Slovinsko: Patrik Tybor strávil poslednú etapu v úniku, vyhral Bauhaus, Kubiš 30.

13.6.2021, 14:00 | Preteky vo svete | L. Timko, J. Hlubek
Slovinsko: Patrik Tybor strávil poslednú etapu v úniku, vyhral Bauhaus, Kubiš 30.
(© Sportida)

1. 9.6. rovinata etapa ciel rovina Ptuj > Rogaška Slatina 151 km Bauhaus
2. 10.6. zvlnena etapa ciel rovina Žalec > Celje 147 km Pogačar
3. 11.6. zvlnena etapa ciel rovina Brežice > Krško 166 km Aberasturi
4. 12.6. rovinata etapa ciel rovina Ajdovščina > Nova Gorica 164 km Ulissi
5. 13.6. zvlnena etapa ciel rovina Ľubľana > Novo Mesto 175 km Bauhaus
1. 9.6. rovinata etapa ciel rovina Ptuj > Rogaška Slatina 151 km Bauhaus
zprofil etapy
profil etapy, 1650 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
Preteky Okolo Slovinska sa tento rok dostali do veľmi silnej konkurencie, keď ku Suisse aj Occitánii pribudlo aj preložené Okolo Belgicka. Miestni organizátori však tvrdo pracovali na tom, aby sem dotiahli slušnú štartovku a hlavne najväčšiu hviezdu - aktuálneho víťaza Tour de France. Dukla Banská Bystrica sa dostala na tieto preteky po dvojročnej pauze a chcela sa tu ukázať.
Keďže to bola prvá etapa a na štarte sedem kontinentálnych tímov, boj o únik bol poriadne náročný. Silné tímy tam nechceli mať veľa ľudí. Aj preto zlyhala snaha deväťčlennej skupiny i s Jurajom Bellanom, ktorá už mala dvadsať sekúnd náskoku. Bahrain Victorious ju dostihol. Nechcel mať tam až toľko ľudí. No potom došlo v balíku ku pádu, kde sa zhodnou okolností medzi inými ocitli aj Bellan s Pogačarom (na fotografii) a Trentinom. Najmä Talian vyzeral veľmi zle, bol úplne zodratý. No všetci pokračovali.
Pád Pogačara i Bellana (© Sportida)

O rýchlostné prémie v etape bol veľký boj, viacerí chceli bonifikácie, získal ich aj Diego Ulissi. Niektoré zdroje hovorili aj o druhej pozícii Lukáša Kubiša na jednej z prémii, ale nebola to pravda. Napokon odišla sedemčlenná skupina bez Slovákov, no nevypracovala si viac ako dve a pol minúty náskoku. Bahrain Victorious to dnes mal plne v rukách. Určite to chcel rozbehnúť pre Phila Bauhausa. Únik bol dostihnutý a všetko sa pripravovalo na špurt.
Tri a pol kilometra pred páskou sa celkom z čela spadlo. Zaplietlo sa tam asi päť ľudí, ktorí skončili na zemi, no urobila sa aj diera v balíku, takže bolo na rozhodcoch, či sa zmilujú a budú to neutralizovať. Nestalo sa tak, rozostupy sa rátali. V špurte vyhral najväčší favorit Phil Bauhaus, ale veľmi tesne. Ani pol kolesa nehodil pred Jona Aberasturiho z Caja Rural. S väčším odstupom potom špurtovali Oliveira z UAE a Aniolkowski z Bingoalu. Snažil sa tam aj Lukáš Kubiš, ale nepodarilo sa mu natlačiť až k tým najsilnejším tímom dopredu. Finišoval šestnásty.
Ako nám neskôr povedal Martin Fraňo, v páde pred koncom bol zapletený aj najmladší pretekár tohto ročníka pretekov Tobias Vančo, ktorý nedopadol dobre a je otázne, či bude môcť vo štvrtok nastúpiť.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Lukáša Kubiša (Dukla BB)
"Dnešná prvá etapa bola od začiatku veľmi rýchla. Prvú hodinu sa neustále nastupovalo. Chalani boli opäť veľmi aktívni. Boli v každom eventuálnom úniku a viackrát to vyzeralo veľmi dobre, no napokon sa všetko zišlo a denný úniku sa vytvoril až po hodine, keď to odišlo na úzkej ceste a cesta sa ihneď zablokovala. Do šprintu som sa snažil natlačiť. Bolo to hektické a často sa padalo. Ja som to tam nejako prekľučkoval a skončil aspoň v Top 20."
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Martina Fraňa (DS Dukly)
"Pred troma rokmi sa nám v prvej etape podarilo dostať do úniku, tak sme mali jasný cieľ aj dnes. Všetci okrem Lukáša s Martinom sa tam snažili tlačiť. Už-už to vyzeralo, že odíde skupina s Paľom Rovderom, ale Bahrain ju došiel, potom tam mala ďalšia skupina s Jurom Bellanom už niekoľko desiatok sekúnd, ale aj tú Bahrain došiel. Bojovalo sa, veď Ulissi sa tlačil na prémiu, lebo veľmi chcel nejaké bonifikácie. Strašne ťažké je tu pretekať. Potom ale odišiel únik v takom úzkom kopci, tam boli samí Pro pretekári v ňom, čo sa cez ten kopec dostali na čele.
Lukáš celkom zvládol ten záver. Jasné, že 16. miesto nebola naša méta, ale bolo to tam hektické, tesne sa vyhol pádu, potom ostal sám, no dokázal sa tam ešte vďaka dobrej technike jazdy a výkonnosti dostať. Stále ukazuje, že sa zlepšuje, snaží. Pomaly prichádzajú aj výsledky. Stále je veľmi mladý. Každý taký deň ho posunie.
Zajtra bude náročný deň, prudké kopce, kde pôjdu profíci tvrdé tempo. Dúfame, že sa tam Martin nestratí a ani Lukáš sa takýchto kopcov nebojí. Samozrejme, konkurencia tu je aká je.
Najhoršie je ale to, že v tom páde cca. štyri kilometre pred cieľom bol aj náš prvoročák Tobias Vančo, ktorého sme sem vzali, aby načerpal obrovské skúsenosti v takomto pelotóne, no paradoxne to, že bol vpredu a snažil sa zabojovať v tej etape sa ocitol v páde a aj keď etapu dokončil, museli ho ošetriť v sanitke a následne bol odvezený aj do nemonice. Tu sme absolvovali veľa vyšetrení a zlomenina kľúčnej kosti sa nepotvrdila, ale je zodratý, boľavý. Zajtra uvidíme, či sa bude môcť postaviť na štart."
Výsledky
1. BAUHAUS Phil Bahrain Victorious 03:33:45 20
2. ABERASTURI Jon Caja Rural-Seguros RGA 00:00 10
3. OLIVEIRA Rui UAE Team Emirates 00:00 5
4. ANIOLKOWSKI Stanislaw Bingoal Pauwels Sauces WB 00:00
5. MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli-Sidermec 00:00
6. EDMONDSON Alex Team BikeExchange 00:00
16. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 00:00
82. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 00:28
87. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 00:28
104. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 01:30
108. ROVDER Pavol Dukla Banská Bystrica 01:30
118. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 01:30
134. VANČO Tobias Dukla Banská Bystrica 04:41
Zobraziť kompletné poradie
video v clanku ikonka ciernaVideosumár etapy
2. 10.6. zvlnena etapa ciel rovina Žalec > Celje 147 km Pogačar
zprofil etapy
profil etapy, 2080 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
Druhý deň bol v Slovinsku veľmi zaujímavý. Etapa bola krátka, no s prudkými kopcami, ktoré poriadne podelili pelotón. V úniku bolo opäť veľa, až deväť pretekárov bez Duklákov. Znova sa tam dostali aj silné tímy, väčšina z druhej úrovne. Náskok mali len na hranici dvoch minút, UAE ich držalo na krátko.
V kopci Svetina 24 kilometrov pred cieľom došlo k tomu, čo všetci čakali - zaútočil Tadej Pogačar. Už hneď pri jeho prvom ataku sa udržal s ním len Jan Tratnik, ale trvalo len pár desiatok sekúnd, keď sa víťaz Tour de France zbavil víťaza Okolo Slovenska. Sám potom prešiel vrcholom, zozjazdoval, šiel krátku rovinu a vyhupol sa do cieľového rezortu Celje.
Za ním sa sformovala desaťčlenná skupina, kde boli traja ďalší nepracujúci UAEťáci Ulissi, Majka a Polanc a napokon stratili necelú minútu a pol. Špurt medzi nimi vyhral  Matej Mohorič (Bahrain Victorious) pred Ulissim. Boli tam aj Kangert, Sobrero či Lastra. Slováci prišli do cieľa v poslednej skupine. Výnimkou bol Kubiš, ktorý ale tiež stratil dosť - dvanásť minút. Najmladší účastník pretekov Tobias Vančo kvôli zraneniam z pádu nenastúpil na štart.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Martina Fraňa (DS Dukly)
"Dnes sme sa opäť snažili dostať do úniku, no znova to nevyšlo. UAE si to kontroloval väčšinu etapy, lebo dojazd bol na kopci, takže všetci vedeli, čo sa bude diať. Prvý kopec sa prešiel relatívne v pohode, odpadali len jednotlivci, no pod druhým kopcom sa už tempo poriadne zvyšovalo, začala sa poriadna tlačenica o pozíciu a jasné, že to padlo. My sme sa síce neocitli na zemi, ale tá naša povestná pozičná jazda zasa zaúradovala a pád zastavil aj Martina Haringa. Vzápätí sa došlo pod kopec a tam sa to natrhalo na prvočinitele. Naši už v tom momente mali veľkú stratu, takže nemali inú možnosť len prísť v grupette.
Lukáša Kubiša to zasiahlo menej, ale tiež to tam nebolo dobré, ostal v menšej skupine, ktorá nemala prečo nejako zásadne ťahať a snažili sa šetriť sily. No nie sme spokojní zatiaľ."
Výsledky etapy
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 03:32:03 20
2. MOHORIČ Matej Bahrain Victorious 01:22 10
3. ULISSI Diego UAE Team Emirates 01:22 5
4. SOBRERO Matteo Astana-Premier Tech 01:22
5. KANGERT Tanel Team BikeExchange 01:25
6. SHAW James Ribble Weldtite Pro Cycling 01:25
61. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 12:05
100. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 18:13
103. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 18:13
106. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 18:13
112. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 18:13
115. ROVDER Pavol Dukla Banská Bystrica 18:13
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 07:05:37 5
2. MOHORIČ Matej Bahrain Victorious 01:24
3. ULISSI Diego UAE Team Emirates 01:28
4. SOBRERO Matteo Astana-Premier Tech 01:33
5. CARBONI Giovanni Bardiani CSF Faizanè 01:36
6. LASTRA Jonathan Caja Rural-Seguros RGA 01:36
56. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 12:16
101. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 18:52
102. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 18:52
115. BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica 19:54
120. ROVDER Pavol Dukla Banská Bystrica 19:54
121. CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica 19:54
Zobraziť kompletné poradie
3. 11.6. zvlnena etapa ciel rovina Brežice > Krško 166 km Aberasturi
zprofil etapy
profil etapy, 2150 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
Tretia etapa bola opäť zvlnená. Na 166-kilometrovej trase boli zaujímavé kopce, ktoré spôsobovali delenia. Dukláci sa opäť snažili dostať do úniku, ale objavili sa v ňom len jazdci Pro tímov, ktorí si väčší náskok nevypracovali. Bojovalo sa na prémiách aj o bonifikácie. Získali ich Ulissi aj Mohorič, ktorí sa bijú o druhú priečku v GC.
Únik bol dostihnutý a v poslednom kopci sa bojovalo medzi najlepšími. Nikto nezískal vážnejšiu výhodu, Pogačarovi sa zrejme nechcelo ísť samému a riskovať. Pár únikov bolo aj v samom závere. Skoro to vyšlo Janovi Tratnikovi v záverečnom kilometri, ale napokon sa špurtovalo v 33-člennej najodolnejšej skupine.
Vyhral Jon Aberasturi z Caja Rural. Veľmi sa tešil, doteraz bol v tejto sezóne trikrát druhý. Dnes táto pozícia prischla domácemu Mohoričovi, ktorý si aspoň pripísal ďalších šesť bonifikačných sekúnd v ceste za druhou priečkou celkovo. Bauhaus v skupine nevydržal. Zo Slovákov prišli dnes do cieľa len Kubiš s Tyborom.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Lukáša Kubiša (Dukla BB)
"Dnes to bola veľmi rýchla a veterná etapa. Dlho sa išla lajna. V kopcoch sa išlo nepríjemné tempo, ale toto sa dalo všetko zvládnuť až pokým sme neprišli do prudkého päťkilometrového kopca dvadsať kilometrov pred cieľom. Tam len začalo peklo. Bahrain to tam nakopol, aby sa zbavili šprintérov a mohli ísť na Mohoriča. Aj sa im to podarilo, keď vpredu ostalo asi tridsať ľudí. Ja som už len doputoval do cieľa."
Výsledky etapy
1. ABERASTURI Jon Caja Rural-Seguros RGA 03:50:26 20
2. MOHORIČ Matej Bahrain Victorious 00:00 10
3. TRENTIN Matteo UAE Team Emirates 00:00 5
4. MERTZ Remy Bingoal Pauwels Sauces WB 00:00
5. AASKOV PALLESEN Jeppe Team Coloquick 00:00
6. SHAW James Ribble Weldtite Pro Cycling 00:00
88. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 10:36
107. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 10:36
DNF HARING Martin Dukla Banská Bystrica odstúpil
DNF BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica odstúpil
DNF CULLY Ján Andrej Dukla Banská Bystrica odstúpil
DNF ROVDER Pavol Dukla Banská Bystrica odstúpil
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 10:56:03 5
2. MOHORIČ Matej Bahrain Victorious 01:15
3. ULISSI Diego UAE Team Emirates 01:26
4. SOBRERO Matteo Astana-Premier Tech 01:33
5. SHAW James Ribble Weldtite Pro Cycling 01:36
6. CARBONI Giovanni Bardiani CSF Faizanè 01:36
71. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 22:52
109. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 29:28
Zobraziť kompletné poradie
4. 12.6. rovinata etapa ciel rovina Ajdovščina > Nova Gorica 164 km Ulissi
zprofil etapy
profil etapy, 3100 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
Dnešná etapa v Slovinsku mala určiť definitívnu podobu celkového poradia. Na pretekárov čakalo päť horských a tri rýchlostné prémie. Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) mal prvé miesto pevne vo svojich rukách a Slovinec zároveň patril medzi favoritov dnešnej etapy. Zo slovenských cyklistov v službách Dukly Banskej Bystrice pokračoval Lukáš Kubiš Patrik Tybor
Do vedúcej skupiny sa prepracoval Josip Rumac (Androni - Giocattoli), Urko Berrarde (Equipo Kern Pharma), Jon Irisarri (Caja Rural), Antonio Jesús Soto (Euskaltel - Euskadi), David Per (Adria Mobil), Adam Stachowiak (Mazowsze Serce Polski), Kristijan Koren (Slovinsko) a Robert Scott (Canyon dhb SunGod). Posledný menovaný sa 63 kilometrov pred páskou vrátil späť.   
Päťdesiat kilometrov pred cieľom si vycúval z balíka aj Lukáš Kubiš. Pred poslednou horskou prémiou a záverečným stúpaním mala vedúca sedmička k dobru len sedemdesiat sekúnd. Dvadsaťdva kilometrov pred cieľom sa na samostatný únik vydal Stachowiak. V hlavnej skupine diktovali tempo zástupcovia UAE. Poliak prebiežne viedol súťaž o bodkovaný dres. 
Šestnásť kilometrov pred cieľom bol Stachowiak dobehnutý zvyškom úniku. Na jednej z križovatiek pár cyklistov zabudlo odbočiť doprava, ale táto situácia sa zaobišla bez kolízií. Vedúca skupina sa stala súčasťou pelotónu dvanásť kilometrov pred cieľom a tempo v pelotóne začali udávať jazdci BikeExchange, na čo doplatil držiteľ bieleho dresu Kristijan Hočevar (Adria Mobil). 
Po Austrálčanoch prevzal opraty tím UAE. ktorý mal k dispozícii ešte štyroch ľudí. Strácal už aj Matej Hohorič (Bahrain - Victorious) a na druhé miesto tak mal namierené Ulissi. Mohoričovi sa v krátkom zjazde podarilo vrátiť späť. Ešte predtým si na poslednej HP vzal šesť bodov Jan Polanc (UAE). Dvetisíc metrov pred cieľom sa trojica z UAE zbavila všetkých okrem Mattea Sobrera (Astana). 
V závere ukázal najsilnejšie nohy Diego Ulissi a prišiel si po etapový triumf pred Pogačarom a Sobrerom, ktorý podal taktiež kvalitný výkon. Za nimi prišiel do cieľa Rafal Majka (UAE Team Emirates) a Top 5 uzavrel James Shaw (Ribble Weldtite Pro Cycling). Menej ako minútovú stratu dostal aj Tanel Kangert (BikeExchange). Pogačar si tak udržal žltý dres, na druhé miesto sa posunul Ulissi a na tretie Sobrero. 
vyjadrenie ikonky ciernaMartin Fraňo (DS Dukly)
"Dnes sme mali kráľovskú etapu. Bol to pre nás zážitok. Kopce boli strašne strmé a dojazd bol extrémne strmý. Jednotliví cyklisti odpadávali na výkon. Lukáš sa dnes vytrápil. Potrebuje každú takúto etapu. Vzhľadom na účasť na Tour de l'Avenir ho každá takáto absolvovaná etapa posúva vpred. Bolo vidieť, že Patrik sa naozaj zlepšuje. Keď sa naozaj zmáčkne, tak vie zajazdiť dobrú etapu. Dnes bol na hranici Top 50 v tom extrémnom dojazde, čo je v tejto konkurencii celkom fajn. Dnes to bol veľmi ťažký, ale fajn deň."
Výsledky etapy
1. ULISSI Diego UAE Team Emirates 04:15:28 20
2. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 00:01 10
3. SOBRERO Matteo Astana-Premier Tech 00:01 5
4. MAJKA Rafal UAE Team Emirates 00:27
5. SHAW James Ribble Weldtite Pro Cycling 00:48
6. KANGERT Tanel Team BikeExchange 00:53
53. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 08:20
113. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 17:51
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 15:11:26 5
2. ULISSI Diego UAE Team Emirates 01:21
3. SOBRERO Matteo Astana-Premier Tech 01:35
4. MAJKA Rafal UAE Team Emirates 02:08
5. SHAW James Ribble Weldtite Pro Cycling 02:29
6. KANGERT Tanel Team BikeExchange 02:34
75. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 37:55
88. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 40:50
Zobraziť kompletné poradie
5. 13.6. zvlnena etapa ciel rovina Ľubľana > Novo Mesto 175 km Bauhaus
zprofil etapy
profil etapy, 1800 nastúpaných metrov (© tourofslovenia.si)
Slovinské preteky končili ďalšou zvlnenou etapou, kde sa už rozdiely nečakali a bolo zjavné, že prvé dve miesta celkového poradia opanujú jazdci UAE Team Emirates. Pre Bahrain Victorious ostala ešte dobrá výzva pridať druhý etapový triumf vďaka špurtu Phila Bauhausa. Dukle ostali už len dvaja pretekári, Tybor so snahou o únik a Kubiš o špurt.
Prvému to vyšlo. Po prvých štyroch dňoch, keď sa vpredu prezentovali hlavne Pro tímy konečne dovolili odísť aj skupine, kde bolo viacero ľudí z tretej ligy. Patrik Tybor bol členom sedemčlennej skupiny s Pawlom Bernasom z Mazowsze Serce. Napríklad domáca Adria Mobil sa tam znova nedostala. A to sa dnes finišovalo v meste, kde sídli ich hlavný sponzor a organizátor pretekov. Patrik bol na jednej vrchárskej prémii druhý, inej tretí. Rovnako na rýchlostných bol raz druhý, raz tretí.
Únik dňa (© Sportida)
Tak ako to bolo celý týždeň, ani tento únik nedostal veľa priestoru. Oranžovo-červení borci trvrdo pracovali, pridala sa k nim aj Caja Rural. Únik sa v závere rozdelil na dve časti a 25 km pred páskou boli dostihnutí Tybor, Irizar (Euskaltel) aj Potočki (Ľubľana). Vpredu ešte ostávali Aaskov (ColoQuick), Traeen (Uno-X), Bernas (Mazowsze) a Lavrič (Slovinsko). Oni padli šesť kilometrov pred dojazdom.
Tímy sa postupne sformovávali na špurt. Mladý Lukáš Kubiš bol na to, samozrejme, sám. Snažil sa maximálne šetriť sily a čo najviac sa schovávať, no to pramenilo v to, že nejazdil pozične dobre vpredu. Ešte dva kilometre pred páskou bol na 35-40. pozícii. Z toho nemal šancu niečo vymyslieť. Vpredu to mali jasne v réžii Tratnikovci, Mohoričovci a Hausslerovci, ktorí rozbehli špurt Philovi Bauhausovi, a ten sa im za výbornú robotu odmenil triumfom.
Dnes sa na druhé miesto natlačil Alex Edmondson z BikeExchange. Ďalší favoriti ako Trentin a Aberasturi skončili až na štvrtom, resp. piatom mieste. Kubiša napokon klasifikovali na 30. mieste. Určite tu získal mnoho skúseností do ďalšej kariéry. Tadej Pogačar prišiel do cieľa v hlavnej skupine a získal celkový triumf i výbornú pohodu pred Tour.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Patrika Tybora (Dukla BB)
"Konečne sa nám dnes podarilo byť v úniku, keďže sme to prvé tri etapy skúšali, ale každý deň sa tam tlačilo veľa tímov, aby sa ukázali v televízii. Bol som rád, že to dnes konečne vyšlo. Pelotón si to ale kontroloval a bolo jasné, že nás pred cieľom zídu a bude sa špurtovať. Bola to teda aspoň pekná prezentácia."
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Martina Fraňa (DS Dukly)
"V prvom rade sme veľmi radi, že sme vôbec mohli štartovať na takomto obrovskom podujatí po všetkých stránkach. Po tom, ako sme pred pár týždňami jazdili s profesionálmi náročnú belgickú klasiku s 11. miestom Kubiša, teraz sme opäť jazdili proti profíkom prvý raz v krátkej histórii ProSeries. Dukla prvý raz v histórii nastúpila na etapové preteky s úradujúcim víťazom Tour de France.
Poňali sme to tak, že sme to chceli ako obrovskú školu pre mladých. Aby sme ich posúvali dopredu. Aj preto ostal doma Marek Čanecký, a to mal pôvodne štartovať aj Adam Foltán, ale bohužiaľ, odstavili ho zdravotné problémy. No a hneď v prvej etape škaredo spadol Tobias Vančo, ktorý tu bol najmladším pretekárom. Vysoká škola cyklistiky aj pre Paľa Rovdera.
Lukáš Kubiš sa toho nebojí, okolo neho to budujeme, no samému to ide v záveroch veľmi ťažko.
Je fajn, že sa preberá Patrik Tybor, celý deň ho bolo vidieť. Nešli sme sem pretláčať sa s Bahrainom ani UAE, ale zabezpečiť pre tím zdravý mix pretekov, aby mladí videli, ako sa profíci pohybujú v pelotóne a ako to odkukať.
Teraz nás čaká veľmi dlhý domáci šampionát. Máme v kalendári množstvo pretekov, teraz nasledujú ľahšie v našej dvojkovej kategórii, kde chceme bodovať, ale stále sa to kvôli pandémii mení. Postupne ladíme formu na august-september, a teda Avenir, Okolo Slovenska, ME a MS."
Najlepší (© Sportida)
Výsledky etapy
1. BAUHAUS Phil Bahrain Victorious 04:12:05 20
2. EDMONDSON Alex Team BikeExchange 00:00 10
3. HAUSSLER Heinrich Bahrain Victorious 00:00 5
4. TRENTIN Matteo UAE Team Emirates 00:00
5. ABERASTURI Jon Caja Rural-Seguros RGA 00:00
6. SANZ Enrique Kern Pharma 00:00
30. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 00:00
103. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 03:23
Zobraziť kompletné poradie
Konečné poradie pretekov
1. POGAČAR Tadej UAE Team Emirates 19:23:31
2. ULISSI Diego UAE Team Emirates 01:21
3. SOBRERO Matteo Astana-Premier Tech 01:35
4. MAJKA Rafal UAE Team Emirates 02:08
5. SHAW James Ribble Weldtite Pro Cycling 02:29
6. KANGERT Tanel Team BikeExchange 02:34
82. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 40:50
86. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 41:15
Zobraziť kompletné poradie

Diskusia

Diskusia neobsahuje príspevky.
 
Náš eshop