj keď aj on poriadne trpel na Predmeji. Bolesť na jeho tvári bola očividná. Veľmi pekne sa zatiaľ prezentuje aj Aleksandr Vlasov. Ani dnešné kopce ho nepripravili o pódium. Naň vyskočil po sobote tiež Giovanni Visconti, ktorý dokonca preskočil aj Rusa. Fausto Masnada a Esteban Cháves si dnes pripísali väčšie straty, no najväčšou obeťou etapy bol Ben Hermans, ktorý prišiel do cieľa až minútu a pol po víťazovi a vypadol z najlepšej päťky.
Vyjadrenie Giovanni Viscontiho (víťaz) |
"Veľmi dlho som čakal na toto víťazstvo, dnes sme do toho investovali všetky sily, ktoré nám ešte zostali. Pred posledným kopcom sme zariskovali, celý náš tím sa naskladal do čela pelotónu, bez ich práce by som dnes nevyhral. Ďakujem im. V závere to bolo veľmi ťažké, stál proti mne Ulissi, ale bol som o niečo silnejší. Som veľmi rád, že som vyhral." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 4:00:53 | 20 | ||||
2. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:00 | 10 | ||||
3. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:00 | 5 | ||||
4. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:00 | |||||
5. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:32 | |||||
6. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 00:32 |
60. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 18:41 | ||
97. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 18:51 |
7. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:32 | ||
8. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 01:38 | ||
9. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 02:22 | ||
10. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 02:22 | ||
11. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 02:22 | ||
12. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 02:22 | ||
13. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 02:22 | ||
14. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:22 | ||
15. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 02:22 | ||
16. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 02:22 | ||
17. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 03:19 | ||
18. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 03:19 | ||
19. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 03:19 | ||
20. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 03:19 | ||
21. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 04:14 | ||
22. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 04:14 | ||
23. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:32 | ||
24. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 06:32 | ||
25. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 06:32 | ||
26. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 06:32 | ||
27. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 06:32 | ||
28. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 06:32 | ||
29. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 06:32 | ||
30. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 06:32 | ||
31. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 06:32 | ||
32. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 06:32 | ||
33. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 09:47 | ||
34. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 09:54 | ||
35. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 09:54 | ||
36. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 09:54 | ||
37. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 12:12 | ||
38. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 12:12 | ||
39. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 12:12 | ||
40. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 12:12 | ||
41. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 12:12 | ||
42. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 12:12 | ||
43. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 12:12 | ||
44. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 12:12 | ||
45. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 12:12 | ||
46. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 13:35 | ||
47. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 14:25 | ||
48. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 14:50 | ||
49. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 14:50 | ||
50. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 16:46 | ||
51. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 16:46 | ||
52. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 16:46 | ||
53. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 16:46 | ||
54. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 16:46 | ||
55. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 16:46 | ||
56. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 16:46 | ||
57. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 16:46 | ||
58. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 16:57 | ||
59. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 17:41 | ||
60. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 18:41 | ||
61. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 18:42 | ||
62. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 18:42 | ||
63. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 18:42 | ||
64. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 18:42 | ||
65. | KUMP Marko | Adria Mobil | 18:42 | ||
66. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 18:42 | ||
67. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 18:42 | ||
68. | COTAR Luka | Slovinsko | 18:42 | ||
69. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 18:42 | ||
70. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 18:42 | ||
71. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 18:42 | ||
72. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 18:42 | ||
73. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 18:42 | ||
74. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 18:42 | ||
75. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 18:42 | ||
76. | VEBER Matic | Slovinsko | 18:42 | ||
77. | PER David | Adria Mobil | 18:42 | ||
78. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 18:42 | ||
79. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 18:42 | ||
80. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 18:42 | ||
81. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 18:42 | ||
82. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 18:42 | ||
83. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 18:42 | ||
84. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 18:42 | ||
85. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 18:42 | ||
86. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 18:42 | ||
87. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 18:42 | ||
88. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 18:42 | ||
89. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 18:42 | ||
90. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 18:42 | ||
91. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 18:42 | ||
92. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 18:42 | ||
93. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 18:42 | ||
94. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 18:42 | ||
95. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 18:42 | ||
96. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 18:42 | ||
97. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 18:51 | ||
98. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 18:51 | ||
99. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 18:51 | ||
100. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 18:51 | ||
101. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 18:51 | ||
102. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 18:51 | ||
103. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 18:51 | ||
104. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 18:51 | ||
105. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 18:51 | ||
106. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 18:51 | ||
107. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 18:51 | ||
108. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 18:51 | ||
109. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 18:51 | ||
110. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 18:51 | ||
111. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 18:51 | ||
112. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 19:13 | ||
DNF | MANGERTSEDER Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | odstúpil | ||
DNF | FEDELI Alessandro | Delko Marseille Provence | odstúpil | ||
DNF | RUČIGAJ Žiga | Ľubľana Gusto Santic | odstúpil | ||
DNF | KIŠERLOVSKI Emanuel | Meridiana Kamen Team | odstúpil | ||
DNF | ACOSTA Ruben Dario | Nippo Vini Fantini Faizané | odstúpil | ||
DNF | SCHURAN Michal | AC Sparta Praha | odstúpil | ||
DNF | SCHUHLER Tomas | AC Sparta Praha | odstúpil | ||
DNS | RABITSCH Stephan | Felbermayr - Simplon Wels | neštart. | ||
DNS | HAMILTON Lucas | Mitchelton - Scott | neštart. | ||
DNS | KRIZEK Matthias | Felbermayr - Simplon Wels | neštart. |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 15:39:28 | 5 | ||||
2. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:22 | |||||
3. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:25 | |||||
4. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:30 | |||||
5. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:04 | |||||
6. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 01:08 |
98. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 56:50 | ||
106. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 58:19 |
7. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:14 | ||
8. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 02:14 | ||
9. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 02:58 | ||
10. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 04:49 | ||
11. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 04:49 | ||
12. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 04:49 | ||
13. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 04:56 | ||
14. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 05:40 | ||
15. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 05:46 | ||
16. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 05:46 | ||
17. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 06:27 | ||
18. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 08:53 | ||
19. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 08:59 | ||
20. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 08:59 | ||
21. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 09:03 | ||
22. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 10:37 | ||
23. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 12:06 | ||
24. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 14:39 | ||
25. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 16:17 | ||
26. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 16:24 | ||
27. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 16:34 | ||
28. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 16:35 | ||
29. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 17:01 | ||
30. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 17:46 | ||
31. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 20:50 | ||
32. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 21:48 | ||
33. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 22:14 | ||
34. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 22:49 | ||
35. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 25:20 | ||
36. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 26:08 | ||
37. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 26:30 | ||
38. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 26:31 | ||
39. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 27:13 | ||
40. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 27:13 | ||
41. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 28:17 | ||
42. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 28:43 | ||
43. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 30:00 | ||
44. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 30:27 | ||
45. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 32:28 | ||
46. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 33:11 | ||
47. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 35:03 | ||
48. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 36:53 | ||
49. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 38:05 | ||
50. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 38:43 | ||
51. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 38:55 | ||
52. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 40:06 | ||
53. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 40:08 | ||
54. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 40:28 | ||
55. | KUMP Marko | Adria Mobil | 40:38 | ||
56. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 40:38 | ||
57. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 42:33 | ||
58. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 43:04 | ||
59. | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | 44:36 | ||
60. | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 44:39 | ||
61. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 44:43 | ||
62. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 44:59 | ||
63. | PER David | Adria Mobil | 45:11 | ||
64. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 46:00 | ||
65. | VEBER Matic | Slovinsko | 46:22 | ||
66. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 47:17 | ||
67. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 47:32 | ||
68. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 48:04 | ||
69. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 48:06 | ||
70. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 48:22 | ||
71. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 48:48 | ||
72. | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | 48:53 | ||
73. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 49:01 | ||
74. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 49:12 | ||
75. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 49:16 | ||
76. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 49:30 | ||
77. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 50:19 | ||
78. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 50:24 | ||
79. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 50:55 | ||
80. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 51:31 | ||
81. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 52:23 | ||
82. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 52:51 | ||
83. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 52:53 | ||
84. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 53:25 | ||
85. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 53:34 | ||
86. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 54:03 | ||
87. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 54:20 | ||
88. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 54:46 | ||
89. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 54:52 | ||
90. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 55:03 | ||
91. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 55:51 | ||
92. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 56:00 | ||
93. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 56:00 | ||
94. | COTAR Luka | Slovinsko | 56:00 | ||
95. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 56:00 | ||
96. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 56:05 | ||
97. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 56:31 | ||
98. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 56:50 | ||
99. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 57:11 | ||
100. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 57:21 | ||
101. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 58:03 | ||
102. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 58:03 | ||
103. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 58:03 | ||
104. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 58:10 | ||
105. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 58:12 | ||
106. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 58:19 | ||
107. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 58:19 | ||
108. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 58:54 | ||
109. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 59:09 | ||
110. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 59:26 | ||
111. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 1:00:10 | ||
112. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 1:04:15 |
5. | 23.6. | Trebnje > Novo Mesto | 167 km | Nizzolo |
profil etapy, 1985 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si) |
Nedeľu podujatie Okolo Slovinska napísalo záverečnú bodku. Posledná etapa merala 167 kilometrov a končila v Novom Meste, v ktorom mali divákov zabávať opäť najrýchlejší muži v pelotóne. Luka Mezgec, Giacomo Nizzolo a Simone Consonni boli tými pretekármi, ktorí patrili medzi najvážnejších adeptov na zisk etapy. Pascal Ackermann sa necítil dobre a do dnešnej etapy nenastúpil.
Tiež v poslednom dni sa vytvoril celodenný únik pomerne skoro. Najskôr sa v ňom ocitlo až 11 jazdcov, čo sa hlavne Bahrainu Merida nepáčilo. Z veľmi početnej skupiny nakoniec skončili vpredu štyria cyklisti, a to Przemysław Kasperkiewicz z Delko - Marseille Provence, Žiga Horvat z Adria Mobil, Charles Planet z tímu Novo Nordisk a Umberto Marengo z Neri Sottoli.
Kvarteto z vyššie spomenutých pretekárov hlavnému poľu už neprekážalo a preto si dokázalo vytvoriť náskok cez štyri minúty. Ten im namerali na prvej rýchlostnej prémii, kde zvíťazil Marengo (Neri Sottoli). Člen talianskeho celku ešte chvíľku robil spoločnosť ďalším trom utečencom, lenže keď sa medzera medzi oboma skupinami zmenšila pod tri minúty, rozhodol sa počkať pelotón. V úniku tak pokračovala už iba trojica.
Na ceste sa nič dramatické zatiaľ nedialo a aj minimum informácií prichádzalo zo Slovinska. Keď utečenci počítali k dobru už len dve a pol minúty, balík prepol do úsporného režimu. Tempo diktoval Eisel (Dimension Data). Naopak, prvé dve hodiny sa išli veľmi svižne, priemerná rýchlosť pelotónu bola 41 km/h. Možno sa pod to podpísal aj dážď, ktorý pretekárom robil spoločnosť od samého začiatku dňa.
Trio v čele tak znovu dostalo darček v podobe troch minút, no potom zaujímavú partiu roztočil Gazprom - Rusvelo. Kolegovia Aleksandra Vlasova sa naskladali na prvé miesta v balíku pred kopcom Brezje (7,6 km - 4,4 %) a až do vrcholu išli vypľuť doslova dušu. Ich krok si vyžiadal veľa obetí, pelotón pripomínal veľkého pestrofarebného hada. Tiež náskok vedúcej skupiny klesol pod minútu.
Predposlednú horskú prémiu a tiež tretiu rýchlostnú pre seba získal Kasperkiewicz (Delko), to však bolo z dielne utečencov všetko. Následne sa doslova utrhol ruský vlák z pelotónu, spolu so svojim lídrom, vedúcim mužom a jeho dvorníkom, ale Neri Sottoli po menšej kríze celú situáciu bravúrne uhasili. Bolo tak po celodennom úniku, aj po krízovom okamihu, pretože Vlasov (Gazprom) mohol poskočiť na druhé miesto pred Viscontiho.
Na hranici 50 kilometrov pred páskou sa tak prakticky začínalo od začiatku. Hneď ako sa obe skupiny spojili, Eisel (Dimension Data) pokričal na ruský Gazprom. Spomalilo sa, čo využili ďalší cyklisti. Dopredu vyrazilo ďalšie kvarteto. Tvorili ho Novak (Bahrajn - Merida), Katrašnik (Adria Mobil), Marengo (Neri Sottoli) a Hill (Ľubľana). Pelotón im okamžite umožnil získať pol minútu na svoju stranu, potom ich rozmach zastavil.
Hill (Ľubľana) včera v úniku vyhral skoro všetky prémie, a dnes chcel pokračovať v tom, čomu sa venoval v sobotu. Do konca etapy boli pred pretekármi už len dve, jedna šprintérska v meste Metlika, kde Ben opäť zvíťazil, a druhá horská na vrchole kopca Vahta (8,6 km - 4,7 %). Už v nájazde do tohto stúpania ale Hill stratil kontakt s čelom a o pár minút neskôr pelotón dobehol aj ostatných troch utečencov.
Hlavnú rolu v týchto okamihoch hrali jazdci Gazpromu - Rusvelo a tí v poslednom kopci zas rozohrali svoju vlastnú hru. Postupne balíku dali zbohom Cavendish (Dimension Data), Consonni (UAE) a vidieť nebolo ani Bauhausa (Bahrajn - Merida). V pelotóne, ktorý v polovici kopca počítal asi 40 jazdcov, však stále bolo dosť dresov Israel Cycling Academy, bol medzi nimi aj Cimolai.
Šprintérom, ktorí sa zubami-nechtami držali v prvej skupine život skomplikoval Masnada (Androni). Taliansky vrchár skúsil zaútočiť, lenže všetci jeho najbližší súperi dokázali na jeho útok odpovedať. Následne sa nikomu nechcelo ísť, tak sa všetci zaradili do toho, čo zostalo z pelotónu. V ňom chýbal už aj Nizzolo (Dimension Data), ale stále sa v ňom držali Cimolai (ICA) a Mezgec (Mitchelton).
Cesta v zjazde nebola príliš suchá a doplatil na to jeden člen ruského zoskupenia, ktorý spadol. To bola ale jediná dramatická situácia. Na ceste sa aktuálne pohybovali dve väčšie skupiny, prvá, v ktorej boli všetci adepti na celkové víťazstvo a ťahal ju Mitchelton - Scott a druhá, v ktorej sa nachádzali takmer všetci šprintéri, vrátane Bauhausa, Consonniho a Cavendisha. Táto skupina však strácala na čelo celú minútu.
Giacomo Nizzolo sa vrátil späť do hry, ale po ruke nemal žiadneho domestika, takže na nič nečakal a záverečný špurt rozbehol veľmi skoro, ešte pred nájazdom do krátkeho brdku. Luka Mezgec okamžite začal šprintovať, lenže nebol taký silný a nakoniec sa musel uspokojiť s druhou pozíciou. Tretí bol Shane Archbold, Davide Cimolai finišoval na piatej pozícii.
Ako šafránu, toľko víťazstiev stihli pozbierať pretekári Dimension Data v tejto sezóne. Do dnešného dňa mali na konte iba štyri vavríny, ale Giacomo Nizzolo ich zbierku dokázal zveľadiť. Talian sa k výhre prehrýzol aj napriek tomu, že od posledného kopca vo svorke vlkov nemal ani jedného svojho pomocníka. Tiež v posledných metroch si musel vytvoriť pozíciu úplne sám a aj preto začal šprintovať už veľmi ďaleko pred cieľom. Všetko mu ale vyšlo a na konci podujatia sa mohol usmievať.
Máme za sebou atraktívne pretekanie na slovinských cestách. Celkovým víťazom sa stal Diego Ulissi, po druhýkrát vo svojej kariére. Ulissi si za svojim cieľom išiel od prvého dňa, hýril aktivitou v skoro každej etape. V Slovinsku sa predviedol v plnej kráse, rovnako ako jeho tím. Druhý nakoniec skončil Giovanni Visconti, ďalší taliansky pretekár. Visconti má v posledných dňoch veľmi dobrú formu, už na Okolo Maďarska mútil vodu na popredných priečkach, ale výsledok z tohto týždňa má oveľa väčšiu hodnotu. Tretí skončil Aleksandr Vlasov, ktorý len podčiarkol skutočnosť, že prežíva jednu z najlepších sezón vo svojej kariére. Svojimi výkonmi si pýta zmluvu v niektorom z WT tímov.
Vyjadrenie Giacoma Nizzola (víťaz) |
"Pre mňa bolo najhoršie to stúpanie, musel som sa nejako cez neho dostať, išiel som úplnú hranu. Potom keď som sa vrátil do skupiny, veril som, že by som dnes mohol vyhrať. Podarilo sa mi vystihnúť správny moment na začiatok šprintu. Je to pre mňa veľký úspech, celý týždeň v Slovinsku som si užil. Som poriadne unavený, už ráno som bol, dážď mi na pohode nepridal, ale som rád, že sa mi dnes podarilo vyhrať." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 4:01:55 | 20 | ||||
2. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 00:00 | 10 | ||||
3. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 00:00 | 5 | ||||
4. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | |||||
5. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 00:00 | |||||
6. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 00:00 |
40. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 02:23 | ||
42. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 02:23 |
7. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
8. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
9. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
10. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
11. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
12. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 00:00 | ||
13. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:00 | ||
14. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:00 | ||
15. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
16. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 00:00 | ||
17. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 00:00 | ||
18. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:00 | ||
19. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 00:07 | ||
20. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:07 | ||
21. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 00:07 | ||
22. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 00:12 | ||
23. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 00:19 | ||
24. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 00:25 | ||
25. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 00:30 | ||
26. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 00:32 | ||
27. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 00:35 | ||
28. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 01:34 | ||
29. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 02:23 | ||
30. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 02:23 | ||
31. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 02:23 | ||
32. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 02:23 | ||
33. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:23 | ||
34. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 02:23 | ||
35. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 02:23 | ||
36. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 02:23 | ||
37. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 02:23 | ||
38. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:23 | ||
39. | VEBER Matic | Slovinsko | 02:23 | ||
40. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 02:23 | ||
41. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 02:23 | ||
42. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 02:23 | ||
43. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 02:23 | ||
44. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 02:23 | ||
45. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 02:23 | ||
46. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 02:23 | ||
47. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 02:23 | ||
48. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 02:23 | ||
49. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 02:23 | ||
50. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 02:23 | ||
51. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 02:23 | ||
52. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 02:23 | ||
53. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 02:23 | ||
54. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 02:23 | ||
55. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 02:23 | ||
56. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 02:23 | ||
57. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 02:23 | ||
58. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 02:23 | ||
59. | PER David | Adria Mobil | 02:23 | ||
60. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 02:23 | ||
61. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 02:23 | ||
62. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 02:30 | ||
63. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 02:30 | ||
64. | KUMP Marko | Adria Mobil | 02:32 | ||
65. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 02:32 | ||
66. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 02:32 | ||
67. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 02:32 | ||
68. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 02:32 | ||
69. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 02:32 | ||
70. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 02:32 | ||
71. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 02:32 | ||
72. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 02:32 | ||
73. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 02:35 | ||
74. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 02:35 | ||
75. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 07:28 | ||
76. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 07:28 | ||
77. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 08:20 | ||
78. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 08:20 | ||
79. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 11:03 | ||
80. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 11:03 | ||
81. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 11:03 | ||
82. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 11:03 | ||
83. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 11:03 | ||
84. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 11:03 | ||
85. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 11:03 | ||
86. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 11:03 | ||
87. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:03 | ||
88. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 11:03 | ||
89. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 11:03 | ||
90. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 11:03 | ||
91. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 11:03 | ||
92. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 11:03 | ||
93. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 11:03 | ||
94. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 11:03 | ||
95. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 11:03 | ||
96. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 11:03 | ||
97. | COTAR Luka | Slovinsko | 11:03 | ||
98. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 11:03 | ||
99. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 11:03 | ||
100. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 11:03 | ||
101. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 11:03 | ||
102. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 11:03 | ||
103. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 11:03 | ||
104. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 11:03 | ||
105. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 11:03 | ||
106. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 11:03 | ||
107. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 11:03 | ||
108. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 11:13 | ||
109. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 11:13 | ||
DNF | SCHWARZMANN Michael | BORA - hansgrohe | odstúpil | ||
DNF | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | odstúpil | ||
DNS | ACKERMANN Pascal | BORA - hansgrohe | neštart. |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | ULISSI Diego | UAE Team Emirates | 19:41:23 | 200 | ||||
2. | VISCONTI Giovanni | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 00:22 | 150 | ||||
3. | VLASOV Aleksandr | Gazprom - RusVelo | 00:25 | 125 | ||||
4. | POGAČAR Tadej | UAE Team Emirates | 00:30 | 100 | ||||
5. | VENDRAME Andrea | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:04 | 85 | ||||
6. | CHAVES Esteban | Mitchelton - Scott | 01:08 | 70 |
81. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 59:13 | ||
86. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 1:00:42 |
7. | MASNADA Fausto | Androni Giocattoli - Sidermec | 01:21 | 60 | |
8. | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 02:21 | 50 | |
9. | POLANČ Jan | UAE Team Emirates | 03:17 | 40 | |
10. | ROTA Lorenzo | Bardiani - CSF | 04:49 | 35 | |
11. | RYBALKIN Alexej | Gazprom - RusVelo | 04:56 | 30 | |
12. | ROGINA Radoslav | Adria Mobil | 07:12 | 25 | |
13. | BOLE Grega | Bahrain Merida Pro Team | 08:03 | 20 | |
14. | SCHÖNBERGER Sebastian | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 08:09 | 15 | |
15. | McCARTHY Jay | BORA - hansgrohe | 08:09 | 10 | |
16. | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 08:50 | 5 | |
17. | ZARDINI Edoardo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 09:03 | 5 | |
18. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 11:16 | 5 | |
19. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF | 11:22 | 5 | |
20. | REBELLIN Davide | Meridiana Kamen Team | 11:22 | 5 | |
21. | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 12:41 | 5 | |
22. | BUSATO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 13:16 | 5 | |
23. | MEYER Cameron | Mitchelton - Scott | 16:34 | 5 | |
24. | NOVAK Domen | Bahrain Merida Pro Team | 16:36 | 5 | |
25. | ROVNY Ivan | Gazprom - RusVelo | 17:11 | 5 | |
26. | ARSLANOV Ildar | Gazprom - RusVelo | 18:49 | 5 | |
27. | BOU Joan | Nippo Vini Fantini Faizané | 18:58 | 5 | |
28. | HOČEVAR Kristjan | Slovinsko | 19:31 | 5 | |
29. | MEZGEC Luka | Mitchelton - Scott | 20:44 | 5 | |
30. | BONGIORNO Francesco | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 21:40 | 5 | |
31. | MONTAGUTI Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 21:48 | 3 | |
32. | BAK Lars Ytting | Team Dimension Data | 24:37 | 3 | |
33. | LAVRIČ Martin | Slovinsko | 25:12 | 3 | |
34. | MARENGO Umberto | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 25:15 | 3 | |
35. | VELASCO Simone | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 27:13 | 3 | |
36. | BAJČ Andi | Felbermayr - Simplon Wels | 28:31 | 3 | |
37. | KUSZTOR Péter | Team Novo Nordisk | 28:49 | 3 | |
38. | SANTAROMITA Ivan | Nippo Vini Fantini Faizané | 29:03 | 3 | |
39. | FILOSI Iuri | Delko Marseille Provence | 29:48 | 3 | |
40. | CHERKASOV Nikolay | Gazprom - RusVelo | 30:49 | 3 | |
41. | LEVEAU Jérémy | Delko Marseille Provence | 31:06 | ||
42. | GROŠELJ Žiga | Adria Mobil | 32:23 | ||
43. | HAUSSLER Heinrich | Bahrain Merida Pro Team | 32:50 | ||
44. | GOLDSTEIN Omer | Israel Cycling Academy | 33:41 | ||
45. | MARCATO Marco | UAE Team Emirates | 35:03 | ||
46. | KALOJÍROS Tomáš | AC Sparta Praha | 37:33 | ||
47. | ALBANESE Vincenzo | Bardiani - CSF | 38:55 | ||
48. | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli - Sidermec | 39:25 | ||
49. | DRINOVEC Matej | Slovinsko | 42:29 | ||
50. | MAESTRI Mirco | Bardiani - CSF | 42:31 | ||
51. | JARC Aljaž | Adria Mobil | 42:51 | ||
52. | KUMP Marko | Adria Mobil | 43:10 | ||
53. | GASPAROTTO Enrico | Team Dimension Data | 43:10 | ||
54. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 43:28 | ||
55. | CIMOLAI Davide | Israel Cycling Academy | 44:43 | ||
56. | NIZZOLO Giacomo | Team Dimension Data | 44:49 | ||
57. | SMITH Dion | Mitchelton - Scott | 45:34 | ||
58. | PER David | Adria Mobil | 47:34 | ||
59. | FORTUNATO Lorenzo | Neri Sottoli - Selle Italia - KTM | 48:23 | ||
60. | VEBER Matic | Slovinsko | 48:45 | ||
61. | PRAH Aljaž | Ľubľana Gusto Santic | 49:08 | ||
62. | FINKŠT Tilen | Ľubľana Gusto Santic | 49:46 | ||
63. | TILLER Rasmus | Team Dimension Data | 50:04 | ||
64. | CONSONNI Simone | UAE Team Emirates | 50:41 | ||
65. | CIMA Damiano | Nippo Vini Fantini Faizané | 51:24 | ||
66. | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Team | 51:53 | ||
67. | AFFINI Edoardo | Mitchelton - Scott | 52:29 | ||
68. | SPREAFICO Matteo | Androni Giocattoli - Sidermec | 53:36 | ||
69. | ARCHBOLD Shane | BORA - hansgrohe | 54:16 | ||
70. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 54:46 | ||
71. | FINETTO Mauro | Delko Marseille Provence | 55:57 | ||
72. | MARONESE Marco | Bardiani - CSF | 57:08 | ||
73. | GROŠELJ Matic | Ľubľana Gusto Santic | 57:09 | ||
74. | TRARIEUX Julien | Delko Marseille Provence | 57:26 | ||
75. | SCOTSON Callum | Mitchelton - Scott | 57:53 | ||
76. | KOROŠEC Rok | Ľubľana Gusto Santic | 58:14 | ||
77. | RABOTTINI Matteo | Meridiana Kamen Team | 58:20 | ||
78. | BAUHAUS Phil | Bahrain Merida Pro Team | 58:23 | ||
79. | GATTO Oscar | BORA - hansgrohe | 58:28 | ||
80. | OLIVEIRA Rui | UAE Team Emirates | 59:07 | ||
81. | BAŠKA Erik | BORA - hansgrohe | 59:13 | ||
82. | STÖHR Jan | AC Sparta Praha | 59:25 | ||
83. | RUMAC Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 1:00:15 | ||
84. | LONARDI Giovanni | Nippo Vini Fantini Faizané | 1:00:19 | ||
85. | SCHMIDT Fabien | Delko Marseille Provence | 1:00:29 | ||
86. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 1:00:42 | ||
87. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 1:01:02 | ||
88. | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | 1:01:17 | ||
89. | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 1:01:27 | ||
90. | SIEBERG Marcel | Bahrain Merida Pro Team | 1:01:32 | ||
91. | DUNNE Conor | Israel Cycling Academy | 1:01:32 | ||
92. | KIERNER Florian | Felbermayr - Simplon Wels | 1:02:33 | ||
93. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 1:02:34 | ||
94. | BOEV Igor | Gazprom - RusVelo | 1:03:56 | ||
95. | HONSA Frantisek | AC Sparta Praha | 1:05:06 | ||
96. | CIMA Imerio | Nippo Vini Fantini Faizané | 1:05:55 | ||
97. | KATRAŠNIK Gašper | Adria Mobil | 1:07:02 | ||
98. | STAŠ Mamir | Gazprom - RusVelo | 1:07:03 | ||
99. | COTAR Luka | Slovinsko | 1:07:03 | ||
100. | HILL Benjamin | Ľubľana Gusto Santic | 1:07:05 | ||
101. | LAKOTA Luka | Slovinsko | 1:07:34 | ||
102. | KASPERKIEWICZ Przemys. | Delko Marseille Provence | 1:08:10 | ||
103. | EISEL Bernhard | Team Dimension Data | 1:09:06 | ||
104. | GUARDINI Andrea | Bardiani - CSF | 1:09:06 | ||
105. | GUY Timothy | Ľubľana Gusto Santic | 1:09:13 | ||
106. | PESSOT Alessandro | Bardiani - CSF | 1:09:15 | ||
107. | POLI Umberto | Team Novo Nordisk | 1:09:22 | ||
108. | EVRARD Laurent | Meridiana Kamen Team | 1:10:29 | ||
109. | HORVAT Žiga | Adria Mobil | 1:15:16 |