Dukla Banská Bystrica v tejto sezóne štartovala na niektorých pretekoch v najcyklistickejších západných krajinách, aby najmä mladí cyklisti zbierali skúsenosti v prestížnom pelotóne nie len na Okolo Slovenska či Okolo Slovinska. Vo Francúzsku sa na Tour du Doubs túto nedeľu stretli s Gauduom, Pinotom, Quintanom, Cosnefroyom či Latourom. Všetci, teda Bellan, Tybor, Kubiš, Foltán a Rovder sa zároveň pripravovali na budúcotýždňové ME v Tridente.
Patrikovi Tyborovi sa v úvode pretekov podarilo naskočiť do 11-členného úniku, ktorý po pár desiatkach kilometrov prišiel o jedného člena, no vypracoval si až desať minút náskoku. Najmä tím Ag2r sa postaral o to, že pred záverečným kopcom bol už únik dobehnutý a favoriti si to šli rozdať práve na tomto kopci aj následnom zjazde. Miešalo sa to a pelotón delil.
Najsilnejší bol Dorian Godon z Ag2r, ktorý doletel do cieľa ako prvý z 13-člennej najsilnejšej skupiny. Potom prichádzali do iceľa ďalšie a ďalšie. Zo Slovákov finišovali s odstupom 1:28 Lukáš Kubiš aj Martin Haring. Tybor mal po úniku väčšiu stratu, ostatných Slovákov rozhodcovia stiahli.
Vyjadrenie Martina Fraňa (DS Dukly) |
"Po dvojtýždňovom vysokohorskom sústredení sme sa vrátili domov tesne pred pretekmi v Krupine, kde sme chceli ísť podporiť domáci pohár. Toto už bola veľmi ťažká previerka pred vrcholmi sezóny. Dnešný deň bol asi ťažší ako aj bude ME, takže sme veľmi radi, že sme otestovali nohy.
Chcem pochváliť Patrika Tybora, ktorý mal zlomené rebro a nebolo ani jasné, či sem pôjde. Ale zabojoval a v úniku bol 175 kilometrov, čo bol výborný výkon. Martin s Lukášom boli v hre až do posledného kopca. Skupina sa rozbila a pod vrcholom stratili kontakt s tými najlepšími. Ale celý deň to bolo hore-dole, došla do cieľa skupina s vrchárskymi hviezdami, takže nemajú sa za čo hanbiť. Ako som vravel, bola to výborná príprava pred ME, ktoré budú na podobnej trase."
|
Výsledky |
1. |
|
GODON Dorian |
AG2R Citroën Team |
4:55:07 |
125 |
2. |
|
GIRMAY Biniam |
Intermarché-Wanty-Gobert |
00:00 |
85 |
3. |
|
PAQUOT Tom |
Bingoal Pauwels Sauces WB |
00:00 |
70 |
4. |
|
TESFAZION Natnael |
Androni Giocattoli-Sidermec |
00:00 |
60 |
5. |
|
MADOUAS Valentin |
Groupama-FDJ |
00:00 |
50 |
6. |
|
QUINTANA Nairo |
Arkéa-Samsic |
00:00 |
40 |
51. |
|
KUBIŠ Lukáš |
Dukla Banská Bystrica |
01:28 |
|
56. |
|
HARING Martin |
Dukla Banská Bystrica |
01:28 |
|
110. |
|
TYBOR Patrik |
Dukla Banská Bystrica |
12:35 |
|
DNF |
|
BELLAN Juraj |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
FOLTÁN Adam |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROVDER Pavol |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
7. |
|
SIMON Julien |
Team TotalEnergies |
00:00 |
35 |
8. |
|
MERTZ Remy |
Bingoal Pauwels Sauces WB |
00:00 |
30 |
9. |
|
PÉRICHON Pierre-Luc |
Cofidis |
00:00 |
25 |
10. |
|
THALMANN Roland |
Team Vorarlberg |
00:00 |
20 |
11. |
|
LAFAY Victor |
Cofidis |
00:00 |
15 |
12. |
|
COSNEFROY Benoît |
AG2R Citroën Team |
00:02 |
10 |
13. |
|
PINOT Thibaut |
Groupama-FDJ |
00:02 |
5 |
14. |
|
BONNAMOUR Franck |
B&B Hotels p/b KTM |
00:06 |
5 |
15. |
|
MALDONADO Anthony |
St Michel-Auber 93 |
00:06 |
5 |
16. |
|
REICHENBACH Sebastien |
Groupama-FDJ |
00:06 |
3 |
17. |
|
GESBERT Elie |
Arkéa-Samsic |
00:06 |
3 |
18. |
|
PARET-PEINTRE Aurélien |
AG2R Citroën Team |
00:09 |
3 |
19. |
|
COTE Pier-Andre |
Rally Cycling |
00:18 |
3 |
20. |
|
WIRTGEN Luc |
Bingoal Pauwels Sauces WB |
00:18 |
3 |
21. |
|
FERASSE Thibault |
B&B Hotels p/b KTM |
00:18 |
3 |
22. |
|
MIFSUD Andrea |
Swiss Racing Academy |
00:18 |
3 |
23. |
|
DELETTRE Alexandre |
Delko |
00:18 |
3 |
24. |
|
ROLLAND Pierre |
B&B Hotels p/b KTM |
00:18 |
3 |
25. |
|
DELBOVE Joris |
St Michel-Auber 93 |
00:18 |
3 |
26. |
|
CHEVALIER Maxime |
B&B Hotels p/b KTM |
00:18 |
|
27. |
|
HIVERT Jonathan |
B&B Hotels p/b KTM |
00:18 |
|
28. |
|
BALFOUR Stuart |
Swiss Racing Academy |
00:18 |
|
29. |
|
PEYSKENS Dimitri |
Bingoal Pauwels Sauces WB |
00:18 |
|
30. |
|
MOLLY Kenny |
Bingoal Pauwels Sauces WB |
00:18 |
|
31. |
SBA |
STOJNIC Veljko |
Vini Zabù |
00:18 |
|
32. |
|
GUÉRIN Alexis |
Team Vorarlberg |
00:18 |
|
33. |
|
RAVANELLI Simone |
Androni Giocattoli-Sidermec |
00:18 |
|
34. |
|
GESCHKE Simon |
Cofidis |
00:18 |
|
35. |
|
DE VOS Adam |
Rally Cycling |
00:34 |
|
36. |
|
PRADES Eduard |
Delko |
00:40 |
|
37. |
|
CARDIS Romain |
St Michel-Auber 93 |
00:40 |
|
38. |
|
LATOUR Pierre |
Team TotalEnergies |
00:52 |
|
39. |
|
HAILEMICHAEL Mulu |
Delko |
00:55 |
|
40. |
|
BEULLENS Cédric |
Sport Vlaanderen-Baloise |
01:08 |
|
41. |
|
DE WITTE Mathias |
Xelliss-Roubaix Lille Métropole |
01:08 |
|
42. |
|
VOISARD Yannis |
Swiss Racing Academy |
01:08 |
|
43. |
|
ANTOMARCHI Julien |
Xelliss-Roubaix Lille Métropole |
01:08 |
|
44. |
|
GENIEZ Alexandre |
Team TotalEnergies |
01:08 |
|
45. |
|
BERTHET Clement |
AG2R Citroën Team |
01:08 |
|
46. |
|
MAURELET Flavien |
St Michel-Auber 93 |
01:08 |
|
47. |
|
PELLAUD Simon |
Androni Giocattoli-Sidermec |
01:08 |
|
48. |
|
GAUDU David |
Groupama-FDJ |
01:08 |
|
49. |
|
MERTENS Julian |
Sport Vlaanderen-Baloise |
01:08 |
|
50. |
|
VENCHIARUTTI Nicola |
Androni Giocattoli-Sidermec |
01:26 |
|
51. |
|
KUBIŠ Lukáš |
Dukla Banská Bystrica |
01:28 |
|
52. |
|
SIEMONS Stijn |
EvoPro Racing |
01:28 |
|
53. |
|
EYSKENS Jeroen |
EvoPro Racing |
01:28 |
|
54. |
|
DOUBEY Fabien |
Team TotalEnergies |
01:28 |
|
55. |
|
TEASDALE Josh |
X Speed United |
01:28 |
|
56. |
|
HARING Martin |
Dukla Banská Bystrica |
01:28 |
|
57. |
PAN |
GONZALEZ Roberto |
Vini Zabù |
01:30 |
|
58. |
|
CHAMPION Thomas |
Cofidis |
01:30 |
|
59. |
|
HARDY Romain |
Arkéa-Samsic |
01:30 |
|
60. |
|
DAUSCHY Guillaume |
Xelliss-Roubaix Lille Métropole |
01:40 |
|
61. |
|
PENHOET Paul |
Francúzsko |
01:42 |
|
62. |
|
MARTINEZ GARCIA Victor |
Electro Hiper Europa |
01:42 |
|
63. |
|
JENSEN August |
Delko |
01:42 |
|
64. |
|
TORTOMASI Leonardo |
Vini Zabù |
01:42 |
|
65. |
|
IACCHI Alessandro |
Vini Zabù |
01:44 |
|
66. |
|
VAN POUCKE Aaron |
Sport Vlaanderen-Baloise |
01:44 |
|
67. |
|
COMBES Simon |
Xelliss-Roubaix Lille Métropole |
01:44 |
|
68. |
|
BAIS Mattia |
Androni Giocattoli-Sidermec |
01:44 |
|
69. |
|
DI RENZO Andrea |
Vini Zabù |
01:44 |
|
70. |
|
LE TURNIER Mathias |
Delko |
01:44 |
|
71. |
|
LAURANCE Axel |
Francúzsko |
01:59 |
|
72. |
|
LEDANOIS Kevin |
Arkéa-Samsic |
02:08 |
|
73. |
|
NORDEMAN DA SILVA Daniel |
X Speed United |
02:51 |
|
74. |
|
LEBRETON Jacques |
Cofidis |
03:07 |
|
75. |
|
MCDUNPHY Conn |
EvoPro Racing |
03:07 |
|
76. |
|
BADILATTI Matteo |
Groupama-FDJ |
03:07 |
|
77. |
|
FERNANDEZ Delio |
Delko |
03:07 |
|
78. |
|
PACHER Quentin |
B&B Hotels p/b KTM |
03:35 |
|
79. |
|
LÜSCHER Damian |
Swiss Racing Academy |
03:35 |
|
80. |
|
PARISELLA Raphael |
Rally Cycling |
03:35 |
|
81. |
|
AEBI Antoine |
Team Vorarlberg |
03:35 |
|
82. |
|
DEBONS Antoine |
Team Vorarlberg |
03:35 |
|
83. |
|
URRUTY Maxime |
Xelliss-Roubaix Lille Métropole |
03:35 |
|
84. |
|
RETAILLEAU Valentin |
Francúzsko |
03:35 |
|
85. |
|
EVANS Alexander |
Intermarché-Wanty-Gobert |
03:35 |
|
86. |
|
RAAS Jesse |
X Speed United |
03:44 |
|
87. |
|
CHIRICO Luca |
Androni Giocattoli-Sidermec |
03:55 |
|
88. |
|
DELAPLACE Anthony |
Arkéa-Samsic |
04:10 |
|
89. |
|
DELACROIX Théo |
Intermarché-Wanty-Gobert |
04:36 |
|
90. |
|
PICHON Laurent |
Arkéa-Samsic |
04:36 |
|
91. |
|
BEVILACQUA Mattia |
Vini Zabù |
04:36 |
|
92. |
|
FONT MAS Bernat |
EvoPro Racing |
04:41 |
|
93. |
|
FERNANDEZ Ruben |
Cofidis |
04:41 |
|
94. |
|
MOL Wesley |
X Speed United |
04:41 |
|
95. |
|
PELEGRÍ Óscar |
Electro Hiper Europa |
04:41 |
|
96. |
|
MONK Cyrus |
EvoPro Racing |
04:41 |
|
97. |
|
PAGE Hugo |
Francúzsko |
04:41 |
|
98. |
|
GUILLONNET Adrien |
St Michel-Auber 93 |
04:41 |
|
99. |
|
BROWN Nathan |
Rally Cycling |
04:41 |
|
100. |
|
PLANCKAERT Baptiste |
Intermarché-Wanty-Gobert |
05:38 |
|
101. |
|
JARNET Maxime |
Intermarché-Wanty-Gobert |
05:38 |
|
102. |
|
SEIGLE Romain |
Groupama-FDJ |
06:26 |
|
103. |
|
GRELLIER Fabien |
Team TotalEnergies |
06:36 |
|
104. |
|
CABOT Jérémy |
Team TotalEnergies |
06:42 |
|
105. |
|
REUTIMANN Matthias |
Swiss Racing Academy |
06:52 |
|
106. |
|
STÜSSI Colin |
Team Vorarlberg |
06:52 |
|
107. |
|
WARBASSE Lawrence |
AG2R Citroën Team |
07:54 |
|
108. |
|
BELLICAUD Jérémy |
Intermarché-Wanty-Gobert |
07:54 |
|
109. |
|
BRITTON Rob |
Rally Cycling |
08:04 |
|
110. |
|
TYBOR Patrik |
Dukla Banská Bystrica |
12:35 |
|
111. |
|
DE PESTEL Sander |
Sport Vlaanderen-Baloise |
13:20 |
|
112. |
|
THIERY Cyrille |
Swiss Racing Academy |
13:20 |
|
113. |
|
MUELLER Taj |
X Speed United |
13:20 |
|
DNF |
|
APERS Ruben |
Sport Vlaanderen-Baloise |
odstúpil |
|
DNF |
|
BALLESTEROS Miguel |
Electro Hiper Europa |
odstúpil |
|
DNF |
|
BELLAN Juraj |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
BLEIER Baptiste |
St Michel-Auber 93 |
odstúpil |
|
DNF |
|
CASENY CATALÁ Ruben |
Massi Vivo - Conecta |
odstúpil |
|
DNF |
|
CENTRONE Ivan |
Xelliss-Roubaix Lille Métropole |
odstúpil |
|
DNF |
|
CORKERY Dillon |
EvoPro Racing |
odstúpil |
|
DNF |
|
DE VYLDER Lindsay |
Sport Vlaanderen-Baloise |
odstúpil |
|
DNF |
|
DELPHIS Thomas |
Francúzsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
FOLTÁN Adam |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
HEMROULLE Johan |
X Speed United |
odstúpil |
|
DNF |
|
JOLIDON Cédric |
Massi Vivo - Conecta |
odstúpil |
|
DNF |
|
JOLIDON Luca |
Massi Vivo - Conecta |
odstúpil |
|
DNF |
|
JOLIDON Nicola |
Massi Vivo - Conecta |
odstúpil |
|
DNF |
|
JURADO Marcos |
Electro Hiper Europa |
odstúpil |
|
DNF |
|
KOVACS David |
Electro Hiper Europa |
odstúpil |
|
DNF |
|
LAPEIRA Paul |
Francúzsko |
odstúpil |
|
DNF |
|
MORENO SALA Adria |
Team Vorarlberg |
odstúpil |
|
DNF |
|
ORONTE Emerson |
Rally Cycling |
odstúpil |
|
DNF |
|
PETERS Nans |
AG2R Citroën Team |
odstúpil |
|
DNF |
|
ROVDER Pavol |
Dukla Banská Bystrica |
odstúpil |
|
DNF |
|
SANO Simone |
Electro Hiper Europa |
odstúpil |
|
DNF |
|
SERRA BURGUERA Carlos |
Massi Vivo - Conecta |
odstúpil |
|
DNF |
|
VENNER Quentin |
Bingoal Pauwels Sauces WB |
odstúpil |
|