Tour du Doubs: V najsilnejšej skupine s Quintanom a Pinotom triumfoval Godon, Kubiš a Haring s malou stratou

5.9.2021, 12:00 | Slovensko a Slováci | Lukáš Timko
ne 5.9. zvlnena etapa ciel rovina Morteau > Pontarlier 200 km Cosnefroy
profil pretekov, 2960 nastúpaných metrov (© la-flamme-rouge.eu)
Dukla Banská Bystrica v tejto sezóne štartovala na niektorých pretekoch v najcyklistickejších západných krajinách, aby najmä mladí cyklisti zbierali skúsenosti v prestížnom pelotóne nie len na Okolo Slovenska či Okolo Slovinska. Vo Francúzsku sa na Tour du Doubs túto nedeľu stretli s Gauduom, Pinotom, Quintanom, Cosnefroyom či Latourom. Všetci, teda Bellan, Tybor, Kubiš, Foltán a Rovder sa zároveň pripravovali na budúcotýždňové ME v Tridente.
Patrikovi Tyborovi sa v úvode pretekov podarilo naskočiť do 11-členného úniku, ktorý po pár desiatkach kilometrov prišiel o jedného člena, no vypracoval si až desať minút náskoku. Najmä tím Ag2r sa postaral o to, že pred záverečným kopcom bol už únik dobehnutý a favoriti si to šli rozdať práve na tomto kopci aj následnom zjazde. Miešalo sa to a pelotón delil.
Najsilnejší bol Dorian Godon z Ag2r, ktorý doletel do cieľa ako prvý z 13-člennej najsilnejšej skupiny. Potom prichádzali do iceľa ďalšie a ďalšie. Zo Slovákov finišovali s odstupom 1:28 Lukáš Kubiš aj Martin Haring. Tybor mal po úniku väčšiu stratu, ostatných Slovákov rozhodcovia stiahli.
vyjadrenie ikonky ciernaVyjadrenie Martina Fraňa (DS Dukly)
"Po dvojtýždňovom vysokohorskom sústredení sme sa vrátili domov tesne pred pretekmi v Krupine, kde sme chceli ísť podporiť domáci pohár. Toto už bola veľmi ťažká previerka pred vrcholmi sezóny. Dnešný deň bol asi ťažší ako aj bude ME, takže sme veľmi radi, že sme otestovali nohy.
Chcem pochváliť Patrika Tybora, ktorý mal zlomené rebro a nebolo ani jasné, či sem pôjde. Ale zabojoval a v úniku bol 175 kilometrov, čo bol výborný výkon. Martin s Lukášom boli v hre až do posledného kopca. Skupina sa rozbila a pod vrcholom stratili kontakt s tými najlepšími. Ale celý deň to bolo hore-dole, došla do cieľa skupina s vrchárskymi hviezdami, takže nemajú sa za čo hanbiť. Ako som vravel, bola to výborná príprava pred ME, ktoré budú na podobnej trase."
Výsledky
1. GODON Dorian AG2R Citroën Team 4:55:07 125
2. GIRMAY Biniam Intermarché-Wanty-Gobert 00:00 85
3. PAQUOT Tom Bingoal Pauwels Sauces WB 00:00 70
4. TESFAZION Natnael Androni Giocattoli-Sidermec 00:00 60
5. MADOUAS Valentin Groupama-FDJ 00:00 50
6. QUINTANA Nairo Arkéa-Samsic 00:00 40
51. KUBIŠ Lukáš Dukla Banská Bystrica 01:28
56. HARING Martin Dukla Banská Bystrica 01:28
110. TYBOR Patrik Dukla Banská Bystrica 12:35
DNF BELLAN Juraj Dukla Banská Bystrica odstúpil
DNF FOLTÁN Adam Dukla Banská Bystrica odstúpil
DNF ROVDER Pavol Dukla Banská Bystrica odstúpil
Zobraziť kompletné poradie
 
Náš eshop