Okolo Slovenska 2020 (2.1), 16. - 19. septembra (672 km) - 64. ročník
Oficiálna stránka | Vlaňajší ročník | Úvod 1 | Úvod 2 | Štartová listina | 15 Slovákov |
Celková trasa pretekov (© okoloslovenska.com) |
Konečné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | STEIMLE Jannik | Deceuninck - Quick-Step | 15:49:04 | 125 | ||||
2. | DENZ Nico | Team Sunweb | 00:00 | 85 | ||||
3. | ARCHBOLD Shane | Deceuninck - Quick-Step | 00:18 | 70 | ||||
4. | LEKNESSUND Andreas | Uno-X Pro Cycling Team | 00:21 | 60 | ||||
5. | SÜTTERLIN Jasha | Team Sunweb | 00:23 | 50 | ||||
6. | HAGA Chad | Team Sunweb | 00:26 | 40 | ||||
7. | DRUCKER Jempy | BORA - hansgrohe | 00:26 | 35 | ||||
8. | LAMPAERT Yves | Deceuninck - Quick-Step | 00:26 | 30 | ||||
9. | OTRUBA Jakub | Elkov - Kasper | 00:29 | 25 | ||||
10. | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation | 00:29 | 20 |
41. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 04:31 | ||
73. | MALOVEC Ľuboš | Slovensko | 20:21 | ||
83. | CULLY Ján Andrej | Dukla Banská Bystrica | 27:01 | ||
85. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 28:10 | ||
91. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 29:01 | ||
93. | ČANECKÝ Marek | Dukla Banská Bystrica | 29:58 | ||
96. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 31:34 | ||
101. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 34:49 | ||
102. | NAGY Simon | Slovensko | 35:01 | ||
105. | OROS Samuel | Slovensko | 36:06 |
Priebežné poradie bodovacej súťaže po etape | ||||||||
1. | LAAS Martin | BORA - hansgrohe | 52 | |||||
2. | DENZ Nico | Team Sunweb | 47 | |||||
3. | STEIMLE Jannik | Deceuninck - Quick-Step | 43 | |||||
4. | ARCHBOLD Shane | Deceuninck - Quick-Step | 37 | |||||
5. | BIERMANS Jenthe | Israel Start-Up Nation | 31 | |||||
6. | DE BIE Sean | Bingoal - Wallonie Bruxelles | 29 |
29. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 3 | |
43. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 1 |
Priebežné poradie vrchárskej súťaže po etape | ||||||||
1. | MOLLY Kenny | Bingoal - Wallonie Bruxelles | 57 | |||||
2. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal - Wallonie Bruxelles | 42 | |||||
3. | RAPP Jonas | Hrinkow Advarics Cycleang | 33 | |||||
4. | SUTER Joel | Bingoal - Wallonie Bruxelles | 27 | |||||
5. | BOIVIN Guillaume | Israel Start-Up Nation | 27 | |||||
6. | POWER Robert | Team Sunweb | 18 |
8. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 15 | |
11. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 11 | |
32. | SAGAN Juraj | BORA - hansgrohe | 1 |
Priebežné poradie súťaže do 25 rokov po etape | ||||||||
1. | LEKNESSUND Andreas | Uno-X Pro Cycling Team | 15:49:25 | |||||
2. | OTRUBA Jakub | Elkov - Kasper | 00:08 | |||||
3. | HULGAARD Morten | Uno-X Pro Cycling Team | 00:10 | |||||
4. | RENARD Alexis | Israel Start-Up Nation | 00:17 | |||||
5. | TULETT Ben | Alpecin-Fenix | 00:58 | |||||
6. | SUTER Joel | Bingoal - Wallonie Bruxelles | 01:05 |
9. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 04:10 | |
21. | NAGY Simon | Slovensko | 34:40 | |
23. | OROS Samuel | Slovensko | 35:45 |
Fotogaléria máp a profilov etáp (© okoloslovenska.com) |
Dresy lídrov pretekov | ||||||||
celková klasifikácia | bodovacia klasifikácia |
vrchárska klasifikácia |
klasifikácia do 23 rokov |
klasifikácia Slovákov | ||||
NIKÉ | ŠKODA |
M. ŠKOLSTVA |
Stručné pravidlá |
UCI body celkové poradie: 125-85-70-60-50-40-35-30-25-20-15-10-5-5-5-3...
UCI body etapy/poletapy: 14-5-3
UCI body vedúci pretekár: 3
ŽLTÝ DRES: súťaž jednotlivcov podľa dosiahnutého času
ZELENÝ DRES: bodovacia súťaž (prémie 5 jazdcov, cieľ 10 jazdcov)
BIELY DRES S ČERVENÝMI BODKAMI: vrchárska súťaž (prémie 6 / 4 / 3 jazdci)
BIELY DRES: súťaž do 23 rokov (1998 a mladší)
BIELO-MODRO-ČERVENÝ DRES: najlepší Slovák v celkovej klasifikácii
UCI body etapy/poletapy: 14-5-3
UCI body vedúci pretekár: 3
ŽLTÝ DRES: súťaž jednotlivcov podľa dosiahnutého času
ZELENÝ DRES: bodovacia súťaž (prémie 5 jazdcov, cieľ 10 jazdcov)
BIELY DRES S ČERVENÝMI BODKAMI: vrchárska súťaž (prémie 6 / 4 / 3 jazdci)
BIELY DRES: súťaž do 23 rokov (1998 a mladší)
BIELO-MODRO-ČERVENÝ DRES: najlepší Slovák v celkovej klasifikácii
SÚŤAŽ DRUŽSTIEV: v cieli každej etapy časy prvých troch pretekárov
NAJBOJOVNEJŠÍ PRETEKÁR: červené číslo pre najaktívnjšieho v etape aj celkovo
BONIFIKÁCIE: 3-2-1 sekunda na šprintérskej prémii, 10-6-4 v cieli 2. - 4. etapy
BONIFIKÁCIE: 3-2-1 sekunda na šprintérskej prémii, 10-6-4 v cieli 2. - 4. etapy
BONIFIKÁCIE: 6-4-2 sekundy v cieli 1a. poletapy
LIMIT: 1a. etapa 10 % od času víťaza, 2. etapa 15 %, 3. a 4. etapa 12 %
CELKOVÉ PRIZE MONEY 51 100 € (celkový víťaz 5000 €, víťaz etapy 2200 € ...)
HLAVNÝ ROZHODCA UCI: Bruno Valčič (Chorvátsko)
LIMIT: 1a. etapa 10 % od času víťaza, 2. etapa 15 %, 3. a 4. etapa 12 %
CELKOVÉ PRIZE MONEY 51 100 € (celkový víťaz 5000 €, víťaz etapy 2200 € ...)
HLAVNÝ ROZHODCA UCI: Bruno Valčič (Chorvátsko)
Pravidlá bodovacej súťaže:
Rýchlostné prémie (10): 8-5-3-2-1
Cieľ 1a., 2., 3. a 4. etapy: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1
- za časovku sa body do bodovacej súťaže neudeľujú
Pravidlá vrchárskej súťaže:
Kopec 1. kategórie (8): 10-7-5-3-2-1
Kopec 2. kategórie (7): 6-4-2-1
Kopec 3. kategórie (5): 3-2-1
Naše spravodajstvo z Okolo Slovenska 2020 |
Videoklip 64. ročníka pretekov |
Videoprezentácia trasy ročníka 2020 |