Okolo Grécka 2022 (2.1), 27.4. - 1.5.
1. | 27.4. | Heraklion > Chania | 190 km | Gate | ||
2. | 28.4. | Atény > Itea | 165 km | Moschetti | ||
3. | 29.4. | Delfy > Karditsa | 172 km | Teugels | ||
4. | 30.4. | Karditsa > Larissa | 176 km | Broge | ||
5. | 1.5. | Kalabaka > Ioannina | 154 km | Toudal |
Štartová listina | Dukla BB |
1. | 27.4. | Heraklion > Chania | 190 km | Gate |
profil etapy, 2850 nastúpaných metrov (© hellas-tour.gr) |
Preteky Okolo Grécka sa vrátili do kalendára UCI po desiatich rokoch. Miestni organizátori s nimi majú veľké plány, pretože cyklistiku chcú marketingovo využiť na prezentovanie svojej krajiny ako turistickej destinácie. Aj preto sú rovno v kategórii 2.1, nehľadia na slabučkú domácu scénu, ale majú ambíciu pritiahnuť čo najviac špičkových tímov. Už prvý rok sa im podarilo presvedčiť Trek-Segafredo a päť Pro tímov.
Začali hneď najťažším dňom na Kréte, kde sa o husársky kúsok postaral Novozélanďan Aaron Gate, ktorého akoby nikto nepoznal a úplne ho pelotón podcenil. Bývalý dráhový majster sveta si nasadil časovku a taktizujúca 25-členná skupina za ním nespolupracovala ideálne. Nechala si triumf ujsť až o takmer dve minúty. Márne potom špurtoval Eduard Prades z Caja Rural proti Filippovi Baroncinimu z Treku.
Triumf Gateho (© International Cycling Tour of Hellas) |
Dukla Banská Bystrica mala zastúpenie až v druhej väčšej skupine, keď s odstupom 4:39 prišiel do cieľa Martin Haring. Záver dlhej etapy v kopcoch bol pre ostatných priťažký. Lukáš Kubiš mal veľké žalúdočné problémy, musel si aj zastaviť a mal pred sebou iba jedinú úlohu, prísť do cieľa v limite, aby ešte mohol pokračovať, ak sa jeho stav v jednoduchších dňoch zlepší.
Adam Foltán mal po dlhšej chorobe slabé nohy na dokončenie a limit nestihol ani doráňaný prvoročák Samuel Tuka, ktorý viackrát spadol a celý krvavý prišiel do cieľa. Bola to pre neho veľká vôľová skúška. Mohol kedykoľvek nastúpiť do zberného vozidla, ktorý šiel za ním. Viacero pretekárov tak urobilo.
Samuel Tuka (© Dukla Banská Bystrica) |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 04:24:10 | 14 | ||||
2. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 01:46 | 5 | ||||
3. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 01:46 | 3 | ||||
4. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:46 | |||||
5. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 01:46 | |||||
6. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 01:46 |
46. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:39 | ||
62. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 09:25 | ||
100. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 16:19 | ||
115. | KAŠKO Dávid | Dukla Banská Bystrica | 19:40 | ||
116. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 19:40 | ||
OTL | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | limit | ||
OTL | FOLTÁN Adam | Dukla Banská Bystrica | limit |
7. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 01:46 | ||
8. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 01:46 | ||
9. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 01:46 | ||
10. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:51 | ||
11. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 01:51 | ||
12. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 01:51 | ||
13. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 01:51 | ||
14. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 01:51 | ||
15. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 01:51 | ||
16. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:51 | ||
17. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 01:51 | ||
18. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 01:51 | ||
19. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 01:51 | ||
20. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 01:51 | ||
21. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 01:51 | ||
22. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:51 | ||
23. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 01:51 | ||
24. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 01:57 | ||
25. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 01:57 | ||
26. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 01:57 | ||
27. | KING Benjamin | Human Powered Health | 02:41 | ||
28. | HAGA Chad | Human Powered Health | 02:41 | ||
29. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 03:30 | ||
30. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 03:33 | ||
31. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 03:33 | ||
32. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 04:00 | ||
33. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 04:00 | ||
34. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:33 | ||
35. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 04:33 | ||
36. | ILIAS Periklis | Grécko | 04:33 | ||
37. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 04:33 | ||
38. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 04:33 | ||
39. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 04:33 | ||
40. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 04:33 | ||
41. | RESTREPO Jhonatan | Drone Hopper - Androni G. | 04:39 | ||
42. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 04:39 | ||
43. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 04:39 | ||
44. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 04:39 | ||
45. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 04:39 | ||
46. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 04:39 | ||
47. | AALRUST Håkon | Team Coop | 04:39 | ||
48. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 04:39 | ||
49. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 04:39 | ||
50. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 04:43 | ||
51. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 04:43 | ||
52. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 06:59 | ||
53. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 07:09 | ||
54. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 07:15 | ||
55. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 07:15 | ||
56. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 07:17 | ||
57. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 07:17 | ||
58. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 07:17 | ||
59. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 07:35 | ||
60. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 08:12 | ||
61. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 09:25 | ||
62. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 09:25 | ||
63. | DIMA Emil | Giotti Victoria Savini Due | 09:27 | ||
64. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 10:15 | ||
65. | BRONSWIJK Mike | Allinq Continental Cyclingteam | 10:15 | ||
66. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 10:15 | ||
67. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 10:15 | ||
68. | LUNDER Eirik | Team Coop | 11:22 | ||
69. | JENSEN August | Human Powered Health | 11:22 | ||
70. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 11:52 | ||
71. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 11:52 | ||
72. | HJEMSAETER Olav | Team Coop | 11:54 | ||
73. | MEWES Ben | X Speed United Continental | 11:55 | ||
74. | MOTTIEZ Gilles | Cross Team Legendre | 11:55 | ||
75. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 11:55 | ||
76. | KASTRANTAS Charalampos | Grécko | 12:25 | ||
77. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 12:26 | ||
78. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 12:26 | ||
79. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 12:26 | ||
80. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 12:26 | ||
81. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 12:30 | ||
82. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 13:42 | ||
83. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 13:42 | ||
84. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 13:47 | ||
85. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 14:20 | ||
86. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 14:20 | ||
87. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 14:20 | ||
88. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 14:20 | ||
89. | SILLANKORVA Jaakko | X Speed United Continental | 14:20 | ||
90. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 15:12 | ||
91. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 15:12 | ||
92. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 15:12 | ||
93. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 15:12 | ||
94. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 15:12 | ||
95. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 15:12 | ||
96. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 15:12 | ||
97. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 15:15 | ||
98. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 15:15 | ||
99. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 15:25 | ||
100. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 16:19 | ||
101. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 16:42 | ||
102. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 17:52 | ||
103. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 17:52 | ||
104. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 19:29 | ||
105. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 19:29 | ||
106. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 19:29 | ||
107. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 19:40 | ||
108. | DRAKOS Nikolaos | Grécko | 19:40 | ||
109. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 19:40 | ||
110. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 19:40 | ||
111. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 19:40 | ||
112. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 19:40 | ||
113. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 19:40 | ||
114. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 19:40 | ||
115. | KAŠKO Dávid | Dukla Banská Bystrica | 19:40 | ||
116. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 19:40 | ||
117. | AIMAN MOHD ZARIFF Nur | Terengganu Polygon Team | 19:40 | ||
118. | MICHAEL GROSU Eduard | Drone Hopper - Androni G. | 19:40 | ||
119. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 19:40 | ||
120. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 25:03 | ||
121. | KENCH Josh | Bolton Equities Black Spoke | 30:47 | ||
122. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 30:47 | ||
DNF | DREYER HELDAHL Sebastian | X Speed United Continental | odstúpil | ||
DNF | KOSZELA Daniel | X Speed United Continental | odstúpil | ||
DNF | PHILOKYPROU Christos | Cyprus | odstúpil | ||
DNF | POP Bogdan | Giotti Victoria Savini Due | odstúpil | ||
DNF | THEOPHANOUS Stavros | Cyprus | odstúpil | ||
DNF | THYMIDES Constantinos | Cyprus | odstúpil | ||
DNF | VAN DER HORST Dennis | Allinq Continental Cyclingteam | odstúpil | ||
DNF | VERMEULEN Hendrik | X Speed United Continental | odstúpil | ||
DNS | DREGE Andre | Team Coop | neštartoval | ||
OTL | FOLTÁN Adam | Dukla Banská Bystrica | limit | ||
OTL | TUKA Samuel | Dukla Banská Bystrica | limit |
2. | 28.4. | Atény > Itea | 165 km | Moschetti |
profil etapy, 1610 nastúpaných metrov (© hellas-tour.gr) |
Po úvodnom dni na Kréte sa už druhý odohrával na pevnine so štartom v hlavnom meste. Z Atén sa pretekári hneď vydali do náročného kopca, ktorý bol konečnou pre Erika Bašku. Zdravotne trápiaci sa pretekár vypadol z balíka a bolo jasné, že by nemalo význam 150 kilometrov trápiť sa v maličkej skupinke.
Tempo bolo od začiatku ostré, aby silné tímy nič nepodcenili. Dlhšie sa únik nevytvoril. Až po pospájaní balíka po úvodnej hodine sa už zdalo, že by niečo mohlo aj odísť a podarilo sa to štvorčlennej skupine s lídrom súťaže na prémiách Nilsom Brogem (Bhs Borrnholm). Ďalej tam bol jeho tímový kolega Rasmus Pedersen, najlepší grécky pretekár Polychronis Tzortzakis (repre) a Lukáš Kubiš z Dukly BB.
Šprintérska prémia (© International Cycling Tour of Hellas) |
Partia bojovala aj o rýchlostnú prémiu, kde si to Dáni dobre rozohrali a Borge bral najviac bodov, Lukáš bol druhý. Borge následne zvesil nohy a vrátil sa do balíka, ostatní pokračovali. Dobehnutí boli v náročnejšom teréne smerom k cieľu, kde si to strážil najmä Trek-Segafredo, aby im nič neušlo a zároveň tam udržali ich lídra na špurty Matteu Moschettiho. To sa podarilo, Talian triumfoval.
Zo Slovákov sa v prvej skupine, teda zmenšenom pelotóne, nepodarilo zvládnuť posledný kopec nikomu. Najbližšie k tomu mal Pavol Rovder.
Vyjadrenie Lukáša Kubiša (Slovák v úniku) |
"Dnešná etapa bola opäť od štartu do kopca, kde vrchol bol na 18. kilometri. Následne sa zozjazdovalo a okolo 40. kilometra sa vytvoril únik dňa, v ktorom som sa nachádzal s ďalšími tromi pretekármi. Bol tam aj muž v drese o šprintérske prémie. Prémiu vyhral, ja som bol druhý a následne si vystúpil z úniku a pokračovali sme už len traja. Vybudovali sme si náskok dvoch minút, ktorý sme držali až do posledného kopca pred cieľom. Keď bol balík už blízko, ešte nám nastúpil domáci pretekár, ale taktiež ho v tom kopci zišli. Chvíľu som sa držal v balíku, no potom mi už sily nestačili, a tak som došiel do cieľa až za hlavnou skupinou." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 03:49:59 | 14 | ||||
2. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:00 | 5 | ||||
3. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | 3 | ||||
4. | JENSEN August | Human Powered Health | 00:00 | |||||
5. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | |||||
6. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 00:00 |
73. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 00:58 | ||
96. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:42 | ||
104. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:18 | ||
106. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 05:45 | ||
DNF | KAŠKO Dávid | Dukla Banská Bystrica | odstúpil |
7. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
8. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
9. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
10. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
11. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
12. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
13. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
14. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 00:00 | ||
15. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
16. | RESTREPO Jhonatan | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
17. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 00:00 | ||
18. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
19. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
20. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
21. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 00:00 | ||
22. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
23. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
24. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
25. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
26. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
27. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 00:00 | ||
28. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
29. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
30. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
31. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
32. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
33. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 00:00 | ||
34. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
35. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
36. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
37. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
38. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
39. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
40. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
41. | ILIAS Periklis | Grécko | 00:00 | ||
42. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 00:00 | ||
43. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
44. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
45. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 00:00 | ||
46. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
47. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
48. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
49. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
50. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 00:00 | ||
51. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
52. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 00:00 | ||
53. | AALRUST Håkon | Team Coop | 00:00 | ||
54. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 00:00 | ||
55. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 00:00 | ||
56. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
57. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
58. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 00:00 | ||
59. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
60. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
61. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
62. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
63. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
64. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
65. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
66. | HAGA Chad | Human Powered Health | 00:13 | ||
67. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:58 | ||
68. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 00:58 | ||
69. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 00:58 | ||
70. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 00:58 | ||
71. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 00:58 | ||
72. | KASTRANTAS Charalampos | Grécko | 00:58 | ||
73. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 00:58 | ||
74. | DRAKOS Nikolaos | Grécko | 00:58 | ||
75. | LUNDER Eirik | Team Coop | 00:58 | ||
76. | MEWES Ben | X Speed United Continental | 00:58 | ||
77. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 00:58 | ||
78. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 00:58 | ||
79. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 00:58 | ||
80. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 00:58 | ||
81. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 00:58 | ||
82. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 00:58 | ||
83. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 00:58 | ||
84. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 00:58 | ||
85. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 00:58 | ||
86. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 00:58 | ||
87. | AIMAN MOHD ZARIFF Nur | Terengganu Polygon Team | 00:58 | ||
88. | KING Benjamin | Human Powered Health | 00:58 | ||
89. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 00:58 | ||
90. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 00:58 | ||
91. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 00:58 | ||
92. | MOTTIEZ Gilles | Cross Team Legendre | 01:03 | ||
93. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 01:28 | ||
94. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 01:42 | ||
95. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 01:42 | ||
96. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 01:42 | ||
97. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 01:54 | ||
98. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 05:18 | ||
99. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 05:18 | ||
100. | BRONSWIJK Mike | Allinq Continental Cyclingteam | 05:18 | ||
101. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 05:18 | ||
102. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 05:18 | ||
103. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 05:18 | ||
104. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 05:18 | ||
105. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 05:18 | ||
106. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 05:45 | ||
107. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 05:45 | ||
108. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 05:45 | ||
109. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 10:25 | ||
110. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 10:25 | ||
111. | MICHAEL GROSU Eduard | Drone Hopper - Androni G. | 11:23 | ||
112. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 18:31 | ||
113. | SILLANKORVA Jaakko | X Speed United Continental | 18:31 | ||
114. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 18:31 | ||
115. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 18:31 | ||
116. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 18:31 | ||
117. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 18:31 | ||
118. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 18:31 | ||
DNF | KAŠKO Dávid | Dukla Banská Bystrica | odstúpil | ||
DNF | DIMA Emil | Giotti Victoria Savini Due | odstúpil | ||
DNF | HJEMSAETER Olav | Team Coop | odstúpil | ||
DNS | KENCH Josh | Bolton Equities Black Spoke | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 08:13:55 | |||||
2. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 01:52 | |||||
3. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 01:54 | |||||
4. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 01:57 | |||||
5. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 01:59 | |||||
6. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 02:00 |
60. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:11 | ||
62. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:21 | ||
92. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 17:31 | ||
106. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 25:37 |
7. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:00 | ||
8. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 02:00 | ||
9. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 02:00 | ||
10. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 02:05 | ||
11. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 02:05 | ||
12. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 02:05 | ||
13. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 02:05 | ||
14. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 02:05 | ||
15. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 02:05 | ||
16. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 02:05 | ||
17. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 02:05 | ||
18. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 02:05 | ||
19. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 02:05 | ||
20. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:05 | ||
21. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:05 | ||
22. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 02:09 | ||
23. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 02:11 | ||
24. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 02:11 | ||
25. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 02:54 | ||
26. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 03:03 | ||
27. | HAGA Chad | Human Powered Health | 03:08 | ||
28. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 03:44 | ||
29. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 03:47 | ||
30. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 03:47 | ||
31. | KING Benjamin | Human Powered Health | 03:53 | ||
32. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 04:14 | ||
33. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 04:14 | ||
34. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:47 | ||
35. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 04:47 | ||
36. | ILIAS Periklis | Grécko | 04:47 | ||
37. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 04:47 | ||
38. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 04:47 | ||
39. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 04:51 | ||
40. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 04:53 | ||
41. | RESTREPO Jhonatan | Drone Hopper - Androni G. | 04:53 | ||
42. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 04:53 | ||
43. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 04:53 | ||
44. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 04:53 | ||
45. | AALRUST Håkon | Team Coop | 04:53 | ||
46. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 04:53 | ||
47. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 05:45 | ||
48. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 05:55 | ||
49. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 05:55 | ||
50. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 06:15 | ||
51. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 07:13 | ||
52. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 07:23 | ||
53. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 07:29 | ||
54. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 07:30 | ||
55. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 07:31 | ||
56. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 07:31 | ||
57. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 07:49 | ||
58. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 09:11 | ||
59. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 09:24 | ||
60. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 10:11 | ||
61. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 10:29 | ||
62. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 11:21 | ||
63. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 11:27 | ||
64. | JENSEN August | Human Powered Health | 11:36 | ||
65. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 12:06 | ||
66. | LUNDER Eirik | Team Coop | 12:34 | ||
67. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 12:40 | ||
68. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 12:40 | ||
69. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 13:04 | ||
70. | MEWES Ben | X Speed United Continental | 13:07 | ||
71. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 13:07 | ||
72. | MOTTIEZ Gilles | Cross Team Legendre | 13:12 | ||
73. | KASTRANTAS Charalampos | Grécko | 13:37 | ||
74. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 13:38 | ||
75. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 14:01 | ||
76. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 14:34 | ||
77. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 14:34 | ||
78. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 14:34 | ||
79. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 14:54 | ||
80. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 15:16 | ||
81. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 15:22 | ||
82. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 15:26 | ||
83. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 15:26 | ||
84. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 15:26 | ||
85. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 15:29 | ||
86. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 15:32 | ||
87. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 15:32 | ||
88. | BRONSWIJK Mike | Allinq Continental Cyclingteam | 15:47 | ||
89. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 16:27 | ||
90. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 16:37 | ||
91. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 17:08 | ||
92. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 17:31 | ||
93. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 18:02 | ||
94. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 19:04 | ||
95. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 19:14 | ||
96. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 19:54 | ||
97. | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | 19:54 | ||
98. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 20:41 | ||
99. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 20:43 | ||
100. | DRAKOS Nikolaos | Grécko | 20:52 | ||
101. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 20:52 | ||
102. | AIMAN MOHD ZARIFF Nur | Terengganu Polygon Team | 20:52 | ||
103. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 20:54 | ||
104. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 22:14 | ||
105. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 23:44 | ||
106. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 25:37 | ||
107. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 25:39 | ||
108. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 28:10 | ||
109. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 30:08 | ||
110. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 31:02 | ||
111. | MICHAEL GROSU Eduard | Drone Hopper - Androni G. | 31:17 | ||
112. | SILLANKORVA Jaakko | X Speed United Continental | 33:05 | ||
113. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 36:19 | ||
114. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 38:14 | ||
115. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 38:25 | ||
116. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 38:25 | ||
117. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 38:25 | ||
118. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 38:25 |
3. | 29.4. | Delfy > Karditsa | 172 km | Teugels |
profil etapy, 2110 nastúpaných metrov (© hellas-tour.gr) |
Grécko je typické veľmi členitým terénom a o rôznych priesmykoch sa dnes učí v dejinách staroveku. Tretia etapa štartovala blízko niekdajšieho antického mestečka Delfy hneď do dlhého kopca s vyše 800 nastúpanými metrami. Tam sa pelotón hneď úplne rozdelil a odpadlo množstvo pretekárov. Potom sa to stále naháňalo až sa situácia po hodine a pol ukľudnila. V úniku boli len dvaja pretekári, ktorí nemali veľký náskok a tempo sa nakoplo opäť v poslednom kopčeku asi 35 km pred cieľom.
Vytvorila sa 17-členná skupina, ktorá prišla až do cieľa. Tesne na prehupe nestačil jej tempu Martin Haring a v druhej asi 10-člennej partii šiel Lukáš Kubiš. Tým, že vpredu nebol ani jeden pretekár Treku, silný WT celok pracoval a zozadu nabral všetky skupiny okrem tej čelnej. Slováci teda napokon prišli v znovuzjednotenom pelotóne s minútovou stratou.
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
- reklama - |
Na čele bol aj líder Aaron Gate z Black Spoke, ale pri špurte spolu s kolegom ťažko kolidovali s Jhonatanom Restrepom (Drone) a všetci skončili vo veľkých bolestiach zodratí. Vyhral Lennert Teugels z Tarteletta a za vedúcim Gatem nastalo viacero rôznych zmien, keďže dostali veľkú výhodu tí, ktorí dnes získali minútu náskoku.
V sobotu sa pôjde najjednoduchšia etapa, ktorá síce opäť bude mať hneď po štarte veľký kopec a určite narobí paseku, ale potom by sa to podľa papierových predpokladov malo všetko zísť dokopy a zrejme sa bude prvý klasicky špurtovať.
Vyjadrenie Lukáša Kubiša (Dukla BB) |
"Dnešná etapa opäť štartovala do pätnásť-kilometrového kopca, kde sa nastupovalo pokým neodišli dvaja a tempo sa celkom upokojilo. Neskôr sme ich v zjazde došli a odišli ďalší dvaja, ktorí tam boli pomerne dlhšie a zišli sme ich v poslednom kopci. V tomto kopci sa išlo naozaj pekelné tempo, no cítil som dobré nohy, tak som išiel, čo to dalo, pretože som veril, že budeme šprintovať. No v tomto kopci odišlo sedemnásť ľudí. Ja som ostal asi v desiatke niekoľko sekúnd za nimi. No naša skupina nechcela spolupracovať, a tak nás došli ďalší zozadu. Začala sa naháňačka, no nedošli sme to. Škoda, pretože naozaj som sa cítil doposiaľ najlepšie. Ešte nás čakajú dve etapy, tak dúfam, že to bude minimálne tak dobré, ako dnes." |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 04:11:57 | 14 | ||||
2. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | 5 | ||||
3. | ILIAS Periklis | Grécko | 00:00 | 3 | ||||
4. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 00:00 | |||||
5. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | |||||
6. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 00:00 |
31. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:59 | ||
51. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:59 | ||
52. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:59 | ||
96. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 08:13 |
7. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
8. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
9. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 00:00 | ||
10. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 00:00 | ||
11. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 00:00 | ||
12. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
13. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
14. | JENSEN August | Human Powered Health | 00:59 | ||
15. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:59 | ||
16. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 00:59 | ||
17. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 00:59 | ||
18. | KASTRANTAS Charalampos | Grécko | 00:59 | ||
19. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 00:59 | ||
20. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 00:59 | ||
21. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 00:59 | ||
22. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
23. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 00:59 | ||
24. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 00:59 | ||
25. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 00:59 | ||
26. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 00:59 | ||
27. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 00:59 | ||
28. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 00:59 | ||
29. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 00:59 | ||
30. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 00:59 | ||
31. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:59 | ||
32. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 00:59 | ||
33. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 00:59 | ||
34. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 00:59 | ||
35. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 00:59 | ||
36. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 00:59 | ||
37. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 00:59 | ||
38. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 00:59 | ||
39. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 00:59 | ||
40. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 00:59 | ||
41. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 00:59 | ||
42. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 00:59 | ||
43. | BRONSWIJK Mike | Allinq Continental Cyclingteam | 00:59 | ||
44. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:59 | ||
45. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:59 | ||
46. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 00:59 | ||
47. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 00:59 | ||
48. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 00:59 | ||
49. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 00:59 | ||
50. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 00:59 | ||
51. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:59 | ||
52. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:59 | ||
53. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 00:59 | ||
54. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 00:59 | ||
55. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 00:59 | ||
56. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 00:59 | ||
57. | AALRUST Håkon | Team Coop | 00:59 | ||
58. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 00:59 | ||
59. | KING Benjamin | Human Powered Health | 00:59 | ||
60. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:59 | ||
61. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:59 | ||
62. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 01:09 | ||
63. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 01:09 | ||
64. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 01:09 | ||
65. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 01:09 | ||
66. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 01:09 | ||
67. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 01:09 | ||
68. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:09 | ||
69. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 01:12 | ||
70. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 01:16 | ||
71. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 01:48 | ||
72. | HAGA Chad | Human Powered Health | 02:07 | ||
73. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 02:07 | ||
74. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 02:15 | ||
75. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
76. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 00:59 | ||
77. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 00:59 | ||
78. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
79. | MEWES Ben | X Speed United Continental | 08:13 | ||
80. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 08:13 | ||
81. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 08:13 | ||
82. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 08:13 | ||
83. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 08:13 | ||
84. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 08:13 | ||
85. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 08:13 | ||
86. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 08:13 | ||
87. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 08:13 | ||
88. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 08:13 | ||
89. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 08:13 | ||
90. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 08:13 | ||
91. | LUNDER Eirik | Team Coop | 08:13 | ||
92. | DRAKOS Nikolaos | Grécko | 08:13 | ||
93. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 08:13 | ||
94. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 08:13 | ||
95. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 08:13 | ||
96. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 08:13 | ||
97. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 08:13 | ||
98. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 08:13 | ||
99. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 08:13 | ||
100. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 08:13 | ||
101. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 08:13 | ||
102. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 08:13 | ||
103. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 08:13 | ||
104. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 08:13 | ||
105. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 08:13 | ||
106. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 08:20 | ||
107. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 08:20 | ||
108. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 08:20 | ||
109. | AIMAN MOHD ZARIFF Nur | Terengganu Polygon Team | 08:20 | ||
110. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 08:20 | ||
111. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 08:20 | ||
112. | RESTREPO Jhonatan | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
113. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 13:54 | ||
114. | MOTTIEZ Gilles | Cross Team Legendre | 22:49 | ||
115. | SILLANKORVA Jaakko | X Speed United Continental | 22:49 | ||
116. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 29:44 | ||
DNF | PEYSKENS Dimitri | Bingoal Pauwels Sauces WB | odstúpil | ||
DNS | MICHAEL GROSU Eduard | Drone Hopper - Androni G. | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 12:25:50 | |||||
2. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 01:52 | |||||
3. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 01:56 | |||||
4. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:02 | |||||
5. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 02:02 | |||||
6. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 02:06 |
55. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:12 | ||
56. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 12:22 | ||
95. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 25:46 | ||
96. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 26:38 |
7. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 02:07 | ||
8. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:07 | ||
9. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 02:11 | ||
10. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 02:13 | ||
11. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 02:53 | ||
12. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 02:55 | ||
13. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 03:00 | ||
14. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 03:06 | ||
15. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 03:06 | ||
16. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 03:06 | ||
17. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 03:06 | ||
18. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 03:06 | ||
19. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 03:06 | ||
20. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 03:06 | ||
21. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 03:06 | ||
22. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 03:06 | ||
23. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 03:11 | ||
24. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:16 | ||
25. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 03:49 | ||
26. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 03:54 | ||
27. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 04:04 | ||
28. | ILIAS Periklis | Grécko | 04:45 | ||
29. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 04:48 | ||
30. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 04:49 | ||
31. | KING Benjamin | Human Powered Health | 04:54 | ||
32. | RESTREPO Jhonatan | Drone Hopper - Androni G. | 04:55 | ||
33. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 05:12 | ||
34. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 05:15 | ||
35. | HAGA Chad | Human Powered Health | 05:17 | ||
36. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 05:34 | ||
37. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 05:48 | ||
38. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 05:48 | ||
39. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 05:52 | ||
40. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 05:54 | ||
41. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 05:54 | ||
42. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 05:54 | ||
43. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 05:54 | ||
44. | AALRUST Håkon | Team Coop | 05:54 | ||
45. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 06:46 | ||
46. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 07:06 | ||
47. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 07:32 | ||
48. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 08:12 | ||
49. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 08:30 | ||
50. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 08:32 | ||
51. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 08:32 | ||
52. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 09:00 | ||
53. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 10:25 | ||
54. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 10:35 | ||
55. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:12 | ||
56. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 12:22 | ||
57. | JENSEN August | Human Powered Health | 12:37 | ||
58. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 13:02 | ||
59. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 13:08 | ||
60. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 13:41 | ||
61. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 14:05 | ||
62. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 14:08 | ||
63. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 14:30 | ||
64. | KASTRANTAS Charalampos | Grécko | 14:38 | ||
65. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 15:02 | ||
66. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 15:28 | ||
67. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 15:35 | ||
68. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 15:38 | ||
69. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 16:17 | ||
70. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 16:23 | ||
71. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 16:27 | ||
72. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 16:28 | ||
73. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 16:33 | ||
74. | BRONSWIJK Mike | Allinq Continental Cyclingteam | 16:48 | ||
75. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 17:38 | ||
76. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 18:09 | ||
77. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 18:44 | ||
78. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 19:13 | ||
79. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 19:42 | ||
80. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 20:21 | ||
81. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 20:43 | ||
82. | LUNDER Eirik | Team Coop | 20:49 | ||
83. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 21:02 | ||
84. | MEWES Ben | X Speed United Continental | 21:22 | ||
85. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 21:54 | ||
86. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 21:55 | ||
87. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 22:03 | ||
88. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 22:49 | ||
89. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 22:56 | ||
90. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 23:09 | ||
91. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 23:41 | ||
92. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 23:41 | ||
93. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 23:47 | ||
94. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 24:42 | ||
95. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 25:46 | ||
96. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 26:38 | ||
97. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 27:19 | ||
98. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 27:29 | ||
99. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 27:34 | ||
100. | DRAKOS Nikolaos | Grécko | 29:07 | ||
101. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 29:07 | ||
102. | AIMAN MOHD ZARIFF Nur | Terengganu Polygon Team | 29:14 | ||
103. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 30:29 | ||
104. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 31:26 | ||
105. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 31:59 | ||
106. | MOTTIEZ Gilles | Cross Team Legendre | 36:03 | ||
107. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 36:21 | ||
108. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 36:25 | ||
109. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 39:17 | ||
110. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 46:29 | ||
111. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 46:40 | ||
112. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 46:47 | ||
113. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 46:47 | ||
114. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 46:47 | ||
115. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 55:25 | ||
116. | SILLANKORVA Jaakko | X Speed United Continental | 55:56 |
4. | 30.4. | Karditsa > Larissa | 176 km | Broge |
profil etapy, 1250 nastúpaných metrov (© hellas-tour.gr) |
Štvrtý deň v Grécku bol opäť tvrdý v úvode, ale všetci vedeli, že sa to ešte pospája v ďalšom priebehu, keď sa vytvorí klasický únik. To sa aj odohralo a putovalo smer Larissa, kde sa špurtovalo. Zvíťazil Dán Nils Broge z tímu Belton Bornholm, ktorému na týchto pretekoch ide karta a je to aj líder súťaže na prémiách. Zdolal Attilia Vivianiho z Bingoalu.
V samom závere priamo na cieľovej páske došlo k hromadnému pádu, viacerí prešli cieľom doslova na chrbte, a tak sa rozhodcovia rozhodli všetkých pretekárov, ktorí boli v tom čase v pelotóne, klasifikovať na 15. mieste. Boli tam všetci štyria Slováci. Naštastie sa im nič nestalo, ani jeden nespadol.
Dojaz etapy (© International Cycling Tour of Hellas) |
Videosumár etapy |
Výsledky etapy | ||||||||
1. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 04:12:19 | 14 | ||||
2. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | 5 | ||||
3. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | 3 | ||||
4. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 00:00 | |||||
5. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | |||||
6. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 00:00 |
15. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
15. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
15. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
15. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 |
7. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
8. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
9. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 00:00 | ||
10. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
11. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
12. | JENSEN August | Human Powered Health | 00:00 | ||
13. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
14. | KASTRANTAS Charalampos | Grécko | 00:00 | ||
15. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 00:00 | ||
15. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 00:00 | ||
15. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 00:00 | ||
15. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 00:00 | ||
15. | DRAKOS Nikolaos | Grécko | 00:00 | ||
15. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 00:00 | ||
15. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 00:00 | ||
15. | ILIAS Periklis | Grécko | 00:00 | ||
15. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 00:00 | ||
15. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 00:00 | ||
15. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 00:00 | ||
15. | BRONSWIJK Mike | Allinq Continental Cyclingteam | 00:00 | ||
15. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 00:00 | ||
15. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 00:00 | ||
15. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
15. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
15. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
15. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 00:00 | ||
15. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
15. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
15. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
15. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
15. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
15. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
15. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
15. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
15. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
15. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
15. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
15. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
15. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
15. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
15. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
15. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
15. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
15. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
15. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
15. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
15. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
15. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
15. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
15. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
15. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
15. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
15. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 00:00 | ||
15. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 00:00 | ||
15. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 00:00 | ||
15. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 00:00 | ||
15. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 00:00 | ||
15. | HAGA Chad | Human Powered Health | 00:00 | ||
15. | KING Benjamin | Human Powered Health | 00:00 | ||
15. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 00:00 | ||
15. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
15. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
15. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
15. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
15. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
15. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
15. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
15. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
15. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
15. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
15. | AALRUST Håkon | Team Coop | 00:00 | ||
15. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 00:00 | ||
15. | LUNDER Eirik | Team Coop | 00:00 | ||
15. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 00:00 | ||
15. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 00:00 | ||
15. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
15. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
15. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
15. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
15. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
15. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
15. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
15. | AIMAN MOHD ZARIFF Nur | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
15. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
15. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
15. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
15. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
15. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
15. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 00:00 | ||
15. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 00:00 | ||
15. | MEWES Ben | X Speed United Continental | 00:00 | ||
15. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 00:00 | ||
104. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 00:30 | ||
105. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 00:30 | ||
106. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 01:00 | ||
107. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 01:00 | ||
108. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 01:00 | ||
109. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 02:00 | ||
110. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 02:00 | ||
111. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 02:00 | ||
112. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 02:00 | ||
113. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 02:00 | ||
DNF | MOTTIEZ Gilles | Cross Team Legendre | odstúpil | ||
DNF | SILLANKORVA Jaakko | X Speed United Continental | odstúpil | ||
DNS | RESTREPO Jhonatan | Drone Hopper - Androni G. | neštartoval |
Priebežné poradie pretekov po etape | ||||||||
1. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 16:38:09 | |||||
2. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 01:52 | |||||
3. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 01:56 | |||||
4. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:02 | |||||
5. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 02:02 | |||||
6. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 02:06 |
54. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:12 | ||
55. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 12:22 | ||
94. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 25:46 | ||
95. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 26:38 |
7. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 02:07 | ||
8. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:07 | ||
9. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 02:11 | ||
10. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 02:13 | ||
11. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 02:43 | ||
12. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 02:55 | ||
13. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 02:57 | ||
14. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 03:00 | ||
15. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 03:00 | ||
16. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 03:06 | ||
17. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 03:06 | ||
18. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 03:06 | ||
19. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 03:06 | ||
20. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 03:06 | ||
21. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 03:06 | ||
22. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 03:06 | ||
23. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 03:11 | ||
24. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:16 | ||
25. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 03:45 | ||
26. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 03:54 | ||
27. | BENDIXEN Louis | Team Coop | 04:04 | ||
28. | ILIAS Periklis | Grécko | 04:45 | ||
29. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 04:48 | ||
30. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 04:49 | ||
31. | KING Benjamin | Human Powered Health | 04:54 | ||
32. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 05:12 | ||
33. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 05:15 | ||
34. | HAGA Chad | Human Powered Health | 05:17 | ||
35. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 05:34 | ||
36. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 05:48 | ||
37. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 05:48 | ||
38. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 05:52 | ||
39. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 05:54 | ||
40. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 05:54 | ||
41. | AGROTIS Alexandros | Cyprus | 05:54 | ||
42. | AALRUST Håkon | Team Coop | 05:54 | ||
43. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 06:46 | ||
44. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 07:06 | ||
45. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 07:32 | ||
46. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 07:52 | ||
47. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 08:30 | ||
48. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 08:32 | ||
49. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 08:32 | ||
50. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 10:12 | ||
51. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 10:25 | ||
52. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 10:35 | ||
53. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 11:00 | ||
54. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:12 | ||
55. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 12:22 | ||
56. | JENSEN August | Human Powered Health | 12:37 | ||
57. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 13:02 | ||
58. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 13:41 | ||
59. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 14:05 | ||
60. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 14:07 | ||
61. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 14:08 | ||
62. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 14:30 | ||
63. | KASTRANTAS Charalampos | Grécko | 14:38 | ||
64. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 15:02 | ||
65. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 15:28 | ||
66. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 15:35 | ||
67. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 15:38 | ||
68. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 16:17 | ||
69. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 16:23 | ||
70. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 16:27 | ||
71. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 16:28 | ||
72. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 16:33 | ||
73. | BRONSWIJK Mike | Allinq Continental Cyclingteam | 16:48 | ||
74. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 17:38 | ||
75. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 18:09 | ||
76. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 18:44 | ||
77. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 19:42 | ||
78. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 20:15 | ||
79. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 20:43 | ||
80. | LUNDER Eirik | Team Coop | 20:49 | ||
81. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 21:02 | ||
82. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 21:13 | ||
83. | MEWES Ben | X Speed United Continental | 21:22 | ||
84. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 21:54 | ||
85. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 21:55 | ||
86. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 22:03 | ||
87. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 22:49 | ||
88. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 23:09 | ||
89. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 23:26 | ||
90. | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | 23:41 | ||
91. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 23:41 | ||
92. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 23:47 | ||
93. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 24:42 | ||
94. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 25:46 | ||
95. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 26:38 | ||
96. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 27:19 | ||
97. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 27:29 | ||
98. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 28:04 | ||
99. | DRAKOS Nikolaos | Grécko | 29:07 | ||
100. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 29:07 | ||
101. | AIMAN MOHD ZARIFF Nur | Terengganu Polygon Team | 29:14 | ||
102. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 30:29 | ||
103. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 31:59 | ||
104. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 33:26 | ||
105. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 36:21 | ||
106. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 36:25 | ||
107. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 39:17 | ||
108. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 46:29 | ||
109. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 46:40 | ||
110. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 46:47 | ||
111. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 46:47 | ||
112. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 47:47 | ||
113. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 56:25 |
5. | 1.5. | Kalabaka > Ioannina | 154 km | Toudal |
profil etapy, 2630 nastúpaných metrov (© hellas-tour.gr) |
Na posledný deň v Grécku si organizátori pripravili pre pelotón najťažší kopec. Takmer z hranice mora sa stúpalo na Katara pass do výšky 1700 metrov, kde bol ešte sneh. Napokon boli súťažné podmienky - chlad a hmla také problematické, že rozhodcovia hore na kopci pomerali rozostupy a zastavili preteky. Zjazd by bol príliš riskantný. Všetci sa teda presunuli nižšie a následne bola etapa reštartovaná s rozostupmi, ktoré boli na vrchole kopca.
Následne sa celý zvyšok etapy naháňali tieto v kopci nadelené skupiny. Celý deň šiel medzi najlepšími ako najlepší duklácky vrchár Martin Haring, ktorý ale nevyniká v špurte, takže v samotnom závere nemal šancu a klasifikovali ho v závere skupiny na 19. priečke. Zvíťazil Dán Emil Toudal z tu veľmi úspešného tímu Belton Bornholm. Celkový triumf si udržal austrálsky dráhar Aaron Gate.
Vyjadrenie Martina Fraňa (DS Dukly) |
"Boli to veľmi ťažké preteky v náročných kopcoch. Nejazdíme často takéto podujatia. Bola to veľká škola pre tých mladých, ktorí to došli do cieľa, teda Kubiša s Rovderom, ktorí sa určite od toho odrazia do ďalšieho priebehu sezóny. Veľmi nás mrzelo, že Martin Haring nezvládol deň po presune loďou z Kréty do Atén. My sme šli loďou, tie tímy z vyšších líg leteli. Skoro vôbec sa nevyspal a nebol fit. Vypadol z poradia a bolo vymaľované. Zaúradoval taký netradičný faktor.
S Erikom je to veľmi podobné ako s Petrom Saganom. Stále má veľké zdravotné problémy a nie je jasné, prečo, čo sa deje. Bude musieť absolvovať ďalšie veľmi komplexné vyšetrenia, lebo toto si nezaslúži, takto sa trápiť.
Čaká nás teraz prípravný blok a o tri týždne budeme štartovať na pretekoch Okolo Estónska (2.1), ktoré by nám mohli sedieť a chceli by sme sa v rámci prípravy posunúť znova o kúsok vyššie. A mladých následne bude čakať Závod míru, pre nás najdôležitejší Ncup."
|
Výsledky etapy | ||||||||
1. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 04:35:24 | 14 | ||||
2. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 00:00 | 5 | ||||
3. | AALRUST Håkon | Team Coop | 00:00 | 3 | ||||
4. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | |||||
5. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 00:00 | |||||
6. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 |
19. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
78. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 15:03 | ||
95. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 15:03 | ||
97. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 15:03 |
7. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
8. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 00:00 | ||
9. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
10. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 00:00 | ||
11. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
12. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 00:00 | ||
13. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
14. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
15. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 00:00 | ||
16. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 00:00 | ||
17. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
18. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 00:00 | ||
19. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 00:00 | ||
20. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
21. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 00:06 | ||
22. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 00:07 | ||
23. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 00:09 | ||
24. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 00:17 | ||
25. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 00:00 | ||
26. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 00:00 | ||
27. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:49 | ||
28. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 00:00 | ||
29. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 00:00 | ||
30. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 00:00 | ||
31. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 01:24 | ||
32. | ILIAS Periklis | Grécko | 01:51 | ||
33. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:00 | ||
34. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 07:17 | ||
35. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 07:17 | ||
36. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 07:17 | ||
37. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 07:17 | ||
38. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 07:17 | ||
39. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 07:17 | ||
40. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 07:17 | ||
41. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 11:10 | ||
42. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 11:10 | ||
43. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 11:10 | ||
44. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 11:10 | ||
45. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 11:10 | ||
46. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 11:10 | ||
47. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 11:10 | ||
48. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 11:10 | ||
49. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 11:10 | ||
50. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 11:10 | ||
51. | JENSEN August | Human Powered Health | 11:10 | ||
52. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 11:10 | ||
53. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 11:10 | ||
54. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 11:10 | ||
55. | KING Benjamin | Human Powered Health | 11:10 | ||
56. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 11:10 | ||
57. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 11:10 | ||
58. | HAGA Chad | Human Powered Health | 11:10 | ||
59. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 11:10 | ||
60. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 11:10 | ||
61. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 11:10 | ||
62. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 11:10 | ||
63. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 11:10 | ||
64. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 11:10 | ||
65. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 11:10 | ||
66. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 11:10 | ||
67. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 11:10 | ||
68. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 11:10 | ||
69. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 11:10 | ||
70. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 11:10 | ||
71. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 11:10 | ||
72. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 11:10 | ||
73. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 11:10 | ||
74. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 11:10 | ||
75. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 11:10 | ||
76. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 14:04 | ||
77. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 15:03 | ||
78. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 15:03 | ||
79. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 15:03 | ||
80. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 15:03 | ||
81. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 15:03 | ||
82. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 15:03 | ||
83. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 15:03 | ||
84. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 15:03 | ||
85. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 15:03 | ||
86. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 15:03 | ||
87. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 15:03 | ||
88. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 15:03 | ||
89. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 15:03 | ||
90. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 15:03 | ||
91. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 15:03 | ||
92. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 15:03 | ||
93. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 15:03 | ||
94. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 15:03 | ||
95. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 15:03 | ||
96. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 15:03 | ||
97. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 15:03 | ||
98. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 15:03 | ||
99. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 15:03 | ||
100. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 15:03 | ||
101. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 15:03 | ||
102. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 15:03 | ||
103. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 15:03 | ||
104. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 23:12 | ||
DNF | AGROTIS Alexandros | Cyprus | odstúpil | ||
DNF | AIMAN MOHD ZARIFF Nur | Terengganu Polygon Team | odstúpil | ||
DNF | DRAKOS Nikolaos | Grécko | odstúpil | ||
DNF | LUNDER Eirik | Team Coop | odstúpil | ||
DNF | MEWES Ben | X Speed United Continental | odstúpil | ||
DNF | PICCOLO Simone | MG.K vis Colors for Peace VPM | odstúpil | ||
DNS | BENDIXEN Louis | Team Coop | neštartoval | ||
DNS | BRONSWIJK Mike | Allinq Continental Cyclingteam | neštartoval | ||
DNS | KASTRANTAS Charalampos | Grécko | neštartoval |
Konečné poradie pretekov | ||||||||
1. | GATE Aaron | Bolton Equities Black Spoke | 21:13:33 | |||||
2. | TEUGELS Lennert | Tarteletto-Isorex | 01:52 | |||||
3. | STEWART Mark | Bolton Equities Black Spoke | 01:56 | |||||
4. | WIRTGEN Luc | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:00 | |||||
5. | MARCHAND Gianni | Tarteletto-Isorex | 02:02 | |||||
6. | DOUBLE Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 02:05 |
28. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:12 | ||
66. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 27:25 | ||
90. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 40:49 | ||
92. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 41:41 |
7. | ZARDINI Edoardo | Drone Hopper - Androni G. | 02:07 | ||
8. | MOLLY Kenny | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:07 | ||
9. | MILTIADIS Andreas | Cyprus | 02:11 | ||
10. | BUDIAK Anatolii | Terengganu Polygon Team | 02:13 | ||
11. | BARRENETXEA Jon | Caja Rural-Seguros RGA | 03:00 | ||
12. | SCHANDORFF Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 03:06 | ||
13. | HUBY Antoine | Cross Team Legendre | 03:06 | ||
14. | LOZANO David | Team Novo Nordisk | 03:06 | ||
15. | MERTZ Remy | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:16 | ||
16. | GONZÁLEZ David | Caja Rural-Seguros RGA | 03:45 | ||
17. | BARONCINI Filippo | Trek-Segafredo | 03:54 | ||
18. | TOUDAL Emil | BHS-PL Belton Bornholm | 04:35 | ||
19. | HOELGAARD Markus | Trek-Segafredo | 04:35 | ||
20. | MANNION Gavin | Human Powered Health | 04:49 | ||
21. | AALRUST Håkon | Team Coop | 05:50 | ||
22. | HELLEMOSE Asbjørn | Trek-Segafredo | 06:08 | ||
23. | ILIAS Periklis | Grécko | 06:36 | ||
24. | SVESTAD-BARDSENG Embret | Team Coop | 07:38 | ||
25. | STOKBRO Andreas | Team Coop | 10:23 | ||
26. | GOEMAN Andreas | Tarteletto-Isorex | 10:23 | ||
27. | MARENGO Umberto | Drone Hopper - Androni G. | 10:23 | ||
28. | HARING Martin | Dukla Banská Bystrica | 11:12 | ||
29. | MEIJERS Jeroen | Terengganu Polygon Team | 12:29 | ||
30. | LAU NYBORG BROGE Nils | BHS-PL Belton Bornholm | 13:53 | ||
31. | ROSSKOPF Joey | Human Powered Health | 14:02 | ||
32. | PRADES Eduard | Caja Rural-Seguros RGA | 14:05 | ||
33. | PERON Andrea | Team Novo Nordisk | 14:10 | ||
34. | AASVOLD Kristian | Human Powered Health | 14:16 | ||
35. | SCHLEGEL Michal | Caja Rural-Seguros RGA | 15:49 | ||
36. | PAASSCHENS Mathijs | Bingoal Pauwels Sauces WB | 15:51 | ||
37. | KING Benjamin | Human Powered Health | 16:04 | ||
38. | TAGLIANI Filippo | Drone Hopper - Androni G. | 16:23 | ||
39. | JOHNSTON Calum | Caja Rural-Seguros RGA | 16:27 | ||
40. | HAGA Chad | Human Powered Health | 16:27 | ||
41. | SAINBAYAR Jambaljamats | Terengganu Polygon Team | 16:44 | ||
42. | REMKHE Andrey | Astana Qazaqstan Development | 16:58 | ||
43. | GONCALVES Bernardo | X Speed United Continental | 16:58 | ||
44. | DALLA VALLE Nicolas | Giotti Victoria Savini Due | 17:04 | ||
45. | PETERS Arne | Allinq Continental Cyclingteam | 17:04 | ||
46. | BARDI Jack | X Speed United Continental | 17:42 | ||
47. | RELAES Jacob | Tarteletto-Isorex | 17:56 | ||
48. | LEMMENS Sander | Tarteletto-Isorex | 18:00 | ||
49. | BRAND Sam | Team Novo Nordisk | 19:40 | ||
50. | JENSEN Frederik | BHS-PL Belton Bornholm | 19:42 | ||
51. | KUSZTOR Peter | Team Novo Nordisk | 20:18 | ||
52. | PRONSKIY Daniil | Astana Qazaqstan Development | 20:49 | ||
53. | STEDMAN Max | MG.K vis Colors for Peace VPM | 21:13 | ||
54. | FOUCHE James | Bolton Equities Black Spoke | 21:59 | ||
55. | HUAT GOH Choon | Terengganu Polygon Team | 22:09 | ||
56. | CHIRICO Luca | Drone Hopper - Androni G. | 22:10 | ||
57. | JENSEN August | Human Powered Health | 23:47 | ||
58. | MENTEN Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 24:12 | ||
59. | BAGÜES Aritz | Caja Rural-Seguros RGA | 24:51 | ||
60. | MARCHIORI Leonardo | Drone Hopper - Androni G. | 25:15 | ||
61. | MURPHY Kyle | Human Powered Health | 25:15 | ||
62. | MONACO Alessandro | Giotti Victoria Savini Due | 25:17 | ||
63. | CHRISTENSEN Ryan | Bolton Equities Black Spoke | 25:38 | ||
64. | TZORTZAKIS Polychronis | Grécko | 25:40 | ||
65. | PATERSON Aden | Allinq Continental Cyclingteam | 26:45 | ||
66. | TYBOR Patrik | Dukla Banská Bystrica | 27:25 | ||
67. | ETXEBERRIA Josu | Caja Rural-Seguros RGA | 27:38 | ||
68. | BRUSSENSKIY Gleb | Astana Qazaqstan Development | 28:48 | ||
69. | SERGIYENKO Denis | Astana Qazaqstan Development | 29:19 | ||
70. | ARVANITOU Nikiforos | Grécko | 29:32 | ||
71. | LELANDAIS Rémi | Cross Team Legendre | 30:41 | ||
72. | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | 30:52 | ||
73. | RAHBEK Mads | BHS-PL Belton Bornholm | 31:04 | ||
74. | MOSCHETTI Matteo | Trek-Segafredo | 31:20 | ||
75. | VIVIANI Attilio | Bingoal Pauwels Sauces WB | 31:25 | ||
76. | CRISPIN Mickaël | Cross Team Legendre | 31:36 | ||
77. | SÖJBERG PEDERSEN Rasmus | BHS-PL Belton Bornholm | 33:05 | ||
78. | CHRISTOPOULOS-HELLER Panagiotis | Grécko | 33:47 | ||
79. | GADEMAN Sam | Allinq Continental Cyclingteam | 34:19 | ||
80. | SLAMZHANOV Orken | Astana Qazaqstan Development | 34:51 | ||
81. | WRIGHT Paul | MG.K vis Colors for Peace VPM | 36:05 | ||
82. | CURRIE Logan | Bolton Equities Black Spoke | 36:21 | ||
83. | RÜEGG Timon | Cross Team Legendre | 37:06 | ||
84. | SENS Connor | MG.K vis Colors for Peace VPM | 37:52 | ||
85. | PAVLIDES Konstantinos | Cyprus | 38:29 | ||
86. | BRUSTENGA Marc | Trek-Segafredo | 38:29 | ||
87. | EYSKENS Jeroen | Tarteletto-Isorex | 38:50 | ||
88. | CHRISTAKOS Dimitrios | Grécko | 39:45 | ||
89. | ORAM James | Bolton Equities Black Spoke | 40:43 | ||
90. | ROVDER Pavol | Dukla Banská Bystrica | 40:49 | ||
91. | VIERHOUT Maarten | Allinq Continental Cyclingteam | 41:39 | ||
92. | KUBIŠ Lukáš | Dukla Banská Bystrica | 41:41 | ||
93. | VANOVERSCHELDE Kobe | Tarteletto-Isorex | 42:32 | ||
94. | RYTTERSGAARD Sebastian | BHS-PL Belton Bornholm | 43:07 | ||
95. | MAZUKI Fakhruddin | Terengganu Polygon Team | 44:10 | ||
96. | ROUFFAER Lars | Allinq Continental Cyclingteam | 47:02 | ||
97. | BROGI Adriano | Giotti Victoria Savini Due | 47:35 | ||
98. | MALNASI Joszef-Attila | Giotti Victoria Savini Due | 50:27 | ||
99. | SZARKA Gergely | Giotti Victoria Savini Due | 57:57 | ||
100. | DAUGÉ Lucas | Team Novo Nordisk | 01:01:32 | ||
101. | OROSZ Gergely | Cross Team Legendre | 01:01:43 | ||
102. | KALVERSS Matiss | Astana Qazaqstan Development | 01:01:50 | ||
103. | EGHOLM Jakob | Trek-Segafredo | 01:02:50 | ||
104. | ROUILLER Loris | Cross Team Legendre | 01:11:28 |