Náš eshop

web navigacia bannery bicykleweb navigacia bannery dresyweb navigacia bannery kratasyweb navigacia bannery prilbyweb navigacia bannery tretryweb navigacia bannery komponenty

Okolo Turecka: Poslednú etapu pre zlé počasie zrušili, Bevin celkovým víťazom

16.4.2022, 18:30 | Preteky vo svete | J. Janoťák, J. Hlubek
Okolo Turecka: Poslednú etapu pre zlé počasie zrušili, Bevin celkovým víťazom
Patrick Bevin (© Yucel Cakiroglu / Tour of Turkey)

1. 10.4. zvlnena etapa ciel rovina Bodrum > Kusadası 207 km Ewan
2. 11.4. rovinata etapa ciel rovina Selcuk > Alacatı 158 km Groves
3. 12.4. rovinata etapa ciel rovina Cesme > Izmir 123 km Philipsen
4. 13.4. rovinata etapa ciel rovina Izmir > Manisa 147 km Sepúlveda
5. 14.4. rovinata etapa ciel rovina Manisa > Ayvalik 192 km Welsford
6. 15.4. zvlnena etapa ciel rovina Edremit > Eceabat 205 km Ewan
7. 16.4. zvlnena etapa ciel rovina Gelibolu > Tekirdag 135 km Bevin
8. 17.4. rovinata etapa ciel rovina Istanbul > Istanbul 136 km zrušená
1. 10.4. zvlnena etapa ciel rovina Bodrum > Kusadası 207 km Ewan
profil etapy, 2000 nastúpaných metrov (© tourofturkiye.org)
Nedeľňajšiu porciu cyklistiky nesledovali fanúšikovia iba na belgických cestách, ale tiež v Turecku. Dnes sa v okolí mesta Bodrum začal 57. ročník podujatia Okolo Turecka. Úvodná etapa merala cez dvesto kilometrov, takže pre účastníkov pretekov čakala hneď na začiatok poriadna porcia. Dnešná etapa bola najdlhšia v itinerári podujatia v tomto ročníku. Počas úvodného dňa pretekári prekonali nielen veľkú vzdialenosť, ale aj dvetisíc výškových metrov. Tesne pred koncom sa im do cesty postavili dve stúpania, no v príbehu etapy nemali zohrať významnejšiu úlohu. 

Veľkou novinkou posledných dní bolo, že tohtoročnú edíciu Okolo Turecka vynechá belgicky celok Quick – Step Alpha Vinyl, ktorý zvykol na tureckých cestách pravidelne súťažiť. Ani nie 24 hodín pred začiatkom  podujatia zo štartovky vypadol aj ďalší celok z najvyššej ligy. Bol ním tím UAE Team Emirates. Celkovo na preteky prišlo sedem tímov s najvyššou licenciou vrátane Bora – hansgrohe, Israel - Premier Tech, Lotto Soudal alebo Alpecin – Fénix. Práve reprezentanti posledných menovaných tímov boli favoritmi na zisk etapového prvenstva v dnešnom dni. 

Súčasťou úvodnej etapy bol aj celodenný únik, do ktorého sa podarilo dostať šiestim cyklistom. Boli nimi Halil Doğan z Bike Aid, Vitalij Buts z celku Sakarya BB Pro Team, Burak Abay z Spor Toto Cycling Team, Abram Stockman z Saris Rouvy Sauerland Team, Julen Irizar z Euskaltel - Euskadi a Jonathan Clarke z Wildlife Generation Pro Cycling. Najväčší náskok mali na méte 128 kilometrov pred cieľom, keď pelotón za nimi zaostával o tri a pol minúty. V ňom počas celého dňa najviac práce odviedli pretekári z celkov BikeExchange - Jayco a Lotto Soudal. 
Celodenný únik však do bitky o etapové prvenstvo nakoniec nezasiahol. Už pomerne ďaleko od cieľa boli všetci šiesti pretekári postupne dobehnutí hlavným balíkom. Najdlhšie vpredu vydržal Irizar (Euskaltel), ktorý tak potvrdil, že z celodenného úniku bol najznámejšou tvárou. Jeho púť vpredu sa skončila už na méte 34 kilometrov od cieľa, teda pod posledným hodnotením stúpaním. V tom čase sa v čele pelotónu začal ukazovať celok Israel - Premier Tech, a ich zásluhou vyliezol balík na vrchol kopca pokope. Z neho bolo treba prejsť do cieľa už iba niečo cez 29 kilometrov. 
Lenže v balíku začala viaznuť spolupráca a viacerí cyklisti skúšali útočiť, zatiaľ neúspešné. Presne 16 kilometrov od pásky sa vzdialil z pelotónu Bennett (China Glory) a ani jeden celok na jeho nástup nereagoval. Podľa dostupných informácií americký cyklista získal veľmi rýchlo pol minútový náskok. Nakoniec z toho dráma nebola, pretože o päť kilometrov neskôr sa v balíku začal skladať vláčik okolo Philipsena (Alpecin) a dôležité bolo, že v tom čase už malo hlavné pole očný kontakt s utečencom. Všetko sa tak pripravovalo na záverečný šprint.  
Ešte osem kilometrov pred cieľom mal Sean Bennett k dobru 35 sekúnd, ale v tom čase už Alpecin – Fénix naplno pracoval na jeho vrátení do balíku. Pomáhala im aj Bora – hansgrohe. Utečenec sa vrátil do pelotónu po jedenásť kilometrovom sóle. Nasledujúce momenty boli v balíku chaotické, viaceré celky sa tlačili dopredu a snažili sa vytvoriť pozíciu pre svojho lídra do hromadného dojazdu. Okrem vyššie uvedených celkov sa dopredu tlačili jazdci tímu DSM, tie Arkéa – Samsic. Stále tam však chýbalo zoskupenie Lotto Soudal s Calebom Ewanom
Pozičnú bitku nakoniec vyhral Lotto Soudal, lenže v čase, keď sa kolegovia Caleba Ewana naskladali do čela zaútočil Patrick Bevin a išiel si za etapovým víťazstvom a najcennejším dresom. Radosť mu však prekazili práve jazdci Lotto Soudal, ktorí ho dohnali osemsto metrov pred cieľom. O víťazovi nakoniec vyhral záverečný šprint a bola to tesná bitka medzi Ewanom a Jasperom Philipsenom. Austrálčan zužitkoval skvelú prácu svojho tímu a vyhral. Tretí preťal cieľovú čiaru Kaden Groves.
Caleb Ewan tak pokračuje v zbieraní víťazstiev. Aj na štvrtom etapovom podujatí, na ktorom štartuje, sa mu podarilo vyhrať minimálne jednu etapu. Na konci dňa sa odprezentoval na pódiu viackrát, pretože sa stal nielen etapovým víťazom, ale aj lídrom pretekov. Štyri sekundy na neho stráca Jasper Philipsen, šesť Kaden Groves. Ostatní pretekári majú manko desať sekúnd. Poradie v predbežnom hodnotení pretekov je rovnaké ako etapové. Teda štvrtý je Danny van Poppel, piaty Rick Zabel, šiesty Cees Bol, siedmy Mirco Maestri, ôsmy Miguel Fernandéz, deviaty Filippo Tagliani a desiaty Scott McGill.
Výsledky etapy
1. EWAN Caleb Lotto Soudal 04:38:15 20
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:00 10
3. GROVES Kaden BikeExchange-Jayco 00:00 5
4. VAN POPPEL Danny BORA-hansgrohe 00:00
5. ZABEL Rick Israel-Premier Tech 00:00
6. BOL Cees Team DSM 00:00
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. EWAN Caleb Lotto Soudal 04:38:05
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:04
3. GROVES Kaden BikeExchange-Jayco 00:06
4. VAN POPPEL Danny BORA-hansgrohe 00:10
5. ZABEL Rick Israel-Premier Tech 00:10
6. BOL Cees Team DSM 00:10
Zobraziť kompletné poradie
2. 11.4. rovinata etapa ciel rovina Selcuk > Alacatı 158 km Groves
profil etapy, 1500 nastúpaných metrov (© tourofturkiye.org)
 
Aj druhý deň na podujatí bol pripravený hromadný dojazd pelotónu, oproti včerajšku však bolo na trati o čosi chladnejšie a mohol fúkať vietor. Očakávaná šprintérska koncovka v meste Alacatı mala priniesť súboj medzi Calebom Ewanom, Jasperom Philipsenom, Samom Bennettom a Kadenom Grovesom.
V úniku sa prezentovali Jon Barrenetxea (Caja Rural), Peio Goikoetxea (Euskaltel), Angel Fuentes (Burgos), Julian Lino (Bike Aid), Noah Granigan (Wildlife Generation), Cristian Raileanu (Sakarya), Oleksandr Prevar (Sportoto) a Nicolas Sessler (Rouvy), ktorým šprintérske celky nedávali veľký priestor. Vedúca skupina si vypracovali maximálne trojminútový odstup.
V hlavnom balíku pracovali najmä Lotto – Soudal s Alpecinom – Fenix, v druhej časti etapy sa k nim pridal aj BikeExchange. Na jedinej horskej prémii sa presadil Noah Granigan a získal vrchársky dres. Tesne pred vrcholom mali menší pád Nairo Quintana (Arkéa) a Jay Wine (Apecin), obaja sa vrátili späť do pelotónu bez problémov. Po horskej prémii bola vedúca skupina takmer chytená, vpredu zostal iba Peio Goikoetxea, ale aj jeho chytil balík 27 kilometrov pred cieľom. Potom sa balík na chvíľu rozdelil, ale žiadna dráma sa nekonala, a s nasledujúcimi individuálnymi útokmi si šprintérske celky poradili.
Vo finále mal smolu Nairo Quintana, ktorý opäť spadol, ale ešte pred métou troch kiloemtrov a v cieli stratil dôležitý čas (+1:44 min). V hromadnom dojazde sa presadil Kaden Groves, ktorý porazil Jaspera Philipsena. V dobrej pozícii sa ocitol na konci aj Caleb Ewan, no austrálskemu jazdcovi v jednom momente akoby došla energia a skončil piaty. Na treťom mieste finišoval Sam Bennett.
Druhá etapa sa odohrala podľa očakávaného scenára. Vo finále sa natlačili dopredu najrýchlejší jazdci v balíku, výbornú tímovú podporu opäť dostal Ewan, no dnes nemal potrebné nohy, aby nadviazal na svoj včerajší triumf. To využil Groves, ktorý sa na konci šikovne zaradil za Philipsena a belgického cyklistu pred cieľovou páskou obišiel. Groves dosiahol druhú výhru v ročníku, predtým zvíťazil na Okolo Katalánska, a je novým lídrom pretekov. Philipsen bol na konci rýchly, no doplatil na to, že si za sebou viezol Grovesa, Bennett preťal cieľovú pásku s menším odstupom.
Výsledky etapy
1. GROVES Kaden BikeExchange-Jayco 04:02:11 20
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:00 10
3. BENNETT Sam BORA-hansgrohe 00:00 5
4. BOL Cees Team DSM 00:00
5. EWAN Caleb Lotto Soudal 00:00
6. DE BUYST Jasper Lotto Soudal 00:00
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. GROVES Kaden BikeExchange-Jayco 08:40:12
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:02
3. EWAN Caleb Lotto Soudal 00:04
4. BOL Cees Team DSM 00:14
5. VAN POPPEL Danny BORA-hansgrohe 00:14
6. ZABEL Rick Israel-Premier Tech 00:14
Zobraziť kompletné poradie
3. 12.4. rovinata etapa ciel rovina Cesme > Izmir 123 km Philipsen
profil etapy, 760 nastúpaných metrov (© tourofturkiye.org)
Tretia etapa v 57. ročníku Okolo Turecka bola doposiaľ najjednoduchšia a najkratšia. Merala iba 123 kilometrov a cyklisti nemuseli prekonať ani tisíc výškových metrov. Takmer celý deň išli po rovine, a práve preto sa dnes očakával tretí hromadný dojazd. Menoslov favoritov bol preto rovnaký ako v úvodných dvoch dňoch, teda Caleb Ewan, Kaden Groves, Jasper Philipsen, Sam Bennett, Cees Bol alebo Alberto Dainese.
 
Pár riadkov v krátkom príbehu tretej etapy napísal aj celodenný únik. Spočiatku ho tvorili šiesti cyklisti, menovite Vitalij Buts zo Sakarya BB Pro Team, Umberto Poli z Novo Nordisk, Peio Goikoetxea z Euskaltel - Euskadi, Noah Granigan a Scott McGill obaja z Wildlife Generation Pro Cycling a Léo Bouvier z Bike Aid. Prvý menovaný však po pár kilometroch v úniku sa vrátil do pelotónu.

Hlavné pole nepúšťal únik ďaleko, šprintérske tímy šestici utečencov dovolili odísť iba na rozdiel dvoch minút. Prvú polovicu dňa pracovali predovšetkým jazdci Alpecin – Fénix, no neskôr im začali pomáhať aj pretekári BikeExchange – Jayco a Lotto Soudal. Na méte 33 kilometrov od pásky cez 15 cyklistov v balíku spadlo. Na vine bol ostrovček v strede cesty a nie príliš viditeľná identifikácia v podobe policajta. 

Padalo sa aj v celodennom úniku. 22 kilometrov pred cieľom v prudkej zákrute spadol Goikoetxea (Euskaltel). Bola to predzvesť konca pre únik. Po páde vpredu zostali dvaja jazdci, a to McGill (Wildlife) s Bouvierom (Bike Aid). Ich púť v čele sa skončila presne 15 kilometrov od cieľa. Vtedy už predná časť pelotónu pripomínala pestrofarebnú paletu. Napriek tomu sa podarilo jednému cyklistovi ujsť. 
Bol ním Ahmet Örken, ktorý sa snažil získať etapové prvenstvo pre seba. Zaútočil osemtisíc metrov pred cieľom. Vpredu sa vetral tritisíc metrov. Potom už sa scéna pripravila pre šprintérov. Dva a pol kilometrov pred páskou sa v zadnej časti pelotónu padalo, šprintérov to neovplyvnilo. Nakoniec tretí súboj najrýchlejších mužov v balíku najlepšie zvládol Jasper Philipsen, ktorý v tesnom súboji porazil Kadena GrovesaMiguela Fernandeza.
Tretia etapa tak skončila podľa papierových predpokladov so šťastným koncom pre smoliara úvodných dvoch dní. Jasper Philipsen skončil druhý v úvodnom a druhom dni, no v utorok si svoje sklamania vynahradil tretím víťazstvom v prebiehajúcej sezóne. Posunul sa tiež na prvé miesto v predbežnej klasifikácii. Druhý je Kaden Groves so stratou dvoch sekúnd. Austrálčanovi záver nevyšiel podľa predstáv, napriek tomu, že jeho celok urobil všetko tak, ako mal. Ďalší pretekári už strácajú viac ako 12 sekúnd. 
Výsledky etapy
1. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 02:35:19 20
2. GROVES Kaden BikeExchange-Jayco 00:00 10
3. ANGEL FERNANDEZ Miguel Global 6 Cycling 00:00 5
4. MCLAY Daniel Team Arkéa-Samsic 00:00
5. DAINESE Alberto Team DSM 00:00
6. RÄIM Mihkel Burgos-BH 00:00
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 11:15:23
2. GROVES Kaden BikeExchange-Jayco 00:02
3. EWAN Caleb Lotto Soudal 00:12
4. ANGEL FERNANDEZ Miguel Global 6 Cycling 00:18
5. MCGILL Scott Wildlife Generation Pro Cycling 00:19
6. BOUVIER Léo Bike Aid 00:21
Zobraziť kompletné poradie
4. 13.4. rovinata etapa ciel rovina Izmir > Manisa 147 km Sepúlveda
profil etapy, 1830 nastúpaných metrov (© tourofturkiye.org)
Úvodné tri dni na podujatí Okolo Turecka patrili najrýchlejším mužom v pelotóne. Vo štvrtom dni prišla zmena. Organizátori totiž cieľ etapy umiestnili na kopec Manisa (14,2 km – 7%), a teda štvrtá etapa bola ideálnou príležitosťou pre elitných vrchárov, no zároveň už mala poriadne premiešať poradie v predbežnej klasifikácii pretekov. Najvážnejším kandidátom na zisk vavrínu a tiež najcennejšieho dresu bol Nairo Quintana, ktorý však v druhom dni dvakrát spadol. 

Uspieť mohol aj celodenný únik. Simone Bevilacqua z celku EOLO - Kometa, Peio Goikoetxea z Euskaltel - Euskadi, Sergej Tvetcov z Wildlife Generation Pro Cycling, Elchin Asadov zo Sakarya BB Pro Team, Feritcan Şamli a Oguzhan Tiryaki obaja zo Spor Toto Cycling Team, Jon Knolle zo Saris Rouvy Sauerland Team a Reinier Honig z China Glory Continental Team. Vpredu tak bolo osem jazdcov, bol to zatiaľ najpočetnejší únik v 57. ročníku podujatia.

Hlavné pole osem utečencov držalo na uzde dlhej dve minúty. Starali sa o to predovšetkým jazdci Uno-X Pro Team a Arkéa – Samsic. Nakoniec osmička pretekárov v úniku sa zaradila do pelotónu 16 kilometrov pred koncom etapy a dva kilometre pred cieľovým stúpaním. Síce Goikoetxea (Euskaltel) a Bevilacqua (Kometa) mali ešte zajačie úmysly. Oni dvaja sa stali súčasťou hlavného poľa až na méte 14 kilometrov od cieľa. Vtedy v čele balíka pracoval Ewan (Lotto). 
Po ňom sa ujal tempa Vanhoucke (Lotto), lenže Edet (Arkéa) dvakrát skúsil zaútočiť. Oba jeho pokusy neboli úspešné. No akonáhle sa vrátil do balíka po druhýkrát, zaútočil Quintana (Arkéa). Kolumbijský cyklista zaútočil pomerne skoro, v polovici kopca, a na jeho útoky súperi reagovali pozorne. Potom sa skúsil odpútať aj Vine (Alpecin), chvíľku vyzeral, že jemu by sa mohlo podariť získať na svoju stranu rozhodujúci náskok, ale ani on ešte neuspel. Potom sa začala taktická bitka, každú chvíľku niekto útočil.
Rozhodujúci moment prišiel štyritisíc metrov od vrcholu kopca. Eduardo Sepúlveda využil, že favoriti sa na chvíľku po sebe pozerali a zaútočil. Okamžitá reakcia neprišla a Sepúlveda k dobru získal skoro celú pol minútu. Za ním sa skupina spojila a snažili sa ho dobehnúť, lenže pár metrov od brány určujúcej posledný kilometer sa začalo taktizovať. Sepúlveda tak získal potrebné sekundy a zvíťazil. Na druhom mieste prišiel do cieľa Patrik Bevin, ktorý vyhral šprint skupiny. Tretí bol Harm Vanhoucke
Šesť rokov čakal na etapové víťazstvo Eduardo Sepúlveda. Naposledy vyhral etapu v roku 2016 na Tour de San Luis. Lenže v závere dňa urobil všetko správne. Najskôr sledoval, ako adepti na celkové víťazstvo plytvajú svojimi silami ešte skoro. Potom, keď potrebovali aspoň na chvíľku dobiť baterky, zaútočil a vyhral. Vo veľmi dobrom svetle sa v cieľovom stúpaní ukázal aj Patrik Bevin. Naopak, Nairo Quintana síce prišiel do cieľa ako štvrtý, no sám od seba určite čakal lepší výsledok. Dvakrát skúsil zaútočiť, ale neúspešne.  
Výsledky etapy
1. SEPULVEDA Eduardo Drone Hopper - Androni G. 03:48:38 20
2. BEVIN Patrick Israel-Premier Tech 00:15 10
3. VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 00:15 5
4. QUINTANA Nairo Team Arkéa-Samsic 00:15
5. VINE Jay Alpecin-Fenix 00:15
6. YEMANE Dawit Bike Aid 00:20
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. SEPULVEDA Eduardo Drone Hopper - Androni G. 15:04:18
2. BEVIN Patrick Israel-Premier Tech 00:14
3. VINE Jay Alpecin-Fenix 00:25
4. VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 00:37
5. JOHANNESSEN Anders Uno-X Pro Cycling Team 00:46
6. EDET Nicolas Team Arkéa-Samsic 00:53
Zobraziť kompletné poradie
5. 14.4. rovinata etapa ciel rovina Manisa > Ayvalik 192 km Welsford
profil etapy, 820 nastúpaných metrov (© tourofturkiye.org)
V piatej etape mal pokračovať šprintérsky súboj medzi Ewanom, Grovesom a Philipsenom, ktorí už na podujatí získali po jednom etapovom triumfe. Bez výhry bol stále Sam Bennett a írsky pretekár dostal v dnešnej rovinate etape dobrú príležitosť, ako to napraviť.

V štartovom poli už nefiguroval Nairo Quintana (Arkéa), ktorý spadol v druhej etape. Do úniku naskočili len dvaja cyklisti, Michiel Stockman (Saris Rouvy) a Feritcan Samli (Spor Toto) neboli pre šprintérske celky výraznou hrozbou. Vedúca dvojica si vybudovala takmer 7-minútový náskok, ale v druhej časti etapy začal rozdiel medzi skupinami výrazne klesať.

Na prvej rýchlostnej prémii zostala pre pretekárov v balíku jedna bonusová sekunda, ktorú uchmatol Patrick Bevin (Israel) a ako druhý muž GC znížil manko na lídra Eduarda Sepúlvedu (Androni) na trinásť sekúnd. Potom sa do vedúcej skupiny dostali ďalší traja borci, medzi nimi aj zástupca Alpecinu - Fénix, čím tento celok prestal udávať tempo v pelotóne, ale ani táto nová skupina nedostala šprintérske celky pod tlak.
Napriek tomu vedúca skupina dobre spolupracovala a pelotón len pomaly sťahoval približne 20-sekundový náskok. Dôležitým momentom bolo, že v balíku nepracoval Alpecin ani Lotto - Soudal. Osem kilometrov pred cieľom zostali na čele pretekov už len Maurice Ballerstedt (Alpecin) a Batuhan Özgür (Sakarya), ktorí mali stále k dobru dvadsať sekúnd.
Hromadný dojazd chcel prekaziť najmä Ballerstedt, ktorého pelotón chytil dva kilometre pred páskou. V šprinte sa tentoraz presadil Sam Welsford (DSM), ktorý porazil Jaspera Philipsena. Belgický jazdec získal tretíkrát druhú priečku na podujatí.
Šprintérska etapa priniesla prekvapujúceho víťaza, keď 26-ročný Sam Welsford vybojoval svoje prvé víťazstvo medzi profesionálmi a podarilo sa mu to parádnym spôsobom. V priamom súboji dokázal zdolať Jaspera Philipsena. Austrálsky šprintér obsadil minulý týždeň tretie miesto na Scheldeprijs. V poslednom kilometri síce predviedol výborný tímový výkon Lotto - Soudal a Caleb Ewan sa objavil pred páskou v ideálnej pozícii, no opäť to nedokázal pretaviť do etapovej výhry, lebo pomerne ďaleko  pred cieľom zvesil nohy.
Za austrálskym jazdcom boli zoradení Philipsen a Bennett, ktorí vzájomne súperili o pozíciu. Lepšie bol na tom jazdec tímu Alpecin a už sa zdalo, že získa druhú výhru na pretekoch, no spoza neho predviedol ešte kvalitnejšiu koncovku Welsford. Tretí skončil nečakane Arvid de Kleijn z celku Human Powered Health. Záver poznačil hromadný pád, na ktorý doplatili najmä niekoľkí jazdci z Alpecinu. Lídrom celkového poradia zostal Eduardo Sepúlveda.
Výsledky
1. WELSFORD Sam Team DSM 04:13:49
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:00
3. DE KLEIJN Arvid Human Powered Health 00:00
4. ZABEL Rick Israel-Premier Tech 00:00
5. EINHORN Itamar Israel-Premier Tech 00:00
6. MCLAY Daniel Team Arkéa-Samsic 00:00
7. EWAN Caleb Lotto Soudal 00:00
8. BOL Cees Team DSM 00:00
9. MODOLO Sacha Bardiani CSF Faizanè 00:00
10. PERON Andrea Team Novo Nordisk 00:00
Zobraziť kompletné poradie
6. 15.4. zvlnena etapa ciel rovina Edremit > Eceabat 205 km Ewan
profil etapy, 2120 nastúpaných metrov (© tourofturkiye.org)
Šiesta etapa v 57. ročníku Okolo Turecka svojou dĺžkou nadviazala na včerajšiu previerku. Dnes však cyklisti museli prejsť viac ako dvesto kilometrov. Z hľadiska náročnosti bola stredne náročná. Organizátori síce umiestnili cieľ v miernom kopčeku, medzi favoritov na etapové víťazstvo patrili šprintéri. Okrem Jaspera Philipsena, Kadena Grovesa a Caleba Ewana sa dnes mohol presadiť aj Danny van Poppel.

Počas etapy sa vpredu vytvorili dva celodenné úniky. V prvom figurovalo päť jazdcov, a to Alessandro Santaromita z Bardiani CSF Faizane, Lucas De Rossi z China Glory Continental Cycling, Michajlo Kononenko z Sakarya BB Pro Team, Ahmet Örken z Wildlife Generation Pro Cycling a Burak Abay z Spor Toto Cycling Team. Boli však chytení ešte veľmi ďaleko od cieľa, a preto pelotón pustil dopredu ďalšiu päticu. 

Ušiel Vojtech Rěpa z Equipo Kern Pharma, Julian Borresch z Saris Rouvy Sauerland Team, Edgar Nieto z Spor Toto Cycling Team, Onur Balkan a Batuhan Özgur z obaja z Sakarya BB Pro Team. K nim sa snažil dostať ešte šiesty jazdec, ale za celý čas sa mu to nepodarilo. Čelná skupina čím sa blížila k cieľovej destinácii, tak sa rozpadala. Nakoniec vpredu zostala iba trojica, Rěpa, Borresch a Balkan. Za nimi ťahal pelotón hlavne BikeExchange – Jayco
Presne 20 kilometrov od pásky sa vedúca skupina znovu stenčila. Balkan (Sakarya) už nemal sily na to, aby zostal zavesený v háku ostatným dvom utečencom. Rěpa (Equipo) a Borresch (Saris Rouvy) naďalej spolupracovali a snažili sa čo najdlhšie udržať pred balíkom. No desať kilometrov pred cieľom sa obzreli a pelotón už bol za nimi ani nie o päť sekúnd. Krátko na to sa ich púť v celodennom úniku skončila. Nasledovala pozičná bitka v hlavnom poli o najlepšiu pozíciu do šprintu. 
Vyhral ju celok Israel - Premier Tech, ktorý v posledných kilometroch nasadil také tempo, že šprintéri v pelotóne viseli za oči. Caleb Ewan, Jasper Philipsen a Danny van Poppel však z čela nezmizli a práve oni traja sa pobili o etapu v hromadnom dojazde. Balík do neho priviedol celok Lotto Soudal, ktorý sa ujal slova pod bránou posledného kilometra. Ich šprintér nakoniec bez väčších problémov porazil všetkých sokov a zvíťazil. Druhé miesto obsadil Philipsen, tretí bol van Poppel.
Aj po šiestom dni zostal predbežným lídrom Eduardo Sepúlveda, ktorý si do predposledného dňa odniesol náskok 11 sekúnd pred Patrickom Bevinom. Argentínčan v závere šiestej etapy nemal žiadne problémy, rovnako ani Bevin. Jeho tím mu v závere pripravoval scénu, no šprintérov sa neztriasli a nakoniec Bevin nebojoval o etapu. Na treťom mieste je Jay Vine, ktorého manko na lídra je 25 sekúnd. Ostatné pozície v Top 10 okupujú Harm Vanhoucke, Anders Johannessen, Nicolas Edet, Dawit Yemane, Sean Bennett, Mustafa Sayar a Henri Vandenabeele.
Výsledky etapy
1. EWAN Caleb Lotto Soudal 04:54:00 20
2. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:00 10
3. VAN POPPEL Danny BORA-hansgrohe 00:00 5
4. BEVIN Patrick Israel-Premier Tech 00:00
5. STEWART Campbell BikeExchange-Jayco 00:00
6. DE BUYST Jasper Lotto Soudal 00:00
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. SEPULVEDA Eduardo Drone Hopper - Androni G. 24:12:07
2. BEVIN Patrick Israel-Premier Tech 00:11
3. VINE Jay Alpecin-Fenix 00:25
4. VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 00:37
5. JOHANNESSEN Anders Uno-X Pro Cycling Team 00:46
6. EDET Nicolas Team Arkéa-Samsic 00:53
Zobraziť kompletné poradie
7. 16.4. zvlnena etapa ciel rovina Gelibolu > Tekirdag 135 km Bevin
profil etapy, 2240 nastúpaných metrov (© tourofturkiye.org)
Počas predposledného dňa na podujatí bolo kľúčovou otázkou, či záverečná horská prémia dostane do ťažkostí šprintérov. Na záverečnom kopci (7 km; 4,2 %) sa nachádzali úseky na úrovni sedem percent a pre Ewana, Philipsena, Grovesa alebo Bennetta mal znamenať zaujímavú výzvu. Šprintérom však nahrávalo, že po jeho prekonaní zostávalo do cieľy vyše dvadsať kilometrov.
Do brejku sa dostali Syver Wærsted (Uno-X), Nick Zukowsky (Human Powered Health), Feritcan Samli (Spor Toto) a Abram Stockman (Saris Rouvy) a hneď od začiatku etapy nebolo pochýba, že šprintéri si na dnešný profil veria. V pelotóne pracovali Lotto - Soudal a Bora, únik dostal k dobru maximálne päť minút.
V rozhodujúcej časti etapy tempo stúpalo a poslední utečenci boli chytení ešte pred záverečnou horskou prémiou. Postaral sa o to tím Israel Premier Tech, ktorý sa chcelizbaviť šprintérov na poslednom kopci a umožniť Patrickovi Bevinovi získať v cieli bonusoví sekundy, aby sa ako druhý muž poradia priblížil k lídrovi Eduardovi Sepúlvedovi.
Lenže v záverečnom kopci Bevin zaútočil a podarilo sa mu rozdeliť pelotón, pričom za ním zostal aj Sepúlveda. Na vrchole stúpania sa nachádzali na čele Bevin, Jay Vine (Alpecin) a Nicolas Edet (Arkéa), ktorí si vybudovali 30-sekundový náskok. Bevin sa virtuálne dostal na čelo celkovej klasifikácie, keďže na začiatku etapy strácal na Sepúlvedu jedenásť sekúnd. Zo šprintérov sa udržali v druhej skupine Groves a Philipsen.
Vedúca trojica výborne spolupracovala a naďalej si udržiavala náskok na úrovni pol minúty, hoci za ňou sa nachádzala početná skupina. V skupine prenasledovateľov sa objavil aj Danny van Poppel, ktorý mal tiež záujem, aby sa vo finále šprintovalo. V hlavnom balíku udávali tempo Androni a BikeExchange, desať kilometrov pred cieľom museli zmazať manko 45 sekúnd.
Patrick Bevin, Jay Vine a Nicolas Edet zakončili svoj útok víťazným spôsobom a etapu získal Bevin, ktorý tesne pred páskou ušiel ostatným dvom cyklistom. Druhá skupina stratila v cieli štyridsať sekúnd.
Etapa vyvrcholila nečakaným spôsobom, keď jej posledná horská prémia pravdepodobne rozhodla o víťazovi celých pretekoch. Patrick Bevin využil na finálnom kopci 3-kilometrový úsek s priemerom sedem percent, na ktorom sa dokázal zbaviť Sepúlvedu a v spoločnosti dvoch jazdcov ho obrať o líderský dres. Novozélenadský jazdec získal v cieli dôležitý náskok a pripísal si aj celkový triumf.
Na druhom mieste finišoval Jay Vine a austrálsky cyklista sa vďaka tomu dostal na druhú priečku v GC, o dvadsať sekúnd za Bevina. Zajtra je na programe pomerne jednoduchá etapa, ale obsahuje výbušné stúpanie, ktoré spôsobí na trati nervozitu. Eduardo Sepúlveda sa prepadol na tretiu priečku s mankom štyridsať sekúnd na nového lídra, takýto vývoj dnešnej etapy ho určite zaskočil. Dobrý výkon predviedli Jasper Philipsen a Danny van Poppel, ktorí ako jediní spomedzi šprintérov dokázali obsadiť pozície v Top 10.
Výsledky etapy
1. BEVIN Patrick Israel-Premier Tech 03:21:02 20
2. VINE Jay Alpecin-Fenix 00:02 10
3. EDET Nicolas Team Arkéa-Samsic 00:04 5
4. PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 00:41
5. DE BUYST Jasper Lotto Soudal 00:41
6. VAN POPPEL Danny BORA-hansgrohe 00:41
Zobraziť kompletné poradie
Priebežné poradie pretekov po etape
1. BEVIN Patrick Israel-Premier Tech 27:33:10
2. VINE Jay Alpecin-Fenix 00:20
3. SEPULVEDA Eduardo Drone Hopper - Androni G. 00:40
4. EDET Nicolas Team Arkéa-Samsic 00:52
5. VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 01:17
6. JOHANNESSEN Anders Uno-X Pro Cycling Team 01:26
Zobraziť kompletné poradie
8. 17.4. rovinata etapa ciel rovina Istanbul > Istanbul 136 km zrušená
profil etapy, 1050 nastúpaných metrov (© tourofturkiye.org)
Posledná etapa tureckého dobrodružstva už nemala priniesť zmeny v Top 3. Patrick Bevin (Israel Premier Tech) mal k dispozícii dvadsať sekúnd na druhého pretekára, ktorým bol Jay Vine (Alpecin - Fenix). Rozdiely medzi ďalšími pretekármi v Top 10 neboli veľké. Mustafa Sayar (Sakarya BB Pro Team) mal len dvojsekundový náskok na Henriho Vandenabeeleho (DSM).
Do priebehu poslednej etapy ale vstúpil dážď a po 36 kilometroch sa organizátori rozhodli pre pozastavenie poslednej previerky. Do piatich minút prišlo rozhodnutie o úplnom zrušení etapy pre zlé poveternostné podmienky. Bevin sa tak stal celkovým víťazom. Po víťazstvo v bodovačke si prišiel Jasper Philipsen (Alpecin) a najlepším vrchárom sa stal Noah Granigan (Wildlife Generation Pro Cycling). 
Bevina a Vina na pódiu doplnil Eduardo Sepúlveda (Drone Hopper - Androni Giocattoli). Austrálčan a Argentínčan tak obhájili svoje umiestnenie z vlaňajšej edície. Arkéa - Samsic sem prišla s Nairom Quintanom, ale ten odstúpil a lídrom tímu sa tak stal Nicolas Edet. Francúz využil svoju príležitosť a dostal sa na štvrté miesto. Top 5 už s viac ako minútovou stratou na Bevina uzavrel Harm Vanhoucke (Lotto Soudal).
Konečné poradie pretekov
1. BEVIN Patrick Israel-Premier Tech 27:33:10
2. VINE Jay Alpecin-Fenix 00:20
3. SEPULVEDA Eduardo Drone Hopper - Androni G. 00:40
4. EDET Nicolas Team Arkéa-Samsic 00:52
5. VANHOUCKE Harm Lotto Soudal 01:17
6. JOHANNESSEN Anders Uno-X Pro Cycling Team 01:26