Okolo Rodosu 2021 (2.2), 8. - 11. apríla (444 km) - 5. ročník
P | 8.4. | Rodos > Rodos | 1,9 km | Boguslawski | ||
1. | 9.4. | Rodos > Paradeisi | 138 km | Koch | ||
2. | 10.4. | Rodos > Maritsa | 150 km | Koch | ||
3. | 11.4. | Rodos > Afantou | 154 km | Lauk |
Štartová listina | Dukla Banská Bystrica, Štoček |
Dukla Banská Bystrica cestovala na Rodos v zložení Patrik Tybor, Marek Čanecký, Martin Haring, Juraj Bellan, Lukáš Kubiš, Adam Foltán a Pavol Rovder.
P | 8.4. | Rodos > Rodos | 1,9 km | Boguslawski |
mapa prológu (© rhodestour.gr) |
Po jednorazovke GP Rodosu minulú nedeľu ostali tímy z celého sveta na tomto gréckom ostrove, aby mohli od štvrtka do nedele súťažiť na etapových pretekoch Okolo Rodosu, čo mimoriadne vystihovalo tento názov, pretože sa naozaj šlo popri pobreží okolo celého ostrova a ešte aj krížom, všade, kde len bola cesta. Tiež to budú náročné kopcovité preteky na silnom vetre.
Začínali prológom na 1,9 kilometra na totálne jednoduchej rovnej trase s jedinou otočkou. Bolo to teda čisto na výkon, žiadne umenie ani zručnosti. Zvíťazil Poliak Marceli Boguslawski z tímu Mazowsze Serce, ktorý je absolútnym špecialistom na krátke časovky. Vyhral napríklad pred dvoma rokmi prológ na Kuriéroch. Teraz zdolal poriadne silnú konkurenciu aj s dvoma Pro tímami možno aj preto, že štartoval hneď medzi prvými, kým ostatné tímy písali lídrov až na koniec. Možno sa zmenili poveternostné podmienky. Veľmi dobre vyzerali borci nórskeho tímu Coop, ktorý sa s piatimi pretekármi dostal do Top 10.
Do desiatich sekúnd odstupu sa zmestili štyria Slováci - Patrik Tybor zaostal osem na 25. mieste, následne deväť Matúš Štoček a desať Lukáš Kubiš s Adamom Foltánom. Tí boli vo štvrtej desiatke. Dukla bola z 25 tímov deviata najlepšia. Uvidíme ako sa našim bude dariť ďalej. Tybor bol minulý rok po dvoch etapách na piatej pozícii GC, no v poslednej etape ho odfúklo. To bude veľký problém aj tento rok pri ešte trochu vyššej konkurencii.
Výsledky | ||||||||
1. | BOGUSłAWSKI Marceli | Mazowsze Serce Polski | 0:02:35 | 7 | ||||
2. | HOOLE Daan | SEG Racing Academy | 00:01 | 3 | ||||
3. | GRåSVOLD Dennis | Team Coop - Hitec Products | 00:01 | 1 | ||||
4. | DVERSNES Fredrik | Team Coop - Hitec Products | 00:01 | |||||
5. | BENDIXEN Louis | Team Coop - Hitec Products | 00:02 | |||||
6. | HüGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 00:04 |
7. | LUNDER Eirik | Team Coop - Hitec Products | 00:04 | ||
8. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 00:05 | ||
9. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 00:05 | ||
10. | GUDMESTAD Tord | Team Coop - Hitec Products | 00:05 | ||
11. | HECHT Gage | Aevolo | 00:06 | ||
12. | VAN TRICHT Stan | SEG Racing Academy | 00:06 | ||
13. | HEIDUK Kim | Team Lotto - Kern Haus | 00:06 | ||
14. | KACZMAREK Jakub | Mazowsze Serce Polski | 00:06 | ||
15. | BANASZEK Alan | Mazowsze Serce Polski | 00:07 | ||
16. | TUREK Daniel | Team Felbermayr | 00:07 | ||
17. | HEMING Miká | Maloja Pushbikers | 00:07 | ||
18. | JOLIBERT Clément | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:07 | ||
19. | TAEBLING Paul | Maloja Pushbikers | 00:07 | ||
20. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 00:07 | ||
21. | HODAPP Johannes | Team SKS - Sauerland NRW | 00:08 | ||
22. | TZORTZAKIS Polychronis | Gr�cko | 00:08 | ||
23. | DAY Tom | SEG Racing Academy | 00:08 | ||
24. | BRUNNER Eric | Aevolo | 00:08 | ||
25. | GAłKA Michał | Maloja Pushbikers | 00:08 | ||
26. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:08 | ||
27. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 00:08 | ||
28. | KARATSIVAS Panagiotis | Gr�cko | 00:08 | ||
29. | FIORELLI Filippo | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:08 | ||
30. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 00:08 | ||
31. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:09 | ||
32. | STACHOWIAK Adam | Mazowsze Serce Polski | 00:09 | ||
33. | FLYNN Sean | SEG Racing Academy | 00:09 | ||
34. | GUICHARD Mickaël | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:09 | ||
35. | LAUK KarlPatrick | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:09 | ||
36. | FRIGO Marco | SEG Racing Academy | 00:09 | ||
37. | JUSSAUME Tristan | Aevolo | 00:09 | ||
38. | ŠTOCEK Matúš | Topforex - | 00:09 | ||
39. | BáRTA Tomáš | Topforex - | 00:10 | ||
40. | KUBIš Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:10 | ||
41. | AASVOLD Kristian | Team Coop - Hitec Products | 00:10 | ||
42. | FOLTáN Adam | Dukla Banská Bystrica | 00:10 | ||
43. | BANASZEK Norbert | Mazowsze Serce Polski | 00:10 | ||
44. | BAUER Dominik | Team Dauner|Akkon | 00:10 | ||
45. | BORRESCH Julian | Team SKS - Sauerland NRW | 00:10 | ||
46. | BICHLMANN Daniel | Maloja Pushbikers | 00:10 | ||
47. | IRVINE Declan | Team Novo Nordisk | 00:11 | ||
48. | THURAU Sven | Team Dauner|Akkon | 00:11 | ||
49. | TYRPEKL Karel | Topforex - | 00:11 | ||
50. | KEUP Pierre-Pascal | Team Lotto - Kern Haus | 00:11 | ||
51. | KOCH Christian | Team Lotto - Kern Haus | 00:11 | ||
52. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 00:11 | ||
53. | GIANNOUTSOS Miltiadis | Aiolos of Athens Team | 00:11 | ||
54. | BERNAS Paweł | Mazowsze Serce Polski | 00:11 | ||
55. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:11 | ||
56. | WOOD Harrison | SEG Racing Academy | 00:11 | ||
57. | ERIKSSON Jacob | Team Coop - Hitec Products | 00:11 | ||
58. | DRESSLER Luca | Team Lotto - Kern Haus | 00:11 | ||
59. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr | 00:11 | ||
60. | STOCKMAN Michiel | Team SKS - Sauerland NRW | 00:12 | ||
61. | SHIPLEY Gabriel | Aevolo | 00:12 | ||
62. | DAVIS Corey | Maloja Pushbikers | 00:12 | ||
63. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:12 | ||
64. | KLABOUCH Petr | Topforex - | 00:12 | ||
65. | WOLLENBERG Tim | Maloja Pushbikers | 00:12 | ||
66. | ILIAS Periklis | Attica Regional Team | 00:12 | ||
67. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr | 00:12 | ||
68. | GROšELJ Žiga | Team Felbermayr | 00:12 | ||
69. | ZANA Filippo | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:12 | ||
70. | CHRISTAKOS Dimitrios | Gr�cko | 00:13 | ||
71. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 00:13 | ||
72. | MATSANGOS Alexandros | Cyprus | 00:13 | ||
73. | ZOIDL Riccardo | Team Felbermayr | 00:13 | ||
74. | ŘEHA Filip | Tufo - Pardus Prostějov | 00:13 | ||
75. | VOLIKAKIS Christos | Gr�cko | 00:13 | ||
76. | ACOSTA Thomas | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:13 | ||
77. | GENOV Nikolay | Bulharsko | 00:13 | ||
78. | DIMA Emil | Rumunsko | 00:13 | ||
79. | PLAMBECK Moritz | Team Dauner|Akkon | 00:13 | ||
80. | GATHEMANN Albert | Team Dauner|Akkon | 00:13 | ||
81. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:13 | ||
82. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:13 | ||
83. | MCGILL Scott | Aevolo | 00:13 | ||
84. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 00:13 | ||
85. | FRIEDRICH Marco | Team Felbermayr | 00:14 | ||
86. | MESSERSCHMIDT Jonas | Team Dauner|Akkon | 00:14 | ||
87. | LEBEAU Mattis | Team Sprinter | 00:14 | ||
88. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:14 | ||
89. | GABBURO Davide | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:14 | ||
90. | GARDELLA Florent | Team Sprinter | 00:14 | ||
91. | STöCKLI Jan | Team Kibag - Obor - CKT | 00:14 | ||
92. | CASTELLARNAU Florent | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:14 | ||
93. | GOUBERT Jean | Team Sprinter | 00:15 | ||
94. | BONNEFOIX Edouard | Team Sprinter | 00:15 | ||
95. | BUDZINSKI Tomasz | Mazowsze Serce Polski | 00:15 | ||
96. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:15 | ||
97. | DEGUEURCE Joffrey | EuroCyclingTrips - | 00:15 | ||
98. | PAPASTAMATAKIS | Rodilios | 00:15 | ||
99. | BABOR Daniel | Tufo - Pardus Prostějov | 00:15 | ||
100. | DELACROIX Tristan | Team Sprinter | 00:16 | ||
101. | BENNETT Stéfan | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:16 | ||
102. | MCNEIL Aidan | Aevolo | 00:16 | ||
103. | VILA Emiliano | Gr�cko | 00:16 | ||
104. | ROLANT Antony | Team Sprinter | 00:16 | ||
105. | FREULER Jan | Team Kibag - Obor - CKT | 00:16 | ||
106. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Tufo - Pardus Prostějov | 00:16 | ||
107. | STOCKMAN Abram | Team SKS - Sauerland NRW | 00:17 | ||
108. | RAßMANN Frederik | Team Dauner|Akkon | 00:17 | ||
109. | ILIADIS Ioannis | Aiolos of Athens Team | 00:17 | ||
110. | CHRISTOPOULOS | Gr�cko | 00:17 | ||
111. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 00:18 | ||
112. | GRäSSLE Pavel | Tufo - Pardus Prostějov | 00:18 | ||
113. | DOBRIN Ioan | Rumunsko | 00:19 | ||
114. | FIALA Petr | Topforex - | 00:19 | ||
115. | TARLTON Alexander | Team Lotto - Kern Haus | 00:19 | ||
116. | MARCU Adi | Rumunsko | 00:19 | ||
117. | BILIAS Ioannis | Rodilios | 00:19 | ||
118. | AVDELAS Alexandros | Aiolos of Athens Team | 00:19 | ||
119. | CAMRDA Karel | Topforex - | 00:19 | ||
120. | KUNZ Dominic | Team Kibag - Obor - CKT | 00:19 | ||
121. | THEILER Ole | Team SKS - Sauerland NRW | 00:19 | ||
122. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 00:20 | ||
123. | SCHORMAIR Fabian | Team Felbermayr | 00:20 | ||
124. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:20 | ||
125. | SCHUNK Conor | Aevolo | 00:20 | ||
126. | KEIJZER Gerddede | Team Novo Nordisk | 00:20 | ||
127. | SAVVAKIS Stamatios | Rodilios | 00:21 | ||
128. | KOUROS Iakovos | Rodilios | 00:21 | ||
129. | ORLHAC Boris | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:21 | ||
130. | CAñAVERAL Johnatan | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:21 | ||
131. | PETRUš Jiří | Topforex - | 00:21 | ||
132. | LUMPAROV Georgi | Bulharsko | 00:22 | ||
133. | DOLNíčEK Marek | Tufo - Pardus Prostějov | 00:22 | ||
134. | RYUSTENOV Deniz | Bulharsko | 00:23 | ||
135. | VORRIAS Ioannis | Team Kibag - Obor - CKT | 00:23 | ||
136. | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | 00:23 | ||
137. | GREEN Siméon | EuroCyclingTrips - | 00:23 | ||
138. | VERDIJCK Niels | EuroCyclingTrips - | 00:23 | ||
139. | TRIANTAFILLOU Andreas | Attica Regional Team | 00:23 | ||
140. | HNIK Jakub | Tufo - Pardus Prostějov | 00:23 | ||
141. | SOULA Guillaume | EuroCyclingTrips - | 00:24 | ||
142. | LUNCAN Serban | Rumunsko | 00:24 | ||
143. | MANOSOULIS Theodoros | Aiolos of Athens Team | 00:24 | ||
144. | THEOPHANOUS Stavros | Cyprus | 00:24 | ||
145. | ANDREEV Yordan | Bulharsko | 00:24 | ||
146. | KARRIS Ioannis | Aiolos of Athens Team | 00:25 | ||
147. | HENNEQUIN Paul | Team Sprinter | 00:25 | ||
148. | GRABCHEV Stanislav | Bulharsko | 00:25 | ||
149. | PALIKARAS Egameinontas | Rodilios | 00:25 | ||
150. | HäSSIG Marco | Team Kibag - Obor - CKT | 00:25 | ||
151. | NOBEL Rick | EuroCyclingTrips - | 00:25 | ||
152. | PEYROTON Thomas | EuroCyclingTrips - | 00:26 | ||
153. | HUMM Daniel | Team Kibag - Obor - CKT | 00:26 | ||
154. | NTEGIANNIS Evangelos | Attica Regional Team | 00:27 | ||
155. | VAIDIAN Iustin-Ioan | Rumunsko | 00:27 | ||
156. | ZEGKLIS Nikolaos | EuroCyclingTrips - | 00:27 | ||
157. | MUNDAY Samuel | Team Novo Nordisk | 00:28 | ||
158. | XOURIS Panagiotis | Aiolos of Athens Team | 00:30 | ||
159. | GRUBER Pavel | Tufo - Pardus Prostějov | 00:30 | ||
160. | STEINER Jan | Team Kibag - Obor - CKT | 00:32 | ||
161. | NTANOVASILIS | Attica Regional Team | 00:32 | ||
162. | PHILOKYPROU Christos | Cyprus | 00:33 | ||
163. | SKYLODIMOS Christos | Attica Regional Team | 00:35 | ||
164. | KASTRANTAS Charalampos | Gr�cko | 00:46 | ||
165. | MASTROSAVAKIS Ioannis | Rodilios | 00:50 | ||
166. | THYMIDES Constantinos | Cyprus | 01:15 |
1. | 9.4. | Rodos > Paradeisi | 138 km | Koch |
profil etapy, 1615 nastúpaných metrov (© rhodestour.gr) |
Na Rodose sa jazdí mimoriadne útočne kvôli veľmi zvlnenému terénu a silnému vetru od mora. Navyše prvá etapa mala len 138 kilometrov, takže každý si veril. Slováci mali samé problémy. Už na 20. kilometri spadol Pavol Rovder, poškodil bicykel a keďže sa vpredu útočilo, nedokázal sa vrátiť späť. Bojoval vzadu sám. Lukáš Kubiš dostal defekt, no mechanické vozidlo riešilo vzadu Rovdera, a tak kým dostal pomoc a vrátil sa, stálo ho to strašne veľa síl.
Z pelotónu kvôli vetru vypadol aj Martin Haring a veľmi zlý deň mal Patrik Tybor, ktorý najprv nestačil v kopci a potom mal problémy aj vzadu a musel odstúpiť. Vyzeralo to na zdravotnú indispozíciu. V pelotóne napokon ostalo 68 zo 166 pretekárov a teda zo Slovákov tam boli všetci okrem Rovdera, Haringa a Tybora.
Špurtovalo sa. Najrýchlejší bol Christian Koch z tímu Lotto - Kern Haus. Tento tím to výborne zvládol, keď ešte druhý bol jeho rozbiehač Heiduk. Z našich bol najvyššie Matúš Štoček na deviatom mieste. Lukáša Kubiša klasifikovali na trinástej pozícii.
Vyjadrenie Lukáša Kubiša (13. miesto) |
"Dnešná etapa bola veľmi veterná a kvôli tomu aj hektická ihneď od štartu, čo spôsobovalo aj veľa pádov. Do jedného sa zaplietol Paľo a ďalej už nemohol pokračovať v balíku. Cez kopce sa išlo viac-menej konštantne, ale taktiež tam boli aj ataky, v ktorých sme vždy mali zastúpenie. V druhom kopci odišla početná skupina aj s Martinom Haringom, no neskôr sme to spojili a pokračovalo sa už len na terezinoch. Chalani mi tam pripravili vždy dobrú pozíciu na vetre, a tak sme boli vpredu. V závere to nebolo až tak ideálne, a tak to bolo trináste miesto. Čo ma mrzí je, že Hari odletel pred cieľom v terezíne." |
Výsledky | ||||||||
1. | KOCH Christian | Team Lotto - Kern Haus | 3:18:32 | 7 | ||||
2. | HEIDUK Kim | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | 3 | ||||
3. | HEMING Miká | Maloja Pushbikers | 00:00 | 1 | ||||
4. | LAUK KarlPatrick | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:00 | |||||
5. | VAN TRICHT Stan | SEG Racing Academy | 00:00 | |||||
6. | FIORELLI Filippo | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:00 |
7. | BENDIXEN Louis | Team Coop - Hitec Products | 00:00 | ||
8. | SCHORMAIR Fabian | Team Felbermayr | 00:00 | ||
9. | ŠTOCEK Matúš | Topforex - | 00:00 | ||
10. | HODAPP Johannes | Team SKS - Sauerland NRW | 00:00 | ||
11. | THURAU Sven | Team Dauner|Akkon | 00:00 | ||
12. | BANASZEK Alan | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | ||
13. | KUBIš Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
14. | STOCKMAN Abram | Team SKS - Sauerland NRW | 00:00 | ||
15. | STOCKMAN Michiel | Team SKS - Sauerland NRW | 00:00 | ||
16. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:00 | ||
17. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
18. | HüGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
19. | DELACROIX Tristan | Team Sprinter | 00:00 | ||
20. | DVERSNES Fredrik | Team Coop - Hitec Products | 00:00 | ||
21. | GUDMESTAD Tord | Team Coop - Hitec Products | 00:00 | ||
22. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr | 00:00 | ||
23. | ZOIDL Riccardo | Team Felbermayr | 00:00 | ||
24. | TUREK Daniel | Team Felbermayr | 00:00 | ||
25. | KACZMAREK Jakub | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | ||
26. | ZANA Filippo | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:00 | ||
27. | HOOLE Daan | SEG Racing Academy | 00:00 | ||
28. | FOLTáN Adam | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
29. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 00:00 | ||
30. | AASVOLD Kristian | Team Coop - Hitec Products | 00:00 | ||
31. | KARATSIVAS Panagiotis | Gr�cko | 00:00 | ||
32. | ERIKSSON Jacob | Team Coop - Hitec Products | 00:00 | ||
33. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 00:00 | ||
34. | CHRISTAKOS Dimitrios | Gr�cko | 00:00 | ||
35. | TAEBLING Paul | Maloja Pushbikers | 00:00 | ||
36. | KLABOUCH Petr | Topforex - | 00:00 | ||
37. | FRIGO Marco | SEG Racing Academy | 00:00 | ||
38. | BERNAS Paweł | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | ||
39. | CASTELLARNAU Florent | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:00 | ||
40. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 00:00 | ||
41. | GENOV Nikolay | Bulharsko | 00:00 | ||
42. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
43. | GIANNOUTSOS Miltiadis | Aiolos of Athens Team | 00:00 | ||
44. | TARLTON Alexander | Team Lotto - Kern Haus | 00:00 | ||
45. | GRUBER Pavel | Tufo - Pardus Prostějov | 00:00 | ||
46. | GUICHARD Mickaël | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:00 | ||
47. | CAñAVERAL Johnatan | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:00 | ||
48. | BICHLMANN Daniel | Maloja Pushbikers | 00:00 | ||
49. | LUNDER Eirik | Team Coop - Hitec Products | 00:00 | ||
50. | GROšELJ Žiga | Team Felbermayr | 00:00 | ||
51. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
52. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:00 | ||
53. | GABBURO Davide | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:00 | ||
54. | ORLHAC Boris | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:00 | ||
55. | ACOSTA Thomas | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:00 | ||
56. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
57. | STACHOWIAK Adam | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | ||
58. | WOOD Harrison | SEG Racing Academy | 00:00 | ||
59. | DAVIS Corey | Maloja Pushbikers | 00:00 | ||
60. | DAY Tom | SEG Racing Academy | 00:00 | ||
61. | BAUER Dominik | Team Dauner|Akkon | 00:00 | ||
62. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:00 | ||
63. | DIMA Emil | Rumunsko | 00:00 | ||
64. | GRåSVOLD Dennis | Team Coop - Hitec Products | 00:00 | ||
65. | BUDZINSKI Tomasz | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | ||
66. | BOGUSłAWSKI Marceli | Mazowsze Serce Polski | 00:00 | ||
67. | GAłKA Michał | Maloja Pushbikers | 00:00 | ||
68. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr | 00:00 | ||
69. | CHRISTOPOULOS | Gr�cko | 00:17 | ||
70. | KEUP Pierre-Pascal | Team Lotto - Kern Haus | 00:41 | ||
71. | HECHT Gage | Aevolo | 01:00 | ||
72. | ILIADIS Ioannis | Aiolos of Athens Team | 01:06 | ||
73. | FLYNN Sean | SEG Racing Academy | 01:06 | ||
74. | GOUBERT Jean | Team Sprinter | 01:06 | ||
75. | BRUNNER Eric | Aevolo | 01:06 | ||
76. | ŘEHA Filip | Tufo - Pardus Prostějov | 01:06 | ||
77. | VILA Emiliano | Gr�cko | 01:06 | ||
78. | DRESSLER Luca | Team Lotto - Kern Haus | 01:06 | ||
79. | FRIEDRICH Marco | Team Felbermayr | 01:06 | ||
80. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 01:06 | ||
81. | ILIAS Periklis | Attica Regional Team | 01:06 | ||
82. | MESSERSCHMIDT Jonas | Team Dauner|Akkon | 01:06 | ||
83. | LEBEAU Mattis | Team Sprinter | 01:06 | ||
84. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:06 | ||
85. | MCGILL Scott | Aevolo | 01:06 | ||
86. | BENNETT Stéfan | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:00 | ||
87. | HNIK Jakub | Tufo - Pardus Prostějov | 01:06 | ||
88. | RAßMANN Frederik | Team Dauner|Akkon | 01:14 | ||
89. | PETRUš Jiří | Topforex - | 01:56 | ||
90. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 01:56 | ||
91. | ZEGKLIS Nikolaos | EuroCyclingTrips - | 02:54 | ||
92. | SHIPLEY Gabriel | Aevolo | 02:54 | ||
93. | CAMRDA Karel | Topforex - | 00:00 | ||
94. | TYRPEKL Karel | Topforex - | 07:27 | ||
95. | LUMPAROV Georgi | Bulharsko | 11:09 | ||
96. | BáRTA Tomáš | Topforex - | 13:45 | ||
97. | PAPASTAMATAKIS | Rodilios | 13:45 | ||
98. | RYUSTENOV Deniz | Bulharsko | 13:45 | ||
99. | MATSANGOS Alexandros | Cyprus | 13:45 | ||
100. | STöCKLI Jan | Team Kibag - Obor - CKT | 13:45 | ||
101. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 13:45 | ||
102. | BILIAS Ioannis | Rodilios | 13:45 | ||
103. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 13:45 | ||
104. | GRäSSLE Pavel | Tufo - Pardus Prostějov | 13:45 | ||
105. | JUSSAUME Tristan | Aevolo | 13:45 | ||
106. | BORRESCH Julian | Team SKS - Sauerland NRW | 13:45 | ||
107. | LUNCAN Serban | Rumunsko | 13:45 | ||
108. | DOBRIN Ioan | Rumunsko | 13:45 | ||
109. | SCHUNK Conor | Aevolo | 13:45 | ||
110. | VORRIAS Ioannis | Team Kibag - Obor - CKT | 13:45 | ||
111. | TZORTZAKIS Polychronis | Gr�cko | 13:45 | ||
112. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 13:45 | ||
113. | BONNEFOIX Edouard | Team Sprinter | 13:45 | ||
114. | ROLANT Antony | Team Sprinter | 13:45 | ||
115. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Tufo - Pardus Prostějov | 13:45 | ||
116. | HäSSIG Marco | Team Kibag - Obor - CKT | 13:45 | ||
117. | BANASZEK Norbert | Mazowsze Serce Polski | 13:45 | ||
118. | FREULER Jan | Team Kibag - Obor - CKT | 13:45 | ||
119. | PEYROTON Thomas | EuroCyclingTrips - | 13:45 | ||
120. | ANDREEV Yordan | Bulharsko | 13:45 | ||
121. | MUNDAY Samuel | Team Novo Nordisk | 13:45 | ||
122. | HENNEQUIN Paul | Team Sprinter | 13:52 | ||
123. | FIALA Petr | Topforex - | 13:52 | ||
124. | GARDELLA Florent | Team Sprinter | 13:52 | ||
125. | NOBEL Rick | EuroCyclingTrips - | 13:52 | ||
126. | MCNEIL Aidan | Aevolo | 13:52 | ||
127. | KASTRANTAS Charalampos | Gr�cko | 13:52 | ||
128. | JOLIBERT Clément | Team Pro Immo Nicolas Roux | 13:52 | ||
129. | IRVINE Declan | Team Novo Nordisk | 20:52 | ||
130. | GATHEMANN Albert | Team Dauner|Akkon | 20:52 | ||
131. | VAIDIAN Iustin-Ioan | Rumunsko | 20:52 | ||
132. | MARCU Adi | Rumunsko | 24:09 | ||
133. | WOLLENBERG Tim | Maloja Pushbikers | 24:09 | ||
134. | KUNZ Dominic | Team Kibag - Obor - CKT | 24:09 | ||
135. | DEGUEURCE Joffrey | EuroCyclingTrips - | 24:09 | ||
136. | VOLIKAKIS Christos | Gr�cko | 24:09 | ||
137. | KEIJZER Gerddede | Team Novo Nordisk | 24:09 | ||
138. | GREEN Siméon | EuroCyclingTrips - | 24:09 | ||
139. | TRIANTAFILLOU Andreas | Attica Regional Team | 24:09 | ||
140. | XOURIS Panagiotis | Aiolos of Athens Team | 24:09 | ||
141. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 24:09 | ||
142. | DOLNíčEK Marek | Tufo - Pardus Prostějov | 24:09 | ||
143. | SOULA Guillaume | EuroCyclingTrips - | 24:09 | ||
144. | THEILER Ole | Team SKS - Sauerland NRW | 24:09 | ||
145. | PLAMBECK Moritz | Team Dauner|Akkon | 24:09 | ||
146. | PHILOKYPROU Christos | Cyprus | 25:17 | ||
147. | KARRIS Ioannis | Aiolos of Athens Team | 32:36 | ||
148. | GRABCHEV Stanislav | Bulharsko | 32:36 | ||
149. | VERDIJCK Niels | EuroCyclingTrips - | 32:36 | ||
150. | SKYLODIMOS Christos | Attica Regional Team | 33:51 | ||
151. | MANOSOULIS Theodoros | Aiolos of Athens Team | 35:34 | ||
152. | THYMIDES Constantinos | Cyprus | 35:34 | ||
OTL | KOUROS Iakovos | Rodilios | limit | ||
OTL | SAVVAKIS Stamatios | Rodilios | limit | ||
OTL | BABOR Daniel | Tufo - Pardus Prostějov | limit | ||
OTL | HUMM Daniel | Team Kibag - Obor - CKT | limit | ||
OTL | STEINER Jan | Team Kibag - Obor - CKT | limit | ||
OTL | NTEGIANNIS Evangelos | Attica Regional Team | limit | ||
DNF | PALIKARAS Egameinontas | Rodilios | odstúpil
|
||
DNF | MASTROSAVAKIS Ioannis | Rodilios | odstúpil
|
||
DNF | BENHAMOUDA Mehdi | Team Novo Nordisk | odstúpil
|
||
DNF | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | odstúpil
|
||
DNF | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | odstúpil
|
||
DNF | AVDELAS Alexandros | Aiolos of Athens Team | odstúpil
|
||
DNF | THEOPHANOUS Stavros | Cyprus | odstúpil
|
||
DNF | NTANOVASILIS | Attica Regional Team | odstúpil
|
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | BENDIXEN Louis | Team Coop - Hitec Products | 3:21:06 | 1 | ||||
2. | BOGUSłAWSKI Marceli | Mazowsze Serce Polski | 00:01 | |||||
3. | HEIDUK Kim | Team Lotto - Kern Haus | 00:01 | |||||
4. | KOCH Christian | Team Lotto - Kern Haus | 00:02 | |||||
5. | HOOLE Daan | SEG Racing Academy | 00:02 | |||||
6. | GRåSVOLD Dennis | Team Coop - Hitec Products | 00:02 |
7. | DVERSNES Fredrik | Team Coop - Hitec Products | 00:02 | ||
8. | VAN TRICHT Stan | SEG Racing Academy | 00:04 | ||
9. | HEMING Miká | Maloja Pushbikers | 00:04 | ||
10. | HüGGER Jan | Team Lotto - Kern Haus | 00:05 | ||
11. | LUNDER Eirik | Team Coop - Hitec Products | 00:05 | ||
12. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 00:06 | ||
13. | GUDMESTAD Tord | Team Coop - Hitec Products | 00:06 | ||
14. | FIORELLI Filippo | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:07 | ||
15. | KACZMAREK Jakub | Mazowsze Serce Polski | 00:07 | ||
16. | BANASZEK Alan | Mazowsze Serce Polski | 00:08 | ||
17. | TUREK Daniel | Team Felbermayr | 00:08 | ||
18. | TAEBLING Paul | Maloja Pushbikers | 00:08 | ||
19. | KRUL Wessel | SEG Racing Academy | 00:08 | ||
20. | HODAPP Johannes | Team SKS - Sauerland NRW | 00:09 | ||
21. | DAY Tom | SEG Racing Academy | 00:09 | ||
22. | GAłKA Michał | Maloja Pushbikers | 00:09 | ||
23. | HUPPERTZ Joshua | Team Lotto - Kern Haus | 00:09 | ||
24. | KARATSIVAS Panagiotis | Gr�cko | 00:09 | ||
25. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 00:09 | ||
26. | PLANET Charles | Team Novo Nordisk | 00:10 | ||
27. | STACHOWIAK Adam | Mazowsze Serce Polski | 00:10 | ||
28. | BERNAS Paweł | Mazowsze Serce Polski | 00:10 | ||
29. | GUICHARD Mickaël | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:10 | ||
30. | LAUK KarlPatrick | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:10 | ||
31. | FRIGO Marco | SEG Racing Academy | 00:10 | ||
32. | ŠTOCEK Matúš | Topforex - | 00:10 | ||
33. | KUBIš Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
34. | AASVOLD Kristian | Team Coop - Hitec Products | 00:11 | ||
35. | FOLTáN Adam | Dukla Banská Bystrica | 00:11 | ||
36. | BAUER Dominik | Team Dauner|Akkon | 00:11 | ||
37. | BICHLMANN Daniel | Maloja Pushbikers | 00:11 | ||
38. | THURAU Sven | Team Dauner|Akkon | 00:12 | ||
39. | GIANNOUTSOS Miltiadis | Aiolos of Athens Team | 00:12 | ||
40. | ERIKSSON Jacob | Team Coop - Hitec Products | 00:12 | ||
41. | WOOD Harrison | SEG Racing Academy | 00:12 | ||
42. | VERMEULEN Moran | Team Felbermayr | 00:12 | ||
43. | STOCKMAN Michiel | Team SKS - Sauerland NRW | 00:13 | ||
44. | DAVIS Corey | Maloja Pushbikers | 00:13 | ||
45. | SAVINI Daniel | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:13 | ||
46. | KLABOUCH Petr | Topforex - | 00:13 | ||
47. | MANGERTSEDER Matthias | Team Felbermayr | 00:13 | ||
48. | GROšELJ Žiga | Team Felbermayr | 00:13 | ||
49. | ZANA Filippo | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:13 | ||
50. | CHRISTAKOS Dimitrios | Gr�cko | 00:14 | ||
51. | ZOIDL Riccardo | Team Felbermayr | 00:14 | ||
52. | ACOSTA Thomas | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:14 | ||
53. | GENOV Nikolay | Bulharsko | 00:14 | ||
54. | DIMA Emil | Rumunsko | 00:14 | ||
55. | ČANECKý Marek | Dukla Banská Bystrica | 00:14 | ||
56. | BATTAGLIN Enrico | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:14 | ||
57. | CARBONI Giovanni | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:15 | ||
58. | GABBURO Davide | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:15 | ||
59. | CASTELLARNAU Florent | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:15 | ||
60. | BUDZINSKI Tomasz | Mazowsze Serce Polski | 00:16 | ||
61. | BELLAN Juraj | Dukla Banská Bystrica | 00:16 | ||
62. | DELACROIX Tristan | Team Sprinter | 00:17 | ||
63. | BENNETT Stéfan | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:17 | ||
64. | STOCKMAN Abram | Team SKS - Sauerland NRW | 00:18 | ||
65. | TARLTON Alexander | Team Lotto - Kern Haus | 00:20 | ||
66. | CAMRDA Karel | Topforex - | 00:20 | ||
67. | SCHORMAIR Fabian | Team Felbermayr | 00:21 | ||
68. | ORLHAC Boris | Team Pro Immo Nicolas Roux | 00:22 | ||
69. | CAñAVERAL Johnatan | Bardiani - CSF - Faizanè | 00:22 | ||
70. | GRUBER Pavel | Tufo - Pardus Prostějov | 00:31 | ||
71. | CHRISTOPOULOS Panagiotis | Gr�cko | 00:35 | ||
72. | KEUP Pierre-Pascal | Team Lotto - Kern Haus | 00:53 | ||
73. | HECHT Gage | Aevolo | 01:05 | ||
74. | BRUNNER Eric | Aevolo | 01:15 | ||
75. | FLYNN Sean | SEG Racing Academy | 01:16 | ||
76. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 01:18 | ||
77. | DRESSLER Luca | Team Lotto - Kern Haus | 01:18 | ||
78. | ILIAS Periklis | Attica Regional Team | 01:19 | ||
79. | ŘEHA Filip | Tufo - Pardus Prostějov | 01:20 | ||
80. | MCGILL Scott | Aevolo | 01:20 | ||
81. | FRIEDRICH Marco | Team Felbermayr | 01:21 | ||
82. | MESSERSCHMIDT Jonas | Team Dauner|Akkon | 01:21 | ||
83. | LEBEAU Mattis | Team Sprinter | 01:21 | ||
84. | GOUBERT Jean | Team Sprinter | 01:22 | ||
85. | VILA Emiliano | Gr�cko | 01:23 | ||
86. | ILIADIS Ioannis | Aiolos of Athens Team | 01:24 | ||
87. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 01:27 | ||
88. | HNIK Jakub | Tufo - Pardus Prostějov | 01:30 | ||
89. | RAßMANN Frederik | Team Dauner|Akkon | 01:32 | ||
90. | PAPANOV Martin | Bulharsko | 02:15 | ||
91. | PETRUš Jiří | Topforex - | 02:18 | ||
92. | SHIPLEY Gabriel | Aevolo | 03:07 | ||
93. | ZEGKLIS Nikolaos | EuroCyclingTrips - | 03:22 | ||
94. | TYRPEKL Karel | Topforex - | 07:39 | ||
95. | LUMPAROV Georgi | Bulharsko | 11:32 | ||
96. | CRISTA Daniel | Rumunsko | 13:51 | ||
97. | TZORTZAKIS Polychronis | Gr�cko | 13:54 | ||
98. | JUSSAUME Tristan | Aevolo | 13:55 | ||
99. | BáRTA Tomáš | Topforex - | 13:56 | ||
100. | BANASZEK Norbert | Mazowsze Serce Polski | 13:56 | ||
101. | BORRESCH Julian | Team SKS - Sauerland NRW | 13:56 | ||
102. | KAMSTRA Brian | Team Novo Nordisk | 13:57 | ||
103. | MATSANGOS Alexandros | Cyprus | 13:59 | ||
104. | STöCKLI Jan | Team Kibag - Obor - CKT | 14:00 | ||
105. | JOLIBERT Clément | Team Pro Immo Nicolas Roux | 14:00 | ||
106. | BONNEFOIX Edouard | Team Sprinter | 14:01 | ||
107. | PAPASTAMATAKIS Kyriakos | Rodilios | 14:01 | ||
108. | ROLANT Antony | Team Sprinter | 14:02 | ||
109. | FREULER Jan | Team Kibag - Obor - CKT | 14:02 | ||
110. | PSZCZOLARSKI Wojciech | Tufo - Pardus Prostějov | 14:02 | ||
111. | GRäSSLE Pavel | Tufo - Pardus Prostějov | 14:04 | ||
112. | DOBRIN Ioan | Rumunsko | 14:05 | ||
113. | BILIAS Ioannis | Rodilios | 14:05 | ||
114. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 14:06 | ||
115. | SCHUNK Conor | Aevolo | 14:06 | ||
116. | GARDELLA Florent | Team Sprinter | 14:07 | ||
117. | RYUSTENOV Deniz | Bulharsko | 14:09 | ||
118. | VORRIAS Ioannis | Team Kibag - Obor - CKT | 14:09 | ||
119. | MCNEIL Aidan | Aevolo | 14:09 | ||
120. | LUNCAN Serban | Rumunsko | 14:10 | ||
121. | ANDREEV Yordan | Bulharsko | 14:10 | ||
122. | HäSSIG Marco | Team Kibag - Obor - CKT | 14:11 | ||
123. | FIALA Petr | Topforex - | 14:12 | ||
124. | PEYROTON Thomas | EuroCyclingTrips - | 14:12 | ||
125. | MUNDAY Samuel | Team Novo Nordisk | 14:14 | ||
126. | HENNEQUIN Paul | Team Sprinter | 14:18 | ||
127. | NOBEL Rick | EuroCyclingTrips - | 14:18 | ||
128. | KASTRANTAS Charalampos | Gr�cko | 14:39 | ||
129. | IRVINE Declan | Team Novo Nordisk | 21:04 | ||
130. | GATHEMANN Albert | Team Dauner|Akkon | 21:06 | ||
131. | VAIDIAN Iustin-Ioan | Rumunsko | 21:20 | ||
132. | WOLLENBERG Tim | Maloja Pushbikers | 24:22 | ||
133. | PLESEA Valentin | Rumunsko | 24:23 | ||
134. | VOLIKAKIS Christos | Gr�cko | 24:23 | ||
135. | PLAMBECK Moritz | Team Dauner|Akkon | 24:23 | ||
136. | DEGUEURCE Joffrey | EuroCyclingTrips - | 24:25 | ||
137. | MARCU Adi | Rumunsko | 24:29 | ||
138. | KUNZ Dominic | Team Kibag - Obor - CKT | 24:29 | ||
139. | THEILER Ole | Team SKS - Sauerland NRW | 24:29 | ||
140. | KEIJZER Gerdde | Team Novo Nordisk | 24:30 | ||
141. | DOLNíčEK Marek | Tufo - Pardus Prostějov | 24:32 | ||
142. | GREEN Siméon | EuroCyclingTrips - | 24:33 | ||
143. | TRIANTAFILLOU Andreas | Attica Regional Team | 24:33 | ||
144. | SOULA Guillaume | EuroCyclingTrips - | 24:34 | ||
145. | XOURIS Panagiotis | Aiolos of Athens Team | 24:40 | ||
146. | PHILOKYPROU Christos | Cyprus | 25:51 | ||
147. | VERDIJCK Niels | EuroCyclingTrips - | 33:00 | ||
148. | KARRIS Ioannis | Aiolos of Athens Team | 33:02 | ||
149. | GRABCHEV Stanislav | Bulharsko | 33:02 | ||
150. | SKYLODIMOS Christos | Attica Regional Team | 34:27 | ||
151. | MANOSOULIS Theodoros | Aiolos of Athens Team | 35:59 | ||
152. | THYMIDES Constantinos | Cyprus | 36:50 |
2. | 10.4. | Rodos > Maritsa | 150 km | Koch |
profil etapy, 2554 nastúpaných metrov (© rhodestour.gr) |
V najťažšej etape pretekov na Rodose opäť úradoval silný vietor, ktorý odpálil najlepšieho slovenského vrchára Haringa ešte pred kopcami, takže to bolo veľmi zlé, potom sa to všelijako menilo a delilo. Najdlhšie vydržal v skupine s najlepšími Matúš Štoček, ale aj on z nej napokon smolne vypadol. Nechýbalo mu už veľa do cieľa a v špurte 30-člennej skupiny sa mu určite dalo veriť na také to piate miesto. Prvú skupinu priviedol do cieľa Christian Koch z Lotta - Kern Haus. Vyzliekol aj žltého Dána Bendixena, ktorý ostal v skupine s Duklákmi.
Štoček dorazil na 31. priečke s odstupom 2:42 ako druhý najlepší pretekár Topforexu. Na rovnakej priečke je aj celkovo. Štyria zostávajúci Dukláci Kubiš, Foltán, Bellan a Čanecký stratili sedem minút. Slabšie vystúpenie na Rodose skúsia Slováci vylepšiť v poslednej etape. Snáď nebude toľko fúkať.
Výsledky doplníme...
3. | 11.4. | Rodos > Afantou | 154 km | Lauk |
profil etapy, 2095 nastúpaných metrov (© rhodestour.gr) |
V záverečnej etape chceli Slováci napraviť zlý dojem, ktorý zanechali v prvých etapách, keď nestačili výkonnostne, ale ich odfúklo. Veľmi aktívny bol Lukáš Kubiš, ktorý strávil veľkú časť etapy v úniku. Chvíľu bol sám, potom ho doplnil Nór Eirik Lunder z tímu Coop. Spolu šli na čele do kopcov za polovicou etapy, keď ich dorazila väčšia skupinka, s ktorou šli. V nej boli už aj Adam Foltán s Matúšom Štočkom. Ani táto situácia nevydržala do konca, keď sa napokon dopredu dostala ešte jedna skupina s Marekom Čaneckým a špurtovalo sa v 50-člennom balíku, z ktorého v samom závere už vyčerpaný Kubiš vypadol.
Zvíťazil Estónec Karl Lauk z Pro Team Immo, farmy Ag2r. Dôležité bolo ale druhé miesto Fredrika Dversnesa, ktorý vďaka bonifikáciám preskočil Kocha a z celkového triumf sa tešil Coop. Dukla to nachystala pre špurt Adam Foltána, a ten sa umiestnil na štvrtom mieste, keď bol súčasťou skupinky, ktorá mierne odkočila zvyšku. Pekné povzbudenie pre dvadsaťtrojkára. Naopak, o rok staršiemu Matúš Štočkovi záver nevyšiel a s 18. miestom spokojný byť nemohol. Celkovo skončil tridsiaty.
Vyjadrenie Adama Foltána (4. miesto) |
"Dnes super deň, chýbalo málo k pódiovému umiestneniu. Nohy som mal lepšie každou etapou a dnes som už ráno cítil, že dnes sa mi pôjde dobre. Prvý najťažší kopec som prežil bez väčších problémov a na jeho vrche sme došli Lukáša, ktorý bol od štartu v úniku. Boli sme roztrhaní, ale v zjazde sa veľa toho zlepilo. Čakal som na správny moment a chcel som ísť do úniku, ale nakoniec bolo fajn, že som šetril do posledného kopca, kde sme ušli skupinka, ktorá došla až do cieľa, hoci nás na páske už došiel balík. Cieľ bol proti vetru, čakal som do posledného momentu a 200 metrov do cieľa sa mi otvorila cesta, už nebolo na čo čakať. Ďakujem veľmi chalanom za pomoc, spravili mi perfektnú pozíciu do záverečného kopčeka do cieľa." |
Výsledky doplníme...